دلایل کمتر دیده شدن دختران پاک و محجبه در ازدواج

SHM.IT

عضو جدید
کاربر ممتاز
دلایل کمتر دیده شدن دختران پاک و محجبه در ازدواج

در کل این تاپیک منظورش ایسن هست بعضا دختر خحانومها در جامعه حضور ندارن حالا چه حضور در بین مجالسی که مختص خانومهاست چه مکانهایی که اقایون هم وجود دارن.
یکی از دوستان حرف خوبی زده بودن گفتن مثلا کاربری اینجا عضو باشه ولی هیچ حرفی نزنه نه پست بگذاره نه تاپیک بزنه خیلی سخت دیده میشه
دنیایی بیرون هم همینطور هست وقتی بری مجلسی حتی زنانه ولی خودت را نشون ندی منظورم همون روابط سالم دیده نمیشی:gol:
وقتی الان دوره ای شده ک اینجور مجالس کم شده یا اگ هس خیلی تشریفاتی شده تقصیر دختر چیه؟
وقتی هیچ جا نیس بری،وقتی مهمونی ها و رفت و امدها کم شده ناخوداگاه دختر گوشه نشین میشه!خیلی زرنگ باشه بتونه بره توو محیط دانشگاه یا سرکار!
ک اونم با روحیاتی ک از اقایون سراغ دارم معمولا همسر اینده شون رو توو دانشگاه پیدا نمیکنن،حتی اگ دخترای خوبیم دورو برشون باشن چون میگن اعتماد نداریم کین و کجا هستن،این برای دخترا هم صدق میکنن،درهرصورت ترجیح میدن خیلی سنتی مادرشون کسیو پیدا کنه!
من خودم دوروبرم دخترای خوب زیادی میشناسم ک هم تحصیلکرده هستن هم خانواده های خوبی دارن ولی کسی از وجودشون خبر نداره !

Sent from my SM-T211

nayyerr

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
وقتی الان دوره ای شده ک اینجور مجالس کم شده یا اگ هس خیلی تشریفاتی شده تقصیر دختر چیه؟
وقتی هیچ جا نیس بری،وقتی مهمونی ها و رفت و امدها کم شده ناخوداگاه دختر گوشه نشین میشه!خیلی زرنگ باشه بتونه بره توو محیط دانشگاه یا سرکار!
ک اونم با روحیاتی ک از اقایون سراغ دارم معمولا همسر اینده شون رو توو دانشگاه پیدا نمیکنن،حتی اگ دخترای خوبیم دورو برشون باشن چون میگن اعتماد نداریم کین و کجا هستن،این برای دخترا هم صدق میکنن،درهرصورت ترجیح میدن خیلی سنتی مادرشون کسیو پیدا کنه!
من خودم دوروبرم دخترای خوب زیادی میشناسم ک هم تحصیلکرده هستن هم خانواده های خوبی دارن ولی کسی از وجودشون خبر نداره !

Sent from my SM-T211

ولی به نظر من اتفاقا دخترها و پسرها اگه دنبال فرد تحصیل کرده هستن بهتر توی محیط دانشگاه که افراد معمولا به دور از فضای خانه و خانواده هستن و به نوعی آزادی بیشتری دارن خودشون رو نشون می دن و در نیتجه بهتر می شود افراد را شناخت.
من خودم اینقدر دختر دیدم که از خانواده دور بودن هر کاری از دستشون آمده انجام دادن و وقتی برگشتن توی محیط خانواده و زیر نظر 180 درجه تغییر کردن
و ازدواج هم کردن سنتی و روابط غیر سختی داشتن به اندازه ی موهای سرشون
..

SHM.IT

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی به نظر من اتفاقا دخترها و پسرها اگه دنبال فرد تحصیل کرده هستن بهتر توی محیط دانشگاه که افراد معمولا به دور از فضای خانه و خانواده هستن و به نوعی آزادی بیشتری دارن خودشون رو نشون می دن و در نیتجه بهتر می شود افراد را شناخت.
من خودم اینقدر دختر دیدم که از خانواده دور بودن هر کاری از دستشون آمده انجام دادن و وقتی برگشتن توی محیط خانواده و زیر نظر 180 درجه تغییر کردن
و ازدواج هم کردن سنتی و روابط غیر سختی داشتن به اندازه ی موهای سرشون
..
درسته!
ولی چرا توو دانشگاه اینهمه دختر خوب هست ولی کسی نمی بینشون؟!!!!!!!!!!!!!!....حتما باید مث خیلی دخترا ک بشخصه دیدم اینقد دور و بره پسره می پلکه!!اینقد چشم و ابرو بالا میده! تا پسره رو جذب کنه و موفقم میشه!!
ولی دختری که خیلی سنگین و معمولی با پسرای هم کلاسی و هم دانشگاهی مصاحبت داره دیده نمیشه!!؟؟

