[ گفت و گو ] - ارشـــد 92

zahra_am68

کاربر فعال
بچه ها فکر کنم جوابش گزینه 1 میشد (بالای مخزن باید باشه)
1-پمپ سانتریفیوژ دارای هد بالا و دبی کم هست 2-اگه پایین باشه دبی بیشتره و بالا دبی کمتره
(البته قسمت2 نظر شخصی خودمه)

آخه تو سوالای این مدلی همیشه کاویتاسیون رو حساب میکردیم کاری به نوع پمپ نداشتیم

bad..boy

عضو جدید
آخه تو سوالای این مدلی همیشه کاویتاسیون رو حساب میکردیم کاری به نوع پمپ نداشتیم

چون باید npsh بیشتر از فشار بخار سیال باشه پمپ اگه پایین ترین نقط باشه بهتره تا فشارش بالا تر باشه به واسطه فشار سیال

mojii_joon

عضو جدید
بچه ها فکر کنم جوابش گزینه 1 میشد (بالای مخزن باید باشه)
1-پمپ سانتریفیوژ دارای هد بالا و دبی کم هست 2-اگه پایین باشه دبی بیشتره و بالا دبی کمتره
(البته قسمت2 نظر شخصی خودمه)
نه مطمئن باش همون زیر مخزن جوابه.من سوالاشو قبلا دیده بودم.سوال ابزاردقیق 88 بود اگه اشتباه نکنم
پمپ تو شرایط کاویتاسیون اصلا نمیتونه مدت زیادی کار بکنه

bad..boy

عضو جدید
من که کلی نا امید شدم فکر می کردم حرارت 80 زدم ......الان متوجه شدم دو تا حرارت غلط زدم

mojii_joon

عضو جدید
اتفاقا دبیرستان روانشناسی رو هم دوست داشتم اما دست روزگار منو بخ سمت م.شیمی کشوند
البته الان مراتب تشکر رو از دست روزگار دارم رشتمون خیلی قشنگ و کاربردیه قبول داری؟
آره.یکی از دوستام که نفر اول ورودی ما هم بود رفت آمریکا دانشگاه رایس.اون میگه اینجا اینقدر دارن تحقیقات میکنند و گسترده اش کردند که حتی نمیتونی فکرشو بکنی.البته تو ایارن خودمون هم که این همه نفت و گاز داریم هم خوبه.

zahra_am68

کاربر فعال
آره.یکی از دوستام که نفر اول ورودی ما هم بود رفت آمریکا دانشگاه رایس.اون میگه اینجا اینقدر دارن تحقیقات میکنند و گسترده اش کردند که حتی نمیتونی فکرشو بکنی.البته تو ایارن خودمون هم که این همه نفت و گاز داریم هم خوبه.

عشق است م. شیمی
با کنکور میخوان مارو زده بکنن:biggrin:

من الان صریحا اعلام میکنم مسئولین سازمان سنجش هرچی کنکور رو مزخرف بدین فایده نداره
ما از عشقمون دست نمی کشیم;)

Carpediem87

عضو جدید
میگم دوستان بهتر نیست تا روزی که کلید سنجش بیاد روی سایت خودمون با هم یه کلید درست کنیم.....حداقلش یه حدودی از درصدا دستمون میاد و پی به اشتباهاتمون میبریم

mojii_joon

عضو جدید
میگم دوستان بهتر نیست تا روزی که کلید سنجش بیاد روی سایت خودمون با هم یه کلید درست کنیم.....حداقلش یه حدودی از درصدا دستمون میاد و پی به اشتباهاتمون میبریم
یعنی هم سوالات رو حدس بزنیم هم جوابا رو؟؟:surprised:کو سوال آخه؟؟:confused:

mojii_joon

عضو جدید
عشق است م. شیمی
با کنکور میخوان مارو زده بکنن:biggrin:

من الان صریحا اعلام میکنم مسئولین سازمان سنجش هرچی کنکور رو مزخرف بدین فایده نداره
ما از عشقمون دست نمی کشیم;)
تکبیرررررررررررررررررررررررررررررررر:biggrin:

yaromeh

عضو جدید

مگه كليد به اين زودي ها نمياد؟ اگه زود مياد چرا زحمت بيهوده بجاش وقتمون رو ميزاريم رو چيز ديگه اي

Carpediem87

عضو جدید
مگه كليد به اين زودي ها نمياد؟ اگه زود مياد چرا زحمت بيهوده بجاش وقتمون رو ميزاريم رو چيز ديگه اي

کلیدو سازمان سنجش گفته 29 میزنه رو سایت.....یعنی یه هفته دیگه...تا اون موقع میتونیم خودمون یه کلید بسازیم....

yaromeh

عضو جدید
چرا نوع پمپ رو گفته اگه کاویتاسیون رو در نظر نگیریم جواب شما درسته
من به هیچ جوابی از خودم مطمئن نیستم
حالا كه شكل رو نگاه ميكنم يه روزنه اميد باز شد
شكل PFD رو نگاه كنين اوني كه پايين مخزنه پمپ نيست پمپ يه مثلث زير دايره داره (شايد اشتباه چاپي باشه)

Carpediem87

عضو جدید
اخه کلیدی که ما بخوایم درست کنیم تا همون 29 بهمن طول میکشه:biggrin:

میشه زودتر...فقط باید بخوایم....تو تاپیکا دیدم بچه ها سال قبل این کارو کرده بودن....حتی خودشون قبل ازمون پی به بعضی از اشتباهاتشون هم برده بودن

zahra_am68

کاربر فعال
شكل PFD رو نگاه كنين اوني كه پايين مخزنه پمپ نيست پمپ يه مثلث زير دايره داره (شايد اشتباه چاپي باشه)

آخه صورت سوال گفته پمپ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mojii_joon

عضو جدید
من بعضی وقتا سوالم کامل نمیخونم اشتباه میزنم.شما به چه چیزایی دقت میکنید:surprised:

zahra_am68

کاربر فعال
اون سوال رابطه گرادیان دما با شار در جریان جابه جایی آزاد نا آرام میشد به توان 1/25 یا به توان 1.33

بالا