موضوع تکراری ولی مهم من و مطب!

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا من دیروز رفتم دندون پزشکی، بازم افسوس خوردم! چرا دکتر نشدم، خدایی اینهمه زحمتی که کشیدم واسه درسخوندن اگه نصفشو میکشیدم دکتر خوبی میشدم الان پولم از پارو بالا می رفت. دختره همسن من، یا کوچیکتر، دکتر دندون پزشکه، 100 مهندس مثه من رو میخره آزاد میکنه!

آخرین ویرایش:

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
خو برادر واسه امر خیر پیشقدم میشدی!!:Dک بعدش دوباره افسوس نخوری ای کاش زن دکتر گرفته بودم الان پولم از پارو بالا میرفت:biggrin:

والا ! اما 100تا مثه من غلام درگاهش هستن، تو این سن یک پولی داره در میاره دیگه ما مهندسا و بدبخت بیچاره ها رو نمیبینه.
واقعا الان یکسالی میشه دارم به کار مهندسی به طور حرفه ای می پردازم، یه شغل بی روح، همش خودتی و چند تا ورق پاره و یه سری عدد و یه لپتاپ و صدای فن لپتاپ و غرغر رییس شرکت و کارفرما و هزارتا بحث و دردسر و شکم درد تو روز! آخرش هم چندرغاز میذارن کف دستت در حالیکه کله ات از محاسبات داره دود میکنه و کمر و بدنت از بس پشت کامپیوتر موندی آرتروز میگیره! اینم شد شغل؟ شما را، شما را قسم، نذارید بچه ها ، دوست و آشناهاتون مهندس بشن.

SHM.IT

عضو جدید
کاربر ممتاز
والا ! اما 100تا مثه من غلام درگاهش هستن، تو این سن یک پولی داره در میاره دیگه ما مهندسا و بدبخت بیچاره ها رو نمیبینه.
واقعا الان یکسالی میشه دارم به کار مهندسی به طور حرفه ای می پردازم، یه شغل بی روح، همش خودتی و چند تا ورق پاره و یه سری عدد و یه لپتاپ و صدای فن لپتاپ و غرغر رییس شرکت و کارفرما و هزارتا بحث و دردسر و شکم درد تو روز! آخرش هم چندرغاز میذارن کف دستت در حالیکه کله ات از محاسبات داره دود میکنه و کمر و بدنت از بس پشت کامپیوتر موندی آرتروز میگیره! اینم شد شغل؟ شما را، شما را قسم، نذارید بچه ها ، دوست و آشناهاتون مهندس بشن.

پزشکی الان قبولیش بشدت سخته!!!!!!!!!
خانواده ها ازترس اینک فرزنداشون با شکست قبول نشدن در کنکور پزشکی روبه رو نشن میگن برو همون مهندسی بخون!
بعدشم بنظرم مهندس داریم تا مهندس!
من کسیو میشناسم همین رشته کامپیوتر در ی شرکت مهندسی در تهران مشغول بکاره ماهی 10تومن حقوقشه!!!
باز کسی دیگه ای میشناسم تازه دانشجو هست داره برنامه نویسی میکنه ماهی 5تومن براحتی درمیاره!!
توو رشته های کامپیوتر (البته فقط تهران)مخصوصا برنامه نویسی مهندسا خوووب پول درمیارن

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
خانواده ها ازترس اینک فرزنداشون با شکست قبول نشدن در کنکور پزشکی روبه رو نشن میگن برو همون مهندسی بخون!
من کسیو میشناسم همین رشته کامپیوتر در ی شرکت مهندسی در تهران مشغول بکاره ماهی 10تومن حقوقشه!!!
باز کسی دیگه ای میشناسم تازه دانشجو هست داره برنامه نویسی میکنه ماهی 5تومن براحتی درمیاره!!
توو رشته های کامپیوتر (البته فقط تهران)مخصوصا برنامه نویسی مهندسا خوووب پول درمیارن

اون مهندسا شاید تک و توک باشن که ماهی 10 تومن درامد داشته باشن. اما یه دندونپزشک عمومی حداقل ماهی 60 70 تومن کاسبه! اگه ارتودنس باشه که میره بالای 200 میلیون!
یه متخصص رادیولوژی اگه یه مرکز بزنه ماهی 500 میلیون درآمدشه و یه کارشناس معمولی رادیولوژی حداقل ماهی 5 6 تومن درآمدشه!
تازه مهندس شدن سخته، باید اینقدر ریاضی بخونی داغون بشی، یه رشته بی روح، اما پزشکی مردم همه بهت احترام میذارن، احساس مفید بودن بیشتری میکنی، دردسرش به مراتب کمتره

SHM.IT

عضو جدید
کاربر ممتاز
اون مهندسا شاید تک و توک باشن که ماهی 10 تومن درامد داشته باشن. اما یه دندونپزشک عمومی حداقل ماهی 60 70 تومن کاسبه! اگه ارتودنس باشه که میره بالای 200 میلیون!
یه متخصص رادیولوژی اگه یه مرکز بزنه ماهی 500 میلیون درآمدشه و یه کارشناس معمولی رادیولوژی حداقل ماهی 5 6 تومن درآمدشه!
تازه مهندس شدن سخته، باید اینقدر ریاضی بخونی داغون بشی، یه رشته بی روح، اما پزشکی مردم همه بهت احترام میذارن، احساس مفید بودن بیشتری میکنی، دردسرش به مراتب کمتره
نمیدونم والا
بستگی داره هدفت چی باشه!اگ پول باشه اره پزشکی بهتره!!
اصلا واسه چی اینقدر همه میرن طرف تجربی!!؟؟واسه اینک پزشک بشن!!
الان توو دبیرستان خواهرم،3تا کلاس تجربی هست وفقط ی کلاس 18نفره ریاضی!!

من بشخصه چون علاقه ای به پزشکی ندارم افسوسشم نمی خورم ک چرا نرفتم واینک چرا اونا درامدشون بیشتره!:D

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیدونم والا

من بشخصه چون علاقه ای به پزشکی ندارم افسوسشم نمی خورم ک چرا نرفتم واینک چرا اونا درامدشون بیشتره!:D

هر چقدر هم زیاد باشن به پای مهندسی ها نمیرسه. آخه پزشکی فقط آزاد داریم و سراسری ولی مهندسی، آزاد، سراسری، شبانه، نیمه حضوری، مجازی، پیام نور، علمی کاربردی، غیرانتفاعی و... .

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
راس میگین ..منم هر وقت میرم دندونپزشکی به این فکر فر میرم..ولی افسوس دیره :D

ولی جدای ازین بحثا این منشی هاشون از خود دکترا بیشتر کلاس میذارن ..چرا واقعن? :D

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پول همه چیز نیست!!!!
آقا من دیروز رفتم دندون پزشکی، بازم افسوس خوردم! چرا دکتر نشدم، خدایی اینهمه زحمتی که کشیدم واسه درسخوندن اگه نصفشو میکشیدم دکتر خوبی میشدم الان پولم از پارو بالا می رفت. دختره همسن من، یا کوچیکتر، دکتر دندون پزشکه، 100 مهندس مثه من رو میخره آزاد میکنه!

noosheen1

عضو جدید
کاش حداقل ی کم معرفت داشتن منظورم همه ی پزشکا نیست ولی خدایش خیلی هاشون انقدر مریض قبول میکنن که به زور به حرفت گوش میکنن وقتی هم بیشتر سوال پرسیدی ی طوری باهات برخورد می کنن که خجالت میکشی فکر میکنن همه مثل خودشون پول در میارن که دم به ثانیه بیان مطبشون و پول ویزیت بدن

noosheen1

عضو جدید
نمیدونم والا

خیلی ها به عشق دکتر شدن میرن تجربی ولی خیلی هاشون هم دکتر که نمیشن هیچ! سرخورده هم میشن!

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اتفاقا یکی از نزدیکان من هم پزشکی میخونه اگه من جای اون بودم بیخیال درس خوندن میشدم
انقد که شب و روز درس میخونن
فک نکنید که همینجوری دکتر شده مطب زده

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
جدای از پزشکی و دندون کلا رشته های علوم پزشکی رشته های کم دردسر و با بازار کار خوبی ان. بخصوص من به خانوما توصیه می کنم فقط به علوم پزشکی بیاندیشند :دی
طرف دانشجوی فیزیوئه 4-5 تومن درمیاره. ما با مدرک خودکشونمون ته ماه به 500 برسه ذوق مرگ می شیم.
اینایی هم که می گن فقط نباید به پول فکر کرد هم نفسشون از جای گرم درمیاد. خود من پزشکی دوس نداشتم حوصله ی کنکور فرسایشی شو هم نداشتم از تجربی کنکور آزاد ریاضی دادم که معماری برم. ولی الان اگه برگردم عقب به هر قیمتی می رم پزشکی. هرچند معماری یا هرچیز دیگه ای رو دوس داشته باشم. وقتی زحمتی که با عشق هم می کشی نتیجه ای نداره. جلوی خونواده ت شرمنده ای. آدمیزاد کار می کنه که پول دربیاره. این ادا اطوارا چیه درمیارین؟ انگار همه صوفی تارک دنیان!:razz:

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاش حداقل ی کم معرفت داشتن منظورم همه ی پزشکا نیست ولی خدایش خیلی هاشون انقدر مریض قبول میکنن که به زور به حرفت گوش میکنن وقتی هم بیشتر سوال پرسیدی ی طوری باهات برخورد می کنن که خجالت میکشی فکر میکنن همه مثل خودشون پول در میارن که دم به ثانیه بیان مطبشون و پول ویزیت بدن

حالا اون بحث بی معرفتیشون یه چیز دیگست، تو همه اقشار آدم بد و خوب هست اما خداییش عدالت نیست این، من معدلم 19.5 و 20 بوده رفتم ریاضی فیزیک و مهندس شدم الان با مدرک ارشد آخر ماه 1 تومن در بیارم با دمم گردو میشکنم، دوستم با معدل 17.5 تجربی بود رفته پزشکی الان هنوز جوهر مدرکش خشک نشده ماهی 5 6 تومن کاسبه. در حالیکه واقعا من درس بیشتری خوندم و زحمت بیشتری متحمل شدم. چرا؟ چرا دستمزد مهندسی اینقدر کمه؟ چرا ارزش رشته های مهندسی رو به صفر رسوندن، بطوریکه ملت بطور غیر حضوری از تو خونه میتونن مدرک مهندسی بگیرن یا با پرداخت پول از دانشگاه بین الملل شریف مهندس بشن :(

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
من حتی اگر علاقه به زیست هم داشتم(که الان متنفرم)،بازم نمیخواستم پزشک یا دندون پزشک بشم.به دلایل زیر:

1) درس خوندنش فرسایشیه.

یعنی با اینکه مهندسی و دروس فنی،خیلی خیلی سختتر از درس های اوناست اما در نهایت 4 سال لیسانسه،2سال ارشده،4 سالم دکترا و هیات علمی ایشالا.کلا 12 سال.تازه از همون موقع لیسانس میتونی در ارتباط با رشته ت کار کنی.

7 سال عمومی،2 سال طرح،4 5 سالم تخصص(تازه در خوشبینانه ترین حالتش که بالافاصله امتحان بوردو قبول شن)،تازه بعدش باید برن کلینیکی جایی یکم صلواتی کار کنن که آآآآیا مجوز مطب بگیرن یا نه.بعدم که مجوز مطب بگیرن تا وقتی که کارشون بگیره و مریض دار بشن باید 2 3 سالی حداقل مگس بپرونن که در نهایت شاااااااید بعدا هر روز مطبشون حداقل 40 50 تا مریض ویزیت کنن.چیزی حدود 15 16 سال.

