حجاب برای زن باید باشه....(لطفا نظراتتون بیان کنید...)

EECi

مدیر بازنشسته
سلام.
معروف ترین ترجمه های قرآن.
تماما پشت و سینه زن معنا کردن.
عرض کردم، شما اون معانی رو از هر مرجعی هست معرفی کنین برم ببینم.
میتونین به سایت زیر مراجعه کنین و معنی رو ببینین:
parsquran.com

يَخْرُجُ مِن بَيْنِ الصُّلْبِ وَالتَّرَائِبِ ﴿۷﴾

فولادوند: از صلب مرد و ميان استخوانهاى سينه زن بيرون مى‏آيد

مکارم: آبي كه خارج مي‏شود از ميان «پشت» و «سينه‏ها

خرمشاهی: كه از ميانه پشت و سينه‏ها بيرون آيد
بخاطر روی گل شما در اینترنت جستجو کردم و به این وبلاگ رسیدم که تقریبا نظر مشابه نظر من رو در مورد این ایه مورد بررسی قرار داده است:
http://www.hadikhorrami.blogfa.com/post-86.aspx

و این قسمت هم به نظرم اشاره به همان گفته های من دارد:
اصل لغت ترائب به دو معناي خضوع و تسليم و هر دو چيز مساوي در بدن است پس به دو استخوان ران انسان نيز ترائب مي‌گويند. به اين ترتيب اين آيات ربطي به زنان نداشته و ماء دافق كه آب مرد يعني مني است از ميان صلب و ترائب او خارج مي‌شود تمامي مجاري انتقال اسپرم و غدد تشكيل دهنده‌ي مني و همچنين اعصاب كنترلي او در محدوده‌ي صلب و ترائب قرار دارند.

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
از این صحبتها زیاد شده. نظرات متفاوته.

حجاب برای همه هست نه فقط برای خانومها.

حجاب فقط در پوشش خلاصه نمیشه. رفتار و برخوردها، متانت و شخصیت و ... اینا همه ملاک هستن.

در کل بنده شخصا داشتن ذهن سالم رو ترجیح میدم.

JavadMessi

مدیر بازنشسته
خواهشا همون فونت قبلي رو استفاده كن!
بله از نظر شما دوست گرامی که فقط کتاب هایی رو مطالعه کردین که تعریف و تمجید کردن، مسلما همینطوره.
اگر من اشتباه میکنم و شما کتاب هایی که در جهت نقد و روشن کردن نوشته شدن رو هم خوندین، خوشحال میشم فقط یک کتاب نام ببرین تا من ببینم تحقیقات شما فقط از کتب موافقین نبوده.
همین الان هم میتونین با جستجو در اینترنت، تناقضات و تضادهای بسیار رو پیدا کنین و رد تمامی آنچه با تفسیر معنای وارونه ارائه دادن آنهم با کتب تاریخی قدیمی.

فرق بزرگ من و شما اینست که من بیش از 20 سال از مدرسه تا دانشگاه اندیشه های دینی رو داشتم، اما کنارش اندیشه های دیگران و مخالفین رو بدون تعصب بررسی کردم و خودم جستجو کردم ببینم آیا این تناقضات و تضادها هست یا نه و بود.
باز هم میگم، اگر اشتباه فکر میکنم که شما هم کتب منتقدین رو خوندین خوشحال میشم نام ببرید تا من مدام نگم، شما امروز شیعه متعصبی چون فقط در ایران اسلامی متولد شدی.
و جامعه اجازه دسترسیستون به کتب مختلف رو نداده و از کودکی تنها یک طرز فکر بهتون تزریق شده و با این تفکر رشد کردین و امروز شده بخشی از وجودتون.
خيلي خوشحال ميشم فقط يك كتاب معرفي كنيد كه تونسته باشه خدايي كه ما بهش باور داريم رو رد كنه
اصلا چرا كتاب؟؟؟ شما مدام در بحثها تفعل به كتب ميزنيد كه بعضا خيالي هستند! مگه خودتون نميتونيد با عقل و منطقتون چيزي رو تاييد يا رد كنيد كه كتب قديم اروپا:)دي) براي شما ملاكه؟؟؟
خوشحال ميشم نتايج اين 20 سال تحقيق رو مبني بر رد كردن خدا ارائه بدين:گل
پ.ن: يادت باشه تا وقتي نتونستي خداي ما رو رد كني و جايگزيني براش بياري خداي ما ميشه خداي واحد يعني همون الله البته بسته به درك هر انسان پس تا وقتي عقيده ات آشكار نشده نميتوني ادعايي در اين مورد بكني ريفيق قديمي

kave8

عضو جدید
من گفتم نظر نمیدم ولی دیدم نمیشه بچه ها موضوع تاپیک اثبات خدا نیست موضوعش حجابهخواهشن بحثای الکی نکنید این اقا دنبال قاتل بورس علی اشتباهن اومده تو این تاپیک به ما هم قول میده بره

mahsa66

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
معروف ترین ترجمه های قرآن.
تماما پشت و سینه زن معنا کردن.
عرض کردم، شما اون معانی رو از هر مرجعی هست معرفی کنین برم ببینم.
میتونین به سایت زیر مراجعه کنین و معنی رو ببینین:
parsquran.com

يَخْرُجُ مِن بَيْنِ الصُّلْبِ وَالتَّرَائِبِ ﴿۷﴾

فولادوند: از صلب مرد و ميان استخوانهاى سينه زن بيرون مى‏آيد

مکارم: آبي كه خارج مي‏شود از ميان «پشت» و «سينه‏ها

خرمشاهی: كه از ميانه پشت و سينه‏ها بيرون آيد

من منبع شما رو مطالعه کردم منبع شما فقط ترجمه هست آیات قرآن احتیاج به تفسیر دارهمن منبع این تفسیر رو از آیت الله مکارم شیرازی که تفسیر نمونه هم از ایشون هست براتون میذارم یه مطالعه بکنید و همه این ها در علم پزشکی هم ثابت شده است و با یه شرچ در اینترنت میتونید پیدا کنید و تمامی معانی هم که بچه ها از ترائب یا صلب گذاشته بودند در این تفسیر اومده.
اینم منبع مطالعه کنید.
http://makarem.ir/websites/farsi/quran/
البته در این سایت اول باید نام سوره و آیه رو مشخص کنید و بعد تفسیر اون آیه رو بخونید.
این هم یک منبع دیگه که یک مقاله از یک پزشک عمومی و یک مفسر آیات قرآن است که به تناقضاتی که شما به اون اشاره کردید پرداخته.

http://quran-journal.com/science/index.php?option=com_content&view=article&id=81&catid=39&lang=fa

آخرین ویرایش:

ehsanstr

عضو جدید
مردایی که دم از آزادی و حمایت از حقوق زن میزنن دلشون برای ما دخترا نسوخته زن هرچی برهنه تر باشه به نفع اوناست به نفع مردا.و الا هیچ زنی با حجاب منع از کارهای اجتماعی نشده کدوم مردی بدش میاد زنای رنگارنگ دور و برش و پر کرده باشن وقتی بی حجابی راه افتاد رابطه بی درو پیکر بین دو جنس هم دنبالش میاد خواه و نا خواه این یه اتفاق طبیعیه....خوب این وسط نفعش مال کیه ضررش مال کی؟؟؟آدم باید منصف باشه مردا با نگاه از زن استفاده میکنن. اینکه زن باید حجاب داشته باشه نه به مرد برمیگرده به چیزی برمیگرده که خدا در ذات زن قرار داده و اون تمایل برای تصاحب دل مردا است. نیرویی که زن داره برای جلب توجه مردا. هیچ کس نمیتونه اینو انکار کنه و این هرگز دور از عدالت نیست این اصلا نقطه ظعف زن نیست این جز ذاتشه یعنی خدا اینجوری زن رو آفریده برای دلبری و لوندی این حسنه نه عیب. همون جور که مرد رو آفریده که چشمش دنبال زنا باشه اینم برای مرد عیب نیست اینجور آفریده شده. خدا به مرد قدرت بازو داده که به زن نداده ولی به زن این قدرتو داده که قوی ترین مردها رو به زانو درمیاره. پس این عین عدالته ....این حفظ تعادل قدرت و خشونت مرد در برابر لطافت و احساس زن. ولی خب این دو تا خصوصیت باید کنترل بشه خیلی هم چیز پیچیده ای نیست تمام نیروهای درونی آدما باید یه نوعی کنترل بشن. حجاب هم نوعی محافظت برای این نیروییه که توی وجود زن هست. البته اینو هم باید تاکید کرد حجاب نباید ظاهری باشه کسی که حجاب رو انتخاب میکنه باید فلسفشو درک کرده باشه اگه منصفانه به جامعه امروز نگاه کنیم چه میبینیم چرا خانما اینقدر به شوهرانشون مشکوکن. چرا اینقدر درو وبرمون پر شده از این حرفا ؟ چرا آرامش از خیلی خونه ها رفته ؟؟ باور کنید مال همین بی حجابیه....خوب مرده که کور نیست. تو اسلامم به مردا نگفته چشماتو ببند گفته نگاهتو از نامحرم بگیر این عین آیه قرآنه گفته زل نزن به زن و دختر مردم بالذت نگاه نکن ولی با وضعیت الان مردا فقط باید چشماشونو ببندن تا زنایی که به قول خودشون حقشونه آزاد باشن رو نبینن. واقعا اگه به دقت نگاه کنیم نتیجه بی حجابی چیزای وحشتناکتریه که به چشم نمیاد........

سلام
جواب محکم و دندان شکنی است.
عالیست
ادامه بده

s.j.khataeepour

کاربر بیش فعال
پ.ن: يادت باشه تا وقتي نتونستي خداي ما رو رد كني و جايگزيني براش بياري خداي ما ميشه خداي واحد يعني همون الله البته بسته به درك هر انسان پس تا وقتي عقيده ات آشكار نشده نميتوني ادعايي در اين مورد بكني ريفيق قديمي

اقا مدیره چطوره؟

خداییش اگه کسی نتونه وجود خدارو رد کنه و جایگزین بیاره ،پس خدا هست؟ اونم حتما الله اسمش!
مثلا من اگه نتونم دست داشتن خودم رو درجنایات دیکتاتور های عرب!! رد کنم پس دست دارم! اسمم هست آل خلیفه؟:D
اگه نتونیم ثابت کنیم بارسا بهترین تیم دنیاست، پس رئاله دیگه!

چی بگم. مدیری دیگه . نمیشه رو حرفت حرف زد :گل تو گلدون:

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه خوبه دوستانی که از بقیه منبع می خوان خودشون هم منبع ارائه بدن
اینکه میگی من تحقیق کردم بررسی کردم که نمیشه منبع برای ما
شما هم بگو منبعت چیه
بی احترامی به بقیه ادیان شعور خودشون رو می رسونه و در واقع توهینی به خودشون و افراد هم عقیده به خودشونه
به نظذ من با این افراد بحث نکنین
اگه دقت کنید فقط دارن تاپیک رو منحرف می کنن
اگه براشون معجزه هم اتفاق بیفته انکار می کنن
می دونین چی میگم دیگه ؟

Sina.Taheri

عضو جدید
حجاب مو کلا چیز بیخودیه.
من که هیچ وقت نفهمیدم در مو چی هست، که میتونه سبب تحریک من بشه.

بیشتر دلم واسه دخترای ورزشکار ایرانی میسوزه که باید اونقدر عرق بریزن تا موشون از فاصله دور به چشم مردها نیوفته.
به نظرم مردهای مسلمان خیلی نگاه های کثیفی به زن ها دارن، که زن ها مجبورن با این وضعیت تو گرما و ورزش باشن.

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
آقای محترم با نام کاربری عددی !!!
اولا فرق توهین رو با مخالفت متوجه باش، بی اعتقاد و گستاخ هم خودتی.
هرکس باورهای شما رو باور نداشت اسمش بی اعتقاد نیست، چون اونی که شما باورش داری اسمش فقط واسه شما اعتقاد هست نه دیگران.
اینکه من فقط با طوطی هایی بحث کنم که مدام حرفای دیگران رو تکرار میکنن، چه ارزشی داره.(خودت سبب این لحن تند شدی)

یک کم از دانش خودت عرضه کن، من رو یاد بچه ای انداختی که تو کوچه دعواش میشد، بدو میرفت میگفت بابا بیا این داره منو اذیت میکنه.
باشه ناراحت میشی دیگه اذیتت نمیکنم، تشریف ببرین با بزرگترتون از همون تالار اسلامتون تشریف بیارین.

