[ گفت و گو ] - ارشـــد 92

yaromeh

عضو جدید
سلام ... یکی جواب منو بده
من برنامه ریزی درستی نداشتم واسه ارشد. ولی امتحان دادم . میدونم روزانه قبول نمیشم. میخوام واسه سال دیگه یه برنامه ریزیه ملایم و طولانی داشته باشم. نظرتون چیه؟ یا بارنامه ریزیه کوتاهو سخت بهتره؟
به نطر من دوره هات نه خيلي كوتاه باشه كه يادگيري كم باشه و نه طولاني كه مطالب رو فراموش كني يه رنج مياني رو در نظر بگير، باتوجه به شناختي كه از توانايي هات داري برنامه ريزي كن

BestDay

عضو جدید
در کل:
1) حرارت: 7 تا از 15 تا جداً ساده، زدن بقیه نیاز به ریسک داشت
2) ترمو: کمبود وقت باعث میشد که سوالای آشنا هم نتونیم بزنیم، وگرنه بد نبود، میشد از 20 تا 9تا زد (با توجه به وقت)
3) مکانیک: شخصاً 3 تا زدم که فک کنم همش اشتباه بود. سخت بود به نظرم. تکرار از گذشته نداشت که بشه راحت حل کرد
4) جرم و عملیات: تعدادی سوال خوب داشت (از 20 تا 6تا) ولی قسمت عملیات خیلی شیطون بوده طراح، سوالای مفهومی داشت که ریسک داشت زدنشون مثل کولر آبی و ... (در کل 9تا از 20تا میشد زد با توجه به ریسک و احتیاط)
5) سنتیک: بعضی سوالا جوابشون تو گزینه ها نبود، هی حل کنی و بعدش تو گزینه ها نباشه (شخصاً میخواستم اونموقع داد بزنم) در کل از 15تا 9تا خوب بود، 3تا هم ریسکی، 3تا هم تو گزینه ها نبود.
6) ریاضی: سوالای خوبی داشت.من احساس داشتم که خوب بود. البته وقت نداشتیم که راحت همه رو حل کنیم با اینکه بلد بودیم، ولی میشد از 20 تا 10تا رو حدوداً زد، بقیه دیگه یه خورده از وقت درسای دیگه کم میکردیم میشد حل کرد.

در کل: نه خوب نه بد نه زشت. چیزی بین 90 و 91 یعنی (90>92>91).
شخصاً تا اردیبهشت که نتایج بیاد دیگه عمراً بیام درباره کنکورم بحث کنم یا بخوام درصد هامو حساب کنم. دیگه گذشت. تا همین جاشم به اندازه کافی از روز امتحان روحیمو باختم.دیگه کافیمه . با اینکه خوب دادم و بد نبود.

بچه ها یا علی کنید و برای همدیگه دعا کنیم. امیدوارم تک تک تون و خودم به نتیجه زحماتمون برسیم. هممون.

دوست میدونه چی میگذره این تو (توی دل)

zahra_am68

کاربر فعال
بچه ها اطلاعی ندارید حدودا با میانگین چند درصد میشه روزانه قبول شد؟

mojii_joon

عضو جدید
بچه ها اطلاعی ندارید حدودا با میانگین چند درصد میشه روزانه قبول شد؟
با میانگین درصد که نمیشه گفت،رتبه ولی میدونم130 و 131 پارسال یکی روزانه تربیت مدرس قبول شد(ترمو و سنتیک) اون یکی دیگه شبانه دانشگاه تهران(جداسازی).شبانه تو کل تهران هم تا حدود 300 علم و صنعت میگیره بعدش مشهد و اصفهان و شیراز تا 500-600 هم قبول میشد البته اینا ماله پارسال.سال90 ظرفیتهاش خیلی بهتر بودو160 شبانه شریف قبول شد.پارسال ظرفیت ها خیلی کم بوده.بقیه رتبه ها رو دیگه نمیدونم.

reza88888

عضو جدید
شما هم میم شیمی هستید؟؟ببینید مباحث کنکور شیمی خیلی وسیعه.اینو همه دوستانی که کنکور شیمی میدند تایید میکنند.اگه مطالب درسی طی دوران تحصیل خوب براتون جا نیفتاده و دانشگاهتون از سطح خوبی یرخوردار نیست و اگه میخوایید همون سال اول قبول بشید و واحداتونم پاس کنید(یعنی ترم 7 هستید)صدر در صد باید از ابتدای تابستون با یه برنامه مدون و حساب شده شروع کنید.یه تجربه شخصی هم بهتون بگم اینه که دور اول درسا شاید 4 ماه یا حتی بیشتر طول بکشه.دور دومش حدود یه ماه طول میکشه و دور سومش 10 روز.حالا بسته به برنامه شما ممکنه کمتر یا بیشتر بشه این مقدار اما نسبتش درسته تقریبا.یادتون باشه کسی موفق میشه که اون دور سوم رو هم بکنه از لحاظ درس خوندن شاید حدود یه ماه با کسی که فقط یه دور میکنه تفاوت داره و از لحاظ نتیجه زمین تا آسمان متفاوته مخصوصا تو این سالها که جمعیت پشت کنکوریهای فارغ التحصیل زیاد شده قبول شدن تو سال اول سخته.پس توصیه میکنم همون یه ماه رو بیشتر بخونید که هم فقط یک سال بخونید و هم نتیجه دلخواه رو بگیرید .بعضی از درسها مثل ترمودینامیک رو حتما یه بار از روی ریفرنس حداقل یکبار بخونید که حق مطلب ادا بشه و خوب جابیفته.یه توصیه دیگه هم دارم.اگه معدلتون خوب نیست به فکر کنکور ترم 7 نباشید وسعی کنید معدلتونو بالا ببرید.منظورم معدل حدود 15 هست..موفق باشید

مهندس شما ابزارم شرکت کرده بودی.درصدا و وضعیتت چطور بود؟ از بارسال سخت تر نبود؟ ریاضی و الکترونیکش چطور بود؟ میانگین درصدت چن میشه به نظرت؟ من میخوام بدونم همه خراب کردن یا فقط من مرسی اگه جواب بدی

reza88888

عضو جدید
آخه شما چه جوری وقت کردین زبانم بزنید؟کم که کنترل رو همیشه بالای 80 میزدم از بس وقت کم آوردم 5-6 تا بیشتر نزدم.زبان که اصلا اسمشو نیار

مهندس شما ابزارم شرکت کرده بودی.درصدا و وضعیتت چطور بود؟ از بارسال سخت تر نبود؟ ریاضی و الکترونیکش چطور بود؟ میانگین درصدت چن میشه به نظرت؟ من میخوام بدونم همه خراب کردن یا فقط من مرسی اگه جواب بدی

reza88888

عضو جدید
با میانگین درصد که نمیشه گفت،رتبه ولی میدونم130 و 131 پارسال یکی روزانه تربیت مدرس قبول شد(ترمو و سنتیک) اون یکی دیگه شبانه دانشگاه تهران(جداسازی).شبانه تو کل تهران هم تا حدود 300 علم و صنعت میگیره بعدش مشهد و اصفهان و شیراز تا 500-600 هم قبول میشد البته اینا ماله پارسال.سال90 ظرفیتهاش خیلی بهتر بودو160 شبانه شریف قبول شد.پارسال ظرفیت ها خیلی کم بوده.بقیه رتبه ها رو دیگه نمیدونم.

مهندس شما ابزارم شرکت کرده بودی.درصدا و وضعیتت چطور بود؟ از بارسال سخت تر نبود؟ ریاضی و الکترونیکش چطور بود؟ میانگین درصدت چن میشه به نظرت؟ من میخوام بدونم همه خراب کردن یا فقط من مرسی اگه جواب بدی الان تو تایبیکی؟ میتونی جواب بدی؟ ممنونت میشم.

reza88888

عضو جدید
مهندس mojii_joon شما ابزارم شرکت کرده بودی.درصدا و وضعیتت چطور بود؟ از بارسال سخت تر نبود؟ ریاضی و الکترونیکش چطور بود؟ میانگین درصدت چن میشه به نظرت؟ من میخوام بدونم همه خراب کردن یا فقط من مرسی اگه جواب بدی الان تو تایبیکی؟ میتونی جواب بدی؟ ممنونت میشم.

reza88888

عضو جدید
مهندس mojii_joon شما ابزارم شرکت کرده بودی.درصدا و وضعیتت چطور بود؟ از بارسال سخت تر نبود؟ ریاضی و الکترونیکش چطور بود؟ میانگین درصدت چن میشه به نظرت؟ من میخوام بدونم همه خراب کردن یا فقط من مرسی اگه جواب بدی الان تو تایبیکی؟ میتونی جواب بدی؟ ممنونت میشم. واقعا حیاتیه.

zahra_am68

کاربر فعال

یه سوال دانشگاه مالک اشتر فرقش با بقیه دانشگاهها چیه؟ شما اطلاع دارید؟

mojii_joon

عضو جدید
مهندس mojii_joon شما ابزارم شرکت کرده بودی.درصدا و وضعیتت چطور بود؟ از بارسال سخت تر نبود؟ ریاضی و الکترونیکش چطور بود؟ میانگین درصدت چن میشه به نظرت؟ من میخوام بدونم همه خراب کردن یا فقط من مرسی اگه جواب بدی الان تو تایبیکی؟ میتونی جواب بدی؟ ممنونت میشم. واقعا حیاتیه.

سلام،راستش بررسی نکردم. اما ابزار خوب بود.کنترلش سخت بود یکم.اما من چون کنترل غیرخطی رو خونده بودم تونستم با اون جبرانش کنم.فک کنم حداقل 50 درصد کنترل رو زدم.ریاضیات مهندسی هم فقط یه سوال نزدم.الک و مدار نزدم،حرارت و سیالات و ترمو زدم که اونها هم خوب بود.زبانش هم که گلابی ترین زبان این سالها بود با اینکه زبانم خوب نیست 13 تا زدم.ایشالله اگه اشتباه زیاد نزده باشم.رتبه ام خوب میشه.حالا واسه چی اینقد حیاتیه؟شما هم شرکت کردید؟

zahra_am68

کاربر فعال
به نظرشما میانگین درصدای مهندسی شیمی امسال نسبت به پارسال کمتره یابیشتر؟
با میانگین 40 امید به قبولی هست؟؟؟؟؟؟

mojii_joon

عضو جدید
یه سوال دانشگاه مالک اشتر فرقش با بقیه دانشگاهها چیه؟ شما اطلاع دارید؟
مصاحبه داره،اگه مصاحبه قبول بشید،میگن یکم هم گیر هستند دیگه.سر حجاب و اینجور چیزا.استاداش نسبت به بقیه دانشگاههای تهران خوب نیست.تا 1000 و حتی بالاتر هم بیو قبول شدند در مواردی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mojii_joon

عضو جدید
با احتساب کنترل و زبان؟بدون اونها اگه جرم و عمل با ریاضی و تا حدودی سیالات رو بالای 40 زده باشی آره هست

zahra_am68

کاربر فعال
مصاحبه داره،اگه مصاحبه قبول بشید،میگن یکم هم گیر هستند دیگه.سر حجاب و اینجور چیزا.استاداش نسبت به بقیه دانشگاههای تهران خوب نیست.تا 1000 و حتی بالاتر هم بیو قبول شدند در مواردی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

پارسال دوستم با حدود 600 رفت مالک!!!!

mojii_joon

عضو جدید
زبان اصلا وقت نکردم کنترلم 5-6 سوال
به شدت بستگی به ظرفیت ها داره.شهرستان که حتما هست.تهران فک نمیکنم.مگه همون مالک و اینا یا شبانه های علم و صنعت و احتمالا تربیت مدرس شاید.
راستی چه جوری درصد گرفتی؟من چک کردم کلید نذاشتن هنوز که.

zahra_am68

کاربر فعال
ایشالا که امسال ظرفیتها بیشتر بشه

به نظرمن بعضی سوالاش اصلا مبنای خوبی برای سنجش نبود!
مثل اون سوال درجه حرارت دورانی من اصلا یادش نگرفته بودم فقط رو حساب اینکه تو کتابم بود حفظ کردم

zahra_am68

کاربر فعال
به شدت بستگی به ظرفیت ها داره.شهرستان که حتما هست.تهران فک نمیکنم.مگه همون مالک و اینا یا شبانه های علم و صنعت و احتمالا تربیت مدرس شاید.

من حدودی درصدمو میگم چون شانسی یا اصلا نزدم یا فقط یکی دوتا اونم شک بین دو گزینه
میخواستم یه سوالو شانسی بزنم از سیالات پشیمون شدم

reza88888

عضو جدید
سلام،راستش بررسی نکردم. اما ابزار خوب بود.کنترلش سخت بود یکم.اما من چون کنترل غیرخطی رو خونده بودم تونستم با اون جبرانش کنم.فک کنم حداقل 50 درصد کنترل رو زدم.ریاضیات مهندسی هم فقط یه سوال نزدم.الک و مدار نزدم،حرارت و سیالات و ترمو زدم که اونها هم خوب بود.زبانش هم که گلابی ترین زبان این سالها بود با اینکه زبانم خوب نیست 13 تا زدم.ایشالله اگه اشتباه زیاد نزده باشم.رتبه ام خوب میشه.حالا واسه چی اینقد حیاتیه؟شما هم شرکت کردید؟

بله.خیلی خوب زدی.اولین بارت بود؟ بارسالم بودی؟ ریاضی رو خوب زدی.من امسال خودمو گم کردم. به نظرت با میانگین 40 امسال میشه قبول شد؟

mojii_joon

عضو جدید
ایشالا که امسال ظرفیتها بیشتر بشه

به نظرمن بعضی سوالاش اصلا مبنای خوبی برای سنجش نبود!
مثل اون سوال درجه حرارت دورانی من اصلا یادش نگرفته بودم فقط رو حساب اینکه تو کتابم بود حفظ کردم
آره واقعا.کنکورش خیلی مزخرف بود.اینهمه سوالا حفظی که نباید بیاد دیگه.ما رو باش چقدر تست زدیم.نگو که باید متن ریفرنس ها رو حفظ میکردیم.من اصلا خوب ندادم.
کدوم سوالو میگی؟

zahra_am68

کاربر فعال

تهران که امکانش 0 درصده
به شهرستان هم قانعم اگه قبول بشم
نمیدونم شایدم چون تازه کنکور دادم اینجوریم ولی احساس میکنم همونقدی که تونستم خوندم واقعا واسم سخته دوباره مباحث تکراری رو بخونم

zahra_am68

کاربر فعال
آره واقعا.کنکورش خیلی مزخرف بود.اینهمه سوالا حفظی که نباید بیاد دیگه.ما رو باش چقدر تست زدیم.نگو که باید متن ریفرنس ها رو حفظ میکردیم.من اصلا خوب ندادم.
کدوم سوالو میگی؟

درجه حرارت آب دورانی کولر آبی
یادمه قبل کنکور هرچی روش میخوندم متوجه نمیشدم حفظش کردم

mojii_joon

عضو جدید
بله.خیلی خوب زدی.اولین بارت بود؟ بارسالم بودی؟ ریاضی رو خوب زدی.من امسال خودمو گم کردم. به نظرت با میانگین 40 امسال میشه قبول شد؟
آره من پارسالم دادم.29 شدم ولی قبول نشدم.والا ریاضیت باید بالای 70 باشه فک کنم.حالا کنترل رو بچه ها چون غیر خظی نمیخونند کم میزنند.در مورد الکترونیک و مدار هم که نمیتونم نظر بدم.اگه میخوای درصدا تو بگو ببینم چه جوری زدی؟اون مجازی شیراز رو میخوای یا نه؟تو اون احتمال قبولی هست تا رتبه های 120-130 و یا حتی بالاتر

zahra_am68

کاربر فعال
حرارتم خیلی سعی بر پیچوندن داشتن! یعنی چی اینقد سوال با این عنوان که کدام گزینه صحیح است؟
اینقد سوالای قشنگ میشه از حرارت داد
به نظرم مسخره ترین هارو انتخاب کردن

mojii_joon

عضو جدید
درجه حرارت آب دورانی کولر آبی
یادمه قبل کنکور هرچی روش میخوندم متوجه نمیشدم حفظش کردم
اونو من با خونسردی از کنارش گذشتم:biggrin:
حالا ولی شبانه های تهران رو هم بزنی شاید بیاری.رتبه ات فکر نکنم اونقدرام بد بشه.ولی یه چیزی بگم، دانشگاه های تهران واقعا ارزش دارند.حالا نه صرفا سطح علمی شون.جو خیلی خوبی دارند حالا اگه ایشالله قسمت شد و امتحان کردی به این حرفم میرسی

reza88888

عضو جدید
آره من پارسالم دادم.29 شدم ولی قبول نشدم.والا ریاضیت باید بالای 70 باشه فک کنم.حالا کنترل رو بچه ها چون غیر خظی نمیخونند کم میزنند.در مورد الکترونیک و مدار هم که نمیتونم نظر بدم.اگه میخوای درصدا تو بگو ببینم چه جوری زدی؟اون مجازی شیراز رو میخوای یا نه؟تو اون احتمال قبولی هست تا رتبه های 120-130 و یا حتی بالاتر

فک کنم ریاضی 60 زبان40 کنترل 50 مدار 41 الکترونیک30 . بارسال میانگینت چند بود؟ من دو ماه خوندم. ریاضی و مدارو واقعا میتونستم 90 به بالا بزنم ولی استرس و عجله نزاشت. با توجه به تجربه ت رتبه ام چند میشه؟

zahra_am68

کاربر فعال
اونو من با خونسردی از کنارش گذشتم:biggrin:
حالا ولی شبانه های تهران رو هم بزنی شاید بیاری.رتبه ات فکر نکنم اونقدرام بد بشه.ولی یه چیزی بگم، دانشگاه های تهران واقعا ارزش دارند.حالا نه صرفا سطح علمی شون.جو خیلی خوبی دارند حالا اگه ایشالله قسمت شد و امتحان کردی به این حرفم میرسی

ببینم خدا چی میخواد ولی فکرنکنم جاهای خوبی بیارم
شما لیسانستون دانشگاه تهران بودید؟

mojii_joon

عضو جدید
فک کنم ریاضی 60 زبان40 کنترل 50 مدار 41 الکترونیک30 . بارسال میانگینت چند بود؟ من دو ماه خوندم. ریاضی و مدارو واقعا میتونستم 90 به بالا بزنم ولی استرس و عجله نزاشت. با توجه به تجربه ت رتبه ام چند میشه؟

پارسال ریاضی غلط زدم چند تا شد70.کنترلم 18(خیلی نکته دار بود سوالاش اگه بررسی کرده باشی).زبانم همون 36 بود.حرارت-سیالات 66 و ترمو 70.
کنترل امسالو اگه 50 زدی خوبه.امیدوار باش.ریاضیت 70 بود دیگه تموم بود به نظرم.ولی بدیش میدونی چیه ظرفیتش دیگه خیلی کمه؟12 نفر کلا روزانه میگیره.بخاطر همین فرقی نمیکنه با اختلاف یک نفر رد بشی یا 1000 نفر.من پارسال با اختلاف 7 تا رد شدم

بالا