مهریه و زندگی زناشویی

farzaneh19

عضو جدید
به نظرم 200 الی500 سکه خوبه.
تو زندگی مشترک هم زیاد تاثیر نداره. یعنی این تقریبا یه اهرم فشاره که زن موقع طلاق می تونه ازش استفاده کنه ولی خوب نباید اینجوری باشه مهریه یعنی مهری که مرد نسبت به زن داره . اگه مردا زرنگ باشن (مثل نفقه )حتی اگه زیاد هم باشه سالی دوتا که بده کار تمومه . اگرم یه وقتی طلاق بگیرن چیزی نمی مونه که مرد بخواد بره زندان یا کار به شکایت و شکایت کشی برسه.

scutcher

عضو جدید
به نظرم 200 الی500 سکه خوبه.
تو زندگی مشترک هم زیاد تاثیر نداره. یعنی این تقریبا یه اهرم فشاره که زن موقع طلاق می تونه ازش استفاده کنه ولی خوب نباید اینجوری باشه مهریه یعنی مهری که مرد نسبت به زن داره . اگه مردا زرنگ باشن (مثل نفقه )حتی اگه زیاد هم باشه سالی دوتا که بده کار تمومه . اگرم یه وقتی طلاق بگیرن چیزی نمی مونه که مرد بخواد بره زندان یا کار به شکایت و شکایت کشی برسه.

خانم چه خبرته؟ میدونی قیمت 200 سکه چقدره؟ خود پدر گرامیتون بعد از 40 50سال کار کردن آیا میتونه نصف این پول رو فراهم کنه و بعدش هم براحتی زندگی کنه؟ رو چه حسابی از جوون امروزی با این مشکلات اقتصادی انتظار داری 200 تا سکه مهرت کنه؟ آخه شما هر جور حساب کنید بازم این رقم زیاده.

مهریه 14 سکه عالیه, بقیه اش اضافه هست.

nazila_sh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من نمیدونم چرا همه هی گیر دادند به مهریه...................

آقایون محترم لطف کنند از لحاظ اخلاقی خودشون را درست کنند تا خانوما هم راحتتر بتونند بهشون اعتماد کنند و وارد زندگیه مشترک بشن...............

اکثرا خانوما مهریه را بالا میگیرند چون خیالشون راحت نیست و به همسرشون اعتماد کافی ندارند با این کار فکر میکنند میتونند جلوی رفتارهای غیر مترقبه ی طرف را بگیرند (البته کاری به استثناها ندارم )

saber.rad

عضو جدید
مهریه زیاد از حد (بیشتر از 20سکه)حرام است
4 تا زن برای مرد حلال و سنت است
ختم کلام
هر وقت به این حرف رسیدید تمام مکلاتتون حله

tracer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با این کار فکر میکنند میتونند جلوی رفتارهای غیر مترقبه ی طرف را بگیرند (البته کاری به استثناها ندارم )

عجب!
جمله مریدان زین پس از خود حرکات و رفتار غیر مترقبه چون سیل و زلزله و ...... انجام ندهید!!

عاشق پیشه

عضو جدید
وقتی خانم مهندس های ما و تحصیل کرده های ما چنین طرز فکری نسبت به مهریه دارن
از بقیه مردم چه انتظاری میشه داشت؟؟؟

عاشق پیشه

عضو جدید
دوست عزیز ربطی به تفکر خانومها نداره مشکل از وضع خرابه جامعه هست
همه جا آسمون یک رنگه این مردم هستن که باعث ایجاد طرز فکر غیرمنطقی میشن
اگر من که تحصیل کرده هستم به فکر اصلاح فرهنگ غلط جامعه ام نباشم پس کی باید این فرهنگ را اصلاح کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
جامعه را من و شما باید اصلاح کنیم
آیا کس دیگه ای می تونه جامعه ما را اصلاح کنه تا خودمان اصلاح نشدیم؟؟

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نمیدونم چرا همه هی گیر دادند به مهریه...................

آقایون محترم لطف کنند از لحاظ اخلاقی خودشون را درست کنند تا خانوما هم راحتتر بتونند بهشون اعتماد کنند و وارد زندگیه مشترک بشن...............

اکثرا خانوما مهریه را بالا میگیرند چون خیالشون راحت نیست و به همسرشون اعتماد کافی ندارند با این کار فکر میکنند میتونند جلوی رفتارهای غیر مترقبه ی طرف را بگیرند (البته کاری به استثناها ندارم )

خانم اجازه خانم اجازه ما خودمونو اصلاح کردیم به خدا

F.H

عضو جدید
ختم کلام
دفه اوله میشنوم مهریه بیشتر از بیست تا سکه حرامه!!!!!!!!!از خودتون گفتید یا منبع و مرجع داره این حرف؟
ولی متعجبم چی شده که همه به فکر مهریه افتادن حالا؟
جدیدا کسی سکه مهر نمیکنه ,بیشتر خونه و این چیزا مهر میکنن که خیالشون راحت باشه چون نقده نقده
البته اگه اقا پسرشون خونه داشته باشه

barfo.sarma

عضو جدید
خونه از کجا همه که نمیتونن اول زندگی خونه داشته باشن درسته؟حالا چقدر مهریه خوبه؟با توجه به سنت بگو حدمطلوب مهریه چقدره؟

baharet

عضو جدید
ختم کلام
نه بابا 4تا 4تا زن می گیری بعد واسه هر کدوم 20 سکه.... این حلال و حرام شما از کجا اومده؟

engineer.sh

عضو جدید
مهریه اصلا اهمیتی نداره برام
هرچی خانوادم بگن مخالفت نمیکنم
حتی اگه بگن یه شاخه گل رز
البته در صورتی که طرف رو دوست داشته باشم وبشناسمش
اگه غریبه باشه هم باز هرچی خانوادم صلاح بدونن
میگم هر چی خانوادم بگه چون میدونم خانوادم هیچوقت نمیگن به اندازه تاریخ تولدت

barfo.sarma

عضو جدید
ایشالا همه خانواده ها مثه خانواده دوست گرامی مثبت اندیش باشن

barfo.sarma

عضو جدید
یه کوچولو فرق میکنه من تاثیرش رو در زندگی زناشویی میخوام بدونم دوست من

Fateme_bay

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من میزان مهریه مهم نیست...
البته درسته که با توجه به اوضاعی که در جامعه ما وجود داره و متاسفانه حقی که به آقایان در مورد صیغه داده شده و جالبه که اینو برای محکم شدن بنیان خانواده!!!!!! بهش پر و بال دادن....بدک نیست که زن یه پشتوانه ای هم داشته باشه...
اما. از اون طرف هم که نگاه کنی می بینی که مهریه زیاد نه خوشبختی میاره...نه اگه خدای نکرده زن و مرد با هم نساختن و کارشون به جدایی کشید..زن بیچاره میتونه از طرفش طلب کندش...فرضم بگیریم که شوهر بدبخت رو انداخت زندان...خوب آخرش چی...غیر از اعصاب خوردی و کش مکش مگه چیزی براشون می ماسه؟؟؟؟

اون چیزی که به زندگی زناشویی تحکم میده...تداوم میده...نه ارزش های مادی...بلکه اون ارتباط و علاقه و تفاهمی هستش که بینشون وجود داره
اینکه زن و شوهر همو بخوان و به نظرات هم احترام بزارن...

وگرنه چه یک سکه طلا چه هزار تا....
وقتی دو نفر همو دوست نداشته باشن که فایده ای نداره....
البته بعضی هم انگاری ببخشید ها مرض دارن...موقع عقد توی گوش دختر میخونن که مهریه ات رو بالا بگیر طرف نتونه به این راحتی ها طلاقت بده...
که هر وقت نخواستت مثل یه بازم ببخشید آشغال بندازتت دور...( شنیدم که میگم )
یا بعضی ها که مهریه براشون یه سلاحه...تا شوهر بیچاره میگه بالا چشمت ابرو...میگه مهریه ام رو میزارم اجرا..حالیش میکنم دنیا دست کیه

خود من مهریه ام 500 تاست!!!:redface:
خدایی هرچی به همسرم گفتم من دوست دارم مهریه ام 300 تا باشه...قبول نکرد
گفت چون مال خواهرات 500 تاست مال تو هم باید 500 تا باشه...

خود من تا به حال به مهریه فکر نکردم

ولی کاش در عوض اینکه در جامعه توی گوش زن بخونیم که مهریه تنها سلاحته و اینطوری میتونی زندگیت رو نگه داری
و پسرا رو هم از مهریه میترسوندن...

به دخترا و پسرا راه و رسم همسرداری و درک متقابل رو یاد میدادن...چیزی که بعید میدونم در جامعه ما هرگز اتفاق بیفته

barfo.sarma

عضو جدید
هر کی دوست داشته باشه جواب میده چون من فکر میکنم تاثیر داره خصوصا زیادش که مرد باید زنشو تحمل کنه البته کمش هم باعث میشه زن حاشیه امنیت نداشته باشه پس مطلوبش که بدون تاثیر باشه چقدره؟

farzaneh19

عضو جدید
خانم چه خبرته؟ میدونی قیمت 200 سکه چقدره؟ خود پدر گرامیتون بعد از 40 50سال کار کردن آیا میتونه نصف این پول رو فراهم کنه و بعدش هم براحتی زندگی کنه؟ رو چه حسابی از جوون امروزی با این مشکلات اقتصادی انتظار داری 200 تا سکه مهرت کنه؟ آخه شما هر جور حساب کنید بازم این رقم زیاده.

مهریه 14 سکه عالیه, بقیه اش اضافه هست.

شما دقت نکردی من چی گفتم. همون اولشو خوندی هنگ کردی.
من گفتم اگه زرنگ باشن و از همون اول کم کم بدن.
بعدشم مهریه مامان من 500 سکه س . اما چون مامان و بابام همدیگه رو دوست دارن تا حالا هیچ حرفی از مهریه وسط نیومده.
خوب حالا دیدی عملا هیچ تاثیری نداره.

*بانو*

عضو جدید
به نظر من هیچ تاثیری توی زندگی مشترک نداره اگه یه نفر زندگیش خوب باشه و نخواد جدا شه که اصلا به مهریه و گرفتنش فک نمیکنه
و اگه هم زندگیه بدی داشته باشه و بخواد جدا شه باید مهریشو حلال کنه و جونشو آزاد
من خودم مهریه زیاد رو نمیپسندم

samira.bas

عضو جدید
کاربر ممتاز
نهایتا دویست تا......
اگر طرفت میلیاردر بود اونوقت به بالاترشم میتونی فکر کنی!

ICE-G

عضو جدید
کاربر ممتاز
مال من شمشه!!!!
آقامونم قبول کرده!!!!:D

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
مال من شمشه!!!!
آقامونم قبول کرده!!!!:D

مردم باکلاس شدن :redface:

===========
یه حد وسطی باشه خوبه ... مثلا 300 تا فکر کنم خوب باشه (313 تا :smile:)
البته بستگی به شرایط خانوادگی داره

مثلا ما 1000 به بالا هم داریم :D