ارشد 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

NASTOH

عضو جدید
تست چرخدنده 89 رو 2 زدم.چون جهتش که حتما به چپ هست.عددشو شک دارم

amir_karimi

عضو جدید
میگم من الان تستارو دیدم و ارتعاشاتو تا فصل 3 خوندم.ولی این تست فکر کنم برای فصل 4 یا 5 هست.ی فرمول داره.باید تو گزینه ها ln باشه.این تست و تست 97 میشد بزنی.الانم دارم خودمو میزنم که چرا حتی به تستای ارتعاشات نگاه نکردم.97 هم به نظرم 4 میشه.

100 0.4میشه فرمولشم اینه: x1/x2=x2/x3
98 ام 2 میشه.سوال اصلا غلط نیست

sheykh_bahaee

عضو جدید
تازه سوال 118 بنظرم روش اعتراض بشه .تا حالا تو هیچ ازمونی رادیکال 3 یا رادیکال 2 رو به عدد نخواسته .دلیل نمیشه که ما همه رادیکالارو بلد باشیم.این سوال بخاطر استفاده از ماشین حساب احتمالا حذف بشه

منم با نطر آقای student موافقم.
باتوجه به اینکه گزینه 1و2 اعدادش به هم نزدیکه.

sheykh_bahaee

عضو جدید
من این سوال رو از روی جزوه اندازه
گیری امیر کبیر حل کردم از روش مساحت برو من تو ازمون 10 دقیقه رو این سوال وقت گذاشتم

بنظرم شما فقط موقعیت محور CLA رو که حدودا 0.7 میشه رو اشتباها بعنوان زبری زدی.

من با ماشین حساب توی خونه یه ربع طول کشید حساب کنم.

ولی توی آزمون از همون روش تقریبی زدم که 10 ثانیه هم نشد.

اگه میتونی راه حل جزوه امیر کبیر رو برام بنویس؟

آخرین ویرایش:

student.product

عضو جدید
بنظرم شما فقط موقعیت محور CLA رو که حدودا 0.7 میشه رو اشتباها بعنوان زبری زدی.

من با ماشین حساب توی خونه یه ربع طول کشید حساب کنم.

ولی توی آزمون از همون روش تقریبی زدم که 10 ثانیه هم نشد.

اگه میتونی راه حل جزوه امیر کبیر رو برام بنویس؟
بزار یه بار دیگه بررسی کنم

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
مهندس مکانیک که باید جذر بلد باشه من خودم بلد نبودم رفتم یاد گرفتم دیگه ماله سوم راهنمایی هست البته من از روش نزدیک ترین عدد حل میکنم ولی خدایی فکر اینکه حذف کنن محاله خودتون ببینید سوالا چی بودن بعد بگین حذف کنن \
منم بعيد ميدونم حذف كنن به اين راحتي اين جور سوالا رو. از اين سوالا زياد تو مكانيك و ساخت اومده كه به ماشين حساب نياز داشته باشه تو كنكور 90 هم اومده بود نمونش.سنجش به هيچ وجه با اين دلايل تست حذف نميكنه. در ضمن اصلا دليل قانع كننده اي نيست بالاخره يه مهندس بايد حاصل چندتا راديكال رو Lnو.. بلد باشه وگرنه چه فرقي با يه دانش آموز اول دبيرستاني داره كه بايد يكسال اينا رو حفظ كنه( البته جسارت نشه)

sheykh_bahaee

عضو جدید
پاسخ سوال 122 ساخت

موقعیت محور خنثی CLA =طول نمونه/ (مساحت پایین-مساحت بالا)

که تقریبا میشه 0.6b

بعد با رسم محور خنثی و در نظر گرفتن مساحت ها از شکل زیر :
Ra2.JPG

که مساحت بالا و پایین برابراند داریم:
(محاسبه ی پایین راحت تر است)
5.2 = ( 1.75 + 2.6 ) 2.6 * 1/2 = مساحت پایین =مساحت بالا

10.4 = 5.2 * 2 = مساحت کل

1.2 = 9 / 10.4 = طول نمونه / مساحت کل = زبری میانگین Ra

که اگه آن را در 4 ضرب کنیم باید تقریبا Rmax شود که 4.8 = 1.2*4 که به 5b خیلی نزدیک است.

هر چند که جواب درست در گزینه ها وجود ندارد ولی گزینه نزدیک همون گزینه 4_ 5b , 1.5b است.

آخرین ویرایش:

mahdieyeh

کاربر بیش فعال
پاسخ سوال 122 ساخت

موقعیت محور خنثی CLA =طول نمونه/ (مساحت پایین-مساحت بالا)

که تقریبا میشه 0.6b

بعد با رسم محور خنثی و در نظر گرفتن مساحت ها از شکل زیر :
مشاهده پیوست 136117

که مساحت بالا و پایین برابراند داریم:
(محاسبه ی پایین راحت تر است)
5.2 = ( 1.75 + 2.6 ) 2.6 * 1/2 = مساحت پایین =مساحت بالا

10.4 = 5.2 * 2 = مساحت کل

1.2 = 9 / 10.4 = طول نمونه / مساحت کل = زبری میانگین Ra

که اگه آن را در 4 ضرب کنیم باید تقریبا Rmax شود که 4.8 = 1.2*4 که به 5b خیلی نزدیک است.

هر چند که جواب درست در گزینه ها وجود ندارد ولی گزینه نزدیک همون گزینه 4_ 5b , 1.5b است.

از چه منبعی حل کردین؟
تو کمتر از 10ثانیه چطور تقریب زدین؟

آخرین ویرایش:

salari_erfan

عضو جدید
این سوال چرخدنده 89 و سوال کنترل 108 هیچ کس نززده؟
سوال 108 رو از روش تستی هم میشه حل کرد گزینه 4 میشه. چون تابع تبدیل رو بین خروجی و ورودی یک مخزن میخواد رسته سیستم یک میشه که فقط گزینه 4 رسته یکه. سوالای کنترل امسال بیشتر شبیه کتاب کنترل دکتر غفاری بود

maysam_n2005

کاربر فعال
نه پسر گل این اگه مستقیم ورودی به خروجی بود که تو مسیرش خروجی دیگه ای نبود این که می گی می شد ولی الان این مسیری که گفته خروجی تو مسیرش است پس باید باش موازی یا سری بشه که اصلن گزینه 4 نمی شه به هیچ وجه
سوال 108 رو از روش تستی هم میشه حل کرد گزینه 4 میشه. چون تابع تبدیل رو بین خروجی و ورودی یک مخزن میخواد رسته سیستم یک میشه که فقط گزینه 4 رسته یکه. سوالای کنترل امسال بیشتر شبیه کتاب کنترل دکتر غفاری بود

Rheoman

عضو جدید
کاربر ممتاز
باید پاسخ به پله رو حفظ میبودی(تو کتابا هست) جوبم میشه تفاضل 2 تا پله که بنویسی به گزینه 2 میرسی

دقیقا همینه.ولی اشکال کار اینجاست که باید علامت جمع بینیشون باشه نه تفریق.من خودمم 2 رو زدم ولی حل دکتر نیکخواه رو که دیدم احساس کردم اشتباه محاسبه داشتم

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
دوستان اين مدرسان كه فضايي كليد داده تست 112 ساخت رو كه تابلو اشتباه داده!!!:razz:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا