<*<*< تاپيك مربوط به آزمون دكتري مكانيك >*>*>

انیشتن

عضو جدید
معاون آموزشی وزیر علوم گفت: اعلام نیاز از سوی دانشگاه‌ها صورت گرفته است و پس از ارزیابی‌های لازم اعلام خواهیم کرد که هر دانشگاه چه تعداد دانشجوی دکتری در تکمیل ظرفیت می‌تواند پذیرش کند.

حسین شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزیر علوم در خصوص علت تاخیر اعلام تکمیل ظرفیت دکتری ۹۴ گفت: امسال اعلام این تکمیل ظرفیت با اندکی تاخیر مواجه شده است سال‌های گذشته تقریبا هم زمان با اعلام نتایج یا با فاصله زمانی اندک مشخص می‌شد.
وی ادامه داد: اعلام نیاز از سوی دانشگاه‌ها صورت گرفته است و پس از ارزیابی‌های لازم اعلام خواهیم کرد که هر دانشگاه چه تعداد دانشجو در تکمیل ظرفیت دکتری ۹۴ می‌تواند پذیرش کند.

انیشتن

عضو جدید
[h=2]لزوم شفاف سازی نحوه پذیرش دکتری از سوی دانشگاهها[/h]
معاون آموزشی وزیر علوم: شیوه‌نامه پذیرش دکتری تخصصی در دو بخش آزمون عمومی و تخصصی به دانشگاه‌ها ابلاغ شده است.به گزارش خبرگزاری فارس، مجتبی شریعتی نیاسر، معاون آموزشی وزیر علوم، در حاشیه دوازدهمین کنفرانس بین‌المللی علوم و فناوری غشاء در جمع خبرنگاران گفت: امور مربوط به برگزاری آزمون دکتری سال ۹۵ نهایی و ایین نامه و شیوه‌نامه به دانشگاه‌ها ابلاغ شده و تمام زوایا برای برگزاری آزمون در اسفند ماه روشن است.وی افزود: البته تمام دانشگاه‌های مجری این آزمون باید براساس شیوه‌نامه، فرآیند پذیرش خود را برای آموزش عالی مشخص کنند.شریعتی نیاسر با اشاره به دغدغه نمایندگان مجلس برای توجه به سوابق آموزشی و پژوهشی گفت: دغدغه ما هم همان دغدغه نمایندگان است که سوابق آموزش و پژوهشی باید مورد توجه قرار گیرد که در مدل جدید یکپارچه‌سازی در مراکز دانشگاهی صورت می‌گیرد و هم هدف نمایندگان تامین می‌شود و هم نگرانی‌ها برطرف می‌شود.معاون آموزشی وزیر علوم عنوان کرد: ویژگی‌های این طرح این است که پژوهش دانشجو در دو بخش آزمون عمومی و اختصاصی صورت گیرد که آزمون عمومی در زمینه زبان، استعداد و سنجش علمی عمومی است و صرفا به عنوان غربالگری محسوب می‌شود تا در مرحله دوم نیز آزمون تخصصی صددرصد برعهده دانشگاه‌ها قرار گرفته است.وی ادامه داد: دانشگاه‌ها باید برنامه خود را از قبل مشخص کنند و به همین دلیل شیوه‌نامه دقیقی را به دانشگاه‌ها ارسال کردیم، برداشت من این است که نگرانی درمورد اعمال سلیقه در آزمون دکتری وجود ندارد.همچنین شریعتی نیاسر در رابطه با اینکه برخی دانشگاه‌ها مدرک زیرنظام‌های دیگر را برای پذیرش در مقاطع بالاتر قبول ندارند گفت: مدارک تمام زیرنظام‌های آموزش عالی که از شورای گسترش مجوز می‌گیرند صددرصد معتبر است و اگر مرکز دانشگاهی برای پذیرش فارغ‌التحصیلات یک زیرنظام مشکلی دارد فقط اعمال سلیقه محسوب می‌شود.

انیشتن

عضو جدید
[h=2]بررسی آیین نامه پذیرش دوره دکتری در دانشگاههای مادر[/h]
دانشگاه های بزرگ در استان های مختلف درحال بررسی آیین نامه نحوه پذیرش دانشجویان دوره دکتری تخصصی هستند. رئیس دانشگاه مازندران در گفتگو با خبرگزاری مهر گفت: دانشگاه های استانی درحال تدوین نظرات کارشناسانه خود در خصوص آیین نامه جذب دانشجوی دکتری هستند که نظرات از طریق دانشگاه های بزرگ و مادر استان ها به وزارت علوم ارائه می شود.
فخرالدین اصغری آقمشهدی در ادامه گفت: وزارت علوم از دانشگاه ها به خصوص دانشگاه های مادر تمامی استان ها درخواست کرده تا نظرات خود را درخصوص آیین نامه پذیرش دانشجوی در دوره دکتری ارائه کنند.
رئیس دانشگاه مازندران تصریح کرد: ما نیز تمامی نظرات خود را به صورت مکتوب تدوین کرده و طی هفته جاری به وزارت علوم ارسال خواهیم کرد.
رئیس دانشگاه مازندران گفت: وزارت علوم در حوزه های مختلف از دانشگاه ها نظرخواهی می کند تا در تدوین آیین نامه ها از این نظرات استفاده کند که درحال حاضر موضوع نظرخواهی از دانشگاه ها برای آیین نامه دکتری درحال انجام است.

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان..

مقالات خارجی ریوایز خورده برای مصاحبه دکترا قابل قبول هست یا باید حتما اکسپت باشه؟

انیشتن

عضو جدید
سلام دوستان..

مقالات خارجی ریوایز خورده برای مصاحبه دکترا قابل قبول هست یا باید حتما اکسپت باشه؟
سلام.خب ویرایشش کنین و دوباره بفرستید.منظور از ریوایز مینور یا ماژور؟همون میلی که ریوایز خورده و همون صفحه ای که فرستادین مجله رو پرینت بگیرین اون صفحه ای که استاد یا خودتون فرستادین مجله رو میکم تو پروفایلتون تو مجله برید تمام اطلاعات مقاله تون هست که در چه مرحله ای مقاله تون هست.با خودتون صفحه پرینت شدنتونو تو جلسه مصاحبه ببرید.اگر اکسپت شد که هیچ اما اگر تا اون موقع بعد از ویرایش جواب نیومد پرینتشو داشته باشید که منتظر نتیجه نهایید.و پوان مثبت حساب میشه.

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.خب ویرایشش کنین و دوباره بفرستید.منظور از ریوایز مینور یا ماژور؟همون میلی که ریوایز خورده و همون صفحه ای که فرستادین مجله رو پرینت بگیرین اون صفحه ای که استاد یا خودتون فرستادین مجله رو میکم تو پروفایلتون تو مجله برید تمام اطلاعات مقاله تون هست که در چه مرحله ای مقاله تون هست.با خودتون صفحه پرینت شدنتونو تو جلسه مصاحبه ببرید.اگر اکسپت شد که هیچ اما اگر تا اون موقع بعد از ویرایش جواب نیومد پرینتشو داشته باشید که منتظر نتیجه نهایید.و پوان مثبت حساب میشه.

ویراش کردم و دوباره فرستادم ولی طول میکشه ...از نظر من مینور هست ولی داور سوالات تخصصی پرسیده بود و نمیشه گفت ان چطوری فک میکنه...چرا این سوالو کردین؟ مگه مصاحبه کننده ها اینو میتونن بفهمن که مثلا این ریواز مینور هست یا ماژور؟...یعنی همون قدری که یه مقاله اکسپت شده امتیاز داره، مقالات ریواز هم داره؟

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در مورد منابع دکترا کسی میتونه خلاصه و مفید راهنمایی کنه؟...بیشتر دنبال کتابی هستم که یه درسنامه خلاصه و مفید داشته باشه و تست زیاد داشته باشه با پاسخ های تشریحی خوب..اصلا وجود داره؟..خیلی وقته از کنکور فاصله گرفتم...کلا زیاد درسم خوب نبوده....بیشتر با تست درس رو یاد بگیرم بازدهیم بهتره فک میکنم....نظر شما چیه؟

راستی این مدرک زبان رو حتما برای مصاحبه باید داشته باشیم؟.. باتشکر

انیشتن

عضو جدید
ویراش کردم و دوباره فرستادم ولی طول میکشه ...از نظر من مینور هست ولی داور سوالات تخصصی پرسیده بود و نمیشه گفت ان چطوری فک میکنه...چرا این سوالو کردین؟ مگه مصاحبه کننده ها اینو میتونن بفهمن که مثلا این ریواز مینور هست یا ماژور؟...یعنی همون قدری که یه مقاله اکسپت شده امتیاز داره، مقالات ریواز هم داره؟
نه نمرش به اندازه اکسپت شده نیس اما پوان مثبت داره.اگر ماژور باشه نود درصد ریجکت میشه که تومصاحبه میفهمن و تو اون اطلاعاتی که گفتم نوشته مینور یا ماژور.اما اگر مینور باشه امکان پذیرشش شصت درصد به بالاست.

انیشتن

عضو جدید
در مورد منابع دکترا کسی میتونه خلاصه و مفید راهنمایی کنه؟...بیشتر دنبال کتابی هستم که یه درسنامه خلاصه و مفید داشته باشه و تست زیاد داشته باشه با پاسخ های تشریحی خوب..اصلا وجود داره؟..خیلی وقته از کنکور فاصله گرفتم...کلا زیاد درسم خوب نبوده....بیشتر با تست درس رو یاد بگیرم بازدهیم بهتره فک میکنم....نظر شما چیه؟

راستی این مدرک زبان رو حتما برای مصاحبه باید داشته باشیم؟.. باتشکر
مدرک زبان خیلی تاثیر داره حتی اگر نمره پایین باشه دیدشون موقع مصاحبه عوض میشه.ترمو راهیان.دینامیک مریام یا هر کتاب تست.مقاومتم نایی.تو صفحات اولیه توضیحات کافی داده شده .اگر دوست داشتید مطالعه کنید.

Asghar_

عضو جدید
سلام. در مرحله مصاحبه ایا باید در دانشگاه مصاحبه کننده آزمونی بدهیم؟ مواد آزمون؟

Asghar_

عضو جدید
دوستان...جزوه ترمو دکتر کوثری یا کتابش فرق داره؟ میخوام بدونم ارزش داره هر دو رو بخرم؟ کتاب رو بخرم کافی نیست؟ تو جزوش مگه نکات دیگم گفته؟

بعد یه سوال دیگه. من میخوام فقط ترمو بخونم.

به علاوه زبان و استعداد..اگه همه اینا رو در حد 30-40 بزنم امیدی هست دکترای دانشگاه درجه سه، مثلا بابل شاهرود سمنان روزانه(تبدیل انرزی) قبول بشم؟

فک کنین رزمه پژوهشی تقریبا خوبه...فقط میخوام از نظر ازمون علمی ببینم این مقدار درصد برای دانشگاه های درجه سه روزانه کافیه؟

Asghar_

عضو جدید
واقعا من موندم....کسی که رشتش سیالات هست چرا نباید یکی از مواد امتحانیش سیالات باشه!!!!

آخرین ویرایش:

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
واقعا من موندم....کسی که رشتش سیالات هست چرا نباید یکی از مواد امتحانیش سیالات نباشه!!!!
کسی که رشتش ساخت و تولیده چره نباید یکی از مواد امتحانیش ساخت و تولید باشه!!!!

انیشتن

عضو جدید
دوستان...جزوه ترمو دکتر کوثری یا کتابش فرق داره؟ میخوام بدونم ارزش داره هر دو رو بخرم؟ کتاب رو بخرم کافی نیست؟ تو جزوش مگه نکات دیگم گفته؟

بعد یه سوال دیگه. من میخوام فقط ترمو بخونم.

به علاوه زبان و استعداد..اگه همه اینا رو در حد 30-40 بزنم امیدی هست دکترای دانشگاه درجه سه، مثلا بابل شاهرود سمنان روزانه(تبدیل انرزی) قبول بشم؟

فک کنین رزمه پژوهشی تقریبا خوبه...فقط میخوام از نظر ازمون علمی ببینم این مقدار درصد برای دانشگاه های درجه سه روزانه کافیه؟
من همه کتاب کوثری رو قبول ندارم اولا خیلی پر از غلطه که حواستون بایس باشه.کجاش اشتباه .و فقط بعضی فصلارو قشنگ توضیح داده .اما کتاب راهیان جامع تر هست.

Asghar_

عضو جدید
خوب جواب ما رو هم میدادین اگه اینطوری بخونم امیدی هست دانشگاه درجه سه قبول بشم؟

Asghar_

عضو جدید
اینجا کسی مثل این که منو تحویل نمیگیره!!

این ترموی راهیان همون خداکرمی هست؟؟؟ من چاپ هفتمشو دارم....همین کافیه؟ یا خیلی تغییر کرده؟

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
اینجا کسی مثل این که منو تحویل نمیگیره!!

