[ گفت و گو ] - ارشـــد 91

Ali_farhani

عضو جدید
سلام به همگی.
این تاپیکو ایجاد کردم که هر کی از همین الان میخواد شروع کنه بتونه از دیگرون کمک بگیره.

میخواستم بدونم برای ارشد باید به چه درسهایی بیشتر اهمیت داد؟
آیا شرکت در کنکورهای آزمایشی میتونه مفید باشه؟
کلاسهای کنکور چی؟

آخرین ویرایش:

icegirl

عضو
ارشد 91

ارشد 91

با سلام
من که در اوج ناباوری با وجود زحمات زیاد، ارشد 90 رو خراب کردم.:(
کیا می خوان برا کنکور 91 آماده شن؟
از کی شروع می کنین؟:)

pouriar

عضو جدید
من کم کم میخوام شروع کنم
آزمون های هوشمند پارسه هم جدیده میتونین شرکت کنید و بسنجین خودتونو

shiva.vahed

عضو جدید
کاربر ممتاز
میخوای شروع نکن
به من ثابت شده قبولی تو ارشد به خوندن ربط نداره
خیلی به حرفم فکر نکن
ناامید نشو :)))))))))

sssepideh

عضو جدید
سلام به همگی من تقریبا شروع کردم ولی چند وقته که برنامم به هم خورده.به هر حال فکر میکنم هرچی زودتر شروع کنید بهتره. منظورتون از آزمونهای هوشمند پارسه چیه؟؟؟؟حالا کیا میخوان کلاسای پارسه برن؟یا آزمونارو شرکت کنن؟

pouriar

عضو جدید
اسمش آزمون هوشمند PSE هست که انگار اواسط مرداد هست و تو سایت http://www.parsehportal.com اطلاعاتش هست و این آزمون ها به نفع کسانی هست که تابستان ثبت نام میکنن یعنی شما که 463.000 تومن رو که میدید (چه مهر چه الان یا هر وقت دیگه ) این فرق رو داره که توی تابستان این آزمون هم میتونید بدید و نقاط ضعف و قدرتتون رو تو سایت میگه

mehrzad1

عضو جدید
به عنوان كسي كه به حرف دوستان گوش نكردم و خواستم خودم آزون هاي اين موسسات رو امتحان كنم مي گم كه اين كارو نكنين . از گذشتگان عبرت بگيرين . اين آزمونا بسيار بسيار مزخرفن . در كنار كتاب تست حتما كتاب هاي مرجع رو بخونين و فقط تست بزنين . اينطوري تهران قبولين . روي صحبتم با افراذيه كه چيز بالا ميخان . اگه چيز كوچيك مي خواهين پس اصلا درس نخونين . همه قبولين

TELLI

عضو جدید
به عنوان كسي كه به حرف دوستان گوش نكردم و خواستم خودم آزون هاي اين موسسات رو امتحان كنم مي گم كه اين كارو نكنين . از گذشتگان عبرت بگيرين . اين آزمونا بسيار بسيار مزخرفن . در كنار كتاب تست حتما كتاب هاي مرجع رو بخونين و فقط تست بزنين . اينطوري تهران قبولين . روي صحبتم با افراذيه كه چيز بالا ميخان . اگه چيز كوچيك مي خواهين پس اصلا درس نخونين . همه قبولين

من حرفتو قبول میکنم وحتما" همینکارو میکنم دوست عزیز
ولی اگه تهران قبول نشدم خودت میدونیا!!!!!!

TELLI

عضو جدید

من حرفتو قبول میکنم وحتما" همینکارو میکنم دوست عزیز
ولی اگه تهران قبول نشدم خودت میدونیا!!!!!!

kebrit

عضو جدید
چی بگم واللا....

icegirl

عضو
من که پارشال خیلی وقت گذاشتم اما افتاح شد...

pouriar

عضو جدید
سوال پرسیدین و من فقط جواب دادم که PSE چی هست وگرنه خودمم یه داوطلبم و میخوام واسه ارشد بخونم

sarab_m

عضو جدید
جناب kebrit می شه یه کم راهنماییمون کنی ؛ من می خوام از بعد از امتحانا شروع کنم اما نمی دونم از کجا و چه درسی و چه کتابی ، اگه جرقه ی اولش زده شه دیگه حله، اگه راهنماییمون کنی ممنون می شیم...
من که آخرش نفهمیدم این pse چیه؟

sssepideh

عضو جدید

من با این صحبتتون که میگین مرجع موافقم ولی چرا آزمونا مزخرفه؟میشه دلیلشو بگین؟منظورتون pse یا تمام آزمونهای آزمایشی؟

icegirl

عضو
کسی یه برنامه ریزی زمانی کلی نداره؟
منتظر راهنمایی های رتبه های برتر کنکور 90 مهندسی شیمی هستیم...

sm64

عضو جدید

ولی به نظر من اصلا نمیشه نخونده قبول شد حتی جاهای پایین اما با این نظرتون موافقم که رو کنکورهای آزمایشی نمیشه حساب کرد چون هر کدومشون یه سبک خاص خودشون رو دارن که ممکنه یه دید غلط به بچه ها در مورد سوالها بدن و اونوقت سر جلسه کنکور که آدم کاملا غافلگیر میشه...

mehrzad1

عضو جدید
من به دوستان پيشنهاد ميكنم كه به نكاتي كه kebrit و معين جان ميگن حتما گوش كنن . اين افراد جزو بهترينهاي كنكور پارسال بودن اما يك نكته رو فراموش نكنين . برنامه ريزي درسي براي افراد مختلف و سطح علمي هاي مختلف و شرايط مختلف فرق مي كنه . فكر مي كنم اين دوستان از دانشگاه هاي معتبري مدرك ليسانس رو گرفتن و پايه خوبي داشتن . در مورد آزمون ها هم اين نظر شخصيه منه . هر كس ميتونه خودش هر چيزو تجربه كنه . اين موسسات سوالات كنكور سال هاي پيش و بعضا غير استاندارد رو مطرح مي كنن و بعضي وقتها باعث اين مي شن كه شما براي اين كه فلان روز آزمونشونو بدين 2 - 3 روز رو بدون تمركز و با استرس بي دليل اون امتحان مطالب رو سر سري بخونين و ضرر بزرگي بكنين . غافل از اين كه امتحان اصلي يه چيز ديگست و اون مهمه . از طرفيم اگه از اين امتحان سر سري بگذرين با رتبه بدي كه براتون مياد تمركذتون از دست ميره . امتحان دادن خوبه . اما خوب همين امتحانارو خودتون از خودتون بگيرين . بهتره . يه ضرر ديگه اين امتحانا هم اينه كه مثلا خودم تو اين آزمونا درصد سيالاتم همش 60 - 70 بود اما تو كنكور اصلي 20 زدم . چون فكر مي كردم همه چيشو ميدونم . كتاب هاي مرجع رو دوباره پيشنهاد مي كنم . ضرر نميكنين . ماشيني نياين بالا . عمق مطلب رو كه بفهمين هر سوالي بدن از پسش بر مياين .

kebrit

عضو جدید
جناب kebrit می شه یه کم راهنماییمون کنی ؛ من می خوام از بعد از امتحانا شروع کنم اما نمی دونم از کجا و چه درسی و چه کتابی ، اگه جرقه ی اولش زده شه دیگه حله، اگه راهنماییمون کنی ممنون می شیم...
من که آخرش نفهمیدم این pse چیه؟

یه چیزی بگو شما ادم موفق ارشدی رتبه 70
یه کم بچه ها رو از نحوه درس خوندن اسم کتاب موسسات خوب روش درس خوندن وووو اشنا کن

چی بگم واللا....در جواب دوستم mehrzad1 گفتم وگرنه تو جاههای مختلف سایت خیلی چیزها رو بچه ها پرسیدن و من نوشتم

من نسخه واسه کسی نمیپیچم قبلاً هم گفتم هر کسی سیستم خودش رو خوب میشناسه ولی خودم رو میگم:
از مهر شروع کردم (بعد از موثق شدن رد شدن در استخدامی وزارت صنایع) دقیقاً 19 مهر استارت محکم زدم ( سال قبلش (-1388) گذری و خیلی سطحی یه نگاه رو ترمو 1 نیمه اول سیالات حرارت 1 و جرم واسه استخدامیها انداخته بودم ولی ما بقی درسها واسم تازگی داشت)- فقط راهیان رو خوندم وقت مرجع رو نداشتم - جزوه هایی که پارسه بهم داده نو مونده خلاصه برداری از فرمولها و مرور یادتون نره خیلی مهمه به جای 2 تا کتاب یه کتاب رو 2 بار بخونید چون کنکور نیاز به تسلط داره ---- خوندم - خیلی خوندم - وقتی خسته میشدم میرفتم کتابخونه درس میخوندم - با علاقه خوندم - تفریحم درسم بود - به 2 امتحان اول پارسه نرسیدم شرکت هم نکردم - ولی کنکور آزمایشی خیلی بدردم خورد - آخه 4 سال از درس دور بودم - یه جورایی امتحان دادن تو دستم نبود - دلم به دریا بود توکلم به اون که من رو تا اینجا آورده بود - از نتیجه راضی نشدم چون هدفم رو تو دانشگاههای دلخواهم برآورده نکرد نسبت به پارسه هم بد شد ولی سپاس خالق منان را ---
یه بار نگید اومد از خودش تعریف کرد - نخبه ای -- فلانی و .... خودم خوب میدونم از نظر استعداد در حد شتر مرغم یادمه 4 سال پیش شهریور شروع به خوندن کردم یکی دوماهه ولش کردم رتبمم یکم از حد مجازی کمتر بود - فرق اون موقع با الان واسه من (تاکید میکنم واسه من) علاقه ای بود که امسال در اوج خودش بود و خستگی و بی انگیزگی که اون سال در اوج خودش

اگه تا الان اینا رو نگفته بودم میخواستم کسی دیر شروع نکنه ولی دیدم بچه ها پیام میدن و سوال میپرسن گفتم بگم -
ناقض خط اول: نسخه من برای شما: توکل به خدا - تلاش - پشتکار - انگیزه از همین امروز

icegirl

عضو
هر کس استارت زد و شروع کرد بیاد اعلام کنه و آخر هر هفته گزارش پیشرفت بده تا بقیه هم کم کم به خودشون بیان و انگیزه پیدا کنن.
اول خودم:
از دیروز با انتقال حرارت شروع کردم. حرارت رو از راهیان ارشد می خونم. فکر می کنم 2-3 هفته طول بکشه...

no0oshin8

عضو جدید
سلام دوستان منم امسال قصد دارم کنکور بدم . از رتبه ۳ کنکور ۹۰ یه سوالایی پرسیدم میگفتن اگه بتونین تابستون عملیات واحد و جرم و ریاضیات مهندسی‌ شیمی‌ رو خوب مسلّط بشین کلی‌ جلو افتادین به نظر ایشون و خیلی‌ از دوستای دیگم لازم نیست کل کتابای مرجع رو بخونین فقط کتابای کنکور رو بخونید و اگر جایی لازم شد و نفهمیدین برین سراغ کتابای مرجع در مورد آزمون‌ها هم گفتن پارسه از همش بهتره
من می خوام امروز شروع کنم با حرارت !

sssepideh

عضو جدید
هر کس استارت زد و شروع کرد بیاد اعلام کنه و آخر هر هفته گزارش پیشرفت بده تا بقیه هم کم کم به خودشون بیان و انگیزه پیدا کنن.
اول خودم:
از دیروز با انتقال حرارت شروع کردم. حرارت رو از راهیان ارشد می خونم. فکر می کنم 2-3 هفته طول بکشه...

من قبلا گفتم:از اسفند ماه شروع کردم آخه حس کردم پایم ضعیفه تا حالام سیالات و حرارت و راکتور رو خوندم اونم از مرجع یاور کنید خیلی از مطالب واسم تازگی داشته.هر چند حدودا 20 روزی هست درست حسابی درس نخوندم .این خیلی خوبه که آخر هر هفته یه جمع بندی داشته باشیم.

icegirl

عضو
من قبلا گفتم:از اسفند ماه شروع کردم آخه حس کردم پایم ضعیفه تا حالام سیالات و حرارت و راکتور رو خوندم اونم از مرجع یاور کنید خیلی از مطالب واسم تازگی داشته.هر چند حدودا 20 روزی هست درست حسابی درس نخوندم .این خیلی خوبه که آخر هر هفته یه جمع بندی داشته باشیم.
احسنتتتت....

sarang

عضو جدید
تا حدی موافقم..

hossein.147

عضو جدید
سلام
یعنی هیچ کدوم؟!!!!! حتی پارسه که این همه ازش تعریف میشه؟؟؟؟!!!!!!!

pouriar

عضو جدید
ریاضی پارسه واسه مهندسی شیمی طاهری هست . چطوره؟راستی قیمتش ۱۹.۰۰۰ تومن هست مگه اینطور نیست که فروشی نیستن؟ پس چرا قیمت زده؟

sssepideh

عضو جدید
ریاضی پارسه واسه مهندسی شیمی طاهری هست . چطوره؟راستی قیمتش ۱۹.۰۰۰ تومن هست مگه اینطور نیست که فروشی نیستن؟ پس چرا قیمت زده؟

منظورتون کتاب ریاضی پارسست؟این کتابهارو فقفط خود موسسه میده.

بالا