<*<*< تاپيك مربوط به آزمون دكتري مكانيك >*>*>

capra1

عضو جدید
درود
دوستان کسی اینجا دانشگاه علم و صنعت بوده یا هست یا اساتید اونجا رو میشناسه؟
یه سوال داشتم
ممنون میشم کمک کنید...

دوستان یعنی کسی اینجا علم و صنعت رو نمیشناسه!!!
دکتر دوائی رو چی؟ و دکتر حبیب نژاد؟
کسی میتونه کمک کنه

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
سلا دوستان. کسی میدونه تکمیل ظرفیت امسال کی میاد؟ با این وضعیت کنکور من تا تکمیل ظرفیت نیاد شروع نمی کنم. پارسال 4 5 نفر روزانه تکمیل ظرفیت دادن بودن برا ساخت و تولید

capra1

عضو جدید
درود
دوستان عزیز اینجا کسی دکتر دوایی (استاد علم و صنعت) رو میشناسه؟ خواهش میکنم اگر میشناسید یه جوابی بدید.
با تشکر

sadeghjalilian

عضو جدید
به تازگی مجلس محترم به دنبال اعتراضات گسترده ای که به نمرات مصاحبه که سلیقه ای از جانب اساتید اعمال میشدمصوبه ای تصویب کرد که سهم ازمون50درصد شود...یعنی اینکه وزارت علوم که مجبور است مصوبه مجلسرا بپذیرد.......در کنکور دکتری امسال هم رتبه خواهیم داشت و و انتخاب رشته و...مقداری به اجرای عدالت نزدیکتر میشویم....

omid20110

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان من چندتا سوال دارم که ممنون میشم جواب بدین
1- من الان ترم1 ارشد تبدیل انرژی هستم، کی میتونم کنکور بدم و از کی باید به فکر درس خوندن باشم؟
2-درس خوندن واسه کنکور دکتری چطوریه؟ کلا امتحان و درسایی که آزمون میدیم چیه؟
3-چه کارایی لازمه که انجام بدم تا از دانشگاه های درجه یک واسه دکتری قبول بشم؟

capra1

عضو جدید
سلام دوستان من چندتا سوال دارم که ممنون میشم جواب بدین
1- من الان ترم1 ارشد تبدیل انرژی هستم، کی میتونم کنکور بدم و از کی باید به فکر درس خوندن باشم؟
2-درس خوندن واسه کنکور دکتری چطوریه؟ کلا امتحان و درسایی که آزمون میدیم چیه؟
3-چه کارایی لازمه که انجام بدم تا از دانشگاه های درجه یک واسه دکتری قبول بشم؟

درود دوست عزیز
من تجربه خودم رو میگم که الان ارشد رو تموم کردم. من دارم بهترین شرایط رو براتون میگم شما تلاشتون را برا همین داشته باشید تا ببینیم خدا چی میخواد.
پیشنهاد من به شما این است که اول دروس را با نمرات عالی تمام کنید و بعد از اون پایان نامه عالی رو (19به بالا) مد نظر قرار بدید. البته بهتره از الان به فکر یک موضوع خوب باشید و روش خوب تحقیق کنید و بعد حتما حتما سعی کنید حین کار روی پایان نامه به فکر مقاله باشید و البته اگه بتونید یه طرح تحقیقاتی چیزی بگیرین که خیلی بهتر (البته این مورد خوبه باشه اما مطالب قبلی برای دکتری ضروری تر هست و این صحبت من خیلی آرمانی تر می باشد)
بعد از اون به فکر منابع کنکور باشین چون کنکور دکتری سال به سال که چه عرض کنم!!! ماه به ماه!!!!تغییر میکنه تو ایران.!!!!!
مهممممممممممممممم این که اصلا و به هیچ وجه نامید نشوید و تنبلی نکنید(کاری که من خیلی میکنم:() و از کار روی پایان نامه خسته نشوید(خیلیا خسته میشن و بیخیال دکتری حتی بچه خیلی زرنگارو دیدم!!)
آها یه چیزی حتما روی لغات زبان و سپس روی گرامر برای کنکور دکتری و البته روی مکالمه( برای کل زندگی و شغل و آیندتون) کار کنید.
و برای مدرک زبان هم کار کنید(برای داخل msrt کافیه و راحتتر اما برای خارج تافل و آیلتس)بالای 80msrt بیارین تقریبا خیلی خوبه اما بالای 50قابل قبوله.
پس شد توکل به خدا، معدل عالی، پایان نامه عالی، مقاله،زبان و بعد کنکور(اگه البته بمونه)
موفق باشید
التماس دعا

انیشتن

عضو جدید
[h=2]اعلام سهم ۵۰ درصدی آزمون در پذیرش تحصیلات تکمیلی[/h]
طرح سنجش و پذیرش دانشجو برای دوره‌های تحصیلات تکمیلی در جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بررسی و مقرر شد سهم آزمون در پذیرش دانشجویان ۵۰ درصد و سهم مصاحبه ۲۵ درصد باشد.عبدالوحید فیاضی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم اظهار داشت:‌ مجلس در سال‌های گذشته طرحی را درخصوص سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه تصویب کرد که براساس این طرح در دوره کارشناسی سوابق تحصیلی در پذیرش دانشجویان در دانشگاه‌ها سهم ۲۵ درصدی دارد.وی افزود:‌با توجه به اینکه طرح سنجش و پذیرش دانشجو دوره کارشناسی را شامل می‌شود و از آنجاییکه که حجم ورود دانشجویان به دوره تحصیلات تکمیلی افزایش یافته است طرحی تکمیلی را تحت عنوان سنجش و پذیرش دانشجو برای دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترا ارائه کردیم.سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس عنوان کرد:‌ بر اساس این طرح، شورای سنجش و پذیرش دانشجو با حضور اعضای اصلی به جز وزارت آموزش وپرورش تشکیل جلسه می‌دهد و میزان تاثیرگذاری آزمون کتبی و مصاحبه در پذیرش دانشجویان در دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترا را مشخص می‌کند.فیاضی ادامه داد:‌ سهم ۷۰ درصدی مصاحبه در پذیرش دانشجو در دوره تحصیلات تکمیلی اعتراضات بسیاری را به همراه داشته است و عمده معترضان معتقدند که در بحث مصاحبه احتمال اعمال نظر افراد وجود دارد.وی بیان کرد: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مصوب کرد تا سهم آزمون در پذیرش دانشجویان در دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترا ۵۰ درصد،‌ سهم مصاحبه علمی ۲۵ درصد و سهم سوابق پژوهشی و آموزشی افراد نیز ۲۵ درصد باشد.

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
نامردا چرا تکمیل ظرفیت نذاشتن امسال:(
آخه دینامیک و ترمودینامیک لعنتی هم شد درس که باید بخونیم :mad:
تف به این زندگی

Hossein_sh_s

کاربر بیش فعال
نامردا چرا تکمیل ظرفیت نذاشتن امسال:(
آخه دینامیک و ترمودینامیک لعنتی هم شد درس که باید بخونیم :mad:
تف به این زندگی
آقا ول کن این حرفارو، من یکی دو روز پیش یه چیزی در مورد دانشجوهای دکتری شنیدم واقعا دلم به حالشون و حال آینده خودم(اگه ادامه بدم) سوخت،
بندگان خدا باید 18 واحد رو در دو ترم اول پاس کنن + ....
این + خیلی مهمه...!!!
... + TA شدن در حداقل 8 درس 3 واحدی در همون دو ترم...!!!
یعنی در یک سال 18 واحد پاس کنن و 24 واحد هم دستیار آموزشی بشن! تازه بلافاصله هم باید بشینن برای امتحان جامع آماده بشن که از کارشناسی طرح میشه!

به اینا میگن مشکل.

sadeghjalilian

عضو جدید
آقا ول کن این حرفارو، من یکی دو روز پیش یه چیزی در مورد دانشجوهای دکتری شنیدم واقعا دلم به حالشون و حال آینده خودم(اگه ادامه بدم) سوخت،
این + خیلی مهمه...!!!
یعنی در یک سال 18 واحد پاس کنن و 24 واحد هم دستیار آموزشی بشن! تازه بلافاصله هم باید بشینن برای امتحان جامع آماده بشن که از کارشناسی طرح میشه!

به اینا میگن مشکل.
درست میگن..ولی برا ما که مکانیک هستیم..حدود15واحده...میشه تو تعداد ترمهای بیشتر گذروندشون...ودست دانشجو هستش که دو یا سه ترمه بشه....ودرضمن دانشگاه ما گیر نمیده که taبشیم...چون اساتیدشون زیادند.......ولی پروژه های درسیمون فوق العاده اذیت میکنند.....همدان میخونم که سختگیرند...و این ترم با دوتا استاد تمام ازسه تا استاد تمامشون درس دارم.(بیچاره شدم..)خودشون میگن ممکنه اخراج بشید تو پایان این ترم.......

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
درست میگن..ولی برا ما که مکانیک هستیم..حدود15واحده...میشه تو تعداد ترمهای بیشتر گذروندشون...ودست دانشجو هستش که دو یا سه ترمه بشه....ودرضمن دانشگاه ما گیر نمیده که taبشیم...چون اساتیدشون زیادند.......ولی پروژه های درسیمون فوق العاده اذیت میکنند.....همدان میخونم که سختگیرند...و این ترم با دوتا استاد تمام ازسه تا استاد تمامشون درس دارم.(بیچاره شدم..)خودشون میگن ممکنه اخراج بشید تو پایان این ترم.......
والا ما که امیرکبیر هستیم از این حبرا نیست. اولا تی ای شدن به این راحتیا نیست و معمولا دانشجوها تی ای نمیشن و خود اساتید این کارو می کنن. ثانیا پاس کردن درسای ارشد که کار سختی نیست. در ضمن سختی دکترا فقط سال اولشه بقیش الافی و تفریحه!!!!! حالا به این فکر کنید که هدفتون از دکترا چیه ؟ به نظرم این از همه چی مهمتره اونم تو ایران تو مملکتی که برای قشر تحصیل کرده کمترین ارزش و قائل هستن

Hossein_sh_s

کاربر بیش فعال

والا ما که امیرکبیر هستیم از این حبرا نیست. اولا تی ای شدن به این راحتیا نیست و معمولا دانشجوها تی ای نمیشن و خود اساتید این کارو می کنن. ثانیا پاس کردن درسای ارشد که کار سختی نیست. در ضمن سختی دکترا فقط سال اولشه بقیش الافی و تفریحه!!!!! حالا به این فکر کنید که هدفتون از دکترا چیه ؟ به نظرم این از همه چی مهمتره اونم تو ایران تو مملکتی که برای قشر تحصیل کرده کمترین ارزش و قائل هستن
دانشگاه تهران که اینجوریه،
دوشنبه عصر جلسه توجیهی دانشجویان تحصیلات تکمیلی بود، تو بخش دکتری گفتند هر دانشجوی دکتری باید قبل از آزمون جامع هم 18 واحد درس رو پاس کنه، هم نمره زبان رو بگیره،
گفتن اگه در دو ترم اول اینا رو انجام ندن نوبت اول آزمون جامع رو از دست میدن، مثل کسی که آزمون رو داده و قبول نشده، کلا هم که دو نوبت حق شرکت دارند و بعدش اخراج،
البته دوباره پرسیدم گفتن TA ها لازم نیست در همین دو ترم باشه ولی TA شدن در حداقل 8 درس تا پایان دوره الزامیست.

آخرین ویرایش:

sadeghjalilian

عضو جدید
دانشگاه تهران که اینجوریه،
دوشنبه عصر جلسه توجیهی دانشجویان تحصیلات تکمیلی بود، تو بخش دکتری گفتند هر دانشجوی دکتری باید قبل از آزمون جامع هم 18 واحد درس رو پاس کنه، هم نمره زبان رو بگیره،
گفتن اگه در دو ترم اول اینا رو انجام ندن نوبت اول آزمون جامع رو از دست میدن، مثل کسی که آزمون رو داده و قبول نشده، کلا هم که دو نوبت حق شرکت دارند و بعدش اخراج،
البته دوباره پرسیدم گفتن TA ها لازم نیست در همین دو ترم باشه ولی TA شدن در حداقل 8 درس تا پایان دوره الزامیست.
ما یک استاد بسیار سختگیر داریم(پرفسور مجذوبی)که دانشجو رو مجبور میکنه تااخرین روز دفاع .هفته ای 4روز حضور در ازمایشگاه داشته باشنددوتا استاد تمام دیگه داریم که اونها بهترند....همدان خیلی سختگیرند..چندتا اخراجی داشتند تا الان.....شنیدم دانشگاه تهران هم خیلی سختگیرند و عمدا ازمون جامع و..رو عقب میندازندو......کلا دست گروه هستش که چند واحد تئوری باشه و چند واحد تز(در کل مجموع این دو مورد باید 36تا باشه(ایین نامه وزارت علوم) یعنی پایان نامه برا ما که 15تا تئوری داریم...21واحد و برا دانشگاههایی که 18تا تئوری دارند..18واحده

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من نه دینامیکم جالب بود نه مقاومتم!

ولی باز ترمودینامیک برای بچه های تبدیل قابل قبوله...من موندم با این برنامه ریزیشون!

انیشتن

عضو جدید
ایا امسال برای ازمون دکتری سراسری سال ۱۳۹۴ تکمیل ظرفیت انجام میشود یا خیر؟ ممنون از پاسخگویی شما
تاریخ ارسال پاسخ :١٣٩۴/٠٨/٠٣-١٠:۵
پاسخ : با سلام
در صورت اعلام نیاز دانشگاهها و موسسات اموزش عالی و اخذ مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری و اعلام به این سازمان مبنی بر تکمیل ظرفیت اطلاعات لازم از طریق نشریه پیک سنجش و سایت سازمان در اختیار داوطلبان قرار داده خواهد شد

انیشتن

عضو جدید
[h=2]وزن آزمون کتبی دکتری ۹۵ در هاله ای از ابهام[/h]
با این که مدت نسبتاً زیادی از تصویب وزن ۵۰ درصدی آزمون کتبی دکتری در کمیسیون آموزش گذشته است، هنوز وزارت علوم واکنشی به این مصوبه نشان نداده است.به گزارش پی‌اچ‌دی تست، ۱۹ مهرماه سال جاری خبری از سوی عبدالوحید فیاضی، سخنگوی کمیسیون آموزش منتشر شد مبنی بر این که «نحوه پذیرش دانشجو در مقاطع مختلف تکمیلی در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بررسی قرار گرفته و در نهایت به تصویب رسید تا مبنای پذیرش دانشجو، ۵۰ درصد آزمون، ۲۵ درصد سوابق علمی و آموزشی و همچنین ۲۵ درصد مصاحبه علمی باشد.». اما هیچ‌یک از مسئولین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا سازمان سنجش آموزش کشور تاکنون توضیحی در این باره ارائه نداده‌اند.به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه آرمان در مطلبی در زمینه میزان تأثیر مصاحبه در پذیرش داوطلبان دکتری نوشت: یکی از برنامه‌های دولت یازدهم برای بازگرداندن استقلال به دانشگاه‌ها تغییرات در شیوه برگزاری آزمون دکتری است. آن‌گونه که از اظهارنظرها پیداست قرار است که از امسال نقش آزمون دکتری در پذیرش دانشجو کاهش یافته و به جای آن نقش مصاحبه و آزمون‌های دانشگاه‌ها در انتخاب دانشجو افزایش یابد. هرچند که با توجه به کم و کاستی‌هایی که آزمون‌ها در کشور ما دارند این‌گونه به نظر می‌رسد که دانشجویان باید از این اتفاق خوشحال باشند، ولی برخلاف این باور، بیشتر آنها نه تنها از این اتفاق خوشحال نیستند، بلکه از این مسأله که دادن اختیار به دانشگاه‌ها و بازگذاشتن دست آنها در انتخاب دانشجو، باعث شود که اعمال سلیقه‌های شخصی در زمان مصاحبه افزایش یابد، نگران هستند.قرار است از این به بعد سازمان سنجش یک آزمون عمومی را دو بار در سال برگزار کند و دانشجویانی که بتوانند حداقلی از نمره را در آن کسب کنند برای مصاحبه به دانشگاه‌ها معرفی شوند. در واقع، این به معنای دادن وزن ۱۰۰ درصدی به مصاحبه است، به همین دلیل دانشجوها باید با یک رزومه پر، از نظر مقاله و پایان‌نامه عازم مصاحبه شوند. اما اگر این شیوه انتخاب بدون برنامه و نظارت باشد وزن ۱۰۰ درصدی مصاحبه برای کسانی که با هزار امید و آرزو و تلاش عازم کارزار دکتری شده‌اند، تبدیل به بی‌وزنی و خلایی می‌شود که آنها را بی‌انگیزه می‌کند. از سوی دیگر یکی از پیامدهای دیگر این مساله رشد هر چه بیشتر کمی‌گرایی در نظام آموزش عالی است، دانشجویان برای اینکه رزومه‌ای پُر داشته باشند شروع به نوشتن مقاله‌های بی‌کیفیت می‌کنند و ماجرا زمانی خطرناک‌تر هم می‌شود که عده‌ای دیگر حتی حوصله نوشته مقاله هم ندارند و اینجاست که پایان‌نامه‌فروشی و مقاله‌فروشی بازار داغی پیدا می‌کند.حق دانشجویان زرنگ ضایع می‌شودنامش مهدی است و ۲۷ سال سن دارد. او یک دانشجوی نخبه است و یکی از داوطلبان امسال کنکور دکترا بوده است. از وضعیت دل خوشی ندارد و معتقد است که شیوه جدید برگزاری آزمون تنها باعث می‌شود که حق دانشجویان نخبه و درس‌خوان ضایع شود. او به «آرمان» می‌گوید: دانشجویان زرنگ در آزمون دکترا نمره خوبی را به دست می‌آورند ولی وقتی آزمون دکترا نقشی در انتخاب افراد نداشته باشد، دانشجویان تنبلی که نتوانسته‌اند در آزمون نمره خوبی به دست آورند تنها با اتکا به رابطه‌ها به مقطع دکترا راه می‌یابند. او ادامه می‌دهد: سیستم درست انتخاب دانشجو در همه جای دنیا به این صورت است و رزومه افراد ملاک گزینش آنهاست. اما در کشور ما به دلیل اینکه اساتید معمولا ترجیح می‌دهند از دانشجویان قدیمی خود استفاده کنند، این شیوه نمی‌تواند در کشور ما پاسخگو باشد و نتیجه عکس می‌دهد. او می‌افزاید: من هنگام مصاحبه در یکی از دانشگاه‌های تراز اول کشور با اینکه نمره آزمون خوبی داشتم و مصاحبه هم خوب برگزار شد، اما نمره مصاحبه من را به حدی پایین دادند که حتی نمره خوب آزمون هم نتوانست آن را جبران کند. ولی در همان جلسه مصاحبه، دانشجویان دیگری که از دانشجویان قدیمی همان دانشگاه بودند با اینکه نمره آزمون خوبی نداشتند و مصاحبه‌شان هم چندان خوب نبود اما به دلیل اینکه اساتید آنها را می‌شناختند، نمره مصاحبه آنها را به حدی خوب دادند که کسری آزمون را هم جبران کرد.دانشجویان پیشین شانس بیشتری دارندهما ۲۸ ساله هم یکی از پذیرفته‌شدگان آزمون دکترا است که از شیوه جدید برگزاری گزینش دانشجوی دکترا راضی است و به «آرمان» می‌گوید: به نظر من دانشگاه‌ها به آزمون اهمیتی نمی‌دهند و معمولا هم کار خودشان را می‌کنند. وقتی که مصاحبه مهم‌تر باشد، پایان‌نامه فرد، مقاله، دانشگاه پیشین فرد و مرتبط بودن رشته ملاک انتخاب افراد می‌شود. او مقطع ارشد را در دانشگاه علامه طباطبایی بوده است و از تجربه خود در مصاحبه دکترای این دانشگاه می‌گوید: هنگام مصاحبه با اینکه اساتیدی که مسئول مصاحبه بودند من را نمی‌شناختند ولی هنگامی که فهمیدند ارشدم را علامه خوانده‌ام و پایان‌نامه‌ام را با یکی از بهترین اساتید برداشته‌ام، خیلی راضی بودند و خودم احساس کردم که من را قبول خواهند کرد. حتی زمانی هم که برای مصاحبه می‌رفتم وقتی فهمیدند که از آن دانشگاه هستم خیلی راضی به نظر می‌رسیدند. او ادامه می‌دهد: به نظر من دانشگاهی که فرد مقطع کارشناسی ارشد را در آن می‌گذراند نه تنها در پذیرفته شدن در خود دانشگاه بلکه در امکان پذیرفته شدن در سایر دانشگاه‌ها هم تاثیر می‌گذارد. اگر ارشد را در یک دانشگاه تراز اول بگذارنی شانس قبولی در مصاحبه دکترا برایت بیشتر می‌شود و شاید همین باعث شد که در رشته ما رتبه یک پذیرفته نشد ولی رتبه ۷۰ توانست به راحتی قبول شود.اصل بی‌طرفی زیرسوال می‌روداما اثرات سوء این شیوه پذیرش فقط در بی‌انگیزه کردن دانشجویان دکترا موثر نبوده است، بلکه باعث شده کسانی هم که دانشجوی ارشد هستند و قرار است که در سال‌های آینده عازم مقطع دکترا شوند، ناامید باشند و انگیزه آنها برای دکتر شدن کور شود. فاطمه ۲۹ ساله دانشجوی ارشد مشاوره است. او به «آرمان» می‌گوید: «این شیوه برگزاری آزمون دکتری در کشور ما باعث می‌شود که دست اساتید در انتخاب دانشجو باز باشد و اصل بی‌طرفی زیرسوال می‌رود و امکان پارتی‌بازی افزایش می‌یابد.» او ادامه می‌دهد: «در رشته ما رتبه سه آزمون را با اینکه رزومه خوبی داشته است، نپذیرفته‌اند. وقتی که به وضعیت سایر دانشجوها که در آزمون شرکت کرده‌اند نگاه می‌کنم انگیزه‌ام برای شرکت در آزمون دکترا کور می‌شود، زیرا اصلا معلوم نیست که معیار انتخاب چیست.» آن‌گونه که از اظهارنظرها پیداست جمعیت ۲۰۰هزار نفری شرکت‌کننده در آزمون دکتری امسال افرادی هستند که آینده‌شان را بر پایه یک قصر پوشالی از امیدها بنا می‌کنند که هر لحظه بیم فرو ریختنش آنها را هراسان می‌کند.به فال نیک گرفتن بازگشت استقلال به دانشگاهبا وجود این، یک استاد دانشگاه با بیان اینکه بازگرداندن استقلال به دانشگاه‌ها برای انتخاب دانشجوی دکترا کار خوبی است، به «آرمان» می‌گوید: شیوه ضعیف آزمون دکترا و استفاده از سوال‌های تستی نمی‌توانست شیوه مساعدی برای پذیرش دانشجویان دکترا باشد. محمد زاهدی‌اصل با بیان اینکه گرفتن اختیار از دانشگاه برای برگزاری مصاحبه و آزمون کتبی به استقلال دانشگاه‌ها لطمه زد، می‌افزاید: این برنامه، برنامه موفقی نبود و درصد زیادی از دانشجویان دکترا در زمانی که وزارت علوم مسئول برگزاری این آزمون بود افراد توانایی نبودند و قابلیت‌های لازم برای حضور در این دوره را نداشتند. او ادامه می‌دهد: این تصمیم وزارت علوم که اختیار را به دانشگاه‌ها بدهد باید به فال نیک گرفت و طبیعتا در این راستا دانشگاه‌ها باید تلاش مضاعفی داشته باشند تا بهتر از گذشته بتوانند آزمون کتبی و مصاحبه را برگزار کنند، زیرا برای دوره دکترا باید از توانمندترین افراد استفاده کرد.

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
ایا امسال برای ازمون دکتری سراسری سال ۱۳۹۴ تکمیل ظرفیت انجام میشود یا خیر؟ ممنون از پاسخگویی شما
تاریخ ارسال پاسخ :١٣٩۴/٠٨/٠٣-١٠:۵
پاسخ : با سلام
در صورت اعلام نیاز دانشگاهها و موسسات اموزش عالی و اخذ مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری و اعلام به این سازمان مبنی بر تکمیل ظرفیت اطلاعات لازم از طریق نشریه پیک سنجش و سایت سازمان در اختیار داوطلبان قرار داده خواهد شد

شما که گفتی ایمیل زدی گفتن تکمیل نداریم امسال. آخه اصلا سابقه نداشته تکمیل نداشته باشن. همه ساله بوده . الان دیگه آبان ماه شده پس کی میخوان اعلام کنن ما رو از بلاتکلیفی در بیارن

انیشتن

عضو جدید
شما که گفتی ایمیل زدی گفتن تکمیل نداریم امسال. آخه اصلا سابقه نداشته تکمیل نداشته باشن. همه ساله بوده . الان دیگه آبان ماه شده پس کی میخوان اعلام کنن ما رو از بلاتکلیفی در بیارن
والا سازمان سنجش دروغگوی خودشم تکلیف خودشم نمیدونه هر دفعه یه حرفی میزنه.من تقصیر ندارم.من فقط اطلاع رسانی کردم.همین

