ارشد 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ahmadpalan

عضو جدید
از کجا معلوم که q با x تغییر نمی کنه؟که بشه مثل یه عدد ثابت ازش انتگرال گرفت و به x=1/3 رسید؟

در صورت تست گفته که چشمه حرارتی .یعنی همیشه q متبت است یعنی در ازای هر مقدار مثبت چه ثابت و چه متغییر به نحوه بدست آوردن تقعر منحنی لطمه وارد نمی شود . اما اگر q با x تغییر کند باید حتما در صورت تست معادله آن را می داد در غیر اینصورت حل تست امکان ندارد

sourena23

عضو جدید
تو اگه 1 درصد احمدی نژاد هم عقل داشتی میفهمیدی حلت اشتباست دلیلات اشتباس!
شما که ابراهام لینکون تو جیب کوچیکت....2 تا می زنی تو سر آدولف هیتلر و چرچیل...
یه نیم نگام به ایزن هاور داری ....
واسه حلت دلیل بیار................
مهندس با معدل 17.5 از صنعتی اصفهان...
مدرکت رو مثل من قاب کن بزن به دیوار..

sheykh_bahaee

عضو جدید
شدنی نیست مثل قیامته هرکی به فکر خودشه و ثانیا به نظر خودت اون گوسفندی که سوال های بیخود ساختو طرح کرده یعنی قبول میکنه حرفه مارو؟اصلا سوال ها بر اساس مطالعه نبود همه جواب ها رو میدونستن فقط خود سوال به طور احمقانه ای مبهم دادن خودشونم آخر گیر کردن یادشون نیست جواب تستا کدوم بوده.فقط یه چندتاش سوال بدرد بخور برای خوندن بوده بقیه تست هوش بوده

حق با شماست مهندسه
اصلا این در خون و رگ ایرانی ها ریشه پیدا کرده که فقط به فکر خودشونن چه کنکور و درس چه کار و ...

Omidr.1370

عضو جدید
دوستان خواهشا با ادبیات بهتری پستاتون رو بزارید
با جنگ ودعوا که هیچی حل نمیشه
بحث درسی بکنید اما خواهشا این جوری با هم بحث نکنید.
ارشد هم یه آزمونه حالا اگه یکی خوب داده مبارکش اگر بد داده که امیدوارم در سایر مراحل زندگی موفق باشه.
این درخواست من کوچیک(داوطلب ارشد93) از شماهای بزرگ بود.

NASTOH

عضو جدید
اتفاقا فکر کنم ضابطه رو هم داده تا ما طبق عادت با فرض ثابت بودن q انتگرال گیری کنیم...ولی اگه من به شما یه دیوار نشون بدم بگم تولید حرارت توش اتفاق می افته، شما یه ضرب می گی که این حرارت تولیدی مستقل از مکانه؟! البته امیدوارم منظور طراح هم ثابت بودن q باشه تا من 6 درصد سیالاتم بهتر بشه ... ولی به نظر فرض اینکه دمای ماکزیمم به طرفی که انتقال حرارت از اون سمت بیشتره(یعنی گرادیان حرارتی بزرگتره) نزدیکتر باشه، معقول تر هست.

چرا به سمتی که گرادیان بزرگتره انتقال حرارت بیشتره؟

sourena23

عضو جدید
دوست عزیز تو نمودار دما مکان حجم کنترل نمیشه گرفت که ...
جسم که نیست نمودار دما مکانه....
دمارو بر حسب مکان مشخص می کنه ...
با چیز دیگه کاری ندار...
این نمودار تحت اثر حجم کنترلی که اینجا مشخص نیست اثراتش مغلوم که عرض کردم.

NASTOH

عضو جدید
من ی سوال دارم.وقتی در مورد جابه جایی حرفی نزده پس این حرارت تولیدی کجا میره؟ اصلن میشه؟

nemat allah

عضو جدید
شما که ابراهام لینکون تو جیب کوچیکت....2 تا می زنی تو سر آدولف هیتلر و چرچیل...
یه نیم نگام به ایزن هاور داری ....
واسه حلت دلیل بیار................
مهندس با معدل 17.5 از صنعتی اصفهان...
مدرکت رو مثل من قاب کن بزن به دیوار..
من تو پست های قبلی حلم رو گفتم
مشکل تو اینه که قبول نمیکنی اشتباه کردی
منو یاد داستان گاو میندازی که مشدی حسن باورش شده بود گاوه!!!
البته این فقط مثال بود توهین نبود آقای آیزن هاور

NASTOH

عضو جدید
دوست عزیز تو نمودار دما مکان حجم کنترل نمیشه گرفت که ...
جسم که نیست نمودار دما مکانه....
دمارو بر حسب مکان مشخص می کنه ...
با چیز دیگه کاری ندار...
این نمودار تحت اثر حجم کنترلی که اینجا مشخص نیست اثراتش مغلوم که عرض کردم.

چرا حرفای عجیب غریب میزنید؟
این ی نمودار مثلا برا یک دیواره است.چشمه هم یعنی یک المنت یا چیزی که گرما تولید میکنه را تو دیوار قرار بدی.

این نمودار مثلا از یک دیواره یا هر چیزی که توش حرارت تولید میشده اقتباس میشه

ahmadpalan

عضو جدید
اتفاقا فکر کنم ضابطه رو هم داده تا ما طبق عادت با فرض ثابت بودن q انتگرال گیری کنیم...ولی اگه من به شما یه دیوار نشون بدم بگم تولید حرارت توش اتفاق می افته، شما یه ضرب می گی که این حرارت تولیدی مستقل از مکانه؟! البته امیدوارم منظور طراح هم ثابت بودن q باشه تا من 6 درصد سیالاتم بهتر بشه ... ولی به نظر فرض اینکه دمای ماکزیمم به طرفی که انتقال حرارت از اون سمت بیشتره(یعنی گرادیان حرارتی بزرگتره) نزدیکتر باشه، معقول تر هست.

اتفا قا کاملا برعکس هست یعنی جایی که انتقال کمتر هست کمتر در معرض گرادیان دما ست و دیرتر سرد می شود یعنی اینکه احتمال اینکه در صورتی که دمای محیط از جسم کمتر باشه دمای ماکز یمم در سمتیست که عایق تر است مانند یک دیوار که از یک سمت عایق است

NASTOH

عضو جدید
شما فرض کن یک عدد دیوار با طول یک وبه سطح انتقال حرارت A داریم که توش حرارت تولید میشه.حالا حل کن

NASTOH

عضو جدید
هر جا گرادیان دما کمتر باشه اونجا عایق تره یعنی دمای ماکس به اونجا نزدیکه

NASTOH

عضو جدید
ببینید دوستان باید تو سوال میگفت که چشمه حرارتی با شدت یکنواخت داریم تا بتوان q را ثابت گرفت.چون نگفته نباید گرفت.

سجاد احدی

عضو جدید
اتفا قا کاملا برعکس هست یعنی جایی که انتقال کمتر هست کمتر در معرض گرادیان دما ست و دیرتر سرد می شود یعنی اینکه احتمال اینکه در صورتی که دمای محیط از جسم کمتر باشه دمای ماکز یمم در سمتیست که عایق تر است مانند یک دیوار که از یک سمت عایق است

حالت پایا هست و بحث از دیرتر سرد شدن گذشته... در حالت پایا باید با مفهوم مقاومت حرارتی بین نقطه ی دمای ماکزیمم تا سیال بیرون (یا جامد بیرون) بحث کرد.یعنی به هر طرف دیوار نزدیکترباشه، مقاومت حرارتی تا دمای بیرون کمتره و حرارت از اون سمت بیشتره.از طرفی گرادیان حرارتی در x=1 بیشتره ، پس با ثابت بودن k، انتقال حرارت از سمت دیوار در 1 بیشتره ، پس مطابق q=h*a*deltaT ، اختلاف دمای دیوار در 1 با دمای بیرون باید بیشتر باشه، یعنی دمای دیوار سمت راستی بیشتره.

amir_karimi

عضو جدید
این تست سال 81 با یه شباهتائی اومده!! تو حلش دکتر سمیع پور گفته دمای ماکزیمم به جائی نزدیکتره که سیال با h کمتر وجود داره!! حالا تو این سوال با توجه به گرادیان دماها h سمت چپ کمتره! پس دمای ماکزمم به صفر نزدیکتره!!
ولی بازم اصلا نمیشه گفت تو کله طراح چی میگذشته

سجاد احدی

عضو جدید
نه میگم چرا هر جا گرادیان دما بیشتر باشه پس دمای ماکزیمم اونجاست؟

من اینو نگفتم،منظورم اینه هر طرف از دو انتهای دیوار که گرادیان حرارتی اونجا بیشتر باشه، حرارت بیشتر ازش خارج می شه (البته با ثابت بودن k).از طرفی حرارت خروجی از هر سمت دیوار برابره با h*deltaT .یعنی اختلاف دمای اون دیوار با بیرون بیشتره.یعنی دماش از اون یکی دیوار بیشتره،نه از همه ی نقاط دیوار.

ahmadpalan

عضو جدید
یک همکاری

یک همکاری

سلام . از همه این حرفا گذشته کنکور اصلا معیار خوبی برای سنجش توانایی یک فرد نیست چون در عمل ما برای حل یک مساله علمی با کمبود زمان در حل مواجه نیستیم بلکه معمولا با کمبود علم مواجه می شویم ولی سر جلسه کنکور درست برعکس علمشو داریم و زمان رو نه .باید به فکر سطح علمی و عملی مون باشیم من تو فکر ساخت یک سایت با موضوع آموزش انسیس هستم تا به دانشجو ها خدمتی کرده باشم . اگر کسی تجربه کار با انسیس رو داره و میتونه به من در مدیریت این سایت کمک کنه لطفا به من میل بده :
ahmkk70@gmail.com

سجاد احدی

عضو جدید
من اینو نگفتم،منظورم اینه هر طرف از دو انتهای دیوار که گرادیان حرارتی اونجا بیشتر باشه، حرارت بیشتر ازش خارج می شه (البته با ثابت بودن k).از طرفی حرارت خروجی از هر سمت دیوار برابره با h*deltaT .یعنی اختلاف دمای اون دیوار با بیرون بیشتره.یعنی دماش از اون یکی دیوار بیشتره،نه از همه ی نقاط دیوار.

