ارشد 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
برای دانلود سوالات و پاسخ ارشد از لینک بالا صفحه دانلود اومد اما نمیدونم چرا نتونستم دانلود کنم. راه دیگه ای سراغ ندارید؟ با تشکر فراوان
چرا مهندس اون بالاي صفحه قسمت دانلود با رنگ سبز مشخص شده روش كليك كني راحت دانلود ميشه.پاسخ كه نداره!!!

hsdanesh

عضو جدید
هر کی پاسخ و کلید رو از ماهان، مدرسان شریف یا پارسه گرفت خواهش می کنم اینجا هم آپلود کنه. ممنون.

maysam_n2005

کاربر فعال
حرف توام درسته دوست عزیز اگه از وسط بشکنه می شه 3/4 بد که از نزدیک 2k ی زنی می شه 4/3 حساب کن!
دوست عزیز،میله حول مرکز جرمش نمی چرخه که از وسط شکسته بشه،شکل به خاطر تفاوت فنرها متقارن نیست و مرکز گشتاور گیری به فنر سخت تر(پایینی)نزدیک تره،اگه تعادل نیرو در راستای x بگیری اون نقطه بدست میاد.من گزینه 1 رو زدم.لطفا اگه اشتباهه منو قانع کنید!

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
پاسخ قطعي تست 119

پاسخ قطعي تست 119

دوستان ساختي اين تست 119 بدجور ذهن منو درگير خودش كرد از چندتا سايت و مقاله و كتاب سپاهانو... تحقيق كردم. كنترل PTP در ماشين CNC در واقع كنترل خطاهاي احتمالي ناشي از لقي در اجزا مكانيكي دستگاه من جمله سيستم پيچ-مهره-ساچمه هست. اين لقي ها توسط دستگاه هاي ليزري قابل تشخيص .و كنترل هستند.بقيه ماجرا ميشه كتاب دكتر رازفر و اين چند تا عكس از چند تا سايت مرجع
3.JPG4.JPG

maysam_n2005

کاربر فعال
باید رو کاغذ قانعت کنم این جور نمی تونم حالا ایشالا که درست زده باشی من غلط زده باشم که لاقل تو بهتر بشی
مرکز گشتاورگیری روی ضلع BC به فاصله 1/3 از فنر 2k هست.(از تعادل در راستای x نیروی فنرها بدست میاد)

مکاترونیک8282

عضو جدید
دوستان ساختي اين تست 119 بدجور ذهن منو درگير خودش كرد از چندتا سايت و مقاله و كتاب سپاهانو... تحقيق كردم. كنترل PTP در ماشين CNC در واقع كنترل خطاهاي احتمالي ناشي از لقي در اجزا مكانيكي دستگاه من جمله سيستم پيچ-مهره-ساچمه هست. اين لقي ها توسط دستگاه هاي ليزري قابل تشخيص .و كنترل هستند.بقيه ماجرا ميشه كتاب دكتر رازفر و اين چند تا عكس از چند تا سايت مرجع
مشاهده پیوست 136032مشاهده پیوست 136033

می بینم که امسال هم مثل آدمیزاد نیومدن سوالای ساخت رو طراحی کنن. ایشالله که درست میشه همه چی. ولی هیچی امسال و این تاپیک مثل پارسال نیستااا!
منم به نسبت خوب دادم. راضی نیستم چون این کنکور فرق خوندن و نخونده زیاد نیست متاسفانه. تست هوش بود نه سواد!

کنفرانس تهران کی هست؟ لینکش رو میفرستین برام؟ مرسییییییییی

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
می بینم که امسال هم مثل آدمیزاد نیومدن سوالای ساخت رو طراحی کنن. ایشالله که درست میشه همه چی. ولی هیچی امسال و این تاپیک مثل پارسال نیستااا!
منم به نسبت خوب دادم. راضی نیستم چون این کنکور فرق خوندن و نخونده زیاد نیست متاسفانه. تست هوش بود نه سواد!

