عکس العمل ایران برای مقابله با تحریم نفتی

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز

*یافتن منایع جایگزین برای نفت ایران کاری تقریبا ناشدنی است
.
استیونس در ادامه به بعید بودن همراه شدن سازمان ملل متحد با این طرح اشاره می کند و دلایل خود را به صورت زیر بیان می کند: در تلاش براي يافتن منابع ديگر، احتمال تصويب تحريم ‌هاي سازمان ملل متحد عليه ايران بسيار بعيد است. دو كشور اصلي واردكننده نفت ايران– يعني‌ چين430000) بشكه در روز در سال 2008) و هند (410000 بشكه در روز در سال 2008( بعيد است كه واردات نفت از ايران را متوقف سازند. با نظر به اينكه هر دو عضو شوراي امنيت سازمان ملل هستند، قطعنامه‌ هاي سازمان ملل متحد براي تحريم نفت ايران قطع به يقين ناكام خواهد ماند.

روسيه نيز از 7 دسامبر تا به امروز در برخي موارد نشان داده است كه با تحريم سازمان ملل بنا به دلايلي مخالفت مي ‌ورزد كه علت آنها را بايد در انگيزه‌هاي سياسي و نه در چارچوب صادرات انرژي جستجو كرد. براي روسيه اين نكته از لحاظ سياسي بسيار مهم است كه تلاش كند تا اعتبار خويش را به عنوان منبع تامين‌ كننده انرژي دوباره بدست آورد. مع ‌هذا، نشانه ‌هايي وجود دارند دال بر اينكه واردكنندگان آسيايي در حال حاضر نظر مساعدي نسبت به ايران ندارند. شواهد حاكي از آنست كه ژانويه امسال چين واردات نفت خام ايران را تا حدود 50 درصد كاهش داده است كه ظاهراً چنين به نظر مي ‌سد اختلاف آنها بر سر قيمت باشد. اين مسئله بيانگر آنست كه ايران بايد تخفيف قابل‌ توجهي در فروش نفت خام بدهد كه در نتيجه آن درآمد نفتي تهران كاهش مي ‌يابد. هرچند قيمت نفت بيش از 100 دلار به ازاي هر بشكه باقي مي ‌ماند اما بعيد است كه اين مسئله نگراني جدي براي ايران به همراه داشته باشد.

*واکنش ایران علیه تحریم ها جبران ناپذیر است
چالش بعدی پیش روی اتحادیه اروپا که از آن غافل مانده اند بحث این است که ایران این تحریم را بی پاسخ نخواهد گذاشت و در این صورت اتحادیه اروپا ضرر جربان ناپذیری را متحمل خواهد شد و در این خصوص توضیح می دهد که :

واكنش ايران به اين تحريم قطع جريان نفت از طريق تنگه هرمز خواهد بود.

وی در ادامه تهدید های احتمالی دیگر ایران را هم بر می شمارد و اشاره می کند که : ایران می تواند با کمک دولت عراق روند صادرات نفت از عراق را به نفع خود تغییر دهد. جمهوري اسلامي ايران همچنين مي‌ تواند مشكلات جدي براي نيروهاي ناتو در افغانستان بوجود آورد. تهران همچنين مي ‌تواند فشار بسياري را بر كشورهاي صادركننده عضو شوراي همكاري خليج‌ فارس وارد نمايند تا بدين ترتيب در پذيرش نقش منبع جايگزين اروپا تعلل ورزند.

*تحریم نفتی ایران تقویت کننده دولت
این استاد اندیشکده چاتم هاوس در آخر مقاله خود در پی نتیجه گیری به تاریخ تحریم نفتی چند کشور اشاره می کند و با ناکام ماندن آنها اشاره می کند که این بار نیز این تحریم با شکست رو به رو خواهد شد و دلایل وی قابل تامل است که می گوید : تاريخ نشان داده است كه از زمان ملي شدن صنعت نفت ايران در سال 1951 و وقايعي كه سال 1953 در نهايت به سرنگوني دكتر مصدق منجر گرديد، تحريم هاي نفتي هرگز موثر واقع نمي‌ شوند.

بازار نفت جهاني بسيار پيچيده است و بازيگران متعدد و گزينه ‌هاي بسياري براي پنهان ساختن معاملات آن وجود دارد. تاريخ مملو از اعمال تحريم‌ هاي نفتي ناموفق عليه كوبا، رودزيا و آفريقاي جنوبي گرفته تا تحريم ‌هاي نفتي كشورهاي عربي و تحريم عراق پس از سال 1990 است. اما از ظواهر امر چنين برمي‌ آيد كه تصميم ‌سازان اتحاديه اروپا وقايع تاريخي را ناديده گرفته‌اند.

وی در ادامه می گوید که : تحريم نفتي اتحاديه اروپا رژيم احمدي نژاد را دقيقاً زماني تقويت خواهد كرد كه تحت فشار شديد قرار گيرد با توجه به نقش حساس نفت در ژرفاي ساختار سياسي ايران، تحريم اتحاديه اروپا توده مردم را در پشت رژيم حاكم با يكديگر متحد مي ‌سازد

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
شک ندارم که این اقدام هدف اصلیش تبلیغی است و ملت عزیز ما فقط باید مواظب باشن در زمین غرب بازی نکنن

هدف اصلی اونها اینه که کشور رو در شرایط قحطی و تحریم شدید نشون بدن ........افزایش اختلافات داخل و ایجاد هرج و مرج در کشور ...........و به این ترتیب بعد انتخابات ریاست جمهوریشون در صورتی که فضای ایران مشنج شده باشه ..........جنگی رو به راه بندازن

که البته در هر دو صورت اونها شکست خواهند خورد ................

ملت ما باران دیده تر از این حرفها هستن ........

major7

عضو جدید
سلام
نظرات بسیار خوبی بود ..........منم با این دوستمون موافقم ..........هدف اصلی این کار ایجاد بازار سیاه است و اینکه از جنبه تبلیغی بعدها به وسیله بنگاه های خبری دروغ افکن و ایجاد شایعه ( نظیر موفقیتی که بدست آوردن با مطرح کردن خبر دروغ سکه یک میلیونی در روز تعطیل و شهادت !!!!!!!! که سبب شد فردا هم این اتفاق بیفته ) سبب این بشن که مردم ما بوسیله خودشون نابودی خودشون رو فراهم کرده و با ایجاد یک اختلاف داخلی عمیق در بین مردم و داد زدن قحطی از جانب خودی ها آمادگی ایجاد جنگ علیه کشور رو بوجود بیارن .......ولی غربیها همیشه اشتباه فکر میکنن و هیچ گاه موفق نخواهند شد ..........ملت ما خیلی کار آزموده تر از این حرفها هستن ..........در تحریم نفت که حواله شده به شش ماه ........به قطع ایران باید پیش دستی کند .......البته ناگفته نماند اگر اشتباه نکنم کمتر از 30 درصد ما به اروپا نفت میفروشیم ........نفت ما نفتی خاص است و همونطور که مصطفی جان گفت ادعای عربستان یک ادعای پوچ و غیر واقعی است ........در این بین ممکن است لیبی بتونه برای ما خطر آفرین بشه .........بنابراین بایستی فکر بود ........اینها در زمستون از نفت ما میخوان نهایت استفاده رو ببرن و ایران در این مدت چند کار میتونه انجام بده ........بهترین کار قطع کردن نفت به اینها در شرایطی که جایگزینهای مناسبی رو پیدا کنه ........جایگزین هایی که مطمئن باشه غرب نمیتونه از اونها سواستفاده آنچنانی کنه و به تعبیر دیگر کشور غربی زده نیست ........ همین امروز هم هند ، چین و ژاپن خواسیتار افزایش صادرات نفت ما هستن .........از طرفی مسئولین و جوانان ایران باید نقشه خوانی کنند و به قطع یقین ما بایستی بیش از امروز از فرصتهای سیاسی استفاده کنیم ( در مرود واردات پسته ما اخبار نگران کننده ای شنیده میشه که بایستنی نقشه اونها رو به هم ریخت) .....به قطع یقین چون نفت گرون میشه اتفاقاتی در وضع بحران زده غربیها خواهد افتاد و ما بایستی همراه مردم اروپا بشیم ...... .........مطمئن هستیم وزارت خانه فعلی که وزیر توانمندی اونو اداره میکنه تمهیدات لازمه رو اندیشیده و به قطع یقین اقداماتی خواهند کرد که غرب صد درصد از ما بیشتر ضرر خواهد کرد .
اما از همه چی مهمتر جنبه تبلیغی این مسائل هست که توسط بنگاههای خبری دروغ افکن با اوردن به اصطلاح کارشناسانی سعی در خالی کردن دل مردم و ایجاد شایعات گسترده دارن ..........از جمله این مسائل بلوکه کردن حسابهای بانک مرکزی در غرب است که بنا به گفته مسئولین ایران حسابی در این کشورها ندارد و در این مدت خوشبختانه وضع کشور بسیار هم مناسب است و از مدتها قبل تمهیدات لازمه سنجیده شده
من فکر میکنم انشاالله اگر مسئولان بتونن بازار ارز و سکه رو سر و سامان درست و درمون بدن و به صورت هفتگی اقدامات بانک مرکزی توسط سخنگو مطرح بشه فضای اعتمادسازی در کشور ایجاد میشه و بار دیگر این غرب است که شکست خواهد خورد .........و نقشه های شومی که دارن هرگز رخ نخواهد داد
در این بین بایستی بیشتر از هر کسی به گرگهای ولایی نما توجه داشت که ممکنه همونطور که در دولت اصلاحات نفوذ کرده بودن به این دولت ( دولت دهم) راه پیدا کرده باشند و اونها بیشترین نقش رو در بازی غرب ایفا میکنند ................
ولی به لطف خدا ملت ما با ایمان به خداوند ، با حقظ عقاید دینی و اتحاد ملی تک تک نقشه های غرب و بدخواهان ایران اسلامی را خنثی خواهد کرد و هرگز از حقوق ملی خود کوتاه نخواهد آمد

انشاالله.:gol:

فونت بعضي از مطالبتون رو بزرگتر كردم.
در مورد اينكه غربيها هميشه اشتباه ميكنن و هيچ گاه موفق نيستن باهاتون مخالفم .
با اين گفته كه ژاپن وارداتش ر از ايران افزايش بده موافق نيستم . منبع؟
ضرر غرب حتي اگه از ايران بيشتر هم باشه روي كل كشوراي غربي تقسيم ميشه اما ضرر ايران فقط روي ايرانه اين رو هم در نظر بگيرين

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
شک ندارم که این اقدام هدف اصلیش تبلیغی است و ملت عزیز ما فقط باید مواظب باشن در زمین غرب بازی نکنن

هدف اصلی اونها اینه که کشور رو در شرایط قحطی و تحریم شدید نشون بدن ........افزایش اختلافات داخل و ایجاد هرج و مرج در کشور ...........و به این ترتیب بعد انتخابات ریاست جمهوریشون در صورتی که فضای ایران مشنج شده باشه ..........جنگی رو به راه بندازن

که البته در هر دو صورت اونها شکست خواهند خورد ................

ملت ما باران دیده تر از این حرفها هستن ........
احسنت
مردم باید سعی کنن این موج نبردشون

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
فونت بعضي از مطالبتون رو بزرگتر كردم.
در مورد اينكه غربيها هميشه اشتباه ميكنن و هيچ گاه موفق نيستن باهاتون مخالفم .
با اين گفته كه ژاپن وارداتش ر از ايران افزايش بده موافق نيستم . منبع؟
ضرر غرب حتي اگه از ايران بيشتر هم باشه روي كل كشوراي غربي تقسيم ميشه اما ضرر ايران فقط روي ايرانه اين رو هم در نظر بگيرين
سلام
منظورم از اشتباه غرب بر اینه ..........
غرب هیچ گاه ملت ما رو نشناخته و تا ابد هم نخواهد شناخت
......
اشتون گفت این کار رو میکنن که به اصطلاح ایران از حقوق هسته ای خود بگذرد ........

آیا مردم ایران از حق مسلم خود میگذرند ؟؟؟؟

شاید غرب هر کدوم این کارا رو در کشورهای دیگه انجام بده موفق بشه ............ولی در قبال ایران هرگز ......در تاریخ این مسئله ثابت شده است ............

ژاپن خواستار حل دیپلماتیکه ........به شخصه منم چندان موافق نیستم .........چون ژاپن نشون داده میتونه حکم اون واسطه رو پیاده کنه ..........ولی با یک سری تمهیدات سیاسی میشه اقداماتی انجام داد
ژاپن خواستار راه‌حل دیپلماتیک در قبال ایران شد

در شرایطی که قطع واردات نفت ایران به ژاپن خطراتی را برای توکیو به همراه دارد، نخست‌وزیر ژاپن خواستار راه‌حلی صلح‌آمیز و دیپلماتیک در قبال برنامه هسته‌ای ایران شد
.
..

معذرت میخوام ........الآن چند کشور غرب از ایران نفت میخرن ؟؟؟؟؟؟؟
دوتاشون که در وضع بد اقتصادی هستن .........یونان به خصوص .......ایتالیا هم که میدونید .......اسپانیا هم که آمار بیکاریش به نزدیک 25 درصد رسیده
اینا که ضرر وحشتناکی خواهند کرد ...........خود این مسئله سبب میشه نفت گرون بشه و بدین ترتیب سایر کشورهای غربی هم ضرر خواهند کرد ......ایران به راحتی میتونه با هوشیاری این مسئله رو به فرصت تبدیل کنه ......البته همونطور که گفتم اصل این هدف جنبه تبلیغی است که بیشتر از همه بایستی مراقب ولایی نماها بود

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بستن شیرهای نفت فکر جالبی اما با شرایط فعلی خیلی منطقی نیست ، درآمد اصلی ایران از نفته و بستن اون یا محدود کردن اون می تونه عواقب بدی داشته باشه ، همین الان قیمت دلار در مدت یک ماه بسیار نوسان داشته حالا اگر درآمد نفتی رو هم ازش کسر کنیم یه فاجعه پیش میاد .
دلت جمهوری اسلامیم مثل تمام دولتهای دیگه اول به فکر بقاست بعد قدرت ، با اینکار فشار اصلی روی مردم وارد میشه که به جای برنج 3 تومنی 5 نومنی (درحال حاضر) می خرن که بعد از اینکار اونم نمی تونن بخرن که نتیجه اون سست شدن پایه سیستم می شه ! خب ما اینم نمی خوایم ؟! پس حالا چه میشه کرد ؟
دوستان گفتن شیر نفته بسته بشه، اون شوخی بود!
هدف یافتن مشتریان دیگره...
مولفه افزایش قیمت نفت بعد از تحریم ایرانو هم فراموش نکنید که باعث افزایش درآمد ایران میشه.

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه الان نفتو تحریم کنیم احتمال اینکه کلک اروپا یقه خودشو بگیره زیاده
یهو نفت ندیم به این سه تا کشور ورشکسته چه لایی سرشون میاد.به قولی یکی از دوستان باید چوب جنگلاشونو بیارن بسوسوزنن گرم بشم
قیمت بنزینشونم میرسه به سقف
انقلاب نکنن خوبه با این وضعیتشون
البته اینا خوش بینانش بود،صد در صد برا یه مدت ذخیره دارن

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان گفتن شیر نفته بسته بشه، اون شوخی بود!
هدف یافتن مشتریان دیگره...
مولفه افزایش قیمت نفت بعد از تحریم ایرانو هم فراموش نکنید که باعث افزایش درآمد ایران میشه.
اره داداش
اونایی که گفتن شیر نفت بسته بشه کلش نبود منظور اوناییه که به اروپا صادر میشه که مقدار کمیه

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز

همیشه همین جوری بودی من دقت کردم...
مشت نمونه ی خرواره دوست گرامی...چطوری به این فکر رسیدین؟ به منم بگید شاید منم رسیدم خو
منم تشنه ی حقیقتم اگه شما میگی رسیدی حتما به صفحه ی پرفایلم پیام بدین منم بیام برسم...
دانش هسته ایه صلح آمیز آره حقمونه...
داری میگی صلح آمیز...
نمیدونم این مردمی که شما میگی کجان؟ چرا من نمیبینمشون؟ مردم دارن واسه کشورشون جون میدن واسه ایرانشون واسه اعتقادات قشنگ و پاکی که دارن و یه عده شکم گنده از این اعتقادات دارن به سود خودشون استفاده میکنن و مردم رو با احساساتی کردنشون و بستنشون به حربه های دینی یا کلا منزجر و بی اعتقاد میکنن یا آدمای سینه چاکی میسازن که تو توهمن و نمیخوان قبول کنن اونی که داره عزت و شرف و مملکتشون رو چپاول میکنه بیخ گوشمونه...
آمریکا به درک لعنت بهش
کسی منکر سو قصد های اونها و کشورهای غربی نیست... منم نمیخوام کشورم بیگانه زده شه... منم مثل شما استقلال ایرانو دوست دارم...
چرا فکر میکنی فقط شما وطن پرستی ما وطن فروش؟؟؟؟
منم میخوام نفتم بیاد تو سفره ام... اما نفت شما اومده تو سفره ات؟؟؟ مگه نمیگی تحریمیم؟ مگه دست کشورای غریبی ازمون کوتاه نمونده؟
پس کی داره کشور منو چپاول میکنه که وضعیت اینه؟
بسیار عالی‌

MOΣIN

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نفع عربها شد برن با سرمايه هاي ما حا كنن................:cry:

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
هیچی نمیگم!

بحران هویت
بحران معنا
یاس عمومی
تحجر
منفعت گرایی عام
قدیس گرایی وقدیس پرستی(سامری گرایی)
خفقان

منی که عین بمب بودم احساس میکنم دیگه دارم به استانه خستگی میرسم
روحت شاد ای شاعر ازادگی
من دچار خفقانم خفقان...

ودرتاریکخانه اشباح ذهنم شیون میکند وفریاد میزند زن گریان سربازان جمعه

ای خدا ما چقدر بدبختیم...
اینم خیلی‌ خوب بود

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
اسپم نکنید لطفا
میتونید ازشون تشکر کنید
بذارید بحث سالم باشه

خواستم این سخنان زیبا زیر پست های زیاد خاک نخورن
حالا اگه با نظر شما موافق بود کلی‌هم تحویل می‌گرفتی که تأیید کردما

خداوندااا.... جوانان ماراا...

آخرین ویرایش:

major7

عضو جدید
سلام
منظورم از اشتباه غرب بر اینه ..........
غرب هیچ گاه ملت ما رو نشناخته و تا ابد هم نخواهد شناخت
......
اشتون گفت این کار رو میکنن که به اصطلاح ایران از حقوق هسته ای خود بگذرد ........

آیا مردم ایران از حق مسلم خود میگذرند ؟؟؟؟

شاید غرب هر کدوم این کارا رو در کشورهای دیگه انجام بده موفق بشه ............ولی در قبال ایران هرگز ......در تاریخ این مسئله ثابت شده است ............

ژاپن خواستار حل دیپلماتیکه ........به شخصه منم چندان موافق نیستم .........چون ژاپن نشون داده میتونه حکم اون واسطه رو پیاده کنه ..........ولی با یک سری تمهیدات سیاسی میشه اقداماتی انجام داد
ژاپن خواستار راه‌حل دیپلماتیک در قبال ایران شد

در شرایطی که قطع واردات نفت ایران به ژاپن خطراتی را برای توکیو به همراه دارد، نخست‌وزیر ژاپن خواستار راه‌حلی صلح‌آمیز و دیپلماتیک در قبال برنامه هسته‌ای ایران شد
.
..

معذرت میخوام ........الآن چند کشور غرب از ایران نفت میخرن ؟؟؟؟؟؟؟
دوتاشون که در وضع بد اقتصادی هستن .........یونان به خصوص .......ایتالیا هم که میدونید .......اسپانیا هم که آمار بیکاریش به نزدیک 25 درصد رسیده
اینا که ضرر وحشتناکی خواهند کرد ...........خود این مسئله سبب میشه نفت گرون بشه و بدین ترتیب سایر کشورهای غربی هم ضرر خواهند کرد ......ایران به راحتی میتونه با هوشیاری این مسئله رو به فرصت تبدیل کنه ......البته همونطور که گفتم اصل این هدف جنبه تبلیغی است که بیشتر از همه بایستی مراقب ولایی نماها بود

تو همين لينكي كه لطف كردين گذاشتين ژاپن وقت خواسته كه وارداتشو كاهش بده . شما تو پست 94 (‌كه من در پست 103 نقل قول گرفتم) گفتين كه ژاپن خواستار افزايش واردات نفت ايرانه.
ببين دوست من 20% صادرات نفت ايران داره تحريم ميشه از طريق كشور هاي اروپايي و مجموعش از خريد چين بيشتر هست. پس اينكه بگيم اتفاقي نيفتاده اشتباهه. اتفاق بزرگي هست اما بايد مديريت شه تا اثرات منفيش رو ايران كم باشه.
تاثير تحريم ها قطعا بر ايران بيشتر خواهد بود تا بر هر كشور ديگه . مثلا انطوري نيست كه نفت ايران تحريم بشه و يونان يا اسپانيا بيشتر از ايران ضرر كنن. فك كنم همه با اين نظر من موافق باشن.

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من یه کوچولو در جواب اینا جواب بدم

اینها منظورشون از متحجر نبودن احیانا همون برهنگی بازیگر سینما که نیست ؟؟؟؟؟؟؟؟
همونی که تو ایران به قول اینا متحجر بود وقتی رفت غرب تحجرش رو کنار زد و روشنفکران گفتن آفرین ، احسنت ...... که معصومیت از دس رفته ات رو نشون دادی ........حیف تو نبود !!!!!!!!!

صحبت درباره ی تعصب رو یه سری مسائل بود لطفا به حواشیه نا مربوط نکشیدش...
ایران تنها 18 % نفتش رو به اروپا میده فقدانش خللی در ما ایجاد نمیکنه(اخبار شبکه ی 1 ساعت 14)
ژاپن اصرار به مذاکرات داره...
هند اصرار به خرید هر چه بیشتر نفت از ایران...
پس چرا ما از همین الان صادراتمون به کشورای اروپایی رو قطع نمیکنیم؟؟؟ چرا باید صبر کنیم تا 6 ماهه دیگه؟
ممنون میشم اگه یکی سیاست این کارو واسم شرح بده...

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خواستم این سخنان زیبا زیر پست های زیاد خاک نخورن
حالا اگه با نظر شما موافق بود کلی‌هم تحویل می‌گرفتی که تأیید کردما

خداوندااا.... جوانان ماراا...
بسیار زیبا بود
دلار هم 2000 تومنه، ولی ربطی به تاپیک نداره:)

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

صحبت درباره ی تعصب رو یه سری مسائل بود لطفا به حواشیه نا مربوط نکشیدش...
ایران تنها 18 % نفتش رو به اروپا میده فقدانش خللی در ما ایجاد نمیکنه(اخبار شبکه ی 1 ساعت 14)
ژاپن اصرار به مذاکرات داره...
هند اصرار به خرید هر چه بیشتر نفت از ایران...
پس چرا ما از همین الان صادراتمون به کشورای اروپایی رو قطع نمیکنیم؟؟؟ چرا باید صبر کنیم تا 6 ماهه دیگه؟
ممنون میشم اگه یکی سیاست این کارو واسم شرح بده...
بابا هنوز 24 ساعت از تصویب تحریم نگذشته آ!!!!!!!

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه کوچولو در جواب اینا جواب بدم

اینها منظورشون از متحجر نبودن احیانا همون برهنگی بازیگر سینما که نیست ؟؟؟؟؟؟؟؟
همونی که تو ایران به قول اینا متحجر بود وقتی رفت غرب تحجرش رو کنار زد و روشنفکران گفتن آفرین ، احسنت ...... که معصومیت از دس رفته ات رو نشون دادی ........حیف تو نبود !!!!!!!!!

: اگه استارتر عزیز بگی پستم رو حذف کنم همین الآن میحذفم ........متاسفانه اینها احترام هم نمیدونن چیه و فقط ادای احترام متقابل و آزادی رو در میارن
والا اگه منظورت از اینا منم که من فراهانیو تأیید نکردم که هیچ متاسفم شدم واسش

بحثو منحرف نکن،

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو همين لينكي كه لطف كردين گذاشتين ژاپن وقت خواسته كه وارداتشو كاهش بده . شما تو پست 94 (‌كه من در پست 103 نقل قول گرفتم) گفتين كه ژاپن خواستار افزايش واردات نفت ايرانه.
ببين دوست من 20% صادرات نفت ايران داره تحريم ميشه از طريق كشور هاي اروپايي و مجموعش از خريد چين بيشتر هست. پس اينكه بگيم اتفاقي نيفتاده اشتباهه. اتفاق بزرگي هست اما بايد مديريت شه تا اثرات منفيش رو ايران كم باشه.
تاثير تحريم ها قطعا بر ايران بيشتر خواهد بود تا بر هر كشور ديگه . مثلا انطوري نيست كه نفت ايران تحريم بشه و يونان يا اسپانيا بيشتر از ايران ضرر كنن. فك كنم همه با اين نظر من موافق باشن.
عزیز نفت وقتی گرون بشه ..........توکیو آسیب ببینه پی افزایش میاد
ما تو اپک عضو هستیم ....عزیز برادر
نظر شما محترم ولی من مخالف نظر شما هستم
البته منم رد نکردم که باید مدیریت کنیم ..........و همونطور که گفتم با اندکی تمهیدات سیاسی و هوشیاری میشه از این تحریم فرصت سازی کرد

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بابا هنوز 24 ساعت از تصویب تحریم نگذشته آ!!!!!!!
ما آمادگیشو داشتیم...
دولت ایران با این اطمینانی که حرف میزنه باید قاطع عمل کنه...
صادرات به اروپا رو کنسل کنه...هرچند اینم ریسک بزرگیه چون احتمال ضربه خوردن ما از اونا بیشتره... و یا اینکه به مذاکرات تن بدیم. اینم راه بدی نیست... اصل تقیه...
ولی باز من میگم دستانی در پشت پرده اند که از این وضعیت سود میبرند...........

MOΣIN

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما آمادگیشو داشتیم...
صادرات به اروپا رو کنسل کنه...هرچند اینم ریسک بزرگیه چون احتمال ضربه خوردن ما از اونا بیشتره... و یا اینکه به مذاکرات تن بدیم. اینم راه بدی نیست... اصل تقیه...
................:biggrin:

بردوک بزرگ

عضو جدید
کاربر ممتاز
ماشالله منطق!
پاسخ های شمام برای من یکی پوسیده است! ولی جواب میدم، چون احترام قائلم و نمیگم تکراریه، فرق من و شما اینه.

برادر من سرتو کردی تو کدوم برف؟ جدیدترین فیلمی که از این حرکت در اومد همون ادرار کردن سربازان آمریکایی رو جسد عراقی ها بود. کجا زندگی میکنی تو؟ عکسای زندان های ابوقریب و گوانتانامو رو ندیدی؟

اگه اونا با جنازه اینکارو میکنن من سندشو بهت میدم ما با زنده اش همینکارو میکنیم.

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ما آمادگیشو داشتیم...
ولی باز من میگم دستانی در پشت پرده اند که از این وضعیت سود میبرند...........
تا پیدا شدن و فراهم شدن شرایط فروش به مشترین جدید، اگر کنسل کنه بله، ریسک بزرگیه، ولی بعد از این کارها نه دیگه، فرقی نداره به کی بفروشه.
به مذاکرات برای چی تن بدیم؟ قراره چی از توی مذاکرات بیاد بیرون؟

توی پستای قبلی گفتم، آمریکا، از برزیل و ترکیه حمایت کرد که بیان با ایران مذاکره کنن که سوخت 20 درصد از غرب تامین بشه، از فرانسه، توافق که حاصل شد آمریکا زد زیرش!
مذاکره برای چه؟

بردوک بزرگ

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیز نفت وقتی گرون بشه ..........توکیو آسیب ببینه پی افزایش میاد
ما تو اپک عضو هستیم ....عزیز برادر
نظر شما محترم ولی من مخالف نظر شما هستم
البته منم رد نکردم که باید مدیریت کنیم ..........و همونطور که گفتم با اندکی تمهیدات سیاسی و هوشیاری میشه از این تحریم فرصت سازی کرد

از کدام فرصت؟کجای دنیاا تحریم ایجاد فرصت کرده؟
اصلا بگیم ایجاد فرصت اما برای چه گروهی؟نظام یا مردم؟مهم اینه.
ما داریم تبدیل به کره شمالی میشیم.یک جزیره دورافتاده که کم کم به عصر حجر برخواهد گشت.

• Like
واکنش ها: Sarp

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
*یافتن منایع جایگزین برای نفت ایران کاری تقریبا ناشدنی است
.
استیونس در ادامه به بعید بودن همراه شدن سازمان ملل متحد با این طرح اشاره می کند و دلایل خود را به صورت زیر بیان می کند: در تلاش براي يافتن منابع ديگر، احتمال تصويب تحريم ‌هاي سازمان ملل متحد عليه ايران بسيار بعيد است. دو كشور اصلي واردكننده نفت ايران– يعني‌ چين430000) بشكه در روز در سال 2008) و هند (410000 بشكه در روز در سال 2008( بعيد است كه واردات نفت از ايران را متوقف سازند. با نظر به اينكه هر دو عضو شوراي امنيت سازمان ملل هستند، قطعنامه‌ هاي سازمان ملل متحد براي تحريم نفت ايران قطع به يقين ناكام خواهد ماند.

روسيه نيز از 7 دسامبر تا به امروز در برخي موارد نشان داده است كه با تحريم سازمان ملل بنا به دلايلي مخالفت مي ‌ورزد كه علت آنها را بايد در انگيزه‌هاي سياسي و نه در چارچوب صادرات انرژي جستجو كرد. براي روسيه اين نكته از لحاظ سياسي بسيار مهم است كه تلاش كند تا اعتبار خويش را به عنوان منبع تامين‌ كننده انرژي دوباره بدست آورد. مع ‌هذا، نشانه ‌هايي وجود دارند دال بر اينكه واردكنندگان آسيايي در حال حاضر نظر مساعدي نسبت به ايران ندارند. شواهد حاكي از آنست كه ژانويه امسال چين واردات نفت خام ايران را تا حدود 50 درصد كاهش داده است كه ظاهراً چنين به نظر مي ‌سد اختلاف آنها بر سر قيمت باشد. اين مسئله بيانگر آنست كه ايران بايد تخفيف قابل‌ توجهي در فروش نفت خام بدهد كه در نتيجه آن درآمد نفتي تهران كاهش مي ‌يابد. هرچند قيمت نفت بيش از 100 دلار به ازاي هر بشكه باقي مي ‌ماند اما بعيد است كه اين مسئله نگراني جدي براي ايران به همراه داشته باشد.

*واکنش ایران علیه تحریم ها جبران ناپذیر است
چالش بعدی پیش روی اتحادیه اروپا که از آن غافل مانده اند بحث این است که ایران این تحریم را بی پاسخ نخواهد گذاشت و در این صورت اتحادیه اروپا ضرر جربان ناپذیری را متحمل خواهد شد و در این خصوص توضیح می دهد که :

واكنش ايران به اين تحريم قطع جريان نفت از طريق تنگه هرمز خواهد بود.

وی در ادامه تهدید های احتمالی دیگر ایران را هم بر می شمارد و اشاره می کند که : ایران می تواند با کمک دولت عراق روند صادرات نفت از عراق را به نفع خود تغییر دهد. جمهوري اسلامي ايران همچنين مي‌ تواند مشكلات جدي براي نيروهاي ناتو در افغانستان بوجود آورد. تهران همچنين مي ‌تواند فشار بسياري را بر كشورهاي صادركننده عضو شوراي همكاري خليج‌ فارس وارد نمايند تا بدين ترتيب در پذيرش نقش منبع جايگزين اروپا تعلل ورزند.

*تحریم نفتی ایران تقویت کننده دولت
این استاد اندیشکده چاتم هاوس در آخر مقاله خود در پی نتیجه گیری به تاریخ تحریم نفتی چند کشور اشاره می کند و با ناکام ماندن آنها اشاره می کند که این بار نیز این تحریم با شکست رو به رو خواهد شد و دلایل وی قابل تامل است که می گوید : تاريخ نشان داده است كه از زمان ملي شدن صنعت نفت ايران در سال 1951 و وقايعي كه سال 1953 در نهايت به سرنگوني دكتر مصدق منجر گرديد، تحريم هاي نفتي هرگز موثر واقع نمي‌ شوند.

بازار نفت جهاني بسيار پيچيده است و بازيگران متعدد و گزينه ‌هاي بسياري براي پنهان ساختن معاملات آن وجود دارد. تاريخ مملو از اعمال تحريم‌ هاي نفتي ناموفق عليه كوبا، رودزيا و آفريقاي جنوبي گرفته تا تحريم ‌هاي نفتي كشورهاي عربي و تحريم عراق پس از سال 1990 است. اما از ظواهر امر چنين برمي‌ آيد كه تصميم ‌سازان اتحاديه اروپا وقايع تاريخي را ناديده گرفته‌اند.

وی در ادامه می گوید که : تحريم نفتي اتحاديه اروپا رژيم احمدي نژاد را دقيقاً زماني تقويت خواهد كرد كه تحت فشار شديد قرار گيرد با توجه به نقش حساس نفت در ژرفاي ساختار سياسي ايران، تحريم اتحاديه اروپا توده مردم را در پشت رژيم حاكم با يكديگر متحد مي ‌سازد

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
از کدام فرصت؟کجای دنیاا تحریم ایجاد فرصت کرده؟
اصلا بگیم ایجاد فرصت اما برای چه گروهی؟نظام یا مردم؟مهم اینه.
ما داریم تبدیل به کره شمالی میشیم.یک جزیره دورافتاده که کم کم به عصر حجر برخواهد گشت.
این همون موجیه که گفتیم که میخان با این تحریما که فرمالیتست و شرکتای بزرگ خودشونو ازش معاف کردن تبلیغات راه بندازن و بگن که ایرن اینجوری میشه و اونجوری میشه و یه عده هم میوفتن دنبال حرفای اینا و تحت تاثیر قرار میگیرن
این همون تبلیغاته که یه عده در داخل بهش دامن میزنن