خانوما .....فکر میکنید مهریه سنگین ضامن یه زندگی خوب وراحته؟؟؟

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
راهی ارزان برا پول در اوردن برا بعضیا
راهی ارزان برا کلاس گزاشتن جلو بقیه برا بعضیا
راهی ارزان برا سنجشه عشقه طرف برا بعضیا
راهی ارزان برا چار میخ کردن طرف برا بعضیا

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
راهی ارزان برا پول در اوردن برا بعضیا
راهی ارزان برا کلاس گزاشتن جلو بقیه برا بعضیا
راهی ارزان برا سنجشه عشقه طرف برا بعضیا
راهی ارزان برا چار میخ کردن طرف برا بعضیا
باهات موافقم
متاسفانه همین جوریه

mostafamontazer

عضو جدید
چیه رفتی خواستگاری با مهریه بالا روبرو شدی؟:biggrin:

من که زن نیستم ولی فکر میکنم نه خوشی نمیاره ولی واسه خانوما امنیتی مادی برقرار میکنه که شوهراشونو از دست ندن(البته به راحتی)

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چیه رفتی خواستگاری با مهریه بالا روبرو شدی؟:biggrin:

من که زن نیستم ولی فکر میکنم نه خوشی نمیاره ولی واسه خانوما امنیتی مادی برقرار میکنه که شوهراشونو از دست ندن(البته به راحتی)
نه بابا خواستگاری چیه:biggrin::biggrin::biggrin:
ولی اخه اونم میشه زندگی که به زور پول کسیو نگه داری؟

saman61

عضو جدید
من که معتقدم مهر بالا تعیین کننده و تضمین کننده یک ازدواج نیست ، وقتی که دو طرف همدیگرو بخان دیگه مهریه بالا میتونه روی ضعیف شدن این علاقه تاثیر بذاره
البته اینم درسته که مهریه عندالمطالبه هستش ولی من یکی که اگه ازدواج کنم و زنم بگه مهریه مو بده بهش میگم برو خونه بابات تا مهریرو به حسابت واریز کنم دیگه جات توی این خونه نیست

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مهریه باید مطابقه جیبه اقا داماد باشه نه هوا وهوسه خونواده دختر
اینطوری هیچ مشکلی پیش نمیاد

solar flare

مدیر بازنشسته
من با مهریه بالا موافق نیستم خدا شاهده اما خب مگه نه اینکه وقتی مشکلی پیش میاد هر کس از دید خودش نگاه میکنه و فکر میکنه طرف مقابلش مقصره؟
مثلا شما آقایون فکر نمیکنید در این که الان مهریه ها اینقدر بالا رفته شما هم مقصر هستید؟
درسته که زندگی که با مهریه بالا بخواد دوام داشته باشه به درد نمیخوره اما الحق و الانصاف شما هم ببینید چند تا از خانما به خاطر مهریه کم زندگی شونو به راحتی از دست دادن!
میگم همه مقصر هستیم اما با عرض معذرت هستند آقایونی که با شور ازدواج میکنن عاشق همسرشون هم هستند دختره بدبخت هم با عشق قبول میکنه با مهریه کم به عشقش برسه اما بعد از چند سال زندگی که طبیعتا زندگی براش عادی میشه و همسرش دیگه عشقش نیست زیر سرش بلند میشه و میره یکی دیگرو پیدا میکنه و به راحتی چندغاز مهریه زنشو میده و بیرونش میکنه و این میشه که همه هم به فکر مهریه بالا هستند و اما بعضی ها هم که مهریه رو شان میدونن و باید مهریه دخترشون بیشتر از همه باشه
البته اونا هم اشتباهه
مهریه که قانون الهیه برای ثبات زندگی و به نفع زن تعیین شده البته در هر دور و زمانه ای به حسب عرف جامعه اندازه ای داره
که باید با انصاف تعیین بشه و لاغیر
طوری که نه سیخ بسوزه نه کباب

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من با مهریه بالا موافق نیستم خدا شاهده اما خب مگه نه اینکه وقتی مشکلی پیش میاد هر کس از دید خودش نگاه میکنه و فکر میکنه طرف مقابلش مقصره؟
مثلا شما آقایون فکر نمیکنید در این که الان مهریه ها اینقدر بالا رفته شما هم مقصر هستید؟
درسته که زندگی که با مهریه بالا بخواد دوام داشته باشه به درد نمیخوره اما الحق و الانصاف شما هم ببینید چند تا از خانما به خاطر مهریه کم زندگی شونو به راحتی از دست دادن!
میگم همه مقصر هستیم اما با عرض معذرت هستند آقایونی که با شور ازدواج میکنن عاشق همسرشون هم هستند دختره بدبخت هم با عشق قبول میکنه با مهریه کم به عشقش برسه اما بعد از چند سال زندگی که طبیعتا زندگی براش عادی میشه و همسرش دیگه عشقش نیست زیر سرش بلند میشه و میره یکی دیگرو پیدا میکنه و به راحتی چندغاز مهریه زنشو میده و بیرونش میکنه و این میشه که همه هم به فکر مهریه بالا هستند و اما بعضی ها هم که مهریه رو شان میدونن و باید مهریه دخترشون بیشتر از همه باشه
البته اونا هم اشتباهه
مهریه که قانون الهیه برای ثبات زندگی و به نفع زن تعیین شده البته در هر دور و زمانه ای به حسب عرف جامعه اندازه ای داره

مشکل همین معنیه انصافه!
خونواده دختر یجور خونواده پسر یجور بهش نیگا میکنن
اما ملاک جیبه پسر باشه حله

آیاتای

عضو جدید
من که معتقدم مهر بالا تعیین کننده و تضمین کننده یک ازدواج نیست ، وقتی که دو طرف همدیگرو بخان دیگه مهریه بالا میتونه روی ضعیف شدن این علاقه تاثیر بذاره
البته اینم درسته که مهریه عندالمطالبه هستش ولی من یکی که اگه ازدواج کنم و زنم بگه مهریه مو بده بهش میگم برو خونه بابات تا مهریرو به حسابت واریز کنم دیگه جات توی این خونه نیست
اینقدر سخت نگیر حالا! :D

solar flare

مدیر بازنشسته
مشکل همین معنیه انصافه!
خونواده دختر یجور خونواده پسر یجور بهش نیگا میکنن
اما ملاک جیبه پسر باشه حله
دوست عزیز نمیدونم آقا هستید برادر یا خاهر عزیز
اگه انصاف ملاک کارای ما آدما بود که الان وضع دنیا این نبود
هیچ کس دیگه به انصاف توجه نمیکنه پس باید واسه زندگی تو این دنیا یا قید همه چیزو همه کسو زد یا دل به دریا زد که آدم گیر آدم نا اهل نیوفته
که من قید همه چیزو همه کسو زدم چون دنیا پر آدمای نا اهل شده:cry:

taha894

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته اونا هم اشتباهه

کاملا موافقم ..... مقصر این معضل رفتار خود آقایون هستش ....;)

آیاتای

عضو جدید
سلام
چرا تو جامعه ما اینجوری جا افتاده ؟ها؟
چرا خانواده ها سر کل کل با بقیه فامیل مهریه دخترشون رو بالا میبرند؟:surprised:
اخه چرا؟
البته من با مهری مخالفم و تاکید بر گرفتن مهری را توهین به شان و مقام زن میدونم... متاسفانه در کشور ما زنان بخاطر اینکه از طرف حکومت اسلامی مورد تبعیض و ستم قرار گرفتن و هر زمان که بخوان از شوهر خود جدا بشن حق و حقوقی شامل آنها نمیشه در نتیجه تنها راه نجات را گرفتن مهری های سنگین میدونن تا در زمان جدایی از زندگی مشترک بهره ای برده باشن... البته باید به انها حق داد، زیرا اینجا سرزمین زنان بی حامی ست... باید خودشان به فکر خود باشن و نگذارن که کسی حق اونا رو تصاحب کنه...

در کشورهای پیشرفته، مهریه مفهومی نداره چون زن در زمان که تمایل به جدایی داشت صاحب نصف دارایی زندگی مشترک میشه و نیازی به آوردن آیه و سوره هم نیست! خانواده ها هم مجبور نیستن رو دخترشون قیمت گذاری کنن و هر دختری هم گرونتر فروخته شد باعث افتخار فامیل بشه!!!!!!!!!!! :mad:

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
وقتی ادم بعضی از این چیزارو میبینه یه جورایی حس میکنه پدرا دارن دخترشونو میفروشن تا اینکه شوهر بدن.شما اینجوری فکر نمیکنید؟
فکر نمیکنید مهریه سنگین ازدواج رو از قداست دور میکنه و شبیه به یک معامله میشه؟؟؟؟

minoomy

عضو جدید
کاربر ممتاز
مطمئن باشین زنا انقدر غرور دارن که به قیمت مهریه بالا و پول،بی توجهی و نبود عشق و علاقه از طرف همسرشونوتحمل کن.این مردا هستن که با اینکه میدونن زنشون ازشون متنفره باز طلاق نمیدن چون خود خواهن و احساسات خانوما براشون ارزش نداره ولی خانوما(البته اکثرشون)اون لحضه ای که بفهمن شوهرشون ازشون سرد شده در صورت داشتن استقلال مالی یه لحظه هم اون زندگی رو تحمل نمیکنن بنابراین به نظر من گرفتن حق طلاق خیلی خیلی واجبتر و با ارزش تر از مهریه است

دختر شاه پریون

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقتی ادم بعضی از این چیزارو میبینه یه جورایی حس میکنه پدرا دارن دخترشونو میفروشن تا اینکه شوهر بدن.شما اینجوری فکر نمیکنید؟
فکر نمیکنید مهریه سنگین ازدواج رو از قداست دور میکنه و شبیه به یک معامله میشه؟؟؟؟
قضیه این چیزا نیس..اگه بخوای واقع بین باشی میبینی پدرا از بس دختراشونو دوس دارن میخوان هر جوری شده و از هر راهی شده خوشبختی دخترشونو تضمین کنن و تو هیچی کم نذارن ....پسرا هم که ماشالا از بس شنیدن خوش به حال یارو مهریه زنش کمه زود زود میتونه تومبون عوض کنه همین که میبینن مهر زنشون کمه دلشون قیری ویری میره که بلللله...حواسم باشه هر وقت خسته شدم میتونم شوتش کنم بره:(:redface::redface:واسه همین مهر باید کلووونن باشه که این پسرای سست عننصرر به فکر تجدید فراش نیفتن....................هه یه لیوان اب وردار بیار گلوم خشک شد:confused:

minoomy

عضو جدید
کاربر ممتاز
قضیه این چیزا نیس..اگه بخوای واقع بین باشی میبینی پدرا از بس دختراشونو دوس دارن میخوان هر جوری شده و از هر راهی شده خوشبختی دخترشونو تضمین کنن و تو هیچی کم نذارن ....پسرا هم که ماشالا از بس شنیدن خوش به حال یارو مهریه زنش کمه زود زود میتونه تومبون عوض کنه همین که میبینن مهر زنشون کمه دلشون قیری ویری میره که بلللله...حواسم باشه هر وقت خسته شدم میتونم شوتش کنم بره:(:redface::redface:واسه همین مهر باید کلووونن باشه که این پسرای سست عننصرر به فکر تجدید فراش نیفتن....................هه یه لیوان اب وردار بیار گلوم خشک شد:confused:

اگه با کسی ازدواج کنم که همچین طرز فکری داشته باشه همون بهتر که اول کاری به هنگام تمبون عوض کردن مچشو بگیرم و من شوتش کنم بره چون نمیتونم تا آخر عمرم از زندگیم بزنم که مواظب یه احمق باشم و جوونیمو هدر بدم:cool:

دختر شاه پریون

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه با کسی ازدواج کنم که همچین طرز فکری داشته باشه همون بهتر که اول کاری به هنگام تمبون عوض کردن مچشو بگیرم و من شوتش کنم بره چون نمیتونم تا آخر عمرم از زندگیم بزنم که مواظب یه احمق باشم و جوونیمو هدر بدم:cool:
:cool::huh::question:موفق باشی

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در اینکه پدرا به فکر دختراشون هستن شکی نیس. ولی مگه با پول میشه ؟
ازدواج مثل یه هندونه سر بستس هر چی هم که تحقیق کنی (هر دو طرف) هیچ چیز تضمین شده نیس;)

forsha

عضو جدید
به نظر من مهریه بالا واسه اینه که اگه یه روز یه زن فهمید که به هر دلیلی نمیتونه دیگه به زندگیش ادامه بده (البته بیشترش به دلیل بلند شدن زیر سر آقایونه) بدون اینکه از آینده ترسی داشته باشه بتونه طلاق بگیره نه اینکه همش تو این فکر باشه که ممکنه سربار زندگی دیگران باشه و مجبور بشه با خفت زندگی کنه:cry::cry:
اشکم در اومد:cry: