ارشد 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

سجاد احدی

عضو جدید
اینکه حالت پایاست دلیل نمیشه که انتقال صورت نگیره . بعدش در هیچ کدام از گزینه ها گرادیان در x=1 بیشتر نیست!!!!!!!

منظورم قدر مطلق گرادیانه.اون تعیین می کنه اندازه ی انتقال حرارت از هر سمت رو.خود سوال واضحا گفته گرادیان اونجا منفی 2 هست.قدر مطلقش بزرگتره.

ahmadpalan

عضو جدید
حالت پایا هست و بحث از دیرتر سرد شدن گذشته... در حالت پایا باید با مفهوم مقاومت حرارتی بین نقطه ی دمای ماکزیمم تا سیال بیرون (یا جامد بیرون) بحث کرد.یعنی به هر طرف دیوار نزدیکترباشه، مقاومت حرارتی تا دمای بیرون کمتره و حرارت از اون سمت بیشتره.از طرفی گرادیان حرارتی در x=1 بیشتره ، پس با ثابت بودن k، انتقال حرارت از سمت دیوار در 1 بیشتره ، پس مطابق q=h*a*deltaT ، اختلاف دمای دیوار در 1 با دمای بیرون باید بیشتر باشه، یعنی دمای دیوار سمت راستی بیشتره.

اینکه حالت پایاست دلیل نمیشه که انتقال صورت نگیره . بعدش در هیچ کدام از گزینه ها گرادیان در x=1 بیشتر نیست!!!!!!!

ahmadpalan

عضو جدید
یک همکاری

یک همکاری

سلام . از همه این حرفا گذشته کنکور اصلا معیار خوبی برای سنجش توانایی یک فرد نیست چون در عمل ما برای حل یک مساله علمی با کمبود زمان در حل مواجه نیستیم بلکه معمولا با کمبود علم مواجه می شویم ولی سر جلسه کنکور درست برعکس علمشو داریم و زمان رو نه .باید به فکر سطح علمی و عملی مون باشیم من تو فکر ساخت یک سایت با موضوع آموزش انسیس هستم تا به دانشجو ها خدمتی کرده باشم . اگر کسی تجربه کار با انسیس رو داره و میتونه به من در مدیریت این سایت کمک کنه لطفا به من میل بده :
ahmkk70@gmail.com

p.abdollahi

عضو جدید
مهندس تازه اگه عملیات رو خونده بودیم عمرا می تونستیم جواب بدیم چون فک کنم اکثرا رو عملیات حرارتی فولاد ها مطالعه داشتن
یعنی کسی بود که جواب این مساله رو بدونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
در مورد سیستم هم که cmm داده بودند که جزو مباحث فرعی سیستم های اندازه گیری هستش حیف اون همه وقت که صرف کمپراتور کوفت و زهر مار گذاشتیم

NASTOH

عضو جدید
ببینید دوستان.منبع حرارتی باید به بیشترین دما نزدیک باشه.تو گزینه 2 منبع حرارتی به دمای صفر درجه نزدیکه.آیا با عقل جور در میاد؟
ما تو این سوال فقط باید مکان ماکزیمم دمارو تعیین کنیم.این نکته به طور واضح در کتاب اقای خدا کرمی اومده که چشمه به دمای ماکس نزدیکه.والسلام گزینه 4

mahdieyeh

کاربر بیش فعال
مهندس تازه اگه عملیات رو خونده بودیم عمرا می تونستیم جواب بدیم چون فک کنم اکثرا رو عملیات حرارتی فولاد ها مطالعه داشتن
یعنی کسی بود که جواب این مساله رو بدونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
در مورد سیستم هم که cmm داده بودند که جزو مباحث فرعی سیستم های اندازه گیری هستش حیف اون همه وقت که صرف کمپراتور کوفت و زهر مار گذاشتیم
ما تو آز متالوژی و عملیات پیر سختی داشتیم ولی شماره آلومینیم دیگه یادم نبود! سوال ریخته گری رو هم من مومی زدم که به نظرم درسته ولی برا این هم اعتراض می زنم مگه مردم مسخره اینان که هر سال ی بازی در می آرن.

آخرین ویرایش:

reza sh

عضو جدید
ببینید دوستان.منبع حرارتی باید به بیشترین دما نزدیک باشه.تو گزینه 2 منبع حرارتی به دمای صفر درجه نزدیکه.آیا با عقل جور در میاد؟
ما تو این سوال فقط باید مکان ماکزیمم دمارو تعیین کنیم.این نکته به طور واضح در کتاب اقای خدا کرمی اومده که چشمه به دمای ماکس نزدیکه.والسلام گزینه 4
منم 4 زدم
ولی بخدا این سوال غلطه
روی سوال غلط بحث کردن اشتباه هست.
در 4 فرض کرده که x=1 دیوار گرم هست ولی نسیت ( با گرادیان دما نمیشه درباره دمای دیواره نتیجه گرفت )

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
افتتاح تاپيك تست 67!!!

افتتاح تاپيك تست 67!!!

دوستان سيالاتي انگار اين تست 67 بحث دراز داره نگران نباشيد من خودم واسه اين تست يه تاپيك راه ميندازم بريد تا ابد اونجا راجع بهش بحث كنيد:biggrin:
راستي دوستان ساخت مدرسان تست 116 رو هم غلط داده بايد مجموع مربعات انديس صفحات تو ساختارBCC زوج بشه اون گزينه اي كه داده فرد ميشه.پاسخ درست طبق دفترچه B گزينه 1 هست. دوستان نظري ندارن؟
پاسخ این سوال چیه؟
من اين تستو نزدم شرمنده مهندس
راستي به نظرم مدرسان اين تست ها رو اشتباه زده:
111 112 116 119 130

NASTOH

عضو جدید
سلام دوستان.یکی از دوستانم سوال 67 رو از دکتر کوثری پرسیدن گزینه 4 رو صحیح دونستن البته گفتن جواب دقیق توی گزینه ها نیست

تموم شدو رفت.دکتر کوثری استاد دانشگاه تهران هستن

اصلا اون 3 تا گزینه دیگه هم همشون عرض از مبدا داره.اینم ی نشونه ی دیمی

student.product

عضو جدید
دوستان سيالاتي انگار اين تست 67 بحث دراز داره نگران نباشيد من خودم واسه اين تست يه تاپيك راه ميندازم بريد تا ابد اونجا راجع بهش بحث كنيد:biggrin:
راستي دوستان ساخت مدرسان تست 116 رو هم غلط داده بايد مجموع مربعات انديس صفحات تو ساختارBCC زوج بشه اون گزينه اي كه داده فرد ميشه.پاسخ درست طبق دفترچه B گزينه 1 هست. دوستان نظري ندارن؟

من اين تستو نزدم شرمنده مهندس
راستي به نظرم مدرسان اين تست ها رو اشتباه زده:
111 112 116 119 130
112 شما چند زدی؟

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
112 طبق دقترچه B مدرسان ميشه گزينه 4. بايد نرخ براده برداري رو حساب كنيد و در انرژي مخصوص ماده مورد تراشكاري ضرب كنيد تا واحدش بشه ژول/ثانيه يا همون وات. بعد بر راندمان ماشينكاري تقسيم كنيد تا توان مورد نياز ماشينكاري بدست مياد ميشه 19.44 كيلووات
درواقع مدرسان اومده فقط نرخ براده برداري رو حساب كرده و در انرژي مخصوص ضرب كرده و وسلام ديگه اون راندمان ماشينكاري ام بوقه

student.product

عضو جدید
112 طبق دقترچه B مدرسان ميشه گزينه 4. بايد نرخ براده برداري رو حساب كنيد و در انرژي مخصوص ماده مورد تراشكاري ضرب كنيد تا واحدش بشه ژول/ثانيه يا همون وات. بعد بر راندمان ماشينكاري تقسيم كنيد تا توان مورد نياز ماشينكاري بدست مياد ميشه 19.44 كيلووات
درواقع مدرسان اومده فقط نرخ براده برداري رو حساب كرده و در انرژي مخصوص ضرب كرده و وسلام ديگه اون راندمان ماشينكاري ام بوقه
یکی از رفیقام زنگ زده بود گفت منم 19.44 بدست اوردم .سنجشم همینو میگه من این تستو نزدم اما گزینه دیگه ای بود برات اعتراض میزارم

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
یکی از رفیقام زنگ زده بود گفت منم 19.44 بدست اوردم .سنجشم همینو میگه من این تستو نزدم اما گزینه دیگه ای بود برات اعتراض میزارم
سنجشم همينو ميگه؟ مگه كليداشو ديدي؟!!:surprised:
من رو تست ريخته گري كه خارج از منابع طرح شده بود معترضم و همچنين تست 126 هيدروليك كه ناقصه شما حل كردي اونو؟

87682111

عضو جدید
دوستان یه تخمین واسه من می زنین:
زبان 20
ریاضی 8
سیالات 47
جامدات 8
دینامیک 23
معدل 18

salari_erfan

عضو جدید
بچه هایی که سر سوال 67 مشکل دارن این قدر جای بحث نداره که اگه یه خورده درصدای سیالاتتون رو بالا میزدید اینقدر واسه یه درگیر نمیشدید. بعدشم من این تست رو نزدم ولی تا الان از دو تا از اساتید که هر دوشونم تحصیل کرده دانشگاه تهران هستن پرسیدم با حل معادله به گزینه 2 رسیدن. شما فکر میکنید این تست تکرار تست چند سال گذشتس و یه نکته کذایی رو حفظ کردید و فکر کردید همه جا به کار میاد

NASTOH

عضو جدید
بچه ها با این درصدا میشه امید داشت؟

زبان 15
ریاضی صفر
سیال: 32
جامد:22
دینامیک:5

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا