حجاب برای زن باید باشه....(لطفا نظراتتون بیان کنید...)

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
حجاب و اصل آزادی
ايراد ديگری كه بر حجابگرفته‏اند اينست كه موجب سلب حق آزادی كه‏يك حق طبيعی بشری است می‏گردد و نوعیتوهين به حيثيت انسانی زن به شمارمی‏رود . می‏گويند احترام به حيثيت و شرفانسانی يكی از مواد اعلاميه حقوق بشراست . هر انسانی شريف و آزاد است ، مردباشد يا زن ، سفيد باشد يا
سياه ، تابع هر كشور يا مذهبی باشد . مجبور ساختن زنبه اينكه حجاب‏داشته باشد بی اعتنائی به حق آزادی او و اهانت به حيثيت انسانیاو است‏و به عبارت ديگر ظلم فاحش است به زن . عزت و كرامت انسانی و حق‏آزادی زن ، و همچنين حكم متطابق عقل و شرع به اينكه هيچكس بدون موجب‏نبايداسير و زندانی گردد ، و ظلم به هيچ شكل و به هيچ صورت و به هيچ‏بهانه نبايدواقع شود ، ايجاب می‏كند كه اين امر از ميان برود .
پاسخ :يك بار ديگر لازماست تذكر دهيم كه فرق است بين زندانی كردن‏زن در خانه و بين موظف دانستن او بهاينكه وقتیمی‏خواهد با مرد بيگانه مواجه شود پوشيده باشد . در اسلام محبوس ساختن و
اسيركردن زن وجود ندارد . حجاب در اسلام يك وظيفه‏ای است بر عهده زن‏نهاده شده كهدر معاشرت و برخورد با مرد بايد كيفيت خاصی را در لباس‏پوشيدن مراعات كند . اين وظيفه نه از ناحيه مرد بر او تحميل شده است ونه چيزی است كه با حيثيت وكرامت او منافات داشته باشد و يا تجاوز به‏
حقوق طبيعی او كه خداوند برايش خلقكرده است محسوب شود . اگر رعايت پاره‏ای مصالح اجتماعی ، زن يا مرد را مقيدسازد كه درمعاشرت روش خاصی را اتخاذ كنند و طوری راه بروند كه آرامش ديگران رابر هم نزنند و تعادل اخلاقی را از بين نبرند چنين مطلبی را " زندانی كردن‏" يا " بردگی " نمی‏توان ناميد و آن را منافی حيثيت انسانی و اصل " آزادی " فرد نمی‏توان دانست . در كشورهای متمدن جهان در حال حاضر چنين محدوديتهائی برایمرد وجوددارد . اگر مردی برهنه يا در لباس خواب از خانه خارج شود و يا حتی باپيژامه بيرون آيد ، پليس ممانعت كرده به عنوان اينكه اين عمل برخلاف‏حيثيتاجتماع است او را جلب می‏كند . هنگامی كه مصالح اخلاقی و اجتماعی‏، افراداجتماع را ملزم كند كه در معاشرت اسلوب خاصی را رعايت كنندمثلا با لباس كاملبيرون بيايند ، چنين چيزی نه بردگی نام دارد و نه‏زندان ، و نه ضد آزادی وحيثيت انسانی است و نه ظلم و ضد حكم عقل به‏
شمار می‏رود .
برعكس ، پوشيدهبودن زن - در همان حدودی كه اسلام تعيين كرده است - موجب كرامت و احترام بيشتراو است ، زيرا اورا از تعرض افراد جلف و فاقد اخلاق مصون می‏دارد . شرافت زن اقتضاء می‏كند كههنگامی كه از خانه بيرون می‏رود متين و سنگين‏و با وقار باشد ، در طرز رفتار ولباس پوشيدنش هيچگونه عمدی كه باعث‏تحريك و تهييج شود به كار نبرد ، عملا مردرا به سوی خود دعوت نكند ،
زباندار لباس نپوشد ، زباندار راه نرود ، زباندار ومعنی‏دار به سخن خودآهنگ ندهد . چه آنكه گاهی اوقات ژستها سخن می‏گويند ، راهرفتن انسان‏سخن می‏گويد ، طرز حرف زدنش يك حرف ديگری می‏زند .
اول از تيپخودم كه روحانی هستم مثال می‏زنم : اگر يك روحانی برای‏خودش قيافه و هيكلیبرخلاف آنچه عادت و معمول است بسازد ، عمامه رابزرگ و ريش را دراز كند ، عصا وردائی با هيمنه و شكوه خاص به دست ودوش بگيرد ، اين ژست و قيافه خودش حرفمی‏زند ، می‏گويد برای من احترام‏قائل شويد ، راه برايم باز كنيد ، مؤدببايستيد ، دست مرا ببوسيد .
همچنين است حالت يك افسر با نشانه‏های عالی افسریكه گردن می‏افرازد ،قدمها را محكم به زمين می‏كوبد ، باد به غبغب می‏اندازد ،صدای خود راموقع حرف زدن كلفت می‏كند . او هم زباندار عمل می‏كند ، به زبان بیزبانی‏می‏گويد : از من بترسيد ، رعب من را در دلهای خود جا دهيد .
همينطورممكن است زن يك طرز لباس بپوشد يا راه برود كه اطوار وافعالش حرف بزند ، فريادبزند كه به دنبال من بيا ، سر بسر من بگذار ،متلك بگو ، در مقابل من زانو بزن، اظهار عشق و پرستش كن .
آيا حيثيت زن ايجاب می‏كند كه اينچنين باشد ؟ آيا اگر ساده و آرام‏بيايد وبرود ، حواس پرت كن نباشد و نگاههای شهوت آلود مردان را به‏سوی خود جلب نكند ،برخلاف حيثيت زن يا برخلاف حيثيت مرد يا برخلاف‏مصالح اجتماع يا برخلاف اصلآزادی فرد است ؟
آری اگر كسی بگويد زن را بايد در خانه حبس و در را به رويش قفلكرد وبه هيچ وجه اجازه بيرون رفتن از خانه به او نداد ، البته اين با آزادی‏طبيعی و حيثيت انسانی و حقوق خدادادی زن منافات دارد . چنين چيزی درحجابهای غير اسلام بوده است ولی در اسلام نبوده و نيست .
شما اگر از فقهاءبپرسيد آيا صرف بيرون رفتن زن از خانه حرام است ؟
جواب می‏دهند نه . اگر بپرسيدآيا خريد كردن زن و لو اينكه فروشنده مردباشد حرام است ؟ يعنی نفس عمل بيع وشراء زن اگر طرف مرد باشد حرام‏است ؟ پاسخ می‏دهند حرام نيست . آيا شركت كردنزن در مجالس واجتماعات ممنوع است ؟ باز هم جواب منفی است چنانكه در مساجد ومجالس‏مذهبی و پای منبرها شركت می‏كنند و كسی نگفته است كه صرف شركت كردن زن‏در جاهائی كه مرد هم وجود دارد حرام است . آيا تحصيل زن ، فن و هنرآموختنزن و باعخره تكميل استعدادهائی كه خداوند در وجود او نهاده است‏حرام است ؟ بازجواب منفی است .
فقط دو مسأله وجود دارد ، يكی اينكه بايد پوشيده باشد و بيرونرفتن به‏صورت خودنمائی و تحريك آميز نباشد .
و ديگر اينكه مصلحت خانوادگیايجاب می‏كند كه خارج شدن زن از خانه توأم با جلب رضايت شوهر و مصلحت انديشی او باشد......................

