رژیم های غذایی گیاهی خلق و خو را بهبود می بخشند و استرس را کاهش می دهند

S i s i l

عضو جدید
کاربر ممتاز

طبق یک تحقیق جدید در مجله تغذیه، رژیم های غذایی گیاهی خلق و خو را بهبود می بخشند و استرس را کاهش می دهند.

محققان از 39 فردی که گوشت مصرف می کردند (رژیم رایج افراد گوشتخوار) درخواست کردند تا یکی از سه رژیم غذایی متفاوت؛ یک رژیم غذایی گیاهی، یک رژیم غذایی مبتنی بر گوشت قرمز یا یک رژیم غذایی مبتنی بر گوشت قرمز و ماهی را اتخاذ نمایند. آنها دریافتند که بعد از دو هفته، گیاهخواران در آزمون استاندارد خلق و خو و استرس، بطور قابل توجهی امتیاز بهتری کسب نمودند.

آزمون خلق و خو، افسردگی، اضطراب و استرس را اندازه گیری نمود و با پرسشنامه فراوانی غذا مقایسه گردید. گیاهخواران اسيد ایکوزاپنتا انوئيک (EPA) و اسيد دوكوساهگزانويك (DHA)، یعنی منابع حیوانی اسید های چرب امگا 3 کمتری مصرف می کردند و اسید آراشیدونیک، یک منبع حیوانی از اسیدهای چرب امگا 6 کمتری نیز مصرف می نمودند.

------------------------------------------------------------------------------------

Beezhold BL, Johnston CS. Restriction of meat, fish, and poultry in omnivores improves mood: a pilot randomized controlled trial. Nutr J. 2012;11:9.
For information about nutrition and health, please visit www.pcrm.org/.

http://www.pcrm.org/health/medNews/vegetarian-diets-improve-mood-and-lower-stress

Beat

متخصص محیط زیست
کاربر ممتاز
بسیار عالی
از اینکه رفرنس هم درج کردید ممنون
رفرنس گذاری چیزی که کمتر تو انجمن دیده بودم

ممنون
:w30:

hadi1525

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنونم ازت
خیلی خوب بود
من که بخاطر کارم بیشتر اوقات استرس دارم
بازم ممنونم ازت

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
من زیاد همبر میخورم،واسه همین به رفیقام زیاد فحش میدم؟! :D (شوخی:gol: )

ممنون از تاپیک.:gol:

کاش یکمی کامل تر بررسی میکرد و نتیجه ی بیشتری میگرفتن،این همه مردم رو بردن غذاهای مسخره بهشون دادن میتونستن بیشتر ازشون حرف بکشن خوب
:D

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی
ولییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی

آخه من خیلی لاغرم چیکار کنم؟!

f.j.architect

عضو جدید
آخه همه جا که همین حرفومیزنن که:
مسئولان:مردم بایدطبق زمانه پیش برن ،ماموقعی که انقلاب بودباسختی هاکنارآمدیم فلان چیزنداشتیم بجاش فلان چیزومیخوردیم خب الانم گوشت گرونه مجبورنیستی گوشت بخوری خب بروسویا که گیاهیه بخورقوتش هم بیشتره
حالاشمام که همینومیگی قربونت برم مردم ما چقدسختی بکشن آخه،امادرکل ممنونننننننم

t@hi

عضو جدید

طبق یک تحقیق جدید در مجله تغذیه، رژیم های غذایی گیاهی خلق و خو را بهبود می بخشند و استرس را کاهش می دهند.

محققان از 39 فردی که گوشت مصرف می کردند (رژیم رایج افراد گوشتخوار) درخواست کردند تا یکی از سه رژیم غذایی متفاوت؛ یک رژیم غذایی گیاهی، یک رژیم غذایی مبتنی بر گوشت قرمز یا یک رژیم غذایی مبتنی بر گوشت قرمز و ماهی را اتخاذ نمایند. آنها دریافتند که بعد از دو هفته، گیاهخواران در آزمون استاندارد خلق و خو و استرس، بطور قابل توجهی امتیاز بهتری کسب نمودند.

آزمون خلق و خو، افسردگی، اضطراب و استرس را اندازه گیری نمود و با پرسشنامه فراوانی غذا مقایسه گردید. گیاهخواران اسيد ایکوزاپنتا انوئيک (EPA) و اسيد دوكوساهگزانويك (DHA)، یعنی منابع حیوانی اسید های چرب امگا 3 کمتری مصرف می کردند و اسید آراشیدونیک، یک منبع حیوانی از اسیدهای چرب امگا 6 کمتری نیز مصرف می نمودند.

------------------------------------------------------------------------------------

Beezhold BL, Johnston CS. Restriction of meat, fish, and poultry in omnivores improves mood: a pilot randomized controlled trial. Nutr J. 2012;11:9.

http://www.pcrm.org/health/medNews/vegetarian-diets-improve-mood-and-lower-stress
سلام دکتر تشکر ازاینکه پیام گذاشتی ،من از این جور مطلب بسیار خوشم میاد ومطلعه میکنم اگه بازم لطف کنی ممنون میشیم بخصوص در مورد سلامت

عزیزم تاپیکت خیلی خوب بودم.من به شدت گوشت خوارم الان البته بهتر شدم امیدوارم یه روز برسه که این عادتمو به حداقل برسونم.یکی از دوستام گیاه خواره و همه چیزایی که تو نوشتی و خیلی چیزای خوب دیگرو داره و دلیله همشونم گیاه خوار بودنه.کاش منم یه روز بتونم مثل اون بشم.

akbarsh100

عضو جدید

ممنون،واسه تاپیک

فروزان_F

کاربر بیش فعال
تو این دوره زمونه فقط سبزیجات خورد...
خوبه دیگه کم کم همهمون خوش اخلاق میشیم...

بالا