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
درسته!
ولی چرا توو دانشگاه اینهمه دختر خوب هست ولی کسی نمی بینشون؟!!!!!!!!!!!!!!....حتما باید مث خیلی دخترا ک بشخصه دیدم اینقد دور و بره پسره می پلکه!!اینقد چشم و ابرو بالا میده! تا پسره رو جذب کنه و موفقم میشه!!
ولی دختری که خیلی سنگین و معمولی با پسرای هم کلاسی و هم دانشگاهی مصاحبت داره دیده نمیشه!!؟؟
موفق میشه؟تا منظور از موفقیت چی باشه.

بله.یه چند صباحی باهاش خوش میگذرونن.فاصله بین .... تا .... یه سری از دخترا 24 ساعت هم نیست.به طور کلی نگاه یه پسر به دختر کاملا متفاوته.مخصوصا این مدل پسرا.اونوقت اون دختر در خیالات خامش حتی مدل لباس عروسو لوازم خونه آیندش رو هم تصور میکنه!اسطوره ای از پسره میسازه که بیا و ببین.چه تکیه گاهی بشه برام!!!!!!!(یکی نیس بهش بگه بابا این پسره فقط به فکره 2 روز ....چون زن نداره تو هم راحق باهاش هستی 4 تا مثه تورو دور خودش جمع میکنه که با هرکدوم یه جور.....)
بعدم خیلی راحت با یه دعوای ساختگی یا واقعی یا هر بهانه دیگه ای، به راحتی برای همیشه رد تماس میشه و ......یه چند بار جیغو داد میکنه و فحش میده، بعد میبینه نه.خنک نمیشه.افسرده و داغون تا پیدا شدن مورد بعد....

اینجور دخترا هیچوقت احساس آرامش نمیکنن.چون همیشه پسرایی انتخابشون میکنن که در آن واحد با چند نفر دیگه هم هستن.حتی در خوشبینانه ترین حالت با احتمال 10%(زیادم میگم)اگر پسره بیاد و باهاشون ازدواج کنه،هیچوقت اون حس اعتماد واقعی وجود نداره.چیزی که ازش فرار میکنن تا بهش فکر نکنن.این حس عدم تعلق،دستمال کاغذی شدن، سو استفاده مقطعی و گذرا، آدمو داغون میکنه.

nayyerr

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
درسته!

خب دختری که دور پسر می پلکه و چشم و ابرو میاد و موفق هم میشن پسر رو جذب کنن خب خلایق هرچه لایق پسری که اینجوری میپسنده همون بهتر که دختر خوب رو نپسنده
و اما پسر های خوب که قاعدتا سمت دخترهای سبک سر نمی رن و اینکه چرا سمت دخترهای همانند خودشون نمیرن هم دلایلی زیادی می تونه داشته باشه
ترس از جواب منفی
نداشتن شرایط از دیدگاه خودشون
.
.
.
.

nayyerr

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
موفق میشه؟تا منظور از موفقیت چی باشه.

بله.یه چند صباحی باهاش خوش میگذرونن.فاصله بین .... تا .... یه سری از دخترا 24 ساعت هم نیست.به طور کلی نگاه یه پسر به دختر کاملا متفاوته.مخصوصا این مدل پسرا.اونوقت اون دختر در خیالات خامش حتی مدل لباس عروسو لوازم خونه آیندش رو هم تصور میکنه!اسطوره ای از پسره میسازه که بیا و ببین.چه تکیه گاهی بشه برام!!!!!!!(یکی نیس بهش بگه بابا این پسره فقط به فکره 2 روز ....چون زن نداره تو هم راحق باهاش هستی 4 تا مثه تورو دور خودش جمع میکنه که با هرکدوم یه جور.....)
بعدم خیلی راحت با یه دعوای ساختگی یا واقعی یا هر بهانه دیگه ای، به راحتی برای همیشه رد تماس میشه و ......یه چند بار جیغو داد میکنه و فحش میده، بعد میبینه نه.خنک نمیشه.افسرده و داغون تا پیدا شدن مورد بعد....

اینجور دخترا هیچوقت احساس آرامش نمیکنن.چون همیشه پسرایی انتخابشون میکنن که در آن واحد با چند نفر دیگه هم هستن.حتی در خوشبینانه ترین حالت با احتمال 10%(زیادم میگم)اگر پسره بیاد و باهاشون ازدواج کنه،هیچوقت اون حس اعتماد واقعی وجود نداره.چیزی که ازش فرار میکنن تا بهش فکر نکنن.این حس عدم تعلق،دستمال کاغذی شدن، سو استفاده مقطعی و گذرا، آدمو داغون میکنه.

ضمنا اینم بگم که بیشتر این دخترهای که می پلکن بعد ازدواج واقعا خوب میشن
این افراد نیاز شدید به ازدواج دارن دیگه قاطی می کنن عقلشون دیگه کار نمی کنه ولی بعد ازدواج واقعا سر به راه و خوب میشن
مهم هم بعد ازدواج هست
ان شاءالله که همه جوانها عاقبت به خیر بشن.
آمـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــن.

arch7070

عضو جدید
در جواب این تاپیک حرفای زیادی میشه گفت که فعلا حوصله ای نیس! فقط میتونم بگم بودن ادمایی که کلی عیب رو اینو اون میذاشتن،کلی ادعا داشتن آخرشونم دیدیم!! جالب اینجاس بعدش که به این نتیجشون میرسن کلی تبطره ماده میندازن تنگ انتخابشون که واسه همچین چیزی بود!! بقیه هم که اصن نمیفهمن دور از جون!!!!!!!!!!!!!!!!
به تعداد آمای موجود در ایران کلی دیدگاه های "خاصصصص" واسه ازدواج هس! و بعضیاشم بس عجیبو غریب!! و کارخونه ساز!! در هر صورت آقا ادعا نکن که دوروز دیگه ضایع بشی آفرین!!!!
و در جواب اونایی که میگن دخترخوبو دختر بد... بگم که من خودم تو دانشگاهو کلاسم دیدم دختری که فقط تو پسرا میغلطید و با پسرا به قول خودش فقط میساخت!! آخرشم رف با یه پسر نمیگم خوب ولی این از نظز اخلاقیو شخصیت کجاو اون کجا؟! !!میشه گفت وقتی ارزشها عوض میشه دیگه اوضاع هم فرق میکنه...به نظر منم هر کی هرکسیو انتخاب میکنه حتما دلیلی داشه و به خودش مربوطه! درکل الان دوره و زمونه عجیبی شده! مردم یخده با قبلنا فرق دارن!
و اما نظر کلی من در این مورد اینه که بشین آروم زندگیتو بکن همونجوری که دوست داری به کسیم کاری نداشه باش و انقدم درگیر حرف اینو اون نباش!

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
یکی جواب سوال بنده بده
کی گفته دختر ها با حجاب دیده نمیشن؟!!
مگه میشه مروارید و یاقوت دیده نشه؟!!!

zohreh91

عضو جدید
درسته!

کاملا موافقم.دخترانی که دور و بره پسرا می پلکن و باهاشون راحت بیرون میرن و نشست و برخاست دارن موفق ترن....
اکثر اقایون هم چنین دخترانی رو می پسندن و میگن این دختر امروزیه....

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب هر کسی هم سنخ خودش رو میپسنده. هرچند بعضیا خودشون....ولی خوبا رو میپسندن... بهرحال اینا ناراحتی نداره از نظر من!!!. خوبام میان سمت خوبا !.

zohre_1371

عضو جدید
-

حتما شما هم با این نظر موافق هستید که دخترانی که روابط اجتماعی بهتری دارند و منزوی و گوشه گیر نیستند زمینه ازدواج برایشان بهتر فراهم است.

امّا متاسفانه بسیاری از دختران پاک و محجبه با بالارفتن سنشان هنوز ازدواج نکرده‌اند و یا خواستگار مناسبی برایشان نیامده است. واقعا علت در کجاست؟ چرا عده‌ای از دختران پاک، نجیب و محجبه کمتر خواستگار دارند؟

همانطور که در مقدمه اشاره شد، با قاطعیت می‌توان گفت که علت عمده آن، دیده نشدن اینگونه دختران در جامعه است. متاسفانه عده‌ای از دختران محجبه، بدلیل انزوا و گوشه‌گیری زیاد در خانه، کمتر خود را در معرض دیده شدن در میان اطرافیان خود قرار داده‌اند و چه بسا اصلا دیده نشوند.

از این رو وقتی دخترخانم‌های پاک، باحجاب و با حیا، خود را در معرض دیده شدن قرار نمی‌دهند و مدام از اجتماع دوری می‌کنند، مسلما آقاپسرانی که در شأنشان می‌باشند، نمی‌توانند چنین گوهرهای نابی را پیدا کنند.

البته همین جا باید متذکر شد که در اجتماع بودن و در معرض دیده شدن هرگز به معنای رابطه مخفیانه و غیرشرعی با جنس مخالف نیست؛ بلکه با حفظ شئونات شرعی و عرفی، دخترخانم‌های با حجب و حیا می‌توانند در اجتماع حضور داشته باشند و دیده شوند.
واقعا چه اشکالی دارد دخترخانم‌ها در مجالس عمومی و با رعایت مسائل شرعی و عرفی، حضور داشته باشند؟ آیا شرکت در نشست‌های دوستانه و فامیلی و همچنین سفرهای جمعی و شرکت در کلاس‌های مختلف تا جایی که منجر به خارج شدن از حد شرعی و عرفی نمی‌شود، اشکال دارد؟
همواره باید توجه داشت که یکی از راههای انتخاب شدن، در معرض دیده شدن است؛ اینکه برخی از دخترخانم‌ها توانسته‌اند خواستگارانی داشته باشند و در نهایت ازدواج کنند، یکی از دلایل مسلم آن، دیده شدن است. لذا باید گوهرهای ناب دیده شوند تا چیده(و انتخاب) شوند.

اینکه متاسفانه برخی از دختران تصور می‌کنند، خود را در معرض انتخاب قرار دادن نشانه ضعف است و همواره گوشه گیری را انتخاب می‌کنند باید گفت چنین تصوری اصلا درست نیست؛ زیرا دختران برای ازدواج لازم است در معرض دیده شدن قرار بگیرند تا فرد مناسبی آنان را انتخاب کند.

از طرفی از آنجایی که دختران برای ازدواج، همواره مطلوب بودند، خودشان نمی‌توانند پیشنهاد دهنده باشند و با عدم معرفی به افراد و مراکز همسریابی نیز نمی‌توانند از کمک آنان بهره مند شوند، پس با این شرایط پسرانی که دنبال مورد مناسب هستند، قادر نخواهند بود دختران دلخواه خود را پیدا کنند. از این رو لازم است دختران در معرض انتخاب قرار بگیرند تا شناخته و در نهایت برای ازدواج انتخاب شوند.
این نکته نیز قابل توجه است که صرف بودن در مجالس اجتماعی، همیشه به معنای انتخاب شدن هم نیست؛ بلکه تنها به معنای دیده شدن است و این دو با هم متفاوت است. لذا ممکن است که دخترخانمی در مجلسی دیده شود، ولی انتخاب نشود.

به عبارت دیگر؛ در مجالس و محافل بودن با رعایت مسائل شرعی خوب است ولی کافی نیست، از طرفی منظور از دیده شدن دخترخانم، صرف دیده شدن قیافه و ظاهر او نیست؛ بلکه علاوه بر دیده شدن از جهت ظاهری، از جهت باطنی هم دیده شود؛ یعنی اخلاق، رفتار، مهارت‌های زندگی، مهارت‌های ارتباطی دختر خانم نیز دیده شود. مثلا اگر دخترخانمی در محافل و مجالس متعددی حضور پیدا می‌کند، ولی از جهت اخلاقی و رفتاری نادرست عمل می‌کند و یا اینکه مهارت‌های ارتباطی را بدرستی نمی‌داند و یا مهارت خاص زندگی را ندارد، مسلما کمتر در معرض انتخاب شدن قرار می‌گیرد.

امّا راهکارهای دیده شدن دختران:
۱. دخترخانم همواره در تمام محیط‌ها با وقار، عاقلانه، جدّی و محترمانه برخورد، صحبت و حرکت کند و هیچ گاه تصور نکند که اگر کمی بی حجاب شود یا جلف برخورد کند بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد؛ زیرا اگر این کار را بکند، بیشتر مورد توجه کسانی قرار می‌گیرد که هدفشان صرفا دوستی و رابطه است نه ازدواج.

2. دخترخانم‌ها لازم است انزوا و گوشه‌گیری را کنار زده و در مجالس زنانه مانند مهمانی‌های فامیلی، مجالس عزا و شادی، با ظاهری آراسته و مرتب توأم با برخوردی محترمانه و متین حضور داشته باشند.

۳. همانطور که گفته شد دخترخانم‌ها در فعالیت‌ها و برنامه‌های جمعی شرکت کنند. البته اصلا نباید معلوم باشد که هدفشان از حضور و شرکت در مجلس چیست.

4. اگر کسی به آنان نزدیک شد، تا بهتر آنان را بشناسد، بهتر است با حفظ حریم‌های شرعی و عرفی بصورت عادی، سنگین و محترمانه برخورد کنند. امّا اگر طرف مقابل برخورد را گرمتر کرد بهتر است با حفظ احترام رابطه را ادامه ندهند تا طرف متوجه شود که آنان اصلا بدنبال رابطه برقرار کردن نیستند.

5. مادر دخترخانم نیز می‌تواند در مجالس مختلف به بهانه‌های گوناگون از محسنات و خوبی‌های دخترخانم خود؛ مانند علم، تخصص، هنر و میزان مهارت دخترخانم در خانه داری و ... تعریف دهد.

6. دخترخانم‌ها حضور فعّال و سنگین در محافل مردانه داشته باشند. البته با حفظ شئونات دینی؛ زیرا این کار می‌تواند باعث شود که دخترخانم‌ها بیشتر مورد انتخاب آقایان مجرد قرار بگیرند.

www.tabnak.ir
چیزایی که گفتید کاملا درست
ولی به نظرم همون دختر خانمی که الان طرد شده از جامعه و من به چشم خودم دیدم دخترایی که با هزار نفر بودن و بد نام بودن ولی شوهر کردن و شوهراااای توپ
اگه همون دختره میخاست با این ادا اطوارا خودشو نشون بده خو چه کاریه از همون اول خودشو نشون بده بهتره از اینه این واوون اینجوری بخوان معرفیش کنن.

البته این سوال رو باید از اقایونی که هی میان دم از پاکی و نجابت دخترا میزنن پرسید که بعدش خلافش عمل میکنن...
دختر خانوم نجیب.نجیب بمون واسه خودت و چیزی که بهش اعتقاد پیدا کردی نه واسه شوهر .و مطمئنن هم اونا همین طور فک میکنن :)

سامرانی

عضو جدید
کاربر ممتاز
یک علت اصلیش میتونه این باشه که جامعه ی الان این جور دختر خانوم ها رو کمتر میپسنده متاسفانه!
و این دخترها کمتر تو جامعه دبده میشن!

و دیگه اینکه پسرهای الان متاسفانه ملاکشون فرق کرده دیگه مثل دختر پاکدامن براشون مهم نیست گویا!:smile:
دنبال ظواهر و زیبایی دختر و پول بابای دختره و این حرفها هستن!

مولتی متر

عضو جدید
تقریبا تمام آقایون دوست دارند که خانم هایشان عفیف و پاکدامن باشند

یک علت اصلیش میتونه این باشه که جامعه ی الان این جور دختر خانوم ها رو کمتر میپسنده متاسفانه!
و این دخترها کمتر تو جامعه دبده میشن!

و دیگه اینکه پسرهای الان متاسفانه ملاکشون فرق کرده دیگه مثل دختر پاکدامن براشون مهم نیست گویا!:smile:
دنبال ظواهر و زیبایی دختر و پول بابای دختره و این حرفها هستن!
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

bobat

عضو جدید
بنظر من اون قدیم بود که مدل فرق میکرد. اصلا شما به من بگید چه اشکالی داره دختری که از یه پسر خوشش اومده بره بگه من بهت علاقه دارم؟؟؟ ایرادش کجاست؟

stabesh

عضو جدید
سلام
کسی به پاکی و نجابت نگاه نمی کنه مگه خانواده ی پسر مجبورش کنن وگرنه پسرا دنبال دخترای قرتین ما تو فامیلمون دخترای نجیب چند تا داریم یا ازدواج نکردن یا خیلی دیر دوره زمونه عوض شده پسرا میخوان خودشون انتخاب کنن که اونم شرایط داره دوست دارن یه مدت شناخت کامل از هر نظر از دختر پیدا کنن براشون چیزایی مهمه که اینجا جای گفتنش نیست من پیش مشاورم رفتم گفت پسرا دوست دارن دخترا یکم شیطون باشن دیگه دوره زمونه عوض شده

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk