((( یه سوال از خانومای باشگاه به کمکتون احتیاج دارم )))

Fo.Roo.GH

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای بابا تکبیر به شما دو نفر....راهتان پاینده باد!

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
این هم مثالی واضح که بر کلام نورانی امیر المومنین صحه می گذارد:D

http://www.www.www.iran-eng.ir/showpost.php?p=1146987&postcount=29

این کپی پست قبلی تنهایی گرامی بود که بعدویرایش کردند
هرکی اینو میخوند همون برداشتی داشت که ماداشتیم

نوشته اصلي بوسيله تنهایی http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost.gif
سلام خانومای باشگاه
حقیقت واسه دوستم یه مشکلی پیش اومده
دوستم یه دختری تو زندگیشه که ازش بزرگتره و واسش نقش آبجی رو داره و به قولی یه تکیه گاه.
حالا دوستم میخواد بره خواستگار دختری که دوسش داره ( اون پسر با دختر مورد علاقه اش قبل از ازدواج هیچ رابطه ای نداشتند )
حالا شما خانوما
جای اون دختر
چی به اون پسر میگید بله یا خیر
اگه بگید بله چرا
و اگه بگید نه چرا
ممنون میشم جواب بدید
چون خیلی به دوستم کمک میکنید

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
رفتم خطبه رو دیدم خطبه ی 79 بود
بعد از خوندنه معنای لغوی تا نیم ساعت تو شک بودم آخه من به برابری حقوق زن مرد تو اسلام پافشاری داشتم و دارم و خواهم داشت
بعد از اون 30 دقیقه دنبال تفسیرش که رفتم ونوس جون دیدم دقیقا حرفت درست بوده در مورد جنگ جمل بوده که در مورد زنان اون زمان و متناسب با مقتضای اون دوره همچین سخنی رو فرمودن اصلا به زمان های دیگه هم تعمیم داده نشده
من خودم به شخصه اگر امام علی این سخن رو به تمام زنان تعمیم میدادن میپذیرفتم ولی یه سوال دارم نه تنها از شما از همه
چرا دین رو اونطوری که خودمون دوست داریم برداشت میکنیم و براش یه تفسیر مطابق با منافع خودمون میگیم؟:mad:
ضمننا ونوس جون اگر لینکشو پیدا کردید برام بزارید دوست دارم در این مورد بیشتر بدونم
اگرحضرت چنین نسبتی به همه زنان میدادندباید درحقانیت ایشون و دین اسلام شک میکردیم
چشم لینکشو پیدا کردم حتما میزارم

haj morteza

عضو جدید
کاربر ممتاز
زنده باد...
هی هاد منه زله ...یا یه چیز تو این مایه ها دیگه املا شو بلد نیستم...

هی هات من الذله
مرگ بر منافقین و صدام!!!!

وای بحالت بختیار اگر فردا امام نیاد!!
ای شاه خائن آواره گشتی!!

خاک وطن را ویرانه کردی....

کشتی جوانان وطن الله اکبر!!!:D

haj morteza

عضو جدید
کاربر ممتاز
این کپی پست قبلی تنهایی گرامی بود که بعدویرایش کردند
هرکی اینو میخوند همون برداشتی داشت که ماداشتیم

نوشته اصلي بوسيله تنهایی http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost.gif
سلام خانومای باشگاه
حقیقت واسه دوستم یه مشکلی پیش اومده
دوستم یه دختری تو زندگیشه که ازش بزرگتره و واسش نقش آبجی رو داره و به قولی یه تکیه گاه.
حالا دوستم میخواد بره خواستگار دختری که دوسش داره ( اون پسر با دختر مورد علاقه اش قبل از ازدواج هیچ رابطه ای نداشتند )
حالا شما خانوما
جای اون دختر
چی به اون پسر میگید بله یا خیر
اگه بگید بله چرا
و اگه بگید نه چرا
ممنون میشم جواب بدید
چون خیلی به دوستم کمک میکنید

آبروی خودتونو نبرید!!!

بخدا همین متن بدون توضیح هم واضحه....

یبار بخونید!!

پس چرا ما فهمیدیم!!!:D

haj morteza

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگرحضرت چنین نسبتی به همه زنان میدادند باید درحقانیت ایشون و دین اسلام شک میکردیم

دست شما درد نکنه آبجی...

شما که دین رو آسفالت کردی با این جمله!!:surprised:

مرسی...

بعد به من میگید؟؟؟

haj morteza

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگرحضرت چنین نسبتی به همه زنان میدادندباید درحقانیت ایشون و دین اسلام شک میکردیم

بر حسب اتفاق این در مورد تمام زنان است!!!

البته توهین نیست.....

خطبه 79 راجب جنگ جمل و غیر مستقیم به عایشه گفته شده که بسیاری از بزرگان به فرماندهی عایشه پای به جنگ گذاشتند!!

منظور حضرت این بوده که در جنگ با زنان مشورت نکنید چون حسد و احساس در آنها زیاده......

و این دو تا خصلت عقلانیت رو کم میکنه!!!و ممکنه تنها از روی حسادت یا از روی احساس تبل جنگ بنوازند!!!

haj morteza

عضو جدید
کاربر ممتاز
بیا طفلکی تنهایی ازدست ما ناراحت شدوعطای سوالشو به لقاش بخشید:smile::surprised:

نتیجه اینکه:

زنان نمیتونن قضایا رو تفکیک کنن(بدلیل همون مسائل عقلی:D) و نمیشه!!

نمیشه دیگه آقا..اصرار نکن!!!

این جماعت نسوان رو درک متن مشکل پیدا کردن چه برسه به درک واقعیت!!!:D

اینا ممکنه با خواهر تنی مشکل پیدا کنن و اونو به چشم حوو ببینن!!!:Dچه برسه به دختر فامیل یا غریبه:surprised: که بخواد جای خواهر باشه!!

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
بدلیل احترام زیادی که برای تنهایی گرامی قائلم ازادامه بحث صرف نظر میکنم

sharlin

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاشکی این سوال رو نمیپرسیدم
مرسی از همگی

با اجازه تنهایی عزیز...:gol:

اول باید از دوستدتون پرسید که چرا این سوال اصلا" براشون پیش اومده؟؟
منظورم اینه که انقدر اون خواهرشون براشون عزیز و با هم صمیمی هستند که ممکنه طرف مقابلشون و کسی که می خوان برن خواستگاری قبول نکنه؟؟؟؟:eek:
خوب این توی ذات خانوم هاست که خیلی با روحیشون سازگار نیست مرد زندگیشون با زن دیگری صمیمی باشن... البته بحث محارم یک چیز بحث خواهر ناتنی (نامحرم )
چیز دیگریست...
ایشون اگر بتونن جوری رفتار کنن که ایجاد حسادت یا مشکلی، بحثی بین ایشون و همسر آیندشون ایجاد نشه و بانوع رفتارشون همسرشون رو آزرده نکنن از نظر من که مشکلی نداره..
بازهم به دوست شما و همسر آیندشون بستگی داره...

saraaa

عضو جدید
کاربر ممتاز
با اجازه تنهایی عزیز...:gol:

اول باید از دوستدتون پرسید که چرا این سوال اصلا" براشون پیش اومده؟؟
منظورم اینه که انقدر اون خواهرشون براشون عزیز و با هم صمیمی هستند که ممکنه طرف مقابلشون و کسی که می خوان برن خواستگاری قبول نکنه؟؟؟؟:eek:
خوب این توی ذات خانوم هاست که خیلی با روحیشون سازگار نیست مرد زندگیشون با زن دیگری صمیمی باشن... البته بحث محارم یک چیز بحث خواهر ناتنی (نامحرم )
چیز دیگریست...
ایشون اگر بتونن جوری رفتار کنن که ایجاد حسادت یا مشکلی، بحثی بین ایشون و همسر آیندشون ایجاد نشه و بانوع رفتارشون همسرشون رو آزرده نکنن از نظر من که مشکلی نداره..
بازهم به دوست شما و همسر آیندشون بستگی داره...
منم با نظر آبجیم موافقم....
رفتارش باید جوری باشه که حد و مرزها کاملا مشخص باشه... و برای همسر آیندشون ایجاد حسادت نکنه.خب خانوما یکم حساسن دیگه!(مثلا من!)
اگه به خودش و رابطه ش با اون خانوم که جای خواهرشه شکی نداره،میتونه با خیال راحت به همسر آینده ش این قضیه رو بگه بدون اینکه مشکلی پیش بیاد.

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
با توجه به روحيه خاص زنان و دختران ايراني ( شايد هم زنان و دختران همه دنيا !! ) مطمئن هستم كه ان خانم قبول نخواهد كرد مرد زندگيش به هر عنوان با دختر ديگري دوستي و مراوده داشته باشد حالا اسم اين دوستي هر چي ميخواد باشه

بنظر من هم چه مرد و چه زن وقتي ازدواج كردند ديگه نبايد با فردي از جنس مخالف دوستي داشته باشند

بارسلون

اخراجی موقت
خوشم باشه
چشماتو در میارم
برو واسه همون برج بساز:exclaim:
حالا چرا عصبانی میشی؟؟؟
اگه از اون ایده وردارم میشه یه چیزایی تو مایه های سبک دیکانستراکشن و پرش کیهانی با مقدار خیلی کمی فولدینگ...
اصلا یه سبک جدید میشه ها...

المینا

عضو جدید
سلام
خوب..........خیلی سخته!!!
به هرحال من اصلا نمیتونم وجودیه زن دیگه روتحمل کنم.
چه به چشم خواهری چه...........!!!!
البته من یه کم زیادی حساسم ولی فکرکنم خیلیامیتونن بااین قضیه کناربیان:razz:

haj morteza

عضو جدید
کاربر ممتاز
خودخواهی در زنان بیداد میکنه!!!!

جواب مثبت دختر به چنین پسری بعید است!!!!

البته این مسئله من لا یحضر الفقیه است

(قافیه رو حال اومدید؟؟)