[ گفت و گو ] - ارشـــد یا ســربازی

[ گفت و گو ] - ارشـــد یا ســربازی

• ارشد بخونیم

رای: 18 32.7%
  • بریم سربازی

رای: 22 40.0%
  • بریم دنبال کار (برا اونایی که سربازی ندارن)اگه پیدا شه

رای: 15 27.3%

• مجموع رای دهندگان
    55

farid_ppe

عضو جدید
عجب دنیاییه واسه ما پسرا دو راه بیشتر وجود نداره یا بریم سربازی یا کار آزاد
ولی دخترا:بشینن تو خونه خواستگار بیاد برن دنبال کار بشینن درس بخونن برن کار آزاد و....
به این میگن جامعه عدالت محور

juju_memar

عضو جدید
به نظر من اگه ارشد بخونید بعد برید سربازی خیلی بهتره چون هم بعدش می تونید کسر خدمت بگیرید هم تو محل زندگیتون و هم ساعت 8 تا 2 میرید سربازی پست هم ندارید

aminkhan

عضو جدید
خوشم اومد یک دفعه یک مرد واقعی توی فروم این حرف را زد...جالبه تمام مردها میان اینجا از حقوق دختران دفاع میکنن در حالی که حق خودشون خورده شده و از حقوق خودشون نمیتونن دفاع کنند....ارشد در یکجای خوب به سربازی ترجیح میدهم،
هر چند هم حالا هرچی فکر میکنم کار عملیاتی مهندسی شیمی هم واقعا افتضاح هست،چون هرچی دربیاری در آینده نزدیک باید خرج سلامتی ات کنی....فقط شغل اداری و دفتریش توی شهرهای بزرگ خوبه....فکر سربازی هم داره دیوونه ام میکنه...2 سال مفت و بیگاری و هزار جور مسئله و مشکل که معلوم نیست سالم در بیایی یا نه...مگه بخت باهات یار باشه،یکجای خوبی بیوفتی....
درضمن کی گفته ارشد کسر خدمت داره!!!!دیگه همه باید21 ماه برن...درضمن کسر خدمت هم راههاش پیچیده هست...درضمن من ارشد براتون میارم که حالا توی ناجا سیستان هست و داره پست هم میده و ساعات اداری و تعطیل و ... هم نداره!!!!پس خواهشا بقیه را به اشتباه نندازین...من فقط شنیدم با دکترا خیلی هتل هست....

farid_ppe

عضو جدید
به نظر من اگه ارشد بخونید بعد برید سربازی خیلی بهتره چون هم بعدش می تونید کسر خدمت بگیرید هم تو محل زندگیتون و هم ساعت 8 تا 2 میرید سربازی پست هم ندارید
برادر من دیگه کسری مربوط به لیسانس و فوق رو برداشتن

aryana.sh

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا از سربازی بیزارین؟
قشنگ ترین خاطرات پدرم مربوط به دوران خدمتشه. میگه دیگه اون دوستیا و دوران خوبش تکرار نمیشه.

farid_ppe

عضو جدید
چرا از سربازی بیزارین؟
قشنگ ترین خاطرات پدرم مربوط به دوران خدمتشه. میگه دیگه اون دوستیا و دوران خوبش تکرار نمیشه.

بله اون مال اون موقع هاست که رفیق جونشو میداد نه الان که دوره زیراب زنی شده
در ضمن کی میترسه؟دو سال از عمرت تلف میشه دوسال که هر روزش مثل روز قبله دوسال بدبختی و بی پولی

Bahman_mech

عضو جدید
کاربر ممتاز
داداش بچسب به ارشد .بعدش به فکر سربازی باش .اگه ولایتمدار هستی میتونی توی این دوران ارشد بسیجی فعالی نمونه ای چیزی بشی کسر خدمت هم میخوری.ولی درس از سربازی مهمتره الان.

Erfan_K

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول سربازی برو بعد با خیال راحت هرکاری می خوای بکنی بکن . اگر امثال من میگن که فاصله باعث باد خوردن پشت و نخوندن درس آینده میشه ، واسه اینه که انقد الکی الکی درس خوندیم که با کمترین فاصله احتمال بازگشتن چیزایی که خوندیم کمه .
اگر من درست درس بخونم می تونم با اطمینان برگردم و به درسم ادامه بدم . چون مملکت ما صاحب نداره . واسه همین مدرک رو میشه همیشه بدست آورد ولی کار سربازی با آینده ی آدم بازی می کنه .
شما اگه با یه چشم باز به اطرافت نگاه کنی می بینی که افرادی که از نظر رفاه مالی در وضع خوبی هستن بیشتر از طبقه تکنسین و افرادی که کار یدی و تعمیراتی انجام میدن هستن . چون سطح زندگی ما و نیاز کشور ما در همین حده .
شما هیچ وقت برای اینکه بتونی بهتر نون دربیاری پس باید مدرک بالاتر بگیری خودتو ناراحت نکن . نیاز کشور نه ساخت هست نه طراحی و تولید . به خاطر همین افراد هرچقدر هم مدرکشون بالاتر باشه غرورشون بیشتر میشه و برای کارکردن باید در عمل در سطح یک مشاور یا مدیر و یا تکنسین کار کنن . اینی که میگم داستان بالای هشتاد نود درصد جامعه هستش .

البته بحث علاقه مندی ما به درس خوندن و یادگیری بیشتر انکار ناپذیره . ولی این علاقه مثل همه ی علایق دیگه ای که در زندگی یپیش میاد نباید راه رو برای ادامه زندگی و بدست آوردن موقعیت های بهتر ببنده . مطمئن باش که ما پسرا تو ایران با بالاترین مدارک بالاخره باید سربازی بریم (اونایی که معافن هیچ) .
ایشالا وقتی رفتی تو کار خواهی فهمید اولین شرط برای گرفتن کمترین وام ، ازدواج کردن تاسیس یه شرکت همه و همه داشتن کارت پایان خدمت هست .
یعنی به نظرم کارت پایان خدمت تو کشور ما ارزشش از هر مدرکی بالاتر هست . من شخصا ازین می ترسم که فردی ارشد بره و در اسنای درس خوندن موقعیت خیلی خوبی برای کار یا هر ایده ی دیگه ای براش پیش بیاد ولی به خاطر سربازی نرفتنش ازون موقعیت جا بمونه و یا انرژیش بعد از برگشتن تحلیل بره .

تو زندگی ما در شرایط مساعد انقدر ناامنی کاری و فکری وجود داره که نیازی به مشغله و استرس دیگه ای نیست .
به خاطر همین فکر می کنم خیلی بهتر هست که پسرا بعد از کسب اولین مدرکشون اول سربازی برن بعد با خیال راحت مسیر زندگیشون (هرچند توی دره باشه) انتخاب کنن. چون بیشتر از هرچیز به آرامش فکری در زندگی نیاز داریم .

farid_ppe

عضو جدید
اول سربازی برو بعد با خیال راحت هرکاری می خوای بکنی بکن . اگر امثال من میگن که فاصله باعث باد خوردن پشت و نخوندن درس آینده میشه ، واسه اینه که انقد الکی الکی درس خوندیم که با کمترین فاصله احتمال بازگشتن چیزایی که خوندیم کمه .
اگر من درست درس بخونم می تونم با اطمینان برگردم و به درسم ادامه بدم . چون مملکت ما صاحب نداره . واسه همین مدرک رو میشه همیشه بدست آورد ولی کار سربازی با آینده ی آدم بازی می کنه .
شما اگه با یه چشم باز به اطرافت نگاه کنی می بینی که افرادی که از نظر رفاه مالی در وضع خوبی هستن بیشتر از طبقه تکنسین و افرادی که کار یدی و تعمیراتی انجام میدن هستن . چون سطح زندگی ما و نیاز کشور ما در همین حده .
شما هیچ وقت برای اینکه بتونی بهتر نون دربیاری پس باید مدرک بالاتر بگیری خودتو ناراحت نکن . نیاز کشور نه ساخت هست نه طراحی و تولید . به خاطر همین افراد هرچقدر هم مدرکشون بالاتر باشه غرورشون بیشتر میشه و برای کارکردن باید در عمل در سطح یک مشاور یا مدیر و یا تکنسین کار کنن . اینی که میگم داستان بالای هشتاد نود درصد جامعه هستش .

البته بحث علاقه مندی ما به درس خوندن و یادگیری بیشتر انکار ناپذیره . ولی این علاقه مثل همه ی علایق دیگه ای که در زندگی یپیش میاد نباید راه رو برای ادامه زندگی و بدست آوردن موقعیت های بهتر ببنده . مطمئن باش که ما پسرا تو ایران با بالاترین مدارک بالاخره باید سربازی بریم (اونایی که معافن هیچ) .
ایشالا وقتی رفتی تو کار خواهی فهمید اولین شرط برای گرفتن کمترین وام ، ازدواج کردن تاسیس یه شرکت همه و همه داشتن کارت پایان خدمت هست .
یعنی به نظرم کارت پایان خدمت تو کشور ما ارزشش از هر مدرکی بالاتر هست . من شخصا ازین می ترسم که فردی ارشد بره و در اسنای درس خوندن موقعیت خیلی خوبی برای کار یا هر ایده ی دیگه ای براش پیش بیاد ولی به خاطر سربازی نرفتنش ازون موقعیت جا بمونه و یا انرژیش بعد از برگشتن تحلیل بره .

تو زندگی ما در شرایط مساعد انقدر ناامنی کاری و فکری وجود داره که نیازی به مشغله و استرس دیگه ای نیست .
به خاطر همین فکر می کنم خیلی بهتر هست که پسرا بعد از کسب اولین مدرکشون اول سربازی برن بعد با خیال راحت مسیر زندگیشون (هرچند توی دره باشه) انتخاب کنن. چون بیشتر از هرچیز به آرامش فکری در زندگی نیاز داریم .

دمت گرم داداش عالیییییییییییییییییییییییییی بود

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اولا سلام به کوکای خودوم فرید...
این مسئله ای بود که من قبل ازینکه برم ترم 7 یعنی پارسال بهش دچار شدمو قید ارشدو زدم...
این یه چیزه کاملا شخصیه...
به نظر من هرکی پدرپولدار داره که حمایتش کنه بره دنبال درس بهتره...
یکی مثه من فقط دنبال اینم که خودم یه روز زودتر مستقل بشم و شاید کس دیگه مثه من فک نکنه...
من نمیتونم ببینم که برم ارشد و بعدش سربازی و بعدشم یه مدت دنبال کار و بشه 28 سالم و هنوز یه ریالم از خودم ندارم!!!!
واسه همین تصمیم گرفتم ارشدو بیخیال بشمو اول برم سرکار با لیسانس بعدش یه دانشگاه ازاد دم دستی ارشدمم بگیرم دقیقا کاری که داداشم انجام داد...
به اینشم فک کنین که اوضاع مملکت ما هر روز داره خرابتر میشه...اصن معلوم نیست که تا 5 سال دیگه کی به کیه ولی سربازی که بریم دو سال دیگه میتونیم بریم دنبال کار...
دو سال دیگه شاید کار پیدا بشه ولی 5 سال دیگه عمرا!!!!!
راستی دوستان مسئله ی مشکل ساز اصن سربازی نیست و سربازی باید باشه به نظر من ولی مشکل اصلی از دوره ی راهنمایی آب میخوره!!!دوره ای کاملا مزخرف که فقط 3 سال ما پسرای بدبخت رو عقب انداخت از زندگی...

farid_ppe

عضو جدید
اولا سلام به کوکای خودوم فرید...
این مسئله ای بود که من قبل ازینکه برم ترم 7 یعنی پارسال بهش دچار شدمو قید ارشدو زدم...
این یه چیزه کاملا شخصیه...
به نظر من هرکی پدرپولدار داره که حمایتش کنه بره دنبال درس بهتره...
یکی مثه من فقط دنبال اینم که خودم یه روز زودتر مستقل بشم و شاید کس دیگه مثه من فک نکنه...
من نمیتونم ببینم که برم ارشد و بعدش سربازی و بعدشم یه مدت دنبال کار و بشه 28 سالم و هنوز یه ریالم از خودم ندارم!!!!
واسه همین تصمیم گرفتم ارشدو بیخیال بشمو اول برم سرکار با لیسانس بعدش یه دانشگاه ازاد دم دستی ارشدمم بگیرم دقیقا کاری که داداشم انجام داد...
به اینشم فک کنین که اوضاع مملکت ما هر روز داره خرابتر میشه...اصن معلوم نیست که تا 5 سال دیگه کی به کیه ولی سربازی که بریم دو سال دیگه میتونیم بریم دنبال کار...
دو سال دیگه شاید کار پیدا بشه ولی 5 سال دیگه عمرا!!!!!
راستی دوستان مسئله ی مشکل ساز اصن سربازی نیست و سربازی باید باشه به نظر من ولی مشکل اصلی از دوره ی راهنمایی آب میخوره!!!دوره ای کاملا مزخرف که فقط 3 سال ما پسرای بدبخت رو عقب انداخت از زندگی...

آقا قبولت دارم میلیونی بلکه ملیاردی
شما فحش هم بدی باز قبولت دارم
آقا کلا شما قبولی
تموم

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
داداش بچسب به ارشد .بعدش به فکر سربازی باش .اگه ولایتمدار هستی میتونی توی این دوران ارشد بسیجی فعالی نمونه ای چیزی بشی کسر خدمت هم میخوری.ولی درس از سربازی مهمتره الان.

برعکس سربازی مهمتره...
یکی بمن بگه تاحالا دیده کسی با درس خوندن پولدار شده باشه؟؟؟
بخدا 99 درصد کسایی که من دیدم پولدارن بیشتر از دیپلم نخوندن!!!!!

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آقا قبولت دارم میلیونی بلکه ملیاردی
شما فحش هم بدی باز قبولت دارم
آقا کلا شما قبولی
تموم

فرید جون ما مخلصیم سالار...
شک نکن سربازی بری و کارت پایان خدمتت بیاد دستت 100000تا راه جلوت باز میشه...
اگه بخوای میتونی بعدش بخونی واسه ارشد
خواستی میتونی بری کار آزاد
خواستی میتونی بری خارج!!!
اینم در نظر بگیر که وقتی رفتی سربازی و برگشتی و خواستی واسه ارشدم بخونی چون پایان خدمت داری هرجا استخدامی زدن تو میتونی شرکت کنی ولی اگه بری ارشد و استخدامی بزنن باید با حسرت به آگهی ها نگاه کنی و بگی ووووو من هنوز دو سال سربازی جلومه!!!!
ولی اگه بری سربازی و بعدشم بری ارشد در حین تحصیلتم میتونی استخدامی شرکت کنی...
سالار من تموم این چیزا رو بررسی کردم...
ولی بازم میگم ارشد واسه کسیه که پدر پولدار داشته باشه یا اینکه نخبه باشه و بازم پدر پولدار داشته باشه!!!!!اصن کل پول شده همه چیز...
فقط حیف این استعدادا که فدای پول بشن بخدا...

حمیدرضا دشتی

اخراجی موقت
با سلام
اگه زیاد واستون مهم نیست که پیر بشید و هیچی نداشته باشید برید ارشد و دکتری
من خودم ارشدم دوست دارم دکتری هم برم یه جای خوب

اما خانواده میگن تا کی پول بدیمت بری اپلای کنی
و بری ، فلان و فلان

میگم بابا دکتراست شما باید افتخار کنین...اما جوابی نیست..................................
پول هست اما بیمعرفتا نمیدن.....سربازی هم که فقط یه فوش بزرگه

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
اگه سربازی معافی برو دنبال کار..کار که داشته باشی کنارش درس بخون..الان دیگه ارشد مثه ندین سال پیش سخت نیس ظرفیتا رفته بالا.بری فوق و بیای اونوقت باید بری حق التدریس آزاد و پیام نور

farid_ppe

عضو جدید
با سلام
اگه زیاد واستون مهم نیست که پیر بشید و هیچی نداشته باشید برید ارشد و دکتری
من خودم ارشدم دوست دارم دکتری هم برم یه جای خوب

اما خانواده میگن تا کی پول بدیمت بری اپلای کنی
و بری ، فلان و فلان

میگم بابا دکتراست شما باید افتخار کنین...اما جوابی نیست..................................
پول هست اما بیمعرفتا نمیدن.....سربازی هم که فقط یه فوش بزرگه

بابا با کلاس دمت گرم
برو حال دنیا رو ببر

aminkhan

عضو جدید
واقعا متاسفم برای خودم که توی این ویرانه زندگی میکنم!!!!2 سال تلف شدن عمر را اسمش را میگذارن مردانگی!!!!!پس باید اکثر اروپایی ها و آمریکایی ها که اجباری ندارن،نامرد باشن!!!!!خدا رضا خان را لعنت کنه با این بدعتی که پایه اش را گذاشت...طبق گفته دوستمون که میگن تا 5 سال دیگه اصلا کار نیست،فکر کنم همونهایی هم که کار دارند باید بترسن که یا بیکار میشن و یا حقوقشون را نیمدهن ویا گرفتار دزد و راهزن و متجاوز میوفتن،چون اینجور حرفها منو یاد کشورهای فقیر آفریقایی میندازه که نایل شدن به این چشم انداز و هدف هم طی 5 سال آینده دور از واقعیت نیست...

من که خودم مثل ...توی گل گیر کردم نمیدونم چی کار کنم!!!سربازی دارم،ارشد شبانه قبول شدم که خرجم با آزاد شهر خودمون یکی میشه،زور داره بری دانشگاه یک شهری با هوای واقعا افتضاح و پول هم بدهی و دنگ و فنگ خوابگاه هم داشته باشی!!!حالا موندم برم سربازی یا شبانه یا آزاد!!!!!!سربازی هم که جای خوب نمیندازن،خیلی خوش شانس باشی پلیسراه استان خودمون و البته بدون رعایت ساعت کار،یعنی شبانه روز مثل خر ازت کار میکشن،در غیر اینصورت مرزبانی سیستان و سرو کله زدن با اشرار مسلح و قاچاقچیان بلوچ،حالا دخترها اگه واقعا جراتش را دارن بیان برن جلوی اینها وایستان،مگه نمیگن خوبه ،بفرما....واقعا نمیدونم در مورد قشر تحصیلکرده چی بگم!!!!خودشون هنوز نمیدونن که با اون مدرک آیا باید بره تفنگ بگیره دستش یا بره کار تخصصی بکنه!!!!

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما به نظرم 1 سال بعد مدرک لیسانس وقت داری که بخوونی 1 سال رو بخوون پارت تایم کار کن!
اما اگه اون 1 سال که بهت مهلت دادن رو نشستی خوندی و قبول نشدی!برو سربازی خودت رو راحت کن!بعد برو سرکار استخدام مرد مهندسی شیمی هست زیادتره خانمهاست هرچه باشه!بعد ارشد آزاد بخوون.البته اگه قصد ادامه تحصیل در خارج کشور رو نداری!
اما اگه قصد ادامه تحصیل خارج رو داری بشین از همین امروز بخوون درصورتی که اون 1 سال مهلت هم داشته باشی!
بستگی به هدفت داره آقا فرید!

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا متاسفم برای خودم که توی این ویرانه زندگی میکنم!!!!2 سال تلف شدن عمر را اسمش را میگذارن مردانگی!!!!!پس باید اکثر اروپایی ها و آمریکایی ها که اجباری ندارن،نامرد باشن!!!!!خدا رضا خان را لعنت کنه با این بدعتی که پایه اش را گذاشت...طبق گفته دوستمون که میگن تا 5 سال دیگه اصلا کار نیست،فکر کنم همونهایی هم که کار دارند باید بترسن که یا بیکار میشن و یا حقوقشون را نیمدهن ویا گرفتار دزد و راهزن و متجاوز میوفتن،چون اینجور حرفها منو یاد کشورهای فقیر آفریقایی میندازه که نایل شدن به این چشم انداز و هدف هم طی 5 سال آینده دور از واقعیت نیست...

من که خودم مثل ...توی گل گیر کردم نمیدونم چی کار کنم!!!سربازی دارم،ارشد شبانه قبول شدم که خرجم با آزاد شهر خودمون یکی میشه،زور داره بری دانشگاه یک شهری با هوای واقعا افتضاح و پول هم بدهی و دنگ و فنگ خوابگاه هم داشته باشی!!!حالا موندم برم سربازی یا شبانه یا آزاد!!!!!!سربازی هم که جای خوب نمیندازن،خیلی خوش شانس باشی پلیسراه استان خودمون و البته بدون رعایت ساعت کار،یعنی شبانه روز مثل خر ازت کار میکشن،در غیر اینصورت مرزبانی سیستان و سرو کله زدن با اشرار مسلح و قاچاقچیان بلوچ،حالا دخترها اگه واقعا جراتش را دارن بیان برن جلوی اینها وایستان،مگه نمیگن خوبه ،بفرما....واقعا نمیدونم در مورد قشر تحصیلکرده چی بگم!!!!خودشون هنوز نمیدونن که با اون مدرک آیا باید بره تفنگ بگیره دستش یا بره کار تخصصی بکنه!!!!

قبول دارم که پسرا خیلی سختشونه تو این مملکت!دقیقا درک میکنم که چی میگین!
اما من تو این مملکت بازهم ترجیح میدادم پسر باشم تا دختر!پسر بودن خیلی بهتره تو اینجا تا دختر بودن البته اگه مثه من تنبلی آزارتون میده!

farid_ppe

عضو جدید
شما به نظرم 1 سال بعد مدرک لیسانس وقت داری که بخوونی 1 سال رو بخوون پارت تایم کار کن!
اما اگه اون 1 سال که بهت مهلت دادن رو نشستی خوندی و قبول نشدی!برو سربازی خودت رو راحت کن!بعد برو سرکار استخدام مرد مهندسی شیمی هست زیادتره خانمهاست هرچه باشه!بعد ارشد آزاد بخوون.البته اگه قصد ادامه تحصیل در خارج کشور رو نداری!
اما اگه قصد ادامه تحصیل خارج رو داری بشین از همین امروز بخوون درصورتی که اون 1 سال مهلت هم داشته باشی!
بستگی به هدفت داره آقا فرید!
آناهیتا تو هم نفست از جای گرم بلند میشه
به قول دوستمون کارت پایان خدمت از صدتا مدرک باارزشتره

agta666

عضو جدید
من الان سربازم میاین میبینید چقدر مدرکتون ارزش داره.وقتی دستشویی شستید.وقتی گازوییل دادن برید بنز بشورید.وقتی یه گروهبان که زیر دیپلم بهتون بشین پاشو میده بدم زیراب میزنه اضاف بخورید تا دلشون خنک بشه میفهمید سربازی یعنی چی.یعنی نوکر و چاکر محض کادریا ارتش بودن.یعنی مک کیب و پانچوان کشک.یعنی ستوان 3 لیسانسه مهندسی شیمی دانشگاه تهران کشک.ولی اخرش باید بیایید هرچی دیرتر بدتر.قابل توجه اساتید زمزمه ها هاکیست که از سال 92 یک درجه از وظیفه ها کم میشه و خدمت 24 ماه.این یعنی تا اخر خدمتت یک شب به خواب پست بدی و با سربازان عزیز صفر هر روز کف دستشویی ها را بشوری و پا مرغی بری تا بفهمی مدرکت کشک.الان وضعیت ما افسرا اینه وای به حال شماها که سال 92 بیایین سربازی.

aminkhan

عضو جدید
خوشم اومدخیلی واقعی وصف کردی،من که نرفتم ولی میدونم چه خراب شده ای هست....ولی اینها را که گفتی کم کردن،درجه ها توی ناجا کم شده و جدید هم نیست..من اقواممون توی ناجا با لیسانس استوار دو هستن...و فقط به برخی نور چشمی ها ستوان میدادن...حالا شما خوبه توی ارتش با لیسانس ستوان 3 هستین....فقط با دکترا خدمت کمی راحتتره که اونم باز زور داره......

معتمدد

عضو جدید
خوش به حال رفیقم که با مدرک فوق لیسانس افتاد وزارت دفاع اونم با درجه ستوان 1 الانم داره تو آمریکا مدرک دکتراشو میگیره

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
آناهیتا تو هم نفست از جای گرم بلند میشه
به قول دوستمون کارت پایان خدمت از صدتا مدرک باارزشتره

من کجا نفسم از جا گرم بلند میشه!!!!
من که دارم میگم زودتر برو سربازی شر رو بکن راحت شی!
عجب!

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان به جای انتقاد از وضع موجود و مشت و لگد به اقبال
و مورد عنایت قرار دادن رضا خان بهتره واقعیت امروزه جامعه رو
بپذیریم.
من خدمت کردم افسر وظیفه بودم.نمیگم سخت نیست کلا
با روان ادم بازی میشه اما قورباغه هایتان را اول بخورید.
هرچی پیش بره و سن بالاتر بره سخت تر به ادم میگذره
و اهمیت این روزای بر باد رفته بیشتر خودنمایی میکنه.
یواش یواش بوی 24 ماهه شدنش هم داره میاد.
بجنبید که بر همه چیز ارجحیت داره.

بالا