قربانیان مدرنیته رضاخانی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

persian_land

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز نمیتونمی با کلاه نمدی بریم جایی که!!!
شه بانو فرح تمام و کمال دنبال سنت و اداب ایرانی بودند و فعالیت بسیاری داشتن
اما ماجرا کلاه پهلوی اینه که شاه رضا اول در نظر داشتن اون وضعیت اسفناک رو درست کنن!!! و مردم رو با دنیای روز اشنا کنن
در ضمن پوشش مناسب با زمان و فرهنگ تغییر میکنه
اینکه زن ها رو بپیچید تو گونی و چادر مال 1400 سال پیش عربستان
دنیای روز به لباس؟؟؟
به سر لخت یا به حجابه ؟؟؟
دنیای امروز رو با سر لخت گرفتن یا با حجاب؟؟؟
شماها کی میخواید یاد بگیرید وسط یک جا واستید و از اطراف نیفتید ....یکی اینقده از حجاب بد میگه که حال آدم بهم می خوره ...یکی از حجاب اینقده خوب میگه که آدم احساس تهوع می کنه .....
شما الان نوشته های دوستای هم نظرت داره بر می گرده به 2500 سال قبل بعد داری در مورد 1400 سال پیش حرف میزنی ؟؟؟؟
بالاخره لباس اصیل ایرانی یا لباس اونا ؟؟؟؟
هم اینا مشکل دارن هم اونا .... چرا میخواید مشکل رو با مشکل جواب بدید ؟؟؟

persian_land

عضو جدید
کاربر ممتاز
یاسین من دست به تاپیکم زیاد خوب نیست
از اتفاقات 4 سال پیش هم، بدلیل برخی مسائل!!! از جمله همت کم هموطنام ناراحتم
ولی کیه که ندونه دوره دوم انتخاب احمدی «زاد چی شد؟؟؟
چجوری جوونای این مملکت رو به خاک خون کشیدن!!!
این خاک همیشه ندا میداد که 1 روز خوب میاد!!! اما تا روزی که دوستان فکر "سر لخت" هستن!!! روز خوب نمیاد
ولی چون خیلی سیاسی میشه!!! و به سرعت حذف خواهد شد

در ضمن دوستانی که امثال به رای دادید!!!!
به همه کسانی که 88 اومدن بیرون خیانت کردید
برا من خیلی جالبه که مردم برای آزادی دست به دامن رهبرانی میشن که خودشون در دولت های قبلی سهم بسیاری دارند..... نمیخوام این بحث اینجا ادامه بدم ، اما من نرفتم بیرون چون دونفر رو کاملا با بیوگرافی می شناختم و احساساتی نشدم ..... من اگه قرار باشه رهبری انتخاب کنم اشتباه 30 سال پیش نمی کنم ...واضح بود؟؟؟؟

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست محترم خیلی تند رفتی........کشورهای مسلمان عربی که میگی پیشرفت نکردن در حال حاضر کدومشون وابسته نیستن؟......
البته پیشرفت رو من از منظر خودم میگما ....وگرنه تعجب میکنم از دید شما چرا قطر و امارات رو پیشرفته نمیدانید یا حتی همون کویت و عربستان!

ولی اگر گذشته همین کشورها رو ببینید ....به خصوص بعد اسلام افتخارات بی نهایت است .......البته شما هم میدانید قطعا که خیلی از اینها تاریخ چندانی ندارند به جز عربستان

صهیونیستها مسلمانن؟.......آمریکایی هایی که مدام در کشورشون قتل رخ میده، با اسلحه که میراثشونه و اخبار تاسف بار کم شنیده نمیشه همشون مسلمانن ....در میانمار چه کسانی مسلمانان را میکشند؟ و ......

این حرف شما خیلی بد بود .....به خاطر اینکه طرف سیاه پوسته به او توهین میکنید؟....به خاطر رنگ پوست؟ واقعا متاسف شدم که در این عصر برخی حرف از آزادی میزنن و حقوق زن و در عوض حقوقی برای سیاه پوستان قائل نیستن و خیلی راحت اهانت میکنن ........

سایر موارد .....نظر شما محترم ولی قابل نقد که از بحث تاپیک خارج است

فقیرا اومدن راس کار ک وضع ممکت اینه دیگه...زمان کوروش کبیر زنا پوشش عربی داشتن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟1!!!!!!!!!!!

قابل توجه دوستتون ایراندوست........

پوشش در زمان کوروش کبیر مشخص است ....پوششون غربی بوده؟!

خب ظاهرا پاسخی نبود ........و سه دوست محترم به جای پاسخگویی علاقه زیادی به اسپم بازی دارند .......البت اینکه یکی از این اعضا عضو تالار زبان انگلیسی باشن هم در جای خود بسیار شگرف و جالب برای بنده بود .........

و امیدوارم یاد بگیریم که توهین رو اگر بد میدانیم برای همه بد بدانیم ....

اگر انتظار داریم دیگران به عقایدمون احترام بگذارند .....برای عقاید همه خودمان هم احترام قائل باشیم

و البته اگر از غرب صحبت میکنیم .....ای کاش قانونمداری مردم غرب رو هم ببینیم که چگونه به قانون احترام میذارن و از طرفی ساعت کارشون چقدر است ......نه صرفا نوع پوشش آنها را که هیچ توجیهی برای پیشرفت نیست

3peh

عضو جدید
توجه: ارسال مطلب سياسی در باشگاه ممنوع است.

بالای سایت نوشه

persian_land

عضو جدید
کاربر ممتاز
من کاری به پوشش ندارم!!!
1000 بار هم اینجا هم تالار های دیگه گفتم!!! ازادی پوشش
منظور این بود که لباس غربی!!! مناسب تر از بقیه گزینه هاست
والا حامد کرزای با لباس خودش میاد!!! بسیار هم زیباست از نظر من
من هم همون اول گفتم یکی از بزرگترین ایرادهای وارده به این کشور اینه که حقوق اقلیت و اکثریت رو رعایت نمی کنه ... شاید در مورد نود درصد از برامه های بیست ساله آینده درست کار می کنه اما همین رعایت نکردن حقوق کرد، ترک، بلوچ و اقلیت های دینی دیگه حتی هم دین های سنی از آخر کار دستش میده ....

persian_land

عضو جدید
کاربر ممتاز
اسلام در تضاد با حقوق شهروندی
و برابری در اسلام فقط در کلامه
اصلا اینطوری که میگی نیست ....
پیامبر زمانی که حکومت رو به دست گرفت فقط در دوشهر مکه و مدینه رعایت حجاب رو کلا الزامی دونست.... همچنین دیگر ادیان مثل مسیحیت و یهودیت و زرتشت در انتخاب دین و نحوه زندگیشون آزاد بودند اما باید جزیه یا همون مالیات بخاطر زندگی در حکومت اسلامی می دادند.... حکومت اسلامی 1400 سال پیش فقط اسلامی بود و مقاصد دیگه ای نداشت ...

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
محمد اقا!!! اگر میخوای بدون توهین و همینجوری خوب با هم صحبت کنیم!!! نباید بزنی تو خط علی حسینی!!!
الکی ژست پیروزی نگیر
چیزی نگفتی که جواب بگیری
من گفام اسلام باعص بدبختی!!! نمونش 1 کشور پیشرفته مسلمان نام ببرید!!! شما داری از وابستگی به غرب حرف میزنی
اینجا مسجد یا پایگاه بسیج نیست
که هرچی بگی ما هم ماشالا باریکلا بگیم
الآن بنده به شما توهین کردم؟.....در ضمن فکر نمیکنید درست نیست مدام اسم فردی میارید که اینجا در این تاپیک یک پست هم نزده؟.......بنده نمیدونم ایشون چه کرده چه نکرده و اتفاقا با ایشون هم در خیلی زمینه ها مخالفم ...ولی اجازه زود قضاوتی به خود نمیدم

چیزی نگفتم؟!فکر میکنم در نقل قولها مشخصه ........