البته به h دو طرف هم بستگی داره...به نظرم سوال ناقص طرح شده و باید محدودیتهای بیشتری می گذاشت.

NASTOH

عضو جدید
این تست سال 81 با یه شباهتائی اومده!! تو حلش دکتر سمیع پور گفته دمای ماکزیمم به جائی نزدیکتره که سیال با h کمتر وجود داره!! حالا تو این سوال با توجه به گرادیان دماها h سمت چپ کمتره! پس دمای ماکزمم به صفر نزدیکتره!!
ولی بازم اصلا نمیشه گفت تو کله طراح چی میگذشته

مگه این جا h رو داری که میگی به کدوم نزدیکه؟

مکاترونیک8282

عضو جدید
دوستان پارسال سوال 66 (( مشابه)) همین سوال بود.گزینه سنجش و ماهان یکی بود. و معادله رو که حل کرده بود تولید حرارت تقسیم بر کا رو صفر گرفته بود. منم مسئله امسال رو با همین فرض حل کردم و به این نتیجه رسیدم. مشابه این سوال تو بیوتک 78 و پلیمر 84 توی کتاب پوران هست. دکتر سمیع پور هم با همین فرض حل کردن همه رو و اصلا نموداری گفتن چون منبع تولید حرارت داریم پس نمودار ماکس داره.1: اگر عایق باشه؛ ماکس طرف عایق ظاهر میشه.2 اگر عایق نباشه یا نگفته باشه ماکس طرف محیط با h کمتر ظاهر میشه. ( اشاره ای به یکنواختی نشده هیچ جا و ندیدم شاااااید چون qدات کلا بر واحد حجمه تو حل مسئله اولیه هم این شرط تابع ایکس بودن رو من ندیدم سمیع پور اعمال کنه!)
خوب مسئله ما چطور حل میشه؟ اگر فرض تولید حرارت به k مساوی صفر رو اعمال نکنیم حل نموداری و حدسی نداریم. سوال 66 پارسال رو هم ماهان نگفته چرا.
درسته یا سوال مشکل داره. یا این وسط یه دلیل علمی هست واسه اینکه این ترم رو 0 فرض کنیم که ما نمی دونیم! به هر حال من خودم 2 روز زدم. و اصلا با این بحث هایی که شده مطمئن نیستم درست زده باشم. دوست دارم جواب درست رو من هم یاد بگیرم.
و به نظرم( با احترام به همه دوستان) هیچ کدوم نمی دونیم چرا میگیم جوابمون درسته! هم 2ای ها هم 4ای ها!

ahmadpalan

عضو جدید
حالت پایا هست و بحث از دیرتر سرد شدن گذشته... در حالت پایا باید با مفهوم مقاومت حرارتی بین نقطه ی دمای ماکزیمم تا سیال بیرون (یا جامد بیرون) بحث کرد.یعنی به هر طرف دیوار نزدیکترباشه، مقاومت حرارتی تا دمای بیرون کمتره و حرارت از اون سمت بیشتره.از طرفی گرادیان حرارتی در x=1 بیشتره ، پس با ثابت بودن k، انتقال حرارت از سمت دیوار در 1 بیشتره ، پس مطابق q=h*a*deltaT ، اختلاف دمای دیوار در 1 با دمای بیرون باید بیشتر باشه، یعنی دمای دیوار سمت راستی بیشتره.
اینکه حالت پایاست دلیل نمیشه که انتقال صورت نگیره . بعدش در هیچ کدام از گزینه ها گرادیان در x=1 بیشتر نیست!!!!!!!

reza sh

عضو جدید
خدمت دوستان عرض کنم که تنها قانون درباره ی مکان دمای ماکزیمم اینه که :
مکان دمای ماکزیمم به دیواره گرم نزدیکتره.
اینجا این سول پیش میاد که می توانیم از گرادیان دمای نزدیک دیواره ، در مورد دمای دیواره نتیجه گیری کنیم ؟ نه خیر
من با شیب های مختلف این مسله 67 رو حل کردم و دیدم ، قانون خاصی نیست.
تنها روش تشخیص جواب این مساله ، بدست آوردن معادله ی دما هست(که قبلا این مساله رو حل کردم و در پست های قبلی قرار داد ام)
مشکل ما اینه که این مساله رو می خوایم ، با استفاده از نکته های تستی و سریع حل کنیم
در خیلی از علوم وقتی به عمق مساله میریم ، می فهمیم که خیلی کم می دونیم
مثله بعضیا که در این پست گفتند که این ساده ترین تست هست(ساده هست ولی خیلی ظریف و اشتباه !)
کسایی که میگند ساده است برای ما تحلیل کنند که کدوم دیواره، گرم هست ؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا