### سوالات، درخواستها و مشكلات خود را درمورد زبان انگليسی اينجا مطرح كنيد ###

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
سلام
بچه ها میشه ادرس اون تاپیکی که قواعدو توضیح داده بهم بگید ....
حواهش میکنم فوریه...

passive,reported speech,plurals ,conditionals
اینا رو میخوام....

بچه ها پیدا کردم تاپیک رو....
فقط بهم بگید معنی فارسیشون چی میشه

سلام

مجهول
نقل قول
جمع ها
شرطی ها

vinca

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
معنی لغت surfactant چی میشه؟؟؟؟کلی تو دیکشنری گشتم نبود...
جمله ی کاملش اینه:Influence of surfactant on friction pressure drop
in a manifold microchannel

معنی لغت surfactant

دیکشنری آریانپور

­(شيمى‌) عامل‌ فعال‌ در سطح‌، روكنشگر

و در نرم افزار هوشیار نسخه 9 ultimate

عامل فعال در سطح ، روکنشگر

{اصطلاحات تخصصی دامپزشکی}

مواد شیمیایی نامحلول که باعث کاهش فشار سطحی محلول ها می شوند.

{اصطلاحات تخصصی پزشکی}

1- فعال در روی سطح

2- عامل فعال سطحی

daneshjoo1368

عضو جدید
مقاله

مقاله

درخواست داشتم ببخشید میتونین مقاله انگلیسی در مورد لیسینینگ Listened
برام پیدا کنین .
برای پایان نامه ارشد میخوام. مرسی

topman85

عضو جدید
ترجمه اتاق پرو چی می شه؟ منظورم همون جاییه که لباس تعویض می کنن!

Sima

مدیر تالار مهندسی هسته ای همکار مدیر تالار زبان
مدیر تالار
کاربر ممتاز
آخرین ویرایش:

vinca

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ترجمه اتاق پرو چی می شه؟ منظورم همون جاییه که لباس تعویض می کنن!

fitting room :smile:

اون معنی رختکن میده

تقریبا مثل واژه vestiary

ولی اتاق پرو دقیق میشه fitting room

چون شما تو اتاق پرو نمیری که لباستو دربیاری همش
میری اونجا چون موقع خرید میخوای لباستو ببینی اندازه هست یا نه

آخرین ویرایش:

saeed_computer

عضو جدید
یه سوال؟

یه سوال؟

سلام خدمت دوستان
آموزش زبان انگلیسی با متد نصرت تاثیر گذار است؟
کتاب یا هر منبع دیگه ای میتونید معرفی کنید تا در وقت های بیکاری از آنها استفاده کنم؟.:gol:

vinca

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام خدمت دوستان
کتاب یا هر منبع دیگه ای میتونید معرفی کنید تا در وقت های بیکاری از آنها استفاده کنم؟.:gol:

به نظر من تاثیر چندانی نداره

شما میتونید از روش ها و متد های دیگری به صورت تک و یا با هم استفاده کنید

مثل نرم افزار رزتا استون

متد های آموزشی

American English File

Four Corners

TOP NOTCH

و ...

همچنین فیلم های آموزشی ENGLISH TODAY و ENG VID و ...

و مطالعه کتاب های بیشماری که به صورت e-book هست

که برخی از کتاب ها
Test Your Vocabulary در 5 سطح
Cambridge-English Vocabulary in Use در سه سطح
Key Words for Fluency در سه سطح
Boost Your Vocabulary در چهار سطح
و .....

کتاب های صوتی
مانند
Tactics for Listening
4000 Essential English Words
و رمان های متعدد صوتی + فایل پی دی اف

و ...

و همچنین استفاده از نرم افزار لایتنر موبایل (leitnerbox.ir ) برای یادگیری لغات زبان خودتون رو تقویت کنید :smile:

و این رو هم یادتون باشه تنها مزیت زندگی تو این کشور نبود قانون کپی رایت هست :surprised::D

آخرین ویرایش:

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام خدمت دوستان
بله تاثیر خیلی زیادی داره. مخصوصاً روی مکالمات روزانه. من که قبلاً گوشش دادم و واقعاً ازش راضی بودم.
روشی که نصرت استفاده میکنه اینه که فارسی یه چیزی رو میگه و شما سریع باید انگلسیش رو تکرار کنید.
این هم روش اختراعی جناب نصرت نیست و یکی از روشهای روز دنیا هست که در یک لحظه بتونید یه جمله رو سریع بگید.
اگه مجموعه نصرت رو کامل گوش کنید، اسپیکینگتون به طرز قابل توجهی بهتر میشه.

فقط چند تا نکته راجبش بگم که خودم تجربه کردم:
* نصرت بیشتر از همه روی اسپیکینگ و بعد از اون لسنینگ تاثیر میذاره و ازش نباید انتظار دیگه ای مثل رایتینگ و ریدینگ داشت.
* هر جمله ای که باید بگید رو بلند تکرار کنید، اینکه توی دلتون بگید اصلاً فایده نداره. باید سعی کنید زبونتون رو روون کنید و نه دهنتون رو.
* کلمات رو به همون شکلی که انگلیسیش رو میشنوید تکرار کنید، چون معمولاً تلفظ غلطی که از بچگی یاد گرفتیم توی ذهنمون هست و روی همون هم مصر هستیم! مثلاً thanks رو خیلیا میگن "تنکس" که غلط هست.
* هر کلیپ رو که گوش میکنید تا کاملا و مسلط نتونستید جملات رو تکرار کنید، سراغ بعدی نرید. ممکنه نیاز باشه یه کلیپ رو دو یا چند بار گوش کنید.

درخواست کتاب زبان

درخواست کتاب زبان

سلام دوستان
جزوه یا راهنمای کتاب انگلیسی برای مهندسی شیمی دکتر غیاثی رو میخواستم.
لطفا کمکم کنید.:gol::cry::cry::cry::crying2:

Oopsoop

عضو
خوبان و عزیزان کسی از شما ها امتحان تافل آی بی تی داده؟ که بتونم ازشون کمک بگیرم؟ یا اصلن اطلاعاتی دارید راجع بهش؟
من خودم ایلتس امتحان دادم

mazy_taj

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوبان و عزیزان کسی از شما ها امتحان تافل آی بی تی داده؟ که بتونم ازشون کمک بگیرم؟ یا اصلن اطلاعاتی دارید راجع بهش؟
من خودم ایلتس امتحان دادم

بفرمایید سوالتون رو، اگه از دستم بر بیاد کمکتون می کنم.

پارسال آی بی تی امتحان دادم.

apadana34

عضو جدید
سلام من توی یه سایت خارجی باید یه چیزیو تخصصی بپرسم می تونید کارمو راه بندازید و متن زیر را ترجمه کنید:

من می خواهم شغلی را انتخاب کنم که بر اساس استعداد خاص خودم باشد. در ان کار بتوانم نمونه باشم و لذت ببرم . ایا ازمون استعداد یابی شما می تواند به طور دقیق شغلی که دران استعداد ویژه دارم را معرفی کند ؟ ایا می تواند بگوید چه رشته تحصیلی را باید بخوانم ؟ یا اینکه ازمون شما یکسری اطلاعات کلی در مورد خودم به من می دهد و نمی تواندبه این دوسوال پاسخ دهد

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام. برای یادگیری زبان ایتالیایی و آلمانی online چه سایتهای خوبی رو پیشنهاد میکنید؟

livemocha.com فارسی هم ساپورت می کنه سایت خوبیه ... برای هم زبانها .... توی ایتالیایی سوالی داشتید میتونم کمکتون کنم ...

apadana34

عضو جدید
سلام من توی یه سایت خارجی باید یه چیزیو تخصصی بپرسم می تونید کارمو راه بندازید و متن زیر را ترجمه کنید:

من می خواهم شغلی را انتخاب کنم که بر اساس استعداد خاص خودم باشد. در ان کار بتوانم نمونه باشم و لذت ببرم . ایا ازمون استعداد یابی شما می تواند به طور دقیق شغلی که دران استعداد ویژه دارم را معرفی کند ؟ ایا می تواند بگوید چه رشته تحصیلی را باید بخوانم ؟ یا اینکه ازمون شما یکسری اطلاعات کلی در مورد خودم به من می دهد و نمی تواندبه این دوسوال پاسخ دهد

ایا ترجمه دفیقش این می شود :
I'd like to choose a job for which I have a special talent; a job in which I can be excellent and enjoy doing it. Can your aptitude test specifically determine the job for which I have a special talent? Can it exactly specify which major I should choose for education? Or does it just give some general information about me and is not able to answer these two questions?i

engm

عضو جدید
باعرض سلام و وقت بخیر

می شود در ترجمه این جمله به من کمک نمایید :

درادامه بحث ، روش های قبلی پیشنهاد شده را به تفکیک نوع سیکل های فرآیندی دسته بندی نموده و خصوصیات و معایب بارز هرکدام از آنها را به صورت اجمالی از دیدگاه ترمودینامیکی و اقتصادی مورد بحث و بررسی قرار می دهیم .

معنی لغات تخصصی را هم برای شما می گذارم تا کمتر تو زحمت بی افتید :

سیکل =cycle
فرآیند = process
ترمودینامیک= thermodynamic
اقتصادی= economical

راستش نمی توانم به صورت دقیق این جمله را کلمه به کلمه ترجمه نمایم ! و به تخصص شما در این زمینه نیازمندم.

ببخشید که برای شما زحمت ایجاد کردم. :redface:

از لطف شما سپاسگذارم.:gol::gol:

tj88

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایا ترجمه دفیقش این می شود :
I'd like to choose a job for which I have a special talent; a job in which I can be excellent and enjoy doing it. Can your aptitude test specifically determine the job for which I have a special talent? Can it exactly specify which major I should choose for education? Or does it just give some general information about me and is not able to answer these two questions?i
به نظرم این متن بد نیست ... باز دوستان میتونند نظر بدند و تصحیح کنند

to whom it may concern

I would like to choose a job according to my special talents meanwhile I want to enjoy and to be top at it in this regard I have 2 major question about your examination … can it recommend my favorite job exactly… can it forecast what I should study in university or your test just give me general information about myself and can’t answer to above questions .
Thanks in advance for your reply

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
باعرض سلام و وقت بخیر

می شود در ترجمه این جمله به من کمک نمایید :

درادامه بحث ، روش های قبلی پیشنهاد شده را به تفکیک نوع سیکل های فرآیندی دسته بندی نموده و خصوصیات و معایب بارز هرکدام از آنها را به صورت اجمالی از دیدگاه ترمودینامیکی و اقتصادی مورد بحث و بررسی قرار می دهیم .

معنی لغات تخصصی را هم برای شما می گذارم تا کمتر تو زحمت بی افتید :

سیکل =cycle
فرآیند = process
ترمودینامیک= thermodynamic
اقتصادی= economical

راستش نمی توانم به صورت دقیق این جمله را کلمه به کلمه ترجمه نمایم ! و به تخصص شما در این زمینه نیازمندم.

ببخشید که برای شما زحمت ایجاد کردم. :redface:

از لطف شما سپاسگذارم.:gol::gol:
روی واژه thermodynamical شک دارم، میتونید از thermodynamic هم استفاده کنید:
At the following discussion, the previous proposed methods will be categorized by the sort of process cycles and each of their characteristics and drawbacks will be reviewed briefly from a thermodynamical and economical point of view.

No0sh!n

عضو جدید
دوستان برای تقویت زبان انگلیسی از سطح اینترچنج چه کتابی رو پیشنهاد میکنید ؟(اینترچنج مربوط به 5 6 سال پیش میشه )

ممنون

engm

عضو جدید
روی واژه thermodynamical شک دارم، میتونید از thermodynamic هم استفاده کنید:
At the following discussion, the previous proposed methods will be categorized by the sort of process cycles and each of their characteristics and drawbacks will be reviewed briefly from a thermodynamical and economical point of view.

با عرض سلام و وقت بخیر خدمت استاد خودم ، آقا مهران عزیز

امیدوارم خوب و خوش و سلامت باشید .

از اینکه زحمت کشیده اید و جواب من را داده اید ، از این لطف شما سپاسگذارم . :w27:

خیلی خیلی خوشحال شدم که شما را بعد از مدتی دوباره زیارت کردم.

از اینکه که همیشه به سوالات و درخواست های من پاسخگو هستید و همیشه نسبت به من لطف داشته اید.، از این بابت از شما ممنونم.

انشالله همیشه سلامت و شاد و موفق باشید . :gol:

ارادتمند شما : امین :gol:

Sima

مدیر تالار
کاربر ممتاز
دوستان برای تقویت زبان انگلیسی از سطح اینترچنج چه کتابی رو پیشنهاد میکنید ؟(اینترچنج مربوط به 5 6 سال پیش میشه )

ممنون

ترم چند میشه؟؟؟؟

Sima

مدیر تالار
کاربر ممتاز

کتابهایی که من واسه تقویت ریدینگ و درک مطلب تو ترم ها 8-9 میخوندم و کتابهایی که اساتید توصیه میکردن level3 ازانتشارات penguin active reading و2 dominoe هم از کتابهای dominoes مناسب بود
ولی به نظرم dominoes کتابهایه متنوع تری داره

maniiya

عضو جدید
ماهان يا مدرسان شريف يا بارسه يا...؟

سلام من ميخوام كارشناسي ارشد،زبان بخونم.بعد ميخواستم ببينم بسته هاي اموزشي كدوم اموزشكاه براي دانشكاه ازاد بهتره؟

maniiya

عضو جدید

سلام من ميخوام براي ارشد رشته زبان شركت كنم،به نظر شماها بستههاي اموزشي كدوم موسسه براي كسي كه ميخوام دانشكاه ازاد قبول شه خوبتره؟

گلبرگ نقره ای

کاربر فعال تالار زبان انگلیسی ,
کاربر ممتاز
سلام.روی دو تا تابلو این موارد نوشته شده بود ..ممنون می شم معنیش رو برام بذارید
CONGESTED AREA

Use low, gear now

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام.روی دو تا تابلو این موارد نوشته شده بود ..ممنون می شم معنیش رو برام بذارید
CONGESTED AREA

Use low, gear now
Congested Area یعنی منطقه پرازدحام. توی تابلوهای آهسته برانید استفاده میشه.
جمله دوم هم یعنی با دنده سینگین حرکت کنید. اینم توی جاهایی که شیب یا پیچ وجود داره استفاده میشه. (مثلاً توی جاده قدیم تهران-رودهن از این تابلوها زیاد میبینید.)