((( یه سوال از خانومای باشگاه به کمکتون احتیاج دارم )))

فانوس تنهایی

مدیر بازنشسته
سلام خانومای باشگاه
حقیقت واسه دوستم یه مشکلی پیش اومده
دوستم یه دختری تو زندگیشه که ازش بزرگتره و واسش نقش آبجی رو داره و به قولی یه تکیه گاه.
حالا دوستم میخواد بره خواستگار یه دختری دیگه که دوسش داره ( اون پسر با دختر مورد علاقه اش قبل از ازدواج هیچ رابطه ای نداشتند همون قضیه دوست پسر و دوست دختر )
حالا شما خانوما
جای اون دختری که دوستم میخواد بره خواستگاریش
چی به اون پسر میگید آیا با وجود اینکه یه دختر دیگه ای هست که از پسر بزرگتره و نقش آبجی داره به اون پسر بله میگید
اگه بگید بله چرا
و اگه بگید نه چرا
ممنون میشم جواب بدید
چون خیلی به دوستم کمک میکنید

آخرین ویرایش:

Fo.Roo.GH

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه صرفا مساله وجود اون دختر بزرگتر تو زندگیش باشه،دلیلی برای رد کردن نیست..اگه اشتراکات و تناسبات لازمه رو داشته باشن من به جاش میگم بلللللللله:D(فکر نکنین هولم ها! خودم بودم یه سال ناز میکردم!)

Setayesh

مدیر تالار کتابخانه الکترونیکی
مدیر تالار
سلام خانومای باشگاه
دوستم یه دختری تو زندگیشه که ازش بزرگتره و واسش نقش آبجی رو داره و به قولی یه تکیه گاه.
حالا دوستم میخواد بره خواستگار دختری که دوسش داره ( اون پسر با دختر مورد علاقه اش قبل از ازدواج هیچ رابطه ای نداشتند )
حالا شما خانوما
جای اون دختر
چی به اون پسر میگید بله یا خیر
اگه بگید بله چرا
و اگه بگید نه چرا
ممنون میشم جواب بدید

تهنایی.من گیج شدم الان!
واضحتر بوگو...

:w05:

zahra368

عضو جدید
اگه منظورت اینه که میخواد بره خواستگاری دختری که بهش به چشم یه ابجی نگاه میکنه
به نظر من بزرگتر بودن دختر اگه دو نفر واقعا همدیگه رو دوست داشته باشن نمیتونه ملاک باشه شاید اون دختر خانومم دوست شما را دوست داره و منتظره!!!!!
اگه دوستت از هر لحاظی مورد قبول باشه چرا باید بهش بگه نه؟

roya .m

عضو جدید
یه کم واضح تر بگو!
اگه منظورت اینه که میخواد بره خواستگاری همون دختری که ازش بزرگتره ! خوب چند سال بزرگتره؟؟؟؟؟؟؟
بعدش هم باید همه شرایط اون پسره را در نظر بگیره از نظر شغلی و مالی و ......... و بعد هم از نظر علاقه.
اگه دید که شرایط مناسبی برای ازدواج داره و علاقه هم وجود داره بهتره قبول کنه.
خیلی از موارد این چنینی وجود داره که خوشبخت هم شدند.و بر عکس هم وجود داره.

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خانومای باشگاه
حالا دوستم میخواد بره خواستگار دختری که دوسش داره ( اون پسر با دختر مورد علاقه اش قبل از ازدواج هیچ رابطه ای نداشتند )
حالا شما خانوما
جای اون دختر
چی به اون پسر میگید بله یا خیر
اگه بگید بله چرا
و اگه بگید نه چرا
ممنون میشم جواب بدید
بیشترتوضیح بدید
مثلا سن وسال دختروپسر
تحصیلاتشون
فرهنگ دوخانواده ؟بخصوص خانواده پسر!ا ایا بااین ازدواج مشکل دارند یانه
ایکاش دوست شما خودش اینجا بود تا بهترمیشد با نظراتش اشنا شد

laleh_a

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستتون می خواد بره خواستگاری همون خانومی که ازش بزرگتره یا یک خانوم دیگه ولی میخواد ارتباطش رو با اون خانوم بزرگتر هم حفظ کنه؟!

Shokatabadi

عضو جدید
سلام تنهایی جون
یکی از دوستای من شوهرش ازش کوچکتر .اونا هم قبل از ازدواج دقیقا همین مشکل رو داشتن البته بیشتر نگرانی مال پسره بود خوب دوست من خواستگارهای زیادی داشت ویک دختری بود که به نظر من از هر کسی حیف بود اول که اون پسر اومد خواستگاری جواب رد داد چون اون پسر اندازه داداش کوچکترش بود حدودا دو سه سالی اختلاف سنی دارن . پسر این قدر پیغام پسغام فرستاد که دوستم راضی شد یه جلسه بذارن با هم صحبت کنن توی اون جلسه دوستام از عقایدش از فرهنگ خانواده اش گفت ،از اون پرسید، از علایقش گفت . توی اون جلسه فهمید که پسره از سنش بیشتر می فهمه چون خیلی خوب مسائل رو تحلیل می کرد واصلا حرفایی نمی زد که بخواد یه جورایی دل دوستم رو به دست بیاره اون پسر واقعا از عقاید وعلایقش گفت از فرهنگ خانواده اش . و قصد نداشت که با حرفای قلمبه سلمبه دوستم رو مجذوب کنه اون واقعا حرفای دلش رو گفت البته جقبل از مراسم رسمی ، دو سه جلسه ای با هم صحبت کردن ودوستم در کمال ناباوری اطرافیان وبعضا مخالفتها بله گفت والان دوسالی هم هست که دارن با هم زندگی می کنن .
می دونی
تنهایی جون توی زندگی مخصوصا امروزه مردها با ید به بلوغ فکری برسن یه جورایی از سنشون جلوتر باشن اون وقت خیلی از مشکلات دیگه راحت تر حل میشه
:gol::gol::gol:

leila.m

عضو جدید
اگه می خواد با یه دختر دیگه ازدواج کنه باید به دختره بگه چنین رابطه ای داشته اگه دخترا باهم حرف بزنند خیلی بهتره...سوتفاهم پیش نمی اد
اون وقت جایی برای بحث برای اینده نمی مونه

Fateme_Smaily

عضو جدید
صد بار گفتم مهرشاد اسم پسره،چرا به من نگاه میکنین،گفت خانمای باشگاه؟:surprised:

تو تمام این بحث ها این تیکه خیلی جالب بود .:w15:
خوب تقصیر خودته میای خودت و میندازی وسط خانوما بعد می گی مهرشاد اسم پسره؟
به خدا می دوونیم اسم پسره اصلا نیازی نیست ثابت کنی

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
صبر کنه اول آبجی شو شوهر بده بعد بره برا خودش خواستگاری.چون خواهر شوهر و عروس بعدا دچار مشکل میشن حتما:w08:

roya .m

عضو جدید
سلام تنهایی جون
یکی از دوستای من شوهرش ازش کوچکتر .اونا هم قبل از ازدواج دقیقا همین مشکل رو داشتن البته بیشتر نگرانی مال پسره بود خوب دوست من خواستگارهای زیادی داشت ویک دختری بود که به نظر من از هر کسی حیف بود اول که اون پسر اومد خواستگاری جواب رد داد چون اون پسر اندازه داداش کوچکترش بود حدودا دو سه سالی اختلاف سنی دارن . پسر این قدر پیغام پسغام فرستاد که دوستم راضی شد یه جلسه بذارن با هم صحبت کنن توی اون جلسه دوستام از عقایدش از فرهنگ خانواده اش گفت ،از اون پرسید، از علایقش گفت . توی اون جلسه فهمید که پسره از سنش بیشتر می فهمه چون خیلی خوب مسائل رو تحلیل می کرد واصلا حرفایی نمی زد که بخواد یه جورایی دل دوستم رو به دست بیاره اون پسر واقعا از عقاید وعلایقش گفت از فرهنگ خانواده اش . و قصد نداشت که با حرفای قلمبه سلمبه دوستم رو مجذوب کنه اون واقعا حرفای دلش رو گفت البته جقبل از مراسم رسمی ، دو سه جلسه ای با هم صحبت کردن ودوستم در کمال ناباوری اطرافیان وبعضا مخالفتها بله گفت والان دوسالی هم هست که دارن با هم زندگی می کنن .
می دونی تنهایی جون توی زندگی مخصوصا امروزه مردها با ید به بلوغ فکری برسن یه جورایی از سنشون جلوتر باشن اون وقت خیلی از مشکلات دیگه راحت تر حل میشه :gol::gol::gol:

خیلی با نظرت موافقم دوست گلم.بزرگی به عقل است نه به سن!!!!!!

laleh_a

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خودم به شخصه به هیچ وجه دوست ندارم همسرم با یه خانوم دیگه صمیمی باشه حتی مثل یک خواهر...
به هر حال اون هیچ وقت خواهرش نمیشه و ممکنه همیشه همسرش رو با اون خانوم مقایسه کنه...
مطمنم هیچ خانومی این ارتباط رو برای همسرش دوست نداره... ممکنه اولش به نظر نیاد ولی حتما در آینده مشکل ساز میشه...

sara-afshar777

عضو جدید
به نظر من هم بزرگی به عقل نه به سن
با اجازه من خودمو جای اون دختره میزارم .....
سعی می کنم تو جلسات متعدد با پسره حرف بزنم وبا عقایدش و طرز نگرش به جنس مخالف آشنا بشم ( نگرش مردا به زن به نظر خود من خیلی مهمه والبته خداییش مهارت خیلی زیادی هم می خواد که بتونی از لابلای حرفای پسره بفهمی نگرش واقعی آقا به خانوم چیه )
ببینید ممکنه پسره تو یه جایی از حرفاش بگه من به شما به چشم همسرم نگامی کنم اما در جای دیگری از صحبت هاش به صورت کاملا سربسته بگه که ظاهر و شادابی زن برام مهمه
خب اینجا دیگه باید دختر خانوم با سوالات اساسی بتونه منظور واقعی و عقیده واقعی آقا پسر رو بفهمه
چون پسرا کلا مردا در وهله اول جذب ظاهر جنسی خانوما میشن ( اینو من نمی گم تحقیقات ثابت کرده )
ممکنه پسری که با یه دختر بزرگتر از خودش عروسی کنه بعد از یکی دوسال زن خودش رو شکسته و پیر پیدا کنه و خب ..........
البته مسایل دیگری هم در این دخیله مثل فرهنگ و سطح سواد و خانواده و..........

برای خود من بیشترمیزان درک و شعور وفرهنگ و خانواده طرف مهمه تا سنش

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خانومای باشگاه
حالا دوستم میخواد بره خواستگار یه دختری دیگه که دوسش داره ( اون پسر با دختر مورد علاقه اش قبل از ازدواج هیچ رابطه ای نداشتند همون قضیه دوست پسر و دوست دختر )
حالا شما خانوما
چی به اون پسر میگید آیا با وجود اینکه یه دختر دیگه ای هست که از پسر بزرگتره و نقش آبجی داره به اون پسر بله میگید
اگه بگید بله چرا
و اگه بگید نه چرا
ممنون میشم جواب بدید
حالا قضیه فرق کرد!البته اعتقادات ادمها باهم فرق میکنه
یکی ممکنه حال واینده براش مهم باشه وبه روابط گذشته همسرش اهمیتی نده
ولی یکی مثل من گذشته براش خیلی مهم باشه
ولی ازنظرمن
بستگی داره به اینکه !اگراین اولین رابطه دوستی با جنس مخالفش بوده وهیچ ارتباطی تماسی (حتی دست گرفتن ساده)بینشون نبوده واین ارتباط به پایان رسیده باشه وهیچ احساس عاطفی باقی نمونده باشه

درصورتی که اون پسرو دوست داشته باشه وازهرنظرمعیارهای مورد نظرشوداشته باشه مشکلی نیست

سوالی برام پیش اومد؟ مگه قراره این ارتباط باقی بمونه؟
اگراینطوره که به هیچوجه وابدا مگه امکان داره ازدواج کنه ولی دوستی ازجنس مخالفم توزندگیش وجودداشته باشه
بجای اینکه ازمابخواد چای اون دخترقراربگیریم بهتره خودش فکرکنه اگراین قضیه درزندگی اون دختروجودداشته باشه این اقا میتونه بپذیره یانه!اگرپذیرفت مبتونه ازاون دخترم همین اتتظارو داشته باشه

آخرین ویرایش:

فانوس تنهایی

مدیر بازنشسته
حالا قضیه فرق کرد!البته اعتقادات ادمها باهم فرق میکنه
یکی ممکنه حال واینده براش مهم باشه وبه روابط گذشته همسرش اهمیتی نده
ولی یکی مثل من گذشته براش خیلی مهم باشه
ولی ازنظرمن
بستگی داره به اینکه !اگراین اولین رابطه دوستی با جنس مخالفش بوده وهیچ ارتباطی تماسی (حتی دست گرفتن ساده)بینشون نبوده واین ارتباط به پایان رسیده باشه وهیچ احساس عاطفی باقی نمونده باشه

درصورتی که اون پسرو دوست داشته باشه وازهرنظرمعیارهای مورد نظرشوداشته باشه مشکلی نیست
سوالی برام پیش اومد؟ مگه اون اقا فصدداره ارتباطی که درگذشته داشته به این دختر موردعلاقش بگه
سلام ونوس عزیز
خوبی
در واقع
دوستم نمیخواد از اون دختر بزرگتری که تو زندگیش هست و نقش آبجی داره جدا بشه
میخواد اون به عنوان یه آبجی تو زندگی خودش و اون دختری که قراره با هم ازدواج کنند باشه

FarnazT

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه می خواد با یه دختر دیگه ازدواج کنه باید به دختره بگه چنین رابطه ای داشته اگه دخترا باهم حرف بزنند خیلی بهتره...سوتفاهم پیش نمی اد
اون وقت جایی برای بحث برای اینده نمی مونه

به نظرم با این کار هردوشونو از دست میده چون من تجربه کردم.
هیچ دو زنی نمیتونن دیگری رو تحمل کنن

FarnazT

عضو جدید
کاربر ممتاز
نظر من اینه که این آقا اول باید مساله رو با خانوم بزرگه مطرح کنه.
چون اگر خانوم فهمیده ای باشه خودش نمی پذیره که این ارتباط ادامه داشته باشه.
در صورتی که روابطشون اجازه بده که این ارتباط ادامه دار باشه در اون صورت هم باز خانوم فهمیده اینبار حرف یا حرکتی که در آینده حساسیتزا باشه رو انجام نمیده.
تا وقتی این طرف درست نشه صلاح نیست طرف دیگه در جریان قرار بگیره

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ونوس عزیز
خوبی
در واقع
دوستم نمیخواد از اون دختر بزرگتری که تو زندگیش هست و نقش آبجی داره جدا بشه
میخواد اون به عنوان یه آبجی تو زندگی خودش و اون دختری که قراره با هم ازدواج کنند باشه
سلام تنهایی جان ممنونم
درمورد این قضیه درقسمت اخر پستم نظردادم
به هیجوجه این کاردرست نیست حتی اگرارتباط خواهروبرادری باشه درواقع خیانتی به همسرش حساب میشه
بازم میگم اگر چنین ارتباطی دررندگی اون دخترهم وجودداشته باشه ایا برای ایشون قابل تحمله ........ مسلما نه
انسان وقتی ازدواج میکنه تکیه گاه ،دوست وهمه چیزش باید همسرش باشه
این اقا اول بایدرابطشو بااون خانم تمام کنه بعدا برای ازدواج پیش قدم بشه

haj morteza

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم گيج شدم!!!

منم گیج شدم .. منظورت اینه که میخواد بره خواستگاری دختره که به چشم آبجی بهش نیگاه میکنه ؟؟؟؟؟؟

:surprised:

nafiseh-m;1146666[COLOR=Red گفت:
]اصل تفاهمه ،سن مهم نيست[/color] ، چون من نمونه هاي اين فرمي ديدم كه بعد 10 سال خوشبختند و نمونه هايي كه به 1 سال هم نكشيده .
:eek:

خب شايد اون دخيه به چشم برادر نگاش ميكنه!

:eek::eek::surprised:

یه کم واضح تر بگو!
اگه منظورت اینه که میخواد بره خواستگاری همون دختری که ازش بزرگتره ! خوب چند سال بزرگتره؟؟؟؟؟؟؟

:surprised::eek:

تهنایی.من گیج شدم الان!
واضحتر بوگو...

:w05:

نه
چون هیچ زنی وجود یه زن دیگه رو تو زندگی همسرش تحمل نمی کنه
حتی اگه مثلا خواهرش باشه!
شما پسرا هم خیلی کلکین ها!

به نظر من هم بزرگی به عقل نه به سن
با اجازه من خودمو جای اون دختره میزارم .....
سعی می کنم تو جلسات متعدد با پسره حرف بزنم وبا عقایدش و طرز نگرش به جنس مخالف آشنا بشم ( نگرش مردا به زن به نظر خود من خیلی مهمه والبته خداییش مهارت خیلی زیادی هم می خواد که بتونی از لابلای حرفای پسره بفهمی نگرش واقعی آقا به خانوم چیه )
:surprised:

بیشترتوضیح بدید
مثلا سن وسال دختروپسر
تحصیلاتشون
فرهنگ دوخانواده ؟بخصوص خانواده پسر!ا ایا بااین ازدواج مشکل دارند یانه
ایکاش دوست شما خودش اینجا بود تا بهترمیشد با نظراتش اشنا شد

:surprised::surprised::surprised:

بابا اینا چی میگید شماها؟؟؟؟؟!!!!!!!

واقعا نفمیدین؟؟؟؟

ماجرا اینه:

نوشته اصلي بوسيله تنهایی http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost.gif
سلام خانومای باشگاه
حالا شما خانوما
اگه بگید بله چرا
و اگه بگید نه چرا
ممنون میشم جواب بدید

توضیح:

آقا یه پسری میاد خواستگاری شما!!!!(خیلی هم پسره خوبیه)

فقط این آقا پسر با یه دختر خانمی که از نظر سنی ازش بزرگتره رابطه برادر خواهری داره!!!

و اون رو آبجی صدا میزنه و اون خانم هم ایشون رو داداش!!!

الان سوال اینه!!

با این شرایط شما با اون پسر ازدواج میکنید یا نه؟؟؟؟؟

همین!

فقط یه سوال میمونه!!!

این خانمی که با این آقا ارتباط برادر خواهری داره فامیله یا غریبه؟؟!!

اینا چیه شما گفتید؟؟؟؟:surprised::surprised: