قربانیان مدرنیته رضاخانی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

MEHRNOOSH.D

عضو جدید
کاربر ممتاز
محمد اقا ایا میدونی بهترین تکنسین های ایران در زمان پدر و پسر مقدس از المان و اتریش برمیگشتن و به ایران خدمت میکردن؟؟؟
ایا میدونی یکی از بزرگترین مشکلات فعلی ایران!! اینه که دیگه تکنسین نداره!!!
ایا میدونی اگر رضا شاه کبیر با لگد چادر رو از سر زن ها بر نمیداشت!!! الان زن ها هنور تو گونی بودن !!!
ایا میدونی حق رای رو چه کسی به زن های ایران داد؟؟؟ در حالی که خمینی مخالفت صریح خودش رو اعلام کرد!!!
سند و مدرکش هم که موجود راحت میتونی ببینی
ایا شمایی که بحث از علم میکنی!!! میدونی اگر پدر ایران نوین!!! شاه رضا نبود!!! زن های ایرانی شاید هنوز هم حق تحصیل نداشتن!!! حقی که مدری شدید باهاش مخالف بود!!!
اسلام دین ضد ازادی و ضد اندیشه است

پیروسخنان دوستم:اقا رضاخان نبوغی داشته ک هیچکی نداره...سطح فهم و درکش ب حدی بوده ک هنوز واس بعضی از ما غ ق درکه...اونوقت میایدمیگید ازادی زن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟چ ازادی ای؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟تو این چن سال چ ازادی ای ب زن دادید؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!

omid_omid

عضو جدید
:biggrin:باز شما؟؟؟
خودت معرفی نمیکنی تو تالار؟؟ به ما بگو حداقل!!!
میگن omid_naomid هم شما هستی؟؟؟
اقایون خانوما یکی از عوامل اهراج بنده!!! امید-امیده:D
محممد آقا، ورداشته تاپیکی که آخرین پستش مال 2011 هست رو از گور کشیده بیرون، یکی از اون متون خاص محممد آقا و شرکای برحق بر تختش، که با شعبده بازی هر خطش به چند تا موضوع مختلف اشاره می کنه و به زبان ما اهالی کوچه و بازار بازی با کلمات هست رو زده، اون هم کجا؟ در گفتگوی آزاد نه در بخش تاریخ. که مدیون هست کسی فک کنه هدف از این سبک نوشته ها در مکانی خلاف مغزشویی و القا در ذهن مخاطب ساده دل هست، نه بیان و موشکافی موضوعی به صورت علمی. آن وقت تو در چنین جو علمی ای اسپمت گرفته؟ هووم؟ مثل این گزارشی ها بگم مدیر اخت کنه؟ آه ه ه ه، راستی، ببخشید شما؟

محممد آقا، با توجه به این که شما از تاریخ پیش از اسلام ایران و انیران گرفته تا معاصر و به عبارت دقیق تر هر آن چه که نقل مجالس پیر و جوانمون هست، شما هم صاحب نظر هستید. لطفاً رمز موفقیت خودتون رو با ما در میون بگذارید. مثلاً تمام کتاب هایی که خوانده اید (جدا از معتبر بودن و نبودن) رو نام ببرید. مشتاقم.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه شما فقط مهندس برقید...این حرفتو جدی نمیگیرم..

نه اتفاقا خوب میدونم اینجا کجاس...جایی ک ی عده اصل تاپیکشون توهین ب عقاید دیگرانه...همونایی ک وقتی ی پست توهین میشنون باشگاه رو روسرشون میزارن..

ما همه جا راحتیم...چ تو خصوصی ... چ تو پرف...و چ تو تالارا...
خدمت شما عرض کردم ....سوال برام یش اومد ...آخر معماری یعنی طراحی ، تعقل ...نه اسپم بازی!
قوانین حرف شما رو رد میکنه و قوانین اجازه برخورد با منحرفین بحث را میدهد .....
برای یک خانم مهندس زشته که قوانین رو نخونده باشه و از طرفی اشکارا نقض قوانین بکنه و با افتخار هم بگه!
پیروسخنان دوستم:اقا رضاخان نبوغی داشته ک هیچکی نداره...سطح فهم و درکش ب حدی بوده ک هنوز واس بعضی از ما غ ق درکه...اونوقت میایدمیگید ازادی زن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟چ ازادی ای؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟تو این چن سال چ ازادی ای ب زن دادید؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!

خب شما که خبر دارین بگین ......منظورم از نبوغ ایشونه!..البته لطفا از خودتون نگید چون فکر نمیکنم شما در اون دوران بوده اید! ....بنابراین از زبان دیگران بگید ....انگلیسی هم باشه چه بهتر ......

کلی که همه میتونن حرف بزنن!

حقوق زن رو برای بنده بگین ......تا ببینم این حقوق از نگاه شما چیست .....بعد مقایسه میکنیم ....

البته یک مسئله ای هم یادم آمد .....آیا این جز حقوق زن به خصوص بانوی مسلمان شمار نمیرود که در ادارات، مدارس و ... با حجاب اسلامی خود خدمت کند؟.......

حتما میدانید که آقای رضاخان بر خلاف قولی که داده بودن برخلاف قانون مشروطه عمل کردن ....بانوان با حجاب اسلامی و شکل شمایل غربی نداشتن حق حضور در کار خود رو نداشتن و خیلی ها به همین علت خانه نشینی رو برگزیدن (بگذریم اگر در خلاف این در خیابونها می اومدن هم چه برخوردی باهاشون میشد)

آیا رضاخان شما ارزشی برای عقاید مسلمین قائل بود؟.....در کشوری که حداکثر قاطع شیعه هستند؟

شما در این تاپیک هستید.....اینکه در سایر تاپیکها چه میشه و خدایی نکرده به عقایدی توهین میشه راه برای رسیدگی به توهین از سوی مدیران باز است و در قوانین هم مطرح شده ........

البته نقد عقیده کرد یک چیز دیگر است ....هر نقدی رو نبایستی توهین دانست و من فکر نمیکنم در این تاپیک از سوی بنده و استارتر به شما توهینی صورت گرفته باشه ......

MEHRNOOSH.D

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدمت شما عرض کردم ....سوال برام یش اومد ...آخر معماری یعنی طراحی ، تعقل ...نه اسپم بازی!
قوانین حرف شما رو رد میکنه و قوانین اجازه برخورد با منحرفین بحث را میدهد .....
برای یک خانم مهندس زشته که قوانین رو نخونده باشه و از طرفی اشکارا نقض قوانین بکنه و با افتخار هم بگه!

خب شما که خبر دارین بگین ......منظورم از نبوغ ایشونه!..البته لطفا از خودتون نگید چون فکر نمیکنم شما در اون دوران بوده اید! ....بنابراین از زبان دیگران بگید ....انگلیسی هم باشه چه بهتر ......

کلی که همه میتونن حرف بزنن!

حقوق زن رو برای بنده بگین ......تا ببینم این حقوق از نگاه شما چیست .....بعد مقایسه میکنیم ....

البته یک مسئله ای هم یادم آمد .....آیا این جز حقوق زن به خصوص بانوی مسلمان شمار نمیرود که در ادارات، مدارس و ... با حجاب اسلامی خود خدمت کند؟.......

حتما میدانید که آقای رضاخان بر خلاف قولی که داده بودن برخلاف قانون مشروطه عمل کردن ....بانوان با حجاب اسلامی و شکل شمایل غربی نداشتن حق حضور در کار خود رو نداشتن و خیلی ها به همین علت خانه نشینی رو برگزیدن (بگذریم اگر در خلاف این در خیابونها می اومدن هم چه برخوردی باهاشون میشد)

آیا رضاخان شما ارزشی برای عقاید مسلمین قائل بود؟.....در کشوری که حداکثر قاطع شیعه هستند؟

شما در این تاپیک هستید.....اینکه در سایر تاپیکها چه میشه و خدایی نکرده به عقایدی توهین میشه راه برای رسیدگی به توهین از سوی مدیران باز است و در قوانین هم مطرح شده ........

البته نقد عقیده کرد یک چیز دیگر است ....هر نقدی رو نبایستی توهین دانست و من فکر نمیکنم در این تاپیک از سوی بنده و استارتر به شما توهینی صورت گرفته باشه ......

خدمتی ک رضاشاه ب مردم کرده و ازادی ک ب زن داده رو ایراندوست عزیز گفت...حجاب؟؟...اما درصورتی ک خودش بخواد و واقعاعقیده داشته باشه...تو ایران اکثرخانوما ازترس گشت ارشاد و ب زور حجاب میزارن

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدمتی ک رضاشاه ب مردم کرده و ازادی ک ب زن داده رو ایراندوست عزیز گفت...حجاب؟؟...اما درصورتی ک خودش بخواد و واقعاعقیده داشته باشه...تو ایران اکثرخانوما ازترس گشت ارشاد و ب زور حجاب میزارن

کجا گفتن؟.........اینکه با زور و لگد حجاب رو از سر دیگران برداشتن؟...........

شما چطور به همچین نظری رسیدین؟......چون خودتون این چنین هستین؟چون مثلا شمال تهران این چنینه؟....به سایر شهرها سر زدین؟....به مناطق جنوبی رفتین و .....؟

باز هم جالبه شما به گشت ارشاد ایراد میگیرین ....که البته منم با شما هم عقیدم گشت ارشاد نبایستی هرگز برخورد تندی انجام بده ....

و سخن رهبری انقلاب و رئیس جمهور سابق و فعلی تا حدودی بر این مواضع استوار است.......

ولی وقتی تاریخ میگه نه صرفا بنده که رضا خان چه دستوری داده و مامورینش چه برخوردی با بانوان کردن و چه محرومیتهایی که صادر نکردن ...ایشون رو مدافع حقوق زنان میخوانید!.جالب نیست؟

MEHRNOOSH.D

عضو جدید
کاربر ممتاز
کجا گفتن؟.........اینکه با زور و لگد حجاب رو از سر دیگران برداشتن؟...........

شما چطور به همچین نظری رسیدین؟......چون خودتون این چنین هستین؟چون مثلا شمال تهران این چنینه؟....به سایر شهرها سر زدین؟....به مناطق جنوبی رفتین و .....؟

باز هم جالبه شما به گشت ارشاد ایراد میگیرین ....که البته منم با شما هم عقیدم گشت ارشاد نبایستی هرگز برخورد تندی انجام بده ....

و سخن رهبری انقلاب و رئیس جمهور سابق و فعلی تا حدودی بر این مواضع استوار است.......

ولی وقتی تاریخ میگه نه صرفا بنده که رضا خان چه دستوری داده و مامورینش چه برخوردی با بانوان کردن و چه محرومیتهایی که صادر نکردن ...ایشون رو مدافع حقوق زنان میخوانید!.جالب نیست؟

اون زمان چون مردم درک و فهم کافی نداشتن برخورد اونجوی رو میطلبید...اما الان اجباری بودن حجاب ب نظر من اشتباهه...مردم هیچ نوع ازادی ای ندارن...حتی پوششی...

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
اون زمان چون مردم درک و فهم کافی نداشتن برخورد اونجوی رو میطلبید...اما الان اجباری بودن حجاب ب نظر من اشتباهه...مردم هیچ نوع ازادی ای ندارن...حتی پوششی...

فکر نمیکنید اشکارا در حال توهین هستید؟.....ببینید میگید درک و فهم نداشتن!....بر چه اساس همچین حرفی میزنید؟......چون مخالف تفکر شما بودن؟

فکر نمیکنید با این تعبیر شما امروز هم افرادی میتونن برخورد نامناسب گشت ارشاد رو توجیه کنن؟....
اصلا هر حکومتی میتونه زور بگه ....با این تعبیر که من بیشتر از مردمم میفهمم و هرچه من بگم اون بایستی سفت و سخت اجرا بشه و کسی هم حقی جز اون نداره!.مخالفین من نفهم هستند و بایستی به زور هم شده تن دهند...

بنابراین دنبال توجیه نباشید .....از حقوق زن قرار بود بگین ......بفرمائید تا بشنویم

MEHRNOOSH.D

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکر نمیکنید اشکارا در حال توهین هستید؟.....ببینید میگید درک و فهم نداشتن!....بر چه اساس همچین حرفی میزنید؟......چون مخالف تفکر شما بودن؟

فکر نمیکنید با این تعبیر شما امروز هم افرادی میتونن برخورد نامناسب گشت ارشاد رو توجیه کنن؟....
اصلا هر حکومتی میتونه زور بگه ....با این تعبیر که من بیشتر از مردمم میفهمم و هرچه من بگم اون بایستی سفت و سخت اجرا بشه و کسی هم حقی جز اون نداره!

بنابراین دنبال توجیه نباشید .....از حقوق زن قرار بود بگین ......بفرمائید تا بشنویم
فعلم مخاطب نبود ناراحت مشید.....................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!توجیه کنن...گشت ارشاد برای چی باید چنین برخوردی کنه؟؟؟؟؟چرا حجاب باید اجباری باشه/؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

همین نداشتن حجاب کلی ازادیه...ورود زنا ب زمینه ی اشتغال کشور...حق درسخوندن زن...

persian_land

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا موضوع اینقده سخت وپیچیده می کنید؟؟؟؟
بیچاره ملتی که برای فرار از حال اش به گذشته پناه می بره .....
رضاخان هم خدمت کرده ....کسی منکر این قضیه نمیشه...اونایی که میشن هم تاریخ نخوندن ....اما اونم زورگو بوده ....چه فرقی می کنه به زور چادر سر کسی کنی یا چادر از سرش برداری؟؟؟؟ چه فرقی می کنه آژان باشه یا گشت ارشاد؟؟؟ در هر صورت نقض آزادیه .....
پس خواهش می کنم این همه این خوب بود اون بد بود نکنید .....

MEHRNOOSH.D

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا موضوع اینقده سخت وپیچیده می کنید؟؟؟؟
بیچاره ملتی که برای فرار از حال اش به گذشته پناه می بره .....
رضاخان هم خدمت کرده ....کسی منکر این قضیه نمیشه...اونایی که میشن هم تاریخ نخوندن ....اما اونم زورگو بوده ....چه فرقی می کنه به زور چادر سر کسی کنی یا چادر از سرش برداری؟؟؟؟ چه فرقی می کنه آژان باشه یا گشت ارشاد؟؟؟ در هر صورت نقض آزادیه .....
پس خواهش می کنم این همه این خوب بود اون بد بود نکنید .....

واقعا بیچاره ملتی ک برای فرار ازحال ب گذشته پناه میبره....ما واقعا الان چی داریم ک بهش بنازیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!

persian_land

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا بیچاره ملتی ک برای فرار ازحال ب گذشته پناه میبره....ما واقعا الان چی داریم ک بهش بنازیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!
برای نازیدن چیزهای زیادی داریم اما به درد زندگی مون نمیخوره بخاطر مشکلاتی که داریم .....
یعنی مشکلات زندگیمون اجازه نمیده بهشون فکر کنیم ....
برای خود من بیکاری ... بی پولی و چیزهای دیگه ....

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
فعلم مخاطب نبود ناراحت مشید.....................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!توجیه کنن...گشت ارشاد برای چی باید چنین برخوردی کنه؟؟؟؟؟چرا حجاب باید اجباری باشه/؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

همین نداشتن حجاب کلی ازادیه...ورود زنا ب زمینه ی اشتغال کشور...حق درسخوندن زن...
بله ......منم کلی گفتم خدمت شما .......ناراحتیماز توهین بود ....بله دقیقا میتونن توجیه کنند ......به این دلیل که زنانی که با همچین پوششی میروند را فاقد درک و شعور میداند و از طرفی در کشور اتفاقی هم براشون بیفته که متوجه هستید منظورم چیست بازم به گشت ارشاد ایراد میگیرن!

اجبار در هر چیزی خوب نیست .........

خب این نگاه شماست و از طرفی خیلی ها بی حجابی رو محصور شدن در دامن شیطان میدانند.مثل زمان رضا خان که حاضر شدن بانوان مسلمان به کار خود نرن ....از اونجایی که تفکرات محترمه یقینا جای بی احترامی نیست.....
یعنی حقوق زن فقط همینه؟.........

مواردی که گفتین ......در زمان قبل پهلوی ملای خانم(معلم خانم) بوده ...... زنان به چه اموری اشتغال یافتن و چه جور زنانی؟آیا به جز قشر مرفه قشر دیگری هم تحصیل کرده میشد؟.......ایا کسانیکه منطبق با قانون مشروطه عمل میکردن از این حقوق بهر مند بودن یا شرطش به سبک غربی بودن بود؟

در ضمن میدانید که بعد مدتی انجمن های زنان که زیر نظر دولت بودند هم تعطیل شدند......... نشریه هایی چون انجمن نسوان وطنخواه، پیام سعادت زنان در رشت، بیداری زنان، زنان ایران، عالم نسوان و سایر نشریات مستقل زنان تعطیل شدند و گردانندگان آن تبعید و به زندان افتادند؟ (Paidar، 1996b، ص 102 به نقل از صادقی، صص 56-57 )

چنتا خانم در زمان رضا خان در عرصه سیاسی و یا کار مهم مورد استفاده قرار گرفتن؟

شما بگید تا بنده بدانم.........البته با منبع بگید چه بهتر!

MEHRNOOSH.D

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای نازیدن چیزهای زیادی داریم اما به درد زندگی مون نمیخوره بخاطر مشکلاتی که داریم .....
یعنی مشکلات زندگیمون اجازه نمیده بهشون فکر کنیم ....
برای خود من بیکاری ... بی پولی و چیزهای دیگه ....
مشکل زیاده...
بله ......منم کلی گفتم خدمت شما .......ناراحتیماز توهین بود ....بله دقیقا میتونن توجیه کنند ......به این دلیل که زنانی که با همچین پوششی میروند را فاقد درک و شعور میداند و از طرفی در کشور اتفاقی هم براشون بیفته که متوجه هستید منظورم چیست بازم به گشت ارشاد ایراد میگیرن!

اجبار در هر چیزی خوب نیست .........

خب این نگاه شماست و از طرفی خیلی ها بی حجابی رو محصور شدن در دامن شیطان میدانند.مثل زمان رضا خان که حاضر شدن بانوان مسلمان به کار خود نرن ....از اونجایی که تفکرات محترمه یقینا جای بی احترامی نیست.....
یعنی حقوق زن فقط همینه؟.........

مواردی که گفتین ......در زمان قبل پهلوی ملای خانم(معلم خانم) بوده ...... زنان به چه اموری اشتغال یافتن و چه جور زنانی؟آیا به جز قشر مرفه قشر دیگری هم تحصیل کرده میشد؟.......ایا کسانیکه منطبق با قانون مشروطه عمل میکردن از این حقوق بهر مند بودن یا شرطش به سبک غربی بودن بود؟

در ضمن میدانید که بعد مدتی انجمن های زنان که زیر نظر دولت بودند هم تعطیل شدند......... نشریه هایی چون انجمن نسوان وطنخواه، پیام سعادت زنان در رشت، بیداری زنان، زنان ایران، عالم نسوان و سایر نشریات مستقل زنان تعطیل شدند و گردانندگان آن تبعید و به زندان افتادند؟ (Paidar، 1996b، ص 102 به نقل از صادقی، صص 56-57 )

چنتا خانم در زمان رضا خان در عرصه سیاسی و یا کار مهم مورد استفاده قرار گرفتن؟

شما بگید تا بنده بدانم.........البته با منبع بگید چه بهتر!

من کیبوردم خراب شده نمیونم طولانی بنویسم...فاقد درک و شعور؟این توهین بود الان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟الانم قشر مرفه همه چیز دارن...سبک غربی بود چون پیشرفتو تو غرب میدیدن اما الان ما روپای خودمون واسایم و نیازی ب پیروی از غرب نداریم...پس چرا پیشرفت نمیکنیم؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!ایا این ب دلیل دینداری ها و اسلام گرایی های افراطی نیست/؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدا هر کی که به این مملکت و مردمش خدمت کرد و قرین رحمت کنه...
شاه باید مستبد باشه تا مردم ازش حساب ببرن..خاله بازی نیست که...
حالا استبداد ایشون قابل قبوله چون واسه پیشرفت بوده و مردم اون موقع این چیزارو نمیفهمیدن...و ما رو بدبخت بیچاره کردن!

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چه میشه کرد با این جهالت!!!
سر لخت!!!!
همچین میگه سر لخت!!! انگار 1400 سال پیش!!! عربستانه!!!
:Dای افراد کلا با لغت "لخت" تحریک میشن

دوست عزیز بهتر نیست وقتی اطلاعات دقیقی نداری سکوت کنی؟؟؟
عزیز نگفتم سرلختی رفتن استخر و سینما که بگی به تو چه.گفتم رفتن زیارت حضرت معصومه(س)! به نظرتون یکی از قطبهای زیارتی و شعائر الهی رو با بی حجابی میشه جمع کرد؟!!
مث اینکه من با دوست دخترم بلند شم برم حرم امام رضا!!!اگه امام رضایه پ دوس دخترت چیه؟!!!
ب هرحال کلا سطح دید شما معلومه در چ حدیه
موفق باشی

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشکل زیاده...

من کیبوردم خراب شده نمیونم طولانی بنویسم...فاقد درک و شعور؟این توهین بود الان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟الانم قشر مرفه همه چیز دارن...سبک غربی بود چون پیشرفتو تو غرب میدیدن اما الان ما روپای خودمون واسایم و نیازی ب پیروی از غرب نداریم...پس چرا پیشرفت نمیکنیم؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!ایا این ب دلیل دینداری ها و اسلام گرایی های افراطی نیست/؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
از بس که اسپم کردین!..حالا که یک خورده به روال تاپیک صحبت میکنید از شانس بد خراب شده!

..از نظر بنده توهینه!.یعنی اینکه کسی به شما بگه درک و شعور ندارید توهین تلقی نمیکنید؟........
اگه نمیکنید که هیچ ....ولی اگر میکنید ...به طبع دیگران هم توهین تلقی میکنند ...همونطور که شما همچین حرفی رو به نیاکان میزنید ...و با این مسئله استبداد رضاخان رو توجیه میکنید ......
به طبع امروزه هم خیلی ها میتونن با این جور حرف زدن توجیه کنن

قشر متوسط و فقیر جامعه امروز میتونن درس بخونن و خیلی هاشونم وارد جایگاه های بالای سیاسی شده اند ....
البته بازم میگم بحث بنده الآن نیست اون موقع است

یعنی برای اینکه پیشرفت غربی داشته باشی بایستی فرهنگ کشورتو، ادابشو و حتی پوششتو به سبک غربی در بیاری تا کشورت پیشرفت کنه؟

با با ما ایرانیم .......کشوری که مهد تمدن بوده و هست .....موقعی که کوروش کبیر بوده ......غربیها کجا بودن .....بعد اسلام که وارد ایران عزیز شده هم همینطور بوده.......موقعی که ما در زمان صفویه این همه دانشمند مسلمان داشتیم و کلی اختراع و اکتشاف این غربیها کجا بودن

بنابراین خواهش میکنم مسائل بی ربط رو به هم ربط ندین ......

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما اصلا 1 کشور پیشرفته مسلمان به من نشون بده!!!
بدبخت تریتن!!وحشی ترین!!! گشنه ترین!!! عقب مونده ترین مردم!!! یا مسلمونن یا سیاه پوست
بدبخت هایی هم هستن که همزمان هر 2تاش هستن
اسلام خوبه!!! اگر شخصی باشه!!!
خواهش میکنم!!! هرکس دین و مذهبشو برداره ببره تو خونش!!!
اونجا نماز بخونه!!! روزه بگیره!!! با پای چپ بره دستشویی!!!
اجکام رایطه با شتر بخونه و هر کاری دلش میخواد
اما دین جاش تو سیاست و روابط اجتماعی و اقتصاد و ... نیست

دوست محترم خیلی تند رفتی........کشورهای مسلمان عربی که میگی پیشرفت نکردن در حال حاضر کدومشون وابسته نیستن؟......
البته پیشرفت رو من از منظر خودم میگما ....وگرنه تعجب میکنم از دید شما چرا قطر و امارات رو پیشرفته نمیدانید یا حتی همون کویت و عربستان!

ولی اگر گذشته همین کشورها رو ببینید ....به خصوص بعد اسلام افتخارات بی نهایت است .......البته شما هم میدانید قطعا که خیلی از اینها تاریخ چندانی ندارند به جز عربستان

صهیونیستها مسلمانن؟.......آمریکایی هایی که مدام در کشورشون قتل رخ میده، با اسلحه که میراثشونه و اخبار تاسف بار کم شنیده نمیشه همشون مسلمانن ....در میانمار چه کسانی مسلمانان را میکشند؟ و ......

این حرف شما خیلی بد بود .....به خاطر اینکه طرف سیاه پوسته به او توهین میکنید؟....به خاطر رنگ پوست؟ واقعا متاسف شدم که در این عصر برخی حرف از آزادی میزنن و حقوق زن و در عوض حقوقی برای سیاه پوستان قائل نیستن و خیلی راحت اهانت میکنن ........

سایر موارد .....نظر شما محترم ولی قابل نقد که از بحث تاپیک خارج است

MEHRNOOSH.D

عضو جدید
کاربر ممتاز
از بس که اسپم کردین!..حالا که یک خورده به روال تاپیک صحبت میکنید از شانس بد خراب شده!

..از نظر بنده توهینه!.یعنی اینکه کسی به شما بگه درک و شعور ندارید توهین تلقی نمیکنید؟........
اگه نمیکنید که هیچ ....ولی اگر میکنید ...به طبع دیگران هم توهین تلقی میکنند ...همونطور که شما همچین حرفی رو به نیاکان میزنید ...و با این مسئله استبداد رضاخان رو توجیه میکنید ......
به طبع امروزه هم خیلی ها میتونن با این جور حرف زدن توجیه کنن

قشر متوسط و فقیر جامعه امروز میتونن درس بخونن و خیلی هاشونم وارد جایگاه های بالای سیاسی شده اند ....
البته بازم میگم بحث بنده الآن نیست اون موقع است

یعنی برای اینکه پیشرفت غربی داشته باشی بایستی فرهنگ کشورتو، ادابشو و حتی پوششتو به سبک غربی در بیاری تا کشورت پیشرفت کنه؟

با با ما ایرانیم .......کشوری که مهد تمدن بوده و هست .....موقعی که کوروش کبیر بوده ......غربیها کجا بودن .....بعد اسلام که وارد ایران عزیز شده هم همینطور بوده.......موقعی که ما در زمان صفویه این همه دانشمند مسلمان داشتیم و کلی اختراع و اکتشاف این غربیها کجا بودن

بنابراین خواهش میکنم مسائل بی ربط رو به هم ربط ندین ......

فقیرا اومدن راس کار ک وضع ممکت اینه دیگه...زمان کوروش کبیر زنا پوشش عربی داشتن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟1!!!!!!!!!!!

smooth criminal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بهتر است کمی از قربانیان 8 سال اخیر صحبت کنیم؟
آیا جراتشو دارید؟
خیر

MEHRNOOSH.D

عضو جدید
کاربر ممتاز
مگه ما میگیم پوشش غربی/؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟نه اقا...پوشش ایرانی...نه عربی...

MEHRNOOSH.D

عضو جدید
کاربر ممتاز
پوشش ایرانی چجوریه؟ تا حالا ندیدم ! باید جالب باشه
پوشش زنان دزمن کوروش...ی ربند با ی لباس بلند...

کم کم جلو میریم، فعلا 8 سال کافیه
اونایی که دست به تاپیکشون تو این موارد خوبه، باید آستین بالا بزنن

ان نیستن اون دوستان!!!!!!!!!!

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
مگه ما میگیم پوشش غربی/؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟نه اقا...پوشش ایرانی...نه عربی...

رضا خان پوشش غربی رو تبلیغ کرد یا ایرانی رو؟.........

گذاشتن کلاه پهلوی و نوع پوشش خانم ها شبیه ایرانیها بوده یا غربیها؟

منکه در تاریخ خوندم گفته شده غربی ......شما جایی سراغ دارید که گفته باشند ایرانی؟

گذاشتن کلاه روی سر مرد ...اونم کلاه پهلوی! اینها کجای تاریخ ایران قبل پهلوی ها بوده؟

سازمان حج و اوقاف از ممنوعیت اعزام زنان تنهای زیر 45 سال به عمره خبر داد / منتظر ابلاغ قانون “ممنوعیت زنان” بطور کل هستیم تا خیال همه راحت شه

جالب بود!
من کاری به درست و غلط بودن این قانون ندارم، اما بهتره ب این هم فک کنیم ک نود و نه درصد حرکت اگ غلط بوده، ی درصد دلیلی داشته؛
من به عنوان کسی که تو جامعه عربستان البته از نوع دو سال پیشِش-تحت عنوان سفر زیارتی-بوده، حقیقتا ترجیح می دم برای بار دوم نَرَم و اگرم می رم تنها نباشم!

این رو گفتم نه به خاطر این که از این قانون دفاع کنم،
ک بگم شرط عدالت نیست ک شرایط کشور میزبان رو در نظر نگیریم و قانون رو محکومِ صد درصد کنیم.

وضعیت
موضوع بسته شده است.