يادداشت دكتر رضا علوى به كارگردان در حاشيه!

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من فک کردم دانشگاه شما پدرهههه خخخخخخخخ هاهاهاهاها
اونی که خودشو زده به خواب نمیشه بیدارش کرد .....حوصله بحث باتورو ندارم
الان میگفتم مهران مدیری غلد کرده این فیلمو ساخته خوب بود و جاهل نبودم
متاسفم برای طرز فکرت ....دانشجوی پزشکی مارو باش
شما هم مملکت رو بچاپید
دست مدیری درد نکنه که حقایق رو میگه
زیر میزی گرفتن هم یک نوع دزدی هست .....
بنده در يك دانشگاه علوم پزشكي دولتي مادر درس ميخونم :d

شما ميتوانيد در جهل خود بمانيد :d اصلاً حوصله ي تفهيم ندارم :d
و من ا... توفيق :gol:

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ایشون کلا کارش مسخره کردنه
فک کرده فقط خودش درس میخونه توی این مملکت
به قول دوستمون انقد تو این جامعه بها دادن به اینا که فک میکنن چه خبرهههه ....
هیچوقت افغانی ها و تاجیک ها رو مسخره نکنید
تنها کشورایی که با ما هم زبان هستن اینان،
اگه اینا هم نبودن چه بسا تو دنیا همه فکر میردن ایرانی ها فارسی زبان نیستن و عربن.

FilmBazZZ

کاربر بیش فعال
من سریال در حاشیه رو ندیدم و در موردش نمیتونم زیاد چیزی بگم.
اگه بحث دستمزد باشه ، بیشترین دستمزدها متعلق به جامعه هنری و سینماست.
تو جامعه پزشکی هم واقعا بیشترین ظلم به پرستارا میشه(تفاوت فقط بخاطر چندتا تست بوده دیگه) ، امیدوارم اینو جناب مدیری به تصویر کشیده باشه!
همچنین امیدوارم دایره رسیدگی به تخلفات پزشکی:D قاطعیت بیشتری از خودش در برابر سهل انگاری های پزشکا از خودش نشون بده.

پ.ن1: همه ی پزشکا زحمت کشیدن و دارن به ملت خدمت میکنن و مزدشون رو میگیرن، فقط این وسط یه مقداری جراح های زیبایی(عمل بینی و پروتز و گوش خری و ...) هستن که دارن از آب گل آلود (جامه مریض) ماهی میگیرن.

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
نامه بسیار چرندی بود... طنز یکی از راههای انتقاد هست. آقای دکتری که این نامه رو نوشتند یعنی میخوان بگن اون چیزی که تو فیلم نشون داده میشه دروغه؟

مهران مدیری قبلا در مورد کارگردان ها وله های طنز می ساخت یعنی خودش و همکارانش رو هم زیر انتقاد می گرفت.

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
خجالت آور نیست که یک دکتر با این سطح تحصیلات چنین نامه ای بنویسه که گذشته از بحث بی منطق بودن، هیچ گونه نشانه ای از تحصیل کرده بودن فرد نداره (انگار بقال سر کوچه که دو کلاس سواد داره نوشته!).

eb@d

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به جرات میشه گفت حرفه ی پزشکی یکی از کثیقترین و بیرحم ترین حرفه هاست و کم تر میشه تو این قشر محبت و گذشت دید..بعضی از دوستان تعجب کردن از لحن این اقای دکتر عزیزی ولی این ادبیات به کرات تو بیمارستانها و مراکز درمانی استفاده میشه. حد اقل در شهرستان ما...نود در صد پزشکان مغرور و پر افاده و بسیار مادی هستن و مردم رو شکل هزار تومنی میبینن... به کرات خودم با این قشر حشر و نشر داشتم

البته نمیخام بگم همه پزشکا همینطور هستن پزشک خوب هم داریم ولی متاسفانه انگشت شمار
تو شهر ما که اکثر پزشکای اسمی و نامدار بساز و بفروش هستن

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
به جرات میشه گفت حرفه ی پزشکی یکی از کثیقترین و بیرحم ترین حرفه هاست و کم تر میشه تو این قشر محبت و گذشت دید....
و به همون اندازه شغل مقدس و زیبایی هم هست
حاظرم قسم بخورم هیچ شغلی در ایران نیست که به اندازه پزشکی به درد مردم برسه.هیچ چیزی.
اول اینکه نمیخوام طرفداری بیخود کنم یا افه بیام ولی آجی خودم پزشک هست.
8.5سال خودم با چشای خودم دیدم چطور زحمت کشید و درس خوند.کنکور رو با چه عذابی قبول شد و واقعا لحظه به لحظه دوران کنکورش که من بچه بودم،یادمه همیشه تلاش میکرد.
بعد از فارغ شدنش که البته قبلش هم 2سال تو بیمارستان های اهواز کار میکرد،بسیار بسیار مورد بود خودش تعریف میکرد (ولی تعریف از خود نمیکرد) تونست واقعا جان نجات بده.
آره تو همون اوضاع خیلی از بچه ها هم بودن که فینگر میکردن (مریض رو میپیچونن میگن برو بیمارستان دیگه تخت نداریم یا رضایت بده برو خونه حالت خوبه) چون واقعا حجم اورژانس بیمارستان گلستان اهواز بطرز وحشتناکی بالاست.وحشتناک واسه 1ثانیــَـشه من شخصا اونجا بودم بخاطر یه سری مسائلی... بهرحال
الآن تو بیمه روستایی کار میکنه،من شخصا تشویقی هاشو دیدم تا الآن 4-5تا زن باردار رو از مرگ نجات داده.
حجم کار بسیار بالا،استرس شغلی وحشتناک.یه نفر میاد ازت شکایت میکنه 50 میلیون تومن دیه میره تو پاچت،یه زن باردار بمیره 150 میلیون تومن،بیمه ات تمام بشه باید از جیب خودت بدی.بسیار بی فرهنگی ها (میکشمت داداشم ـو کشتی،میکشمت پدرم سکته کرد تو نجاتش ندادی!!) شغلی که استرسش نه 8 ساعت کاری،بلکه در طول زندگیت همراهت هست.

کدوممون هستیم که میتونیم در طول زندگیمون فقط یک یا دو نفر رو از مرگ نجات بدیم؟ باعث خوشحالی دیگران بشیم؟
چه چیزی توی این دنیا واسه ما، خوشحال کننده تر از سلامتی عزیزانمون هست؟

زیرمیزی و فلان و بیسار خودتون میدونید اکثر اینها مال فوق تخصص ها هستن نه پزشک های اورژانس و بیمارستان های دولتی.
اکثرن مال جراحی های پلاستیک و دندون پزشکی ازین موارد میتونید مشاهده کنید.

حقیقتن خدا بالا سرت،شما حاظری بعد از 18سالگیت،حدود 12سال دیگه هم درس بخونی بشی فوق متخصص که بشینی پشت میز بهت 2-3میلیون تومن حقوق بدن؟

خدا بالا سرت چند هزار نفر هستن دیپلمه با دزدی و مال و اموال مردم خوری رفتن اون بالا بالاها؟!
یه مهندس میاد ساختمون بسازه،پی رو نصف میزنه،فلان گچ و سیمان رو میدزده،فلان چیز رو کیفیت پایین استفاده میکنه تو هر ساختمون 150%سود اضافه میبره.
یه نفر با دیپلم میشه رئیس و بیسار و نماینده،هزار فساد میکنن
یه نفر میشه کشاورز میوه ها رو انبار میکنن تو فصل گرونی میفروشن

میخوام بگم تو همه ی شغل ها دقیقن به اندازه یا حتی بیشتر از پزشکی دزدی و فساد هست

شما تو خارج برو مطب یه پزشک (اگر بیمه نداشته باشه اون کشور) بگو من آنفلوآنزا دارم، یه چک 1000دلاری میزاره جلوت میگه برو پاسش کن :| (مثال میزنم،گیر ندین ها!!!!)
بخدا یکی از فامیلمون تو انگلیس که هنوز شهروند نشده بود زنگ زده به آجیم میگه من جرات ندارم برم بیمارستان (بخاطر هزینه اش) واسه سرماخوردگیم چه دارویی پیشنهاد میدی اسمشو بگو بنویسم خودم برم بگیرم :|
شما تو هر جای دنیا ،محاله ممکنه پزشک هایی به با شرفی ، عالم و کار بلد مثل پزشک های ایران ببینی.عمرن بتونی سخاوت پزشک های ایران رو با اونجا مثال بزنی.
شما خدایی نکرده رفتی خارج یوقت یه چیزیت شد و بیمه نداشتی،عمرن عمرنات پزشکی به تورت بخوره که مفتی همه کاراتو انجام بده.حتی انگشت شمار هم نیستن.
درآمد پزشک های اونجا ،هیچی ولش کن در موردش صحبت نکنیم :smile:

شخصا دارم میبینم،سه تا شغل معصوم و پرکار توی ایران که واقعا زحمتشون رو میشه دید،معلمی،پرستاری، و پزشکی هستند.
کل ایران این همه استخدامی مهندسی و فلان و بیسار داره ولی متوسط کارکرد مفیدشون نیم ساعت در کارمندی و 2.5 ساعت در شغل حرفه ای و تخصصی طبق مرکز آمار ایران اعلام شده.

اییییییییییییییییییییییین همه مشکل ما داریم،اَد گیر 3پیچ بدن به پزشکی خب یکم ناراحت کنندست حقیقتش ـو بخوای :|

اتفاقاً با طرح جدید پزشک خانوار،درآمد های فوق تخصص ها صفر (0) میشه و مستقیما دولت بهشون پول میده و حق زیرمیزی دیگه ندارن.
این طرح کم کم داره توی کل ایران اجرا میشه.حقوق پزشک ها بالا هست (از 4 تا شاید 20 تومن) ولی دیگه چیزی به اسم زیرمیزی وجود نداره.میخوان مث خارجش کنن.

حالا که این همه وزیر بهداشت پدرش در اومد این طرح رو اجرا کنه،میان این چنین پزشک ها رو بکوبن،یکم ظلمه.

حرفام ته کشید دیگه چیزی ندارم بگم :D اصرار نفرمائید،نمیگم :D

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
و به همون اندازه شغل مقدس و زیبایی هم هست
حاظرم قسم بخورم هیچ شغلی در ایران نیست که به اندازه پزشکی به درد مردم برسه.هیچ چیزی.
اول اینکه نمیخوام طرفداری بیخود کنم یا افه بیام ولی آجی خودم پزشک هست.
8.5سال خودم با چشای خودم دیدم چطور زحمت کشید و درس خوند.کنکور رو با چه عذابی قبول شد و واقعا لحظه به لحظه دوران کنکورش که من بچه بودم،یادمه همیشه تلاش میکرد.
بعد از فارغ شدنش که البته قبلش هم 2سال تو بیمارستان های اهواز کار میکرد،بسیار بسیار مورد بود خودش تعریف میکرد (ولی تعریف از خود نمیکرد) تونست واقعا جان نجات بده.
آره تو همون اوضاع خیلی از بچه ها هم بودن که فینگر میکردن (مریض رو میپیچونن میگن برو بیمارستان دیگه تخت نداریم یا رضایت بده برو خونه حالت خوبه) چون واقعا حجم اورژانس بیمارستان گلستان اهواز بطرز وحشتناکی بالاست.وحشتناک واسه 1ثانیــَـشه من شخصا اونجا بودم بخاطر یه سری مسائلی... بهرحال
الآن تو بیمه روستایی کار میکنه،من شخصا تشویقی هاشو دیدم تا الآن 4-5تا زن باردار رو از مرگ نجات داده.
حجم کار بسیار بالا،استرس شغلی وحشتناک.یه نفر میاد ازت شکایت میکنه 50 میلیون تومن دیه میره تو پاچت،یه زن باردار بمیره 150 میلیون تومن،بیمه ات تمام بشه باید از جیب خودت بدی.بسیار بی فرهنگی ها (میکشمت داداشم ـو کشتی،میکشمت پدرم سکته کرد تو نجاتش ندادی!!) شغلی که استرسش نه 8 ساعت کاری،بلکه در طول زندگیت همراهت هست.

کدوممون هستیم که میتونیم در طول زندگیمون فقط یک یا دو نفر رو از مرگ نجات بدیم؟ باعث خوشحالی دیگران بشیم؟
چه چیزی توی این دنیا واسه ما، خوشحال کننده تر از سلامتی عزیزانمون هست؟

زیرمیزی و فلان و بیسار خودتون میدونید اکثر اینها مال فوق تخصص ها هستن نه پزشک های اورژانس و بیمارستان های دولتی.
اکثرن مال جراحی های پلاستیک و دندون پزشکی ازین موارد میتونید مشاهده کنید.

حقیقتن خدا بالا سرت،شما حاظری بعد از 18سالگیت،حدود 12سال دیگه هم درس بخونی بشی فوق متخصص که بشینی پشت میز بهت 2-3میلیون تومن حقوق بدن؟

خدا بالا سرت چند هزار نفر هستن دیپلمه با دزدی و مال و اموال مردم خوری رفتن اون بالا بالاها؟!
یه مهندس میاد ساختمون بسازه،پی رو نصف میزنه،فلان گچ و سیمان رو میدزده،فلان چیز رو کیفیت پایین استفاده میکنه تو هر ساختمون 150%سود اضافه میبره.

میخوام بگم تو همه ی شغل ها دقیقن به اندازه یا حتی بیشتر از پزشکی دزدی و فساد هست

شما تو خارج برو مطب یه پزشک (اگر بیمه نداشته باشه اون کشور) بگو من آنفلوآنزا دارم، یه چک 1000دلاری میزاره جلوت میگه برو پاسش کن :| (مثال میزنم،گیر ندین ها!!!!)
بخدا یکی از فامیلمون تو انگلیس که هنوز شهروند نشده بود زنگ زده به آجیم میگه من جرات ندارم برم بیمارستان (بخاطر هزینه اش) واسه سرماخوردگیم چه دارویی پیشنهاد میدی اسمشو بگو بنویسم خودم برم بگیرم :|
شما تو هر جای دنیا ،محاله ممکنه پزشک هایی به با شرفی ، عالم و کار بلد مثل پزشک های ایران ببینی.عمرن بتونی سخاوت پزشک های ایران رو با اونجا مثال بزنی.
شما خدایی نکرده رفتی خارج یوقت یه چیزیت شد و بیمه نداشتی،عمرن عمرنات پزشکی به تورت بخوره که مفتی همه کاراتو انجام بده.حتی انگشت شمار هم نیستن.
درآمد پزشک های اونجا ،هیچی ولش کن در موردش صحبت نکنیم :smile:

شخصا دارم میبینم،سه تا شغل معصوم و پرکار توی ایران که واقعا زحمتشون رو میشه دید،معلمی،پرستاری، و پزشکی هستند.
کل ایران این همه استخدامی مهندسی و فلان و بیسار داره ولی متوسط کارکرد مفیدشون نیم ساعت در کارمندی و 2.5 ساعت در شغل حرفه ای و تخصصی طبق مرکز آمار ایران اعلام شده.

اییییییییییییییییییییییین همه مشکل ما داریم،اَد گیر 3پیچ بدن به پزشکی خب یکم ناراحت کنندست حقیقتش ـو بخوای :|

اتفاقاً با طرح جدید پزشک خانوار،درآمد های فوق تخصص ها صفر (0) میشه و مستقیما دولت بهشون پول میده و حق زیرمیزی دیگه ندارن.
این طرح کم کم داره توی کل ایران اجرا میشه.حقوق پزشک ها بالا هست (از 4 تا شاید 20 تومن) ولی دیگه چیزی به اسم زیرمیزی وجود نداره.میخوان مث خارجش کنن.

حالا که این همه وزیر بهداشت پدرش در اومد این طرح رو اجرا کنه،میان این چنین پزشک ها رو بکوبن،یکم ظلمه.

حرفام ته کشید دیگه چیزی ندارم بگم :D اصرار نفرمائید،نمیگم :D

سلام، من فقط یک جواب می تونم بدم و اون هم اینکه هر کسی برای پول این رشته رو وارد بشه (مثل دوست شما که مریض رو می پیچونه و با جا نداریم و حال نداریم اعمالش رو توجیه می کنه)، توقعی بیشتر از اینها نمی شه ازش داشت. البته بر خلافش هم هست پزشکانی که برای کمک به بندگان خدا اومدن (مثل جراع قلب عالی رتبه ای با لباس های مندرس که مریض ها رو مجانی ویزیت و یا گاهی اقات درمان می کرد و میکنه).
ظلم برخی پزشکان در جامعه هم البته یک مساله اجتماعی است و متاسفانه با قانون قابل حل نیست، فقط باید فرهنگ سازی کرد تا بعضی پزشکان که برده پول هستند و تب طلا دارند دست از این جنون بردارن و پدر مریض نا امید و ندار رو به خاطر یک مشت پول که پول خون مریضه و به نظر من پول کثیفیه در نیارن.

سوگند نامه پزشکی خودش بهترین گواه برای راه درست پزشکانه که متاسفانه بعضی از پزشکان موقع خوندنش فکر کنم خوابن و یا فک می کنن کتاب قصه است:

به نام خداوند جان و خرد
در این هنگام که به عضویت جامعه ی پزشکان در آمده ام،سوگند یاد می کنم که زندگانی خود را در خدمت به جامعه ی بشریت وقف نمایم.استادان و آموزگاران خود راگرامی بدارم و نسبت به آنان آنچه سزاوار است حق شناس باشم،کارهای مربوط به حرفه ی خود را مطابق کرامت و وجدان انجام دهم و نخستین وظیفه ی من حفظ سلامت و تندرستی بیماران و دستگیری دردمندان باشد.رازی را که از نظر حرفه ی مقدس پزشکی به من سپرده می شود،همیشه نگهدار باشم و نام نیک و شریف این خدمت پرافتخار را همواره حفظ کنم،رفتارم با همکارانم برادرانه باشد،هرگز راضی نشوم که مذهب و ملیت و سیاست و مقامات دنیوی و منافع مادی اندک لحظه ای مرا از توجه نسبت به بیماران باز دارد، برای حیات آدمی از هنگام انعقاد نطفه تا واپسین لحظه ی زندگی اهمیت و احترام خاص قائل باشم و هیچگاه دانش پزشکی را بر خلاف قوانین انسانی به کار نبرم.
این پیمان را از روی ایمان ودر نهایت آزادی و از خود گذشتگی و به اتکای شرف و وجدان خویش می بندم و در این راه از درگاه پروردگار توفیق می خواهم.
آمین

آخرین ویرایش:

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز

اولا اینکه هیچ مهندس عمران و سازه ای رو من به شخصه ندیدم ساختمان رو بد بسازه یا مثلا از پی، سیمان و میلگرد بزنه. اتفاقا تو ساخت و ساز یه جمله معروف هست که خیلیا شنیدن که میگن مهندس جماعت نباید خونه بسازه چون اینقد خوب میسازه بدبخت میشه. والا از وقتی که پای دکترها و حاجی ها به ساخت و ساز وا شده گند ساختمان ها در اومده.

ما خودمون تو فامیل پزشک و دندون پزشک و پرستار و ... زیاد داریم. ولی بعضی پزشکها خراب کردن واقعا. علی الخصوص پزشکهای پوست و مو و زیبایی...
دکتر حتما تاکید داره واسه گرفتن دارو بری فلان داروخونه. واسه گرفتن عکس او پی جی برو فلان جا. واسه گرفتن MRI برو فلان مرکز و...

اما این طرح جدید خیلی خوبه، مریض میره بیمارستان کل هزینه عمل رو بیمه میده. دکتر هم حقوقش رو میگیره. خیلی خوبه. واقعا دولت کار رو واسه بیمارها راحت کرد. خدا کنه گسترش پیدا کنه این طرح مخصوصا واسه دندون پزشکی که واقعا هزینه اش زیاده.

مسعود.م

متخصص والیبال باشگاه ورزشی
کاربر ممتاز
ديگه هركسي مزد دستشو ميخوره ديگه! منم ميتونستم ١٧،١٨ سالگيمو مثل بقيه خوش بگذرونم و عاخرشم يه پرستاري آزاد قبول شم! به قول يكي از استادامون كه ميگفت حالا هي پرستارا برن اعتراض كنن چرا حقوق ما كمه! حالا يه بار...[بقيه شو نميتونم بگم :d]

بله مزد خودش رو میگیره منتها بعد از کسر مالیات مثل عرف جهانی:smile:
پرستاران محترم نمیگن حقوق ما رو برابر پزشکان کنید بلکه میگن اختلاف نباید تا این حد باشه... که کاملا هم منطقی میگن

والا قابل قياس نيست! بلا قابل قياس نيست! رشته تربيت بدني هم ميره آناتومي عمومي ميخونه ولي اين آناتومي عمومي كجا، اون آناتومي اختصاصي ما كجا! يا مثلاً رشته ي بهداشت ميوه بيوشيمي عمومي ميخونه! اين بيوشيمي عمومي كجا! بيوشيمي پزشكي كجا!!

من قیاس نکردم شما چرا مدام مقایسه میکنید حرف ما برابری حقوق نیست بلکه کاهش اختلاف حقوق هست...
اگر عزیزان مهندسی پزشکی نباشند آیا پزشکان محترم توانایی تشخیص امثال ابوعلی سینا رو دارند؟ بعضی که با آزمایش های متعدد هم اشتباه تشخیص میدن:D

اصلا بشينيد حساب كنيد چند سال از عمر با ارزش ما صرف درس خوندن شده و ميشه؟ يه سال پشت كنكور! ٧سال پرشكي عمومي! ٢سال طرح تو دور افتاده ترين روستاها! ١سال پشت كنكور تخصص! ٤سال حداقل تخصص! دوباره ٢سال طرح! دوباره پشت كنكور! حالا ٢سال هم فوق تخصص بگير!! هفت خان رستم :w22:

اولا که چرا باید پشت کنکور بمونید؟ خب ما خیلی ها رو داریم سال اول پزشکی قبول میشن;)

بزارید ی مثالی بزنم از یک رشته پایه در دانشگاه مادر کرمان:smile:

یک نفر رشته ریاضی کاربردی که در دانشگاه کرمان میشه گفت سرامد کشور هست رو میخونه
4 سال کارشناسی - 2 سال ارشد - نزدیک به 5 سال دکتری... 11 سال تحصیل البته با فرض این که پشت کنکور نمونه:smile:
بعد میشه استاد دانشگاه... حالا تفاوت حقوق این شخص با یک پزشک متخصص که 11 سال درس خونده - 4 سال طرح رو نمیگیم چون پزشکان حقوق میگیرند و اتفاقا در مناطق محروم بیشتر هم دریافتی دارند و طبق قانون جدید وزارت از امسال هم حق مطب ندارند که قبلا داشتند البته - چقدر هست؟

آخرین ویرایش:

NEW MOHAMMAD

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
آقا بنده به شخصه فیش 14 میلیونی یه پزشک روستا رو دیدم
درسته پزشکا با جون آدم سر و کار دارن ولی دلیل نمیشه که انقدر دستمزد بگیرن.

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
وای امشب خنده دار بود.بخصوص پشت صحنه ش...خخخخخخخخخ

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
متاسفانه در جامعه پزشکی اخلاق تقریبا تبدیل به افسانه شده. بله این حرفهایی که ما می زنیم به دوستان پزشکی برمی خوره اما بهتر نیست کمی در تفکرات قالبی خودشون تجدیدنظر کنن؟ دوستعزیزمون استناد می فرمایند به 12-13سال درس و زحمتی که می کشن. قطعا هم ما منکر زحمت ایشون نیستیم. ولی مگه یه مهندس مثلا برق که با 3بار کنکور و انواع و اقسام تحقیقات و غیره ذلک تونسته عنوان دکترای برق رو بدست بیاره کمتر زحمت می کشه؟؟؟ درسته ستاره بخت جامعه ی مهندسی با تفکرات اشتباه عده ای تاریک شده ولی ما هنوز یادمون نرفته که حتی زمانی که ما دبیرستانی بودیم خیلی ها جرات رفتن به رشته ریاضی رو نداشتن و اصولا همه به بچه های ریاضی به چشم "مخ" نگاه می کردن. حالا قراره ما جوابگوی زحمات دیگران در دوران تحصیلشون باشیم و جلوشون تعظیم کنیم؟
بنده تا زمانی هم که بخاطر بیماری عمه م بیمارستان رو از نزدیک دیدم تا این حد دچار تردید نسبت به اخلاق جامعه پزشکی نشده بودم و فقط فکر می کردم یه مقدار دچار خودشیفتگی هستن. اما متاسفانه توی اون مدت فهمیدم که چقدر این خودشیفتگی و بی اخلاقی حاده!!! نه فقط بین پزشک ها که باز بخاطر همون 12سال آدم یه کم می تونه درکشون کنه بلکه بین پرستارها هم دقیقا وضع به همین منواله و اکثریت پرستارهای جوون به کل فاقد اخلاق و برخورد درست و انسانی و حتی حرفه ای با مریض هستن.
با همه این حرف ها بخاطر احترام بی حد جامه و سایه امنیتی که به لطف وزارت بهداشت شامل حال این قشره حتی نقد به خودشون رو هم روا نمی دونن!!!

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حیف امشب فوتبال دیدم این قسمتو ندیدم بیام اینجا یکم بخندم خخخخخ

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
متاسفانه فیلم حاضر ایشون در چارچوب نقد نیست........برای خندوندن مردم نبایستی دست به تخریب آن هم به این گستردگی زد......بنده به عنوان یکی از اعضای جامعه مهندسین کشور برخلاف خیلیها که این جا مهندس بودن و قطعا کوچترین نقدی به شغلشون رو تحمل نخواهند کرد......برای تمامی پزشکان از جمله وزیر محترم بهداشت حق اعتراض و انتقاد به این گونه فیلم ساختن رو قائلم.......آقای مدیری عزیز هم بهتر است ..........انتقادات دلسوزانه را بشنوند.......و یکبار هم فیلم انتقادی درباره خودشان بسازند که فیلم هایی که پخش نمایش خانوادگی کردند و درآمدی که به دست آوردند و ته اون فیلم ها رو چگونه تمام کردند و نتایج قرعه کشی ها!........چه شد؟

آخرین ویرایش:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
مزخرف*

______
گفتي سريال پليسي ياد اين فوق سري (اسمشو درست گفتم؟!) افتادم. هر قسمتشو ميتونه تو ١٠ دقيقه جمع كنه ولي همش الكي كش ميده :| اه بدم مياد از سريال هاي اينجوري :|
سريال خوبه طولش ٢٠ دقيقه باشه (مثل family guy, baby daddy, how i met ur mother و غيره) اگه قراره طولاني تر باشه بايد خيلي جذاب باشه كه بشيني تا عاخرشو ببيني مثل the walking dead
در كل از سريال هاي ايراني كلاً نا اميدم
ولي اين در حاشيه رو ميبينم چون به شغلم مربوطه و ميخوام ببينم ديد مردم به پزشكي چيه :d

مجموعه فوق سری کار بسیار خوبی است که مخاطبین بسیاری رو به خود جلب کرده.........هرچند انتظار از فخیم زاده با رو کردن فیلم های ارزشمندی چون خواب و بیدار و حس ششم بیش از این هاست

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پزشک بیمارستان بخاطر معالجه پای برادرم که سرباز بود و بیمارستان هم برا همیناست , اول پول زیر میزی گرفت بعد عملش کرد. البته ما اولش نمیدونستیم. بعد ها خود برادرم اعتراف کرد که مجبورش کرده و ازش پول زیرمیزی قابل توجهی هم گرفته.

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز
هممون می دونیم که سریالی که آفای مدیری ساختن واقعیت جامعست، از خودش که در نیاورده، همیشه نقد هر قشری تو جامعه ما با اعتراض همراهه و متاسفانه جامعه ی انتقاد پذیری نداریم
من هم پزشکان زیادی رو دیدم که بر خلاف سوگند نامه ی پزشکیشون رفتار می کنند، پولای الکی می گیرن، خیلیاشون هم بی ادبن، فکر می کنن مریضشون هیچی نیست و خودشون تافته جدا بافته هستند
من خودم تو این چند ماه قبل به خاطر مشکلی که داشتم زیاد این دکتر اون دکتر رفتم، چهار تا دکتر رفتم که از این چهار دکتر، سه دکتر نتونستن تشخیص درستی بدن و تو این مدت کلی قرص و آمپول الکی خوردم، در نهایت دکتر چهارم تونست تشخیص درست بده و با یه آزمایش درست به جای دادن قرص و آمپول الکی گفت مشکلت ارثیه و به مرور زمان حل میشه و فقط یه قرص ویتامین بهم داد، حالا بماند که چقدر پول بابت قرصا و آمپول و آزمایش های دکترای قبلیم دادم که برای زدن همون آمپول هم هر کدومشون از من هزینه متفاوت گرفتن
تو کشور ما هم که معلوم نیس کی به کیه، پزشکا و خصوصا پزشکا و عمومی واسه خودشون دکان باز کردن، طرف پزشک عمومیه، رو در مطبش تابلو زده "پوست، مو، زیبایی، داخلی، رماتیسم، اعصاب و روان" (دیدم که دارم میگم ها)، لیزر می کنه، لیپوساکشن می کنه و هزار تا کار دیگه....این یعنی چی؟؟؟!!
کسایی که زحمت می کشن و پزشکی قبول میشن صرفا دلیل نمیشه که پزشک خوبی هم بشن، خیلیاشون فقط بلدن کتاب بخونن و نمره خوب بگیرن، قدرت تشخیص صفــــر، به عمل که می رسن عمل صفــــر.

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا راجب موهندسا چرا برنامه نمیسازن حتمن ما مهندسا کارمون درسته دیگه..مو لا درزش نمیره
تازه اگرم بسازن ما خوشمون میاد..
:D

سیّد

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کار طنز همینه دیگه ما تو مملکت مجله گل اقا داشتیم این همه کاریکاتور سیاسیون رو کشید کسی چیزی نمی گفت .... چ دکتریه چشم نداره شادی ملت رو ببینن .... یاد بیتی افتادم :

" بخیه ی کفشم اگر دندان نما شد عیب نیست *** خنده می آرد همی بر هرزه گردی های من "

• Like
واکنش ها: s_aa

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
کار طنز همینه دیگه ما تو مملکت مجله گل اقا داشتیم این همه کاریکاتور سیاسیون رو کشید کسی چیزی نمی گفت .... چ دکتریه چشم نداره شادی ملت رو ببینن .... یاد بیتی افتادم :

" بخیه ی کفشم اگر دندان نما شد عیب نیست *** خنده می آرد همی بر هرزه گردی های من "

سلام.........مطمئنید چیزی نمیگفت و از جمله جرات انتقاد داشتن از برخی سیاسیون عالی رتبه رو داشتن؟.......که اگر این چنین بود یادتان رفته دولت اصلاحات با چه شعارهایی و چگونه سر کار آمد!..........

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز

خود سایت نظام پزشکی چند ساعت بعد از انتشار (به روز نکشید)، یادداشت رو برداشت. به نظرم خود نظام پزشکی و یا شایدم خود پزشکی که نشر داده بود متوجه شد که چیز بی معنی نوشته.
یاد کیومرث صابری بخیر، مجله های خوبی داشت. یادمه زمان فوتش ملت خیلی متاثر شدن و آقای دکتر خاتمی رئیس جمهور وقت هم پیام تسلیت زیبایی در درگذشت مرحوم دادن که متنش واقعاً زیبا بود.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
دکتر مجید پویا در نوشتاری کوتاه در حاشیه پخش سریال در حاشیه که از شبکه 3سیما درحال پخش است به گوشزد کردن بخشهایی از زندگی جامعه پزشکی پرداخت که می تواند سوژه ای مناسب برای طنز پرداز اجتماعی باشد

باسلام خدمت هنرمند عزيز جناب آقاى مهران مديرى ضمن آرزوى سلامتى براى شما وخانواده محترم وتبريك سال نو بعنوان يك بيننده والبته پزشك ميخواهم در مورد برنامه طنز جديدتان نظرم را بيان كنم .پيش از هر چيز ازشما متشكرم كه بر لبان اين مردم خنده وبر قلبشان شادى مى آفرينيد اين مردم لايق شادى وشادمانى هستند وهر كسى در اين راه قدم بردارد قابل تقديراست واحساس شما را هم درقبال ديدن شادى مردم درك ميكنم چون ما پزشكان هم با اين احساس آشنايى ديرينه داريم والبته اگر هم مجبوريم گاه با ايجاد درد ورنجى بيمارى را در مسير بهبودى قرار دهيم اما همواره هدف نهايى اين عمل بازگرداندن سلامتى وخوشحالى به اين عزيزان است.
ازشما ممنونم وراضى هستم كه بخشى اززواياى يك حرفه را به شكلى كاريكاتورى بزرگ كرديد وخواستيد بنابر اقتضاى حرفه خودتان برنامه اى بسازيد وارتزاق كنيد والبته شادى ولبخند را بر گوشه لبى بنشانيد اما من هم مثل شما حرفه ام به گونه اى است كه بر خودم واجب ديدم به شما هنرمند گرامى زواياى ديگر اين حرفه را ياد آورى كنم كه قطعا خنده آورتر وطنز گونه تر است ومطمئن هستم اگر از اين نكات اطلاع داشتيد ميتوانستيد قطعا برنامه پربارتر وشادترى مى ساختيد لذا ضمن دعوت ازشما براى ديدار نزديك باجنابعالى توجه شما را به اين سوژه هاى طنز كه سالها از سوى بسيارى از همكاران مسئول گروه پزشكى هم كتمان ميشد وبه گونه اى مشابه با شما بجاى رسيدگى به آن بخش هاى كوچك ديگروآلوده ساز حرفه پاك مارا كاريكاتور گونه نشان ميدادند، جلب ميكنم والبته مطمئن هستم هنرمند مسئول وداراى دغدغه اجتماعى چون شما حتما به آن خواهيد پرداخت. واما سوژه هاى طنز:
درنظر بگيريد يك گروه از افراد پرتلاش وسختكوش را( شامل گروه هاى پزشكى وپرستارى و...) از ساير فارغ التحصيلان دانشگاهى جدا كنند وآنان را به زور وبا يا بدون كمترين امكانات به مناطقى محروم بفرستند واين افراد سالهاست كه با رويى خوش واحساس غرور وعشق به خدمت بروند ولذت ببرند ، چرا ؟چون براى مردم شادى وامنيت مى آفرينند،ولى بقيه فارغ التحصيلان همين مملكت بروند دنبال كار وتشكيل زندگى خودشان!
سوژه دوم اينكه سالهاست اين پزشكان پس از ورود به دوره تخصصى وبر دوش گرفتن باراصلى درمان در سيستم دولتى ورساندن خدمات درمانى به اين مردم شريف حتى خودشان را بيمه تامين اجتماعى نكنند وحقوق چندين مرتبه زير خط فقر بگيرندوباز هم خوشحال وفعال باشند !
سوژه سوم اينكه شبى وارد بخش درمانى بيمارستانى ميشويد كه حدود سى بيمار بسترى دارد وفقط سه يا چهار پرستار بايد به همه اين بيماران خدمت رسانى كنند واگر خداى ناكرده اين بشر جايزالخطا اشتباهى بكند هم خودش وهم پزشك مسئول بايدپاسخ تمام اين سلسله معيوب روند درمانى را يكجا بدهد وديگر كسى نيست كه بگويد بله واقعا با اين كاستى ها كارى غير ازاين نمى شد انجام داد!
سوژه چهارم فرض بفرماييد شما كارمند يك سازمان دولتى هستيد وبابت انجام كارتان شش ماه بعد حقوق بگيريد تازه بدترازآن در بخش خصوصى يا مطب يا داروخانه خود كار ميكنيد واگريك روز دير كرد در ارسال ليست بيمه داشته باشيد جريمه مالى مى شويد ولى كاركرد ودسترنج قانونى شما ماهها در سازمان بيمه گر بدون پرداخت سود بلوكه ميگردد واين واقعا خنده آور والبته سوزناك است!
سوژه پنجم اينكه در يك نگاه كلى به جامعه حرفه اى شما به چشم جامعه اى مادى وپول دوست نگاه كنند ونگويند كه حق الزحمه انجام يك جراحى اورژانس براى بيمار مبتلا به آپانديسيت حاد درنيمه شب در بيمارستان دولتى تا همين سال قبل كه بقول برخى زير ميزى رايج بود در اكثريت شهرهاى كشور كه فاقد بخش خصوصى هستند حدود سى هزار تومان پس از گذشت شش ماه بوده واكنون قرار است به نود هزارتومان برسد كه شما بتوانيد درمقايسه با تعرفه ساير گروه هاى تحصيل كرده وحتى تحصيل نكرده با بار مسئوليتى غير قابل تصور براى پزشك آن را سوژه طنزى بسازيد تا شايد بر لب جامعه پزشك وپرستار اين مملكت هم لبخندى بنشانيد!
مهران مديرى عزيزاگر چه سوژه هازياد است ولى ما همچنان هوادار هنرمندان زيرك وباهوشى هستيم كه با مطالعه عميق ومشورت كارآمد مشكلات جامعه را در معرض ديد وقضاوت والبته چاره انديشى بگذارند واميدواريم شما نيز بر اين صراط بمانى .
شادى وسلامتى شما را آرزومندم ومنتظر ديدارتان در شهر كوچك وزيبايم تنكابن (شهسوار) در استان مازندران هستم.
ارادتمند دكتر مجيد پويا نظام پزشكى

http://irimc.org/NewsDetail.aspx?nssi=08ed7470-2d82-45cf-9e5e-3d942f3f7025&Lang=FA

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
خود سایت نظام پزشکی چند ساعت بعد از انتشار (به روز نکشید)، یادداشت رو برداشت. به نظرم خود نظام پزشکی و یا شایدم خود پزشکی که نشر داده بود متوجه شد که چیز بی معنی نوشته.
یاد کیومرث صابری بخیر، مجله های خوبی داشت. یادمه زمان فوتش ملت خیلی متاثر شدن و آقای دکتر خاتمی رئیس جمهور وقت هم پیام تسلیت زیبایی در درگذشت مرحوم دادن که متنش واقعاً زیبا بود.

سلام......آقای خاتمی دکترای چی دارن؟.......بگید تا ما هم بدونیم!

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
رئیس جامعه متخصصان داخلی:مردم بر اثر بی‌اعتمادسازی "در حاشیه" به کدام پزشکان مراجعه کنند؟

رئیس جامعه متخصصان داخلی:مردم بر اثر بی‌اعتمادسازی "در حاشیه" به کدام پزشکان مراجعه کنند؟

رئیس جامعه متخصصان داخلی با انتقاد از سریال "در حاشیه" جدیدترین ساخته مهران مدیری که در ایام نوروز در حال پخش است، اظهار داشت: قرار است این سریال را تماشا نکنیم چون پزشکان در اعتراض به ساخت چنین سریالی مشاهده سریال "در حاشیه" را تحریم کردند.

وی افزود: مدت‌ها آقای مدیری خودش از ناحیه دست بیمار بود و همین پزشکان وضعیت جسمی‌اش را بهبود دادند، حال این درست است که پس از بهبودی این‌گونه جامعه پزشکی را تمسخر کند، البته بنده به هیچ وجه مخالف نقد نیستم و خودم از جمله کسانی هستم که به‌عنوان رئیس دادگاه بدوی سازمان نظام پزشکی به تخلفات جامعه پزشکی رسیدگی می‌کنم ولی این تخلفات در بالاترین آمار 5 در هزار است، بنابراین چرا دیگر صنوف به نقد کشیده نمی‌شوند.
رئیس جامعه متخصصان داخلی ایران با بیان اینکه پزشک، مَحرم بیمار به حساب می‌آید و ساخت چنین سریال‌هایی اعتماد مردم را به جامعه پزشکی از بین می‌برد، عنوان کرد: با چنین تولیداتی اعتماد مردم به پزشکان ایرانی از بین می‌رود، مردم هم که مانند برخی مدیران پول ندارند برای درمان به خارج سفر کنند بنابراین مجبور هستند به همین پزشکانی که با این سریال‌ها مورد هجمه قرار می‌گیرند مراجعه کنند ولی این بار بدون اعتماد.

خسرونیا با انتقاد از روند فعالیت‌های کاری مهران مدیری عنوان کرد: چرا کسی از وی درباره جوایز سریال قهوه تلخ که اهدا نکرد و آن سریال را نیمه‌کاره رها کرد، سؤالی نمی‌کند زیرا وی به‌نرخ روز فعالیت می‌کند، حال در برخی مواقع به‌صورت دستوری و در برخی مواقع برای پول کار می‌کند، بنابراین وی چرا از همین هنرمندان و هنرمندان فیلم طنز نمی‌سازد که تا پول‌شان را دریافت نکنند یا آوازی را نمی‌خوانند یا به‌روی سِن نمی‌روند؟
رئیس دادگاه بدوی سازمان نظام پزشکی با اشاره به اینکه سریال "در حاشیه" خدمت جامعه پزشکی را لکه‌دار کرده است، تصریح کرد: متأسفانه ما پزشکان نمی‌توانیم از خود دفاع کنیم، مگر در دیگر صنوف تخلف رخ نمی‌دهد، چرا درباره آنها سریال طنز ساخته نمی‌شود ولی چون جامعه پزشکی مورد توجه مردم هستند این‌گونه سریال‌ها درباره آنها ساخته می‌شود.

خسرونیا عنوان کرد: سریال "در حاشیه" آقای مدیری ضربه بزرگی به اعتماد مردم خواهد زد، در حالی که پزشکان به‌عنوان مَحرم بیمار با ناموس مردم سروکار دارند و نباید چنین سریالی در رسانه ملی که اقشار مختلف مردم مخاطب آن هستند ادامه پخش پیدا کند.
رئیس جامعه متخصصان داخلی ایران در پاسخ به این مسئله که ولی در سریال "در حاشیه" صحنه‌های مثبتی نیز از عملکرد پزشکان وجود دارد، مثلاً پزشکی پس از تجویز نسخه، مبلغی نیز به بیمار کمک کرد تا داروهایش را تهیه کند، خاطرنشان کرد: چنین صحنه‌ای واقعیت دارد، ما پزشکانی داشتیم که چنین اقدامات انسان دوستانه‌ای انجام می‌دادند و حتی با برخی داروخانه‌ها صحبت می‌کردند مبنی بر اینکه اگر بیماری هزینه پرداخت دارو را نداشت داروی وی را تحویل دهند و مبلغ را از پزشک دریافت کنند. ولی این در حالی است که در تمام دنیا خدمات پزشکی به‌صورت فیلم و سریال‌های مثبت پخش می‌شود تا اعتماد بیماران از بین نرود.

[h=3]رئيس جامعه متخصصان داخلي ايران: مردم بر اثر بي‌اعتمادسازي[/h]
................................

گفتنی است پیش از این وزیر محترم بهداشت هشدارهایی درباره پخش این سریال به اصطلاح طنز داده بود که تنها در یک اقدام آقای مدیری نام سریال را از اتاق عمل به در حاشیه تغییر داد

[h=3]نامه وزیر بهداشت به سرافراز درباره سریال جدید مهران مدیری[/h]