انیشتن

عضو جدید
[h=2][/h]
عدم اعلام نیاز دانشگاهها دلیل تاخیر در تکمیل ظرفیت دکتری
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور دلیل تأخیر در اعلام تکمیل ظرفیت دکتری ۹۴ را عدم اعلام نیاز دانشگاه ها دانست.حسین توکلی، مشاور عالی سازمان سنجش در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجو، در خصوص اعلام تکمیل ظرفیت دکتری گفت: هنوز در این خصوص تصمیم گیری نشده است، یعنی هنوز دانشگاه‌ها اعلام نیازشان را به وزارتخانه نفرستادند و ما در صورت داشتن این اعلام نیاز می‌توانیم از طریق معاون آموزشی وزارت علوم تعداد دانشجویان متقاضی را مشخص کنیم و در خصوص پذیرش آنها تصمیم گیری و به سازمان سنجش ابلاغ کنیم.وی ادامه داد: تا الان هیچ اعلام نیازی صورت نگرفته است، اما در سال‌های گذشته تقریباً هم زمان با اعلام نتایج قطعی تکمیل ظرفیت دکتری را اعلام می کردیم، اما امسال این اعلام با تأخیر این مواجه شده است.توکلی در پایان گفت: این مسئله را از وزارتخانه پیگیری خواهیم کرد تا هر چه سریع تر وضعیت تکمیل ظرفیت دانشجویان دکتری مشخص شود.

انیشتن

عضو جدید
خلاصه قانون جذب

قانون جذب یکی از سلسله قواازماد است که بر زندگی ما جاری میباشد ولی بسیاری ازما از آن بی‏خبریم. همانند قانون جاذبه زمین که تا قبل از آنکه نیوتن آنرا کشف کند هیچ کس از آن خبری نداشت اما آن قانون به قوت خود بر طبیعت جاری بود. قانون جذب بر زندگی ما جاری و ساری است چه بدانیم و چه ندانیم، ما از آن استفاده می‏کنیم به صورت خودآگاه یا ناخودآگاه ولی چه بهتر که آنرا بشناسیم و اهداف خود را طبق این قانون برنامه‏ریزی کنیم.

پیشینیان ما از این قانون در زندگی خود استفاده می‏کرده‏اند بدون آنکه از آن خبری داشته باشند و به صورت ناخودآگاه خواسته‏های خود را برآورده شده می‏دیدند پس ما هم می‏توانیم به راحتی از این قانون در زندگی خود کمک بگیریم.

قانون جذب می‏گوید : هر فکر و نیتی که ما در ذهن و دلمان می‏گذرانیم دارای انرژی است پس ما با فکر کردن و نیت کردن در ذهن و دل، یک پرتو انرژی به کائنات ساطع می‏نماییم که آن انرژی به صورت تجسم یافته به ما بازخواهد گشت و ما در واقع شکل تجسم یافته و مادی آن انرژی (فکر و نیت) را جذب می‏کنیم.

به عبارت ساده تر:

هرآنچه که ما تصور کنیم، آنرا تجسم یاقته (به شکل مادی) خواهیم داشت یا به عبارت دیگر( تصورات ذهنی ما=عینیت یافتن ذهنیات به شکل مادی)

و یا هر آنچه که در مورد آن فکر میکنیم، آنرا به زندگی خود وارد خواهیم کرد؛ در نتیجه ی تمرکز بیشتر، ورود آن به زندگی قطعی‏ترخواهد بود.

اما کیفیت شکل تجسم یافتۀ آنچه که ما تصورش را کرده بودیم بستگی به شدت تمرکز و توجه ما به نیت و خواسته ‏مان دارد. به عنوان مثال اگر ما خواهان یک عدد دوچرخه هستیم، بسته به میزان توجه ما به خواسته ‏مان، یعنی در طول روز دنبال آن بودن و پی آنرا از دوست و آشنا گرفتن، خریدن آن، شکل آنرا ترسیم کردن و خیابانها را با آن دور زدن و تمیز کردن آن و … آنرا به شکل بهتر و کاملتر – یا حتی سریعتر – جذب می‏کنیم.

چگونه جذب کنیم؟

۱ – دقیقا بدانیم چه می‏خواهیم (با جزئیات و مختصات).

۲ – از کائنات خواستۀ خود را بخواهیم.

۳ – چنان رفتار کنیم که گویا هم اکنون و مدتی است که این خواسته برآورده شده است.

۴ – آمادۀ دریافت خواستۀ خود باشیم و خواسته را بحال خود رها کنیم (وابسته نشویم).

چه چیزهایی در روند قانون جذب تاثیرگذارند؟

۱ – اعتقاد کامل به قانون جذب و قدرت فکر : به این معنا که هر چقدر اعتقاد ما به این قانون عمیق ‏تر و شدیدتر باشد، روند نیل به اهداف و خواسته‏ها سریعتر و با کیفیت‏تر بوده و باعث برانگیختن کمک کائنات خواهیم شد.

