سوالات و مشکلات حقوقی خود را اینجا مطرح کنید

behnam.95

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست گرامی انجمن های گفتگو برای مطرح کردن همین گونه پرسش ها هست! (هر کسی لطف داره و پاسخ می ده و هر کسی هم دوست نداره نیازی به پاسخ دادن نیست!)
چه ربطی داشت که شما مامور مالیاتی یا شهرداری یا... هستید یا نه! مگه کسی گفت شما مامور مالیاتی هستی؟! پرسش این بود که حدودا چقدر می شه و اینو هر کسی ممکنه بدونه

ضمن اینکه بعید می دونم نوشته ها رو درست خونده باشید! من نگفتم دانگ! دانگ کجا بوده! بنده گفتم یک سند شش دانگ به 7 قسمت تقسیم شده. متوجه شدین؟
اميدوارم كه از طرز جواب گويي در پاسخ قبلي ناراحت نشده باشيد.:gol:
شما سوالي كه در پست قبلي مطرح كرديد يك سوال كلي بود(برای هر یک از این 4 تَن چه مقدار مالیات در نظر گرفته خواهد شد؟)از كلمه حدودا استفاده نكرديد،از لحاظ حقوقي توضيحاتي رو خدمتتون عرض كردم و به نظر بنده براي اينكه چه مقدار ماليات براي افراد در نظر گرفته خواهد شد بايد به كارشناس مربوطه رجوع كنيد..موفق باشيد

Mr. Lawyer

دستیار مدیر کل در تالار حقوق
کاربر ممتاز
Mr. Lawyer

Mr. Lawyer

سلام. اگر سوال حقوقی داشتین بنده در خدمتم.:gol:

0192

عضو جدید
مشکل

مشکل

اگر در زمان ریاست روسای اسبق شکایتی به شرکت زیر نظر نیرو چندین بار رسیدگی و نتیجه گیری مشخص شده باشه اما در زمان ریاست جدید مجدد مامور اجرایی برای طرح لغو شده اقدام کنه و فردی با احترام و آرامش در حضور مامور انتظامی 48 ساعت زمان برای پیگیری موضوع به جهت پیشگیری از تخریب بگیره آیا فرد حقوقی شرکت میتونه حکم بازداشت فرد مربوطه رو بگیره؟

behzad50

عضو جدید
از دوستان حقوق دان آیا کسی است که به قانون اصلاحات ارضی وارد باشه .؟

rel!ance

کاربر فعال
سلام
اگر دختر مجرد بیمه پدرش نباشه و پدر فوت کنه آیا حقوق بازنشستگی پدر به اون دختر میرسه یا نه؟
مرسی

hesam72

عضو جدید
سلام
اگر دختر مجرد بیمه پدرش نباشه و پدر فوت کنه آیا حقوق بازنشستگی پدر به اون دختر میرسه یا نه؟
مرسی

سوال رو دقیق متوجه نمیشم....اگه پدرتون کارگر بود و بیمه تامین اجتماعی خب تمام افراد خانوار باید تحت پوشش بیمه قرار بگیرن..چطو شما بیمه ایشون نیستین..
بهر حال در این فرض شما طبق قانون تامین اجتماعی در صورت فوت بیمه گذار مبلغی بعنوان مستمری ب بازماندگان تحت پوشش متوفی تعلق میگیرد...

rel!ance

کاربر فعال
سوال رو دقیق متوجه نمیشم....اگه پدرتون کارگر بود و بیمه تامین اجتماعی خب تمام افراد خانوار باید تحت پوشش بیمه قرار بگیرن..چطو شما بیمه ایشون نیستین..
بهر حال در این فرض شما طبق قانون تامین اجتماعی در صورت فوت بیمه گذار مبلغی بعنوان مستمری ب بازماندگان تحت پوشش متوفی تعلق میگیرد...

سلام
مرسی . من قبلا بیمه پدرم بودم ولی بعد که رفتم سرکار و خودم بیمه شدم دیگه بیمه پدرم مدتش تمام شد و تمدید نکردم. الان بیکارم و پدرم هم مایل نیست دوباره بیمه ام کنه که از مبلغ دریافتیش پولی کم نشه. منم نمیخوام اصرار کنم چون من هزینه دانشگام رو هم خودم کار کردم و پدرم اهل خرج کردن برای لباس و دانشگاه و درمان مانبود و نیست.