راستی نمیخواید حرف دوستونو نقض کنید .....
منطورم دومین نقله که البته پر رنگ کردم!

دروغ میگم؟..........پادشاهانش وابسته نیستن؟

خدمت شما عرض کردم با نگاهی که دیدم شما از پیشرفت گفتین نمونه بارزش امارات و قطر .......تا به حال به این دو کشور رفتین؟

بنده اینجا رو یک محفل علمی میدونم که جمعی از مهندسین حاضرند ....شما کجا میدانید؟

حرفی که در قبال سیاه پوستان زدین آیا منطق قبول میکنه؟

دوست عزیز اصلا بحث برد و باخت نیست!.....مگه شما همچین نگاهی دارید ؟.......یک تاپیکی در قبال رضاخان بوده ....شما اونو در حد یک آدم بدون اشتباه اوردین بالا و بعد نقد کردیم .....شما هم برخی حرفهای منو نقد کردین .....اینجا مگه قراره برنده رو تعیین کنن یا بهش جایزه بدن؟:surprised:

persian_land

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب البته جزیه گرفتن هم درست نیست

مثل اینه که از شمای مسلمون تو فرانسه پول زور بگیرن چون مسلمونی و داری تو کشور مسحی زندگی میکنی؟؟؟
پیامبر شما نبود که در فتح مکه گفت: با رافت اسلامی هرکس اسلام اورد در امانه و با ز با همون رافت اسلامی هرکس قبول نکرد بزنید بکشید و غارت کنید؟
جزیه همون مالیاتیه که شما ندونسته و کشورهای اروپایی دونسته به دولتشون میدن .... تفاوت نداره ....
بله همون پیامبر بود که به مدت 3 سال توسط افراد مکه در یک دره بدون کشت بود و از همه جا رانده شده بود... تمامی افرادش توسط افراد مکه شکنجه شده بودند و وقتی مکه رو فتح کرد گفت :
هرکسی که خدا را قبول نکرد باید از مکه برود .... چیزی که شما می گید رو نگفت بلکه خواست اون هایی که خدا رو قبول ندارند از مکه برن ...کوچ کنن ...هجرت کنن ....

3peh

عضو جدید
آقای محممد آقا شما بهتر میدونید که این جور بحث ها سر و ته نداره و بی نتیجه هست؛
ضمن اینکه خلاف قوانین سایت هم هست.
بنظرم دیگه ادامه ندین.

persian_land

عضو جدید
کاربر ممتاز
:Dبابا مالیات رو که همه میدن
بر اساس دین مالیات گرفته نمیشه که
والا ما شنیدیم قتل عام کرد
مشکل اینه که شما فقط شنیدی.... هیچ منبعی چنین چیزی ننوشته .....
حتی در جنگ اعراب با ایران دوستان در تاپیک ها طوری حرف می زنن که انگار یطدگرد سوم یک پادشاه به حق بود و استوار بود ....
یا میان برای یهود و هامون و فیلم شبی با شاه چیزهایی میگن که از کتاب های اسطوره یهود برداشته میشه .....
من فکر می کنم تدبیر خیلی مهم باشه ، می تونید منابع مختلف و زیادی رو بخونید که در همه اون ها نوشته شده پیامبر بدون خون ریزی مکه رو فتح کرد....

persian_land

عضو جدید
کاربر ممتاز
ماشالا 2-3 تنه ..........
ها ما خیلی قوی هستیم ....
جریه چی شد؟؟؟
اخر مالیاته یا پول زور؟؟
اگر مالیات که همه باید بدن
مالیات ....همه هم میدادن ....اما اونایی که غیر مسلمون بودن به اون اسم می خوندن ....
دوستان من باید برم
شب خوش
شما کلیات درست میگی اما چون وارد جزئیات اسلام میشی و میخوای بحث به اسلام ربط بدی همیشه محکوم به شکست هستی..... خیلی از چیزهایی رو که میگی من هم به عنوان شیعه و مسلمون قبول دارم از جمله حق آزادی حجاب در جامعه و حقوق اقلیت ها و خیلی چیزهای دیگه، اما باید یاد بگیری که این ها رو به حساب اسلام نگذاری و به اون حمله نکنی .... وگرنه تا آخر همینه....

persian_land

عضو جدید
کاربر ممتاز
اتفاقا منابع زیادی این رو نوشته
بخصوص که در اسلام جنایت ضد بشریت چیز بدی محسوب نمیشه!!! تاریخ نگارهای اسلامی هم سعی در لاپوشونی نکردن
منبع رو بگو تا بخونم .....
من کلی کتاب در این مورد خوندم ...
و کلی هم در مورد تاریخ اسلام و تاریخ ایران مطالعه داشتم ...
شما منبع و کتاب رو بگو من بررسی کنم و بخونمش ...

persian_land

عضو جدید
کاربر ممتاز
والا الان منبعی در اختیارم نیست که به شما بگم
شما 1 کم کتاب های مخالفان رو بخونی!!! میبینی!!!
تاریخ دان ها!!! مثل اینوریا نیستن که 1 اخوند در همه زیمنه ای تاریخی!!! علمی!!! و ... نظر یده
من کتاب های مخالفان رو بسیارررررررررررررر خوندم .....
از مخالفان شیعه و سنی با هم تا کتاب های 23 سال فتنه و آیات شیطانی ....
کتابی مثل 23 سال فتنه رو وقتی میخونی که کوروش رو با محمد مقایسه کرده فقط میخندی ..... محمد رو به بیماری پیشرفته ای متهم کرده که از همون لحظه تا همین الان هیچ گونه از این بیماری نام آشنا معرفی نشده .... یک بیماری نسبت داده که نمیشه بازش کرد و این رو پیشرفته ترین نسبت داده .... این شخص هم دکتر نبوده ....
و از اونور جریان حمله کوروش به پدربزرگ خودش و سلسله ماد رو اینقده رمانتیک توصیف کرده که ....
از این کتاب ها اینور هم هست .....
اگه میخوای با معیار عقل بسنجی من اکثر کتاب های مخالفین رو خوندم فقط اتهامات بی پایه است و هیچکدوم صحت نداره ....مثال هم زدم برات اما ادامه نده ...

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز علی جسینی 1 الگو!!! الگوی چی بماند
من از اسم ایشون زیاد استفاده خواهم کرد
کدوم حرف دوستم؟؟؟
من میگم کشور های اسلامی پیشرفت نکردن
شما میگی امارات و قطر پیشرفت کرده؟؟؟ البته چیشرفتی داشتن
ولی منظور من ساختن برج و پارک ابی نیست
منظور من 1 چیزی مثل کره و ژاپن 20-30 سال پیشه
نمیدونم شما چرا هی با نشون دادن وابستگی عرب ها میخواید بگید ما خوبیم
اسلام مانع از پیشرفته!!! امارات و سوریه و ... نداره!!!
همه عقب مونده هستن!!!
امارات از غفلت ما استفاده کرد!!! دبی رو جانشین کیش کرد
و کیش رو شاهنشاه اریا مهر برای همین نظر در نظر گرفته بود
و سن شما کمه!!! مثل من. از پدرتون راجع به اول انقلاب و برنامه "کیش و مات" سوال کنید
و بعد ببینید شاهنشاه چه افقی رو نگاه میکردن
حرفم در قبال سیاه پوستا 100% درسته
1 کشور سیاه رو بگید که در جنگ داخلی و فرقه ایو بدبختی نباشه
رضا شاه از نظر من انقدر خدمت کرده که اشتباهاتی هم اگر داشته قابل چشمپوشیه
اما 14 معصوم شما که مدام در مراسم مختلف باید تاپیکشون رو ببینیم و اسمشون رو بشنویم!!!
چه خدمتی کردن؟؟؟ به ایران؟؟؟ به انسان؟؟؟
خب کره و ژاپن و چین آیا به فرهنگ خودشون کامل پشت کردن؟.......آیا دلیل پیشرفتهاشون جز پشتکار و کار و تلاش زیاد بوده؟
........خدمت شما عرض کردم .......بحث بنده و شما در قبال زمان رضاخانه .....به حال ربط چندانی پیدا نمیکنه و گذری یک حرفی بزنیم .....نه اینکه دقیق شیم .......
خب این نگاه شما درست نیست ....چرا که خدمت شما عرض کردم ........ایران در زمان صفویه دانشمندان بسیاری داشته ....جهان اسلام به کل داشته
آیا ابوریحان بیرونی رو نمیبینید؟.......شیخ بهایی رو نمیبینید؟.....بوعلی سینا رو نمیبینید؟
البته دانشمندان مسلمان کم نبوده اند ......خواستید با اسامی مطرح کنم و اکتشافات و اختراعاتشون تک تک براتون بیان .....البته با منبع
خب کشورهای آفریقایی هستن که اتفاقا کشورهای ثروتمند و دارای منابع بسیار هستن .....حتی معادن طلا ......ولی متاسفانه غرب اونها رو چپاول کرده ....دروغ میگم بگید دروغ میگی! و البته منبع هم برای حرفتون بیارید .....
ضمن اینکه سیاه پوستان بسیاری هستن که پیشرفت کردن .......پولدارن و مثلا ورزشکاران بزرگی هستن یا دانشمند هستن ......و اتفاقا بسیار آزادی خواه
پدر بنده از زمان پهلوی تعریف خوبی ندارند ....
اگر شما رو دعوت کردن و مدام براتون پیام گذاشتن که به همچین تاپیکی بیاین و یا این تاپیکها رو در جای نامربوط زدن از نظر بنده هم اشتباه است ....جای تاپیکهای مرتبط با اسلام مشخص است اینجا .....
خب طبیعیه وقتی شما با اسلام تا این حد مشکل دارین خدمات رو نبینید .......مثلا بنده یکی از خدمات اسلام رو .....احترام قائل شدن برای انسانها با هر زبان هر قومیت و هر نژاد و رنگی میدانم و در ایه قرآن مطرح شده که همه انسانها با هم برابرند و ملاک برتری فقط اعمال صالح است .......
من به این مسئله افتخار میکنم و معتقدم اگر سران کشورها به این مسئله معتقد بودن دنیا شیرین تر از امروز بود .......

در شرایطی که شما ظاهرا این مسائل رو قبول ندارید و ملاک برتری رو موارد دیگر میدانید.......

آقای محممد آقا شما بهتر میدونید که این جور بحث ها سر و ته نداره و بی نتیجه هست؛
ضمن اینکه خلاف قوانین سایت هم هست.
بنظرم دیگه ادامه ندین.

سلام العلیکم .....به پست شما احترام میذارم هرچند تازه واردین و بسیار خوشحالم که قوانین رو میبینید ........

اگه شما خلاف تشخیص دادین .....احتمال خلاف بود پس هست و حتی احتمال اعمال قانون شدن ما! ..گرچه معتقدم حرف خلاف قانون نزده ام ......ولی به پام شما احترام میذارم و دیگر ادامه نمیدهم

یا حق

• Like
واکنش ها: 3peh

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز

بردوک بزرگ

عضو جدید
کاربر ممتاز
رضاخان رو هنوز هیچکس نتونسته به طور کامل معرفی کنه : ملت یا شیفته رضاخان هستند که اعمالشو کلا درست میدونند یا مخالفش که کلا اونو یک شیطان بزرگ میدونند حالا چی بوده وکی بوده رو باید سالها نشست خواند ومطالعه کرد و بیطرفانه قضاوت.

وضعیت
موضوع بسته شده است.