حجاب برای زن باید باشه....(لطفا نظراتتون بیان کنید...)

forugh-69

عضو جدید
کتاب ما یکی هست و بی همتا...
که جمله ای مثل جملات اون تو صد تا که هیچ....هزارتا کتاب های دیگه پیدا نمی شه
من حسی که عکس اواتارت منتقل می کنه رو گفتم....به نظرهات میاد...

جدا از هر چی نظراتت جالب بود. من شخصا اطلاعات زیادی در مورد اسلام ندارم اما همینقد میدونم خدای من تو قلبمه. من خیلی جاها انعطاف خدا و اسلامو دیدم. مثلا خود پیامبر کسی بوده کلی هزینه عطرش میکرده. عطر و حرام کردن... لباس سفیدو... خیلی زنا اونموقع دسش داشتن. بنظرم اسلام و قان چیزی فراتر از این حرفاس...حرف شما وحرف من وحرف بچه های دیگه....میشه هر روز ازش چیز جدیدی بیرون اورد خوب متاسفانه ما الان اماممون غایبه تا جواب همه سوالای
من شما و باقی رو بده. من مطمئنم اسلام خیلی جذاب تر و منعطف تر این حرفاس متاسفانه بعضی مسائل باعث شده که خیلی ها از اسلام فراری بشن. چون شناخت عمیق راجع بهش ندارن... کاش من روزی شناخت عمیق پیدا میکردم...اما فقط اینو میدونم که هرچی دلم بگه همون درسته...چون خدا تو قلب ادماس... ب امید ظهور مهدی و جواب گرفتن همه سوالای بی جواب

forugh-69

عضو جدید
این ویژگی بارز تمامی مذهبیون و شاید بشه گفت 99 درصدشون هست.
که برای تمامی عقاید جز عقاید خودشون متاسف هستند.
باید عادت کرد به تاسف خوردن هاشون، چاره ای ندارند تاسف بخورند و تاسف که چرا همه مثل خودشان در راه صحیح نیستند
ببخشید جوابم واسه شما بود اشتباه ریپلای کردم.

hamidservat

عضو جدید
شدیدا مخالفم! خود شخص باید تصمیم بگیره چی بپوشه به هیچ کسی هم ربطی نداره، البته در صورتی که به کسی آسیب و آزار نرسونه

مخوصا در ایران زن ها رو گونی پوش کردن که هیچ کاری نتونن بکنن! خوب عزیز من شما که یه دستت به چادره و یه دستت به روسریت چه کار مفیدی میخوای برای این مملکت اجام بدی

خانم ها هم مثل اقایون چه فرقی میکنه، با این روند عرب پرستی چند سال دیگه میرسیم به افغانستان که دیگه حتی نمیذارن زن ها جوراب سفید پاشون کنن

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
شدیدا مخالفم! خود شخص باید تصمیم بگیره چی بپوشه به هیچ کسی هم ربطی نداره، البته در صورتی که به کسی آسیب و آزار نرسونه

مخوصا در ایران زن ها رو گونی پوش کردن که هیچ کاری نتونن بکنن! خوب عزیز من شما که یه دستت به چادره و یه دستت به روسریت چه کار مفیدی میخوای برای این مملکت اجام بدی

خانم ها هم مثل اقایون چه فرقی میکنه، با این روند عرب پرستی چند سال دیگه میرسیم به افغانستان که دیگه حتی نمیذارن زن ها جوراب سفید پاشون کنن

:eek:

Theoden

عضو جدید
بیخیال این اقا شو ایشون از بنیاد مشکل دارن

درود بر شما.
همینه،حرف حق رو زدی.
هرکس مسلمان و مخصوصا از نوع شیعه اش نباشد مشکل بنیادی دارد.
خوش به سعادتتون که به برکت ولادت در خاورمیانه و کشور ایران اسلامی، بر حق ترین باور دنیا یعنی شیعه نصیبتان شده و مشکلی ندارین.
مارو هم از دعای خیرتون بی نصیب نذارین.

Theoden

عضو جدید
جدا از هر چی نظراتت جالب بود. من شخصا اطلاعات زیادی در مورد اسلام ندارم اما همینقد میدونم خدای من تو قلبمه. من خیلی جاها انعطاف خدا و اسلامو دیدم. مثلا خود پیامبر کسی بوده کلی هزینه عطرش میکرده. عطر و حرام کردن... لباس سفیدو... خیلی زنا اونموقع دسش داشتن. بنظرم اسلام و قان چیزی فراتر از این حرفاس...حرف شما وحرف من وحرف بچه های دیگه....میشه هر روز ازش چیز جدیدی بیرون اورد خوب متاسفانه ما الان اماممون غایبه تا جواب همه سوالای
من شما و باقی رو بده. من مطمئنم اسلام خیلی جذاب تر و منعطف تر این حرفاس متاسفانه بعضی مسائل باعث شده که خیلی ها از اسلام فراری بشن. چون شناخت عمیق راجع بهش ندارن... کاش من روزی شناخت عمیق پیدا میکردم...اما فقط اینو میدونم که هرچی دلم بگه همون درسته...چون خدا تو قلب ادماس... ب امید ظهور مهدی و جواب گرفتن همه سوالای بی جواب

دوست محترم، خدا در قلب خیلی ها هست.
هرکسی باور خودش رو داره، مثل شبان برای خداش شعر میخونه تو کجایی تا شوم من چاکرت....چارقت دوزم کنم شانه سرت.
برداشت های مختلفی از خدا هر انسانی ارائه میده، با توجه به نگرش بدون تعصب به همه مکاتب میشه به این نتیجه رسید که اسلام هم برداشت محمد از خداست و نام الله رو برای خدایش گذاشته.
برداشتش هم برای خیلی ها جذاب بوده و طرفدار این برداشت شدن.
مثل شما و سایر کاربران، حالا اگه فکر کردین با انتظار و اینا کسی میاد براتون تفسیر ارائه میده، موردی نداره منتظر باشین، آدم ها مختارند هرچی دوست دارن پرستش کنند.

چون انسان موجود ضعیفی هست و در لحظات درماندگی چاره ای جز توسل نداره، مگر اینکه بتونه با حقیقت زندگی کنار بیاد که تعداد آدم هایی که واقعیت رو میپذیرن و نا امید هم نمیشن، بسیار اندک هست چون جرات زیادی میخواد.
تمامی تفاسیری که در مورد اعجاز ارائه میشه و دیگران مینویسن اکثرا راحت رد میشن، اما خوب تفکر و زیر سئوال بردن چنین موجودی با دنیایی از وعده های زیبا یا تهدیدهای خشن، جرات بیش از حدی میخواد.
که نباید از همه انتظار داشت.

منم ترس و امید دوستان رو درک میکنم و بیش از این باهاشون بحث نمیکنم، چون درکشون میکنم.

raha.68m

عضو جدید
کاربر ممتاز

هرکسی باور خودش رو داره، مثل شبان برای خداش شعر میخونه تو کجایی تا شوم من چاکرت....چارقت دوزم کنم شانه سرت.
برداشت های مختلفی از خدا هر انسانی ارائه میده، با توجه به نگرش بدون تعصب به همه مکاتب میشه به این نتیجه رسید که اسلام هم برداشت محمد از خداست و نام الله رو برای خدایش گذاشته.
مثل شما و سایر کاربران، حالا اگه فکر کردین با انتظار و اینا کسی میاد براتون تفسیر ارائه میده، موردی نداره منتظر باشین، آدم ها مختارند هرچی دوست دارن پرستش کنند.

چون انسان موجود ضعیفی هست و در لحظات درماندگی چاره ای جز توسل نداره، مگر اینکه بتونه با حقیقت زندگی کنار بیاد که تعداد آدم هایی که واقعیت رو میپذیرن و نا امید هم نمیشن، بسیار اندک هست چون جرات زیادی میخواد.
تمامی تفاسیری که در مورد اعجاز ارائه میشه و دیگران مینویسن اکثرا راحت رد میشن، اما خوب تفکر و زیر سئوال بردن چنین موجودی با دنیایی از وعده های زیبا یا تهدیدهای خشن، جرات بیش از حدی میخواد.

منم ترس و امید دوستان رو درک میکنم و بیش از این باهاشون بحث نمیکنم، چون درکشون میکنم.

ممنون که ما رو درک می کنین!!!!
ببینیم از هزچی بشه ایراد گرفت...قران و حدودش مبرا از هر نوع نقصن...
می تونی انکار کنی؟ بسم الله...

forugh-69

عضو جدید

همونطور ک گفتم شما بهتر از هرکس دیگه خدارو میشناسین اما در شناخت مصداق واقعی دچار اشتباه شدید احتمالا.من نمیدونم خدای شما کی هست.اما امیدوارم که خدای شما فانی نباشه.من نمیدونم شما رو کی بوجود اورده اما امیدوارم اون کسی ک شمارو خلق کرده واسه بعدازمرگتون هم واستون دنیایی داشته باشه.نکه هیچ. . .خدای من همونی بود ک وقتی اون شبان رو دید ب موسی گفت راحتش بزاره..هیچ اجباری نیست ک شما کی رو بپرستی فقط خدایی باشه ک فکر همه جاتو کرده باشه.بالاخره موقع ترس و نیازتو هم ب یکی پناه میبری که. .

ali_arya

عضو جدید
نیازی نیست به من ادب یاد بدین آقا.
اول ببین من جواب چی رو دادم بعد قضاوت کن.
اول متوجه بشید! شاید خوب متوجه نشدین
سلام.چرا اینجا همه واسه هم متاسفن(خودمم میگما).ببین دوست من،من هیچ منظوری نداشتم،منظورم این بود که همه نظراتشون با ارزشه وباید به نظرات همه احترام گذاشت،حالا شما میتونی نظر خودت رو بدی و نظر قبلی رو رد کنی یا نقض کنی اونم با دلیل منطقی.
اگه ناراحتت کردم شرمنده.

Theoden

عضو جدید
ممنون که ما رو درک می کنین!!!!
ببینیم از هزچی بشه ایراد گرفت...قران و حدودش مبرا از هر نوع نقصن...
می تونی انکار کنی؟ بسم الله...

بله از نظر شما دوست گرامی که فقط کتاب هایی رو مطالعه کردین که تعریف و تمجید کردن، مسلما همینطوره.
اگر من اشتباه میکنم و شما کتاب هایی که در جهت نقد و روشن کردن نوشته شدن رو هم خوندین، خوشحال میشم فقط یک کتاب نام ببرین تا من ببینم تحقیقات شما فقط از کتب موافقین نبوده.
همین الان هم میتونین با جستجو در اینترنت، تناقضات و تضادهای بسیار رو پیدا کنین و رد تمامی آنچه با تفسیر معنای وارونه ارائه دادن آنهم با کتب تاریخی قدیمی.

فرق بزرگ من و شما اینست که من بیش از 20 سال از مدرسه تا دانشگاه اندیشه های دینی رو داشتم، اما کنارش اندیشه های دیگران و مخالفین رو بدون تعصب بررسی کردم و خودم جستجو کردم ببینم آیا این تناقضات و تضادها هست یا نه و بود.
باز هم میگم، اگر اشتباه فکر میکنم که شما هم کتب منتقدین رو خوندین خوشحال میشم نام ببرید تا من مدام نگم، شما امروز شیعه متعصبی چون فقط در ایران اسلامی متولد شدی.
و جامعه اجازه دسترسیستون به کتب مختلف رو نداده و از کودکی تنها یک طرز فکر بهتون تزریق شده و با این تفکر رشد کردین و امروز شده بخشی از وجودتون.

Theoden

عضو جدید
همونطور ک گفتم شما بهتر از هرکس دیگه خدارو میشناسین اما در شناخت مصداق واقعی دچار اشتباه شدید احتمالا.من نمیدونم خدای شما کی هست.اما امیدوارم که خدای شما فانی نباشه.من نمیدونم شما رو کی بوجود اورده اما امیدوارم اون کسی ک شمارو خلق کرده واسه بعدازمرگتون هم واستون دنیایی داشته باشه.نکه هیچ. . .خدای من همونی بود ک وقتی اون شبان رو دید ب موسی گفت راحتش بزاره..هیچ اجباری نیست ک شما کی رو بپرستی فقط خدایی باشه ک فکر همه جاتو کرده باشه.بالاخره موقع ترس و نیازتو هم ب یکی پناه میبری که. .

تمامی این چیزهایی که میگیم در حد حدس و گمان هست.
یعنی شما امیدواری اینایی که میگی حرف خالقت باشه، امیدواری اونی که گفته من واسطه ام راست گفته باشه، چون هیچ راهی برای دسترسی و احاطه به اونها نداری.
فقط مجبوری باور کنی.
اما مطئن باش جهان همیشه مطابق میل و باورهای ما نیست.
باورها و میل های ما میتونن خیلی قشنگ باشن، اما جهان میتونه در جاهایی بسیار زشت باشه.

موقع ترس هم ممکنه به هرچیزی پناه ببری، مثل افرادی که در هواپیمای در حال سقوط پناه میبرن، اما کسی به دادشون نمیرسه و همه منفجر میشن، حتی همشون مسلمان شیعه هم باشند.
برای باورها و اعتقادات ما لزومی نداره مصداق خارجی وجود داشته باشه، بلکه فقط توجیهاتی هست برای دلداری خودمون.

که البته تا وقتی جمود فکری باهاش مخلوط نشه، پسندیده هست.

raha.68m

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله از نظر شما دوست گرامی که فقط کتاب هایی رو مطالعه کردین که تعریف و تمجید کردن، مسلما همینطوره.
اگر من اشتباه میکنم و شما کتاب هایی که در جهت نقد و روشن کردن نوشته شدن رو هم خوندین، خوشحال میشم فقط یک کتاب نام ببرین تا من ببینم تحقیقات شما فقط از کتب موافقین نبوده.
همین الان هم میتونین با جستجو در اینترنت، تناقضات و تضادهای بسیار رو پیدا کنین و رد تمامی آنچه با تفسیر معنای وارونه ارائه دادن آنهم با کتب تاریخی قدیمی.

فرق بزرگ من و شما اینست که من بیش از 20 سال از مدرسه تا دانشگاه اندیشه های دینی رو داشتم، اما کنارش اندیشه های دیگران و مخالفین رو بدون تعصب بررسی کردم و خودم جستجو کردم ببینم آیا این تناقضات و تضادها هست یا نه و بود.
باز هم میگم، اگر اشتباه فکر میکنم که شما هم کتب منتقدین رو خوندین خوشحال میشم نام ببرید تا من مدام نگم، شما امروز شیعه متعصبی چون فقط در ایران اسلامی متولد شدی.
و جامعه اجازه دسترسیستون به کتب مختلف رو نداده و از کودکی تنها یک طرز فکر بهتون تزریق شده و با این تفکر رشد کردین و امروز شده بخشی از وجودتون.
نه من اونقدر به قران معتقدم که انتقادات و حتی نمونه ایه ای که کسی ادعا می کرد از قران جا مونده رو اعتقاد من اثری نداشت...
ما به قرانمون ایمان داریم....شما اگه مثال نقضی دارین من خودم خوشحال می شوم بشنوم که حقه های جدید علیه قران جه مدلی هستن....
من فقط رو قران محکم پایبندم و اصلا کاری به شیعه و سنی و سایر مذاهب ندارم...

forugh-69

عضو جدید
واسه مثال هواپیما ک گفتی تا حالا نگاهی ب برنامه ماه عسل انداختی؟ مثال هواپیما رو خوب برات مشخص میکنه که چ جور ممکنه یک نفر به حکمت خدا از بین این همه ادم زنده بمونه تا نشانه و عبرتی بشه برای من و شما که هر کاری بخاد میتونه بکنه ب نظر شما دلیلش چیه که یک نفر از بین اون همه ادم فقط یک نفر زنده میمونه؟ و خیلی مثال های دیگه.ی جا خونده بودم که مسلمان های واقعی تو این دوره زندگی میکنند نه خدا دید ن ن پیامبری ن امامی و فقط به سبب خوندن خطی روی کاغذ ایمان میارن...دارم با خودم فکر میکنم که شما که دم از افراط و تفریط ماها میزنید و خودتون منعطف و مدرن میدونید چرا این همه بچه ها و افراد مختلف نظر میدن شما فقط حرف ا خودتون و عقاید خودتون رو ی تنه دارین دفاع میکنید آیا شما هم به نوعی دچار افرط نیستین؟ آیا خدایی ک شما میپرستید اصلا خود شما واقعا مدرن و منعطف هستید؟

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

.
ماشاللا از مدرسه تا دانشگاتون 20 سال طول كشيده!!!!خسته نباشين:D
تمامی این چیزهایی که میگیم در حد حدس و گمان هست.
یعنی شما امیدواری اینایی که میگی حرف خالقت باشه، امیدواری اونی که گفته من واسطه ام راست گفته باشه، چون هیچ راهی برای دسترسی و احاطه به اونها نداری.
فقط مجبوری باور کنی.
اما مطئن باش جهان همیشه مطابق میل و باورهای ما نیست.
باورها و میل های ما میتونن خیلی قشنگ باشن، اما جهان میتونه در جاهایی بسیار زشت باشه.

موقع ترس هم ممکنه به هرچیزی پناه ببری، مثل افرادی که در هواپیمای در حال سقوط پناه میبرن، اما کسی به دادشون نمیرسه و همه منفجر میشن، حتی همشون مسلمان شیعه هم باشند.
برای باورها و اعتقادات ما لزومی نداره مصداق خارجی وجود داشته باشه، بلکه فقط توجیهاتی هست برای دلداری خودمون.

که البته تا وقتی جمود فکری باهاش مخلوط نشه، پسندیده هست.
حدس و گمان نيست ،خيلي از ماها توزندگي روزمرمون با لطف و معجزات و نشانه هايي از خدا روبرو ميشيم.بعضيامون ميفهميم از جانب خدا بوده بعضيامونم نه(شايدم نميخواهيم قبول كنيم!)
نميدونم واسه شما اتفاق افتاده يا نه ولي چون شخصا معجزه رو با چشاي خودم ديدم قرآن و خدا و همه ي فرستاده هاشو قبول دارم
هميشه نقض كردن يه چيزي خيلي راحت تر از اثباتشه ،اونايي كه راجع به قرآن نقد ميكنن و به قول شما به تضادهاش اشاره ميكنن لازم نيس كه حتما حرفاشون درست باشه تا قبولشون كنيم فقط كافيه ايمانمون سست باشه و اطلاعاتمون كم تا قانع بشيم. اون چيزايي كه به نظر بعضيا ضد و نقيضه شايد همون چيزاييه كه هنوز علم بهش نرسيده و ثابت نشده(البته من تا حالا باهاش مواجه نشدم خوشحال ميشم بگين)
شما، اونا و خودتونو بيش از حد قبول دارين!!عقل هيچكدوم از ماها اونقدر كامل نيست كه همه چيزو درك كنيم و از همه چيز سر در بياريم .خيلي خوبه كه نظر مخالفارو ميخونين در صورتي كه در اين حيطه هم مطالعه داشته باشين!چرا به اون قسمتايي از قرآن كه الآن دانشمندا بهش رسيدن توجه نميكنين ؟شايد نظرتون عوض شه!
دلايل علمي وضو ،نماز و روزه رو تو گوگل سرچ كنين ،مطالب خيلي جالبي هست كه شايد ازشون بي اطلاع باشين.
پست بعديمو بخونين

Theoden

عضو جدید
نه من اونقدر به قران معتقدم که انتقادات و حتی نمونه ایه ای که کسی ادعا می کرد از قران جا مونده رو اعتقاد من اثری نداشت...
ما به قرانمون ایمان داریم....شما اگه مثال نقضی دارین من خودم خوشحال می شوم بشنوم که حقه های جدید علیه قران جه مدلی هستن....
من فقط رو قران محکم پایبندم و اصلا کاری به شیعه و سنی و سایر مذاهب ندارم...

منم متعجب نیستم که شما ایمان دارین.
چون راه دیگری جز ایمان با توجه به منطقتون وجود نداره، اینکه میگین ببینم جدیدا چه حقه ای استفاده کردن و هنوز مطالعه نکرده حرف مخالف رو حقه تصور میکنین، نشان از حقیقت طلبی شما دارد.
نمونه های تضاد رو عرض کردم بی شمار هست، میتونین جستجو کنین و بیابین.
فقط یک مثال با توجه به رشته خودم که مهندسی پزشکی هست و از این دست مثال ها میزنم :

سوره طارق آیه 7:
انسان از کمر مرد و ميان استخوانهاى سينه زن بيرون مى‏آيد.

در به وجود امدن انسان کمر مرد و سینه زن کوچکترین دخالتی ندارد، اما تا همین صد سال پیش پیرو همین باور قدیمی، مردم فکر میکردند اسپرم مرد در کمرش هست و برای زن در سینه هایش !!!!
اینا باهم ترکیب میشن و آدم خلق میشه.

در حالیکه کاملا حرفی ناشی از بی علمی و برگرفته از علم طب در یونان باستان هست، اسپرم مرد در کشاله ران و برای زن در تخمدان ها هستند.
حالا شما با تفسیر بگو سینه = تخمدان و کمر مرد = کشاله ران.

از این دست اینقدر زیاده که حد و حسابی نداره و حتی بسیاری از اون حرف هایی که معجزه بر میشمرن، دقیقا ناقض هست.

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
[h=3]این همان دریای عجیبی است که در قرآن آمده است!! + عکس[/h]در شهر توریستی اسکاگن این زیبایی را می توانید در سجیه دید، این شمالی ترین شهر دانمارکیهاست، جایی که دریای بالتیک و دریای شمال بهم میپیوندند. دو دریای مختلف با هم یکی نمی شوند و بنابرین این راستا بوجود می آید.

In a tourism filled city of Skagen you can see this incredible natural sight. This city is the most northern point of Danish people…..where the Baltic sea “meets” the North sea. Two different seas can not be combined together thus creating this line

و این همان چیزی است که در قرآن آمده است.
سورة مبارکه الرحمن
مَرَجَ الْبَحْرَیْنِ یَلْتَقِیانِ (19) بَیْنَهُما بَرْزَخٌ لا یَبْغِیانِ (20) فَبِأَیِّ آلاءِ رَبِّکُما تُکَذِّبانِ (21) یَخْرُجُ مِنْهُمَا اللُّؤْلُؤُ وَ الْمَرْجانُ (22)
19. دو دریا را به گونه ای روان کرد که با هم برخورد کنند.20. اما میان آن دو حد فاصلی است که به هم تجاوز نمی کنند.21. پس کدامین نعمتهاى پروردگارتان را انکار مى‏کنید؟ 22. از آن دو، مروارید و مرجان خارج مى‏شود.

سوره مبارکه فرقان آیه 53:
« و هو الذی مَرَجَ البحرینِ هذا عَذبٌ فُراتٌ و هذا مِلحً اُجاجً وَ جَعَلَ بَینَهما بَرزَخا و حِجراً مَهجوراً»
و اوست کسی که دو دریا را موج زنان به سوی هم روان کرد این یکی شیرین و آن یکی شور و تلخ است ومیان آندو حریمی استوار قرار داد.

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این همان دریای عجیبی است که در قرآن آمده است!! + عکس

در شهر توریستی اسکاگن این زیبایی را می توانید در سجیه دید، این شمالی ترین شهر دانمارکیهاست، جایی که دریای بالتیک و دریای شمال بهم میپیوندند. دو دریای مختلف با هم یکی نمی شوند و بنابرین این راستا بوجود می آید.

In a tourism filled city of Skagen you can see this incredible natural sight. This city is the most northern point of Danish people…..where the Baltic sea “meets” the North sea. Two different seas can not be combined together thus creating this line

و این همان چیزی است که در قرآن آمده است.
سورة مبارکه الرحمن
مَرَجَ الْبَحْرَیْنِ یَلْتَقِیانِ (19) بَیْنَهُما بَرْزَخٌ لا یَبْغِیانِ (20) فَبِأَیِّ آلاءِ رَبِّکُما تُکَذِّبانِ (21) یَخْرُجُ مِنْهُمَا اللُّؤْلُؤُ وَ الْمَرْجانُ (22)
19. دو دریا را به گونه ای روان کرد که با هم برخورد کنند.20. اما میان آن دو حد فاصلی است که به هم تجاوز نمی کنند.21. پس کدامین نعمتهاى پروردگارتان را انکار مى‏کنید؟ 22. از آن دو، مروارید و مرجان خارج مى‏شود.

« و هو الذی مَرَجَ البحرینِ هذا عَذبٌ فُراتٌ و هذا مِلحً اُجاجً وَ جَعَلَ بَینَهما بَرزَخا و حِجراً مَهجوراً»
و اوست کسی که دو دریا را موج زنان به سوی هم روان کرد این یکی شیرین و آن یکی شور و تلخ است ومیان آندو حریمی استوار قرار داد.

Theoden

عضو جدید
واسه مثال هواپیما ک گفتی تا حالا نگاهی ب برنامه ماه عسل انداختی؟ مثال هواپیما رو خوب برات مشخص میکنه که چ جور ممکنه یک نفر به حکمت خدا از بین این همه ادم زنده بمونه تا نشانه و عبرتی بشه برای من و شما که هر کاری بخاد میتونه بکنه ب نظر شما دلیلش چیه که یک نفر از بین اون همه ادم فقط یک نفر زنده میمونه؟

و خیلی مثال های دیگه.ی جا خونده بودم که مسلمان های واقعی تو این دوره زندگی میکنند نه خدا دید ن ن پیامبری ن امامی و فقط به سبب خوندن خطی روی کاغذ ایمان میارن...دارم با خودم فکر میکنم که شما که دم از افراط و تفریط ماها میزنید و خودتون منعطف و مدرن میدونید چرا این همه بچه ها و افراد مختلف نظر میدن شما فقط حرف ا خودتون و عقاید خودتون رو ی تنه دارین دفاع میکنید آیا شما هم به نوعی دچار افرط نیستین؟ آیا خدایی ک شما میپرستید اصلا خود شما واقعا مدرن و منعطف هستید؟

دوست گرامی، از بین 300 نفر، 299 نفر میمیرن، 1 نفر زنده میمومنه.
اون یک نفری که زنده مونده رو میگین نشانه بودن خدا هنگام بدبختی، اون 299 نفری که میمیرن میشن درس عبرت، حکایت موش آزمایشگاهی بودن آدمیزاد هست دیگه !!!
یعنی چی هرکاری میخواد میکنه، شهر هرت هست پس خلقتش، میکشه، داغون میکنه زنده نگه میداره، حکایت همون پهلوان زورگوی محل هست که میخواست بگه من آخر قدرتم، اونم به آدم بی دفاع و بدبخت.
در حالیکه به نظر من اینها همه تصادفات طبیعته که یکی میمیره و یکی شانس میاره زنده میمونه، اون کاری نداره.

در مورد دفاع از عقایدم خوب مسلمه باید دفاع کنم، پس بیام خودم رو بکوبم.
اینجا همه فقط شعار میدن و از آرزوها حرف میزنن، کسی از دانش خودش چیزی نمیگه.
اینکه اکثرا مخالف من هستند هم کاملا طبیعیه، اینجا ایران اسلامی هست و از اول ابتدایی تا سال آخر دانشگاه، احکام و دستورات اسلام تدریس میشه، 90 درصد آدم ها هم به آیین اجدادشون در میان.
مسلما اگر در یک فروم چینی بودیم، شما یک مسلمان تنها در برابر میلیون ها بودایی بودی و مسخرت میکردن !!!

مفهوم مدرن بودن، یعنی احترام به همه عقاید و تحمیل نکردنش به دیگران.
عقیده من هیچ اسباب قهریه ای برای زور کردن نداره، اونیکه زور میگه و همه رو میخواد به رنگ خودش در بیاره اسلام هست، از همون زمان صدر اسلام گفته در دین اجباری نیست، اما پدر هرچی غیر مسلمان بوده رو در آورده با کنیز گرفتن و برده کردنشون.
حداقل ای کاش یک کم تاریخ کشور خودمون رو دوست داشتیم و اینقدر سریع تسلیم باور اعراب نمیشدیم که با تحقیر تمام، همه چیز این سرزمین رو به تاراج بردن و هنوز هم میبرن.

Theoden

عضو جدید

این مطلب هیچ ربطی به این دو دریا نداره.
حتما فکر کردین وسط دریا بایستین، یک طرف با لیوان آب بردارین شوره و یک طرف آب برداریم شیرینه !!!

آب دو دریا هم با هم مخلوط نمیشه نه؟؟!!!!

این دو دریا، دریای سرخ و مدیترانه رو به فاصله کم در شبه جزیره عربستان اشاره میکنه که با هم فرق دارن و مردم عرب اونزمان هم میدیدن.
حریم هم کانال سوئز هست که قبل اسلام ساخته شده و قرآن گفته این رو الله ساخته.

تفسیر چه کارهایی که نمیکنه.

هرچند این دو دریا هم از نظر جغرافیایی چنین ویژگی ندارند.

Theoden

عضو جدید
ماشاللا از مدرسه تا دانشگاتون 20 سال طول كشيده!!!!خسته نباشين:D

واسه شما چند سال طول میکشه؟
حتما تو 23 سالگی درستون تموم شده، خوب درس من فعلا ادامه داره.....

دلایل علمی که گفته شده تماما مبتنی بر تفسیر های عصر جدید هست.
همه شون ریشه در تاریخ گذشتگان دارن.

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این مطلب هیچ ربطی به این دو دریا نداره.
حتما فکر کردین وسط دریا بایستین، یک طرف با لیوان آب بردارین شوره و یک طرف آب برداریم شیرینه !!!
آب دو دریا هم با هم مخلوط نمیشه نه؟؟!!!!
این دو دریا، دریای سرخ و مدیترانه رو به فاصله کم در شبه جزیره عربستان اشاره میکنه که با هم فرق دارن و مردم عرب اونزمان هم میدیدن.
حریم هم کانال سوئز هست که قبل اسلام ساخته شده و قرآن گفته این رو الله ساخته.
تفسیر چه کارهایی که نمیکنه.
هرچند این دو دریا هم از نظر جغرافیایی چنین ویژگی ندارند.

بله درست ميگين من متن كاملشو نذاشتم .آدرسشو ميذارم خودتون ببينين!!
http://ourskyland.blogfa.com/post/55
اينم يه سري ديگه:
http://ganjine88.blogfa.com/post-132.aspx
http://www.hawzah.net/FA/questionview.html?QuestionID=62432
http://kaheel7.com/fa/index.php?opt...-34-25&catid=36:2009-11-24-23-59-36&Itemid=61

هدف من بحث با شما نيست ،پيش خودم گفتم شايد با خوندن اينا در شما انگيزه اي ايجاد بشه كه اينوريم تحقيق كنين
واسه شما چند سال طول میکشه؟
حتما تو 23 سالگی درستون تموم شده، خوب درس من فعلا ادامه داره.....
.

حالا چرا ناراحت شدين شوخي كردم جو عوض شه!!!:D
ما 7 سالگي ميرم مدرسه ،18 سالگي ميريم دانشگاه (يعني از مدرسه تا دانشگامون 11 سال طول ميكشه!):)

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شنيدين ميگن طلا واسه مردا حرامه؟
به نظر بعضيا خيلي مسخرست كه طلا واسه زنها حلال و واسه مردا حرامه اما تحقيقات جديد باعث شده دليلشو راحتتر بفهميم.
(پیامبر اکرم (ص) : طلا و ابریشم برای مردان امتم حرام است و برای زنان امتم حلال است )
[h=2]طلا و کم خونی در مردان

[/h]
طبق بررسی ‌های متعددی که صورت گرفته، تعداد گلبول ‌های سفید خون در مردان بیشتر از زن ‌ها است، حال آن که تماس بدن مرد با طلا باعث بالا رفتن میزان گلبول‌ های سفید می ‌شود. به طور طبیعی با افزایش شمار گلبول‌ های سفید، جا برای گلبول‌ های قرمز خون کم شده و تعداد آن ها به طور محسوسی کاهش پیدا می‌ کند. در واقع استفاده از طلا در مردان باعث بر هم خوردن تعادل میان گلبول‌ های سفید و قرمز خون می‌ شود. همین امر باعث بروز كم خوني در مردان و از سوی دیگر باعث بروز سرطان خون می ‌شود که همگی بر اثر اختلال در گلبول ‌های بدن مردان ایجاد می ‌شود.
در تحقیقات انجام شده در سال 2010 در ونکوور کانادا مشخص شد طلا دارای خاصیت شبه القایی است که بر پوست و خون مردان اثر منفی دارد می تواند علاوه بر اثر منفی در کبد، موجب غلظت خون شده و به مرور زمان به امراض قلبی و سکته برای آقان منتهی می شود.

اما در این جا شاید این سوال ذهن شما را مشغول کند که پس چرا زنان می ‌توانند از طلا استفاده کنند؟ اگر طلا روی تعادل گلبول ‌های بدن مردان تاثیر می‌ گذارد، پس زنان هم نباید از این امر مستثنا باشند.
در نگاه ابتدایی شاید حق با شما باشد، ولی مطالعاتی که روی ساختار بدن زنان انجام شده نشان می ‌دهند تفاوت‌ هایی جزئی در ساختار بدن زن و مرد وجود دارد. طلا حاوی اشعه‌ هایی است که از پوست بدن رد شده و روی گلبول ‌های بدن تاثیر می ‌گذارد. این مساله در مورد مردان کاملا صدق می ‌کند ولی در زنان خیر. در زنان بین لایه ی پوست و گوشت، یک لایه چربی وجود دارد اما در مردان این لایه وجود ندارد. همین لایه محافظ چربی است که همانند سدی محکم مانع از رسیدن اشعه‌ های مُضر طلا به بدن زنان می‌ شود.

اينم يكي ديگه از كشفيات علم كه رو حقانيت قرآن صحه ميذاره
قضاوت با شمات ؛ميتونين ايناروهم انكار كنيد

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون
خیلی برام جالب بود
واقعا توی هر چیزی که توی دین اسلام منع شدیم ازش حکمتی هست
همونطور که هر چیزی که واجبه برامون پر از سود و فایدس
و تازه دانشمندا دارن یکی یکی فوایدش رو کشف می کنن
درباره حجاب هم می تونم بگم نیاز به دانشمند نیست
هر کسی که با رضایت قلبی خودش و بعد از فهمیدن فلسفه حجاب بره سمتش خودش این فواید رو به چشم می بینه
لذتش رو کسی بهتر می فهمه که هر دو رو تجربه کرده باشه ..ولی خوش به حال کسی که از وقتی که خدا براش تکلیف کرده حجاب داشته و حجابش رو دوست داره

شنيدين ميگن طلا واسه مردا حرامه؟
به نظر بعضيا خيلي مسخرست كه طلا واسه زنها حلال و واسه مردا حرامه اما تحقيقات جديد باعث شده دليلشو راحتتر بفهميم.
(پیامبر اکرم (ص) : طلا و ابریشم برای مردان امتم حرام است و برای زنان امتم حلال است )
طلا و کم خونی در مردان

طبق بررسی ‌های متعددی که صورت گرفته، تعداد گلبول ‌های سفید خون در مردان بیشتر از زن ‌ها است، حال آن که تماس بدن مرد با طلا باعث بالا رفتن میزان گلبول‌ های سفید می ‌شود. به طور طبیعی با افزایش شمار گلبول‌ های سفید، جا برای گلبول‌ های قرمز خون کم شده و تعداد آن ها به طور محسوسی کاهش پیدا می‌ کند. در واقع استفاده از طلا در مردان باعث بر هم خوردن تعادل میان گلبول‌ های سفید و قرمز خون می‌ شود. همین امر باعث بروز كم خوني در مردان و از سوی دیگر باعث بروز سرطان خون می ‌شود که همگی بر اثر اختلال در گلبول ‌های بدن مردان ایجاد می ‌شود.
در تحقیقات انجام شده در سال 2010 در ونکوور کانادا مشخص شد طلا دارای خاصیت شبه القایی است که بر پوست و خون مردان اثر منفی دارد می تواند علاوه بر اثر منفی در کبد، موجب غلظت خون شده و به مرور زمان به امراض قلبی و سکته برای آقان منتهی می شود.

اما در این جا شاید این سوال ذهن شما را مشغول کند که پس چرا زنان می ‌توانند از طلا استفاده کنند؟ اگر طلا روی تعادل گلبول ‌های بدن مردان تاثیر می‌ گذارد، پس زنان هم نباید از این امر مستثنا باشند.
در نگاه ابتدایی شاید حق با شما باشد، ولی مطالعاتی که روی ساختار بدن زنان انجام شده نشان می ‌دهند تفاوت‌ هایی جزئی در ساختار بدن زن و مرد وجود دارد. طلا حاوی اشعه‌ هایی است که از پوست بدن رد شده و روی گلبول ‌های بدن تاثیر می ‌گذارد. این مساله در مورد مردان کاملا صدق می ‌کند ولی در زنان خیر. در زنان بین لایه ی پوست و گوشت، یک لایه چربی وجود دارد اما در مردان این لایه وجود ندارد. همین لایه محافظ چربی است که همانند سدی محکم مانع از رسیدن اشعه‌ های مُضر طلا به بدن زنان می‌ شود.

اينم يكي ديگه از كشفيات علم كه رو حقانيت قرآن صحه ميذاره
قضاوت با شمات ؛ميتونين ايناروهم انكار كنيد

Theoden

عضو جدید
بله درست ميگين من متن كاملشو نذاشتم .آدرسشو ميذارم خودتون ببينين!!
http://ourskyland.blogfa.com/post/55
اينم يه سري ديگه:
http://ganjine88.blogfa.com/post-132.aspx
http://www.hawzah.net/FA/questionview.html?QuestionID=62432
http://kaheel7.com/fa/index.php?opt...-34-25&catid=36:2009-11-24-23-59-36&Itemid=61

هدف من بحث با شما نيست ،پيش خودم گفتم شايد با خوندن اينا در شما انگيزه اي ايجاد بشه كه اينوريم تحقيق كنين

حالا چرا ناراحت شدين شوخي كردم جو عوض شه!!!:D
ما 7 سالگي ميرم مدرسه ،18 سالگي ميريم دانشگاه (يعني از مدرسه تا دانشگامون 11 سال طول ميكشه!):)

1- سرکار خانم منابعی رو که بهش اشاره کردین، اسمشون منبع هست؟
اینا تماما سایت ها و وبلاگ های فارسی زبان هستند، این خبر مانند افتادن عکس پپسی تو ماه هست که از مدت ها پیش فقط توی این مملکت مطرح بود.
این دو دریا رو بنده در مجله نشنال جئوگرافیک بررسی کردم، همچین چیزی نیست، اصلا دو دریایی که از وسط یهو جدا بشن، اونورش شیرین باشه اونورش شور وجود خارجی نداره.

عرض هم کردم محمد وقتی این رو به اعراب گفته، خطابش به دریای سرخ و مدیترانه در عربستان بوده و اونها هم کامل حرفشو متوجه شدند و حائل هم کانال سوئز هست و آب این دو دریا هم به دلیل شرایط اقلیمی متفاوت با هم فرق میکنه.
عجیبه میخواهین ربطش بدین به شمال اروپا که مثلا بگین اسلام جهان شموله، اسلام خیلی جهان شمول بود، از وجود قاره های دیگه و سایر ادیان دیگر نقاط زمین جز خاورمیانه هم اطلاعاتی میداد ولی خوب....

2- من مدت زمان کل تحصیل مدرسه تا دانشگاه رو گفتم، خدا رو شکر به من جمع و تفریق یاد دادین، فکر میکردم منظورم از 20 سال تحصیل فقط مدرسه بوده که شما منو از این اشتباه در آوردین.

3- طلا و ابریشم هم به خاطر زینتی بودنشون مشکل داشته، در صدر اسلام که سرویس طلا و جواهر ظریف که نبوده خانم، به صورت حلقه به خودشون آویزون میکردن و این برای مرد عیب شمرده شده.
برای همین طلا رو کنار ابریشم آورده که مردها به شکل زنان در شهر ظاهر نشن.
خوشحال میشم مشکلات ابریشم برای مردها رو هم بگین، اگر میگین طلا مشکل داره، چون طلا کنار ابریشم اومده.

موی گربه و بزاق دهانش ده ها بار از موی سگ و بزاق سگ و... خطرناک تره، اما گربه نجس نیست و سگ نجسه، حکمت اینم با اسلام توضیح میدین؟

این موارد اکثرا دلایل تاریخی دارند نه علمی، مثلا مردم شهری خوک میخوردن مریض میشدن، میگفت خوک مشکل ایجاد میکنه.
هیچ ربطی به علم غیب و... نداره، اینجور موارد تو همه آیین های سرخپوستی و.. هم دیده میشه که با تجربه به ضرر یک چیزی پی میبردن.

بازم میگم، تفسیر در بازی با واژه ها، به راحتی هرچی بخواد به خورد مخاطبش میده به دوست دیگری هم عرض کردم، از ساده ترین کتاب های دنیا، میشه پیچیده ترین مفاهیم رو استخراج کرد.

اینم که میگی همه چیز واضحه باز انکار کن، شما هر مطلبی رو سایت های حوزوی با تفسیر بهتون میگن باور میکنین، مشکل منه؟
اینقدر این ادعاها ساده لوحانه هست که متاسفانه فقط عوام باور میکنند، اصلا بحث انکار من نیست همش بی پایه و اساس و روی تفسیره.
همش تشبیه سازیه، هیچ جمله مستقیمی وجود نداره.

raha.68m

عضو جدید
کاربر ممتاز
اقای theodenصلا حرفهایی رو که زدین نمی پذیرم...اسمش رو هرچی می خواین بذارین...