كمك ،HELP ، سئوالات، FAQ ، درخواست ( پروژه هاي درسي )

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ا.پزشکی

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بچه ها کسی ميدونه اگه بخوام پوياي و با چنتا مکعب نشون بدم چی کار بايد بکنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام.
به نظرم بهتره که مکعب رو روی یکی از زوایاش قرار بدی (روی یک زاویه، نه روی یک ضلع، بلکه روی یه گوشش ).و هم اینکه می تونی مکعب هارو باهم تداخل بدی، یه طوری که همدیگرو قطع کنند یا از همدیگه رد بشن.توی یه وضعیت غیر معمول و یا نامتعادل قرارشون بده.

حجم سبز

عضو جدید
سلام چند دتایل از سقفهای شیبدار مختلف می خواستم خواهش می کنم برام بفرستید 1سوال میدونید کنسترکسیون بام صاف یعنی چی لطفا جواب
:cry:

ا.پزشکی

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
من برای مقدمات 2 یه سری مطلب در مورد فرم و عملکرد میخوام
کسی میتونه کمک کنه ؟
اصن نمیدونم چی باید پیدا کنم
اگه بتونین راهنمایی کنین ممنون میشم

سلام.
"فرم" و "عملکرد" دو تا واژه کلی هستن و هم می تونی جداگونه راجع بهشون بحث کنی و هم در ارتباط با هم قرارشون بدی.
کتاب "فرم،فضا،نظم" نوشته "فرانسیس چینگ" رو ببین و به کتاب "تجزیه و تحلیل شاهکارهای معماری"، ترجمه "سعیدی" هم یه نگاه بندازی ضرر نداره.
معمارایی مثل "لوکوربوزیه" هستن که تو یه دوره از طراحیشون فرم و عملکرد رو در ارتباط کامل با هم قرار میدادن و فرم رو تابع عملکرد میدونستن."لویی سولیوان" یه شعار معروف داره که میگه "Form follows Function " که فرم از عملکرد تبعیت میکنه.بهتره با این دید بری سراغ این موضوع و کارهای معمارها رو هم بررسی کنی.

ا.پزشکی

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام چند دتایل از سقفهای شیبدار مختلف می خواستم خواهش می کنم برام بفرستید 1سوال میدونید کنسترکسیون بام صاف یعنی چی لطفا جواب
:cry:

سلام.
من 2تا دیتیل از سقف شیبدار دارم که مال سازمان برنامه و بودجه هستش.
نمی دونم به درد می خوره یا نه ولی هر کار میکنم برات ضمیمه کنم میگه " آپلود ناموفق بود" در صورتی که من حجمشو از 600 کیلوبایت به 49 کیلوبایت رسوندم ولی اصلاً آپلود نمیشه......
اگه دارم اشتباه می کنم بگین لطفاً.....

Arch-man

عضو جدید
سلام. من از كجا ميتونم مطالب خوبي در مورد موسيقي در معماري پيدا كنم.ممنون ميشم اگر منو راهنمايي كنيد.

massoomeh

عضو جدید
سلام

کسي هست که بتونه يه سري اطلاعات در مورد مجموعه ها واستراحت گاههاي بين راهي بهم بده.:w10:

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام. من از كجا ميتونم مطالب خوبي در مورد موسيقي در معماري پيدا كنم.ممنون ميشم اگر منو راهنمايي كنيد.

یکی از وجوه مشترک موسیقی و معماری ریتم هستش فکر می کنم رو این کار کنید بد نباشه!

ا.پزشکی

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

سلام.
1 کتاب هست با همین اسم، "موسیقی و معماری" که مال انتشارات "فضا" ست و مجموعه مقالاتیه که توسط "دکتر محمدمنصور فلامکی"، "مهندس محمدرضا حائری" و . . . نوشته شده.

ا.پزشکی

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
و در ضمن، یادم رفت بگم که کتابی هست به اسم "بوطیقای معماری" که 2جلد داره و تو اون مطالب خیلی خوبی راجع به رابطه موسیقی و معماری هست و با نمودار و تصویر بعضی از جاها روابط رو نشون داده.

موفق باشی

renzo

عضو جدید
درخواست پلان مدرسه ابتدایی

درخواست پلان مدرسه ابتدایی

سلام
اگه میشه ادرس یه سایت معماری که پلان مدرسه توش داره بفرستین

مرسی 30 سی 30:cry: ;)

marya_com

عضو جدید
کسی اطلاعات و عکس در باره مجتمع مسکونی امین در اصفهان کار فیلیپ جانسون دارد ؟

nasimkomijanii

عضو جدید
از تمامی دوستان عزیز میخوام که هرگونه سئوال و درخواست مطالب در زمینه درس و پروژه های خودشون رو در این تاپیک مطرح کنند . هرگونه تاپیک مشابه ای به این تاپیک منتقل خواهد شد .
من در مورد کنسترکسیون بام اطلاعات می خوام خواهش می کنم...:surprised:

nasimkomijanii

عضو جدید
به نظرم مکعب هارو روی زاویه ها و مرزهای بین دو ضلع قرار بدی وتکرار کنی ودر بعضی جاها قسمت هایی از مکعب هارو حذف کنی خوب بشه...:surprised:

mehrnaz68

عضو جدید
ham aknoon niyazmade yariye sabzetan hastam

ham aknoon niyazmade yariye sabzetan hastam

سلام دوستای عزیزم.امیدوارم خوب باشید.میخوام یه اعترافی کنم واقعا خوشحالم که با این سایت اشنا شدم
استاد ریاضیات و امارمون(که البته خیلی بداخلاقه)یه تحقیق ازماخواسته که موضوع اون(کاربرد ریاضیات و امار در معماری)هست.لطف کنید به من کمک کنید اگر منبع یا منابعی ازکتاب یا سایتی وجود داره که راجع به این موضوع هست به من معرفی کنید
با کمال تشکر

mona6358

عضو جدید
انتخاب موضوع پروژه

انتخاب موضوع پروژه

سلام دوستان
من دنبال یک موضوع خوب و پر بار برای درس اصول سرپرستی و کار آفرینی می خوام.
البته میخوام موضوعی باشه که بتونم مطلب های زیاد و خوبی در موردش پیدا کنم.
مرسی.:gol:

يلدا

عضو جدید
اگه ميشه لطف كنيد با توضيحات عكس رو بذاريد. ممنون خيلي خوبه كه داريد پرسپكتيو و تو يه تايپيك جدا توضيح ميديد.

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
خوب در آخرین بحثی که با استادم به خاطر این موضوع داشتیم نتیجه این شد که باید از آب یه کانسپت در آورد
مثلا کار یکی از بچه ها رو نشون داد که از آب به یه حجم رسیده بود
یه ساختمان در کنار آب +یه سنگ دستشویی
یه نفر دیگه هم اومده بود یه قطره کشیده بود و یه لوله رو دور این حلقه پیچونده بود

sanaz950

عضو جدید
من فكر ميكنم در درجه اول ما بايد با انواع مصالح جديد موجود در بازار آشنا بشيم آشنايي با مصالح خيلي فكر آدمو باز ميكنه و حتي ميتونه تو طراحي به آدم ايده بده

memar bashe

عضو جدید
سلام من طرح2 مدرسه ابتدایی بود مدرسه من5کلاس درس داشت 5 کلاس عملی برای شما چگونه است

mikham

عضو جدید
سلام

سلام

سلام آقایون ... خانم ها
معماران عزیز یه لطفی در حق من بکنید
نقشه پلان،مقطع، نما ، پلان فونداسیون، پلان تیر ریزی یک خانه 70 تا 100 متری یک طبقه می خوام
برای درس متره و براوردم
باید ریز متره بنویسم
کسی کمکم کنه ممنون می شم:confused:

ziiiiiiiba-88

عضو جدید
سلام بچه ها من جند تا سایت می خوام که در مورد نمای ساختمان باشه یا اگه لطف کنید جند تا عکس برام بذارید لطفا خیلی خیلی زود خیییییییییییییلی فوریه خیلی مرسی

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان گرامی خصوصا وروجک مجموعه ...

در طی سه پست سعی می کنم حاصل تحقیقاتم رو راجع به کانسپت آب به صورت چکیده عنوان کنم و امیدوارم این نتایج برای ادامه روند تحقیقات شما موثر باشه .

مقدمه :
دیدگاه 1 به موضوع : آب ، از نظر شیمیایی ، عنصری است که تشکیل شده از دو مولکول هیدروژن و یک مولکول اکسیژن . یکی از ساده ترین مواد طبیعت که با وجود ترکیبی ساده ، در تمام علائم حیات موجوده و این غیر قابل انکار بودن مساله رو بیان میکنه .

دیدگاه 2 به موضوع : آب به عنوان یک ترکیب فیزیکی ، حال مایع رو داره . در توصیف این حالت باید گفت به موادی که پس از ریخته شدن در یک جسم ، به همون شکل در میان ، مایع گفته می شه .

دیدگاه 3به موضوع : آب عنصریه که در اثر فرایند های مختلف ، دچار تغییرات فراوانی میشه . یعنی با سرد شدن ، یخ میبنده وبا گرم شدن به گاز تبدیل میشه و این یعنی قدرت آب در تبدیلش به تمام انواع حالتهای فیزیکی .

دیدگاه 4 به موضوع : نیاز واکنش های منفی آب در دو مورد قابل بررسیه . 1- وجود عناصر واسطی در آب که باعث عدم فعالیت منفی در اون و تغییر حالتش بشه و یا حرکت ...

دیدگاه 5 به موضوع : تبدیل انواع حالتهای آب به هم جزو خصایص فوق العاده آب محسوب میشه و این موضوع در هیچ یک از مواد طبیعی دیده نمی شه !!! و هر ماده ای که به این کل در میاد مطمئنا آب اونه که باعث این خصایص میشه .

دیدگاه 6 به موضوع : یک قطره آب دارای خصوصیات فیزیکی جالبی هست : زلال و شفافه . بو نداره . طعم هم نداره . پس یک لیوان اب رو همه آدمها و موجودات زنده ، حیوانات ، و گیاهان می تونن بخورن !! پس سلیقه ها از بین میره . و باز هم آب تنها ماده مشترک بین همه زنده های روی کره زمینه ...

دیدگاه 7 به موضوع : آب پاک کننده است . در ترکیبات شرکت میکنه و به سرعت از ترکیبات خارج میشه . محلول میشه ، مخلوط میشه ، امولسیون میشه ، با گاز ها ترکیب میشه ، در فرآیند انجماد با هر مولکول حد واسطی هم شکل میشه و به تنهایی هیچ واکنشی از خودش نشون نمی ده ...

دیدگاه 8 به موضوع : آب همونقد که زندگی دهنده هست ، میتونه باعث از بین رفتن زندگی بشه . غرق شدن در آب ، سیل و طغیان و ...

دیدگاه 9 به موضوع : آب تحت تاثیر عوامل مثبت و منفی به شکل خارق العاده ایی تحت الشعاع قرار میگیره . ( شهادت اب رو ببینید و راجع بهش تحقیق کنید . این قسمت حدود 30 صفحه از تحقیقات من بود )

دیدگاه 10 به موضوع : جذابیت احکام اسلام در توصیف اندازه های آب : کر ، قلیل و ...

این دیدگاهها ، نگرش های مختلف رو نسبت به تمام عواملی که می تونن در مورد آب مطرح باشن را پوشش میده و میتونه با طرح یکسری سوالات ، جوابهای منطقی و قابل قبولی رو ارائه کنه .
برای پیوند وا تصال جواب این سوالات داشتن اطلاعات مرتبط با مباحث فیزیک ، شیمی و زیست شناسی و اقلیم و همینطور اصول زیبایی شناختی الزامیه .
در پست بعدی که بعد از دیدن نقطه نظرات دوستان هست ادامه روند تحقیقاتم رو در اختیارتون خواهم گذاشت .

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
خیلی خیلی از doomann عزسز ممنونم که سر زد و آموخته هاش رو منتقل کرد
من منتظرم و دعوت کردم که همه ی مدیرای سایت بیان و نظر بدن
saeedgoodboy و archi_arch که حالا بقیه رو نمیشناسم
به هر حال ممنون از همه ی کسایی که میان و با حضورشون بهمون دلگرمی میدن

pariaa_na

عضو جدید
سلام دوستان
من دنبال یک موضوع خوب و پر بار برای درس اصول سرپرستی و کار آفرینی می خوام.
البته میخوام موضوعی باشه که بتونم مطلب های زیاد و خوبی در موردش پیدا کنم.
مرسی.:gol:

اگه يه موضوع پر بار پيدا كردي منم در جريان بزار:)

وضعیت
موضوع بسته شده است.