۲ – اعتقاد به اینکه در این هستی هرشخصی و هرچیزی در روند نیل به اهداف و خواسته‏ها به کمک ما خواهند آمد : این مسئله خیلی مهم است. وقتی ما بدانیم که از لحظه‏ای که از رختخواب بیرون میاییم تمام هستی منتظر ارادۀ ماست تا به کمکمان بیاید، خیلی بهتر جذب می‏کنیم. اصلا باید مطمئن باشیم که تمام کائنات دوست دارند که ما به خواستۀ مثبتمان برسیم. هیچ چیزی و هیچ شخصی و هیچ جریانی نیست که در جهت مخالف ما حرکت کند. مخالفت‏های سطحی هم در جریان موافق ما هستند.

۳ – نیت و هدف ما باید مثبت و در جهتی باشد که به ضرر کائنات نباشدیعنی افکار مثبت داشته باشیم : این قسمت نیاز به توضیح خاصی ندارد ولی برای مثال ما به ندرت خواستۀ دزدی بانک سر کوچه را با کمک قانون جذب طلب می‏کنیم!

۴ – خالق کائنات را فراموش نکنیم : بعضی اوقات ما به شدت مطمئنیم که فقط و فقط باید به خواسته‏ای که مد نظرمان بوده برسیم اما می‏بینیم که خواستۀ خود را به نوعی دیگر دریافت نموده‏ایم. مثلا به جای دوچرخه سه چرخه گیرمان آمد و یا یک موتورسیکلت که این قضیه به صلاح ما شکل خواهد گرفت ( تشخیص خالق کائنات و این که او بهتر از هرکسی خیر و شر ما را می‏داند را بپذیریم).

انیشتن

عضو جدید
[h=2]اعلام زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت دکتری ۹۴ در آینده نزدیک[/h]
معاون آموزشی وزیر علوم از اعلام نیاز دانشگاه ها برای پذیرش دانشجو در تکمیل ظرفیت دکتری تخصصی سال ۹۴ خبر داد.
حسین شریعتی نیاسر در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجو، در خصوص تاخیر اعلام تکمیل ظرفیت دکتری گفت: امسال اعلام این تکمیل ظرفیت با اندکی تاخیر مواجه شده است سال‌های گذشته تقریبا هم زمان با اعلام نتایج یا با فاصله زمانی اندک مشخص می‌شد.
معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: اعلام نیاز از سوی دانشگاه‌ها صورت گرفته است و پس از ارزیابی‌های لازم اعلام خواهیم کرد که هر دانشگاه چه تعداد دانشجوی دکتری در تکمیل ظرفیت می‌تواند پذیرش کند.

alma_mech

عضو جدید
این + خیلی مهمه...!!!

به اینا میگن مشکل.

سلام
پولم میدن مثل دانشگاه های خارج از کشور منظورم یه چیزی شبیه فانده یاااااااااااااااااااااااااااااااااااا بیگاری خالصه !!!!!!!! مفتکی باید این همه تی ای بشند؟؟؟
خدا آخر و عاقبت هممونو به خیر کنه الهی آمییین.

انیشتن

عضو جدید
سلام .واسه ترمو ازبخش تلف انرژی اکسرژی چقد سوال میاد ؟بنظرتون مهمه؟اگر حذف کنم از ترمو مشکلی پیش میاد؟واینکه بیشترین سوالات ترمو از کدوم بخشا میاد که اون فصلا رو بیشتر بخونم.همین طور مقاومت کدوم فصلاش مهم تره .ممنون

dash @li

کاربر بیش فعال
سلام .واسه ترمو ازبخش تلف انرژی اکسرژی چقد سوال میاد ؟بنظرتون مهمه؟اگر حذف کنم از ترمو مشکلی پیش میاد؟واینکه بیشترین سوالات ترمو از کدوم بخشا میاد که اون فصلا رو بیشتر بخونم.همین طور مقاومت کدوم فصلاش مهم تره .ممنون
سلام
میتونین از این استفاده کنین
http://www.parseh.ac.ir/node/1370

fooli@yahoo

عضو جدید
سلام دوستان کسی در مورد آزمون جامع دانشگاه تهران (تبدیل انرژی) اطلاع یا تجربه ای داره ؟
اینکه خیلی سخته یا میشه پاس کرد ؟

dash @li

کاربر بیش فعال

سلام

این فایل هم هست
http://s1.picofile.com/file/7713710321/arshad_بودجه.pdf.html

بالا