██▓▒░░ دفتر مدیریت تالار مهندسی صنایع ░░▒▓██

mjvm

کاربر فعال گروه کیفیت مهندسی صنایع
سلام
جناب مدیر به نظرتون تیم کنترل کیفیت هم داشته باشیم مثل نت خوب نیست؟

hasti1988ie

عضو جدید
سلام به همه دوستان...
من قبلا از فروم بازدید کردم اما فعالیت نداشتم..برای شروع یک ایده داشتم:به نظرم بهتره همونطوری که از دوستان هم گفتن یه تاپیک جدید برای معرفی بزنیم که بدونیم کیا هستن...مثلا فوقش 1 ماه زمان میدیم .تو این مدت بچه هایی که هستن مشخص میشن و میتونیم یه برنامه ریزی خوب داشته باشیم..بعنوان مثال میتونیم بحثها و موضوعات هفتگی داشته باشیم و......

امیدوارم موفق باشیم.....همگی......

V A H ! D

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع ,
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان...
من قبلا از فروم بازدید کردم اما فعالیت نداشتم..برای شروع یک ایده داشتم:به نظرم بهتره همونطوری که از دوستان هم گفتن یه تاپیک جدید برای معرفی بزنیم که بدونیم کیا هستن...مثلا فوقش 1 ماه زمان میدیم .تو این مدت بچه هایی که هستن مشخص میشن و میتونیم یه برنامه ریزی خوب داشته باشیم..بعنوان مثال میتونیم بحثها و موضوعات هفتگی داشته باشیم و......

امیدوارم موفق باشیم.....همگی......

سلام ...

راستش در اما و اگره ...

باید دید آقا ایمان چه تصمیمی میگیرن ... ؟!!!!

hasti1988ie

عضو جدید
منم تبریک میگم/..امیدوارم بتونیم برای بهتر شدن تالار همکاری خوبی با هم داشته باشیم..

V A H ! D

کاربر ممتاز
کاربر vahid_hse : کاربر فعال مهندسی صنایع

تبریک پسر ;)

منم تبریک میگم/..امیدوارم بتونیم برای بهتر شدن تالار همکاری خوبی با هم داشته باشیم..

.
.
.

ممنون ...

انشالله با کمک هم و بقیه دوستان بتونیم در جهت رشد تالار و رشته ی تحصیلیمون قدم بر داریم ...

vatanparast

عضو جدید
سلام به دوستان صنایعی
در نگاه اول به نظر میرسه این تالار خیلی شلوغه من دسته بندی موضوعی خاصی ندیدم به شدت باعث سردرگمی میشه مورد بعدی موارد غیرمرتبط و بی محتوا زیاد دیده میشه وهمچنین موضوعات ناقص که به جایی نرسیدن این موارد یا جمع بندی بشن یا بسته بشن پیشنهاد من این هست مدیران تالار سروسامونی به موضوعات بدن به قول ما صنایعی ها 5S رو پیاده سازی کنن بعد چند محور مشخص بشه ( این موضوع خیلی مهمه این خیلی زشته تو تالار دیده میشه دانشجوها بثل بچه دبیرستانی ها دنبال کسی هستن که مشقاشونو بنویسه مواردی که مقاله میخوان یا ترجمه میخوان باید حذف بشن) محور هایی که میشه روش تمرکز کرد بر اساس نیاز جامعه و صنعت (در حد پیشنهاده) تولید ناب (شامل JIT,kanban,SMED و زمانسنجی و استاندارد سازی مبتنی بر این نوع سیستم...)، برنامه ریزی و مدیریت پروژه ( که همه آشنا هستن) ، تحقیق در عملیات( فقط شامل سیمپلکس این موارد ابتدایی نیس موضوع عمدش باید بهینه سازی بر اساس الگوریتم های فراذهنی باشه) شبیه سازی ، MIS ( این موضوعی هس که به شدت مورد نیاز بازاره و به معنای واقعی در آینده یک مهندس صنایع تاثیرگذار هس) و موارد دیگه که دوستان مدنظر دارن مطلب رو کش نمیدم موارد متفرقه هم باید در بخشی با عنوان گفتگوی آزاد مطرح بشه درضمن هربخشی باید یک مسئول داشته باشه که تسلط نسبتا خوبی به موضوع داشته باشه وبتونه در زمان نیاز پاسخ گوی دوستان باشه

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام به دوستان صنایعی
در نگاه اول به نظر میرسه این تالار خیلی شلوغه من دسته بندی موضوعی خاصی ندیدم به شدت باعث سردرگمی میشه مورد بعدی موارد غیرمرتبط و بی محتوا زیاد دیده میشه وهمچنین موضوعات ناقص که به جایی نرسیدن این موارد یا جمع بندی بشن یا بسته بشن پیشنهاد من این هست مدیران تالار سروسامونی به موضوعات بدن به قول ما صنایعی ها 5S رو پیاده سازی کنن بعد چند محور مشخص بشه ( این موضوع خیلی مهمه این خیلی زشته تو تالار دیده میشه دانشجوها بثل بچه دبیرستانی ها دنبال کسی هستن که مشقاشونو بنویسه مواردی که مقاله میخوان یا ترجمه میخوان باید حذف بشن) محور هایی که میشه روش تمرکز کرد بر اساس نیاز جامعه و صنعت (در حد پیشنهاده) تولید ناب (شامل JIT,kanban,SMED و زمانسنجی و استاندارد سازی مبتنی بر این نوع سیستم...)، برنامه ریزی و مدیریت پروژه ( که همه آشنا هستن) ، تحقیق در عملیات( فقط شامل سیمپلکس این موارد ابتدایی نیس موضوع عمدش باید بهینه سازی بر اساس الگوریتم های فراذهنی باشه) شبیه سازی ، MIS ( این موضوعی هس که به شدت مورد نیاز بازاره و به معنای واقعی در آینده یک مهندس صنایع تاثیرگذار هس) و موارد دیگه که دوستان مدنظر دارن مطلب رو کش نمیدم موارد متفرقه هم باید در بخشی با عنوان گفتگوی آزاد مطرح بشه درضمن هربخشی باید یک مسئول داشته باشه که تسلط نسبتا خوبی به موضوع داشته باشه وبتونه در زمان نیاز پاسخ گوی دوستان باشه
من تاجایی که تونستم بحث های بی فایده رو بستم . این تالار مدت زیادی بدون مدیر بود و همین باعث آشفتگیش شد . من سعی کردم تاپیک های بی محتوا و اسپم ها رو پاک کنم تو این مدت . اما باز هم اینکار رو انجام میدم ... چشم .

منظورتون از محور این هست که یک زیر تالار برای موضوعاتی که گفتید درست کنیم ؟ ما تا الان این مواردی رو که گفتید تو تالار های تخصصی قرار می دادیم . حالا اگر شما چیز دیگه ای منظورتون هست شفاف تر بگید .

هر بخش نیاز به مسئولی برای پاسخگویی نداره (البته همچین کسی من پیدا نکردم که متخصص یک بخش باشه و مدیریت اون بخش رو بهش بدم) برای همین هر تاپیکی که زده می شه ، هر کاربری که توانایی پاسخ داشته باشه ، اطلاعاتش رو در اختیار بقیه می ذاره و من کلا فکر می کنم اینکه قرار باشه اصلا یک نفر مسئول پاسخگویی به یک بخش باشه درست نیست (اگر کسی فکر می کنه می تونه همچین مسئولیتی داشته باشه اعلام کنه)

در مورد کسایی هم که درخواست هایی رو میذارن هم خوبه که یک بخشی براشون درست کنیم (هر چند باز این کاربر ها هرجایی دم دستشون باشه درخواستشون رو میذارن و من خودم باید انتقال بدم تاپیک هاشونو) . اما یک عده از درخواست ها هست که کلا پاک می شه و کاربر اخطار می گیره و اون این هست که ایمیل خودش رو بزاره و درخواست چیزی بکنه .

vatanparast

عضو جدید
سلام منظورم از مسئول این نیس که کسی موظف باشه جواب بده بلکه کسی باشه که manage کنه درواقع نقش هدایت کننده که موضوعات متفرق نباشند ، من تالار های تخصصی رو دیدم موضوعاتش یا کمک بود یا به فریادم برسید یا بدبخت شدم ، تالار تخصصی این نیست اکثر اینجور پیاما مال دانشجوهاست که گیر کردن دنبال این هستن یکی کارشونو راه بندازه اکثرا هم نصفه نیمه هستن که باید همه حذف بشن تو یک تالار تخصصی اینقد پراکندگی موضوع و اکثرا بی هدف و بدون نتیجه نباید دیده بشه اینجاست که مسئول نقش پیدا میکنه تو ساماندهی و ثمربخشی یک موضوع یا یک سوال، فرض کنید سوالی پرسیده میشه در مورد نحوه استفاده از datamining در حل یک مسئله marketing این میتونه سرفصل یک موضوع باشه و تو تالار درموردش بحث و تبادل نظر بشه حتی میشه از توش نکات خیلی مفید یا حتی مقاله در آورد ولی الان مثلا یکی میاد میگه کسی هس برام مسئله مارکتینگو حل کنه حالا یا جواب نمیدن یا چند نفری چندتا جواب سطحی میدن بدون هیچ نتیجه ای ول میشه موضوع البته شاید از نظر شما این حرف خیلی ایده آل گرایانه باشه ولی میشه حداقل رو بعضی موضوعات کار بشه یا همون مسئول یک موضوعی مطرح کنه و در موردش بحث صورت بگیره و اخرش یک نتیجه یا منفعتی حاصل بشه ممنونم ازشما

mohammad.ie69

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به دوستان صنایعی
سلام مهندس
خوبی زیاد خودتو اذیت نکن این چیزایی که میگیی غیر ممکنه
اینی که میگی اینجا همه دنبال پروژه وترجمه هستند آره
تو این تالار 90 در صد کاربرها اگه توجه کنید هیچ فعالیتی ندارند وبرای گرفتن یه پروژه یا نرم افزار یا.... اینجا عضو شدند
حتی یه نظر هم نمیدن واسه بهتر شدن تالار چون فعالیتی ندارن
شاید سرجمع 10 نفر تو ابن تالار هستند که تو بحث ها شرکت میکنند وجواب بقیه رو میدن
این 10 نفر هم اکثرا دانشجو هستند
خوب معلومه که جواب سطحی خواهند داد
پس این حرفایی که شما زدی خیلی دور از دسترس محسوب میشه که هر نفر مسول بخشی باشه
اولا ادمش نیست دوما اگه باشه بچه ها انقدر اطلاعاتشو ندارند
در ضمن کار یه روز دوروز نیست این سروسامون دادن
همین الانم ایمان خیلی وقت گذاشته خدایی سروسامون داده
میخوام اینو بگم مهندس اینجا سیستم اینجوریه هرکس توانایی داره اون رو تو یه تاپیک مطرح میکنه
فوق کاری که داریم اینجا میکنیم همون تیم هاست
یاعلی

vatanparast

عضو جدید
سلام اقا محمد
اینکه میگی غیر ممکنه زیاد باهاش موافق نیستم خودم اتفاقا ایده ای دارم که زیادم فقط حرف نباشه یک کمم عمل کنیم، اینکه تیم تشکیل بشه ایده خوبی به نظرم اومد ولی اونجام همه سر در گمن واسه همین پیشنهاد تشکیل یک تیم MIS (management information system( میدم اگه دوستان پایه باشن ایدم اینه که مثل یک پروژه پیش بریم ، ایده من شامل فاز مطالعاتی ، فاز اجرایی و فاز نتیجه گیری یا پایانی هست اگه تیمی تشکیل بشه و تا یه جایی پیش رفتیم که دیدیم منسجم شده می تونیم با کمک مدیر سایت به اعضای تیم حق دسترسی بدیم تا بقیه نتونن مطالب اضافی و خارج از چارچوب رو وارد بکنن البته من خودم هم قصدم یادگرفتنه ولی همیشه چندتا فکر بهتر از یک فکر عمل میکنه اگه دوستان مواق هستند اعلام امادگی کنن تا بیشتر توضیح بدم ،منتظرم

.MosTaFa.

کارشناس تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
پیشنهاد بسیار خوبیه
فکر می کنم بقیه دوستان که تشکر زدن هم موافق باشن که اینطوری حداقل 4 - 5 نفری هستیم.

V A H ! D

کاربر ممتاز
سلام.
برای آموزش نرم افزارها برنامه ای دارین؟:gol:

سلام!!

با اجازه از مدیر محترم ...

فکر کنم اگر به تاپیک یا قسمت مهم شده ی زیر برید تا حد زیادی میتونه کمک کنه ...

نرم افزار های مهندسی صنایع

.
.
.

حق نگهدارتون ...

sheyda_star

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام!!

با اجازه از مدیر محترم ...

فکر کنم اگر به تاپیک یا قسمت مهم شده ی زیر برید تا حد زیادی میتونه کمک کنه ...

نرم افزار های مهندسی صنایع

.
.
.

حق نگهدارتون ...

ممنون!ولی منظورم این بود که مثل تیم های مختلف که تشکیل شده یه تیم آموزش نرم افزار هم تشکیل بشه خوبه! یه نرم افزارو گام به گام آموزش بدیم !بعضی تاپیکاش هست ولی اکثرا نیمه کاره!
البته هرجور مدیر صلاح بدونن!