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
ممنون میشم کمکم کنید و نظراتتون رو بگید.
اگر اگاه باشید در تهران خانه های کلنگی 40 سال ساخت عموما و نه همه به صورت دیوار مشترک ساخته میشد.الان که ما در خانه کلنگی سکونت داریم خانه مجاور اقدام به تخریب نموده و متوجه شدیم که دیوار اشپزخانه ما انگار رو دیوار انها بود که ما از ان بی خبر بودیم.(ساختمان تخریب و ساخت هم سن بنای ساخت حدودا همین هست).و بدیل کلنگ زدن دیوار اشپزخانه ما ریخت که با صحبت با یکی از مهندسین ناظر گفت میشه ما که در خانه زندگی میکنیم اجازه تخریب دیوار را به سازنده ندهیم.و شکایت کنیم.اما بدلیل همسایه بودن شکایت نکردیم و انها تمام هزینه دیوار گذاشتن رو به دوش گرفتن.حالا بعد از 5 ماه سازنده از ما به مبلغ چند میلیون شکایت کرده و خواستار هزینه خرج کرده شده.اخه ما بنده خدا چه گناهی کردیم که داشتیم زندگی میکردیم الانم باید پول کلانی را به یه عده دلال بدیم.لطفا و خواهشا نظراتتون رو بگیدو پیشنهاد بدید.ممنون:(.وضمنا 4 سال هست ما خانه کلنگی40 ساله را خریدیم و از همه چی بی خبریم

hesam72

عضو جدید
سلام دوستان
ممنون میشم کمکم کنید و نظراتتون رو بگید.
اگر اگاه باشید در تهران خانه های کلنگی 40 سال ساخت عموما و نه همه به صورت دیوار مشترک ساخته میشد.الان که ما در خانه کلنگی سکونت داریم خانه مجاور اقدام به تخریب نموده و متوجه شدیم که دیوار اشپزخانه ما انگار رو دیوار انها بود که ما از ان بی خبر بودیم.(ساختمان تخریب و ساخت هم سن بنای ساخت حدودا همین هست).و بدیل کلنگ زدن دیوار اشپزخانه ما ریخت که با صحبت با یکی از مهندسین ناظر گفت میشه ما که در خانه زندگی میکنیم اجازه تخریب دیوار را به سازنده ندهیم.و شکایت کنیم.اما بدلیل همسایه بودن شکایت نکردیم و انها تمام هزینه دیوار گذاشتن رو به دوش گرفتن.حالا بعد از 5 ماه سازنده از ما به مبلغ چند میلیون شکایت کرده و خواستار هزینه خرج کرده شده.اخه ما بنده خدا چه گناهی کردیم که داشتیم زندگی میکردیم الانم باید پول کلانی را به یه عده دلال بدیم.لطفا و خواهشا نظراتتون رو بگیدو پیشنهاد بدید.ممنون:(.وضمنا 4 سال هست ما خانه کلنگی40 ساله را خریدیم و از همه چی بی خبریم

سلام
اولا ک مسئولیت مخارج تعمیر دیوار طبق توافقی ک حاصل شده بر دوش همسایه شماس حالا یا این توافق کتبی بوده یا شفاهی...اگه کتبی بوده و همسایه امضا کرده و رضایت داده ک هزینه تعمیر دیوار مشترک رو بر عهده بگیره پس بحثی نیست ک باید از عهده مخارج بر بیاد....اما اگه شفاهی بوده و ایشون زیرش بزنه ک توافقی نکرده اینجا شما باید شاهد بیاری ک ایشون تموم مخارج رو بر گردن گرفته وحالا کتمان میکنه...در ضمن در قبال این شکایت شما میتونید از همسایتون ب دلیل خسارتی ک ب بار اورده و مسئول تلف بوده شکایت کنید ک اینجا در صورت اثبات تقصیر از طرف همسایه مسئولیت کامل بر دوش ایشون میفته.....حالا طبق این فرض حتی در صورتی ک دادگاه شما رو ب پرداخت بخشی از خسارت محکوم کنه شما طبق قاعده اتلاف و تسبیب ک ایشون عامل همچین خسارتی بوده شما میتونید طی شکایتی جداگونه مطالبه خسارت کنید.....در باب این موضوع مواد گوناگون تو قانون مدنی و جزایی پیش بینی شده ک بهتون اطلاع میدم.....

hesam72

عضو جدید
ماده 329ق.م(اگر کسی خانه یا بنای کسی را خراب کند باید ان را ب مثل صورت اول بنا نماید و اگر ممکن نباشد باید از عهذه قیمت ان براید)
ماده 328ق.م(هر کس مال غیر را تلف کند ضامن ان است و باید مثل یا قیمت ان را بدهد.....)
ماده 321ق.م(هر کس سبب تلف مالی بشود باید مثل یا قیمت ان را بدهد...)
ماده 1و2 قانون مسئولیت مدنی هم در بابت مسئولی شخص وارد کننده خسارت هست.....

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
ماده 329ق.م(اگر کسی خانه یا بنای کسی را خراب کند باید ان را ب مثل صورت اول بنا نماید و اگر ممکن نباشد باید از عهذه قیمت ان براید)
ماده 328ق.م(هر کس مال غیر را تلف کند ضامن ان است و باید مثل یا قیمت ان را بدهد.....)
ماده 321ق.م(هر کس سبب تلف مالی بشود باید مثل یا قیمت ان را بدهد...)
ماده 1و2 قانون مسئولیت مدنی هم در بابت مسئولی شخص وارد کننده خسارت هست.....
با سپاس از شما بزرگوار;)
در متن این دادخواست که مربوط به شورای حل اختلاف هست و من را محکوم به خسارتی که ذکر کردم کرده است علاوه بر اون این هم نوشته:
اگر شما مطلع باشید وقتی ساختمونی رو تخریب میکنن برای اینکه ساختمون مجاور از باران و....در امان باشد پشت دیوار رو سیمان کاری می کنند
سازنده به دلیلی که شهرداری گفت پشت دیوار مارو سیمان کاری کرد و همونطور که عرض کردم بعد از 5 ماه تو متن دادخواست ذکر کرده همچنین هزینه های داربست زدن و سیمانکاری را باید پرداخت کنم
مگه همچین چیزی ممکن است؟مگه من گفتم سیمان کاری بکند؟کارشناس رسمی دادگستری چطور به خود اجازه این متنهای پوچ و غلط رو داده تا بنویسه؟
به نظر شما چیکار کنم؟میتونم از کارشناس شکایت کنم؟بازم ممنون از اینکه وقت میزاری.
شاد و سلامت باشید:redface:

hesam72

عضو جدید
با سپاس از شما بزرگوار;)
در متن این دادخواست که مربوط به شورای حل اختلاف هست و من را محکوم به خسارتی که ذکر کردم کرده است علاوه بر اون این هم نوشته:
اگر شما مطلع باشید وقتی ساختمونی رو تخریب میکنن برای اینکه ساختمون مجاور از باران و....در امان باشد پشت دیوار رو سیمان کاری می کنند
سازنده به دلیلی که شهرداری گفت پشت دیوار مارو سیمان کاری کرد و همونطور که عرض کردم بعد از 5 ماه تو متن دادخواست ذکر کرده همچنین هزینه های داربست زدن و سیمانکاری را باید پرداخت کنم
مگه همچین چیزی ممکن است؟مگه من گفتم سیمان کاری بکند؟کارشناس رسمی دادگستری چطور به خود اجازه این متنهای پوچ و غلط رو داده تا بنویسه؟
به نظر شما چیکار کنم؟میتونم از کارشناس شکایت کنم؟بازم ممنون از اینکه وقت میزاری.
شاد و سلامت باشید:redface:

سلام
از اونجایی ک دعوی در مورذ مطالبه مالی کم هستش حدس میزدم توی حل اختلاف بهش رسیدگی کنن وچیزی ک توی این شوری بررسی میشه فقط ظواهر قضیس کاری ب حوادث قبل و بعد اون و قانون ندارن.....
اولا اینکه اگه دیوار مشترک بوده خسارت هم باید تقسیم بشه...در ضمن شما باید تو اون جلسه توافق با همسایتون مبنی بر پرداخت حق الزحمه
سازنده رو اعلام میکردین حتی اگه شفاهی بوده....در مورد این متن شورا هم باید بگم طبق عرف سیمان کاری جزئی از عمل سازنده بحساب میاد ک باید شخص سازنده اون کارو انجام بده و یچیزی کاملا قانونی و طبق عرف بنظر میاد حتی اگه شما راضی نباشی چون بحث اضرار غیر مطرحه ب هر نحو ممکن باید خسارت احتمالی از دوش همسایه مجاور برداشته بشه...
اما در مورد شکایت از کارشناس نمیشه همچین کاری کرد چون نماینده عمومه و وظیفش تشخیص خسارت و مسبب خسارته....اما کاری شما میتونی بکنی اینه ک دادخواست اعاده دادرسی بدی ک احتمالا اینجا دیگه خود دادگاه وارد قضیه میشه و طبق مراحل قانونی قضاوت میکنه..اونجاس ک شما باید بحث توافق با همسایه رو بکشی وسطو اثبات کنی ک خسارت وارده حاصل کار شما نبوده و همسایه مقصر بوده...
واقعیت اینه ک قانون مسئولیت مدنی دوس داره هر چ سریعتر خسارت طرف خواهان یعنی سازنده پرداخت بشه...حتی اگه شما بازم محکوم شدین از همسایه شکایت کنین و تو دعوای مطالبه خسارت حقتون رو بگیرید....

بهار00

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
اگه بین دونفر دعوا بشه و یه شهادت نامه امضا کرده باشی.ولی طرف شکایت کنه که شاهدای اینطرف اونجا نبودن.. اگه نری دادگاه قاضی میتونه حکم جلب بده؟؟؟

hesam72

عضو جدید
سلام
اگه بین دونفر دعوا بشه و یه شهادت نامه امضا کرده باشی.ولی طرف شکایت کنه که شاهدای اینطرف اونجا نبودن.. اگه نری دادگاه قاضی میتونه حکم جلب بده؟؟؟

سلام
اولا اون شهادت نامه ب دادگاه ارائه شده یان؟ثانیا خود شما برا ادای شهادت ب دادگاه رفتی یا ن؟ ک اگه خود شما ب دادگاه رفته باشی و ادای شهادت کرده باشی قطعا قاضی میتونه ب استناد مدارک و شواهد طرف مقابل حکم جلب شما رو بگیره و جریمه سنگینی هم داره اما اگه ب صرف امضا باشه و بعدا شما امتناع کرده باشی و از شهادتت بگذری شما هیچ مسئولیتی نداری....

بهار00

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
اولا اون شهادت نامه ب دادگاه ارائه شده یان؟ثانیا خود شما برا ادای شهادت ب دادگاه رفتی یا ن؟ ک اگه خود شما ب دادگاه رفته باشی و ادای شهادت کرده باشی قطعا قاضی میتونه ب استناد مدارک و شواهد طرف مقابل حکم جلب شما رو بگیره و جریمه سنگینی هم داره اما اگه ب صرف امضا باشه و بعدا شما امتناع کرده باشی و از شهادتت بگذری شما هیچ مسئولیتی نداری....

سلام
شهادت نامه به دادگاه ارائه شده ولی هنوز دادگاه نرفتم که شهادت بدم
بعد طرف دیگه دعوا چون شکایت کرده که شاهدای این طرف تو دعوا نبودن قاضیم گفته باید شاهدایی که امضا کردن برن بگن که بودن وگرنه جلب صادر میشه
الان اگه این چنتا شاهدی که امضا کردن نرن برا شهادت قاضی میتونه حکم جلب بده؟

در ضمن اون شهادت نامه ای که ما امضا کردیم.توش به نفع طرف و چگونگی دعوا شرح داده شده بود...و اینم نوشته شده بود که این شاهدا به هیچ عنوان دادگاه نمیان و اگه پرسشی بود توی فضای دانشگاه یا جای دیگه ای یه افسر میاد و میپرسه
ولی گویا قاضی قبول نکرده

آخرین ویرایش:

hesam72

عضو جدید
سلام
شهادت نامه به دادگاه ارائه شده ولی هنوز دادگاه نرفتم که شهادت بدم
بعد طرف دیگه دعوا چون شکایت کرده که شاهدای این طرف تو دعوا نبودن قاضیم گفته باید شاهدایی که امضا کردن برن بگن که بودن وگرنه جلب صادر میشه
الان اگه این چنتا شاهدی که امضا کردن نرن برا شهادت قاضی میتونه حکم جلب بده؟

در ضمن اون شهادت نامه ای که ما امضا کردیم.توش به نفع طرف و چگونگی دعوا شرح داده شده بود...و اینم نوشته شده بود که این شاهدا به هیچ عنوان دادگاه نمیان و اگه پرسشی بود توی فضای دانشگاه یا جای دیگه ای یه افسر میاد و میپرسه
ولی گویا قاضی قبول نکرده

سلام
شهادت بصرف امضا برا قاضی و دادگاه قابل قبول نیس....باید خود شاهد تو دادگاه حضور داشته باشه و تمامی اتفاقات رو بریز شرح بده...حتی اگه طرف مقابل تقاضای حضور شاهدان رو ب دادگاه اعلام نمیکرد قطعا قاضی خودش اینکارو مکرد....این ک شما میگی شاهدا تو دادگاه حاضر نشن یچیز کاملا غیر منطقی بحساب میاد چون اکثر موار دادرسی تو دادگاه پیگیری میشه و اگه جرمی رخ داده باید تو دادگاه ثابت بشه ن تو دانشگاه....
اینکه میگی جلب ب معنای بازداشت نیس منظور اینه ک شاهدا بهر ترتیب ب دادگاه احضار میشن مگه اینکه از شهادتشون انصراف بدنو بگن اونجا حاضر نبودن ک احتمالا با ی اخطار کتبی قضیه حل و فصل میشه اما اگه بعد شهادت تو دادگاه اعتراف کنه ک اونجا حضور نداشته جریمه های سنگینی براش در نظر میگیرن.....

بهار00

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
شهادت بصرف امضا برا قاضی و دادگاه قابل قبول نیس....باید خود شاهد تو دادگاه حضور داشته باشه و تمامی اتفاقات رو بریز شرح بده...حتی اگه طرف مقابل تقاضای حضور شاهدان رو ب دادگاه اعلام نمیکرد قطعا قاضی خودش اینکارو مکرد....این ک شما میگی شاهدا تو دادگاه حاضر نشن یچیز کاملا غیر منطقی بحساب میاد چون اکثر موار دادرسی تو دادگاه پیگیری میشه و اگه جرمی رخ داده باید تو دادگاه ثابت بشه ن تو دانشگاه....
اینکه میگی جلب ب معنای بازداشت نیس منظور اینه ک شاهدا بهر ترتیب ب دادگاه احضار میشن مگه اینکه از شهادتشون انصراف بدنو بگن اونجا حاضر نبودن ک احتمالا با ی اخطار کتبی قضیه حل و فصل میشه اما اگه بعد شهادت تو دادگاه اعتراف کنه ک اونجا حضور نداشته جریمه های سنگینی براش در نظر میگیرن.....

ما چند نفری که شاهد دعوا بودیم و امضا کردیم ، واقعا نمیخواستیم بریم دادگاه و ... .
به ما گفتن شما فقط امضا کنین دادگاه لازم نیس بیاین.ما هم بخاطر اعتماد به حرف طرف امضا کردیم..و هیچکدوم حاضر نیستیم پامون به اینجور جاها باز شه
حالا باید چیکار کنیم؟؟؟؟:cry:

hesam72

عضو جدید
ما چند نفری که شاهد دعوا بودیم و امضا کردیم ، واقعا نمیخواستیم بریم دادگاه و ... .
به ما گفتن شما فقط امضا کنین دادگاه لازم نیس بیاین.ما هم بخاطر اعتماد به حرف طرف امضا کردیم..و هیچکدوم حاضر نیستیم پامون به اینجور جاها باز شه
حالا باید چیکار کنیم؟؟؟؟:cry:

بهر حال شهادت باید تو دادگاه ب طور علنی یا از طریق بازپرس اقامه بشه...
هنوزم مشکلی نیس میتونیین از شهادت انصراف بدین و بگید ک اشتباه کردین و با ی اخطار کتبی قضیه رو تمومش کنین....اما دادگاه جای ترس نیست و قرار نیس شما رو بندازن زندون !اگه واقعا شاهد دعوا بودین برید شهات بدید ک خیالتون از بابت اون دنیاهم راحت باشه...
همونجوری ک شهادت نامه رو امضا کردین میتونین با ی نامه از طریق ی نماینده از حضور تو دادگاه انصراف بدین و شهادت خودتون رو از بین ببرین...

