[ گفت و گو ] - ارشـــد 92

navid_iut_chem

عضو جدید
فکرکنم اگه یه دما دیگه داده بودن از فرمول Mc ∆T = h a ∆T به دست می اومد

منم اول خواستم از اون برم اما دیدم حل نمیشه یه فرمول دیگه هم داشتیم که exp داشت از اون حل میشد اما به exp میخوردی و ماشین حساب میخواست.در مورد کندانسورم فکر کنم افقی جریان آرام میشه.البته من

زدم عمودی برا تمام جریان ها!!! سوال مبدلو کدوم زدی؟

zahra_am68

کاربر فعال
منم اول خواستم از اون برم اما دیدم حل نمیشه یه فرمول دیگه هم داشتیم که exp داشت از اون حل میشد اما به exp میخوردی و ماشین حساب میخواست.در مورد کندانسورم فکر کنم افقی جریان آرام میشه.البته من

زدم عمودی برا تمام جریان ها!!! سوال مبدلو کدوم زدی؟
فکرکنم 2 میشد اما نزدم
به خاطر این میگن 2 چون جایی خوندم که مبدل پوسته لوله ام مشابه تاهمسو هست

bad..boy

عضو جدید
کندانسور رو باید افقی بذاریم؟

من این سوال رو 37 گزینه 4 زدم ........................فکر کردم مثل صفحات عمودی که جابجایی آزاد بهشون کمک می کنه اینم باید همین طور باشه
34 رو هم همه موارد زدم
35 رو هم حساب کردم گزینه 3 شد

آخرین ویرایش:

mahtab_chem

عضو جدید
من این سوال رو 37 گزینه 4 زدم ........................فکر کردم مثل صفحات عمودی که جابجایی آزاد بهشون کمک می کنه اینم باید همین طور باشه
34 رو هم همه موارد زدم
35 رو هم حساب کردم گزینه 3 شد
منم 37 همین استدلال رو کردم ولی بعد که اومدم خونه یاد آزمایشگاه انتقال حرارت افتادم که کنداسور افقی بود نه عمودی پس استدلال اشتباهی بوده:biggrin:
34 هم همه موارد میشه.
35 رو چجور حل کردید؟ من که ازش رد شدم!

zahra_am68

کاربر فعال
منم 37 همین استدلال رو کردم ولی بعد که اومدم خونه یاد آزمایشگاه انتقال حرارت افتادم که کنداسور افقی بود نه عمودی پس استدلال اشتباهی بوده:biggrin:
34 هم همه موارد میشه.

T[SUP]4[/SUP] = (T[SUP]4[/SUP][SUB]1 [/SUB]+ T[SUP]4[/SUP][SUB]2 [/SUB])/ 2

bad..boy

عضو جدید
34 هم همه موارد میشه.

اون سوال یک استدلال دیگه هم داشت آخه وقتی کندانسور عمودی باشه جلوی تشکیل لایه فیلمی گرفته میشه

سوال 35 هم از تششع که در اون t توان 4 داره استفاده میشه

bad..boy

عضو جدید
سوال 38 رو همه موارد زدم

سوال 39 رو گزینه 2 زدم
سوال 40 گزینه 2

سوال 41 گزینه 3
سوال 42 گزینه 4
سوال 43گزینه 1 البته حدس زدم فقط نباید پی داشته باشه

سوال 45 گزینه 4 رو زدم

safa13

عضو جدید
کاربر ممتاز
لینک سوالات رو لطفا میشه بذارین؟
سوال 34 مطمئنین همه موارد درسته؟
من 2 رو زدم.

bad..boy

عضو جدید
لینک سوالات رو لطفا میشه بذارین؟
سوال 34 مطمئنین همه موارد درسته؟
من 2 رو زدم.
2 که مطمئنا درست بود ولی من خونده بودم که ntu
رو بین 1.25 تا 2 انتخاب می کنن و بالاتر همچین کارایی ندارد
و فقط تو مبدل ناهمسو می توان به حداکثر رسید البته مطمنا که همسو نمی تونه ایده آل باشه ولی نمی دونستم که مبدلی که یک طرفش چگالش باشه رو حساب کردن جز مبدل یا نه

mahtab_chem

عضو جدید
سوال 38 رو همه موارد زدم

سوال 39 رو گزینه 2 زدم
سوال 40 گزینه 2

سوال 41 گزینه 3
سوال 42 گزینه 4
سوال 43گزینه 1 البته حدس زدم فقط نباید پی داشته باشه

سوال 45 گزینه 4 رو زدم
من 38 گزینه 3 رو زدم چون گفته شار ثابت پس ابتدای صفحه که ضریب انتقال حرارت بالاست پس باید اختلاف دما کم باشه که شار ثابت بمونه.
بنظر من گزینه صحیح تر این بود.
40 گزینه 3 زدم نگو که اشتباس:confused:
42 هم گزینه 4

atefe24

عضو جدید
سلاممممممم بچه ها یه روز نبودم چقدر پیش رفتیییییییییینن؟ :( چه خبر؟

safa13

عضو جدید
کاربر ممتاز
2 که مطمئنا درست بود ولی من خونده بودم که ntu
رو بین 1.25 تا 2 انتخاب می کنن و بالاتر همچین کارایی ندارد
و فقط تو مبدل ناهمسو می توان به حداکثر رسید البته مطمنا که همسو نمی تونه ایده آل باشه ولی نمی دونستم که مبدلی که یک طرفش چگالش باشه رو حساب کردن جز مبدل یا نه
منم بخاطر همون گزینه 3 فکر کردم مورد دوم درسته
ممنون عزیزم

کسی در مورد اون جواب سوال هایی که نوشتم نظری نداره؟؟؟؟
منم تقریبا مثه شما زدم.سوالای قبل 38 رو چک کردین؟من فقط دیدم یکی، دو تا رو چک کردین.

bad..boy

عضو جدید
من 38 گزینه 3 رو زدم چون گفته شار ثابت پس ابتدای صفحه که ضریب انتقال حرارت بالاست پس باید اختلاف دما کم باشه که شار ثابت بمونه.
بنظر من گزینه صحیح تر این بود.
40 گزینه 3 زدم نگو که اشتباس:confused:
42 هم گزینه 4

برای سوال 38 استدلالتون کاملا درسته ولی خوب اینم هست که چون لوله کوتاه هست و لوله در طول ( l/d = .05 re) توسعه یافته میشه و لوله کوتاه است گزینه 2 هم درست هست ................

سوال 40 هم خوب تو یک سوال خوب انتقال حرارت که مسلما چون با مساحت متناسبه افزایش پیدا می کنه............و من خونده بودم که پره ای ایده آل هست که طولش کوتاه باشه

bad..boy

عضو جدید
منم بخاطر همون گزینه 3 فکر کردم مورد دوم درسته

ممنون عزیزم

منم تقریبا مثه شما زدم.سوالای قبل 38 رو چک کردین؟من فقط دیدم یکی، دو تا رو چک کردین.

آره چک کردیم ولی خلاصش اینه سوال 37 گزینه4 سوال 35 گزینه 3 سوال 34 گزینه 4 سوال 33 گزینه 4 البته من اشتباه زدم سوال 31 گزینه 1 بازم من اشتباه زدم

بالا