کسایی که نماز قضا به گردنشون هست بیان داخل!!

کسایی که نماز قضا به گردنشون هست بیان داخل!!

• مجموع رای دهندگان
    82

mohandes soror

عضو جدید
کاربر ممتاز
فرقش اینه که کسی نیاد اینجا جار بزنه که من فلان تا نماز قضا دارم، چون داشت این اتفاق می افتاد....

خب بازم فرقی نکرد که.... میاد جار میزنه من فلان تا نماز قضا خوندم.... !!!!
این درسته به نظر شما؟

چرا اتفاقا فرق میکنه وقتی که همه امون قرار بزاریم که مثلا ریاضی باهم بخونیم بهتر می تونیم درس بخونیم، بهتر جلو میریم و موفق تر هستیم مثلا شما که من نمی شناسید که بخواد مثلا ریا بشه اگر این طور پس ریاضی خوندن باهمدیگه هم یه نوع ریاست نه؟

برای همه پیش آمده که وقتی به کسی قول بدیم یا یه جایی قولمون ثبت بشه بهتر اون کار انجام میدیم اینجا ما اول قولمون ثبت می کنیم بعد می بینیم چند مرده حلاجیم:smile:

heshmat khan

عضو جدید
از اقا جواد بخاطر اين تاپيك تشكر ميكنم و همچنين از خانم ونوس بخاطر چنين ايده جالبي :gol:

منكه تعدادي نماز قضا شده دارم كه بيشترشون نماز صبح هستش ! :redface:

سعي ميكنم قضاشونو رو بجا بيارم و خداوند هم ارحم الراحمين هستش و ما هم مخلص و كوچيكشو و بنده شيم :heart:

مگر اين تاپيكها يه تلنگري بهمون بزنه كه ياد نمازهاي قضا شده مون بيفتيم ! :redface:

خدا چقدر خوبه و ما چه بنده هاي فراموشكاري هستيم . اون هزاران نعمت به ما داده و ما چند تا تكليف ساده رو هم كامل ادا نميكنيم !

اميدوارم درآخرت روسياه اوساكريم نباشيم :gol:

young Eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا اتفاقا فرق میکنه وقتی که همه امون قرار بزاریم که مثلا ریاضی باهم بخونیم بهتر می تونیم درس بخونیم، بهتر جلو میریم و موفق تر هستیم مثلا شما که من نمی شناسید که بخواد مثلا ریا بشه اگر این طور پس ریاضی خوندن باهمدیگه هم یه نوع ریاست نه؟

برای همه پیش آمده که وقتی به کسی قول بدیم یا یه جایی قولمون ثبت بشه بهتر اون کار انجام میدیم اینجا ما اول قولمون ثبت می کنیم بعد می بینیم چند مرده حلاجیم:smile:

;)
آفرین

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان گل وعزیزم از همگی شما برای شرکت در تاپیک و طرح نظرات خوبتون متشکرم:gol::gol:
چند روزی هست مشکلی برام پیش امده که تایپ کردن را مشکل کرده
از ابراز لطفتون ممنونم واز اینکه نمیتونم در تاپیک شرکت فعال داشته باشم شرمندم
ولی همه پستها ونظرات رو میخونم
اقا جواد زحمت پاسخ را می کشند
اجازه بدید دوستاندیگری هم به جمع ما بپیوندند
بعد انشالله با توجه به نظرات خوبتون وجمع بندی انها به زودی نتجه نهایی اعلام خواهد شد
بببخشید که تشکرات محدوده و نمیتونم زیر پست همه تنکس بزنم:gol::gol:

آخرین ویرایش:

mohsen-gh

مدیر تالار فلسفه
مدیر تالار

ربطی به ریا نداره دوست عزیز....
ربط به قبح عمل داره که نباید از بین بره و بشه یه عادت...
ربط به یه موضوع خصوصی داره که بین ما و خدا هست و جنبه همگانی نداره و بازگو کردنش خودش یه گناه دیگه س....
با اینهمه به قول دوستمون هرکی خواست بنویسه هرکی نخواست ننویسه...

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
ربط به یه موضوع خصوصی داره که بین ما و خدا هست و جنبه همگانی نداره و بازگو کردنش خودش یه گناه دیگه س....

بازگو کردنش یه گناه دیگست؟؟؟:surprised:

سلام.ایده خیلی جالبیه .حداقلش اینکه من یادم اومد بالاخره باید این نمازای صبح که قضا شدن رو بخونم./قضیه ی کار امروز را به فردا بسپار شده!!!
به نظر بنده شروع کنیم دیگه!!!هان؟؟
نظر دادن بس نیست؟؟:smile:

NAV!D

عضو جدید
برادرا و خواهرا یه حساب سر انگشتی بکنند ببینند 10 سال چند رکعت بدهکاریم ؟؟؟؟؟

علّامه

عضو جدید
سلام به همه دوستان
از دوست عزیزمون ونوس عزیز به خاطر این پیشنهاد و از شما که اونو مطرح نمودین خیلی ممنونم خیلی طرح عالی و خوبیه
یا علی

JavadMessi

مدیر بازنشسته
سلام....
به نظر من اصل موضوع هیچ مشکلی نداره و طرح خیلی خوبیه....
از این بابت ممنونم از آبجی ونوس و داداش جواد گل.... چون همه ی ما کم و بیش نماز قضا به گردنمون هست.....
اما طرح یه ایراد کوچولو داره و اونم نوع برنامه ای که میخواد پیاده بشه هست.....
اینجور که من از صحبتای آقا جواد متوجه شدم برنامه از این قراره که هر هفته نوع عملکردی که داشتیم رو اینجا گزارش بدیم.....
و من دقیقا با همین گزارش هفتگی مخالفم....
حالا عرض می کنم خدمتتون چرا....
اما قبلش یه یاداوری خدمت آبجی ونوس که همچین طرحی واسه نماز اول وقت و سایر فرایض اخلاقی توی تاپیک شهیدیان داشتیم....
یادتونه که چرا موفق نشد؟؟!!
یه مدت یه تعدادی از بچه ها با طرح اومدن اما بعدش ول کردن.....
این طرحم اگه می خواین پابرجا بمونه و ادامه داشته باشه باید یه برنامه ریزی صحیح و اصولی براش داشته باشین...
اما اینکه چرا با گزارش هفتگی مخالفم،بخاطر اینکه نماز قضایی که ما به گردنمون هست واسه هرکس بنا به دلایلی هست.... یکی بیشتر،یکی کمتر.....
درسته داریم نماز قضایی که به گردنمون بوده رو ادا میکنیم اما در کل شرمنده خدا هم هستیم که چرا اصلا باید قضا میشد.....
پس خیلی باعث افتخار نیست که بیایم اینجا بگیم مثلا من اینقد نماز قضا دارم...... یا گزارش هفتگی بدیم که من این هفته اینقد نماز قضا خوندم.....
شاید بعضی از دوستان تمایل نداشته باشن کسی بدونه چقد نماز قضا دارن.....
بخاطر همین به نظرم نوع اعمال برنامه رو تغییر بدین بهتره.....
سلام,خواهش میکنم
محسن جان موضوع اون تاپیکی که قراره بزنیم بر اساس همون گزارشه و اگه نباشه اصلا طرحی هم وجود نداره!
فکر نمیکنم علنی کردن خوندن نمازهایی که به گردنمونه خیلی اشکال داشته باشه چون نفس این کار خوبه
هدف ما هم اینه که این تاپیک بهانه ای باشه برای کم همتی امثال بنده وگرنه هرکسی میتونه خودش بخونه!!
ضمن اینکه نمازهای قضا که فقط به دلیل تنبلی نیست خیلیها من جمله خودم به خاطر تند خوندن و رعایت نکردن مخارج حروف ممکنه نماز قضا به گردنمون باشه!!
در کل دوستان میتونند پیشنهاد بدند و من هم کاره ای نیستم و هر چی خود ونوس خانوم و باقی دوستان تصمیم بگیرند من میپذیرم:gol:

سلیم بن قیس

عضو جدید
سلام

من که فکر می کنم تا جائیکه یادم بود خوندم

یه وقتائی هم حال داشته باشم قضای صبح می خونم

همه ی قضای نمازامو تو سه شب قدر خوندم و انشالله که حل شده باشه

ولی هنوزم مطمئن نیستم بازم وقت بشه میخونم

ولی 300 تا روزه قضا دارم

JavadMessi

مدیر بازنشسته
همین الان از مرکز ملی پاسخگویی سوال کردم و گفتند اگه اسامی پخش نشه مشکلی نیست
گرچه معمولا کسی اینجا کسی رو نمیشناسه ولی نظر دوستان در این رابطه چیه که اسمها به من یا ونوس خانوم توسط پ.خ داده بشه به همراه یک نام مستعار و همینطور تعداد هفتگی نمازها
بعد تو اون تاپیک که خواهیم زد اسم دوستان به صورت مستعار خواهد اومد تا اسمها به اون شکل هم علنی نشه؟؟؟

JavadMessi

مدیر بازنشسته
چون این بحث کاملا شخصیه
و هرکسی خودش باید با خدای خودش حساب کتاب کنه
خدا هم که حساب کتابش مثل حساب کتاب ما آدما نیست
درسته باید نماز قضا خونده بشه
اما نه بخاطر یه تاپیک
نه اصلا اشتباه نشه آخه مگه تاپیک چیه که به خاطرش بخونیم!!
اگه اینطور باشه که ختم قرآن هم همینطوره!!
به نظرم این تاپیک همت کم همتهایی مثل من رو بالا میبره

farhad moradeyan

عضو جدید
بسم الله الرحمن الرحیم

کارتون واقعا جالبه و باید یه واقعیت را در نظر بگیرد که بعضیا واقعا خجالت می کشن که راست این قضیه را بگن که نمازشون قضا شده .

از طرفی هم شلوخی و مشکلات اجازه نمیده که بچه ها بیان به سایت برای گفتن اینکه نمازشون قضا شده.

موفق باشید اق جواد و ابجی ونوس

mohandes soror

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان:gol:

به نظرم بحث از مسیر اصلی خارج شده وجنبه تعصب های بی جا رو به خودش گرفته خواهشا اگر تصمیم دارید یه کاری انجام بدید با این تعداد هم میشه پیش رفت ما همه امون آدمای عاقل و به اصلاح روشن فکری هستیم وفکر نمی کنم به این بحث های بی مورد نیاز باشه واقعا این حرف ها تکان دهنده است کسی آمده ایده ای داده وما به جای سامان دادن به اون ایده وبهتر اجرا شدن میزنیم تو سر همدیگه که خدا کی بیشتر دوست داره یا عمل کی درسته یا غلط خواهشا کسانی که واقعا راهی برای بهتر اجرا شدن دارن ارائه بدن و گرنه نه تنها به نمازهای قضا نمیرسیم که یواش یواش راه برای کسایی که بخوان راحت زیر سوال ببرندمون هموار می کنیم
:razz:
ونوس خانم وآقا جواد لطفا قبل از بدتر شدن وضعیت تکلیف نماز قضاهای من روشن کنید نیت من راحت شدن از آتیش جهنمه حالا هرکی این می خواد ریا،گناه یا هر چیز دیگه ببینه ،ببینه برای من مهم نیست . معلوم نیست تا فردا با عرض معذرت کی زنده است کی مرده پس کار امروز را به فردا واگذار نکنیم:surprised:

حالا سفره ای باز ماهم پاش نشستیم لطفا بلندمون نکنید سرد زمستونه خدا خوشش نمیاد :w05:

آخرین ویرایش:

arashlolos

عضو جدید
دوستان از 15 سالگی تا الان(23 سالگی) جمعا چن رکعت میشه میخوام وصیت کنم پسرم واسم بخونه!!!

علّامه

عضو جدید
سلام محسن جان
من میخواسم بگم که این کار باعث نمیشه که چون همگانی میشه بشه یه گناه، چون این خودش یه کار خوب و معروفه که از باب امر به معروف حتی واجب هم هست و دیگه اینکه اگه این علنی کردنش گناهه پس چرا تو شبای قدر تو مساجد نماز قضا رو به جماعت میخونن؟ پس این حرف شما درست نیست که بگیم این علنی کردنش گناهه. بله اون در جایی هست که ما بیایم بگیم من فلان کار رو کردم و نه از انجامش پشیمونم و نه به دنبال برطرف کردنشم نه اینکه اینجا ما میخوایم اون نمازارو بخونیم و فقط صرف گزارش دادن نیست.پس گناه هم نمیتونه باشه.
از همینجا دوباره از آبجی ونوس و داداشی جوادم که زحمت این کارو کشیدم تشکر میکنم
یا علی

JavadMessi

مدیر بازنشسته
دوستان از 15 سالگی تا الان(23 سالگی) جمعا چن رکعت میشه میخوام وصیت کنم پسرم واسم بخونه!!!
شرمنده ولی دو نکته آرش جون که خیلی هم برام عزیزی
1-از کجا معلوم فرصت وصیت پیش بیاد؟؟؟
2-از کجا معلوم پسر داشته باشی یا به وصیتت عمل کنه؟؟؟

JavadMessi

مدیر بازنشسته
سلام محسن جان
من میخواسم بگم که این کار باعث نمیشه که چون همگانی میشه بشه یه گناه، چون این خودش یه کار خوب و معروفه که از باب امر به معروف حتی واجب هم هست و دیگه اینکه اگه این علنی کردنش گناهه پس چرا تو شبای قدر تو مساجد نماز قضا رو به جماعت میخونن؟ پس این حرف شما درست نیست که بگیم این علنی کردنش گناهه. بله اون در جایی هست که ما بیایم بگیم من فلان کار رو کردم و نه از انجامش پشیمونم و نه به دنبال برطرف کردنشم نه اینکه اینجا ما میخوایم اون نمازارو بخونیم و فقط صرف گزارش دادن نیست.پس گناه هم نمیتونه باشه.
از همینجا دوباره از آبجی ونوس و داداشی جوادم که زحمت این کارو کشیدم تشکر میکنم
یا علی
خواهش میکنم
ممنون از جواب خوبتون و ممنون از محسن جان بابت دغدقه قشنگش:gol:

arashlolos

عضو جدید
شرمنده ولی دو نکته آرش جون که خیلی هم برام عزیزی
1-از کجا معلوم فرصت وصیت پیش بیاد؟؟؟
2-از کجا معلوم پسر داشته باشی یا به وصیتت عمل کنه؟؟؟

1ـ همین الان وصیت میکنم میزارم زیر تشکم!!!:D
2ـ ان شاالله پسره.شما هم دعا کنید:D
قربون عکست برم جواد جان و اینکه شما برام عزیزتری.
کلا اون پست و اول این پست شوخی بود.
من موافق این تاپیکم و اینکه نماز قضا هم دارم.به زودی شروع میکنم

mahtab2689

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا منم هستم

نماز قضا هم دارم بیشترشم ماله صبحه....

فقط اینکه من خیلی به نت دسترسی ندارم یعنی کم

منم میخوام شروع کنم
صفحاته قبلو درست نخوندم

یکی بگه چیکار باید انجام بدم؟

من یکی که کاملا موافقم

دسته گله همتونم درد نکنه
یا علی

arashlolos

عضو جدید
آقا منم هستم

نماز قضا هم دارم بیشترشم ماله صبحه....

فقط اینکه من خیلی به نت دسترسی ندارم یعنی کم

منم میخوام شروع کنم
صفحاته قبلو درست نخوندم

یکی بگه چیکار باید انجام بدم؟

من یکی که کاملا موافقم

دسته گله همتونم درد نکنه
یا علی
اولش باید تصمیم بگیرید که دیه صبحا خوابتون نبره
کاری نداره با موبایلتون زنگ بزارین با صدای اذون
پیشنهاد میکنم صدای اذون حزین باشه و با عشق بیدار شین
اینم لینک دانلودش با حجم 1.4 مگ
http://s2.picofile.com/file/7180904187/Hazin.mp3.html

mahtab2689

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولش باید تصمیم بگیرید که دیه صبحا خوابتون نبره
کاری نداره با موبایلتون زنگ بزارین با صدای اذون
پیشنهاد میکنم صدای اذون حزین باشه و با عشق بیدار شین
اینم لینک دانلودش با حجم 1.4 مگ
http://s2.picofile.com/file/7180904187/Hazin.mp3.html
مرسیییییییییییییییییی
چشم
تمامه تلاشمو میکنم

yasna68

کاربر بیش فعال
سلام بچه ها جون منم هستم
نماز قضا های منم واسه صبح هستش:cry:
از کی شروع میشه نشد صفحات قبلو خوب بخونم............................ :(

ad_kh66

عضو جدید
سلام. اول يه سوال بپرسم. من 24 سالمه الان. 15 ساله مكلف شدم. خوب تا 16-17 سالگي نماز اشتباه دارم بالاخره. كه از نظر خودم غلط داشته پس قبول نيس. من نماز قضاي سه سالو كامل خوندم. يه 2 سالم هست نماز قضا ندارم(انشا... البته). شنيدم فرض براينه كه بين 2 مقداري كه فكر ميكني قضاست كمترين رو انتخاب كني. حالا مني كه وسواس دارم 10نماز سال ديگه رو هم بايد بخونم؟ يا فرضو به اين بگيرم كه نمازام قبوله و نصفشو بخونم تا دلم صاف شه؟