((( یه سوال از خانومای باشگاه به کمکتون احتیاج دارم )))

نگين...NeGiN سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
بالاخره منم فهميدم
ولي سواله مهم اينه كه رابطه ي خواهر و برادري در چه حده و يعني چي ؟ خوب وقتي خواهر و برادر نيستن رابطه ي خواهر و برادر معنا و مفهوم ديگه اي پيدا ميكنه منظورم توضيح اين بود كه بايد به دختره بده D:

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا چيزي كه در كنار اين مسائل مهمه اينه كه اين اقا پسر اگه رفت خواستگاري اون دختر خانم هر چيزي كه ميخواد بگه بايد حقيقت رو بگه . اونهم خيلي راحت

در اينگونه موارد هرگونه پنهانكاري در مورد مسائل گذشته ميتونه در اينده عوارض بدي رو بهمراه داشته باشه .

اگه حرف واقعيت رو بگي و اون خانم مثلا دلخور بشه و بهت جواب رد بده خيلي بهتر از اونه كه مسائلي رو پنهان كني و فعلا به مرادت برسي ولي بعدا به تبعاتش دچار بشي

ميبخشيد از فضولي :gol:

بارسلون

اخراجی موقت
آقااااااااااااااااااااا... تازه بچه ها مطلبو گرفتن...
تنهایی جان از این پست به بعد حرفهارو گوش کن...

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام خانومای باشگاه
حقیقت واسه دوستم یه مشکلی پیش اومده
دوستم یه دختری تو زندگیشه که ازش بزرگتره و واسش نقش آبجی رو داره و به قولی یه تکیه گاه.
حالا دوستم میخواد بره خواستگار یه دختری دیگه که دوسش داره ( اون پسر با دختر مورد علاقه اش قبل از ازدواج هیچ رابطه ای نداشتند همون قضیه دوست پسر و دوست دختر )
حالا شما خانوما
جای اون دختری که دوستم میخواد بره خواستگاریش
چی به اون پسر میگید آیا با وجود اینکه یه دختر دیگه ای هست که از پسر بزرگتره و نقش آبجی داره به اون پسر بله میگید
اگه بگید بله چرا
و اگه بگید نه چرا
ممنون میشم جواب بدید
چون خیلی به دوستم کمک میکنید

درسته از نظر خیلی ها این روابط اشکالی نداره. درست هم هست. هر دوست داشتنی که نباید به ازدواج ختم بشه.این مسائل تا حد زیادی به فرهنگ طرف مربوط میشه.
بزرگتر کوچکتری هم دلیل نمیشه. به هر حال خیلی از خانوم ها به این مسله حساس ان. یعنی حاضر نیستن مرد زندگی شون را با یکی تقسیم کنن.یعنی دوست داشتن اونها تبدیل میشه به حس مالکیت !.
اما از دوستتون این سواال را بپرسید :" اگه این دختر خانومه بگه که یه پسری تو زندگی شه مثل داداشش چی ، این آقا قبول میکنه؟"
اینطوری میشه فرهنگ ایشون را فهمید؟!

آخرین ویرایش:

naz_brayan66

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش تنهایی جونم با تعدادی از دوستان موافقم

وقتی حکم خواهرو براش داره و گلوش جای دیگه ای گیره ، خوب مسلما اون دختر بزرگتر باید

منطقی باشه و حق انتخاب و به دوستتون بده.

من که میگم به دلش نگاه کنه ;)

امیدوارم موفق باشه:gol:

sahar a

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه منظورت اینه که الان می خواد با یک دختر دیگه ازدواج کنه و با اون دختره که ازش بزرگتره هم رابطه ی دوستی داره بهتره دیگه اون رابطه رو نداشته باشه چون فکر نکنم هیچ دختری دوست داشته باشه شوهرش با یک دختر دیگه که تازه اونم فقط خواهر واقعیش نیست و یک جورایی دوستش محسوب می شه رابطه داشته باشه فکرم نکنم اصلا صحیح باشه من که اگه می فهمیدم امکان نداشت با یه همچین مردی ازدواج می کردم:w00:

sanamjon

عضو جدید
به نظر من هم بايد بادختري كه ميرين خواستگاري حتما درميون بذارين و اون خانومي هم كه نقش خواهر رو داره بايد به نظر ايشون احترام بذاره.

pme

عضو جدید
کاربر ممتاز
اين قضيه جنبه هاي مختلفي داره:
يكيش اينه اين دوست شما حاضره قبول كنه كه خانومش هم يه چنين برادري داشته باشه همونطور كه خودش يه چنين خواهري داره؟ بالاخره اگه حقي براي طرف مقابلش قائل باشه بايد خودشو بذاره جاي اون!
وقتي شما با يه كسي ازدواج مي كنين يه جور حس مالكيت بهش دارين و نمي خواين اون با كس ديگه اي بجز شما باشه و در واقع اونو مال خودتون مي دونين! اين براي مرد و زن يكيه!
دوم اينكه بالاخره يه روزي اين آبجيش ازدواج مي كنه و آيا بازم اين رابطه مي تونه ادامه داشته باشه ؟
الان كه اين آقا مي خواد ازدواج كنه اين رابطه منطقي نيست چه برسه به وقتي اين خانوم به اصطلاح آبجيش هم ازدواج كنه!
بالاخره اين رابطه يه روزي تموم ميشه پس بهتره الان كه داره با كس ديگه اي ازدواج ميكنه تموم بشه!

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
حاجی مگه امام علی همچین سخنی رو فرموده؟؟؟؟؟؟؟
تو رو خدا منبع بده یه رجوع کنم
اصلا باورم نمیشه مولود کعبه این فرمایشو کرده باشن
در نهج البلاغه نوشته شده ولی اگر بدنبال معنای واقعی حدیث نری ممکنه گمراه بشی و نسبت به حضرت علی بدبین
پس خیلی مراقب باش و به معنای ظاهری ایات و احادیث توجه نکن
ضمنا بسیاری از احادیث یا جعلی هستند ویا در زمان خاص و برای شخص خاصی گفته شده مثل همین حدیث که بسیاری از مفسران می گویند در زمان جنگ جمل و برای عایشه گفنه شده
یکی از اقایون مطلب قشنگی در این مورد گذاشته بود پیداش کردم حتما لینک میدم بخونی

آخرین ویرایش:

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعد میگن چرا امام علی(ع) گفته با زنها مشورت نکنید:D

والله!!!:cool:;)
جاجی دستت درد نکنه در این ماه عزیز ،اسوه صبر تقوی غیرت ،مردانگی ایمان و عشق و.......را اینطوری به دیگران معرفی میکنی؟!!!!!!!!!!!!به جای رفع شبهه ازدین خودت شبهه ایجاد میکنی؟اسلام را دین ظلم و زور و بی عدالتی و مرد سالاری معرفی میکنی بعد توقع داری دیگران جذب اسلام بشن
واقعا ممنونم:evil:
از تنهایی گرامی عذر میخوام البته این بجث جاش اینجا نیست ولی با دیدن پست حاجی بسیار......:w00:
:)eek:شکلک قهر نداشتیم)

آخرین ویرایش:

oli

عضو جدید
به نظر من بستگی به شخصیت هر سه نفر داره . اگه من جای این پسر بودم یه قرار ملاقات 3 نفری میذاشتم که همسر آیندم بتونه درست تصمیم بگیره .

رویا جون

عضو جدید
وا یعنی چه؟چه معنی داره پسر بعد از ازدواج هم با یه دختر غریبه رابطه داشته باشه؟هر چند رابطه خواهر برادری
اصلا مگه آدم با غریبه ها میتونه خواهر باشه؟
از کجا معلوم اون دختره (آبجیه) هم نیتش خواهر برادری باشه؟؟؟؟
وقتی میخوای ازدواج کنی دیگه همه رابطه هاتو با دخترهای غریبه قطع کنی بهتره البته منظورم همکارات نیست رابطه ات با این آبجیتونو میگم

http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=12

nafiseh-m

عضو جدید
اول معذرت كه اشتباهي متوجه شدم،به نظر من خانوما هيچ وقت دوست ندارن همسر آيندشونو با كسي قسمت كنن ، حتي با كسي كه حس خواهري داشته و اگه خانومي كه رفته خواستگاريش قضيه اون آبجي رو بدونه مطمئنا در آينده حساس تر خواهد شد .

مهرا

عضو جدید
در نهج البلاغه نوشته شده ولی اگر بدنبال معنای واقعی حدیث نری ممکنه گمراه بشی و نسبت به حضرت علی بدبین
پس خیلی مراقب باش و به معنای ظاهری ایات و احادیث توجه نکن
ضمنا بسیاری از احادیث یا جعلی هستند ویا در زمان خاص و برای شخص خاصی گفته شده مثل همین حدیث که بسیاری از مفسران می گویند در زمان جنگ جمل و برای عایشه گفنه شده
یکی از اقایون مطلب قشنگی در این مورد گذاشته بود پیداش کردم حتما لینک میدم بخونی
خطبه 79 و 80 نهج البلاغه و اون حدودا!
رفتم خطبه رو دیدم خطبه ی 79 بود
بعد از خوندنه معنای لغوی تا نیم ساعت تو شک بودم آخه من به برابری حقوق زن مرد تو اسلام پافشاری داشتم و دارم و خواهم داشت
بعد از اون 30 دقیقه دنبال تفسیرش که رفتم ونوس جون دیدم دقیقا حرفت درست بوده در مورد جنگ جمل بوده که در مورد زنان اون زمان و متناسب با مقتضای اون دوره همچین سخنی رو فرمودن اصلا به زمان های دیگه هم تعمیم داده نشده
من خودم به شخصه اگر امام علی این سخن رو به تمام زنان تعمیم میدادن میپذیرفتم ولی یه سوال دارم نه تنها از شما از همه
چرا دین رو اونطوری که خودمون دوست داریم برداشت میکنیم و براش یه تفسیر مطابق با منافع خودمون میگیم؟:mad:
ضمننا ونوس جون اگر لینکشو پیدا کردید برام بزارید دوست دارم در این مورد بیشتر بدونم

مهرا

عضو جدید
اصلا فکرشم نکن
اصلا خانومه آشنا باشه
دختر خالش باشه
بعد از ازدواج این رابطه باید خیلی کم رنگ بشه همین اینطوریشم تک فرزندایی که دختر عمو و خاله و دایی رو به جای خواهر میگیر بعد ازدواج رابطه ا کم میشه اول چه برسه که این غریبس دوم چه برسه به این که میخوان رابطشون رو همونطوری ادامه بدن
من اصلا منظورم دوستیای قبل ازدواج نیستا
آدم حتی اگرم دوست باشه بعد ازدواج قطعمیکنه ولی اینا میخوان ادامه بدن
این ازدواج به جایی نمیرسه
من بودم اگر همچین حرفی رو بزنه همون جا نه رو میگم حتی اگر دلم برای پسره پر بزنه این موضوع خیلی مهمه

خیلییییییییییییییییییییی

haj morteza

عضو جدید
کاربر ممتاز
حاجی مگه امام علی همچین سخنی رو فرموده؟؟؟؟؟؟؟
تو رو خدا منبع بده یه رجوع کنم
اصلا باورم نمیشه مولود کعبه این فرمایشو کرده باشن

جاجی دستت درد نکنه در این ماه عزیز ،اسوه صبر تقوی غیرت ،مردانگی ایمان و عشق و.......را اینطوری به دیگران معرفی میکنی؟!!!!!!!!!!!!به جای رفع شبهه ازدین خودت شبهه ایجاد میکنی؟اسلام را دین ظلم و زور و بی عدالتی و مرد سالاری معرفی میکنی بعد توقع داری دیگران جذب اسلام بشن
واقعا ممنونم:evil:
از تنهایی گرامی عذر میخوام البته این بجث جاش اینجا نیست ولی با دیدن پست حاجی بسیار......:w00:
:)eek:شکلک قهر نداشتیم)

این هم مثالی واضح که بر کلام نورانی امیر المومنین صحه می گذارد:D

http://www.www.www.iran-eng.ir/showpost.php?p=1146987&postcount=29