2)زندگی ندارن.
15 سال باید جون بکنن تا مریض دار شن.اما این 15 سال خودش چی؟چه تفریحی،چه سفری،چه ازدواجی .....کسیو میشناسم که خودش داره پزشکی میخونه،مامانش پزشکه،خواهر شوهراشم پزشکو دندون پزشکن.دائما بچشو پیش اینو اون میزاره.همیشه خدا استرس این بخشو اون بخشو این امتحانو اون امتحانو داره.شوهرش 8 شب میاد خونه،قبلش میره بچه رو از خونه مادربزرگش ورمیداره،میاره غذاشو میده،کاراشو انجام میده و ....زنش میره تو اتاق درس میخونه.فردا 7 صبح دوباره بچه رو میبرن میزارن ....من خودم چند بار رفتم کمکشون بچشونو نگه داشتم.بچه طفلک بغض میکنه گریه میکنه غذا نمیخوره ....خودم کباب شدم.چه وضعشه آخه.خود زن هم همیشه خسته و داغون.

3)کار مفیدشون و پول در آوردنشون در خوشبینانه ترین حالتش که مشهور شن فکر میکنین چند ساله؟
دندون پزشکا که خیلی بیشتر در معرض آسیب های جسمی دست و گردن هستن.مخصوصا خانوما.

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
دقیقا!
من خودم تونستم دو سه نفر رو نجات بدم !! اما دو سه نفر دیگه هم زیادی اصرار به بدبخت شدن داشتن ......
این الان یعنی چی؟ قبلا آسون بود الان سخت شده ؟
اتفاقا الان قربون دانشگاه های آزاد و بین الملل بشم تا 4-5000 که پزشکی قبول میشن ...
خود روزانه شبانه هم پذیرشاش بالاس یعنی مث قدیما لازم نیس نابغه باشی تا قبول شی
.
اینایی هم که گفتین درسته اما برنامه نیسی رو منی که کامپیوتر نخوندمم میتونم برم کلاس یاد بگیرم و با برنامه نویسی و وب سایت و اینا پول در بیارم
بحث ارزش درسی که خندیم نسبت به در امد و بحث میزان شغل مناسب نسبت به خروجی دانشگاه های مهندسیه!!
حساب نکن !! سعی کن بهش فک نکنی!! باندازه کافی کمرمون شکسته هست
پول همه چیز نیست!!!!
درسته ...
پول همه چیز نیست همه چیز پول است!

oneunited

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوشت می اومد مریضا تو سرو صورتت تف می کردن،از بوی بد چطور؟ ول کن برو سر ساختمون،ایران به مهدسایی مثل منو تو نیاز داره!

البته زیاد از قسمت اول مطمعن نیستم

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز

آخ دست رو دلم نذار که خونه... دقیقا این دندون پزشکا واقعا پول در میارن
خدا نکنه دندونت یه چیزیش بشه و گذرت به دندون پزشکی بیفته، کل حقوق اعضای خونواده رو باید بدی پای دندونت :surprised:

ولی خب به نظرم تا حدودی حقشونه
خیلی زحمت میکشن
قبول شدن تو رشته ی دندون پزشکی واقعا سخته و زحمت زیادی میخواد
اما در نهایت ما هم گناه داریم...:(

نمی دونم اون موقع چرا بیشتر درس نخوندیم که حداقل پزشک نشدیم یه بیهوشی ای، اتاق عملی ای، پرستاری ای چیزی قبول شیم که آیندمون تامین شه
شانس من اون سال پرستاری اصلا شبانه نمی گرفت وگرنه الان من یه پرستار بودم :(

آخرین ویرایش:

SHM.IT

عضو جدید
کاربر ممتاز
از من میشنوین بری تجربی هیچی نشی سرخورده بشی از بقیه چیزا بهتره
میشه بگی چرا اینو میگی؟؟!!!!!!:D
---------------

ولی خدایی عرضه شو داشتین میرفتین پزشکی می خوندین ...!!:Dپس اینقد الکی حرصشم نخورین!!

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز

گر تو را دانش وگر نادانی است / آخر کار تو سرگردانی است

noosheen1

عضو جدید
حالا اون بحث بی معرفتیشون یه چیز دیگست، تو همه اقشار آدم بد و خوب هست اما خداییش عدالت نیست این، من معدلم 19.5 و 20 بوده رفتم ریاضی فیزیک و مهندس شدم الان با مدرک ارشد آخر ماه 1 تومن در بیارم با دمم گردو میشکنم، دوستم با معدل 17.5 تجربی بود رفته پزشکی الان هنوز جوهر مدرکش خشک نشده ماهی 5 6 تومن کاسبه. در حالیکه واقعا من درس بیشتری خوندم و زحمت بیشتری متحمل شدم. چرا؟ چرا دستمزد مهندسی اینقدر کمه؟ چرا ارزش رشته های مهندسی رو به صفر رسوندن، بطوریکه ملت بطور غیر حضوری از تو خونه میتونن مدرک مهندسی بگیرن یا با پرداخت پول از دانشگاه بین الملل شریف مهندس بشن :(

به نظر من بهتره دیگه به این قضیه فکر نکنید چون کاری هستش که شده!
به نظر من پول درآوردن فقط به رشته ی تحصیلی آدم مربوط نمیشه تا حدودی هم به خلاقیت آدم مربوط میشه، بعضی از افراد با خلاقیت از امکاناتی که در اختیارشون هست استفاده میکنن یا به عبارت بهتر بگم انگار بلدن امکاناتی رو که زندگی در اختیارشون قرار داده ببینن
مثلا من افرادی رو میشناسم که رشته هایی مثل کامپیوتر و عمران خوندن که رشته هایی هستن که خیلی تو جامعه فراوان هستن اما پولشون از پارو بالا میره ضمنا میدونم که پشتوانه ی مالی قویی هم نداشتن هرچی دارن صرفا با تلاش خودشون به دست آوردن
پس بهتره ذهنتون رو درگیر پیداکردن این راه ها بکنید تا اینکه حتی لحظه اییاز عمرتون رو هم صرف افسوس خوردن برای گذشته بکنید دوست عزیز
موفق باشید

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
---------------

ولی خدایی عرضه شو داشتین میرفتین پزشکی می خوندین ...!!:Dپس اینقد الکی حرصشم نخورین!!
شما مگه خودت چون عرضه پزشکی نداشتی رفتی مهندسی؟

EECi

مدیر بازنشسته
بزارید درد دل دوستان رو تازه کنم !
حالا این خوبه که برید یه شرکت اخر ماه چندغاز پول میندازن کف دست ادم :دی
وقتی پروژه ای کار می کنید به احتمال زیاد برای گرفتن حقتون ، باید به هزار روش متوسل بشید !

مثلا طرف میره فلان کارخونه کار رو که انجام میده حق و زحمش مثلا 5 میلیونه ، اگه یه کارایی اونجا نکنه که بعد یه ماه کارخونه دار زنگ نزنه نمی تونه پولش رو بگیره !

مهندس شدن دقیقا یعنی کارگری ! :D

والا

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
:D
---------------

دوست عزیز کسانی که در دبیرستان ریاضی خوانده اند کنکور ریاضی (مهندسی) می دهند و نه تجربی (پزشکی)
آخه اینهمه بی اطلاعی از نظام آموزشی کشور ؟ :eek::Dمسئولان اطلاع رسانی کنن لطفا :دی!
.
یادش بخیر ۱۵ سال پیش ملت می ترسیدن برن رشته ریاضی یوقت نتونن و نکشن
دوستای تجربی خودم که اول دبیرستان باهم بودیم به خود من میگفتن مریضی میخوای بری ریاضی ریاضی هوش میخواد حوصله میخواد وقت گذاشتن میخواد !
الان بچه های ریاضی شدن بی عرضه
فک کنم ظهور آقا نزدیکه :D

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقتی پروژه ای کار می کنید به احتمال زیاد برای گرفتن حقتون ، باید به هزار روش متوسل بشید !

مثلا طرف میره فلان کارخونه کار رو که انجام میده حق و زحمش مثلا 5 میلیونه ، اگه یه کارایی اونجا نکنه که بعد یه ماه کارخونه دار زنگ نزنه نمی تونه پولش رو بگیره !

والا

چه کارایی؟:D

shakiba.h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
---------------

صد درصد رتبشو میاوردیم ...منتها دلشو نداشتیم ..عاقبتمون مثل شهریار میشد (شاعر ) شایدم بدتر ....

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز

والا
با تشکر از تازه کردن داغ دل همه :D
خب عرضه داشتیم می رفتیم پزشکی ، نداشتیم دیگه ، والا :D