بهار00

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بهر حال شهادت باید تو دادگاه ب طور علنی یا از طریق بازپرس اقامه بشه...
هنوزم مشکلی نیس میتونیین از شهادت انصراف بدین و بگید ک اشتباه کردین و با ی اخطار کتبی قضیه رو تمومش کنین....اما دادگاه جای ترس نیست و قرار نیس شما رو بندازن زندون !اگه واقعا شاهد دعوا بودین برید شهات بدید ک خیالتون از بابت اون دنیاهم راحت باشه...
همونجوری ک شهادت نامه رو امضا کردین میتونین با ی نامه از طریق ی نماینده از حضور تو دادگاه انصراف بدین و شهادت خودتون رو از بین ببرین...

فعلا معلوم نیس چی بشه..
توی نامه انصراف چی باید نوشت؟

ali.dianati

عضو جدید
سهم الارث وارثین متوفای بدون فرزند

سهم الارث وارثین متوفای بدون فرزند

سلام دوستان
من لیسانس حقوق هستم
خوشحال میشم پاسخگوی سئوالاتتون باشم

پاینده باشید
خانمی بر اثر تصادف فوت کرده و تنها وارثین مرحومه فرزندان برادر ابی و خواهر ابوینی هستند.
اولویت ارث با کدام یک از وارثین است و اگه ب هر دو گروه ارث میرسه نحوه تقسیم ان به چ صورته ؟
با تشکر

ali.dianati

عضو جدید
دعوای رفع مزاحمت

دعوای رفع مزاحمت

سلام دوستان
من لیسانس حقوق هستم
خوشحال میشم پاسخگوی سئوالاتتون باشم

پاینده باشید

یکی از دست همسایه تو حل اختلاف شکایت کرده مبنی بر اینکه از
طرف حیاط شما رطوبت ب ساختمان من سرایت کرده .
بین دو تا بنا 3متر فاصله هست وشاکی بعد از متشاکی در ان محل
ساخت داشته یعنی متشاکی حق ارتفاق نسبت ب متشاکی دارد.
حالا حل اختلاف بدون اینکه رای صادر کنه ب متشاکی
گفته باید 1متر از سمت حیاط خودتون بطول ساختمان شاکی دیوار بکشی
ایا این رای قابل قبول هست یا نه ضمنا اب ناودان متشاکی بسمت همین حیاط میریزه .متشکر م پاینده باشید.:gol:

hesam72

عضو جدید
[خانمی بر اثر تصادف فوت کرده و تنها وارثین مرحومه فرزندان برادر ابی و خواهر ابوینی هستند.
اولویت ارث با کدام یک از وارثین است و اگه ب هر دو گروه ارث میرسه نحوه تقسیم ان به چ صورته ؟
با تشکر[/QUOTE

سلام
با وجود خواهر یا برادر ابوینی ب برادر ابی و فرزندانش ارث نمیرسه...
فرض خواهر در ارث در صورت نبود اولاد ذکور نصف ترکه هستش و تو این مساله با توجه اینکه وراث دیگری در بین نیس بقیه ترک بالقرابه ب خواهر میرسه.....

hesam72

عضو جدید
یکی از دست همسایه تو حل اختلاف شکایت کرده مبنی بر اینکه از
طرف حیاط شما رطوبت ب ساختمان من سرایت کرده .
بین دو تا بنا 3متر فاصله هست وشاکی بعد از متشاکی در ان محل
ساخت داشته یعنی متشاکی حق ارتفاق نسبت ب متشاکی دارد.
حالا حل اختلاف بدون اینکه رای صادر کنه ب متشاکی
گفته باید 1متر از سمت حیاط خودتون بطول ساختمان شاکی دیوار بکشی
ایا این رای قابل قبول هست یا نه ضمنا اب ناودان متشاکی بسمت همین حیاط میریزه .متشکر م پاینده باشید.:gol:

سلام
حتی اگه شاکی 10 سال بعد از متشاکی اونجا خونه میساخت دلیل نمیشد ک شکایتی بابت این قضیه ازش نشه....شما میگی با فاصله 3 متر بازم رطوبت حیاط همسایه ب خونه شاکی سرایت میکنه پس قطعا مشکل از طرف متشاکیه..
کدوم حق ارتفاق؟!یعنی بعد از ساخت و ساز و ملکیت شاکی بر خونه یازم متشاکی خق ارتفاق داشته؟یعنی چاهی تو خونه شاکی هستش ک متشاکی برا تهیه اب ب اونجا بره؟!
تشخیص میزان ضرر و تعیین مسبب خسارت بر عهده کارشناس هیئت هستش ...اگه کارشناس ب محل اومده و اینجور تشخیص ک با جلو کشیدن دیوار ضرر ب طور کلی دفع میشه پس انجام اون الزامیه....البته حق اعتراض ب این رای برا متشاکی باقیه.....تا وقتی محق بودن شاکی و الزام مسئولیت متشاکی مبنی بر تعمیر دیورار کتبا ب دست متشاکی نرسیده این حکم الزامی نیست...

mshahinpour

عضو جدید
[
قانونگذاردر مورد کسی که عامدا وبانیت واراده خود ، خودکشی میکنه از عنوان مجرم عاریه ای استفاده کرده که موشکافی این واژه بحث مفصلی داره ....

لذا از همین رو پاسخ شما همچنان این است که :

صوری از معاونت و کمک به خودکشی بوسیله سیستم های رایانه ای و مخابراتی جرم بوده وقابل مجازات است

اینهم جهت استحضارتان :

طبق بند (ب) ماده (15) قانون جرائم رايانه‌اي، قانونگذار صراحتا براي كسي كه افراد را به ارتكاب جرائم ... يا خودكشي ... تحريك، ترغيب، تهديد، دعوت كرده يا فريب دهد يا شيوه ارتكاب يا استعمال آنها را تسهيل كند يا آموزش دهد، حبس از نود و يك روز تا يك سال يا جزاي نقدي از پنج ميليون (5.000.000) ريال تا بيست ميليون (20.000.000) ريال يا هر دو مجازات تعيين كرده است.

دوست عزیز قانونگذار ما در بحث معاونت از سیستم عاریه ای بودن بهره برده و در این مسئله شکی نیست مسئله مهم معنای اونه که عبارت است اینکه وقتی عمل مباشر جرم نیست پس عمل معاون هم جرم نخواهد بود ودر فرض سوال چون خودکشی جرم نیست پس معاونت در آنهم جرم نخواهد بود.ودر نهایت قانونگذار برای محرک و...................در خودکشی در جرایم رایانه ای به طور خاص جرم انگاری کرده.
اصل قانونی بودن جرم و مجازات و تفسیر مضیق ما رامحدود می کنند که در سایر موارد دیگر به جز در جرایم رایانه ای قائل به عدم مجازات معاون شویم.و از عبارتی که شما در بالا ذکر کردید هیچی نفهمیدم.
[/QUOTE]

آقای دادخواه درست میگن زمانی که برای یک مساله ای جرم انگاری میشود دیگر آن معنی معاونت را نمیدهد هرچند در توضیح آن مساله مفهوم معاونت باشد. آن خودش یک جرم است نه معاونت در جرم.

hesam72

عضو جدید
هنوز معلوم نیس.
شاید انصراف بدم.
شایدم برم...

توی این نامه ای که برا انصراف گفتین چی باید نوشته شه؟؟

شما اگه خودتون برین اونجا و انصراف بدین بهتره یا اگه نخواستین میتونین تو ی نامه یگین ک اشتباه کردین و قضیه رو درست متوجه نشدین....
متن خاصی تو نظرم نیس تو قانون هم چیز خاصی در این باره نوشته نشده...تنها چیزی ک میدونم اینه ک بزور نمیشه کسی رو وادار ب شهادت کرد حتی اگه اون شهادتم داده بشه قابل استماع نیستو جنبه قانونی نداره.....

بهار00

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما اگه خودتون برین اونجا و انصراف بدین بهتره یا اگه نخواستین میتونین تو ی نامه یگین ک اشتباه کردین و قضیه رو درست متوجه نشدین....
متن خاصی تو نظرم نیس تو قانون هم چیز خاصی در این باره نوشته نشده...تنها چیزی ک میدونم اینه ک بزور نمیشه کسی رو وادار ب شهادت کرد حتی اگه اون شهادتم داده بشه قابل استماع نیستو جنبه قانونی نداره.....

ممنون از کمکتون:gol: