((( یه سوال از خانومای باشگاه به کمکتون احتیاج دارم )))

FarnazT

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی در هر صورت باید اجازه بده همسر آیندش نقش سنگ صبور رو بعهده بگیره.
در این راه باید صبور باشه چون مطمئنن مدتی لازم هست تا تازه وارد بتونه به اندازه قبلی نسبت به اون شناخت پیدا کنه.چون با شناخت و اعتماد میشه سنگ صبور یکی دیگه شد.
کلید حل مشکل هم صداقت هست.
من توصیه اکید دارم اگر دوست شما واقعا تصمیمشو با خانوم دومی گرفته باید اول با خودش کنار بیاد و از اولی خداحافظی و با دومی با تمام خلوص روبرو بشه.
چون مهمترین فرد بعد از ازدواج همسر هست و نباید چون کسی دیگه مارو بیشتر درک میکنه روابطمون رو با همسرمون یکطرفه کنیم.

معمار67سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه واقعا رابطه اون دختر پسر مثل خواهر برادر باشه خیلی اشکال نداره خصوصا اینکه دختره ازش بزرگترم هست.ولی باید بدونه که خانوما خیلی نمی تونن وجود یه زن دیگه رو حتی اگه خواهرش باشه تحمل کنن اگه با دختره مورد علاقش ازدواج کرد باید رابطه شو با خواهرش کمتر کنه که شکی پیش نیاد.
به نظر من اگه در این مورد دو تا خانوما با هم حرف بزنن بیشتر می تونه کمک کنه خانوما حرف همو بهتر می فهمن.
ولی کسی که دوستتون می خواد باهاش ازدواج کنه حتما باید بدونه که چرا دختره بزرگتر برا پسره مهمه و می خواد رابطه ش ادامه پیدا کنه یعنی آقا پسر یه توضیح کامل در این مورد داشته باشه.

**mobarak**

عضو جدید
والله چی بگم؟
این دوستتون هم خدا رو میخواد هم خرما رو
حالا نمیشه یکی رو بزاره کنار
من که پسرم رابطه خواهر برادری با یه غریبه رو نامفهوم میدونم
یعنی چی؟؟؟؟؟؟ رابطه شو با اون آبجیش بهم بزنه حالا دیگه میخواد زندگی رو شروع کنه که زنش بهش میخواد تکیه کنه والله من اگه دختر بودم قبول نمیکردم

FarnazT

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما هر اسمی خواستین روی رابطه قبلی بذارین آزادین ولی بدونید که خانوم جدید انطوری فکر نمیکنه.
برای یه خانوم خیلی راحتتره که دوستتون بهش بگه که باهم دوست بودن تا خواهر برادر چون این طبیعی هست که آدما قبل از ازدواج روابط دوستی داشته باشن ولی خواهر برادری برای هر ارتباطی تعریف خاص داره و اینطوری که از دوستتون گفتین به شدت وابسته به خانوم اولی هست و این مساله در آینده مشکل زا هست.
شما از ما خانوما نظر خواستین پس به ما اعتماد کنین چون هیچ خانومی با این قضیه نمیتونه کنار بیاد. البته اگر انتظار داره که خانومش با صداقت به رابطه تعهد داشته باشه باید از خودش شروع کنه.
اگر در آینده خانوم دوم ببینه که محرم و مرهم اسرار شوهرش یه خانوم دیگست، از دو حالت خارج نیست:
1- اگر شوهرشو دوست داشته باشه اول دلش میشکنه و بعد به صورت قورقور و اخم شروع میشه و اگر ادامه دار باشه خشم و بعد باید تا انتها هم انتظار داشت که پیش بره(طلاق)
2-اگر زیاد به هم دل نبسته باشن یه کم ناراحت میشه ولی چون خودش سرش جایه دیگه گرمه اونم تظاهر میکنه که دارن یه زندگی بی نقص میکنن.ولی آخر عاقبت این هم کمتر از اولی نیست.

mehrshad53

اخراجی موقت
دخترها خواهر راست راسکی طرف را میخوان خفه کنن وای به حال اینکه خواهر الکیه و اگه خوشگلم باشه که حساب رفیقت با کرام الکاتبینه.
البته اگه من بودم قبول میکردم...... یعنی اگه جای پسره بودم!.......آخ نزنین:confused:

nazila_sh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
به نظر من اگه این ازدواج با همین شرایطی که میگین سر بگیره 3 نفر ضرر میکنند.
1-اول از همه دختری که میخواهد با دوستتان ازدواج کند (چون همیشه نگرانه اینه که اون خانم توی زندگی برای شوهرش مهمتره یا رابطه شون در چه حدیه و... همیشه شک داره)
2-دوم اون خانمی که از دوستتون بزرگتره.شاید ایشون احساس خواهری به دوستتون نداشته باشه.و با ازدواج ایشون لطمه بخوره و در صدد جبران بر بیاید.
3- و در نهایت دوست جنابعالی. ایشون همیشه بین این دو سرگردان خواهد ماند.
و از نظر خود من چنین رابطه ای معنی ندارد.

آخرین ویرایش:

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
:surprised:

:eek:

:eek::eek::surprised:

:surprised::eek:

:surprised::surprised::surprised:

بابا اینا چی میگید شماها؟؟؟؟؟!!!!!!!

واقعا نفمیدین؟؟؟؟

ماجرا اینه:

توضیح:

فقط یه سوال میمونه!!!

این خانمی که با این آقا ارتباط برادر خواهری داره فامیله یا غریبه؟؟!!

اینا چیه شما گفتید؟؟؟؟:surprised::surprised:

سلام داداش مرتضی خوبی؟
داداشمون تنهایی توضیحات قبلشون چیزدیگه بود بعد ویرایش کردند وواضحترگقتند
وگرنه ای کیوی ما اندازه عدس نبود کههههههههه:D

امیر همافر

اخراجی موقت
سلام خانومای باشگاه
حقیقت واسه دوستم یه مشکلی پیش اومده
دوستم یه دختری تو زندگیشه که ازش بزرگتره و واسش نقش آبجی رو داره و به قولی یه تکیه گاه.
حالا دوستم میخواد بره خواستگار یه دختری دیگه که دوسش داره ( اون پسر با دختر مورد علاقه اش قبل از ازدواج هیچ رابطه ای نداشتند همون قضیه دوست پسر و دوست دختر )
حالا شما خانوما
جای اون دختری که دوستم میخواد بره خواستگاریش
چی به اون پسر میگید آیا با وجود اینکه یه دختر دیگه ای هست که از پسر بزرگتره و نقش آبجی داره به اون پسر بله میگید
اگه بگید بله چرا
و اگه بگید نه چرا
ممنون میشم جواب بدید
چون خیلی به دوستم کمک میکنید

چه ربطی به هم داره؟اصلا گذشته پسره چه ربطی به دختره داره؟اصلا اون دختر مادر بزرگه چه نفشی تو زندگی این پسره داره که اون دختر جوجه فوکوله نخواد پسره رو قبول بکنه.

این حرفها چیه...بهونس بابا...کسی یکی رو بخواد میگه بله...این صغرا کبرا کردنا نشون چیز دیگس:biggrin:

FarnazT

عضو جدید
کاربر ممتاز
خانوما حتی نمیتونن خواهر واقعی طرف رو تحمل کنن اگر از یه حدی بیشتر بشه.
همینطور مادر شوهرو اگر بخواد از یه حدی بیشتر رابطه داشته باشن.
ببین اینا که جای خود دارن و اون پسر یه عمری با اونا زندگی کرده مثل هوو میمونن(البته بعضیا که دیگه بیش از حد وابسته به خانوادشون هستن)پس تکلیف او خانوم که از روز اول هم روشن.

نمیدونم چه اصراری هست که این آقا نمیتونه از خانوم اول دست بکشه؟؟!!
کاش اول اینو برای ما روشن کنید تا بقیش ببینیم چی میشه.

* فریبا *

عضو جدید
کاربر ممتاز

:eek:

:eek::eek::surprised:

:surprised::eek:

:surprised::surprised::surprised:

اینا چیه شما گفتید؟؟؟؟:surprised::surprised:

به ما چه که شما فقط خودتون زبون خودتون رو میفهمین ...
حالل یه سوالی من دارم تنهایی جان .. آیا این رابطه از دید خواهرش هم فقط خواهر برادریه ؟ مطمئنه اون دختره احساس دیگه ای نداره ؟
اینکه میخواد بعد از ازدواج رابطه اش رو با به اصطلاح خواهرش حفظ کنه یه مقدار غیر منطقی به نظر میرسه چون به نظر میرسه این دو تا خیلی به هم نزدیکن و برای درد دل گزینه مناسبی برای هم به شمار می آیند هیچ زنی حاضر نیست شوهرش درددلش رو با شخص دیگه ای خصوصا یه خانم در میون بذاره اگر هم قرار باشه رابطه پسره با دختره خیلی کم بشه پس چه ضرورتی داره که وجود داشته باشه ؟( البته این فقط یک جنبه اش بود )
درضمن اگر این دختره که دوست شما میخواد بره خواستگاریش یه برادر داشته باشه دوست شما حاضره این برادر رو تحمل کنه ؟

آخرین ویرایش:

FarnazT

عضو جدید
کاربر ممتاز
1-اول از همه دختری که میخواهد با دوستتان ازدواج کند (چون همیشه نگرانه اینه که اون خانم توی زندگی برای شوهرش مهمتره یا رابطه شون در چه حدیه و... همیشه شک داره)
2-دوم اون خانمی که از دوستتون بزرگتره.شاید ایشون احساس خواهری به دوستتون نداشته باشه.و با ازدواج ایشون لطمه بخوره و در صدد جبران بر بیاید.

من با این نظر موافقم اولا بعد یه مدت خانوم دومی احساس اضافه بودن میکنه چون مهمترین رشته پیوند یک زن و مرد رابطه شخصی و احساسی هست.اگر یک زن ببینه نمیتونه از این نظر به شوهرش کمک کنه احساس اضافه بودن میکنه یا در میره یا خودشو کنار میکشه و سرشو یه جا دیگه گرم میکنه.
خانوم اولی هم وقتی میبینه از کانون توجه اون مرد دور شد تازه اونجاست که سعی میکنه با دلسوزی و محبت بیشتر در حد فدا شدن آب رفته رو به جوی برگردونه (دقیقا اتفاقی که برای مادر شوهر میافته) اونوقته که آقا مبینه اون خانوم اولی همچینم خواهرش نبوده
در صورتی که در ازدواج روابط دو همسر تعاملی و تعادلی هست و کسی قرار نیست شهید بشه و خانوم دوم هر کاری هم که بکنه چون نمیتونه مثل اولی خودشو شهید کنه اون آقای محترم نمیتونه به محبتهای اون زن جواب مناسب بده چون از یه طرف دیگه داره تغذیه میشه و اینا بچشمش نمیاد.
در نتیجه خانوم به این نتیجه میرسه که اومده تا احتیاجات آقا رو مثل یه خدمتکار محترم و بی اجر و مزد انجام بده.
روانشناسا میگن بعد ازدواج دو طرف روابطشونو حتی با خانواده های خودشون هم محدود کنن. این که دیگه ....

azadeh_arch _eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه اقا پسر قبول کنن منم یه برادر خونده داشته باشم چرا که نه:lol:
اصلا چه معنی داره یه دختر تو زندگی شوهر من باشه:wallbash::exclaim:
نه اقا من یه همچین چیزیو قبول نمیکنم

mehrshad53

اخراجی موقت
ایول همشهری خودم !
چهارم هم اون دوسته که میاد با نظرات ما دانشمندان دوستش را راهنمایی کنه،چون مشغول ذمه رفیقش میشه!

haj morteza

عضو جدید
کاربر ممتاز

دهههه:D

شما خیلی داغی!!

آقا فامیل باشه چی؟؟؟

مثلا دختر خالش ازش بزرگتره و عین آبجی بزرگشه...

بابا تخفیف بدبد مشتری شیم:D;)

بارسلون

اخراجی موقت
اقاااااااااااااااااا قبول منم برادر خوندت چیکارکنیم دیگه فردین هنوز زندس...
پس مبارکه...

sheyda_star

عضو جدید
کاربر ممتاز
هر چي هم كه اون خانوم نقش آبجي رو داشته باشه..هرچقدر هم كه صلاحشو بخواد..هرچقدر هم كه عين خواهر برادر باشد ولي به نظر من بعد از ازدواج خيلي قضيه فرق ميكنه..خيليها با آبجي هاي واقعيشون كهخيلي هم خوبن نميتونن بسازن چه برسه كه آبجي واقعي هم نباشه..شايد اولاش سخت نگيره ولي بعدن شايد همين به يه مشكل تبديل بشه..

من اگه جاي دختره باشم قبول نميكنم..

pishi khogshel

عضو جدید
سلام خانومای باشگاه
دوستم یه دختری تو زندگیشه که ازش بزرگتره و واسش نقش آبجی رو داره و به قولی یه تکیه گاه.
حالا دوستم میخواد بره خواستگار یه دختری دیگه که دوسش داره ( اون پسر با دختر مورد علاقه اش قبل از ازدواج هیچ رابطه ای نداشتند همون قضیه دوست پسر و دوست دختر )
حالا شما خانوما
چی به اون پسر میگید آیا با وجود اینکه یه دختر دیگه ای هست که از پسر بزرگتره و نقش آبجی داره به اون پسر بله میگید
اگه بگید بله چرا
و اگه بگید نه چرا
ممنون میشم جواب بدید
.....

azadeh_arch _eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
دهههه:D

شما خیلی داغی!!

آقا فامیل باشه چی؟؟؟

مثلا دختر خالش ازش بزرگتره و عین آبجی بزرگشه...

بابا تخفیف بدبد مشتری شیم:D;)
اون که عمرا :exclaim:
اونوقت کل فامیل میریزه به هم گیسو گیس کشی:w02:
تخفیفی نیست
برو یه جایی دیگه مشتری شو

Fateme_Smaily

عضو جدید
وای خدا چه تاپیکه با حالی شده مخصوصا این آقا مرتضی و مهرشاد خانم (اااا ببخشید آقا مهرشاد ) خیلی پایه خنده ان.:w15::w15::w15:

به نظر منم باید اول با خواهرش صحبت کنه و خواهره مسلما می گه رابطه قطع شه.

mahroo

عضو جدید
خوب مگه آبجيش نبوده ديگه عيب نداره كه.بعد اون حل مي شه.بايد ببينند با هم وجه مشترك دارند يا نه.

MmMali

عضو جدید
کاربر ممتاز
تنهایی جان..من یه مورد عین این دیدم...ازدواج کردند..و خانوم و خواهره هم خیلی با هم رفیق شدن...ولی بعدش وای(راستش رو بخوای خانمه هم یه داداش واسه خودش جور کرد..به شوهره هم گفت چطور تو آبجی داشته باشی:w09:اصلا هم مشکلی نداشتند ها...خانمش هم فکر نکن زن بدی بود..نه ..ولی...)..نمیشه ..پس فردا شوهره یه کوچولو تعریف کنه از آبجیش..یا یه کم بگن بخندن..خانمش فکر میکنه حالا چی شده
به نظر من اگه دختر پسره از لحاظهای دیگه باهم جورن و همه چی اکیه ازدواج کنن..ولی در مورد آبجیش باید خیلی مراقب رفتارهاش باشه...اگه تواناییش رو داره که این اعتماد رو در خانمش ایجاد کنه و واقعا هم رابطه خواهر برادریه که ایراد نداره ایشالله که مبارک باشه

نازیلا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خانومای باشگاه
حالا شما خانوما
اگه بگید بله چرا
و اگه بگید نه چرا
ممنون میشم جواب بدید
اگه واقعا مثل آبجیش بوده آره میتونه بله بگه...:smile:
اما اگه نه دیگه خود مختار....;)

شاهپرک

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه case خوبی باشه،چرا باید بهش بگه نه؟!!!!
اگه همه ماجرا همین باشه،وجود یه دختر،اونم در نقش خواهر نمیتونه مانع چیزی بشه.
من اگه به جای دختره باشم،سعی میکنم با خواهره دوس شم حتی.........

شاهپرک

عضو جدید
کاربر ممتاز
تنهایی جان..من یه مورد عین این دیدم...ازدواج کردند..و خانوم و خواهره هم خیلی با هم رفیق شدن...ولی بعدش وای(راستش رو بخوای خانمه هم یه داداش واسه خودش جور کرد..به شوهره هم گفت چطور تو آبجی داشته باشی:w09:اصلا هم مشکلی نداشتند ها...خانمش هم فکر نکن زن بدی بود..نه ..ولی...)..نمیشه ..پس فردا شوهره یه کوچولو تعریف کنه از آبجیش..یا یه کم بگن بخندن..خانمش فکر میکنه حالا چی شده
به نظر من اگه دختر پسره از لحاظهای دیگه باهم جورن و همه چی اکیه ازدواج کنن..ولی در مورد آبجیش باید خیلی مراقب رفتارهاش باشه...اگه تواناییش رو داره که این اعتماد رو در خانمش ایجاد کنه و واقعا هم رابطه خواهر برادریه که ایراد نداره ایشالله که مبارک باشه

کاملا درسته ................................
این نظر واقع گرایانه اس;)

NEGINNN

کاربر بیش فعال
rahnamaiee

rahnamaiee

:w24:man age basham besh na migam dos daram tarafam faghat male khoodam bodeo bashe in dokhtare be estelah khahar farda to zendegim mishe ghoze bala ghooz besh etemadi nist ke farda edea kone ke che naghsh haiee to zendegie shooharet dashte javabe man nast vali be on pesar tosie mikoonam ghablesh in masalaro ba on dar mioon bezare age dokhtaram ghabool kard(hemaghat kard) ba on be estelah khahar ghate rabete koone lootfan

MmMali

عضو جدید
کاربر ممتاز
:w24:man age basham besh na migam dos daram tarafam faghat male khoodam bodeo bashe in dokhtare be estelah khahar farda to zendegim mishe ghoze bala ghooz besh etemadi nist ke farda edea kone ke che naghsh haiee to zendegie shooharet dashte javabe man nast vali be on pesar tosie mikoonam ghablesh in masalaro ba on dar mioon bezare age dokhtaram ghabool kard(hemaghat kard) ba on be estelah khahar ghate rabete koone lootfan
خب فارسی بنویس...ما خارجکی بلد نیستیم..فینگیلیش بلد نیستیم

sayeh1

عضو جدید
مسلما که قبول نمیکنم!!!
چون من به شخصه نمیتونم حضور یکی دیگه رو در کنار همسرم حس کنم هر چند این حضور اونقدر کمرنگ باشه که اصلا به چشم نیاد.
و اگه بخواهیم واقع بین باشیم وجود یه رابطه بین یه دختر و پسر نامحرم که خودشون رو خواهر و برادر صدا میکنند محاله که باعث دلبستگی یا وابستگی هر دو یا یکی از طرفین نشه
به نظرم به دوستتون بگید اگه واقعا تصمیمش رو برای ازدواج با دختر مورد علاقه اش گرفته رابطه اش رو به کلی با خانومی که مثلا براش حکم تکیه گاه داره قطع کنه
در غیر اینصورت مطمئنا اگه دختر مورد علاقش هم الان راضی به ادامه این شرایط باشه و به ظاهر وجود اون خانوم رو بتونه ندید بگیره وقتی وارد زندگی مشترک شدند باعث بروز مشکلاتی در زندگی دوستتون میشه!

من به شخصه نمیتونم تحمل کنم که همسرم تکیه گاهی غیر از من داشته باشه (البته فکر نکنم هیچ دختر دیگه ای هم بتونه با این موضوع کنار بیاد)

برای دوستتون آرزوی خوشبختی میکنم و امیدوارم بتونن تصمیم درست رو بگیرند و همچنین بهشون تبریک میگم که دوست خوبی مثل شما دارند که اینچنین نگران بدنبال راهکاری برای حل مشکلشون هستید!:gol: