ISP ها قربانی یا مجرم ؟

sfk123

اخراجی موقت
همه افراد که با اینترنت سروکار دارند دیر یا زود متوجه اشکالات عمده سرویس دهی توسط ISP ها می شوند، از جمله این مشکلات:

1- کاهش سرعت اینترنت چند ماه بعد از بستن قرارداد.
2- اعمال محدودیت بر روی سرویس های به ظاهر نامحدود(پس از دانلود حجمی مشخص سرعت دانلود به شدت کاهش می یابد)
3-اعمال محدودیت بر روی دانلود شبانه رایگان (که در برخی ISPها زیاد هم رایگان نیست و برای فعال سازی باید هزینه پرداخت)
4- عدم شفاف سازی قوانین مربوط به حقوق مشتری
5- بستن قراردادهای ترکمانچای و ... با مشترک که زشت ترین و نا عادلانه ترین بند آنها
"دادن اختیار به سرویس دهنده برای قطع سرویس بدون هیچگونه حکم یا دلیلی " است.

در اینکه هر سرویس دهنده اینترنت در ایران برای فعالیت با مشکلات زیادی روبرو است که باعث درگیری بین برخی ازآنها با مخابرات نیز شده(آی تی آنالیز) شکی نیست، ولی این دلیل نمی شود که این شرکت ها برای جذب مشترک بیشتر از خلاء های قانون سوء استفاده کند از جمله:

1- سرعت اینترنت قانونی که هر سرویس دهنده باید تامین کند به نسبت ضریب اشتراک یک به 10 و در برخی موارد یک به 8(به گفته خودشان)می باشد،برای مثال سرویس 2048 کیلو بیت دارای سرعت دانلود برابر با 256 کیلوبایت است که با در نظر گرفتن ضریب اشتراک 25-32 کیلو بایت می شود، اما این شرکت ها بدون تاکید زیاد براین واقعیت، تبلیغ مهم خود را بر روی سرعت 256کیلوبایت(بدون ضریب اشتراک) می گذارند و مشترک بی خبر بر این اساس این سرویس را خریداری میکند.

2- کلمه نامحدود در خریدار تبادر کننده وضعیتی است که در عمل این چنین نیست. مشاهده می گردد که شرکت تنها بر روی نامحدود تبلیغ میکند و شرایط واقعی با فونت ریز در قرار داد قرار داده می شود که اکثر خریداران تا زمان محدود شدن از آن خبردار نمی شوند.
اطلاعات بیشتر در این ضمینه(
آی تی آنالیز)

3-عدم وجود تعریف مشخص برای مشترک پر مصرف در این شرکت ها.

4- عدم وجود شفافیت در قانون سازمان تنظیم مقررات مبنی بر چگونگی اعمال محدودیت(حجمی و سرعتی) برای مشترکان پر مصرف و استفاده ISP ها از این خلاء برای عدم پاسخگویی

5- عدم پاسخ مناسب به سوال بسیاری از مشترکان مبنی بر تمام شدن سریع ترافیک خریداری شده.
منطقی ترین پاسخشان وجود ویروس بر روی سیستمهاست! یعنی سیستم همه آلوده است!؟!؟!
پاسخ احمد نخجوانی مدیر عامل شاتل در همین مورد-اینترنت خواری (آی تی آنالیز)
----------------------------------------------------------------------
اولین پاسخ برای کاربران محدود شده استفاده بیش از حد از حجم اینترنت می باشد که این کلمه بیش از حد دارای تعریف مشخصی در این شرکت ها نمی باشد. در صورت پرسیدن سوال در این زمینه بلا فاصله با پتک ضریب اشتراک 1 به 10 مواجه خواهید شد و اینکه شرکت مربوطه منت نهاده و این ضریب را اعمال نکرده بود ولی الان می تواند این کار را انجام دهد.
پاسخ احمد نخجوانی مدیر عامل شاتل در همین مورد-دانلود شبانه (اوشیدا)
-----------------------------------------------------------------------------------------------
در اینکه این کار قانونی است(طبق قوانین موجود) شکی نیست ولی همانطور که گفته شد (بند یک و دو) مشترکین بر مبنای تبلیغات این شرکت ها بر روی سرعت سرویس بدون ضریب اشتراک سرویس را خریده اند(هیچ فروشنده ای در لحظه خرید ضریب اشتراک و محدویت را نمی گوید تنها در قرارداد با فونت بسیار ریز ور دربین بند های زیاد آورده می شود).
گرچه احمال از مشترکین است، اما شرکت نیز به نوعی فریبکاری انجام می دهد(در غیر اینصورت مشترکینش را از دست میدهد) که این عمل طبق قانون و شرع و انسانیت مجاز نیست و مصداق کلاهبرداری می باشد.

آخرین ویرایش:

sfk123

اخراجی موقت
راه حل ها

راه حل ها

راه حل ها:
1-اعتراض(با ایمیل-تلفن-چت و ...)
2- ناله و زاری
3- رفتن به دنبال ترفند ها و نرم افزار های برداشتن محدودیت(بیشتر مواقع کار کیسه و لیف رو میکنه - چرک کف دست رو برمیداره)
4- تغییر ISP - هزینه ای که برای این سرویس کردین از بین میره
5- شکایت

--------------------------------------------------
راهی که در کوتاه مدت جواب می دهد (شماره 4) بعد از مدتی با افزایش مشترکین و معروف شدن شرکت وضعیت تغییر می کند.
راه حل بلند مدت ولی سخت(شمار 5) برای اینکار می توانید:
الف- خواندن قوانین مربوط (
لینک)
ب- جمع آوری مدارک از خلاء های قانونی که شرکت ها از اونها سوء استفاده می کنن(با سوال پیچ کردن اپراتورها خیلی از کارهای غیر قانونیشون مشخص میشه)
ج-شکایت در سامانه پاسخ گویی وزارت ارتباطات (
لینک)
د- شکایت در سازمان تنظیم مقررات(
لینک)

-------------------------------------------------------
دوستان توجه داشته باشید نحوه فروختن سرویس ها و اقدامات پس از فروش شرکت های این چنین (بلا نسبت همه) طبق اصل استخوان -سرعت بدون ضریب اشتراک-دادن به سگ و سپس گرفتن آن-اعمال ضریب اشتراک و تهدید به دائمی کردن آن- است تا سگ براشون دم تکان بدهد.

ترحم بر پلنگ تیز دندان-جفاکاری بود برگوسفندان

خلاصه بی خیال نباشید و با یه تشر میدون رو خالی نکنید که با اومدن 3Gو 4G با این وضعیت دوبارهمواجه نشیم.

آخرین ویرایش:

sfk123

اخراجی موقت
چرا ایرانیا نمی تونن مثل بقیه مردم جهان برای حقوقشون متحد بشن؟

این مشکلی رو که من مطرح کردم اگه سرچ کنید افراد زیادی باهاش رو به رو شدن و فقط دنبال آه و ناله و زاری بودن و نهایت فعالیت مدنیشون فحش دادن بوده؟ بعدش پرسیدن به نظرتون بهترین ISP کدومه؟!؟!؟!
توجه هم نمی کنن سرویس دهنده ها بعد از معروف شدن و به سود کلان رسیدن، راه قبلی ها را پیش خواهند گرفت.
تنها تاپیکی که واقعا به طور نسبتا جامع به دلایل و راهکارها پرداخته این تاپیک است.

خوب ببینید چرا مردم کشورهای متمدن و پیشرفته ای مانند فرانسه و ... به خاطر کمترین بی توجهی مسئولین به حقوقشون، سریع تجمعات وسیع برای اعتراض مدنی تشکیل می دهند.
مطمئن باشید کوچکترین بی توجهی مردم این کشورها باعث از بین رفتن حقوق الان آنها می شود. زیرا طبق اصل نانوشته تمام دولت ها به دنبال نفوذ بیشتر بر مردم خود هستند+دادن کمترین خدمات ممکن.

