[ گفت و گو ] - ارشـــد 92

zahra_am68

کاربر فعال
مطمئن باش که درسته...آخه همین نکته آخرین سوال حرارت 86 بوده...منتها اونجا همین فرمولی که من نوشتمو خواسته بودن

اون سوال رابطه گرادیان دما با شار در جریان جابه جایی آزاد نا آرام میشد به توان 1/25 یا به توان 1.33

Carpediem87

عضو جدید
اون سوال رابطه گرادیان دما با شار در جریان جابه جایی آزاد نا آرام میشد به توان 1/25 یا به توان 1.33

در جریان درهم....ناسلت متناسب با گراشف به توان یک سوم هستش...یعنی میشه گفت h متناسب با اختلاف دما به توان یک سوم هستش...در فرمول شار هم که داریم h detlaT = q پس با اون توضیحال میتونیم بگیم که شار متناسب با اختلاف دما به توان 1.33 هستش

من دوبار دانلود کردم.فایل خرابه فک کنم.باز نمیکنه.ارور میده

مهندس از لینک زیر امتحان کن...http://www.mediafire.com/view/?ffolhayvcv8aw72

mojii_joon

عضو جدید
بچه یه سوال دیگه.کنکور دیگه هم داید؟هرکی داده بگه چه کنکوری؟کنکورش چطور بوده؟

zahra_am68

کاربر فعال
در جریان درهم....ناسلت متناسب با گراشف به توان یک سوم هستش...یعنی میشه گفت h متناسب با اختلاف دما به توان یک سوم هستش...در فرمول شار هم که داریم h detlaT = q پس با اون توضیحال میتونیم بگیم که شار متناسب با اختلاف دما به توان 1.33 هستش

متاسفانه اشتباه زدم بینش شک داشتم

mojii_joon

عضو جدید

مهندس از لینک زیر امتحان کن...http://www.mediafire.com/view/?ffolhayvcv8aw72

ممنمون.مشکل از ادوب ریدرم بود.باید بعدا دوباره نصبش کنم
در مورد این سوال هم بگم که سوال مزخرفیه من قبلا از استادمون پرسیدمش.ببینید تو گراشف یه پارامتر بتا هم هست که برای گازها میشه یک تقسیم بر دمای فیلمی.از این جهت رابطه دما و h صریح نیست بلکه ضمنیه.فرمش میشه مثلا مثل معادلات سنتیک واکنش های چند گانه.سوال در کل اشکال بنیادین داره

Carpediem87

عضو جدید
ممنمون.مشکل از ادوب ریدرم بود.باید بعدا دوباره نصبش کنم
در مورد این سوال هم بگم که سوال مزخرفیه من قبلا از استادمون پرسیدمش.ببینید تو گراشف یه پارامتر بتا هم هست که برای گازها میشه یک تقسیم بر دمای فیلمی.از این جهت رابطه دما و h صریح نیست بلکه ضمنیه.فرمش میشه مثلا مثل معادلات سنتیک واکنش های چند گانه.سوال در کل اشکال بنیادین داره

خواهش میکنم......حرف شما کاملا متین اما این نکته رو هم باید در نظر داشت که بتا برای گازهای ایده ال میشه عکس دما......اما چون در این سوال هیچ صحبتی نکرده پس ما اونرو ثابت در نظر میگیریم......کلا تو این جور تست ها معمولا اثر یک پارامتر بر پارامتر دیگه رو در نظر میگیرن و بقیه رو ثابت فرض میکنن....اما اگه بخوایم از یه زادیه دیگه نگاه کنیم حرف شما درسته

zahra_am68

کاربر فعال
خواهش میکنم......حرف شما کاملا متین اما این نکته رو هم باید در نظر داشت که بتا برای گازهای ایده ال میشه عکس دما......اما چون در این سوال هیچ صحبتی نکرده پس ما اونرو ثابت در نظر میگیریم......کلا تو این جور تست ها معمولا اثر یک پارامتر بر پارامتر دیگه رو در نظر میگیرن و بقیه رو ثابت فرض میکنن....اما اگه بخوایم از یه زادیه دیگه نگاه کنیم حرف شما درسته

سوال چگالش بخار اشباع باید دیوازه داخلی رو زبر کنیم؟

mojii_joon

عضو جدید
آره.البته گاز ایده آل یه فرض کاملا نزدیک به واقعیته.مخصوصا اگر گاز دمای بالا و فشار معمولی باشه.منم خودم همین گزینه رو زدم.اینو گفتم که دیدتون باز تر بشه و بگم که طراح های سوال خودشونم بی سوادند:)

mojii_joon

عضو جدید
سوال ترمو که در مورد انرژی داخلی توی سیستم بسته بود نمیتونیم بگیم برابر گرما میشه درسته؟
یعنی گزینه 4 درست بود؟
گزینه رو نمیدونم چون هنوز دفترچه رو باز نکردم ولی برابرند.واسه چی نیست؟در مورد این قبلا توضیح دادم

zahra_am68

کاربر فعال
گزینه رو نمیدونم چون هنوز دفترچه رو باز نکردم ولی برابرند.واسه چی نیست؟در مورد این قبلا توضیح دادم

از اونجایی که فرمول کار فقط در صورت برگشت پذیر بودن با انتگرال p dv برابر میشه نمیشه گفت حتما برابر گرما میشه

zahra_am68

کاربر فعال
حجم ثابت گفته بود فک کنم.کار نداریم اصلا.دیفرانسیل تغییر حجم صفره

آخه دقیقا توی جزوه سنجش تکمیلی نوشته بود که فقط در صورت برگشت پذیری در فرایند حجم ثابت میشه گفت گرما برابر انرژی درونیه
یه چیز دیگه ام این که انرژی درونی مخصوص که وابسته به جرم نیست رو نوشته پس امکان داره انرژی جنبشی و درونی ام تغییر کنه

mojii_joon

عضو جدید
حجم ثابته ولی آیا مطمئنطم که lost work نداریم؟
ببینید.چرا خودتونو گیج میکنید.تعریف کار هست انتگرال فشار خارجی در تغییر دیفرانسیلی حجم.حالا وقتی در تعادل یاشیم چون فشار داخلی و خارجی برابرند فشار سیستم رو قرار میدیم اگر هم تعادل یا همون برگشت پذیری برقرار نباشه که همون فشار خارجی رو باید بذاریم و اون فرمول کلیت داره.فرآیند حجم ثابت چون تغییرات دیفرانسیلی حجمش صفره کاری هم نداریم.همین

mojii_joon

عضو جدید
آخه دقیقا توی جزوه سنجش تکمیلی نوشته بود که فقط در صورت برگشت پذیری در فرایند حجم ثابت میشه گفت گرما برابر انرژی درونیه
یه چیز دیگه ام این که انرژی درونی مخصوص که وابسته به جرم نیست رو نوشته پس امکان داره انرژی جنبشی و درونی ام تغییر کنه
قبلا هم گفتم سرعت مربوط به ترم انرژی جنبشی مورد نظر شما،سرعت بالک سیاله که باید در جهت خاصی باشه.ورود و خروج ماده لازمه اش هست.تغییر سرعت هر ذره ناشی از گرم شدن گاز همون تغییر انرژی درونیه.این چیزی که من میدونم

zahra_am68

کاربر فعال
ببینید.چرا خودتونو گیج میکنید.تعریف کار هست انتگرال فشار خارجی در تغییر دیفرانسیلی حجم.حالا وقتی در تعادل یاشیم چون فشار داخلی و خارجی برابرند فشار سیستم رو قرار میدیم اگر هم تعادل یا همون برگشت پذیری برقرار نباشه که همون فشار خارجی رو باید بذاریم و اون فرمول کلیت داره.فرآیند حجم ثابت چون تغییرات دیفرانسیلی حجمش صفره کاری هم نداریم.همین

آخه همین فرمول انتگرال کار رو هم توی پوران پژوهش کنارش نوشته فقط برای برگشت پذیر میشه
اگه توی سنجش با قطعیت نگفته بود همیشه برابر نمیشه انتخابش نمیکردم

mojii_joon

عضو جدید
آخه همین فرمول انتگرال کار رو هم توی پوران پژوهش کنارش نوشته فقط برای برگشت پذیر میشه
اگه توی سنجش با قطعیت نگفته بود همیشه برابر نمیشه انتخابش نمیکردم
نه عزیزمP(ext)*dv همیشه و در هر شرایطی صادقه.به ترمودینامیک ربطی نداره.قانونش از شیمی فیزیک میاد

engineersajjad

عضو جدید
بچه ها خیلی کنکور نابود بود به نظرم اصلا استاندارد نبود حرارتش افتضاح بود.کلا 8 تا زدم!!!در حالی که فول بودم...آخه یکی نیس به این طراحان سوال بگه آخه این کنکوره!!!
به نظرتون با میانگین 40 روزانه کجارو میشه آورد؟

mojii_joon

عضو جدید
یعنی دوتا کتاب من هردوش اشتباه نوشتن؟
نگاه کنید یه بار دیگه هم میگم.فشار سیستم رو فقط در فرآیند برگشت پذیر(برگشت پذیری هم ارز تعادلی بودن است) میتونید به جای فشار خارجی قرار بدهید و کار رو حساب کنید.اینو مطمئنم.حالا اگه وقت کردم برات میگردم باید تو کتاب ون وایلن هم باشه.
به نظرم کلید بیاد سوالات رو بررسی کنیم بهتره.توجیح کلید خیلی راحتتر از توضیح گزینه درسته.

zahra_am68

کاربر فعال
نگاه کنید یه بار دیگه هم میگم.فشار سیستم رو فقط در فرآیند برگشت پذیر(برگشت پذیری هم ارز تعادلی بودن است) میتونید به جای فشار خارجی قرار بدهید و کار رو حساب کنید.اینو مطمئنم.حالا اگه وقت کردم برات میگردم باید تو کتاب ون وایلن هم باشه.
به نظرم کلید بیاد سوالات رو بررسی کنیم بهتره.توجیح کلید خیلی راحتتر از توضیح گزینه درسته.

آخه واسه برابر بودن انتالپی ام با انتگرال CPdT کنکور 82 اومده گفته برابر نیست ولی به هر حال مهم نیست راست میگی اصل کلید سوالاته

zahra_am68

کاربر فعال
اونی که گفته بود در دمای ثابت اگه فشار به سمت صفر بره فقط در دمای بویل RT/p برابر v میشه درسته؟

Carpediem87

عضو جدید
اونی که گفته بود در دمای ثابت اگه فشار به سمت صفر بره فقط در دمای بویل RT/p برابر v میشه درسته؟

اگر فشار به سمت صفر میل کنه.....حاصل ضرب P در V به سمت RT میل میکنه اما V لزوما برابر RT/P نمیشه....یا به عبارت دیگه در صورتی که گاز ایده ال باشه در آن صورت حجم پسماند برابر صفر هستش...در این سوال چون گازمون واقعی هستش لذا حجم پسماندمون به سمت حدی میل میکنه که تابع جنس گاز هستش...یعنی همون ضریب دوم ویریال...

zahra_am68

کاربر فعال
اگر فشار به سمت صفر میل کنه.....حاصل ضرب P در V به سمت RT میل میکنه اما V لزوما برابر RT/P نمیشه....یا به عبارت دیگه در صورتی که گاز ایده ال باشه در آن صورت حجم پسماند برابر صفر هستش...در این سوال چون گازمون واقعی هستش لذا حجم پسماندمون به سمت حدی میل میکنه که تابع جنس گاز هستش...یعنی همون ضریب دوم ویریال...

منم منظورم این بود که لزوما برابر نمیشه فقط در یه دمای خاص که دمای بویل هست برابر میشه

بالا