كمك ،HELP ، سئوالات، FAQ ، درخواست ( پروژه هاي درسي )

وضعیت
موضوع بسته شده است.

MY WORLD

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
درس روستا در واقع به بررسی یه روستا می پردازه که باید برین و از یه روستا بازدید کنین ( حالا یا روستاشو خودت انتخاب می کنی یا استاد جاشو تعیین میکنه) و باید بررسی کنین ببینین که اون روستا چقدر جمعیت داره و چند خانوار داره و چقدر بچه تو اون روستا هست و آیا امکانات روستا واسشون کافیه یا نه.بعدشم طبق این آمار و ارقام باید یه پروژه ای واسه اونجا طراحی کنین،مثلاً یه مدرسه یا یه مجموعه مسکونی و یا حتی طراحی یه میدان برای روستا.(طوری که به بافت روستا هم لطمه نزنی)
سلام دوست عزیز اینایی که گفتی مال روستای 2 بود این دوستی که توضیحات راجع به روستا خواسته مطمئنا منظورش روستای یک بوده واگرنه کسی که روستای یک رو گذرونده تا حدود زیادی با روال کار آشنا ست.

Harpak

عضو جدید
سلام اطلاعات تجاری مخم 1چیزی تو مثل دفترچه مطالعاتی مر30

ا.پزشکی

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز اینایی که گفتی مال روستای 2 بود این دوستی که توضیحات راجع به روستا خواسته مطمئنا منظورش روستای یک بوده واگرنه کسی که روستای یک رو گذرونده تا حدود زیادی با روال کار آشنا ست.

سلام!
با ما تو درس روستا 1 این موارد رو کار کردن.
تو درس روستا 2 باید یه آمارگیری دقیق از کل جمعیت روستا انجام می دادیم و بعدشم برای پایان ترم 3D کل اون روستارو تحویل استاد می دادیم...........
یعنی ما کل روستارو از اول (سه بعدیشو) ساختیم.

sheitonak

عضو جدید
کاربر ممتاز
احجام

احجام

با حجمهای مکعب- مکعب مستطیل- استوانه- مخروط -کره باید یه حجمی درست کنیم که هم حس سکون بده هم حرکت اگه نظری دارین لطفا بدین

pariaa_na

عضو جدید
سلام
من يه پروژه كامل با تمام جزييات و ديتيل هاش ميخوام واقعا ممنون ميشم اگه كسي بتونه كمكم كنه.:(

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
با حجمهای مکعب- مکعب مستطیل- استوانه- مخروط -کره باید یه حجمی درست کنیم که هم حس سکون بده هم حرکت اگه نظری دارین لطفا بدین
من شما رو به معماری+آموزش+ترکیب حجم دعوت میکنم

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
مخروط حس حرکت به بالا رو القا میکنه و استوانه هم اگه به جای قاعده ش روی بدنه ش قرار بگیره حس چرخیدن و قل خوردن رو القا میکنه
مکعب و مکعب مستطیل هم اگه روی یه کنج یا روی یه یالشون قرار بگیرن حس حرکت و پویایی رو میدن
چندتا اتود بزن و عکسشو بذار تا با بچه ها کرکسیون کنیم:);)

mahsa-mt

عضو جدید
سلام تو رو به خدا کمکم کنید من دنبال یه نقد مفصل راجع به فضاهای داخل خانه مثل آشپزخانه اتاق خواب و . . . می گردم:(:cry:

Arch-man

عضو جدید
سلام مهندس.من هم در فكر تشكيل يك گروه هستم. از دوستاني كه مايل هستند خواهش ميكنم تشريف بيارند نظر بدن. ممنون

ا.پزشکی

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام.
من احتیاج به یه مقدار اطلاعات در رابطه با مصالح جدیدی دارم که تو "پیش ساخته سازی ساختمان" (prefabrication ) استفاده می شن. ممنون می شم اگر کسی مطلبی داره یا اگر این مصالح رو می شناسه اسمشون رو بگه.
مرسی.

parham_shokoohi

عضو جدید
موضوعات جالب

موضوعات جالب

[FONT=&quot]داشتم با دوستی صحبت می کردم یه موضوع جالب رو برام تعریف کرد و اون اینکه :[/FONT]
[FONT=&quot]در کلاس درس ساخت وارائه استادشون برای تقویت خلاقیت بچه ها موضوعی رو مطرح کرد که برام خیلی جذاب بود« یه دیوونه رو هر طور که می تونین نشون بدین با ماکت،فیلم،نقاشی،مجسمه،عکس و ..... »[/FONT]
[FONT=&quot]میخوام خواهش کنم هر کی از این موارد شنیده یا سر کلاسی بوده که استاد از این موارد مطرح کرده یا هر موضوع جالبی که یه تفاوتی با کلاسای دیگه داشته مطرح کنه تا شاید از این طریق همه بتونن یه بهره ای ببرن[/FONT]
[FONT=&quot]ممنون میشم [/FONT]

Abolfazl_r

عضو جدید
کاربر ممتاز
[FONT=&quot]میخوام خواهش کنم هر کی از این موارد شنیده یا سر کلاسی بوده که استاد از این موارد مطرح کرده یا هر موضوع جالبی که یه تفاوتی با کلاسای دیگه داشته مطرح کنه تا شاید از این طریق همه بتونن یه بهره ای ببرن[/FONT]
[FONT=&quot]ممنون میشم [/FONT]

ما تو دانشگاهمون یه استاد داریم که اسمشو نمیگم ولی آدم جالبیه.

این آقای دکتر که مدرک هوا فضا از یکی از دانشگاههای معتبر آمریکا داره تازه چند سال هست که به ایران آمده و بیشتر عمرشو در آمریکا گذرونده. ایشون فرد خیلی باسواد و جدی هستند ولی بعضی از کارا و حرفاشون خیلی جالبه مثلا اینکه اولین جلسه تدریسش در ایران مربوط به 4 سال پیش در دانشگاه بوعلی همدانه. این آقای دکتر هم خواسته چند نکته رو برای بچه ها جا بندازه که در طول ترم به مشکل برنخورن و به سه مورد اشاره کرده:

1 - با اسلحه گرم یا سرد وارد کلاس من نمیشین.
2- مست سر کلاس حاضر نمیشید.
3 - با دوست دختراتون نمیاید سر کلاس.

اتفاق جالب دیگه که چند ماه پیش تو دانشگاه خودمون افتاد این بود که سر کلاس این آقای دکتر موبایل یه دانشجو زنگ میخوره که از طبقه سوم توسط استاد محترم به بیرون پرت میشه و ...

زیگورات

عضو جدید
نور را در معماری شما چگو نه میبینید ؟مفهومش را بخواهید با ماکت بسازید چی میسازید ؟:):smile:کمکم کنید . کمکم کنید
مفهوم نور با مفاهیم دایره -خط -صفحه

sanaz950

عضو جدید
سلام منم با چند تا از دوستام تو اين فكر هستيم ما به اين نتيجه رسيديم كه اول بايد چند تا نمونه كار آماده كنيم ( طبيعتا اين نمونه ها غير واقعي و اجرا نشده هستند ) و بعد به فكر تبليغات باشيم.
خوشحال ميشم از راهنماييهاي شما هم استفاده كنم و شايد بتونيم با هم همكاري كنيم

movahedihadi

عضو جدید
سلام یک کقاله انگلیسی در مورد انسان و طبیعت معماری برام بفرستید .متشکرم

TINA ARCHI

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها کسی در مورد مفهوم پويايی و سبکی در معماری چيزی ميدونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ecsir

عضو جدید
خوب مي بينم كه دانشگاها باز شدن و سوالهاي زيادي دارين..........

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.
من احتیاج به یه مقدار اطلاعات در رابطه با مصالح جدیدی دارم که تو "پیش ساخته سازی ساختمان" (prefabrication ) استفاده می شن. ممنون می شم اگر کسی مطلبی داره یا اگر این مصالح رو می شناسه اسمشون رو بگه.
مرسی.

یه سری دیوارهای پیش ساخته گچی هست به اسم rapidwall اینم سایتشون هستش

http://www.rapidwall.com.au/public/content/home.asp?xcid=1

تو ایران هم شرکتهایی هستند که ازش تولید می کنند:w14:

marya_com

عضو جدید
سلام
بچه ها من احتیاج به اطلاعات و تجزیه تحلیل خانه های مدرن ایرانی(4تا)ومدرن خارجی(4تا)
دارم همچنین اگه کسی اطلاعاتی در مورد مجتمع مسکونی امین در اصفهان کار جانسون
داره ممنون می شم بهم بگه

nooshafarin

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام منم با چند تا از دوستام تو اين فكر هستيم ما به اين نتيجه رسيديم كه اول بايد چند تا نمونه كار آماده كنيم ( طبيعتا اين نمونه ها غير واقعي و اجرا نشده هستند ) و بعد به فكر تبليغات باشيم.
خوشحال ميشم از راهنماييهاي شما هم استفاده كنم و شايد بتونيم با هم همكاري كنيم[/quo
منم موافقم که باهم در تماس باشیم حتی اگه باهم کار نکنیم;):smile:

niloofar68

عضو جدید
سلام
من برای مقدمات 2 یه سری مطلب در مورد فرم و عملکرد میخوام
کسی میتونه کمک کنه ؟
اصن نمیدونم چی باید پیدا کنم
اگه بتونین راهنمایی کنین ممنون میشم

TINA ARCHI

عضو جدید
کاربر ممتاز

Architect 1

عضو جدید
ارایه طرح خلاقانه

ارایه طرح خلاقانه

سلام به همه

من ترم 1 معماری هستم. استاد ما در درس درک وبیان معماری از ما خواسته با ترکیب کردن احجام مختلف یک طرح خلاقانه و زیبا ارایه دهیم که در نهایت به صورت یک سازه در می آید.

مثلا استاد ما گفت که یکی از بچه ها در ترم های قبل جعبه بیسکوییت وچند تکه توپ بریده شده را به هم وصل کرد که در نهایت به یک ایستگاه مترو تبدیل شد که توپ ها به عنوان درخت در نظر گرفته شدند و با اضافه کردن چند وسیله دیگر جعبه بیسکوییت به قطاری که در حال ورود به زمین است تبدیل شد.
یعنی در واقع با بکارگیری خلاقیتمان و با استفاده از وسایل متفاوتی مثل شیشه نوشابه و جعبه های مواد غذایی و پیچ و بادکنک و لامپ و .... و با استفاده از آنچه در محیط اطراف وجود دارد طرح زیبایی را ارایه دهیم.
مثلا مثل طرح هایی که در وسط میادین ایجاد می کنند یا سردرهای مختلف یا مقبره های شاعران و ....

اگر ایده خاصی به نظرتان می رسد یا خودتان همچین طرحی داشته اید یا سایت خاصی را می شناسید لطفا من را راهنمایی کنید.

مرسی! :redface:

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در باره کولهاس کسی اطلاعاتی داره؟درباره طرز فکر و اندیشه ها

اینجا میتونی مطلب به انگلیسی راجع به رم کولهاس برداری

:w34:http://en.wikipedia.org/wiki/Rem_Koolhaas
http://www.gsd.harvard.edu/people/faculty/koolhaas/

اینم به فارسی ولی خب خیلی کوتاه هستش

:w34:http://fa.wikipedia.org/wiki/رم_کولهاس

یک سری کتاب هست که هر کدوم یک معمار رو بررسی کرده دقیقاً یادم نیست از کدوم انتشارات هستش ولی در مورد کولهاس همون کتاب S.M.L.XL رو به فارسی چاپ کرده که خیلی کامله!!!:w40:

TINA ARCHI

عضو جدید
کاربر ممتاز

وضعیت
موضوع بسته شده است.