کنفرانس تهران کی هست؟ لینکش رو میفرستین برام؟ مرسییییییییی
كي مثل آدميزاد دادن كه بار دومشون باشه كنكور ميگيرن اين بچه هاي ساختو تا يسال درگير نتايجو كليد و...ميكنن. ولي به قول شما اون تبو تاب تاپيك پارسالو نداره پارسال واقعا افتضاح شد كنكور مكانيك
لينك كنفرانس دانشگاه تهران :
http://stu2013.ut.ac.ir/

amir-mehrizi

عضو جدید
مشاهده پیوست 136032مشاهده پیوست 136033
ايمان جان من اين تست رو بال اسكرو زدم.چون تو سيستم هاي close loop خطاي هر حركت اندازه گيري و تصحيح ميشه.از بين گزينه ها تنها بال اسكرو هست كه سيستم حركتيه دستگاهه.البته اينم درسته كه بال اسكرو زياد استفاده نميشه و اكثرا چرخ وشانست ولي من اينجوري استدلال كردم و زدم.اميدوارم درست باشه

student.product

عضو جدید
دوستان ساختی در مورد سوال 122
سوال درسته
من دوباره حلش کردم و جواب رو بدست آوردم.
حواستون باشه که طول نمونه 9 است نه 10 از 1 تا 10

که اگه حساب کنید همون 1.5b بدست میاد.

من این سوال رو از روی جزوه اندازه
گیری امیر کبیر حل کردم از روش مساحت برو من تو ازمون 10 دقیقه رو این سوال وقت گذاشتم

student.product

عضو جدید
تازه سوال 118 بنظرم روش اعتراض بشه .تا حالا تو هیچ ازمونی رادیکال 3 یا رادیکال 2 رو به عدد نخواسته .دلیل نمیشه که ما همه رادیکالارو بلد باشیم.این سوال بخاطر استفاده از ماشین حساب احتمالا حذف بشه

student.product

عضو جدید
ايمان جان من اين تست رو بال اسكرو زدم.چون تو سيستم هاي close loop خطاي هر حركت اندازه گيري و تصحيح ميشه.از بين گزينه ها تنها بال اسكرو هست كه سيستم حركتيه دستگاهه.البته اينم درسته كه بال اسكرو زياد استفاده نميشه و اكثرا چرخ وشانست ولي من اينجوري استدلال كردم و زدم.اميدوارم درست باشه
چه لزومیه که هر دستگاه cnc باید محور های حرکتیش بال اسکرول باشه.

student.product

عضو جدید
سوال 129 اگه وظیفه سیستم های پیشتیبانی ساخت و تولید نیست پس وظیفه کیه ؟؟؟؟ مثلا تضمین کیفیت محصول از نظر کیفیت سطح .باید کلیدا بیاد .مدرسان که توش مونده جواب نداد.کسی ماهان خبر نداره؟

maysam_n2005

کاربر فعال
من ماهانیم ماهان حتی سوالا رو هم نزده چه برسه به جواب!!!
سوال 129 اگه وظیفه سیستم های پیشتیبانی ساخت و تولید نیست پس وظیفه کیه ؟؟؟؟ مثلا تضمین کیفیت محصول از نظر کیفیت سطح .باید کلیدا بیاد .مدرسان که توش مونده جواب نداد.کسی ماهان خبر نداره؟

hsdanesh

عضو جدید

mahde1818

عضو جدید
گرایش1 3360 5078
گرایش2 4149 1994
گرایش3 4210 1911
گرایش4 3895 2803
گرایش5 4042 2227
گرایش6 4832 923
گرایش7 3938 2343
گرایش8 3933 2399
گرایش 9 3335 4071
با اینا کجا میشه قبول شد؟

amir-mehrizi

عضو جدید
چه لزومیه که هر دستگاه cnc باید محور های حرکتیش بال اسکرول باشه.

مهندس جان سلام.اول اينكه لزومي نداره.من گفتم تو اون تست از بين اون 4 تا گزينه فقط اين گزينه عامل حركت بود.بعدس بال اسكرو يعنيball and screw يعني يه نوع سيستم پيچ و مهره هستش.من بر اين اساس ميگم.وگرنه سيستم هيدروليك يا چرخ وشانه رو هم داريم.ولي تو اون تست از بين اين 4 تا گزينه اين جواب به نظر من صحيح تر بود.بازم ميگم به نظر من يعني شايدم نباشه.اگه بچه ها جواب ديگه اي ميدونيد بگيد حداقلش يكم اطلاعاتمون بيشتر ميشه.;)

bardiaxavi

عضو جدید
من که امسال خراب کردم!!! تو این تخمین رتبه ی مدرسان گرایش 6 ( تعلیق و ترمز ) رو برام حدود 580 پیش بینی کرده، ظرفیتش یادم نیست اما فکر کنم 2 رقمیه خیلی پایینه :( به نظر شما امیدی هست برای قبولی؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا