### سوالات، درخواستها و مشكلات خود را درمورد زبان انگليسی اينجا مطرح كنيد ###

engm

عضو جدید
با عرض سلام و وقت بخیر خدمت همه دوستان عزیز و گرامی

امیدوارم خوب و خوش سلامت باشید .

باز هم مزاحم شما شدم تا یک درخواستی ازشماداشته باشم .

یکی از دوستان بنده آزمون شرکت نفت بخش کتبی قبول شده است و حالا باید تا 20 روز دیگر باید برای مصاحبه علمی برود.

در مصاحبه علمی به زبان انگلیسی از ایشان در مورد " معرفی خودشان " و " علایق شغلی و تحصیلی " و کلاً مکالمه های روتینگ و زبان انگلیسی تخصصی به منظور ترجمه متن تخصصی مرتبط با رشته پرسیده می شود .

از آنجائیکه ایشان آشنایی و تسلط خوبی بر روی زبان انگلیسی ندارند ! و باید خلاصه هر جوری شده تا 20 روز دیگرخودشان را راه بی اندازند ، شما چه منبع و یا کتابی و یا متنی و یا هر چیز دیگری که شما صلاح می دانید ... به منظور تقویت مکالمه زبان انگلیسی در موارد فوق الذکر به ایشان پیشنهاد می دهید ؟

راهنمایی شما عزیزان همیشه راهگشا بوده است .

از لطف شما دوستان عزیم یک دنیا ممنونم.

سلامت و شاد باشید .

ارادتمند شما :gol::gol:

ندیمه

عضو جدید
من برای زبان تخصصی کنکور هنر رشته صنایع دستی چه کتابی را باید بخوانم ؟ ممنون میشم اگر کسی پاسخ منو بده...

mazy_taj

عضو جدید
کاربر ممتاز
با عرض سلام و وقت بخیر خدمت همه دوستان عزیز و گرامی

امیدوارم خوب و خوش سلامت باشید .

باز هم مزاحم شما شدم تا یک درخواستی ازشماداشته باشم .

یکی از دوستان بنده آزمون شرکت نفت بخش کتبی قبول شده است و حالا باید تا 20 روز دیگر باید برای مصاحبه علمی برود.

در مصاحبه علمی به زبان انگلیسی از ایشان در مورد " معرفی خودشان " و " علایق شغلی و تحصیلی " و کلاً مکالمه های روتینگ و زبان انگلیسی تخصصی به منظور ترجمه متن تخصصی مرتبط با رشته پرسیده می شود .

از آنجائیکه ایشان آشنایی و تسلط خوبی بر روی زبان انگلیسی ندارند ! و باید خلاصه هر جوری شده تا 20 روز دیگرخودشان را راه بی اندازند ، شما چه منبع و یا کتابی و یا متنی و یا هر چیز دیگری که شما صلاح می دانید ... به منظور تقویت مکالمه زبان انگلیسی در موارد فوق الذکر به ایشان پیشنهاد می دهید ؟

راهنمایی شما عزیزان همیشه راهگشا بوده است .

از لطف شما دوستان عزیم یک دنیا ممنونم.

سلامت و شاد باشید .

ارادتمند شما :gol::gol:

سلام

دوست عزیز 20 روز زمان خیلی کمیه برای راه افتادن زبان اما اگه دوستتون بخوان تو این زمان یه کاری کرده باشن به نظر من روی کاغذ به اون سوالایی که فرمودید به انگلیسی جواب بدن و بدن یکی واسشون تصحیح کنه، بعد همونارو اینقد تکرار کنن که ملکه شه.فقط یه جوری بگن که طبیعی به نظر بیاد.
البته نرم افزار رزتا استون هم خوبه واسه شروع ولی توی 20 روز فکر نمی کنم به حدی برسن که بخوان فی البداهه به سوالایی که پرسیده می شه جواب بدن.

در مورد متون تخصصی رشتشون رو ذکر نفرمودید. کلا به نظرم کتابای زبان تخصصی که توی دانشگاه پاس کردن رو مرور کنن خوبه.

موفق باشید.

engm

عضو جدید
سلام

دوست عزیز 20 روز زمان خیلی کمیه برای راه افتادن زبان اما اگه دوستتون بخوان تو این زمان یه کاری کرده باشن به نظر من روی کاغذ به اون سوالایی که فرمودید به انگلیسی جواب بدن و بدن یکی واسشون تصحیح کنه، بعد همونارو اینقد تکرار کنن که ملکه شه.فقط یه جوری بگن که طبیعی به نظر بیاد.
البته نرم افزار رزتا استون هم خوبه واسه شروع ولی توی 20 روز فکر نمی کنم به حدی برسن که بخوان فی البداهه به سوالایی که پرسیده می شه جواب بدن.

در مورد متون تخصصی رشتشون رو ذکر نفرمودید. کلا به نظرم کتابای زبان تخصصی که توی دانشگاه پاس کردن رو مرور کنن خوبه.

موفق باشید.

با عرض سلام و تشکر ازشما سرور گرامی بابت راهنمایی

من به دنبال یک متن و یا کتابی می گردم که در مورد معرفی شخص و بیان شرح احوال چند مورد را به تفضیل شرح داده باشد تا بتواند اقلاً از روی آن متنی را آماده کند تا بعد من به شما بدهم و شما زحمت تصحیح آن را بکشید .

درضمن رشته ایشان هم مهندسی شیمی - گرایش فرآوری و انتقال گاز میباشد . ممنون میشوم که در این مورد هم راهنمایی نمایید . که اگر کتابی می شناسید معرفی نمایید.

باز هم از لطف شما ممنونم.

سلامت و شاد باشید . :gol::gol:

sara.ceramic

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
میشه لطفا منابعی که واسه تافل باید خوند رو بگین ؟! ممنون:gol:

گلبرگ نقره ای

کاربر فعال تالار زبان انگلیسی ,
کاربر ممتاز
سلام. من معنی عبارت "to his feet" رو می خواستم
Graig jumped to his feet.
The woman in the blue dress ran into the road and pulled Nick to his feet.
و معنی "frame" در این جمله :
It's a frame back pack with a belt.

آخرین ویرایش:

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

من به دنبال یک متن و یا کتابی می گردم که در مورد معرفی شخص و بیان شرح احوال چند مورد را به تفضیل شرح داده باشد تا بتواند اقلاً از روی آن متنی را آماده کند تا بعد من به شما بدهم و شما زحمت تصحیح آن را بکشید .

درضمن رشته ایشان هم مهندسی شیمی - گرایش فرآوری و انتقال گاز میباشد . ممنون میشوم که در این مورد هم راهنمایی نمایید . که اگر کتابی می شناسید معرفی نمایید.

همه چیز بستگی به سطح زبان دوستتون داره، مصاحبه‌های استخدامی تا اونجایی که من اطلاع دارم به این شکله که از شما چند سئوال میپرسن و شما رو میسنجن، اگه خوب جواب دادید چند تا سئوال سخت تر میپرسن، سئوالا هم توی هر مرحله تخصصی تر میشه.
اولین مرحله هم معرفی هست که معمولاً با سئوالایی مثل introduce yourself یا what was your last occupation و ... همراه هست که به هر شکلی میتونه پرسیده بشه و شکل ثابتی نداره.
دوستتون اگه در این حد هستن که متوجه بشن طرف چی میگه، کار شما میتونه موثر باشه، البته یک ماه هم زمان کمی نیست.
سعی کنید سراغ مکالمات formal برید و نه عامیانه، چون اگر لحن رسمی نداشته باشه، همون اول مصاحبه تموم میشه! (گرچه فکر میکنم با توجه به دانش دوستتون و احتمالاً نخوه صحبت کردنش، کار به بیشتر از چند سئوال نکشه)
سلام.
شما در چه سطحی هستید؟
مثلاً لغات کتاب TOEFL Essential Words رو نگاه کنید و ببینید چند درصد لغاتش رو بلد هستید.
برای لغت اگه این کتابا رو بخونید تقریباً نمره خوبی توی تستای این قسمت میارید:
504 Essential Words
TOEFL Essential Words
400 TOEFL Must Have Words
و در نهایت اگر کتاب 1100 رو هم بخونید دیگه خیالتون راحته که 80 درصد لغات آزمون رو بلد خواهید بود.
این کتابا هم خیلی از لغاتشون مشترک هست.

گرچه سئوال مستقیم از گرامر نمیاد، اما با خوندن یه کتاب گرامر میتونید رایتینگ خودتون رو قوی کنید. من این کتاب رو پیشنهاد میکنم:
Grammar in Use Intermediate

برای اسپیکینگ و رایتینگ سعی کنید کلاس برید.

برای listening هم منابع زیاد هست، فقط مهم اینه که بتونید listening امریکن خودتون رو قوی کنید، منبعش زیاد فرقی نداره، ولی اگه خواستید بگید تا بهتون معرفی کنم.

سلام. من معنی عبارت "to his feet" رو می خواستم
The woman in the blue dress ran into the road and pulled Nick to his feet.
و معنی "frame" در این جمله :
It's a frame back pack with a belt.
to his feet به معنای روی پا ایستادن هست. (یعنی به حالت stand up)
frame backpack هم به کوله هایی میگن که پشتشون یه تیکه فلز هست (چون شبیه قاب هست بهش میگن frame) و بیشتر واسه کوهنوردی استفاده میشه. اینم تصویرش:
kelty-vintage-external-frame-backpack1.jpg

engm

عضو جدید
همه چیز بستگی به سطح زبان دوستتون داره، مصاحبه‌های استخدامی تا اونجایی که من اطلاع دارم به این شکله که از شما چند سئوال میپرسن و شما رو میسنجن، اگه خوب جواب دادید چند تا سئوال سخت تر میپرسن، سئوالا هم توی هر مرحله تخصصی تر میشه.
اولین مرحله هم معرفی هست که معمولاً با سئوالایی مثل introduce yourself یا what was your last occupation و ... همراه هست که به هر شکلی میتونه پرسیده بشه و شکل ثابتی نداره.
دوستتون اگه در این حد هستن که متوجه بشن طرف چی میگه، کار شما میتونه موثر باشه، البته یک ماه هم زمان کمی نیست.
سعی کنید سراغ مکالمات formal برید و نه عامیانه، چون اگر لحن رسمی نداشته باشه، همون اول مصاحبه تموم میشه! (گرچه فکر میکنم با توجه به دانش دوستتون و احتمالاً نخوه صحبت کردنش، کار به بیشتر از چند سئوال نکشه)

با عرض سلام و وقت بخیر خدمت آقا مهران عزیز

امیدوارم خوب و خوش سلامت باشید.

بنده خدمت شما خیلی ارادت دارم :gol:

از اینکه پاسخ من را داید ازشما ممنونم.

فقط یک خواهش دیگر دارم ، میشود چند تا منبع برای مکالمات formal که همانطور خودتان فرمودید با سئوالایی مثل introduce yourself یا what was your last occupation آشنا شود ؛ معرفی نمایید تا لاقال از روی آنها بخواند و دست خالی نرود .

از این بزرگواری شما یک دنیا ممنون می شوم .

ارادتمند شما : امین :gol:

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

امیدوارم خوب و خوش سلامت باشید.

بنده خدمت شما خیلی ارادت دارم :gol:

از اینکه پاسخ من را داید ازشما ممنونم.

فقط یک خواهش دیگر دارم ، میشود چند تا منبع برای مکالمات formal که همانطور خودتان فرمودید با سئوالایی مثل introduce yourself یا what was your last occupation آشنا شود ؛ معرفی نمایید تا لاقال از روی آنها بخواند و دست خالی نرود .

از این بزرگواری شما یک دنیا ممنون می شوم .

ممنون شما لطف دارید،
همونطور که بالاتر هم گفتم، سئوالات استانداری وجود نداره که بخوایم بگیم همیشه این سئوالا پرسیده میشه.
تا الان چند تا از دوستام که برای استخدام جاهای مختلف جهت مصاحبه رفتن، مثل وزارت دفاع، صنایع الکترونیک، سازمان برق، یا همین شرکت نفت و ...
هر کدوم از اینها به یه شکل مصاحبه میکنن، مثلاً اون دوستم که برای شرکت نفت به اهواز رفته بود، یک سری سئوالای عقیدتی ازش پرسیدن و سئوال انگلیسی هم در کار نبوده! و البته آخرش هم استخدام نشد.

در هر صورت، این سایت که واستون مینویسم در این زمینه خیلی مفیده. سئوالای خیلی زیادی داره و واسه هر کدوم هم نحوه جواب دادن رو نوشته:
http://jobsearch.about.com/od/interviewquestionsanswers/a/jobintquest.htm
اما یادتون باشه که سایت بالا امریکایی هست و ما ایران هستیم! پس ممکنه 50 درصد (یا حتی بیشتر) سئوالاش اینجا کاربردی نداشته باشه.

من چند تا از سئوالای خیلی پایه و عمومیش رو واسه شما جدا کردم:
Tell me about yourself یا Describe yourself
What relevant experience do you have?
What can you do for this company?
What applicable attributes / experience do you have?
Describe a difficult work situation / project and how you overcame it.

mazy_taj

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام
خواهش می کنم

من می تونم کتاب the speaking test for IELTS رو معرفی کنم در Part I به همین گفتگوهای مرتبط با شغل، تحصیلات، خانواده و ... می پردازه.برای هر کدوم 50 60 تا سوال داره، و کلیه اصطلاحاتی که برای جواب دادن لازم هست رو گفته. آخر بحث هم یکی دو پاراگراف آورده که جواب سوال اصلی اون بخش هست( مثلا شغلت چیه؟ یه پاراگراف جواب داده)
اما یه مقدار سطحش بالاست، در ضمن ترجمه فارسی نداره، نمی دونم آیا دوستتون متوجه می شن یا نه

چنتا عکس از صفحات کتاب گرفتم بذارم اینجا نشد متاسفانه، اگه یه ایمیل بهم بدید می تونم بفرستم براتون، اگه دیدن متوجه می شن بخرن کتابو. توی نت فکر نمی کنم پیدا بشه چون نویسندگانش ایرانی هستن.

در مورد رشته تخصصیشون متاسفانه اطلاع خاصی ندارم، رشته بنده برق هست.

موفق باشید.

mazy_taj

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.

کتابای خیلی زیادی هست که می شه معرفی کرد ... مهران زحمت کشیدن معرفی کردن کتابارو برای لغت و گرامر و ...

اگه منظورتون کتاب خاص برای آزمون تافل هست کتاب Official Guide رو حتما بگیرید ماله خوده ETS هست. کتابای خوبه دیگه هم هست مثل Barron's و Cambridge و ... من Barron's رو خوندم، پرفروش ترین کتابه تافله توی دنیا.

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.

سلام
دوستان کامل جواب دادند، من کتاب
Delta's key to the toefl test رو هم پیشنهاد می کنم برای جمع بندی نگاه کنید چون نکات خوبی داخلش داره

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام بچه ها .. یه راهنمایی کوچولو ازتون میخواستم ...

من تابستون کلا بیکارم و می تونم روزی 7 8 ساعت وقت برای یادگیری زبان بذارم بعد مهر هم در کنار کارای دانشگاه وقت آراد زیادی دارم ...ولی خب نمی دونم چجوری از وقتم بهینه برای خوندن زبان استفاده کنم .. اگه بتونید برنامه ای بدید که در روز چه کارایی باید انجام بدم که در نهایت زبانم تقویت بشه ممنونتون میشم ...
الان فقط در روز تعدادی لغت 504 می خونم که نمی تونم تعداد لغات در روز رو زیاد کنم چون اینجوری خیلی بهم فشار میاد ... بعدم با ساعت های آزاد دیگه هم نمی دونم چکار کنم که زبانم تقویت بشه ؟

یه سوال دیگه هم داشتم اینه که گوش دادن به مکالمه انگلیسی در هنگام خواب واقعا مفیده یا نه ؟ که اگه مفیده میشه فایلش رو هم معرفی کنید که از اون استفاده کنم ...

مرسی

ئدز

عضو جدید
سلام میشه اینو معنی کنید؟
Appropriate temperature level is not only the interior base on which biological tissue metabolism can progress normally, but also the exterior property for the tissue to guarantee its activity

mazy_taj

عضو جدید
کاربر ممتاز
Appropriate temperature level is not only the interior base on which biological tissue metabolism can progress normally, but also the exterior property for the tissue to guarantee its activity

سطح دمای مناسب نه تنها یک پایه(/زیرساخت) داخلی است که بر اساس آن متابولیسم(/سوخت و ساز) بافت بیولوژیکی می تواند به طور معمول انجام شود، بلکه یک خصوصیت خارجی هم برای بافت محسوب می شود که فعالت آن را تضمین می کند.

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز

سطح مناسب دما هم مبنای داخلی متابولیسم بیولوژیکی(زیستی) بافت است که می تواند بطور معمولی پیش رود و هم ویژگی خارجی بافت جهت تضمین فعالیت آن است.

mazy_taj

عضو جدید
کاربر ممتاز
I've heard there was a secret chord
That David played, and it pleased the Lord
But you don't really care for music, do you?
It goes like this
The fourth, the fifth
The minor fall, the major lift

The baffled king composing Hallelujah

بچه ها کسی در باره مفهوم قسمتی که Boldکردم نظری داره؟ به خصوص سطر آخر، Lyric یه آهنگه.

mazy_taj

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها .. یه راهنمایی کوچولو ازتون میخواستم ...

من تابستون کلا بیکارم و می تونم روزی 7 8 ساعت وقت برای یادگیری زبان بذارم بعد مهر هم در کنار کارای دانشگاه وقت آراد زیادی دارم ...ولی خب نمی دونم چجوری از وقتم بهینه برای خوندن زبان استفاده کنم .. اگه بتونید برنامه ای بدید که در روز چه کارایی باید انجام بدم که در نهایت زبانم تقویت بشه ممنونتون میشم ...
الان فقط در روز تعدادی لغت 504 می خونم که نمی تونم تعداد لغات در روز رو زیاد کنم چون اینجوری خیلی بهم فشار میاد ... بعدم با ساعت های آزاد دیگه هم نمی دونم چکار کنم که زبانم تقویت بشه ؟

یه سوال دیگه هم داشتم اینه که گوش دادن به مکالمه انگلیسی در هنگام خواب واقعا مفیده یا نه ؟ که اگه مفیده میشه فایلش رو هم معرفی کنید که از اون استفاده کنم ...

مرسی

خیلی کارا هست که می تونی برای تقویت زبانت انجام بدی پوریا جان. حتما هم لازم نیست کتاب خوندن یا حفظ کردن یا کلاس رفتن باشه، به نظرم اگه زبانو با کاری که ازش لذت می بری یاد بگیری تاثیرش خیلی بیشتره، چون خسته نمی شی و دوس داری که بری دنبالش. مثلا خودم چنتا سریال طنز آمریکایی (مثلا friends ) رو شاید 15 بار هر قسمتشو نگاه کرده باشم، دیالوگاشو حفظ شدم و توی صحبت کردن ازشون استفاده می کنم ... یا آهنگ هایی که دوست دارم رو دنبال می کنم ببینم معنیاش چیه، حتی الان خیلی لغتا هست که از بازی هایی کامپیوتری ( مثلا warcraft ) که توی بچگی می کردم بلدم ...

ولی به نظرم یه هدف واسه خودت بزاری خیلی بهت کمک می کنه. چون زبان بسیار فراره و اگه استفاده نکنی خیلی زود افت می کنه اون هدف به کارت نظم میده( مثلا تا دو سال دیگه می خوام تو فلان آزمون فلان نمره رو بگیرم یا هر هدف دیگه)

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
خیلی کارا هست که می تونی برای تقویت زبانت انجام بدی پوریا جان. حتما هم لازم نیست کتاب خوندن یا حفظ کردن یا کلاس رفتن باشه، به نظرم اگه زبانو با کاری که ازش لذت می بری یاد بگیری تاثیرش خیلی بیشتره، چون خسته نمی شی و دوس داری که بری دنبالش. مثلا خودم چنتا سریال طنز آمریکایی (مثلا friends ) رو شاید 15 بار هر قسمتشو نگاه کرده باشم، دیالوگاشو حفظ شدم و توی صحبت کردن ازشون استفاده می کنم ... یا آهنگ هایی که دوست دارم رو دنبال می کنم ببینم معنیاش چیه، حتی الان خیلی لغتا هست که از بازی هایی کامپیوتری ( مثلا warcraft ) که توی بچگی می کردم بلدم ...

ولی به نظرم یه هدف واسه خودت بزاری خیلی بهت کمک می کنه. چون زبان بسیار فراره و اگه استفاده نکنی خیلی زود افت می کنه اون هدف به کارت نظم میده( مثلا تا دو سال دیگه می خوام تو فلان آزمون فلان نمره رو بگیرم یا هر هدف دیگه)

ممنون بابت راهنماییت دوست من ...

منم با یکی از دوستام که زبانش خوبه صحبت کردم اونم حرف شما رو زد .. گفت سریالی که علاقه داری رو بشین با دقت تمام دیالوگاشون رو خوب گوش کن و روی مفهومشون کار کن و اونقدر تمرین کن تا بتونی دقیقا عین خودشون همون دیالوگا رو بگی .. اینطوری همه مهارت هات همزمان تقویت میشه ....

البته اینم بگم ...بهترین سریالی که تا حالا دیدم همون سریال friends هست ...:gol:

بازم ممنون:gol::gol:

ئدز

عضو جدید
(1) Conduction: Usually, the object which conducts heat with
knee is clothes. And as to the hyperthermia treatment, the
objects include those touching with knee and without phase
change. This type of boundary conditions includes giving
surface temperature Ts and heat flow consistency through
surface

گلبرگ نقره ای

کاربر فعال تالار زبان انگلیسی ,
کاربر ممتاز
to his feet به معنای روی پا ایستادن هست. (یعنی به حالت stand up)
frame backpack هم به کوله هایی میگن که پشتشون یه تیکه فلز هست (چون شبیه قاب هست بهش میگن frame) و بیشتر واسه کوهنوردی استفاده میشه. اینم تصویرش:
مشاهده پیوست 160864
خب با توجه به این ، معنی دو جمله ای که داشتم چی می شه؟
The woman in the blue dress ran into the road and pulled Nick to his feet

sara.ceramic

عضو جدید
کاربر ممتاز
کتابای خیلی زیادی هست که می شه معرفی کرد ... مهران زحمت کشیدن معرفی کردن کتابارو برای لغت و گرامر و ...
اگه منظورتون کتاب خاص برای آزمون تافل هست کتاب Official Guide رو حتما بگیرید ماله خوده ETS هست. کتابای خوبه دیگه هم هست مثل Barron's و Cambridge و ... من Barron's رو خوندم، پرفروش ترین کتابه تافله توی دنیا.
سلام
دوستان کامل جواب دادند، من کتاب
Delta's key to the toefl test رو هم پیشنهاد می کنم برای جمع بندی نگاه کنید چون نکات خوبی داخلش داره
خیلی ممنون از راهنماییتون :gol::gol::gol:

شما در چه سطحی هستید؟
مثلاً لغات کتاب TOEFL Essential Words رو نگاه کنید و ببینید چند درصد لغاتش رو بلد هستید.
برای لغت اگه این کتابا رو بخونید تقریباً نمره خوبی توی تستای این قسمت میارید:
504 Essential Words
TOEFL Essential Words
400 TOEFL Must Have Words
و در نهایت اگر کتاب 1100 رو هم بخونید دیگه خیالتون راحته که 80 درصد لغات آزمون رو بلد خواهید بود.
این کتابا هم خیلی از لغاتشون مشترک هست.

گرچه سئوال مستقیم از گرامر نمیاد، اما با خوندن یه کتاب گرامر میتونید رایتینگ خودتون رو قوی کنید. من این کتاب رو پیشنهاد میکنم:
Grammar in Use Intermediate

برای اسپیکینگ و رایتینگ سعی کنید کلاس برید.

برای listening هم منابع زیاد هست، فقط مهم اینه که بتونید listening امریکن خودتون رو قوی کنید، منبعش زیاد فرقی نداره، ولی اگه خواستید بگید تا بهتون معرفی کنم.
والا من 504 رو تموم کردم، TOEFL Essential Words رو هم 60٪ بلدم تقریبا. :sweatdrop: لطف میکنید منابع listening رو هم معرفی کنین؟! خیلی ممنون:gol:

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز
(1) Conduction: Usually, the object which conducts heat with
knee is clothes. And as to the hyperthermia treatment, the
objects include those touching with knee and without phase
change. This type of boundary conditions includes giving
surface temperature Ts and heat flow consistency through
surface

معنی کنیم؟
هدایت: معمولاً، وسیله ای که گرما را هدایت می کند، با (1) زانو (منظور اتصال زانویی) پوشیده می شود و برای تیمار با حرارت بالا، وسایل در تماس با زانو و بدون تغییر فاز هستند. این شرایط مرزی شامل دادن (انتقال) دمای سطحی (Ts) و پیوستگی جریان حرارت از روی سطح است.

فقط جمله اول clothes رو درست نوشتین؟؟ منظور از (1) چیه؟ به منبع اشاره می کنه؟؟ فکر نکنم به رفرنس اشاره کنه باید جمله تموم می شد بعد شماره می اومد یا بعد یه کلمه خیلی مهم!!

Pure Liveliness

عضو جدید
خواهش می کنم...من معمولا اگر وقت کنم ترجمه ها رو چک می کنم نه برای اینکه اشکال شما رو بگیرم برای اینکه ترجمه کاملتری برای دوستمون انجام بشه و در کنارش خودم هم اطلاعاتم رو چک کنم و بعضی کلمات و اصطلاحات رو مرور کنم و چیزهای جدید هم یاد بگیرم ...
در مورد تعداد سمعک من اشتباه برداشت کردم چون اینطوری خوندم (يعني جفتش، نه يكيش) ولی منظور شما این بوده (يعني جفتش نه، يكيش) ولی با این وجود هم one اینجا تاکیدی بر تعداد سمعک نداره و فقط منظور (یک سمعک) هست و تاکید روی سمعک بودنه اینجا...امیدوارم منظورم واضح باشه...
متوجه نکته آخر هم شدم
ممنون از اینکه وقت می گذارید و سوال دوستان رو جواب میدید
موفق باشید

...........................................................

بچه ها کسی کلمه bro مخفف brother رو با تلفظ /bra/ شنیده؟ منظورم توی لهجه هایی غیر از بریتیش و امریکنه...ممنون

کسی جواب منو نمیده؟؟؟
سلام دوست خوبم.
دير ميام يه كم,ببخشيد.
راجع به سمعك دقيقا منم منظورم هموني بود كه شما گفتين.:D
100% خوشحال ميشم كه شما دوباره چك ميكنين و اشكالات رو ميگين.و ما اين جا هدفمون اينه كه همو كمك كنيم.منم از وقتي اومدم اين جا كلي چيز از همتون ياد گرفتم.
هميشه خوشحال ميشم كه از نظرا و تصحيح هاي خوبت استفاده كنم عزيزم و همين طور از بقيه ي دوستان.
مرسي :gol::gol:

Pure Liveliness

عضو جدید

والا من 504 رو تموم کردم، TOEFL Essential Words رو هم 60٪ بلدم تقریبا. :sweatdrop: لطف میکنید منابع listening رو هم معرفی کنین؟! خیلی ممنون:gol:
سلام.
با اجازه ي استاد داداش مهران.
خيلي خوبه كه از خود ليستنينگاي آيلتس استفاده كنين.متن ليستنينگ هم باشه كه خيلي كمك ميكنه.مثلا اين 2تا كتاب خوبن :
IELTS practice tests with key
by:mark harrison&russell whitehead
(THOMSON)

IELTS practice tests (learner friendly testing
by: peter may
OXFORD

واسه گرامر من خودم كتاب UNDRESTANDING AND USING ENGLISH GRAMMER with answer key (by bethy schrampher azar ) رو ترجيح ميدم.فوق العادست.​

آخرین ویرایش:

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
I've heard there was a secret chord
That David played, and it pleased the Lord
But you don't really care for music, do you?
It goes like this
The fourth, the fifth
The minor fall, the major lift

The baffled king composing Hallelujah

بچه ها کسی در باره مفهوم قسمتی که Boldکردم نظری داره؟ به خصوص سطر آخر، Lyric یه آهنگه.
به سایت زیر نگاه کنید:
http://rateyourmusic.com/board_message/message_id_is_1817313_and_board_id_is_1

خود من در نگاه اول یاد minor و major که از اصطلاحات موسیقی هست افتادم، اما اینطور که توی فوروم بالا راجبش بحث شده، fall و lift رو برای داشتن قافیه داخل متن آهنگ آورده و خود آمریکاییها هم میگن بی معنی هست تقریباً!
fifth و fourth هم بازم با توجه به سایت بالا، منظورش احتمالاً F و G باید باشه که به ترتیب minor و major شدن ...
به نظر انقدر معناگرا نیست!

خب با توجه به این ، معنی دو جمله ای که داشتم چی می شه؟
The woman in the blue dress ran into the road and pulled Nick to his feet
اولی: گریگ روی پاهاش پرید. (احتمالاً منظورش به شکلی که توی طناب زدن میپرید باشه، اما با توجه به متن ممکنه معنی دیگه ای بده، مثلاً از ارتفاع پریده باشه و ... به نظرم زیاد توی معنی کردنش سخت نگیرید)
دومی: زن آبی‌پوش به سمت جاده دوید و نیک رو ایستاده (یا روی پاهاش) نگه داشت. (قضیه از این قرار بوده که نیک به سمت جاده هل داده میشه و جلوی ماشین میافته و ماشین ترمز میکنه و اون خانم به سمت نیک میدوه و میگیردش که زمین نخوره)
اینجا داستان کاملش هست:
http://english-e-books.net/books/el...n_Escott/Goodbye_Mr_Hollywood-John_Escott.txt
(میبنید که بدون دونستن جمله های قبل و بعد، معنی کردن مشکل و گاهی غیرممکن میشه!)

خوب پس از لحاظ لغت جلو هستید، سعی کنید کتابای لغت TOEFL رو بخونید. 400 Words مال انتشارات McGraw Hill هست و اونم توصیه میکنم بخونید، ولی کتاب اصلی همون TOEFL Essential Words انتشارات Barrons هست که علاوه بر لغاتش، مقدمه کتاب خیلی خوب راجب نحوه امتحان توضیح داده، ریدینگ ها و سئوالاتش خیلی به امتحان نزدیک هست.
و در نهایت سعی کنید 1100 هم بخونید، این کتاب 1100 خیلی شما رو جلو میندازه و به درد GRE هم میخوره.
برای listening از اونجایی که listeningهای آزمون تافل خیلی راحت هستن، کار شما هم راحت میشه. اول باید سعی کنید listening خودتون رو قوی کنید و اگه یه مکالمه امریکایی رو شنیدید بتونید بفهمید چی میگه. برای این کار هم هر چی بیشتر بشنوید، گوشتون بیشتر عادت میکنه. فیلم ببینید، آهنگ گوش کنید، اخبار ببینید. به نظر من دیدن سریالی مثل friends خیلی میتونه مفید باشه.
اگه خیلی formal بخواید میتونید به سری VOA Special English گوش کنید که اون هم فوق العادست.
منابعی که دوست خوبم Pure Liveliness معرفی کرد هم عالیه، فقط یه باید سعی کنید برای تافل روی مکالمات امریکایی زوم کنید. (متاسفانه اکثر listeningهای آیلتس بریتیش هست، اما امریکایی هم داخلش وجود داره)
listeningهای داخل آزمون تافل عدمتاً مکالمه کوتاه بین دو شخص هست که باید به ذهنتون بسپارید و بعد به سئوالا جواب بدید.
مرحله بعد اینه که بتونید به سئوالات جواب درست بدید که اون مهارتهای خودش رو داره. (مثلاً نوشتن قسمتای کلیدی listening روی کاغذ) که برای اون هم کتاب زیاد هست. هم فارسی و هم انگلیسی، نمونه‌اش هم کتاب Express Learning Listening Skills TOEFL هست.

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
نمیدونم اینجا باید این سوالو بپرسم یا نه؟
کسی نرم افزار لایتنر میتونه به من معرفی کنه که لغاتشو خودم بتونم بهش اضافه کنم...

engm

عضو جدید
ممنون شما لطف دارید،
همونطور که بالاتر هم گفتم، سئوالات استانداری وجود نداره که بخوایم بگیم همیشه این سئوالا پرسیده میشه.
تا الان چند تا از دوستام که برای استخدام جاهای مختلف جهت مصاحبه رفتن، مثل وزارت دفاع، صنایع الکترونیک، سازمان برق، یا همین شرکت نفت و ...
هر کدوم از اینها به یه شکل مصاحبه میکنن، مثلاً اون دوستم که برای شرکت نفت به اهواز رفته بود، یک سری سئوالای عقیدتی ازش پرسیدن و سئوال انگلیسی هم در کار نبوده! و البته آخرش هم استخدام نشد.

در هر صورت، این سایت که واستون مینویسم در این زمینه خیلی مفیده. سئوالای خیلی زیادی داره و واسه هر کدوم هم نحوه جواب دادن رو نوشته:
http://jobsearch.about.com/od/interviewquestionsanswers/a/jobintquest.htm
اما یادتون باشه که سایت بالا امریکایی هست و ما ایران هستیم! پس ممکنه 50 درصد (یا حتی بیشتر) سئوالاش اینجا کاربردی نداشته باشه.

من چند تا از سئوالای خیلی پایه و عمومیش رو واسه شما جدا کردم:
Tell me about yourself یا Describe yourself
What relevant experience do you have?
What can you do for this company?
What applicable attributes / experience do you have?
Describe a difficult work situation / project and how you overcame it.

امیدوارم خوب و خوش و سلامت باشید .

از معرفی این سایت خوب خیلی توسط شما ممنونم.

همیشه پاسخ های شما راهگشا بوده است .

بنده با وقت گذاشتن برای این سایت که خیلی جامع است و کلنجار رفتن... تقریباً چیز های زیادی دست گیرم شد . فقط نتوانستم تمام سوالاتی که شما در بالا معرفی نمودید را جواب آنها را پیدا نمایم ؟! شاید خوب نگشتم ..... ؟!

فقط یک درخواست دیگری هم از خدمت شما داشتم ، اگر احیاناً ( نمی خواهم تو زحمت بی افتید ) متنی از مصاحبه و معرفی شخص حالا برای هر صنعتی بود که مربوط به یک ایرانی بود را پیدا کردید به من بدهید از لطف شما ممنونم.

آقا مهران عزیز بنده را ببخشید که من فقط برای شما زحمت دارم .... :gol:

شاد و سلامت و موفق باشید .

mahsa_chemist

عضو جدید
سلام دوستان.میخواستم بدونم برای قبولی در ازمون ورودی تافل چی باید بخونم؟ با تشکر

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان
نمیدونم اینجا باید این سوالو بپرسم یا نه؟
کسی نرم افزار لایتنر میتونه به من معرفی کنه که لغاتشو خودم بتونم بهش اضافه کنم...
دو تا از نرم‌‌افزارهای معروف و رایگان:
jMemoriz که امکانات خیلی بالایی هم داره، از اینجا میتونید دانلودش کنید:
http://jmemorize.en.softonic.com/

Anki که میتونید توی اندروید و آبفون هم ازش استفاده کنید:
http://ankisrs.net/#download
لغات رو میشه با معنی و توضیحات و حتی عکس و صدا (تلفظ) وارد کرد.

امیدوارم خوب و خوش و سلامت باشید .

از معرفی این سایت خوب خیلی توسط شما ممنونم.

همیشه پاسخ های شما راهگشا بوده است .

بنده با وقت گذاشتن برای این سایت که خیلی جامع است و کلنجار رفتن... تقریباً چیز های زیادی دست گیرم شد . فقط نتوانستم تمام سوالاتی که شما در بالا معرفی نمودید را جواب آنها را پیدا نمایم ؟! شاید خوب نگشتم ..... ؟!

فقط یک درخواست دیگری هم از خدمت شما داشتم ، اگر احیاناً ( نمی خواهم تو زحمت بی افتید ) متنی از مصاحبه و معرفی شخص حالا برای هر صنعتی بود که مربوط به یک ایرانی بود را پیدا کردید به من بدهید از لطف شما ممنونم.

آقا مهران عزیز بنده را ببخشید که من فقط برای شما زحمت دارم .... :gol:

شاد و سلامت و موفق باشید .

چواب دقیق رو که توی اون سایت نمینویسه! چون هر شخصی بیوگرافی یا رزومه خودش رو داره و جوابها به هزار شکل میتونه باشه. اما نحوه جواب دادن سئوالات رو توی اون سایت نوشته.
اگه توی گوگل سرچ کنید، سایتهایی هستن که سئوالات مصاحبه های شرکتای ایرانی رو داخلشون دارن، خیلی وقت پیش که بهشون نگاه کردم، سئوالای مصاحبه انگلیسی داخلشون ندیدم و فقط سئوالای عقیدتی و علمی بود. اما اگه سرچ کنید شاید پیدا بشه.
با این حال باز هم به نظر من روی هیچ کدوم باز نکنید چون الگوی خاصی وجود نداره. فقط بحث جواب دادن نیست، ممکنه دوستتون اصلاً متوجه نشه طرف چی میپرسه، به نظرم توی مدت باقیمونده سعی کنید زبانش در حد خیلی بیسیک (در حد فهمیدن و جواب دادن حتی در یک جمله) قوی کنه و حالا اینکه چه سئوالی پرسیده میشه و چه پاسخی داده بشه، بمونه واسه مرحله بعد!
سلام دوستان.میخواستم بدونم برای قبولی در ازمون ورودی تافل چی باید بخونم؟ با تشکر

توی دو صفحه اخیر همین تاپیک منابع زیادی معرفی شد.