این ترموی راهیان همون خداکرمی هست؟؟؟ من چاپ هفتمشو دارم....همین کافیه؟ یا خیلی تغییر کرده؟
به نظر من ترمو راهیان بیخود حجمش زیاده من خودم کوثری و خریدم به نظرم خیلی روون و ساده توضیح داده خیلی هم نپیچونده قضیه رو. باید یه طور برنامه ریزی کنید که برسید بخونید. الان اکثرا شاغل هستن یا درگیر دفاع. وقت ندارن کتاب های حجیم و سنگین بخونن. مثلا خوندن کتاب مریام خیلی زمان بر هست و آدم به کارای دیگش نمیرسه من کتاب دکتر جباری و خریدم که کم حجم و مفیده و به کارای دیگمم می رسم.
موفق باشید

Asghar_

عضو جدید
ثبت نام کنکور دکترا 6 دی هست؟

امتحانش 14 اسفنده؟

حدودی میخواستم بدونم که بدونم چقدر وقت دارم و برنامه ریزی کنم...

Asghar_

عضو جدید
به نظر من ترمو راهیان بیخود حجمش زیاده من خودم کوثری و خریدم به نظرم خیلی روون و ساده توضیح داده خیلی هم نپیچونده قضیه رو. باید یه طور برنامه ریزی کنید که برسید بخونید. الان اکثرا شاغل هستن یا درگیر دفاع. وقت ندارن کتاب های حجیم و سنگین بخونن. مثلا خوندن کتاب مریام خیلی زمان بر هست و آدم به کارای دیگش نمیرسه من کتاب دکتر جباری و خریدم که کم حجم و مفیده و به کارای دیگمم می رسم.
موفق باشید

جزوه کوثری با کتابش فرق داره؟

جزوشو نگیریم؟

انیشتن

عضو جدید
موفق باشید
خب کوثری تمام فرمولا رو نگفته.بعضی فصلاش واقعا ناقصه.حتی تو مسایلش وقتی میخوای حل کنی نکات جدید میگه که قبلش نگفته یا از فرمولی یادنکرده که آدم بلد باشه تست بزنه بنظرم بایس هردو روخوند.

capra1

عضو جدید
خب کوثری تمام فرمولا رو نگفته.بعضی فصلاش واقعا ناقصه.حتی تو مسایلش وقتی میخوای حل کنی نکات جدید میگه که قبلش نگفته یا از فرمولی یادنکرده که آدم بلد باشه تست بزنه بنظرم بایس هردو روخوند.

سلام
من جزوش رو از کجا گیر بیارم؟تهران نیستم.

capra1

عضو جدید
سلام تو صفحات قبلیه همین تاپیک آدرس سایت و دانلودشو زدن بی زحمت خودتون پیداکنین ازصفحات قبلی.

درود بر شما
و تشکر اما من از صفحه110به این ور رو همه رو چک کردم پیدا نکردم متاسفانه، لینک پارسه که بودجه بندی ارشد رو داشت و یک لینک که فروشگاه اینترنتی بود گویا، فقط اینا رو دیدم. اما یه لینک بود تو اینترنت:
http://www.technomech.ir/post/125/دانلود-جزوه-ترمودینامیک-پارسه.html
میشه ببینید که همونه یا باز هم بگردم؟
ممنون

انیشتن

عضو جدید
درود بر شما
و تشکر اما من از صفحه110به این ور رو همه رو چک کردم پیدا نکردم متاسفانه، لینک پارسه که بودجه بندی ارشد رو داشت و یک لینک که فروشگاه اینترنتی بود گویا، فقط اینا رو دیدم. اما یه لینک بود تو اینترنت:
http://www.technomech.ir/post/125/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D8%AC%D8%B2%D9%88%D9%87-%D8%AA%D8%B1%D9%85%D9%88%D8%AF%DB%8C%D9%86%D8%A7%D9%85%DB%8C%DA%A9-%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D9%87.html
میشه ببینید که همونه یا باز هم بگردم؟
ممنون[/QUO
اره همینه من همینودارم

انیشتن

عضو جدید
سلام بچه ها خوبین؟درساتونو میخونین؟من یکم خسته شدم از خوندن.نمیدونم نمیخوام انرژی منفی بدم اما انگیزمو یکم از دست دادم.:redface:من نمیدونم حس دوستان در مورد کنکور چیه اما دوست دارم یکم انگبزه بدید بگید چقدر خوندین انگیره دارین ندارین؟:cry:

بالا