يادداشت دكتر رضا علوى به كارگردان در حاشيه!

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
یادداشتی از دکتر رضا علوی

آقاي مديري
چو به گشتي طبيب از خود ميازار
چراغي بهر تاريكي نگه دار

قصد اين يادداشت اين نيست كه به خاطر مبارك بياورد در ايامي كه انگشت كوچك دست راست شما در فصل سوم سريال قلب يخي قطع شد، شما مستاصل سراغ معروفترين جراحان اين عرصه رفتيد.
شما يادتان نيايد من يادم هست كه بسياري از قسمتهاي سريال ويلاي من با دستكش سياه بازي ميكرديد.
جناب مديري به حمدالله و والمنه دستان شما به هنر پنجه هاي "طلايي"كساني كه امروز با همان انگشتان نشانه رفته ايد و به تمسخر نشسته ايد پيوند زده شده و نجات يافت، آن روزهاي سخت و همچنين روزهاي افسردگي پس از قهوه تلخ نيز گذشت، دستكش سياه فراموش شد ولي هميشه سياهي ها به اين زودي فراموش نمي شوند، گاهي زمستان ميرود و سياهي مي ماند به ذغال.

جناب مديري كسي در هنرمندي شما شك ندارد، در موقعيت شناسي تان نيز! تمسخر نمايندگان اصلاح طلب مجلس ششم در نقطه چين و همچنين برنامه هجو موسوم به بمب خنده (ماهواره) بخواهيد، يا نخواهيد جزيي از كارنامه كاري شماست. شما همواره نشان داده ايد كه از هر آب گل آلودي ميتوان شاه ماهي گرفت
پس از سالها حالا به تلويزيون بازگشته ايد و چه سوژه اي بهتر از پزشكاني كه در اين يكسال از هر رسانه اي كوفته شدند، بله بالاخره در اين تنور داغ نانهاي خوبي ميشود چسباند! و شما هم استاد مسلم موج سواري هستيد....

جناب مديري از شما ممنونم، ازين كه در كنار طنز الگوهاي نيك نيز به ما معرفي ميكنيد، پزشك درستكاري كه در مطب بسيار شلوغ و شيكش جاي سوزن انداختن نيست، پرداخت ويزيت الزامي نيست، پول دارو نيز بصورت زير نسخه اي به بيمار داده ميشود، همان روز هم قصد دارد به مناطق محروم جهت كمك رساني به بيماران برود.

شما كه چنين الگوهايي نمايش ميدهيد چرا خودتان الگو نميگيريد!؟
چرا قهوه تلخ را بخاطر مسايل مالي و بالابودن دستمزد درخواستي از تلويزيون بيرون كشيديد و به ميليون ها بيننده و هوادار خودتان پشت كرديد و سود خود را بر بينندگان تلويزيون خود رجحان داديد؟
نميگوييم شما هم مثل همان پزشك رايگان كار كنيد، اجاره مطب و منشي را از جيب خود بدهيد و در نهايت به مناطق محروم خدمت كنيد! نه! فقط اگر كمي از حاشيه سود خودتان مي كاستيد نه قهوه تلخ بي سرانجام ميماند، نه جوايز قول داده شده و قرعه كشي شده به خريداران سي دي فراموش ميشد، و نه دستمزد برخي بازيگران معوق ميشد، نه اين مجموعه جديد از هنرمندي هادي كاظمي(باباشاه) بي نصيب ميماند.

آقاي مديري شما كه فرياد واسفاها سر ميدهيد و بداخلاقي جراحي كه خارج تعرفه طلب ميكند را نقد ميكنيد، بفرماييد تعرفه شما چقدر است؟ در سال ٩١ پايگاه خبري بولتن نيوز از دستمزد هفت ميليارد توماني شما براي قهوه تلخ خبر ميدهد، و شما اين مبلغ را براي ١٠٢ قسمت چهل دقيقه اي گرفته ايد ، يعني شما به ازاي هر دقيقه حضور ١،٧٠٠،٠٠٠ تومان دريافت كرده ايد كه ميزان حقوق كارگر ايراني در همان سال (٨٩) ماهانه ٣٠٣ هزار تومان بوده است!
شايد بگوييد هنر شما بيش از هنر كارگر ارزش داشته باشد، قبول! هنر آن پزشكي كه انگشت قطع شده شما را ترميم كرد چطور؟ آن پزشكي كه شما را از افسردگي پس از قهوه تلخ رهاند چطور؟ آن جراحان پلاستيكي كه پنجه هاي طلايي شان را به تمسخر ميگيرد و هنرشان اكنون بر رخ و بدن نيمي از بازيگرانتان خود نمايي ميكند چطور؟

شما كه تيغ نقدتان تيز است چرا كمي خودتان را نقد نميكنيد؟ چطور پس از سركارگذاردن ميليونها بيننده در سريال قهوه تلخ و همچنين سرگرداني برندگان جوايز خانه و ماشين، تنها به چند دقيقه اظهار تاسف اكتفا ميكنيد ولي تيغ انتقادتان را بروي جراحي ميكشيد كه در جراحي عارضه دار بايد دستبند بر دستش بزنيد؟
چطور مرفه بودن يك جراح پلاستيك براي شما جاي ايراد دارد ولي از درامد خود چيزي نميگوييد؟
از قرارداد يك ميلياردي و هفتصد ميليوني براي حضور كوتاه در فيلم پل چوبي و يا قرار داد ١٠٠ ميليوني در سال ٨٨ به استناد گفته هاي رضا استادي در برنامه چهارسو چيزي نميگوييد، در همان برنامه اي كه دستمزد آقاي بازيگر، علي نصيريان ٢٥ ميليون و يك چهارم شما اعلام شد
آقاي مهران مديري، گرچه از تعرفه خود چيزي نمي گوييد ولي ما همگي به قيمت شما واقف شده ايم.
دكتر رضا علوي.

http://irimc.org/NewsDetail.aspx?nssi=2b412f36-b92b-411a-86db-2e920d07b436&Lang=FA

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
من پزشک های خوب دیدم که آخر هفته ها مریض های فقیر رو مجانی ویزیت می کنن، پزشک های بد هم دیدم که خدایشان پول و تجسم خود شیطان در بی رحمی هستند که از استیصال سو استفاده می کنند. این که این آقای دکتر چرا به خودش گرفته و ناراحت میشه به خودش مربوطه. اما جامعه نباید به نظرات این چنین توجه کنه، طنز پرداز مشکلات جامعه رو نشون میده و آقای مدیری نابغه سینمایی نشون داده که در بیان مشکلات با هیچ کس تعارف ندارد و حتی اگر در مواقعی که آقای دکتر گفتن دچار اشتباه بشه دیگه تکرار نمی کنه تا جایی که حتی اگر طنزش را در صدا و سیما پخش نکنند آن را دی وی دی می کند می فروشد. بهتر است آقای دکتر تلاش کنند که پزشکی خوب باشند چون مهران مدیری طنز پردازی خوب است که با عقب نگاه داشتن اشک و غم که متاسفانه کم هم نیست نه تنها امید را در جوانان زنده نگاه داشته بلکه الگویی برای طنز پردازی بوده و هست و این مبلغ ها که آقای دکتر می فرمایند بابت خدمات ایشان به مردم ایران هیچ است.

من آقای مدیری رو شخصی دیدم که به هیچ کس وابسته نیست. اگر راهش را بسته ببیند، راهی دیگر خواهد یافت و یا حتی راهی نو خواهد ساخت و به خاطر نتیجه کارش که شادی مردمه خدا هم شتیبانش خواهد بود.

آخرین ویرایش:

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوشم میاد مدیری از میدون به در نمیشه. خوبه حالا همش ویرایش شده ها. کم نداریم پزشکای بی سواد یا بی وجدان یا افاده الکی که با جون و سلامتی مردم بازی کردن و میکنن. ما تو فامیلامون پزشک داریم، چرا اونا ناراحت نیستن؟.چون لابد کارشون درسته. خوبه نقد و بررسی تو همه چی یکسان باشه.

s_aa

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
انتقاد هرچیز،به جا و در سرجای خودش.هدف متن رو درک نمیکنم به شخصه...
البته این روهم لازم هست اضافه کنم که بانگاه افراطی چه در جهت مثبت و چه منفی به یک موضوع مخالفم.زحمات هردوقشر پزشکی و کارگردانی محترم هست.

آخرین ویرایش:

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
مسخره شودرآوردن هرسریالی میسازه به یه قشری برمیخوره.به درک که برمیخوره;)

نه بحث این نیس

بحث اینه که مثلا این سریال طنز،بهیچوجه قدرت طنز نداره (حداقل من رو نمیخوندونه) و فقط نقد ـه.
من تقریبا تمام سریالای مدیری رو دیدم همه رو هم دوست داشتم و دارم (پاورچین،نقطه چین،باغ نمیدونم چی چی،برره یک و دوـش که اسپین آف بود،هزار و دو هزار چهره،قهوه تلخ و چنتای دیگه اسماشون تو ذهنم نیست به علاوه این)

ولی جوری که من اون موقع به اون سریالا میخندیدم،الآن ذره ای نمیخندم :|
این یعنی فضای طنز مستقیما تبدیل شده به نقد ! چیزی به اسم طنز دیگه وجود نداره تو سریالا، کلا شده نقد :|

ببین یه سریال خارجی طنز پزشکی هست به اسم Scrubs بشدت دکترا رو به طنز میگیره،اتند ها رو میپوکونه و خلاصه چنان نقد و طنز رو با هم قاطی میکنه که حس نمیکنی هدف سریال مسخره کردن یا هدف سریال نقد صریح باشه.
در جریان بیمارستان،در جریان مسائل پزشکی.این خیلی قشنگ تره

تا اینکه یه مطب درب و داغون نشون بدن،دکتر ـه گدایی مریض کنه و فقیر باشه و خلاصه برای مردم فلان بخواد که بیماراش بیشتر بشن.
نه این توهین مستقیم ـه.با شوخی و نقد فرق میکنه.

آره دکتر زیرمیزی هست تا دلت بخواد، ولی به همون مقدار شریف هم هست،اینکه فوکوس کنه روی دقیقا همون زیرمیزی،آره این دیگه میشه توهین!

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز

نه بحث این نیس

بحث اینه که مثلا این سریال طنز،بهیچوجه قدرت طنز نداره (حداقل من رو نمیخوندونه) و فقط نقد ـه.
من تقریبا تمام سریالای مدیری رو دیدم همه رو هم دوست داشتم و دارم (پاورچین،نقطه چین،باغ نمیدونم چی چی،برره یک و دوـش که اسپین آف بود،هزار و دو هزار چهره،قهوه تلخ و چنتای دیگه اسماشون تو ذهنم نیست به علاوه این)

این یعنی فضای طنز مستقیما تبدیل شده به نقد ! چیزی به اسم طنز دیگه وجود نداره تو سریالا، کلا شده نقد :|

ببین یه سریال خارجی طنز پزشکی هست به اسم Scrubs بشدت دکترا رو به طنز میگیره،اتند ها رو میپوکونه و خلاصه چنان نقد و طنز رو با هم قاطی میکنه که حس نمیکنی هدف سریال مسخره کردن یا هدف سریال نقد صریح باشه.

تا اینکه یه مطب درب و داغون نشون بدن،دکتر ـه گدایی مریض کنه و فقیر باشه و خلاصه برای مردم فلان بخواد که بیماراش بیشتر بشن.

آره دکتر زیرمیزی هست تا دلت بخواد، ولی به همون مقدار شریف هم هست،اینکه فوکوس کنه روی دقیقا همون زیرمیزی،آره این دیگه میشه توهین!

سلام. این اوایل نسبت به بقیه کاراش آره زیاد خنده دار نبود اما داره خنده دار میشه...بخصوص با اومدن بازیگرای خوب و معروف.

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
اگه مهران مدیری این سریال ها رو نسازه خداییش ما باید از تلوزیون ایران چی نگاه کنیم؟:confused:همش یا عزاداریه یا پلیسی که خداییش خیلی مذخرفه:confused: حتما باید بشینیم فقط باب اسفنجی و بره ناقلا نگاه کنیم:biggrin:
مزخرف*

______
گفتي سريال پليسي ياد اين فوق سري (اسمشو درست گفتم؟!) افتادم. هر قسمتشو ميتونه تو ١٠ دقيقه جمع كنه ولي همش الكي كش ميده :| اه بدم مياد از سريال هاي اينجوري :|
سريال خوبه طولش ٢٠ دقيقه باشه (مثل family guy, baby daddy, how i met ur mother و غيره) اگه قراره طولاني تر باشه بايد خيلي جذاب باشه كه بشيني تا عاخرشو ببيني مثل the walking dead
در كل از سريال هاي ايراني كلاً نا اميدم
ولي اين در حاشيه رو ميبينم چون به شغلم مربوطه و ميخوام ببينم ديد مردم به پزشكي چيه :d

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه مهران مدیری نتونه با دکتر شوخی کنه پس با کی شوخی کنه؟؟؟
ببین این داره یه چیزایی رو به دکترا میگههه
وجهه بیرونی و از دید مخاطب داره توصیفشون میکنه و این خیلیییییییی خوبههههه
مخصوصا امروز که فوق العاده بود

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
اگه مهران مدیری نتونه با دکتر شوخی کنه پس با کی شوخی کنه؟؟؟
ببین این داره یه چیزایی رو به دکترا میگههه
وجهه بیرونی و از دید مخاطب داره توصیفشون میکنه و این خیلیییییییی خوبههههه
مخصوصا امروز که فوق العاده بود
:biggrin: اين ديگه نهايت درك و شعور مخاطب بود :w15:

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز

نه بحث این نیس

این توی کشورمارسم شده که بعدهرسریالی یه عده معترض میشن.
سریال پایتخت که طنزش خوب بود.یادمه بعضیاتوی مازتدران تجمع کرده بودن که جلوی پخششوبگیرن:surprised::D

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
همه دکترا ویزیت زیاد میگیرن رفته مطب نوشته ویزیت نمیگیریم
میره پیش دکتر ...دکتر پول نسخه رو هم از جیبش میده در حالی که دکترا همیشه زیر میزی میگرن
امروز دیدی تو بیمارستان همه کار میکردن به جز مداوای مریض
اینا درس عبرتههههه
حالا ببین کی شعور و درک داره مخاطب یا....
:biggrin: اين ديگه نهايت درك و شعور مخاطب بود :w15:

آخرین ویرایش:

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
میره پیش دکتر ...دکتر پول نسخه رو هم از جیبش میده در حالی که دکترا همیشه زیر میزی میگرن
اینا درس عبرتههههه
حالا ببین کی ضعور و درک داره مخاطب یا....

هستن همچین دکترایی ولی ازهرهزارتا دکتر 2نفراینجورین:D

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
اینا درس عبرتههههه
حالا ببین کی ضعور و درک داره مخاطب یا....
همه ي دكترا همون ويزيتي رو ميگيرن كه حقشونه و براشون قانوناً مقدر شده :huh: مثلاً متخصص روانپزشكي ٤٠ تومن ميگيره برا ١٠ دقيقه، چون قانونش اينه! مشكل دارين نرين مطب! تشريف ببريد بيمارستان آموزشي-درماني زير دست دانشجوها :cool:

دكترا هميشه زيرميزي ميگيرن؟ :eek::biggrin:

بيمارستان؟ امروز تو سريال؟! والا من كه بيمارستاني نديدم :eek:

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اتفاقا زیر میزی رو اکثراااااا میگیرن
شما به شخصه خودتون تا الان زیر میزی ندادی؟؟؟یعنی مجبور نشدی بدی؟؟؟؟
من دادم!!!!!
حتی اگه 2 نفری که شما میگی هم باشه همون 2 نفر باید ببینن که مردم بلانسبت ....نیستن همه چی رو میفهمن ولی به روشون نمیارن
به نظر من کسی که زباله هارو از کوچه ما جمع میکنه همونقدر ارزشمند هست که یک دکتر تو جامعه ما ارزش داره
شما فرض کن زباله جمع نشه و شهر پر از میکروب و .... بشه ملت مریض میشن و مجبورا به دکتر مراجعه کنن
پس اون کسی که خدمات شهری انجام میده هم محترمه
دکترا فکر نکنن نباید نقدشون کرد و نباید به چالش کشیدشون چون دکتر هستن
اتفاقا باید همینارو نقد کرد
هستن همچین دکترایی ولی ازهرهزارتا دکتر 2نفراینجورین:D

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حق رو کی تعیین میکنه؟؟؟
واسه 10 دقیقه 40 هزار تومن انصافهههه؟؟؟ یه کارگر باید زیر آفتاب 1 روز کار کنه 40 هزار بگیره اونم با کلی منتو دعوا مرافعهههه
انصاف کجاس؟؟؟ داره اینو میگهههه
اینا هم اولش دانشجو بودن عزیز
اکثرا میگیرن ....اگه نمیگیرن وزیر بهداشت اون سامانه که زنگ میزنی اسم دکتری که زیر میزی گرفته رو چرا راه انداخته؟؟؟
برو یه بار دیگه ببین
درسته چون با دید تحلیلی ندیدی خوب دقت کن فیلم هم بازی میکردن توش ////صافکاری هم میکردن خخخخخ
همه ي دكترا همون ويزيتي رو ميگيرن كه حقشونه و براشون قانوناً مقدر شده :huh: مثلاً متخصص روانپزشكي ٤٠ تومن ميگيره برا ١٠ دقيقه، چون قانونش اينه! مشكل دارين نرين مطب! تشريف ببريد بيمارستان آموزشي-درماني زير دست دانشجوها :cool:

دكترا هميشه زيرميزي ميگيرن؟ :eek::biggrin:

بيمارستان؟ امروز تو سريال؟! والا من كه بيمارستاني نديدم :eek:

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقای مدیری دارن کار خودشون رو می کنن..تا بوده همیشه تو کاراشون به یه عده برخورده و گله و شکایت داشتن. افراد داخل فیلم یه گوشه ای از جامعه مان .جامعه ای که تو هر صنفش هم خوب داریم هم بد. حالا ایشون میان یه طنز اجتماعی این چنینی میسازنو به یه عده برمی خوره ، به نظرم اون یه عده زیادی سخت گرفتن .همین که باعث میشه راجع بهش بحث کنیم و یه عده مخالف و موافق داشته باشه یعنی روش کار شده . پس باید این طنزای فیک سینما و تلویزیونو تحمل کرد؟ همون آبکیای بی خود ...مثلا بعضی ازین آیتمای خنده بازار! چیههههه! اما همون پلاک 14 خیلی سال پیش، کلی مردمو خندوند. من یه مدت دلم خوش بود به طنزاش ....هر شب پای تلویزینو ... صد حیف.

مریمs

عضو جدید
والله دوستان در مورد زیر میزی تازه واسه عمل چشم خاله ام 200 تومن زیر میزی دادیم........ هزینه های بیمارستان خصوصی هم به کنار.......

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. این اوایل نسبت به بقیه کاراش آره زیاد خنده دار نبود اما داره خنده دار میشه...بخصوص با اومدن بازیگرای خوب و معروف.

راست میگی معمولا تا ده تا قسمت اول،خیلی مسخره پیش میرن سریالاش
بعدش اوج میگیرن
اکثر سریالای مدیری قسمتای وسطش خدا بودن یادش بخیر چقدر من میخندیدم به سریال برره،اونقدر اشک میریختم عین دیوونه ها :D

حالا باس ببینیم به کجا میره.من که میشینم دانلودش میکنم خودم میبینم حوصله تلویزیون ایران رو ندارم :D

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعدش اوج میگیرن
اکثر سریالای مدیری قسمتای وسطش خدا بودن یادش بخیر چقدر من میخندیدم به سریال برره،اونقدر اشک میریختم عین دیوونه ها :D

حالا باس ببینیم به کجا میره.من که میشینم دانلودش میکنم خودم میبینم حوصله تلویزیون ایران رو ندارم :D

اوهوم...واقعاً برره عالی بود. خخخ. همشون عالی بودن.

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
حق رو کی تعیین میکنه؟؟؟
واسه 10 دقیقه 40 هزار تومن انصافهههه؟؟؟ یه کارگر باید زیر آفتاب 1 روز کار کنه 40 هزار بگیره اونم با کلی منتو دعوا مرافعهههه
انصاف کجاس؟؟؟ داره اینو میگهههه
اینا هم اولش دانشجو بودن عزیز
اکثرا میگیرن ....اگه نمیگیرن وزیر بهداشت اون سامانه که زنگ میزنی اسم دکتری که زیر میزی گرفته رو چرا راه انداخته؟؟؟
برو یه بار دیگه ببین
درسته چون با دید تحلیلی ندیدی خوب دقت کن فیلم هم بازی میکردن توش ////صافکاری هم میکردن خخخخخ
برو بابا تو هم معلوم نيست IQت چنده :biggrin:

والله دوستان در مورد زیر میزی تازه واسه عمل چشم خاله ام 200 تومن زیر میزی دادیم........ هزینه های بیمارستان خصوصی هم به کنار.......
منم عمل چشم كردم يك قرون زيرميزي ندادم
خب مشكل مالي دارين تشريف نبريد بيمارستان خصوصي!!!

بعدش اوج میگیرن

يعني دانلود كنيد سريع تره؟! يعني اول لينك دانلود مياد بعد تلويزيون پخش ميكنه؟!!:eek:

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هر چی باشه از آی کیوی تو بالاتره
تو هنوز متوجه نیستی چجوری با بقیه حرف بزنیوووادب مرد به از دولت اوست ....
معلومه این فیلم توروهم بد جور سوزونده
در ضمن من که اینجوری حرف میزنم در مورد شما خواهرم هم دکتره
برو بابا تو هم معلوم نيست IQت چنده :biggrin:

منم عمل چشم كردم يك قرون زيرميزي ندادم
خب مشكل مالي دارين تشريف نبريد بيمارستان خصوصي!!!

يعني دانلود كنيد سريع تره؟! يعني اول لينك دانلود مياد بعد تلويزيون پخش ميكنه؟!!:eek:

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه اتفاقا لینک دانلود 2روز بعد میاد

ولی خوب کیفیت HD کجا،کیفیت مسخره ی تلویزیون ایران کجا!!