اگر ما اینقدر که برای فحش دادن به مسی و ... فعالیت حداقل اینترنتی داشتیم برای سایر مشکلات خودمون هم اینگونه برخورد(اعتراض درست نه فحش دادن) می کردیم بسیاری از مسئولین حداقل نمی توانستند، بی خبری از موضوع را بهانه کنند.
اگه پیگیری نمی کنید، حداقل مدارک خود رو اینجا منتشر کنید.
یعنی هیچکدومتون تا به حال با کاهش سرعت مواجه نشدیدی، محدود غیرقانونی نشدید،به اسم اینترنت نامحدود با سرعت بالا ... سرتون نرفته؟ ترافیک تون سریع تموم نمیشه؟

حق گرفتنی است نه دادنی
جامعه ایده آل ساختنی است نه یافتنی

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخ من دوماهه ترافیکم به هفته نکشیده تموم می شه. نه دانلود نه ویدئو نه هیچی. کل کار من تو نت مطالعه س. ولی 4گیگ تو یه هفته تموم! هرکی هم یه حرفی می زنه. هک شدی ویروسی شدی مرگ گرفتی. دیوانه شدم دیگه. بابا دزدی اینقدر تابلو؟!

sfk123

اخراجی موقت
یک شرکت آمریکایی آمادگی خود را برای ارائه اینترنت 10 گیگابیت با قیمت ماهیانه 400 دلار اعلام کرد(کلیک کنید).

فرض کنید که مسئولین مخابرات بخواهند اینترنت کشور را از طریق این شرکت تامین کنند و به مشتریان بفروشند، با یک محاسبه ساده تفاوت قیمت ها از ورود تا رسیدن به دست مشترکین را حساب می کنیم:

هر گیگ، 1000 مگ خواهد بود بنابراین برای اینترنت 10 گیگابیتی داریم:
10*1000=10000 مگابیت پهنای باند اینترنت

بالاترین سرعت رایج اینترنت 2 مگابیت در ایران است(فرض می کنیم)، بنابراین:
10000/2=5000 سرویس 2 مگابیتی از اینترنت 10 گیگی خواهیم داشت

اینترنت نامحدود 2 مگ ماهانه

اگر ضریب اشتراک را یک به یک بگیریم، آنگاه طبق اگر اینترنت نامحدود 2 مگ ماهانه شاتل که از شرکت های دیگر ارزانتر بود(شاتل) 53000 تومان است که با نرخ دلار دولتی تقریبا 3000 تومان می شود 17.5 دلار برای سرویس نامحدود 2 مگ بنابراین داریم.
5000*17.5=87،500دلار

اما در حقیقت ضریب اشتراک یک به 8 است یعنی هر سرویس به 8 نفر فروخته می شود یا به اشتراک گذاشته می شود بنابراین :

5000*8=40000سرویس فروخته شده
40000*17.5=700،000 دلار

اگر ضریب اشتراک یک به یک باشد درآمد شرکت 87500 دلار خواهد بود یعنی سود خالص آن:
87500-400=87100دلار
87100*3000=261،300،000 تومان

اگر ضریب اشتراک یک به هشت باشد درآمد شرکت 700،000 دلار خواهد بود یعنی سود خالصآن:

700000-400=699600دلار
699600*3000= 2،098،800،000تومان

این درآمد ها در کجا خرج می شود؟!؟!؟!؟

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
در حال حاضر بالاترین سرعت خانگی در مینه‌سوتا 45 مگابیت بر ثانیه است که بدین ترتیب ، سرعت 400 برابر خواهد شد و البته کاربران خواهان سرعت 10 گیگابیت باید ماهانه 400 دلار با ازای دریافت سرویس بپردازند.
در حال حاضر کاربرانی که یک گیگابیت بر ثانیه سرعت دارند ماهانه 65 دلار می‌پردازند.
(فقط جهت مقایسه باید گفته شود در حال حاضر کاربران خانگی ایرانی 128 کیلوبیت بر ثانیه سرعت دارند! البته اگر بشود نامش را اینترنت گذاشت)
ما که سکوت می کنیم . هرکی تونست یه چیزی بگه:Ph34r:

sfk123

اخراجی موقت
شرکت‌های اینترنتی عزیز؛ «حجم‌خوری» ممنوع!

به تازگی در میان کاربران اینترنتی، ‌اصطلاح تازه‌ای باب شده که البته ‌مدت زمانی زیادی است کاربرد دارد، ولی هم‌اکنون بسیار شایع شده است. ‌ما ‌البته نمی‌خواهیم این اصطلاح را در رسانه نیز باب کنیم. پس از همین جا به همه شرکت‌های اینترنتی عزیز و محترم اعلام می‌کنیم: «حجم خوری» ممنوع!

اخطار نهادهای دولتی به 13 شرکت اینترنتی

پس از آغاز به کار شبکه نسل سوم روی اوپراتورهای اول و دوم، اختلالات فراوانی در شبکه‌های موبایل ایجاد شده است. در همین راستا به ۱۳ شرکت ISP به خاطر کم‌فروشی و کیفیت پایین سرویس اخطار داده شده است. وزیر ارتباطات توضیحاتی در این باره ارائه کرده است.

غلامرضا داداش زاده، معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به عنوان بازوی نظارتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد اپراتورهای موبایل فرمود:"طی دوماه آینده شاخص‌های ارزیابی شبکه به صورت نرمال درمی آید و ما آنها را چک خواهیم کرد... اپراتورها نیز اعلام کرده‌اند که شاخص‌های کیفی شبکه در وضعیت مناسبی قرار ندارد و مهلت خواسته‌اند که تا بهمن ماه این شبکه‌ها را به پایداری برسانند."

دکتر داداش زاده با بیان اینکه اخیرا در حوزه اینترنت به ۱۳ شرکت اخطار دادیم افزود:
"این اخطار مربوط به کیفیت سرویس و کم فروشی اینترنت بوده است؛ سیستم رگولاتوری به صورت آنلاین تمامی این موارد را رصد و گزارش می‌کند. در ارزیابی اپراتورهای سرویس دهنده خدمات ارتباطی بخشی نیز برای شکایت مشترکان درنظر گرفته شده است. به تعبیر دیگر یکی از پایه‌های ارزیابی و اخطار به سرویس دهندگان ، شکایت مشترکان است؛ براین اساس شکایت مردمی که به سامانه ۱۹۵ اعلام شده مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورت تائید به اپراتورهای خدمات دهنده اخطار صادر می‌شود."

sfk123

اخراجی موقت
در پایان برای بررسی ترافیک مصرفی و مقایسه با مقدار درج شده در پروفایل ISP تان نرم افزارهای زیادی وجود دارند که می توانید از آنها استفاده کنید.

نرم افزار پیش نهادی من، نرم افزار GlassWire است، به دلیل اینکه:

1- رایگان است و مشکل کرک و ... ندارد.

2- مقدار مصرف ترافیک(دانلود و آپلود) را به صورت عددی و همراه با گرافیک بسیار زیبا به تفکیک روز و هفته و ماه نشان می دهد

3- مشخص می کند که چه نرم افزار هایی به اینترنت متصل شده اند چه مقدار حجم مصرف کرده اند و IP هایی که به آن متصل شده اند را نشان میدهد.

4- به صورت آنلاین ایمنی نرم افزارهای متصل به اینترنت را میتواند چک کند.

5- تمام تغییرات مربوط به اینترنت از قبیل تغییر DNS ، PROXY و... را اعلام می کند.

6- دارای فایروال است که میتوان اتصال تمام نرم افزارها و قسمت های متصل به اینترنت (حتی مربوط به سیستم عامل) را به سادگی قطع کرد.(مشکل نرم افزار kmplayer را به راحتی حل می کند)

تذکر: فایروال نرم افزار برای جلوگیری از نفوذ مناسب نیست!!! تنها راه ارسال اطلاعات را به صورت دستی میتوان مسدود کرد. ولی در مورد جلوگیری از کار افتادن کرک نرم افزارهایی مثل مجموعه Office یا مشکل اتصال به اینترنت Kmplayer بسیار خوب عمل می کند.

آدرس سایت برای اطلاعات بیشتر و دانلود - حجم 16مگ (کلیک کنید)

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
آاای گفتین...!!!! خیلی عوضی ان!!. من همیشه به بابام میگم برو اعتراض کن بهشون. اونام هربار یه چی تحویلش میدن. ولی یه نفر خصوصی گرفته بود راضی بود. بعضیام اونوقتا که نامحدود اومده بود وضع اینترنتشون ظاهرا خوبه!.نمیدونم دیگه..! مثلا ماهانه یه مبلغ مشخص میدن، شبانه روز استفاده میکنن اما تموم نمیشه. ولی ما دانکی تو دانکیه اینی که گرفتیم از مخابرات. نمیدونم چرا واسه بعضیا خوبه. ولی چندنفرن فقط. دیگه هرکی رو دیدم ناراضی بوده. متن رو هم کامل حوصله نداشتم بخونم البته!!

tsst

عضو جدید
بابا دزدی هم حدی دارد من به پشتیبانی شرکت آسیا تک زنگ زدم میگم بابا سرعت خریداری شده من که 1 مگابایت است تا همین 20 روز پیش حدود 450 کیلو بیت بود راضی بودم ولی حالا شده 30 تا 50 کیلو بیت چکار کنم میگه الان درسته قبلا لطف میشده بهت بنظر شما من چی باید جواب پشتیبان را بدم

hbigdeli

عضو جدید
من که از آسیاتک استفاده میکردم راضی بودم. خداییش سرعتش خوب بود..

sfk123

اخراجی موقت
آاای گفتین...!!!! خیلی عوضی ان!!. من همیشه به بابام میگم برو اعتراض کن بهشون. اونام هربار یه چی تحویلش میدن. ولی یه نفر خصوصی گرفته بود راضی بود. بعضیام اونوقتا که نامحدود اومده بود وضع اینترنتشون ظاهرا خوبه!.نمیدونم دیگه..! مثلا ماهانه یه مبلغ مشخص میدن، شبانه روز استفاده میکنن اما تموم نمیشه. ولی ما دانکی تو دانکیه اینی که گرفتیم از مخابرات. نمیدونم چرا واسه بعضیا خوبه. ولی چندنفرن فقط. دیگه هرکی رو دیدم ناراضی بوده. متن رو هم کامل حوصله نداشتم بخونم البته!!

دانلود نامحدود نداریم!!!(لااقل این سرویس های ماهانه با قیمت های کم که اکثرا استفاده می کنند، اینجوریند)
کاملتر بگم این سرویس ها به اصطلاح نامحدود یک حداقل ترافیک دریافتی را برای شما نشان میدهند.(برای نمونه کلیک کنید)
این بدان معناست که تا زمانی که شما بیش از حداقل ترافیک مشخص شده توسط ISP دانلود نداشته باشید سرعت عالی است ولی بعد از عبور از حداقل ترافیک، سرعت شما به سرعت قانونی بر می گردد. برای مثال اینترنت 512 کیلو بیت درای سرعت قانونی برابر با 8کیلو بایت بر ثانیه است!!!

تناقض اینترنت پرسرعت با محدودیت حجمی(کلیک کنید)

بابا دزدی هم حدی دارد من به پشتیبانی شرکت آسیا تک زنگ زدم میگم بابا سرعت خریداری شده من که 1 مگابایت است تا همین 20 روز پیش حدود 450 کیلو بیت بود راضی بودم ولی حالا شده 30 تا 50 کیلو بیت چکار کنم میگه الان درسته قبلا لطف میشده بهت بنظر شما من چی باید جواب پشتیبان را بدم

سرویس ها را با سرعت مگابیت بر ثانیه معرفی می کنند.

سرویس اینترنت شما 1024 کیلوبیت یا یک مگا بیت است. دانلود بر حسب کیلو بایت محاسبه می شود:

1024/8=128کیلوبایت

با اعمال ضریب اشتراک یک به 8 سرعت قانونی شما می شود:
128/8=16 کیلو بایت بر ثانیه

برگ قرارداد با شرکت که امضا کرده اید را مطالعه کنید، نادانسته قرارداد ترکمانچای را امضا کرده اید(البته چاره ای هم نیست من هم دانسته امضا کردم:D)

مشکل از قانون است که درست(به نفع صرف کننده) اجرا نمی شود.

راهکارهای قانونی در پست #2 همین تاپیک است.

در پست #7 ثابت شد که:
به ازای هر 5000 سرویس 2 مگابیتی با ضریب اشتراک یک به هشت (که ISP ها از این ضریب استفاده می کنند) سود خالص کلی برابر با 2،098،800،000تومان (دومیلیارد و نودوهشت میلیون و هشتصدهزار تومان)خواهد بود!!!

توجه کنید که این رقم فقط برای
5000 مشترک است، کل درآمد را خودتان محاسبه کنید;)

تذکر:سود خالص به معنای تفاوت قیمت سرویس خریداری شده از خارج با فروخته شده به مشترکین است. طبیعتا دلالان نمی گذارند تمام پول به جیب ISP ها سرازیر شود ولی اونا هم کم پول گیرشون نمیاد.

من که از آسیاتک استفاده میکردم راضی بودم. خداییش سرعتش خوب بود..

سرعت دانلود در روز برای اکثر سرویس دهندگان عالی است، چون فرد هر چه بیشتر مصرف کند، ترافیکش زودتر تمام می شود و باید ترافیک بیشتری بخرد=پول بیشتر

مشکل دانلود شبانه است(که داره کلا منقرض می شود) که با دانلود شما سریع محدود می شود!!!

البته بحث حجم خوری و کم فروشی هم در پست #10 مورد بررسی قرار گرفت که حتی صدای مقامات مسئول را نیز درآورده است.

مشکل یکی دوتا نیست.;)

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
دانلود نامحدود نداریم!!!(لااقل این سرویس های ماهانه با قیمت های کم که اکثرا استفاده می کنند، اینجوریند)
کاملتر بگم این سرویس ها به اصطلاح نامحدود یک حداقل ترافیک دریافتی را برای شما نشان میدهند.(برای نمونه کلیک کنید)
این بدان معناست که تا زمانی که شما بیش از حداقل ترافیک مشخص شده توسط ISP دانلود نداشته باشید سرعت عالی است ولی بعد از عبور از حداقل ترافیک، سرعت شما به سرعت قانونی بر می گردد. برای مثال اینترنت 512 کیلو بیت درای سرعت قانونی برابر با 8کیلو بایت بر ثانیه است!!!

تناقض اینترنت پرسرعت با محدودیت حجمی(کلیک کنید)

سرویس ها را با سرعت مگابیت بر ثانیه معرفی می کنند.

سرویس اینترنت شما 1024 کیلوبیت یا یک مگا بیت است. دانلود بر حسب کیلو بایت محاسبه می شود:

1024/8=128کیلوبایت

با اعمال ضریب اشتراک یک به 8 سرعت قانونی شما می شود:
128/8=16 کیلو بایت بر ثانیه

برگ قرارداد با شرکت که امضا کرده اید را مطالعه کنید، نادانسته قرارداد ترکمانچای را امضا کرده اید(البته چاره ای هم نیست من هم دانسته امضا کردم:D)

مشکل از قانون است که درست(به نفع صرف کننده) اجرا نمی شود.

راهکارهای قانونی در پست #2 همین تاپیک است.

در پست #7 ثابت شد که:

سرعت دانلود در روز برای اکثر سرویس دهندگان عالی است، چون فرد هر چه بیشتر مصرف کند، ترافیکش زودتر تمام می شود و باید ترافیک بیشتری بخرد=پول بیشتر

مشکل دانلود شبانه است(که داره کلا منقرض می شود) که با دانلود شما سریع محدود می شود!!!

البته بحث حجم خوری و کم فروشی هم در پست #10 مورد بررسی قرار گرفت که حتی صدای مقامات مسئول را نیز درآورده است.

مشکل یکی دوتا نیست.;)
بانک...اینترنت...مینترنت.... همشون حرومخور.. :w12: .مارومسخره کردن خدایی... خیلی وخیمه. بعد جالب اینجاس همش میگفتن شما فیلم دانلود میکنید!!!!!!!!!!! انقد پرروان تو روز روشن دروغ میگن...ما هیچکدوممون چیزی بنام فیلم اصلا دانلود نمیکنیم...!. مگه اینکه خود سرویس دهنده ها خودشون بیان از حجم دیگران هم استفاده بکنن !. چون ما بررسی میکردیم، یه چیزایی در حال دانلود شدن بود که ما اونلحظه که وصل بودیم میدیدم!!!.

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
بانک...اینترنت...مینترنت.... همشون حرومخور.. :w12: .مارومسخره کردن خدایی... خیلی وخیمه. بعد جالب اینجاس همش میگفتن شما فیلم دانلود میکنید!!!!!!!!!!! انقد پرروان تو روز روشن دروغ میگن...ما هیچکدوممون چیزی بنام فیلم اصلا دانلود نمیکنیم...!. مگه اینکه خود سرویس دهنده ها خودشون بیان از حجم دیگران هم استفاده بکنن !. چون ما بررسی میکردیم، یه چیزایی در حال دانلود شدن بود که ما اونلحظه که وصل بودیم میدیدم!!!.
هه... حلال و حروم فقط واسه من و شما مونده دوست عزیزم!... یه دونه آجیل می خوایم تست کنیم از ترس حروم و حلالیش رعشه می گیریم سه بار از فروشنده می پرسیم تا اطمینان حاصل کنیم راضیه!!!
من که هربار میام این تاپیک افسردگی حاد می گیرم :D

sfk123

اخراجی موقت

محاسبه و مقایسه هزینه ها با آمار رسمی

sfk123

اخراجی موقت

بحث برسر سرعت اینترنت در ایران درحالی بالا گرفته است که محمود واعظی در مرداد ماه سال 92 و در حاشیه مراسم معارفه از عزم و تصمیم دولت اعتدال برای ساماندهی وضع اینترنت خبر داد و اظهار امیدواری کرد که ظرف مدتی کوتاه مشکلات مربوط به اینترنت و پهنای باند کشور برطرف شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در آخرین نشست خبری خود اعلام کرد که او هم از سرعت اینترنتی که استفاده می‌کند ناراضی است.
اکنون این سوال در افکار عمومی مطرح شده که چه مشکلات و موانعی فراروی حوزه فناوری دولت روحانی قرار دارد که وعده بهبود وضعیت اینترنت را به تأخیر می‌اندازد؟

:warn: همکاران واعظی می‌گویند وزارت ارتباطات دولت یازدهم وارث شبکه وصله پینه‌ای است که از دولت گذشته به ارث رسیده است

وزیر برای جلب رضایت کاربران این قول را داده بود که قیمت سرویس اینترنت کاربران را کاهش خواهد داد و در این راستا نیز مصوبه 181 از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تصویب شد.

مصوبه 181 اواخر سال گذشته از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تصویب شد. مصوبه‌ای در راستای وعده وزیر ارتباطات برای کاهش قیمت سرویس اینترنت کاربران خانگی. اما بعد از تصویب و بر‌اساس ادعای شرکت‌های اینترنتی، مورد توجه شرکت مخابرات ایران و زیرساخت قرار نگرفت و آن‌طور که فعالان اینترنتی می‌گویند این دو نهاد حاضر به ارائه تخفیف‌های لازم به شرکت‌های اینترنتی برای کاهش قیمت نهایی اینترنت کاربران نشدند.

در نهایت و بعد از یک سال از انتقاد‌ها نسبت به اجرا نشدن این مصوبه بخش رگولاتوری تصمیم به بازنگری این مصوبه گرفت و طی آن در آبان‌ماه سال‌جاری این سازمان با انتشار مصوبه 200 به اصلاح برخی مفاد اشاره شده در جلسه شماره 181 خود پرداخت و در نهایت تعرفه پهنای باند اینترنت برای کلیه خدمات، کاربرها و بهره‌برداران با 25 درصد کاهش مواجه شد.
برخی شرکت‌های اینترنتی چنین اقدامی از سوی رگولاتوری را به خاطر عدم توانایی این سازمان برای مجاب کردن شرکت مخابرات و زیرساخت درخصوص اجرای مصوبه 181 عنوان می‌کنند و بر این باورند که سازمان با این تصمیمات یکطرفه خود تنها به شرکت‌های اینترنتی فعال در بخش خصوصی فشار وارد می‌کند.

علی‌توسلی، عضو کمیسیون اینترنت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران در این خصوص می‌گوید:«اگر قیمت اینترنت در کشور بالا عنوان می‌شود به خاطر انحصار فروش پهنای باند از طرف شرکت زیر ساخت است. در حال حاضر قیمت متوسط پهنای باند در جهان حداقل برای هر stm1 در حدود 2هزار دلار است و این درحالی است که هر stm1 در ایران در حدود 30 میلیون تومان به شرکت‌های اینترنتی فروخته می‌شود. اگر در فروش پهنای باند آزاد‌سازی صورت بگیرد و شرکت‌های اینترنتی خودشان وارد معامله با شرکت‌های خارجی شوند و شرکت زیرساخت تنها نقش یک گمرک را بازی کند، کیفیت سرویس اینترنت افزایش پیدا می‌کند و دیگر پرداخت هزینه‌های فعلی برای یک سرویس اینترنتی گران به نظر نمی‌رسد.»

سیّد

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کاربرای ما باید شکایتشونو اول به سامانه 195 بکنن .... اینجوری isp ها کیفیتشونو مجبورن ببرن بالا ... هر چند در بعضی از موارد کوتاهی می کنن و هوای ISP ها رو بیشتر از مصرف کننده دارن

sfk123

اخراجی موقت
کاربرای ما باید شکایتشونو اول به سامانه 195 بکنن .... اینجوری isp ها کیفیتشونو مجبورن ببرن بالا ... هر چند در بعضی از موارد کوتاهی می کنن و هوای ISP ها رو بیشتر از مصرف کننده دارن

حرف شما درست هست. راههای اصولی اعتراض در پست #2 آورده شده است(از طریق تلفن نمی شود مدارک ارسال کرد یا کدی برای پیگیری های بعدی به شما داده نمی شود.)

اما مسئله اینترنت بسیار پیچیده شده است که حتی دولت نیز به تنهایی توانایی حل آن را ندارد(دلایل در پست های قبل آمده)، تنها راه حل، اتحاد گسترده مصرف کنندگان است به اضافه یک وزیر که واقعا بخواهد مسئله را حل کند.

:warn: همکاران واعظی می‌گویند وزارت ارتباطات دولت یازدهم وارث شبکه وصله پینه‌ای است که از دولت گذشته به ارث رسیده است
این یه اصله، همیشه جمع کردن سفره،سخت تر از پهن کردنشه!!!

برخی انسان هااز سرعت بالا میترسند

برای همین همیشه

مهم این است که آنها اعتماد به نفس دارند خیلی دارند!!!