این صحبت ها توهین نیست، چون هیچ کلمه رکیکی از زبان من خارج نشده، شما یا یک پدیده رو قبول داری یا نداری، حالا اون پدیده میخواد مقدس باشه یا نباشه.
اینکه کسی عنوان کنه قبول نداره، یعنی توهین کرده !!!

حکایتی داریم با شما مذهبیون !!!!
آیه در مورد خلقت انسان از کمر مرد و سینه زن میارم و علم رو دقیق میگم که کامل این باور قدیمی رو رد میکنه، میفرماید دلایلت پوچ و بی معنی هستند !!!
به چی میگی با معنی؟؟!!!!!!!!

من تمام ارسالهای شما رو تا اینجا مطالعه کردم
حرف من همونی که قبلا گفتم شما با زیرکی تمام در حال منحرف کردن بحث هستید
دلایل خودتون رو کاملا مستدل ودارای منبع میدونید ولی منابع سایرین رو نه

شما اگه از اول تاپیک رو مطالعه میکردید متوجه میشدید که من در ابتدا لینک کتاب فلسفه ی حجاب شهید دکتر مرتضی مطهری وقسمت هایی از اون کتاب رو قرار دادم
ولی با توجه به اینکه شما تا اینجای بحث کلا مخالف عقاید افراد دینی بودید نمیشه انتظار داشت اون منبع رو هم قبول داشته باشید
در مورد سوال آیه 7 سوره طارق ،گزیده عمل کردید واز هر مفسر تنها جمله ی کوتاهی گذاشتید ؛تفسیری که آیت الله مکارم شیرازی برای این آیه دارند حداقل نصف صفحه است واونجا دلایل مختلفی برای شرح وترجمه آیه گذاشتند

در پایان خدمت شما وهمه ی دوستان عرض میکنم مثل شما، مثل همون فردیه که خداوند در سوره ی مدثر فرمودند که : "ذرنی ومن خلقت وحیدا " همون خدایی که شما رو آفریده جایی جوابگوی شما خواهد بود

forugh-69

عضو جدید
به نظر منم دیگه نمیخوام این تاپیکو ادامه بدم به خوندن. چون هرکی میخاد حرف خودشو اثبات کته بی انعطاف پذیری؟ اما من هنوز نفهمیدم این تئودن جدید خداش کیه و کی اونو ب وجود اورده و بعد از مرگش فانی میشه وتمام؟ هروقت جواب این سوالامو به طور واضح ازت گرفتم تئودن اونوقت ارزش داره به حرفات شایدییی فکر کرد. هرچند هیچ وقت دست از ستایش خالقم بر نمیدارمو این بار محکم تر در مقابل خدای تو ازش دفاع خوواهم کرد

s.j.khataeepour

کاربر بیش فعال
به نظر منم دیگه نمیخوام این تاپیکو ادامه بدم به خوندن. چون هرکی میخاد حرف خودشو اثبات کته بی انعطاف پذیری؟ اما من هنوز نفهمیدم این تئودن جدید خداش کیه و کی اونو ب وجود اورده و بعد از مرگش فانی میشه وتمام؟ هروقت جواب این سوالامو به طور واضح ازت گرفتم تئودن اونوقت ارزش داره به حرفات شایدییی فکر کرد. هرچند هیچ وقت دست از ستایش خالقم بر نمیدارمو این بار محکم تر در مقابل خدای تو ازش دفاع خوواهم کرد

چه خبره اینجا؟
جنگه خدایانه؟
:surprised:

دست از ستایش خالقم بر نمیدارمو این بار محکم تر در مقابل خدای تو ازش دفاع خوواهم کرد

مگه خدا نمیتونه از خودش دفاع کنه که بخاد نیازی به دفاع شما باشه!!

s.j.khataeepour

کاربر بیش فعال
ای بابا شما ک تو جریان نیسی چرا حرفی میزنی ک ضایع باشه؟ بروپست های قبلی رومطالعه کن پست

حرف من ضایع نیست. برداشت شما از حرف من ضایع بود!!
نقل قول گرفتم ازت. معلومه چی ضایع است چی نیست!!:D
یه بار دیگه:

هرچند هیچ وقت دست از ستایش خالقم بر نمیدارمو این بار محکم تر در مقابل خدای تو ازش دفاع خوواهم کرد

این کلمه آخری که نوشتی چیه؟

بروپست های قبلی رومطالعه کن پست

اگه فحشه .خودتی :)

forugh-69

عضو جدید
ای بابا یکی این کاپیتان جک اسپارو رو حالی کنه. هر دو اشتباه تایپی بودن چون با موبایل پاسخ دادم. اکی؟ مگه چی گفتی که بخوام فحشت بدم؟ شک داری به حرفات؟

s.j.khataeepour

کاربر بیش فعال
ای بابا یکی این کاپیتان جک اسپارو رو حالی کنه. هر دو اشتباه تایپی بودن چون با موبایل پاسخ دادم. اکی؟ مگه چی گفتی که بخوام فحشت بدم؟ شک داری به حرفات؟

بله. در کل که من همیشه جایی برای شک کردن در حرفهام میذارم.
البته، بی ادبی زیاد دیدم تو باشگاه. اگه شما میگی منظورت اون نبوده که هیچی. اوضاع سفیده!
====
من از کجا باید بدونم شما با موبایل کلمات رو دوبار مینویسی؟

anyway موفق باشید همگی

sarax

عضو جدید
مردایی که دم از آزادی و حمایت از حقوق زن میزنن دلشون برای ما دخترا نسوخته زن هرچی برهنه تر باشه به نفع اوناست به نفع مردا.و الا هیچ زنی با حجاب منع از کارهای اجتماعی نشده کدوم مردی بدش میاد زنای رنگارنگ دور و برش و پر کرده باشن وقتی بی حجابی راه افتاد رابطه بی درو پیکر بین دو جنس هم دنبالش میاد خواه و نا خواه این یه اتفاق طبیعیه....خوب این وسط نفعش مال کیه ضررش مال کی؟؟؟آدم باید منصف باشه مردا با نگاه از زن استفاده میکنن. اینکه زن باید حجاب داشته باشه نه به مرد برمیگرده به چیزی برمیگرده که خدا در ذات زن قرار داده و اون تمایل برای تصاحب دل مردا است. نیرویی که زن داره برای جلب توجه مردا. هیچ کس نمیتونه اینو انکار کنه و این هرگز دور از عدالت نیست این اصلا نقطه ظعف زن نیست این جز ذاتشه یعنی خدا اینجوری زن رو آفریده برای دلبری و لوندی این حسنه نه عیب. همون جور که مرد رو آفریده که چشمش دنبال زنا باشه اینم برای مرد عیب نیست اینجور آفریده شده. خدا به مرد قدرت بازو داده که به زن نداده ولی به زن این قدرتو داده که قوی ترین مردها رو به زانو درمیاره. پس این عین عدالته ....این حفظ تعادل قدرت و خشونت مرد در برابر لطافت و احساس زن. ولی خب این دو تا خصوصیت باید کنترل بشه خیلی هم چیز پیچیده ای نیست تمام نیروهای درونی آدما باید یه نوعی کنترل بشن. حجاب هم نوعی محافظت برای این نیروییه که توی وجود زن هست. البته اینو هم باید تاکید کرد حجاب نباید ظاهری باشه کسی که حجاب رو انتخاب میکنه باید فلسفشو درک کرده باشه اگه منصفانه به جامعه امروز نگاه کنیم چه میبینیم چرا خانما اینقدر به شوهرانشون مشکوکن. چرا اینقدر درو وبرمون پر شده از این حرفا ؟ چرا آرامش از خیلی خونه ها رفته ؟؟ باور کنید مال همین بی حجابیه....خوب مرده که کور نیست. تو اسلامم به مردا نگفته چشماتو ببند گفته نگاهتو از نامحرم بگیر این عین آیه قرآنه گفته زل نزن به زن و دختر مردم بالذت نگاه نکن ولی با وضعیت الان مردا فقط باید چشماشونو ببندن تا زنایی که به قول خودشون حقشونه آزاد باشن رو نبینن. واقعا اگه به دقت نگاه کنیم نتیجه بی حجابی چیزای وحشتناکتریه که به چشم نمیاد........

بنظرم این موضوع فوق العاده شخصه...مثلا شما که نظرتون و این طوری عنوان می کنین اینم بگین که آدم میتوونه جوری رفتار کنه که کسی جسارت چنین چیزی رو نداشته باشه...
خوب این وسط نفعش مال کیه ضررش مال کی؟؟؟ این جمله همه چی رو خراب کرد...
این موضوعو جدا به عنوان تاپیک قبول ندارم نمیگم مخالفم چون بلاخره زحمت کشیدید:-دی....

sogand.sogand

عضو جدید
چشم ها راباید شست
جور دیگر باید دید
........
.........
...........
گاهی آدم دلش میگیره و دلش می خواد فریاد بزنه
ما آدما کافیه فقط درست ببینیم اون وقت خدای من و خدای تو وجود نداره

JavadMessi

مدیر بازنشسته
اقا مدیره چطوره؟

خداییش اگه کسی نتونه وجود خدارو رد کنه و جایگزین بیاره ،پس خدا هست؟ اونم حتما الله اسمش!
مثلا من اگه نتونم دست داشتن خودم رو درجنایات دیکتاتور های عرب!! رد کنم پس دست دارم! اسمم هست آل خلیفه؟:D
اگه نتونیم ثابت کنیم بارسا بهترین تیم دنیاست، پس رئاله دیگه!

چی بگم. مدیری دیگه . نمیشه رو حرفت حرف زد :گل تو گلدون:
مغلطتت از اونجايي شروع ميشه كه خداها رو بيش از يكي فرض ميكني اونم بايه مثال بيربط!!
به جاي مثالهاي بچه گانه اول ثابت كن رئال تيم هست بعد با بارسا مقايسش كن

bitajan

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
سلام به همه

این جمله رو خیلی از شما دوستان دیدین و شنیدین،حالامن یکبار دیگه میگم:

خواهرم حجابت...........

برادرم نگاهت ...............

اگه سرعت اینترنتم پایین نبود یه فایلی بود براتون میذاشتم

جاش اینجابود

موفق باشید

مهندکس

عضو جدید
بله داداشیجان
خیلی زنایی با حجاب دیده شده که با چشماشون هزارتا کار کردن
خیلی زنای بی حجابم دیده شده که درست زندگی میکنن خیلی بهتر از اونچه که ادم از درست زندگی کردن برداشت میکنن
بعد از اینا همه تقصیر زنا نیست مردا ماهم باید یاد بگیرن زنام ادمن و حق دارن راحت زندگی کنن اگه مردایی ما خودشون کنترل کنند و حیوانیتشون بهشون غلبه نکنه جامعه مشکلی نخواهد داشت
متاسفانه این مشکلات مرد و زن و با حجاب و بی حجاب نمیشناسه ادمی که ذاتش خراب باشه خرابه
با پوشش نمیشه مشکلات حل کرد اونم این جامعه البته نظرات مختلفه من به عقیده هرکسی احترام میزارم و این نظر خودمه

اینکه حجاب هم واسه آقایونه هم مال خانوما درست.
خانوما حق دارن آزاد باشن ولی آیا آزادی فقط عریانیه؟؟؟
چادر حجاب برتره..اگه بعضیا باهاش مشکل دارن میتونن مانتو مناسب بپوشن و با سروصورت مناسب برن بیرون نه اینکه با مانتو آستین کوتاه و نازک و هزارتا بزک برن تو کوچه از مردای مردمک دلبری کنن...
همینطور آقایون حق ندارن لباسای کوتاه و تنگ آنچنانی بپوشن..

آیا اونایی که به بهانه آزادی عریان میشن تو جامعه راحت میانو میرن؟؟نه به خدا اتفاقا بیشتر از بقیه مورد اذیت و آزار قرار میگیرن..باید هردو طرف رعایت کنن..
ما خانوما اگه از مردا شاکی هستیم که رعایت نمیکنن باید سعی کنیم ظاهرمون مناسب باشه جوری که مردا جسارت تیکه انداختن به مارو نداشته باشن..
متاسفانه خیلیامون هنوز معنای آزادیو نمیدونیم!

مهندکس

عضو جدید
اصلا‌ ملاکهای خوبی واسه توجیح هوس بازی آقایون نبود مرد هوس باز به زن چادری هم هوس داره

ولی خانومای کم حجاب بیشتر در معرض مزاحمت این افرادن..
در ضمن همون خانومایی که به بهانه آزادی بزک میکنن و لباسای آنچنانی میپوشن و میفتن تو کوچه بازار مردارو تحریک میکنن و از راه بدر میکنن و بعدشم همه چیو میندازن گردن مردا..یکمم خودشونو سرزنش کنن (چرا که تنها هدف خودشونم همون بود (جلب توجه مردای کوچه بازار و به رخ کشیدن مثلا زیباییشون))

مهندکس

عضو جدید
خیلی جالبه که شما در اعتقاداتی که برای دیگران مقدس ومهمه تخته گاز اشکال تراشی میکنیدآفرین به این همه پشتکار

متاسفانه آدمهای بی اعتقاد به مسائل دینی خیلی بهتر میتونند حرفهای خودشون رو با مدرک ودلایلی که پوچ وبی معنی ولی مزین وآراسته جلوه میکنه ارائه بدن وافراد متدین وبا اعتقاد بدلیل مطالعه کم وسطحی وگاهی نداشتن مطالعه در امور دینی نمیتونند توی این جور بحث ها با افرادی مانند شما ،از همون اول کار دهانتون رو ببندد تا مسئله به اینجا کشیده نشه که شما بعداز انکار صحبتهای افراد دینی ،گستاخی رو به حدی برسونید که مقدس ترین کتاب آسمانی رو زیر سوال میبرید
من موندم بچه های تلار اسلام وقرآن کجان؟؟

دوست عزیز هرچقدرم تلاش کنی اینا نمیشنون..

خدا خودش گفته اونایی که دنبال دلایل وبهانه های پوچن تا ایمان نیارن منم آنچنان در تاریکی و گمراهی محوشون میکنم که هیچوقت هدایت نیابند..
"صم بکم عمی وهم لا یرجعون"---"آنان کرو گنگ و کورند و از ضلالت خود برنمی گردند"

مهندکس

عضو جدید
ما قبل از اسلام هم حجاب داشتیم حرف شما درست آیا قبل از اسلام بهونه گیری میکردن که چادر گرمه؟

اینکه هوا گرمه و فلان و اینجور حرفا همون دختری که حجاب نداره و میگه گرمه
باید ببینیم در زمستون چجور لبا میپوشه من دیدم شما هم توجه کنید دوستان ببینید به چه نتیجه ای میرسید

گل گفتی..

اینا با زیر سوال بردن دین و مطرح کردن برخی سوالای فرعی ( فرق سگ و گربه و ...)فقط دنبال بهانن تا تئوری آزادیشونو (که البته فقط در بد لباس پوشیدن و راحت با نامحرم گشتن و ...معنا میشه ) عملی کنن..

مهندکس

عضو جدید
حجاب مو کلا چیز بیخودیه.
من که هیچ وقت نفهمیدم در مو چی هست، که میتونه سبب تحریک من بشه.

بیشتر دلم واسه دخترای ورزشکار ایرانی میسوزه که باید اونقدر عرق بریزن تا موشون از فاصله دور به چشم مردها نیوفته.
به نظرم مردهای مسلمان خیلی نگاه های کثیفی به زن ها دارن، که زن ها مجبورن با این وضعیت تو گرما و ورزش باشن.[/QUOTE

درباره حرفایی که زدین یه کم بیشتر فک کنین...(بالایی رو یکی دیگه گفته ها)

آخرین ویرایش:

مهندکس

عضو جدید
سلام ابجی
من موافق این موضوع هستم
من به یاد این ایه در ایت الکرسی انداختی
نور الی ظلمات !
ظلمات الی نور.!

ما با کارامون یا از نور به دخمه تاریکی میریم
یا از ضلمات به نور اهی دست پیدا میکنیم
طرف فکر میکنه اگه چادر پوشید
یاپسر اگه لباس مرتب ومنظم بپوشه بهش میگن امبل اسگل د موده.....................

وقتی ما به کاری که میکنیم اعتقاد داریم بذار هرچی میخوان بگن..(شخصیت خودشونو زیر سوال میبرن)

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز
زمانی که می خواستم تصمیم بگیرم با حجاب شم
خیلی با این پوشوندن مو مشکل داشتم
همیشه می گفتم خیلی بده که این موهه رو باید بپوشونم و هی می گفتم آخه مو چی داره که اگه بیرون باشه گناهه
خلاصه اون موقع ها توی فامیل و خانواده و همکلاسی و توی همین محیط نت خیلی تحقیق می کردم
و از هر کسی که می شد ازش راحت بپرسم که واقعا موی یه دختر تحریک کنندس پرسیدم
جالبه هیچکدوم از افرادی که ازشون پرسیدم رد نکردن
و اکثرا با قاطعیت می گففتن که خیلی هم مهمه
اینم بگم که توی فک و فامیلای من حجاب کامل معنا نداره
هر کی یه جوری می گرده و پسرا هم خیلی راحتن و نظرشون از روی تعصب نبود
اون موقع هم پوشش من بین بچه های فامیل جزو خوباش بود و قبلا هم گفتم که اذیت شدم اولاش که حجاب کامل داشتم پیش نامحرما (حدودی که فقط صورت و دست و پا تا مچ رو رعایت می کردم به هر شکلی که خودم می پسندیدم )

خلاصه این افراد با افکار مختلف همه نظرشون این بود که مو واقعا تاثیر داره توی پسرا
من اون موقع هنوز خودم با قلبم تاثیرش رو حس نکرده بودم ولی همین نظرشون کلی دلم رو گرم کرد که باعث گناه نمیشم حداقل
ولی بعدا که می دیدم دارم مثه یه ادم نه اینکه مثه یه کالا برای جلب توجه بقیه توی خیابون راه می رم لذت داشت برام
نگاه های ادمای دیگه و متلک و پیشنهاد و شماره دادن و ... رو می گم که برام مزاحمت ایجاد می کرد قبلش

بعضی از دوستان گفتن که توجیه مناسبی نیست که ما به خاطر گناه نکردن اونا خودمون رو بپوشونیم
قضیه گناه خودمونه
هر پسری که بزک و زیبایی هایی که من و تو نمایش می دیم رو ببینه و تحریک شه و به گناه بیفته
من و شما هم توی اون گناه سهم داریم
و جالبه که استاد ما می گفت اون اگه بخاطر این قضیه اون پسر به گناه بیفته (به هر طریقی ) اون وقت همه شما توی اون گناه شریکین
و من به این قضیه اعتقاد دارم
دیگه چه برسه به بهم زدن زندگی دو نفر
شاید بگین اونا بی جنبن و یکی بگه ما پسرا این طور نیستیم
من می گم شما نیستی ولی هستن ازین ادما و اگه نبود ما تجاوز و مزاحمت و ... نداشتیم

من می گم امتحانش سخت نیست
یه روز حجاب کن
ببین نگاه مردم چجوریه بهت
اگه گدای نگاه مردم نباشیم خیلی لذت بخشه که افراد مثه یه کالا بهت نگاه نمی کنن
اینم بگم به بعضی از دوستان نمی تونن دل از نگاه های پسرا توی خیابون بکنن
یه بار ساده و با حجاب برن توی خیابون و ببین نگاه ها کم شده حس بدی دارن
ولی همین قضیه نشون می ده که این نگاه ها به ارزش تو نیست
به اون مدل میی هست که معلوم نیست از کجا اومده و اون لوازم ارایشی که اگه خوب نشسته که نشون از تبحر شرکت داره و اون لباسایی که طراحش زحمت کشیده تا جایی که می تونه بدن تو رو بندازه بیرون
پس به چی بمی نازی ؟
به نگاه چند نفر به این چیزا که تو رو کرده وسیله ؟