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت
من امیدوارم روز ی بجای برسیم که انقدر امنیت داشته باشیم که بتونیم ازادانه رفتار کنیم
حتی اگه الان تو این وضعیت ازادیم باشه بخاطر بی امنیتی هیچ کس جرات نداره ازادانه رفتار کنه

mehrdad2012

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاملا موافق هستم . دخترها و پسرهای ما امروزه خیلی سریع تحت تاثیر مد های بیگانه ی غرب قرار می گیرند و به راحتی فرهنگ غنی خودشان را زیر پاهاشون میذارن واین نتیجه ی تفکرات غلط دختر ها و پسرهای ماست . این آزادی نیست هوس بازی و بی بند و باری هستش خودمون باید تفکرات غلطمون را ترک کنیم نه با زور و پلیس امنیت اخلاقی که به جز نتیجه ی عکس و لجبازی چیزی در پی ان نخواهد بود .

Z.Mehran

عضو جدید
مسئله پوشش و حجاب ربطی به دین نداره...
انسان وقتی به تمدن رسید برای خودش پوشش درست کرد.
چه دختر چه پسر باید حجاب داشته باشن.
مرسـی:gol:

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
کاملا درسته زهرا خانم(اگه اشتباه نکنم);)
این مردایی که دم از آزادی خانوما با بی حجابی میزنن دنبال هوس های خودشون هستن
یه نمونش رییس سابق شرکتمون بود-یه روز 2 ساعت داشت واسه من سخنرانی میکرد که آره مهندس باید به زن احترام گذاشت(این حرفارو بخاطر یکی از بچه های شرکت میزد که تازه بخاطر مشکل اخلاقی اخراج شده بود)کلی حرفای قشنگ زد من با خودم گفتم عجب مردیه خداوکیلی خوش بحال زنش-ولی 1 ماه بعد پی به خیلی از روابط کثیفش بردم(تازه فهمیدم منظورش از احترام به زن چیه)منم از اونجا اومدم بیرون.

مهندس نفت

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام ممنون عالی بود
اینو باید بعضی از خانم ها بخونند توجه کنند که حتی نیاز نیست مردا ازشون بخادن که رنگارنگ باشن
بیشتر عفت و نجابت زن در گرو حجابشه و حجاب بیشتر به نجابته زن کمک میکنه و این موضوع خوبه خود به مردا اطرافشم منتقل میشه

کاظم2020

عضو جدید
بله داداشیجان
خیلی زنایی با حجاب دیده شده که با چشماشون هزارتا کار کردن
خیلی زنای بی حجابم دیده شده که درست زندگی میکنن خیلی بهتر از اونچه که ادم از درست زندگی کردن برداشت میکنن
بعد از اینا همه تقصیر زنا نیست مردا ماهم باید یاد بگیرن زنام ادمن و حق دارن راحت زندگی کنن اگه مردایی ما خودشون کنترل کنند و حیوانیتشون بهشون غلبه نکنه جامعه مشکلی نخواهد داشت
متاسفانه این مشکلات مرد و زن و با حجاب و بی حجاب نمیشناسه ادمی که ذاتش خراب باشه خرابه
با پوشش نمیشه مشکلات حل کرد اونم این جامعه البته نظرات مختلفه من به عقیده هرکسی احترام میزارم و این نظر خودمه

بعضی وقتا یه خانمای باحجابیو میبینم که واقعا حالم بد میشه از حجابشون چادر روسرشونه و هزار تا کار میکنن اون چادرو پوششی واسه گند کاریاشون قرار دادن .همش میگم لااقل اونی که بی حجابه هرچی هس درون و بیرونش یکیه .این یه حسن رو داره...
البته بعضی از خانمام هستن که واقعععاااا با دیدنشون لذت میبرم حجابی که دارنو واقعا بهش معتقدن و رفتارو کردارشونو خدایی کردن نه فقط اینکه چادر روسرشونو موها و ....بیرون باشه یا گاهی ارایش غلیظی میکنن که از هزارتا بد حجاب بدترن.
به نظرم ادم اگه حجاب داره باید عاشق حجابش باشه نه اینکه امر اجباری بدونه من خودم مانتویی بودم ولی محجبه دلیلمم واسه چادری نشدن خانمای چادریی بودن که دروبرم میدیدم و تاسف میخوردم به اینکه چادرو مسخره خودشون کردن.
اما مدتیه که تصمیم گرفتم اثبات کنم به خودم که همه رو به یه دید نگاه نکنم و به خاطر افرادی که با نوع حجابشون همه چیزو به تمسخر گرفتن من از لذت چادری بودن دور نمونم.و چادری شدم. واقعا چادر بهم حس خوبی میده سخته گرمه ولی لذت بخشه اون حسه ارامشه خیلی واسم ارزشمنده

سلام

وقتی بحث این مسائل میشه ٬ اگر بخوایم یک نگاه کلی داشته باشیم ! همه جای دنیا وقتی میخوان تحولی در نگرش مردم جامعه (منظورم بعد از انقلاب هست)خودشون از باب موضوع خاصی ایجاد کنند
اول ازهمه فرهنگ سازی میکنند و بعد از ان سعی میکنند بهترین آموزشها داده بشه تا آسیب های اجتماعی ناشی از ان(اگر وجود داشته باشه) به حداقل برسه.

همه ی این صحبت های ناشی از همین عدم فرهنگ سازی هست و عدم برنامه ریزی درست. که باعث شده درصد آسیب های ناشی از ان بیشتر بشه.

مهندس نفت

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام عالی بود پر مححتوا
این بحث بعضی از خانم ها توجه کنند که بدون اینکه مردی یا کسی ازشون بخاد خود به خود به طور خودجوش رنگارنگ میشن
اینجا هم میفهمیم که بیشتر عفت و نجابت خانم ها در گرو حجابشونه
نجابت با رعایت حجاب میتونه به مردای اطرافشونم بفهمونه که احیانا کسی براشون مزاحمت ایجاد نکنه
الان بحث سر چادر یا مانتو بودنه که کدومش کامل تر بعضی یه طرفه قضاوت میکنند که فقط چادر حجاب کامل هست در صورتی که من منتقعد هستم که میشه به غیر از چادر هم حجاب کامل داشت
موفق باشید

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
بی حجابی نه بد حجابی

ما که توی اینجا بی حجابی نداریم ... پس فقط بد حجابی می مونه ...
هرکس باید طوری بیاد و باشه که خودش همون شخصیت رو می خواد ...
وقتی ما می دونیم با یک شیوه تحریک پذیر بیام تو خیابون و ما رو متلک بارون کنن .. این شخصیت دیگه واسه آدم نمی مونه و آدمی تحقیر میشه ...
پس بهتر اندیشمندانه تر بیاییم ..............

آشنا....

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون، خیلی خوب گفته بودی. خیلیامون از روی دلسوزی تا میاییم از این چیزا بگیم میگن بهمون امل... اشکال نداره ما املیم. ولی شما خیلی قشنگ گفتی مرسی:gol:

MOΣIN

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاملا موافق هستم . دخترها و پسرهای ما امروزه خیلی سریع تحت تاثیر مد های بیگانه ی غرب قرار می گیرند و به راحتی فرهنگ غنی خودشان را زیر پاهاشون میذارن واین نتیجه ی تفکرات غلط دختر ها و پسرهای ماست . این آزادی نیست هوس بازی و بی بند و باری هستش خودمون باید تفکرات غلطمون را ترک کنیم نه با زور و پلیس امنیت اخلاقی که به جز نتیجه ی عکس و لجبازی چیزی در پی ان نخواهد بود .
چه ربطي به مد داره؟
بعضي از لباسها كه مد ميشه مشكلي نداره.....هرچند خودم دنبال مد ومقيد كردن خودم به اينكه رو مد باشم نيستم
تاحالا دقت كردين اين پيرهن يا شلوارهاي پارچه اي يا كت وشلوار مختص فرهنگ ما نيست و از لباسهاي غربيه!!!!!!!!!!!چرا به اينها لباسهاي غربي يا بيگانه گفته نميشه؟اصلا چرا لباسهاي محلي رو خودتون كنار گذاشتيد؟........به نظرم به موضوع مد بايد نگاهي عميق داشته باشيم!

kave8

عضو جدید
ما که توی اینجا بی حجابی نداریم ... پس فقط بد حجابی می مونه ...هرکس باید طوری بیاد و باشه که خودش همون شخصیت رو می خواد ...وقتی ما می دونیم با یک شیوه تحریک پذیر بیام تو خیابون و ما رو متلک بارون کنن .. این شخصیت دیگه واسه آدم نمی مونه و آدمی تحقیر میشه ...پس بهتر اندیشمندانه تر بیاییم ..............
ادم باید خودش قدر خودش رو بدونه ما توکشوری هستیم که قبل از اسلام هم حجاب کامل داشتیم وخیلی شبیه همین حجابه کامل اسلام بوده ویکی از دلایلی که اسلام رو پذیرفتیم همین بوده نباید با ندونم کاری خرابش کنیم با این بد حجابیا ادم با کلاس نمیشه با شبیه بن این خاننده یا فولان بازیگر ادم شخصیت پیدا نمیکنه حریم خودمون رو باید همه جا حفظ کنیم حتی حجاب

kave8

عضو جدید
بسیار موافقم .ولی باید افزود که اگه زن نخواد هیچ مردی نمی تونه به زور وادارش کنه به کار بد.تا معنی آزادی رو درک نکنیم تلاش برای بدست آوردنش بیهوده ست.
خدا وکیلی راست میگه کاملا موافقم......

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
ادم باید خودش قدر خودش رو بدونه ما توکشوری هستیم که قبل از اسلام هم حجاب کامل داشتیم وخیلی شبیه همین حجابه کامل اسلام بوده ویکی از دلایلی که اسلام رو پذیرفتیم همین بوده نباید با ندونم کاری خرابش کنیم با این بد حجابیا ادم با کلاس نمیشه با شبیه بن این خاننده یا فولان بازیگر ادم شخصیت پیدا نمیکنه حریم خودمون رو باید همه جا حفظ کنیم حتی حجاب

آره و من نمی دونم چرا این روزا اینقدر شاهد بی حجابی هستم .. روز به روز بدتر ... چی بگم ..
ولی هر کس ایده و نظر به خصوصی داره ... همه نشان از مد و ...

رامین قاسم نتاج

اخراجی موقت
سلام دوستان ...
.
ب نظر من با این جور حرفا وشعار دادنا چیزی حل نمیشه مشکل امروز اجتماع جامع ما مال ادمای مثل ما نیست ک با حرفا صحبت حل بشه مشکل از ی جایی شروع میشه ک ماها نمیتونیم کاری بکنیم ...
.
موفق باشید...
.

Life13

عضو جدید
آره و من نمی دونم چرا این روزا اینقدر شاهد بی حجابی هستم .. روز به روز بدتر ... چی بگم ..
ولی هر کس ایده و نظر به خصوصی داره ... همه نشان از مد و ...

دورانی بود که غربیها برا اینکه محصولاتشون فروش بره مارک الله و اسلام حک می کردن و فرهنگیانشان به شکل دانشمندان ما لباس می پوشیدند و افتخار می کردند!

عجیبه[!] انگار داریم بدهی های گذشته مون رو پس می دیم.

jahan pahlevan

عضو جدید
کاربر ممتاز
من چون زیاد راجع به حجاب در تاپیک های مختلف حرف زدم دیگه اینجا چیزی نمی نویسم فقط از شما تشکر می کنم و می گم حجاب هم توسط مرد ها باید رعایت بشه هم توسط خانم ها هر کدام با توجه به قوانین قران.....

mehrdad2012

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه ربطي به مد داره؟
بعضي از لباسها كه مد ميشه مشكلي نداره.....هرچند خودم دنبال مد ومقيد كردن خودم به اينكه رو مد باشم نيستم
تاحالا دقت كردين اين پيرهن يا شلوارهاي پارچه اي يا كت وشلوار مختص فرهنگ ما نيست و از لباسهاي غربيه!!!!!!!!!!!چرا به اينها لباسهاي غربي يا بيگانه گفته نميشه؟اصلا چرا لباسهاي محلي رو خودتون كنار گذاشتيد؟........به نظرم به موضوع مد بايد نگاهي عميق داشته باشيم!
داداش معین منظور من ازمد مانتوهای تنگ و کوتاهی هستش که کاملا جلب توجه می کنه و شلوارهای پاره ای که به قول برخی از جوانان مد روزه یا تک پوش های تنگ و کوتا هی که پسرها به تن می کنن . این ها همشون باعث جلب توجه میشه .

Homayoon90

عضو
خانم s.zahra1371 نتیجه ای که میخواین از متنتون بگیرید خیلی خوبه ، اما توجه داشته باشین مطالبی که نوشتین خیلی جاهاشو اشتباه کردین، این طور که شما نوشتین یکی ندونه فک میکنه تمام مرد ها لاابالی و هیزن و منتظر چراغ سبز و تمام خانم ها پاک و بی گناه! متنتون خیلی تنده ... خیلی جای بحث داره ... خدا مردو آفریده تا چشمش دنبال زن باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ این یکی حداقل خیلی حرف سنگینی هست اگر شما 4 نفر دور و برتون میبینید چشم هیزن حق ندارید اینو به همه افراد تعمیم بدین ... واقعا به نظر شما زنی (دختری) تو این جامعه وجود نداره که خودش فاسده؟ همه فساد از طرف مرد هاست؟؟؟ این حرف خیلی ظلمه.

با اینکه حجاب چیز خوبیه کاملا موافقم اما حجاب تنها کافی نیست باید در کنارش عفاف هم باشه ؛ این دو تا باهم مکمل میشن.چه بسا افرادی ظاهرشونو دارن (حالا به خواست خودشون یا اجبار) اما وقتی حتی فقط هم کلام میشی باهشون میبینی از هزار تا زن بی حجاب وضعشون بدتره. این فقط کلامشونه اینکه دیگه در عمل چه جوری باشن خدا میدونه.توی هم کلاسی های خودم حداقل دیدم که میگم.
موفق باشید

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
دورانی بود که غربیها برا اینکه محصولاتشون فروش بره مارک الله و اسلام حک می کردن و فرهنگیانشان به شکل دانشمندان ما لباس می پوشیدند و افتخار می کردند!

عجیبه[!] انگار داریم بدهی های گذشته مون رو پس می دیم.

آره واقعا ...................

M A S III

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
واقعا با تمام حرفات موافقم.....حرفات کامل و بدون نقص بود.....به نظر من حجاب باید باشه.....هم باعث امنیت زنه و هم از خیلی اتفاقا جلوگیری میکنه...هرکسی مسیول نگاه خودشه ولی این نگاهارو میشه با پوشش مناسب کنترل کرد.....ممنون بابت تاپیک مفیدت دوست عزیزم....

محمدسرلک

عضو جدید
سلام ابجی
من موافق این موضوع هستم
من به یاد این ایه در ایت الکرسی انداختی
نور الی ظلمات !
ظلمات الی نور.!

ما با کارامون یا از نور به دخمه تاریکی میریم
یا از ضلمات به نور اهی دست پیدا میکنیم
طرف فکر میکنه اگه چادر پوشید
یاپسر اگه لباس مرتب ومنظم بپوشه بهش میگن امبل اسگل د موده.....................

s.zahra1371

عضو جدید
خانم s.zahra1371 نتیجه ای که میخواین از متنتون بگیرید خیلی خوبه ، اما توجه داشته باشین مطالبی که نوشتین خیلی جاهاشو اشتباه کردین، این طور که شما نوشتین یکی ندونه فک میکنه تمام مرد ها لاابالی و هیزن و منتظر چراغ سبز و تمام خانم ها پاک و بی گناه! متنتون خیلی تنده ... خیلی جای بحث داره ... خدا مردو آفریده تا چشمش دنبال زن باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ این یکی حداقل خیلی حرف سنگینی هست اگر شما 4 نفر دور و برتون میبینید چشم هیزن حق ندارید اینو به همه افراد تعمیم بدین ... واقعا به نظر شما زنی (دختری) تو این جامعه وجود نداره که خودش فاسده؟ همه فساد از طرف مرد هاست؟؟؟ این حرف خیلی ظلمه.

با اینکه حجاب چیز خوبیه کاملا موافقم اما حجاب تنها کافی نیست باید در کنارش عفاف هم باشه ؛ این دو تا باهم مکمل میشن.چه بسا افرادی ظاهرشونو دارن (حالا به خواست خودشون یا اجبار) اما وقتی حتی فقط هم کلام میشی باهشون میبینی از هزار تا زن بی حجاب وضعشون بدتره. این فقط کلامشونه اینکه دیگه در عمل چه جوری باشن خدا میدونه.توی هم کلاسی های خودم حداقل دیدم که میگم.
موفق باشید
ممنون بابت نظرتون
نمیدونم ولی این غریزه واقعا تو مرد وجود داره.....من مردها رو برای این موضوع محکوم نکردم .....اصلا هم نگفتم که خدایی نکرده همه مردها لاابلی هستند .....بعد هم گفتم این غرایز نیاز به کنترل داره ولی زن ها نباید باعث تحریک بیشتر بشن.
در مورد عفاف هم من گفتم که حجاب باید با شناخت فلسفه اون باشه یعنی با دلیل برهان.چه بسیارند کسانی که فقط پوشش ظاهری دارند و هیچ چیز رو رعایت نمیکنن درصد اونایی که واقعا اونو پذیرفتن کمه ولی اینا همش ناشی از عدم شناخت دقیق این موضوعه......

آقای سعید حیدری

عضو جدید
کاربر ممتاز
حجاب

حجاب

حجاب نه ضروری نه لازمه ، چیزی که ضروری و لازمه عفت و پاکدامنی چه برای مرد چه برای خانم ها ، اینکه یک زره دور خودت ببندی یعنی حله دیگه مشکلی نیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آره منم که حجابو انتخاب کردم اما بدون پیش زمینه فکری، وقتی وارد یه مرحله جدید از زندگیم شدم خیلی متزلزل شدم
حالا میخوام برم دنبال فلسفه اش!
مرسی واقعا.تا بحال از این دید نگاه نکرده بودم که ممکنه این همه ادعای حصار بودنِ حجاب روی دیگه ای هم داشته باشه و اونم استفاده ابزاری از من و ما باشه!
مرسی، خیلی خوب بود...
:)

kave8

عضو جدید
حجاب نه ضروری نه لازمه ، چیزی که ضروری و لازمه عفت و پاکدامنی چه برای مرد چه برای خانم ها ، اینکه یک زره دور خودت ببندی یعنی حله دیگه مشکلی نیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نه زره نمیخواد من منظورم فقط خانوم ها نیستن اقا پسرای ما هم بی حجابن تیشرتاشون انقرد کوتاهه که نمیتونن دستاشون رو بالا بیارن یا شلواراشون که پارست یا انقدر پایینه که........ چه حجاب باشه چه نباشه ادم های که خوی نفسانیشون بهشون غلبه کردن هستن ما باید نفس حیوانی رو ازبین ببریم زره هم نمیخواد باید از خودمون شروع کنیم