تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار Solid Works

aminshafiee

عضو جدید
هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستم ... :)

هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستم ... :)

با سلام خدمت همه عزیزان

میخواستم ببینم اطلاع دارین کتاب یا سایتی هست که قسمت متحرک سازی سالید(MOTION) رو توضیح داده باشه؟

مثل: درگیری دو چرخدنده،بالا و پایین رفتن بالابر همزمان با حرکتش به عقب یا جلو،حرکت پیستون،بادامک،تسمه و چرخ تسمه و ...

خیلی دوست دارم این قسمت سالید رو بیشتر یاد بگیرم ولی متاسفانه تا حالا منبع جامعی پیدا نکردم:gol:;)

reza.hasanzad

عضو جدید
سلام
خسته نیاشید
آقا من یه فایل طراحی یک بلاور موتور دارم که البته توی کتیا کشیده شده
حالا این استاد ما گیر داده که باید توی سالید باشه
با سالید که باز میکنم،توی نمودار درختی واسه هر پارت مینویسه imported
یعنی مشخص میشه که از یه نرم افزار دیگه تئی سالید آورده شده
اساتید کسی میتونه کمک کنه که یجوری از کتیا بیارم داخل سالید که همه فیچر ها و تولز های بکار رفته کامل توی سالید باز شه؟
عکس زیر هم نمونه پارت باز شده ی فایل کتیا توی سالید هست

دوست عزیز متاسفانه همچین امکانی که شما مورد نظرتونه وجود نداره، و تنها راه شما طراحی دوباره مدل از اول در کتیا می باشد.

reza.hasanzad

عضو جدید
با درود
دوستان من مهره شطرنج با سالید طراحی کردم حال مشکلم خروج جی کد هست می خوام با سی ان سی
قطعه در بیارم لطفا راهنمایی کنید mastercam یا catia نصب ندارم کلا راحت بگم خروج جی کد با نرم افزار اشنا نیستم
با سپاس

دوست عزیز با توجه به اینکه مدل رو در solid طراحی کردین بهترین نرم افزار برای خروجی g code اینه که از solidcam استفاده کنید.

mer30fery

دستیار مدیر مهندسی مکانیک, متخصص سالید ورک
کاربر ممتاز
سلام
خسته نیاشید
آقا من یه فایل طراحی یک بلاور موتور دارم که البته توی کتیا کشیده شده
حالا این استاد ما گیر داده که باید توی سالید باشه
با سالید که باز میکنم،توی نمودار درختی واسه هر پارت مینویسه imported
یعنی مشخص میشه که از یه نرم افزار دیگه تئی سالید آورده شده
اساتید کسی میتونه کمک کنه که یجوری از کتیا بیارم داخل سالید که همه فیچر ها و تولز های بکار رفته کامل توی سالید باز شه؟
عکس زیر هم نمونه پارت باز شده ی فایل کتیا توی سالید هست
مشاهده پیوست 213168

درود

مشابه سوال شما پیش تر پاسخ داده شده.

اینجارو ببینید

feature work

mer30fery

کاربر ممتاز
دوستان يه سوال از Sheet metal ...
من Unfold يه همچين چيزي رو ميخوام :

مشاهده پیوست 213137

تو خود Sheetmetal نتونستم بكشمش ...
با توجه به اينكه Unfold چيزايي مثل استوانه رو ميده ، گفتم شايد اينم بشه !

سلام و درود بر شما

سطوح (suface) (یعنی صفحات بدون ضخامت) طراحی شده در سالیدورکز رو با دستور Convert to sheet Metal میتونید تبدیل به sheet یعنی صفحه دارای ضخامت تبدیل کنید.
به شرطی که صفحه قابلیت تبدیل رو داشته باشه . معمولا سطوحی که دارای انحنا خمیدگی خاص هستند (مثل شکل شما) این قابلیت رو ندارن

حالا سعی کنید شاید بشه...

شاد باشید...:)

mer30fery

کاربر ممتاز
اگر قیمت نرم افزار مهندسی SOLIDWORKS در ایران هم قیمت نسخه اورجینالش بود باز هم میخریدیدش؟؟؟؟

اصلا سمتش میرفتید؟؟؟

قیمت نسخه پریمیوم سالیدورکز 5000$ ، مناسبه؟

حدود 16,000,000 تومان بله 16 میلیون تومان

buy Solidworks.jpg

ebrhm

عضو جدید
اساتید عزیز،سلام،این design checker به چه درد میخوره،با تشکر فراوان

shahrokhblash

عضو جدید
دوست عزیز با توجه به اینکه مدل رو در solid طراحی کردین بهترین نرم افزار برای خروجی g code اینه که از solidcam استفاده کنید.

دوست من من تو بخش cam تازه واردم دستگاه می خوام معرفی کنم کنترلر رو TCN10 مال ماشین سازی تبریز controller siemens 840D برای تراش می خوام نه فرز
اصلا تو سالیدکم پیدا نکردم ممنون می شم راهنمایی کنید با سپاس فایل اموزشی از سالید کم دازین برام بذارین
با سپاس

آخرین ویرایش:

mehdi amiry

عضو جدید
دوست من من تو بخش cam تازه واردم دستگاه می خوام معرفی کنم کنترلر رو TCN10 مال ماشین سازی تبریز controller siemens 840D برای تراش می خوام نه فرز
اصلا تو سالیدکم پیدا نکردم ممنون می شم راهنمایی کنید با سپاس فایل اموزشی از سالید کم دازین برام بذارین
با سپاس

سلام
اگه آموزش زبان اصلی می خوای خود سایت سالیدکم در این زمینه بسیار فعاله. به ادرس زیر برید.
http://www.solidcam.com/support/documentation/solidcam-2013/

من راهی را که شما دارید میرید، قبلا رفته ام. اول با سالیدکم کار کردم بعد با مسترکم و در آخر با NX و دیدم که NX بسیار پیشرفته تر از سالیدکم هست.
برای شما که کنترلر 840D دارید بهترین گزینه NX چون بسیار سازگارتر به این کنترلرهاست، وبه خاطر اینکه صاحب نرم افزار NX شرکت زیمنس هست.،پستهای اماده برای کنترلرهای زیمنس در داخل خود نرم افزار وجود داره.
من برای سالیدکم پست پروسسور زیاد دارم ولی اکثرا برای فرز هستند.

آخرین ویرایش:

SAJADKIYANI

عضو جدید
سلام
من يه دستگاه اسكن سه بعدي دارم.چطور ميتونم به وسيله ساليد باهاش اسكن بگيرم هركاري كردم نشد.اگه كسي هست كه راهنمايي كنه ممنون ميشم.

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه هاسلام ببخشیدممکنه بی ربط باشه من کتیاکارمیکنم وچون باسالیدکارنکردم نمیدونم ضررکردم یانه!
لطفاراهنماییم کنین .باتشکر

shahrokhblash

عضو جدید
سلام
اگه آموزش زبان اصلی می خوای خود سایت سالیدکم در این زمینه بسیار فعاله. به ادرس زیر برید.
http://www.solidcam.com/support/documentation/solidcam-2013/

من راهی را که شما دارید میرید، قبلا رفته ام. اول با سالیدکم کار کردم بعد با مسترکم و در آخر با NX و دیدم که NX بسیار پیشرفته تر از سالیدکم هست.
برای شما که کنترلر 840D دارید بهترین گزینه NX چون بسیار سازگارتر به این کنترلرهاست، وبه خاطر اینکه صاحب نرم افزار NX شرکت زیمنس هست.،پستهای اماده برای کنترلرهای زیمنس در داخل خود نرم افزار وجود داره.
من برای سالیدکم پست پروسسور زیاد دارم ولی اکثرا برای فرز هستند.

دوست من بنده هر جای شهر رفتم بهم گفتن انتشارات طراح چند سالی هست اموزش مسترکم نداره
الان شما فرمودین زیمنس بهتر هست لطفا بیشتر راهنمایی کنید کدوم نسخه زیمنس کار کنم چون مثل اینکه نسخه های مختلفی داره کدام برای کارگاه فرز و تراشکاری با Cnc مناسبتر هستن(lathe & mill)
همچنین کتاب اموزشی این نرم افزار در بازار هست
باسپاس

mpn20

عضو جدید
سلام.کسی میدونه تو سالید چطوری میشه نقشه ی 3نما رو در آورد؟ یه حجم تو سالید کشیدم حلا که میخوام نقشه ی 3نماشو بهم بده نمیدونم باید چیکار کنم:( بدجوری بهش احتیاج دارم. من تاحالا با سالید کار نکردم این اولین باریه که یه طرحو با سالید کشیدم.واسه همین چیز زیادی ازش نمیدونم.خواهش میکنم هرچی زودتر راهنماییم کنید

rahimiedris

عضو جدید
یه سوال در مورد دستور pattern نرم افزار solidworks

یه سوال در مورد دستور pattern نرم افزار solidworks

سلام بچه ها خسته نباشید....
نماز روزه هاتون قبول!
آقا یه سوال فوری دارم !!!! یه مشکلی توی ابزار pattern سالیدورکس دارم....
ببینید، من اومدم و روی سطح بالایی این شکل یک حفره ایجاد کردم، حالا می خوام این حفره رو روی کل شکل Pattern کنم. اما نمی تونم اینکارو بکنم!! یا اگه میشه بلد نیستم!!! کسی راه حلی یا ابزاری میشناسه که بشه این حفره رو روی کل شکل pattern کرد؟
توجه کنید که منظور اینکه هرکاری میکنم فقط سطح بالایی و پایینی pattern میشه اما سطح انحنا دار هیچ اتفاقی نمیافته!!
منتظر جوابتونم...
111.jpg

rahimiedris

عضو جدید
با یکم جستجو تونستم یه کارایی بکنم اما بازم این کار اونی نیست که مدنظر منه!!! عکسشم گذاشتم ببینید!!!!
دوستان راهکار بدید!!
dsa.jpg

آخرین ویرایش:

rahimiedris

عضو جدید
سلام.کسی میدونه تو سالید چطوری میشه نقشه ی 3نما رو در آورد؟ یه حجم تو سالید کشیدم حلا که میخوام نقشه ی 3نماشو بهم بده نمیدونم باید چیکار کنم:( بدجوری بهش احتیاج دارم. من تاحالا با سالید کار نکردم این اولین باریه که یه طرحو با سالید کشیدم.واسه همین چیز زیادی ازش نمیدونم.خواهش میکنم هرچی زودتر راهنماییم کنید

سلام دوست عزیز .... برای ترسیم سه نما باید از بخش eDrawings استفاده کنی... توضیح این بخش خیلی مفصله نمیشه توی یکی دوتا تاپیک مطرح کرد، زمان زیاد میبره، پیشنهاد میکنم چندتا کتاب بگیری یا توی سایت هایی که سالید آموزش میدن مطرح کنی...
موفق باشی...

ENG.L.S

کاربر فعال تالار مهندسی عمران ,
نماز روزه هاتون قبول!
ببینید، من اومدم و روی سطح بالایی این شکل یک حفره ایجاد کردم، حالا می خوام این حفره رو روی کل شکل Pattern کنم. اما نمی تونم اینکارو بکنم!! یا اگه میشه بلد نیستم!!! کسی راه حلی یا ابزاری میشناسه که بشه این حفره رو روی کل شکل pattern کرد؟
توجه کنید که منظور اینکه هرکاری میکنم فقط سطح بالایی و پایینی pattern میشه اما سطح انحنا دار هیچ اتفاقی نمیافته!!
منتظر جوابتونم...
مشاهده پیوست 214458

به نظر من با circle pattern روی قسمت منحنی امتحان کنید ببینید میشه ؟

rahimiedris

عضو جدید
بچه هاسلام ببخشیدممکنه بی ربط باشه من کتیاکارمیکنم وچون باسالیدکارنکردم نمیدونم ضررکردم یانه!
لطفاراهنماییم کنین .باتشکر

سلام دوست عزیز...
اینکه با چه نرم افزار CAD ی کار کنی زیاد مهم نیست! مهم اینکه بتونی تقریبا هر طراحی رو انجام بدی!
من خودم اول کتیا یاد گرفتم، بیش از 25 تا از مهمترین محیط هاشو توی دوران کارشناسی دوره رفتم! اما جالبه وقتی که واسه کار چندجا رفتم، سالید کار می خواستن!!! بعد از اون رفتم دنبال سالید...
توی سالید هم سعی کردم تا جا داره هرچی میتونم یاد بگیرم...
الان که توی شرکتم و چندجا هم بصورت پروژه ای کار می کنم تقریبا سالید کار میکنم!!! هیچکدوم از شرکت هایی که کار میکنم منو مجبور به استفاده از هیچکدوم نمی کنن!!
شرکت ها فقط کار میخوان، خروجی میخوان!!! اینکه شما بعنوان طراح از چه نرم افزاری استفاده میکنی شاید 5 % کاره ، 95% کار به این برمیگرده که بتونی اون طرح رو بکشی...
شما اگه بتونی توی کتیا مسلط بشی مطمئن باش هیچی از دست ندادی!! و این نرم افزار به اندازه کافی توی CAD قدرتمند هست...
من یه پیشنهاد دوستانه می کنم بهت، برو دنبال نرم افزارهای آنالایز مثل آباکوس یا انسیس و یا برنامه نویسی مثل متلب...
موفق باشی...

rahimiedris

عضو جدید
به نظر من با circle pattern روی قسمت منحنی امتحان کنید ببینید میشه ؟

سلام ENG.L.S عزیز...
نه متاسفانه نمیشه!! من خودم از ابزار curve driven pattern استفاده کردم، نتیجه هم گرفتم اما متاسفانه این راه یه جورایی دور زدن طراحیه و اصولی نیست. توی شکل دومی که گذاشتم از همین ابزار curve driven pattern استفاده کردم!
به نظر هیچ کدوم از ابزار های pattern نمی تونن اون سطح رو پوشش بدهند ، مگر اینکه ترکیبی استفاده بشن...
بازم اگه کسی راه حلی بلده بگه...

ENG.L.S

سلام دوست عزیز .... برای ترسیم سه نما باید از بخش eDrawings استفاده کنی... توضیح این بخش خیلی مفصله نمیشه توی یکی دوتا تاپیک مطرح کرد، زمان زیاد میبره، پیشنهاد میکنم چندتا کتاب بگیری یا توی سایت هایی که سالید آموزش میدن مطرح کنی...
موفق باشی...
سلام
برای سه نما :
file>>new>> a 2d engineering drawing .... رو انتخاب کنید.
و در این صفحه سایز و فرمت رو انتخاب میکنیم.
s97.jpg

بعد صفحه ای که باز میشه پارتتونو انتخاب کنید .

s98.jpg

شکلی که باز شد اینجا نما ها رو انتخاب کنید .

آخرین ویرایش:

rahimiedris

عضو جدید
سلام
من يه دستگاه اسكن سه بعدي دارم.چطور ميتونم به وسيله ساليد باهاش اسكن بگيرم هركاري كردم نشد.اگه كسي هست كه راهنمايي كنه ممنون ميشم.

سلام دوست عزیز میتونی خصوصی بهم پیام بدی ، اطلاعاتی در رابطه با دستگاه می خوام...
به ایمیل بزن eng_diers@yahoo.com

ENG.L.S

سلام ENG.L.S عزیز...
نه متاسفانه نمیشه!! من خودم از ابزار curve driven pattern استفاده کردم، نتیجه هم گرفتم اما متاسفانه این راه یه جورایی دور زدن طراحیه و اصولی نیست. توی شکل دومی که گذاشتم از همین ابزار curve driven pattern استفاده کردم!
به نظر هیچ کدوم از ابزار های pattern نمی تونن اون سطح رو پوشش بدهند ، مگر اینکه ترکیبی استفاده بشن...
بازم اگه کسی راه حلی بلده بگه...

تعداد دایره های شما خیلی زیاده . من فرضی کشیدم اول circle pattern رو اجرا کردم بعد برای هر ردیف لاین پترن رو اجرا کردم.
شکل من دایره هاش کمه .

s99.jpg

m.sabri

عضو جدید
نرم افزار سالید ورک...فوری

نرم افزار سالید ورک...فوری

سلام به مهندسان عزیز:
.
.
.
هر کسی با نرم افزار سالید آشنایی داره...لطف کنه و منو در زمینه های زیر راهنمایی کنه...
.
.
1)من به یک مرجع معتبر برای یادگیری این نرم افزار احتیاج دارم؛مثل پی دی افای مربوط به یادگیری و...
2)(مهم)آیا نرم افزار سالید برای نصب بر روی ویندوز 8 به مشکل بر میخوره؟؟؟آیا این مطلب صادق هست یا نه؟
لطفا دانش تونو با من به اشتراک بگذارید...
.
.
سپاس

m.sabri

عضو جدید
سلام دوستان من ی سوال داشتم... آیا میشه نرم افزار سالید رو بر روی ویندوز8 نصب کرد؟

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام به مهندسان عزیز:
.
.
.
هر کسی با نرم افزار سالید آشنایی داره...لطف کنه و منو در زمینه های زیر راهنمایی کنه...
.
.
1)من به یک مرجع معتبر برای یادگیری این نرم افزار احتیاج دارم؛مثل پی دی افای مربوط به یادگیری و...
2)(مهم)آیا نرم افزار سالید برای نصب بر روی ویندوز 8 به مشکل بر میخوره؟؟؟آیا این مطلب صادق هست یا نه؟
لطفا دانش تونو با من به اشتراک بگذارید...
.
.
سپاس

سلام دوستان من ی سوال داشتم... آیا میشه نرم افزار سالید رو بر روی ویندوز8 نصب کرد؟
سلام دوست عزیز
این تاپیک ویدئو های اموزشی خوبی داره
[h=3]مرجع آموزش های تصویری Solid Works[/h]
و در مورد ویندوز 8 اگه از آپدیت های جدید بهره ببرید و سروی پک های جدید رو داشته باشه بله میتونید نصب کنید

mehdi amiry

عضو جدید
دوست من بنده هر جای شهر رفتم بهم گفتن انتشارات طراح چند سالی هست اموزش مسترکم نداره
الان شما فرمودین زیمنس بهتر هست لطفا بیشتر راهنمایی کنید کدوم نسخه زیمنس کار کنم چون مثل اینکه نسخه های مختلفی داره کدام برای کارگاه فرز و تراشکاری با Cnc مناسبتر هستن(lathe & mill)
همچنین کتاب اموزشی این نرم افزار در بازار هست
باسپاس

سلام
آخرین نسخه نرم افزار NX9 هستش و فقط 64 بیتیه، اگه 32 بیتی میخوای باید از 8.5 یا پاینتر استفاده کنی. برای دانلود نسخه 9 از سافت گذر میتونی دانلود کنی.
در مورد کتاب، من قبلا تقریبا 8 ماه پیش دنبالش بودم ،پیدا نکردم. در حال حاضر اطلاعی ندارم، شایدم به بازار اومده باشه (بعید میدونم) ولی اگه خودت پیگیر باشی من تا جایی که بتونم بهت کمک میکنم.

آخرین ویرایش:

yarihaker

عضو جدید
نماز روزه هاتون قبول!
منتظر جوابتونم...
مشاهده پیوست 214458
با شیت متال هم میشه کشیدش
اول یه ورق سوراخ دار میکشی و بعد هر طور که بخوای میتونی خمش کنی

Capture.JPG
درزشم میشه چوش داد