گام به گام تا کنکور 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

melika91

عضو جدید
ولی هرسال ازرفتار سازمانی رابینزتو کنکور میدن درسته حجمش زیاده گفتم که مطالب اضافی زیاد داره چون من خودم اونا را کامل خوندم در مورد کتاب رضائیان هم یه مطلب بگم که تمام فصلهاش را بخون چون پارسال من اجرایی شرکت کردم و همون فصلهایی که آیه و حدیث داره را نخوندم ولی تو امتحان آیه را داده بودند وخواسته بودند بگیم به کدوم مورد مدیریتی برمی گرده .

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت
به نظرم اگه رضاییان رو بخونید بهتر چون بیشتر سوالات پارسال از کتابهای
مبانی رضاییان
رفتار رضاییان
مدیریت عمومی الوانی
بوده (توی سایت مدرسان شریف سولات رو گذاشته و توضیح داده اگه اطلاعات بیشتر می خواین یه سر بهش بزنید)

منم با این کتابا موافقم اتفاقا یکی از استاد محترم بنام استاد شیخانم تو این تایپک همراه ما هستن تو سایتشون همین کتابا بود و گفتن این کتابارو بخونیم

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت
ولی هرسال ازرفتار سازمانی رابینزتو کنکور میدن درسته حجمش زیاده گفتم که مطالب اضافی زیاد داره چون من خودم اونا را کامل خوندم در مورد کتاب رضائیان هم یه مطلب بگم که تمام فصلهاش را بخون چون پارسال من اجرایی شرکت کردم و همون فصلهایی که آیه و حدیث داره را نخوندم ولی تو امتحان آیه را داده بودند وخواسته بودند بگیم به کدوم مورد مدیریتی برمی گرده .

اره دیگه اگه قرار باشه بایبد همش بخونیم البته من از جزوات ماهانم دارم استفاده میکنم
دوستان اینجا از کتاب سه استادم دارن استفاده میکنن

melika91

عضو جدید
بستگی داره چه گرایشی را میخوایید امتحان بدید برای خود من خوندن اقتصاد خرد و کلان در کنارش خیلی شیرین بود خوندن لغات زبان هم خوبه البته من یه کتاب زبان دارم اسم نویسنده اش یادم رفته نگاه میکنم بعداً اسمش را برات مینویسم . تحقیق در عملیات هم خوبه من جزوه دارم اگه خواستید می تونم براتون اسکن کنم بذارم .

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت
بستگی داره چه گرایشی را میخوایید امتحان بدید برای خود من خوندن اقتصاد خرد و کلان در کنارش خیلی شیرین بود خوندن لغات زبان هم خوبه البته من یه کتاب زبان دارم اسم نویسنده اش یادم رفته نگاه میکنم بعداً اسمش را برات مینویسم . تحقیق در عملیات هم خوبه من جزوه دارم اگه خواستید می تونم براتون اسکن کنم بذارم .

میرسی ممنون از محبتتون راستش من جزوات ماهانم دارم بعضی بچه ها اینجا جزوات دیگر دارن اما اگه جزواتتونم بزارید خیلی ممنون میشم خیلی من خودمم اقتصاد دوست دارم اتفاصا امسال با اینکه نخنده بودم اقتصاد 28 زدم
بازاریابی و مالیم 15 زده بودم اگه بخونم مطمئنم میتونم موفق بشم
برای زبان که خود ماهان دوتا کتاب داره یه کتاب504 هم گرفتم لغتای اخرش یاد بگیرم

ستایش1991

عضو جدید
من گرایشم بازرگانیه و در مورد زبان واقعا گزاشتم کنار چون اصلا در حد صفرم ولی واسه تحقیق چیزی واسه پارسال نخوندم وی 20 درصد زدم فک کنم اگه بخونم می تونم بالای 60 بزنم و در مورد اقتصاد هم دوس دارم میتونم درصد بالا بزنم و با مدیریت مالی مشکل دارم ازش خوشم نمیاد.

melika91

عضو جدید
من جزوه تئوریهای ماهان را برای کنکور چند دور خوندم اما هیچ چیزی مثل اصل منابع نمیشه این را واقعاً میگم اگه میخواهید موفق شوید حتماً اصل منابع را بخونید تئوریها و رفتار و منابع در مورد بازاریابی هم اگهر گرایش بازاریابی میخواهید امتحان بدید کتاب بازاریابی فیلیپ کاتلر را بخونید خیلی زیاده اما من وقتی تستهای سالهای مختلف را دیدم همه اشون را تو این کتاب می تونستید پیدا کنید حتی از مثالهاش هم همینطور

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت
من گرایشم بازرگانیه و در مورد زبان واقعا گزاشتم کنار چون اصلا در حد صفرم ولی واسه تحقیق چیزی واسه پارسال نخوندم وی 20 درصد زدم فک کنم اگه بخونم می تونم بالای 60 بزنم و در مورد اقتصاد هم دوس دارم میتونم درصد بالا بزنم و با مدیریت مالی مشکل دارم ازش خوشم نمیاد.

منم گرایشم بازرگانیه ;)

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت
من جزوه تئوریهای ماهان را برای کنکور چند دور خوندم اما هیچ چیزی مثل اصل منابع نمیشه این را واقعاً میگم اگه میخواهید موفق شوید حتماً اصل منابع را بخونید تئوریها و رفتار و منابع در مورد بازاریابی هم اگهر گرایش بازاریابی میخواهید امتحان بدید کتاب بازاریابی فیلیپ کاتلر را بخونید خیلی زیاده اما من وقتی تستهای سالهای مختلف را دیدم همه اشون را تو این کتاب می تونستید پیدا کنید حتی از مثالهاش هم همینطور

اره گرایشم بازرگانیه میرسی از راهنماییهاتون دوست عزیز:gol:

melika91

عضو جدید
مدیریت مالی یه کتاب هست که جلدش مشکیه فک کنم نویسنده اش آقای رضا تهرانی باشه اگه اشتباه نکنم من کتابش را دارم اگر اون را بخونید خیلی خوبه چون هم درس داده وهم تست های کنکور را آخر هر فصل آورده کتاب جالبیه خیلی می تونه کمکمت کنه .

ستایش1991

عضو جدید

به نطرت کتاب ماهان رو بخرم یا فلش کارت کدوم بهتره چون تست مدیریت دارم فقط واسه خلاصه می خوامش

melika91

عضو جدید
فلش کارتش را نمی دونم چون نداشتم اما کتابش بد نبود من دارم اگه دردسر نداشته باشه میتونم اسکن کنم بذارم رو سایت . من تابستونی میخوام تمام کتابهای تئوریم را بخونم اگه تونستم خلاصه هاش را براتون میذارم یه چیزی دیگه وقتی کتاب مبانی و رفتار رضائیان را میخونید سعی کنید کلمات انگلیسی که در پاورقی آورده همراه با هر صفحه و درسش بخونید برای فهمیدن زبان تخصصی خیلی کمک میکنه.

ghazal1991

مدیر تالار مدیریت
مدیر تالار
بچه ها لطفا هر کس نظرش رو در مورد مقدار مباحثی که میتونه برای هر درس در هفته بخونه اعلام کنه، تا از هفته بعد یه برنامه کامل بریزیم و شروع کنیم دیگه
و کلا هر نظر و پیشنهاد دیگه ای هم دارین بگید.:gol:

قیاسی

عضو جدید
خانم غزل ابتدا درس هایی که باید مطالعه کنیم را انتخاب کنیم چون تمام درسارو که باهم نمیتونیم بخونیم الویت بندی هست در دروس ابتدا درسهارو مشخص کنیم بعد فصل به فصل در هفته پیش بریم به نظرم اینطور بهتره

anoeil

کاربر فعال تالار مدیریت ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان کنکوری.
خوبین؟ چه خبرا به کجا رسوندین؟

ghazal1991

مدیر تالار مدیریت
مدیر تالار
بازرگانی:

onia$
atiyekheyri
ghazal1991

صنعتی:
anoeil

دولتی:
قیاسی
melika91

دوستان زیر هم بگن چه گرایشی میخوان شرکت کنن.
scorpion555
مهندس داود

صنعتی:
زبان
تئوری
تحقیق در عملیات
ریاضی و آمار
اقتصاد خرد و کلان
تولید

بازرگانی:
زبان
تئوری
تحقیق در عملیات
ریاضی و آمار
اقتصاد خرد و کلان
مدیریت مالی
بازاریابی

دولتی:
زبان
تئوری
مالیه عمومی
ریاضی و آمار
اقتصاد خرد وکلان
حسابداری دولتی

خانم غزل ابتدا درس هایی که باید مطالعه کنیم را انتخاب کنیم چون تمام درسارو که باهم نمیتونیم بخونیم الویت بندی هست در دروس ابتدا درسهارو مشخص کنیم بعد فصل به فصل در هفته پیش بریم به نظرم اینطور بهتره
خب نظر شما اول کدوم درس هاست؟:gol:
بالاخره باید همه درسا رو با هم پیش ببریم، حالا اوایل از کم شروع می کنیم. مثلا بازرگانی، هفته اول: تئوری، زبان، تحقیق در عملیات، اقتصاد خرد، بازاریابی،دوستان بازرگانی چطوره؟

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت
بچه ها لطفا هر کس نظرش رو در مورد مقدار مباحثی که میتونه برای هر درس در هفته بخونه اعلام کنه، تا از هفته بعد یه برنامه کامل بریزیم و شروع کنیم دیگه
و کلا هر نظر و پیشنهاد دیگه ای هم دارین بگید.:gol:
سلام عزیزم من روزی دو سه ساعت میتونم درس بخونم با اکثریتم موافقم فقط من کند درس میخونم یعنی تو یه ساعت 3 یا 4 صفحه البته به درسش داره که چی باشه
به نظرم برای بعضی دروس باید مبحث به مبحث جلو بریم فصل به فصل زیاده
سلام دوستان کنکوری.
خوبین؟ چه خبرا به کجا رسوندین؟
سلام به روی ماهت داداش
خداروشکر خوبیم
من فقط از تئوری 5-6 صفحه خوندم
3 صفحه ام از بازرگانی

بازرگانی:

onia$
atiyekheyri
ghazal1991

صنعتی:
anoeil

دولتی:
قیاسی
melika91

دوستان زیر هم بگن چه گرایشی میخوان شرکت کنن.
scorpion555
مهندس داود

صنعتی:
زبان
تئوری
تحقیق در عملیات
ریاضی و آمار
اقتصاد خرد و کلان
تولید

بازرگانی:
زبان
تئوری
تحقیق در عملیات
ریاضی و آمار
اقتصاد خرد و کلان
مدیریت مالی
بازاریابی

دولتی:
زبان
تئوری
مالیه عمومی
ریاضی و آمار
اقتصاد خرد وکلان
حسابداری دولتی

خب نظر شما اول کدوم درس هاست؟:gol:
بالاخره باید همه درسا رو با هم پیش ببریم، حالا اوایل از کم شروع می کنیم. مثلا بازرگانی، هفته اول: تئوری، زبان، تحقیق در عملیات، اقتصاد خرد، بازاریابی،دوستان بازرگانی چطوره؟
خوبه موافقم اما برای تحقیقم فکر کنم باید ریاضی بخونیما
ببین غزل جان ما 9 تا کتاب باید بخونیم به نظرم تئوری تو هر دو هفته بخونیم و 8 تای باقی مونده رو تو دو هفته تقسیم کنیم حالا هر کس مطابق وقت خودش برنامه ریزی میکنه اون مباحث مشخص شده رو میخونه اینجوری تقریبا هر دو هفته یک سری از فصول مباحث هر کتاب خونده میشه برای طرح سوال هفتگیم کمتر به مشکل بر میخوریم
به نظر هفتگی هم ازمون داشته باشیم برای رشته خودمون هر بارم یکی از ما مسئول تهیه سوالات باشه از همون فصولی که درس خوندیم نظرت چیه؟

ستایش1991

عضو جدید
سلام عزیزان

سلام عزیزان

خوبین ؟
هرکاری می کنین فقط مراعات منو بکنید من خیلی آروم می خونم .تو هر یه ساعت 10 صفحه به زور می خونم در مورد اولویت بندی فکر کنم بهتر درس هارو 2 گروه کنیم گروه اولو(تئوری-بازاریابی -اقتصاد)2 ماهه تموم کنیم بقیه رو 2 ماهه بعد ومیانگین روزی 4.5 ساعت برنامه رو ببندیم.
حالا نظرتون رو به منم بگید.

ghazal1991

مدیر تالار مدیریت
مدیر تالار
سلام عزیزم من روزی دو سه ساعت میتونم درس بخونم با اکثریتم موافقم فقط من کند درس میخونم یعنی تو یه ساعت 3 یا 4 صفحه البته به درسش داره که چی باشه

خوبه موافقم اما برای تحقیقم فکر کنم باید ریاضی بخونیما
ببین غزل جان ما 9 تا کتاب باید بخونیم به نظرم تئوری تو هر دو هفته بخونیم و 8 تای باقی مونده رو تو دو هفته تقسیم کنیم حالا هر کس مطابق وقت خودش برنامه ریزی میکنه اون مباحث مشخص شده رو میخونه اینجوری تقریبا هر دو هفته یک سری از فصول مباحث هر کتاب خونده میشه برای طرح سوال هفتگیم کمتر به مشکل بر میخوریم
به نظر هفتگی هم ازمون داشته باشیم برای رشته خودمون هر بارم یکی از ما مسئول تهیه سوالات باشه از همون فصولی که درس خوندیم نظرت چیه؟

تحقیق زیاد ربطی به ریاضی نداره. کلا زیاد وقت گذاشتن رو ریاضی ارزش نداره. 40 تا سوال سخت و وقت گیر میدن، با ضریب 2. فقط 6 تا مبحث مهم رو باید خوند. البته تو برنامه میزاریمش.
یعنی میگی برنامه دوهفته ای باشه؟و همه دروس؟ من موافقم، بقیه دوستان نظرشون چیه؟

خوبین ؟
هرکاری می کنین فقط مراعات منو بکنید من خیلی آروم می خونم .تو هر یه ساعت 10 صفحه به زور می خونم در مورد اولویت بندی فکر کنم بهتر درس هارو 2 گروه کنیم گروه اولو(تئوری-بازاریابی -اقتصاد)2 ماهه تموم کنیم بقیه رو 2 ماهه بعد ومیانگین روزی 4.5 ساعت برنامه رو ببندیم.

اینطوری خسته نمیشید که 2ماه فقط این 3درس رو بخونید؟ من که خسته میشم. حالا آدم به آدم فرق میکنه دیگه. ولی به نظر من اینطوری خوب نیست. همه رو با هم پیش ببریم بهتره. مثلا 2ماه تئوری رو تموم کنیم، بزاریمش کنار، یادمون میره. باید مدام مرور کنیم.:gol:

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت
خوبین ؟

وای یه ساعت10 صفحه؟من کمتر میخونم اخه من روخونی نمیکنم که سعی میکنم یه پارگراف چند دور بخونم تو ذهنم بشینه اینا همش خوندنی میشه بعد اونایی که حل کردیم مثل مالی -تحقیق- ریاضی- امار همه یهو خونده بشه اذیتمون میکنه
بعدشم به نظرم زبان هر روز بخونم روزی چند تا لغت و وقتی تموم کردیم لغتارو درسش بخونیم یه روز
من 4.5 ساعت کمتر میتونم درس بخونم اما سعی میکنم خودم بهتون برسونم

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت
تحقیق زیاد ربطی به ریاضی نداره. کلا زیاد وقت گذاشتن رو ریاضی ارزش نداره. 40 تا سوال سخت و وقت گیر میدن، با ضریب 2. فقط 6 تا مبحث مهم رو باید خوند. البته تو برنامه میزاریمش.

اینطوری خسته نمیشید که 2ماه فقط این 3درس رو بخونید؟ من که خسته میشم. حالا آدم به آدم فرق میکنه دیگه. ولی به نظر من اینطوری خوب نیست. همه رو با هم پیش ببریم بهتره. مثلا 2ماه تئوری رو تموم کنیم، بزاریمش کنار، یادمون میره. باید مدام مرور کنیم.:gol:

اره دوهفته ای برنامه باشه اما ازمونها هفته ای باشه

قیاسی

عضو جدید
دوستان تمامی دروس که باهم فکر نکنم درست باشه لاقل بازاریابی برای این فصل مناسب نیست من رشتم دولتی ولی چون لیسانسم بازرگانی بود میگم نظرمن یه هفته ایی برنامه ریزی هست حالا هرچی اکثریت بگه

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت
دوستان تمامی دروس که باهم فکر نکنم درست باشه لاقل بازاریابی برای این فصل مناسب نیست من رشتم دولتی ولی چون لیسانسم بازرگانی بود میگم نظرمن یه هفته ایی برنامه ریزی هست حالا هرچی اکثریت بگه

اخه هفته ای که نمیشه همه کتابارو خوند عزیزم

ghazal1991

مدیر تالار مدیریت
مدیر تالار
اره دوهفته ای برنامه باشه اما ازمونها هفته ای باشه

خب اگه برنامه دوهفته ای باشه و آزمون ها هفته ای، مثلا هفته اول که آزمون بزاریم ممکنه یکی یه درسی رو گذاشته باشه هفته دوم بخونه، اونوقت چی میشه؟!

ستایش1991

عضو جدید
وای یه ساعت10 صفحه؟من کمتر میخونم اخه من روخونی نمیکنم که سعی میکنم یه پارگراف چند دور بخونم تو ذهنم بشینه اینا همش خوندنی میشه بعد اونایی که حل کردیم مثل مالی -تحقیق- ریاضی- امار همه یهو خونده بشه اذیتمون میکنه
بعدشم به نظرم زبان هر روز بخونم روزی چند تا لغت و وقتی تموم کردیم لغتارو درسش بخونیم یه روز
من 4.5 ساعت کمتر میتونم درس بخونم اما سعی میکنم خودم بهتون برسونم

عزیزم منم که روخونی نمی کنم هم می خونم هم خلاصه می کنم مثلا توی 2 ساعت 19 صفحه از مبانی رضاییان خوندم (با خلاصه )
تستشم زدم نکات تستو هم یاداشت کردم.

ghazal1991

مدیر تالار مدیریت
مدیر تالار

من خودم رو میگم، ما تو دانشگاه کتابی که برای بازاریابی داشتیم، سه استاد نبود و اینطوری که من شنیدم این کتاب، کتاب خیلی سخت خوانی هستش، پس من به شخصه باید حداقل یک دور این کتاب رو در تابستان بخونم. از مهر دیگه خیلی فرصت خوندن برای فهمیدن ندارم. حالا هر کس هر طوری راحت تره و با شرایط خودش جوره، باید درس بخونه. متشکرم:gol:

ghazal1991

مدیر تالار مدیریت
مدیر تالار
عزیزم منم که روخونی نمی کنم هم می خونم هم خلاصه می کنم مثلا توی 2 ساعت 19 صفحه از مبانی رضاییان خوندم (با خلاصه )

خوبه. دقیقا تو تابستون باید همین کار و کرد.

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت
خب اگه برنامه دوهفته ای باشه و آزمون ها هفته ای، مثلا هفته اول که آزمون بزاریم ممکنه یکی یه درسی رو گذاشته باشه هفته دوم بخونه، اونوقت چی میشه؟!
ffdk of laow ld;kdl lfhpe legh ld'l tw,g h,g
خب مشخص میکنیم مباحث مثلا میگیم فصول اول تئوری-زبان عمومی-ریاضی-بازاریابی برا یه هفته
فصول دوم تئوری - و فصول اول امار-تحقیق در عملیاد-اقتصاد-زبان تخصصی برای هفته دیگه
برای هر هفته هم از همون درسا فقط امتحان میگیرم اکه دوستان سختشونه میشه ازمونهاهم دو هفته ای باشه
هان ماشالله من از ماهان میخونم قرا شده اخراش فقط کتاب تست بخرم بزنم گفتن اونطوری حجم کتابات زیاد میشه
نمیدونم والا من کندتر میخونم حالا بعد مینویسم چند صفحه رو در جند ساعت خوندم

ستایش1991

عضو جدید

عزیزم به قول خودت هر کسی مدل خودش درس می خونه.
ولی یه پیشنهاد یک نفر که تجربه اش بیشتره یک برنامه بنویس بقیه ادیتش کنن هماهنگی این مدلی سخت میشه.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا