عکس العمل ایران برای مقابله با تحریم نفتی

بردوک بزرگ

عضو جدید
کاربر ممتاز
مصطفی جان
لازم نیست به هر مسئله ای پاسخ بدی که ......اونها به حرف خودشون که احترام متقابل هست هم عمل نمیکنن توقع داری اصلا به حرف تو گوش کنن ؟؟؟؟؟؟
موضوع تاپیک چیست و این آقا چه چیزهایی رو مطرح کرده دو
موضوع میشه از این نوع حرف زدن استنباط کرد
1) این شخص اصلا در ایران نیست و به همین خاطر براش اهمیتی نداره جنگی بشه و هی مدام از دولت حرف میزنه .....چون خودش در ایران نیست
البته این خیلی خوشبینانشه
2) این شخص در ایران هست ولی انگار فراموش کرده غرب وقتی کارخونه ای رو تحریم میکنه ، سرمایه ملی رو تحریم میکنه این ضرر به ملت هست نه دولت !!!!!!!!
فکر نکنم غرب موقع جنگی اگر بشه براش دعوت نامه صادر کنه ..........یا موقعی که تحریمی داره اجرا میشه میگه ...هی آقا ایشون رو تحریم نکن ........خمپاره رو سرش نریز .........ایشون حامی ماست و مخالف دولت !!!!!!!
از این نوع حرف زدن ....که هنوز متاسفانه متوجه نیست که هر اقدامی که میشه بیشترین ضرر برای مردمه میشه متوجه شد که لازم نیست به صحبتهای این شخص اهمیت بدی

بزار فکر کنه .........هر کاری که غرب میکنه فقط ضد دولته ........هر تحریمی که انجام میشه فقط ضد دولته .....بذار همچنان در خواب خرگوشی خود باشه .........که تحت هر شرایطی بایستی غربگرا باشه و پیرو غرب

اهمیت نده عزیز

مسائل خود تاپیک رو پیگیری کنیم
یا علی

اون شخص منم .من تو ایران هستم وافتخار میکنم که ایرانی هستم اما افتخار نمیکنم به داشتن تعدادی از هموطنهام.
صحبت از تحریم شد اما کارخانه ا ی که ذره ای از پولش سر سفره من نمیاد به چه درد من میخوره همان به که تحریم باشه.من دعوتنامه غرب رو نمیخوام تمام تلاشمو میکنم که اونای را که به ملت نارو زدن از این مملکت بندازم بیرون.

بله تمام تحریم ها ضد دولته.تمام بدبختی ها از دولته از بی کفایتیه.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
[h=1]واکنش مجری تلویزیون یونان به تحریم نفتی ایران: این بدترین خبر یونان بود[/h]
مجری شبکه تلویزیونی کانترا چانال یونان در برنامه دوشنبه شب خود با اشاره به تصمیم اتحادیه اروپا مبنی بر تحریم خرید نفت از ایران، آن را به ضرر یونان و بدترین خبر روز دوشنبه قلمداد کرد.
«ترانس کویک» مجری برنامه این شبکه با انتقاد از عملکرد اتحادیه اروپا در مورد فشار بر اعضای این اتحادیه بمنظور تصمیم به تحریم خرید نفت از ایران گفت: یونان حدود یک سوم از نفت خود را از ایران خریداری می‌کند ولی اتحادیه اروپا درواقع با اتخاذ تصمیم بر تحریم نفت این کشور به اقتصاد بیمار یونان لطمه فراوانی زده و این بدترین خبر روز دوشنبه بود.

وی در ادامه افزود: به نظر می‌رسد که همپیمانان اروپایی ما در راستای اعمال سیاست‌های خود، حتی حاضر به لطمه زدن به منافع یونان برآمده‌اند .

مجری برنامه این شبکه اضافه کرد: «استوروس دیماس» وزیر امورخارجه یونان و برخی دیگر از وزرای اروپایی که به نفت جمهوری اسلامی ایران وابستگی دارند، برخلاف میل باطنی و از روی اجبار حاضر به همکاری با اتحادیه اروپا شدند.

بر اساس گزارش ایرنا، این مجری در ادامه برنامه خود گفت: یونان بیش از یک سوم نفت خودرا از کشور جمهوری اسلامی ایران خریداری می‌کند و این تصمیم در واقع به اقتصاد کشورش بیش از پیش لطمه وارد خواهد کرد.

بردوک بزرگ

عضو جدید
کاربر ممتاز
واکنش مجری تلویزیون یونان به تحریم نفتی ایران: این بدترین خبر یونان بود

مجری شبکه تلویزیونی کانترا چانال یونان در برنامه دوشنبه شب خود با اشاره به تصمیم اتحادیه اروپا مبنی بر تحریم خرید نفت از ایران، آن را به ضرر یونان و بدترین خبر روز دوشنبه قلمداد کرد.
«ترانس کویک» مجری برنامه این شبکه با انتقاد از عملکرد اتحادیه اروپا در مورد فشار بر اعضای این اتحادیه بمنظور تصمیم به تحریم خرید نفت از ایران گفت: یونان حدود یک سوم از نفت خود را از ایران خریداری می‌کند ولی اتحادیه اروپا درواقع با اتخاذ تصمیم بر تحریم نفت این کشور به اقتصاد بیمار یونان لطمه فراوانی زده و این بدترین خبر روز دوشنبه بود.

وی در ادامه افزود: به نظر می‌رسد که همپیمانان اروپایی ما در راستای اعمال سیاست‌های خود، حتی حاضر به لطمه زدن به منافع یونان برآمده‌اند .

مجری برنامه این شبکه اضافه کرد: «استوروس دیماس» وزیر امورخارجه یونان و برخی دیگر از وزرای اروپایی که به نفت جمهوری اسلامی ایران وابستگی دارند، برخلاف میل باطنی و از روی اجبار حاضر به همکاری با اتحادیه اروپا شدند.

بر اساس گزارش ایرنا، این مجری در ادامه برنامه خود گفت: یونان بیش از یک سوم نفت خودرا از کشور جمهوری اسلامی ایران خریداری می‌کند و این تصمیم در واقع به اقتصاد کشورش بیش از پیش لطمه وارد خواهد کرد.

ببخشید میان کلامتون.منابعتون که احتمالا کیهان و اخبار ساعت 21 نیست.هست؟

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
[h=1]واکنش روسیه به تحریم نفت ایران توسط اروپا [/h]
سرگئي لاوروف گفت كه روسيه معتقد است براي از سرگيري مذاكرات ميان ايران و گروه موسوم به 1+5 فرصت وجود دارد و از اعمال تحريم‌هاي يك جانبه عيله تهران به دليل دنبال كردن برنامه‌ي هسته‌يي انتقاد كرد.

به گزارش ايسنا خبرگزاري رويترز گزارش داد: سرگئي لاوروف، وزير امور خارجه روسيه روز دوشنبه با اشاره به گفت‌و‌گوهاي ميان ايران با گروه موسوم به 1+5 به خبرنگاران گفت: ما هم‌چنان قاطعانه اميدواريم كه گفت‌و‌گوها در نزديك ترين زمان در آينده از سرگرفته شود.

او گفت كه روسيه تلاش خواهد كرد تا مانع از آن شود كه ايران و غرب حركاتي غيرسازنده انجام دهند و در صدد از سرگير ي مذاكرات ميان دو طرف برخواهد آمد.

بر اساس گزارش خبرگزاري فرانسه، لاوروف با محكوم كردن تحريم‌هاي يك جانبه عليه ايران تاكيد كرد كه اين تحريم‌ها به رفع مساله كمكي نخواهد كرد.

او از تحريم‌هايي كه روز دوشنبه به تصويب وزيران امور خارجه اتحاديه اروپا عليه ايران رسيد، گفت: تحريم‌هاي يك‌جانبه به حل مساله كمكي نمي‌كند.

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میشه اینقدر اخبار رو کپی پیست نکنی دوست عزیز؟؟؟ ما خودمون این اخبارو تو سایتا داریم میخونیم...اینجا که تاپیک خبر نیست...
بحث تحلیله تحریم نفت و عواقبشه...
تحلیل شخصی هر کس از این شرایط...
شمام نظر شخص خودتو بگو منبع بده ما خودمون مایل باشیم میریم میخونیم...
با تشکر...

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
پاسخ قاطع ايران به تحريم "خام"؛ اروپا از ليست مشتريان نفت ايران حذف مي‌شود

پاسخ قاطع ايران به تحريم "خام"؛ اروپا از ليست مشتريان نفت ايران حذف مي‌شود

احمد قلعه‌باني - معاون وزير نفت و مدير عامل شركت ملي نفت ايران - كه با سوالي درباره تحريم احتمالي نفت ايران توسط اروپا مواجه شده بود صراحتا به اروپايي‌ها هشدار داد كه "به فكر روز مبادا"ي خود هم باشند و اين‌كه "دنيا به خصوص اروپايي‌ها نبايد ايران را فراموش کرده و تا ابد خود را به آمريکايي‌ها بچسبانند."

هشدار جدي قلعه‌باني در آن زمان يك معناي ويژه داشت كه هرچند از سوي سياست‌گذاران ناپخته اروپايي چندان مورد توجه قرار نگرفت، ولي خبر از سياست جديد ايران براي مواجه شدن با تهديد تحريم اروپايي‌ها مي‌داد:

ايران قصد دارد اروپا را از ليست مشتريان نفت خود حذف كند.

تصميم ايران براي حذف اروپا از ليست مشتريان نفت خود پس از آن مطرح شد كه اتحاديه اروپا براساس طرحي كه به پيشنهاد فرانسوي‌ها مطرح شد، موضوع تحريم خريد نفت‌خام از ايران را مطرح كرده ‌بودند؛ موضوعي كه براي نخستين بار ابزار نفت را به صورت مستقيم وارد معادلات سياسي بين‌ كشورها مي‌كرد.

در تازه‌ترين دور از سياست‌هاي خصمانه اروپا عليه ايران نيز، روز دوشنبه اعضاي اين اتحاديه در هم‌سويي با سياست‌هاي آمريكا عليه ايران، با تحريم نفت ايران موافقت كردند و را ه را براي ممنوعيت فوري قراردهاي جديد وارداتي با ايران به عنوان بخشي از تلاش‌ها براي تحت فشار گذاشتن ايران بر سر مساله هسته‌يي گشودند.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه اینقدر اخبار رو کپی پیست نکنی دوست عزیز؟؟؟ ما خودمون این اخبارو تو سایتا داریم میخونیم...اینجا که تاپیک خبر نیست...
بحث تحلیله تحریم نفت و عواقبشه...
تحلیل شخصی هر کس از این شرایط...
شمام نظر شخص خودتو بگو منبع بده ما خودمون مایل باشیم میریم میخونیم...
با تشکر...
سلام
فعلا داریم اسپم زدایی میکنیم .........کپی پیست خوبیش اینه

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
*برنامه‌ريزي از قبل؛ جايگزين‌ها مشخص شده‌اند
با اين‌حال پيگيري‌هاي خبرنگار ايسنا از سياست جديد ايران در قبال اتحاديه اروپا نشان مي‌دهد که برنامه‌ريزي‌هاي تهران براي مقابله با اين تهديد خام از مدت‌ها پيش آغاز شده و حتي با تصميم به خروج اروپا از ليست مشتريان نفت ايران، جايگزين‌هاي اين مشتري كه تنها حدود 20 درصد از نفت صادراتي ايران به مقصدش در جريان بود نيز مشخص شده‌اند.

سيدمحسن قمصري - مدير امور بين‌الملل شركت ملي نفت ايران - با تاييد اين موضوع به خبرنگار ايسنا مي‌گويد: از مدت‌ها قبل تمهيداتي را براي مقابله با اين تهديد انديشيده‌ايم و به فكر جايگزيني اروپا با مشتريان ديگر هستيم، ولي فعلا نام مشتريان جديد را اعلام نمي‌كنيم؛ ‌چرا كه ممكن است براي خريداران جديد نيز ايجاد مشكل كند.

قمصري كه جايگزيني مشتريان جديد به جاي اروپا را تاييد كرده، در پاسخ به سوال ايسنا درباره جزييات بيشتر از تصميم جديد ايران مي‌گويد:
شما اگر به جاي مسوولان ايراني با مديران شركت‌هاي اروپايي خريدار نفت ايران صحبت كنيد، همه اذعان دارند كه ايران در بخش صادرات نفت بسيار هماهنگ و همراه و همكار بوده است.

به گفته مسوول فروش نفت ايران، شركت‌هاي نفتي اروپايي به خوبي مي‌دانند كه ايران در طول سه دهه گذشته در بدترين شرايط هم صادرات نفت خود را متوقف نكرده و خود شركت‌هاي نفتي اروپايي نيز با ايمان به اين موضوع به دنبال راهي هستند كه راه‌هايي را پيدا كنند كه از اين تحريم تحت تاثير قرار نگيرند.

برنامه ايران براي خروج اروپا از ليست مشتريان نفت با اعلاميه رسمي وزارت نفت كه روز سه‌شنبه منتشر شد نيز شكل جدي‌تري به‌خود گرفته است؛

به‌طوريكه در اين اعلاميه رسمي آمده است كه "با عنايت به بازار عرضه و تقاضا و مشتريان بالقوه نفت ايران، هيچ گونه نگراني در خصوص جايگزيني فروش نفت ايران با مشتريان جديد وجود ندارد... وزارت نفت جمهوري اسلامي ايران به‌ دور از تنش‌ها و حواشي سياسي تمهيدات لازم را از مدت‌ها قبل انديشيده و راهكارهاي لازم براي مواجهه با هرگونه چالش در موضوع انرژي را تدبير كرده است."

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
*ايران ضرر مي‌کند يا اروپا؟!
در حالي كه در بخشي ديگر از بيانيه وزارت نفت ايران آمده است كه " اتحاديه اروپا با تحريم نفت ايران عملا نفت، اين ابزار غيرسياسي را وارد بازي‌ها و مطامع سياسي كرده و قطعا تبعات اين تصميم عجولانه به‌غير از اروپا، كشورهاي ديگر جهان را نيز متاثر خواهد کرد"، بار ديگر اين سوال در كانون توجه قرار مي‌گيرد كه با تصميم جديد اروپا كدام طرف معادله بيشتر ضرر خواهد كرد؟

اما سوالي که طرح اتحاديه اروپا را از همان ابتدا به چالش مي‌کشيد با پاسخي تقريبا روشن همراه است. اين سوال که با اجرايي شدن اين طرح ايران بيشتر ضرر مي کند يا اروپا، براي فعالان سابقه‌دار بازار نفت پاسخ مبهمي ندارد.
حداکثر ضرر طرح تحريم از سوي اتحاديه اروپا براي ايران، اين خواهد بود که مسير نفت‌کش‌هايش را تغيير دهد و با پرداخت هزينه‌ بيشتري نفتش را به مشتريان ديگري در سمت ديگر دنيا برساند كه البته اين هزينه بيشتر نيز با افزايش قيمت نفت ناشي از اين تحريم جبران خواهد شد.

ولي از طرف ديگر، با تحريم نفت ايران قبل از هرچيز قيمت طلاي سياه در بازار افزايش مي‌يابد که در اين ميان مصرف‌کنندگان بحران‌زده اروپايي بيش از هر چيز ضرر مي‌کردند. اين درحالي است که ايران به راحتي مي‌تواند از محل افزايش قيمت نفت، نه‌تنها هزينه‌هاي جابجايي مسير ترانزيت نفتش را تامين کند، بلکه سود بيش‌تري را هم از محل قيمت‌هاي جديد به دست مي‌آورد. يک حساب ساده که ثابت مي‌کند تحريم واردات نفت ايران از سوي اتحاديه اروپا فقط يک اقدام نمادين و بلوف سياسي است و نه چيز ديگر.

در اين زمينه نماينده ايران در اوپک از تحريم صادرات نفت ايران به عنوان خودکشي اقتصاد کشورهاي اروپايي ياد کرده و گفته است كه "‌آمريکايي‌ها در آستانه انتخابات رياست جمهوري در بازار جهاني نفت دنبال ماجراجويي‌هاي جديدي هستند."

سيدمحمدعلي خطيبي، اجراي سناريوي تحريم صادرات نفت ايران به کشورهاي عضو اتحاديه اروپا را "يک خودکشي اقتصادي" براي کشورهاي اين منطقه مي‌داند و با تاكيد بر اين‌كه در حال حاضر کشورهاي اروپايي يکي از بزرگترين بحران‌هاي اقتصادي را پشت سر مي گذارند، مي‌گويد كه "با وجود اين بحران‌هاي اقتصادي در منطقه يورو هر گونه اعمال تحريم عليه نفت ايران، کشورهاي اروپايي را وارد يک بحران عميق تر از شرايط موجود خواهد کرد."

اين مقام مسوول هم ضمن اشاره به اين موضوع كه کارشناسان عاقل اروپايي نسبت به تبعات تحريم صادرات نفت ايران به اروپا هشدار داده‌اند، معتقد است که "تحريم نفت ايران، اقتصاد اروپا را شکننده و آسيب‌پذيرتر از گذشته خواهد کرد."
نماينده ايران در مجامع بين‌المللي هم بر اين موضوع تاكيد دارد كه شركت‌هاي نفتي به عنوان خريداران اصلي نفت ايران هيچ تمايلي ندارند كه اين فروشنده مطمئن را به راحتي از دست بدهند، ولي هم اکنون تمامي تصميماتي که عليه صنعت نفت ايران گرفته مي شود تحت تاثير فشارهاي سياسي است.

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
فعلا داریم اسپم زدایی میکنیم .........کپی پیست خوبیش اینه

شما نمیخواد اسپم زدایی کنی دوست گرامی... شما داری بی احترامی میکنی به افرادی که میان به باشگاه تا بحث و تبادل نظر داشته باشن...
اگه ادامه بدین من شخصا دیگه شرکت نمیکنم...

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هر دولتی که سر کار اومده , شعارش ان بوده که نمیخواد با پول نفت مملکت رو اداره بکنه که همشم دروغ از آب در اومده. داریم بیچاره میشیم. اینو یادتون باشه کی گفتم.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
* طرح "خام" تحريم نفت ايران
ماجراي تحريم نفتي ايران توسط اروپا از همان ابتدا به قدري دور از ذهن به‌نظر مي‌رسيد که يکي از معتبرترين نشريات اقتصادي جهان بدون درنظر گرفتن هيچ مصلحتي آن را "احمقانه" بخواند.

طرح تحريم خريد نفت ايران از سوي اتحاديه اروپا که با به‌اصطلاح "ابتکار" فرانسه کليد خورد، حتي آنقدر فکر شده و قابل استناد نبود که در بين متحدان قديمي سارکوزي در اروپا هم هوادار آن‌چناني پيدا کند و از همان ابتدا مخالفاني جدي مانند يونان را روبروي خود مي‌ديد.

ماجرا اين است که واردات نفتي اروپا از ايران تنها حدود 20 درصد از درآمد صادراتي نفت ايران را شکل مي‌دهد، ولي وابستگي خود اروپايي‌ها به نفت ايران به‌قدري هست که قطع اين جريان مي‌تواند مصرف‌کنندگان مغرور اروپايي را با مشکلات جدي مواجه کند؛ به ويژه کشورهايي مانند يونان، اسپانيا و ايتاليا که تاكنون بخش قابل توجهي از نفت‌خام خود را از تامين‌کننده‌اي به اسم ايران دريافت مي‌کرده اند.

آمارهاي غير رسمي نشان مي‌دهد که از ابتداي سال جاري ميلادي تاکنون به طور متوسط روزانه حدود 20 درصد نفت ايران به کشورهاي مختلف اروپايي صادر شده است که در اين بين ايتاليا، اسپانيا، يونان، آلمان و فرانسه از مهم‌ترين خريداران نفت صادراتي ايران بوده‌اند.

بر اساس اين آمار، در حال حاضر به طور متوسط روزانه حدود 150 تا 160 هزار بشکه نفت به ايتاليا، 100 هزار بشکه به اسپانيا، کمتر از 200 هزار بشکه نفت به يونان و حدود 100 هزار بشكه به مجموع كشورهاي انگليس، فرانسه، هلند و آلمان صادر مي شود.

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای بابا این حرفا چیه تحریم کدومه..نفتم تحریم بشه در عوض ما قویتر میشیم اینو آقایون میگن دیگه :D .مدیونین اگه فکر کنین که ایران با نفتش زندست....اونم که تحریم شد رفت...ولی اصلا مهم نیست در عوضش هسته ای داریم...همه چی رو دادیم رفت در عوضش هسته ای داریم البته اونم فقط اسمشو داریم..حیف ایرانی که خاکش از طلاست و این شده سرانجامش!!!!!

raminbabak

اخراجی موقت
دعوا نكنيد 2 3 ماه بعد معلوم ميشه كي به التماس كردن مي يفته ...
فقط اسامي رو ياد داشته باشيد كه چه ادعاهايي داشتند

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخی پس طفلکیا دلشون به حال اروپا سوخته.......ولی موندم لرز خودشون از چیه....مگه اروپا اخ نیست؟خب باید خوشحال باشیم که اروپا با این کارش خودشو نابود کرد........

shanim

عضو جدید
کاربر ممتاز
بانک تجارت هم امروز شنیدم تحریم شده...
اونور چه خبره؟ اینا ‌همش الکیه یا جدی جدی ایران داره به مشکل بر میخوره ؟
ما که اخبار خوبی‌ اینور نمیشنویم سه‌ تا پروژهه بزرگ استخراج طلا رو توی شرکت ما توی همین ۳ روز اخیر بستن

قیمت طلا شدید رفت بالا...
همه میخوان توی نفت سرمایه گذاری کنن...ما رو هم در جریان بذرید پیلیز !

shanim

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعد هم مگه ایران نگفت اگه ناو آمریکایی بیاد ما دیگه تحمل نمی‌کنیماون که اومد هیچی‌ ناوچه انگلیسی و فرانسوی هم اومدن پس چرا ایران واکنش نشون نمیده ؟

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بعد هم مگه ایران نگفت اگه ناو آمریکایی بیاد ما دیگه تحمل نمی‌کنیماون که اومد هیچی‌ ناوچه انگلیسی و فرانسوی هم اومدن پس چرا ایران واکنش نشون نمیده ؟

شما دیدی اومده؟؟؟

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما نمیخواد اسپم زدایی کنی دوست گرامی... شما داری بی احترامی میکنی به افرادی که میان به باشگاه تا بحث و تبادل نظر داشته باشن...
اگه ادامه بدین من شخصا دیگه شرکت نمیکنم...
عزیزم ولشون کن.جدیدا هر چی‌ مخالف نظرشون باشه از این عبارات استفاده می‌کنن :
اسپم نکنین.
اسپم زدایی
انحراف تاپیک
ربطی‌ نداشت
تاپیکو اشتباه اومدی
تو مهم نیستی‌
...

جالب اینجاست که اسپمو خودشون شروع می‌کنن وقتی‌ ملت به اسپمشون جواب میدن میگن :
اسپم نکنین.

آخرین ویرایش:

shanim

عضو جدید
کاربر ممتاز
فرانسه هم ناو فرستاده؟
این همش تقصیر روسیه است. اون ناو شو فرستاد سمت سوریه، حالا همه اروپا هم ناو میفرستن اینور
ناو روسا هم که فکر کن با 1 ترقه قرق بشه
این روسا جز تو خاک روسیه، اونم بخاطر برف و سرما، جایه دیگه نمیتونن بجنگن
من یه همکار روس داشتم
یه بار یه حرف جالبی‌ بهم زد، بهم گفت هیچ وقت به یه روس اعتماد نکن !

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اره توی اخبار دیدم عکس یه ناو با خبرش !

ناو اومده؟ چی چی آورده؟؟؟
راستش دوست عزیز بحث سر تبعات تحریمه نفته و اینکه چیکار کنیم بهتره... راجب چیزی که شما پرسیدین من اطلاعات موثق ندارم اما پیشنهاد میکنم ادامه ی تاپیک رو بریم...
حاشیه نریم بهتره...
مرسی از همه ی دوستان...

shanim

عضو جدید
کاربر ممتاز

ناو اومده؟ چی چی آورده؟؟؟
راستش دوست عزیز بحث سر تبعات تحریمه نفته و اینکه چیکار کنیم بهتره... راجب چیزی که شما پرسیدین من اطلاعات موثق ندارم اما پیشنهاد میکنم ادامه ی تاپیک رو بریم...
حاشیه نریم بهتره...
مرسی از همه ی دوستان...
تاپیک : عکس العمل ایران برای مقابله با تحریم نفتی

ایران : تنگه هرمز رو می‌بندیم
آمریکا : ما ناو آوردیم بیا ببندش اگه میتونی‌
ایران : دلار ۲۰۰۰ تومن
انگلیس ما باز ناو آوردیم
ایران : سکه یک میلیون تومن
آمریکا و اروپا : نفت تحریم میشه
ایران :...
حالا شما بیا بگو کجای حرف‌های من خارج از تاپیکه
ممنون !

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
اما در مرود ناوچه ........اصولا افرادی که تنها بی بی سی میبینن نباید هم بدانن که ایران چی گفته ......
ایران گفت کدوم یک بیاد .......این یک .......بعد هم تمامی خبرگزاریها نوشتن ......خبرگزاریهای داخلی و به قول شما دولتی !!!!

البته بی بی سی که از مالیات مردم انگلیس بودجه اش تامین میشه دولتی نیستا !!!!!!

در ضمن پیشنهاد میکنم بخون و بدان که ایران گفته کدوم یک و اینکه ناو فعلی اصلا ارزش نداره .......خودش تیکه پاره و قدیمی هست
مهم اون یه ماه بعده که میگن میاد و ما منتظشونیم

فعلا اوباما جان و برو بچ برن با همون ماکتهای هواپیمای جاسوسی که براشون فرستادیم بازی کنن : دی
.....

.
در ضمن انقدر نامرتبط صحبت نکنین مرتبط صحبت کنین روشنفکران !!!!!!:)

آخرین ویرایش:

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه مسئولین بیان یه فکری بکنن این تحریم همش بسود مملکت خواهد بود چون اصولا فروختن منابع خام یک کشور یه جور کم لطفیه....
اگه به جای هزینه های بی مورد تعداد پالایشگاهها و پتروشیمی هارو بیشتر میکردن الان ما مدتها بود که خودمون نفت رو نمیفروختیم و لازمش داشتیم برای صنعتمون ولی چه فایده دیگه دیر شده...
همه ی دنیا از ما زدن جلوو حتی هندی که نفت نداشت هم از ما جلوتره تو صنایع پالایشگاهی...

shanim

عضو جدید
کاربر ممتاز
اما در مرود ناوچه ........اصولا افرادی که تنها بی بی سی میبینن نباید هم بدانن که ایران چی گفته ......
ایران گفت کدوم یک بیاد .......این یک .......بعد هم تمامی خبرگزاریها نوشتن ......خبرگزاریهای داخلی و به قول شما دولتی !!!!

البته بی بی سی که از مالیات مردم انگلیس بودجه اش تامین میشه دولتی نیستا !!!!!!

در ضمن پیشنهاد میکنم بخون و بدان که ایران گفته کدوم یک و اینکه ناو فعلی اصلا ارزش نداره .......خودش تیکه پاره و قدیمی هست
مهم اون یه ماه بعده که میگن میاد و ما منتظشونیم

فعلا اوباما جان و برو بچ برن با همون ماکتهای هواپیمای جاسوسی که براشون فرستادیم بازی کنن : دی
.....

.
در ضمن انقدر نامرتبط صحبت نکنین مرتبط صحبت کنین روشنفکران !!!!!!:)
اولا ببین من چی‌ گفتم :
گفتم من این اخبار رو میشنون درسته یا نه‌ ...
اگر درسته که هیچی‌ اگر نیست خواهشاً جواب منو بعده زیاد قصه تعریف نکن :)
گور بابای بی‌ بی‌ سی ( که هر چی‌ کشیدیم از همین بی‌ بی‌ سیه ) اونم اخبار میگه به نفع مردم خودش مثل همه دنیا ...
معلومه که اگر جنگ بشه کلی‌ پول میاد توی کشورهای آمریکائی و اروپایی و خوش به حال مردمش میشه ...
ربطش هم به هم توضیح دادم که یه بار ...

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
محمد آقا دلت من بیشتر داره میسوزه که مملکت عزیزم رو با خاک دارن یکسان می‌کنن
من اینرو نگفتم که شما اسپم کنین که من ایران نیستم یا بخوام دل‌ شما رو بسوزونم فعلا این دل‌ منه که داره میسوزه که ۱ /۷۰ میلیونوم خاک وطنم رو دادم به .... که حالشو‌ ببرن

بقیه حرفات رو هم الان میخونم جواب میدم :)
عزیز
دوست ندارم به اسپکده اینجا اضافه بشم .......هرچند حرف زدن در این موارد اسپم نیست .......ولی هر چیزی جای خودشو داره

آخرین ویرایش: