کسایی که نماز قضا به گردنشون هست بیان داخل!!

کسایی که نماز قضا به گردنشون هست بیان داخل!!

• مجموع رای دهندگان
    82

علّامه

عضو جدید
سلام. اول يه سوال بپرسم. من 24 سالمه الان. 15 ساله مكلف شدم. خوب تا 16-17 سالگي نماز اشتباه دارم بالاخره. كه از نظر خودم غلط داشته پس قبول نيس. من نماز قضاي سه سالو كامل خوندم. يه 2 سالم هست نماز قضا ندارم(انشا... البته). شنيدم فرض براينه كه بين 2 مقداري كه فكر ميكني قضاست كمترين رو انتخاب كني. حالا مني كه وسواس دارم 10نماز سال ديگه رو هم بايد بخونم؟ يا فرضو به اين بگيرم كه نمازام قبوله و نصفشو بخونم تا دلم صاف شه؟
سلام دوست عزیز
من درست متوجه نشدم که منظورتون چی بود آیا شما فکر میکنین که تو اون 10سال دیگش نمازاتون رو اشتباه خوندین یا اصلا نخوندین؟ چون جواب هر کدومش فرق میکنه. راستی اسم مرجعتون رو هم بفرمایید تا نظر ایشونو براتون بفرستیم چون این سوالاتو نمیشه از خودمون جواب بدیم
یا علی

heshmat khan

عضو جدید
منكه دارم به مرور نمازهاي قضا شدمو ميخونم . البته درست نميدونم چند تا هستند ولي مرتب ميخونيم و انشاالله خدا قبول كنه .

mohsen-gh

مدیر تالار فلسفه
مدیر تالار
سلام محسن جان
من میخواسم بگم که این کار باعث نمیشه که چون همگانی میشه بشه یه گناه، چون این خودش یه کار خوب و معروفه که از باب امر به معروف حتی واجب هم هست و دیگه اینکه اگه این علنی کردنش گناهه پس چرا تو شبای قدر تو مساجد نماز قضا رو به جماعت میخونن؟ پس این حرف شما درست نیست که بگیم این علنی کردنش گناهه. بله اون در جایی هست که ما بیایم بگیم من فلان کار رو کردم و نه از انجامش پشیمونم و نه به دنبال برطرف کردنشم نه اینکه اینجا ما میخوایم اون نمازارو بخونیم و فقط صرف گزارش دادن نیست.پس گناه هم نمیتونه باشه.
از همینجا دوباره از آبجی ونوس و داداشی جوادم که زحمت این کارو کشیدم تشکر میکنم
یا علی
سلام دوست عزیز...
بنده دیگه به این بحث ادامه نمیدم که دوستان فکر کنن میخوام کار شکنی کنم یا خدایی نکرده چوب لاچرخ بذارم...
نه اصلا....
یه نظر شخصی بنابه دلایل دینی بود که بیان کردم...
حالا دوستان هرجور می خوان عمل کنن مختارن....
به هرحال آقا جوادم زحمت کشیدن از مرکز ملی پاسخگویی سوال پرسیدن و جوابشونم خیلی واضح هست.....
از شمام ممنونم...

آخرین ویرایش:

heshmat khan

عضو جدید
آقا زودتر دایرش کنین من میترسم بمیرمو نماز قضاهام بمونه

اولا خدا انشاالله عمر طولاني بهتون بده دوما چرا منتظرش داير شدن حكايتي هستيد ابجي خانم ؟ خب ميتونيد از همين امروز شروع كنيد و به مرور نمازهاي قضاشده رو بجا بياريد . بقول معروف در كار خير حاجت استخاره نيست .

.After The Rain.

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خوش به حال اونایی که نماز قضاهاشونو میخونن... منم میخوااااام ولی نیتونم...:cry:

المینا

عضو جدید
سلام دوست عزیز...
بنده دیگه به این بحث ادامه نمیدم که دوستان فکر کنن میخوام کار شکنی کنم یا خدایی نکرده چوب لاچرخ بذارم...
نه اصلا....
یه نظر شخصی بنابه دلایل دینی بود که بیان کردم...
حالا دوستان هرجور می خوان عمل کنن مختارن....
به هرحال آقا جوادم زحمت کشیدن از مرکز ملی پاسخگویی سوال پرسیدن و جوابشونم خیلی واضح هست.....
از شمام ممنونم...

من با آقا جواد موافقم....
انسان ذاتا تنبلی رو دوست داره.....واغلب تکالیفش رو پشت گوش میندازه....اما وقتی نسبت به جایی یا کسی تعهدی رو داره هرطور شده وظایفش رو انجام میده...
اگرچه این تاپیک اساسا تعهدی برای کسی ایجاد نمیکنه اما حتی همین تاپیک هم به تنهایی مثل یه تلنگره...مثل یه کسی که به جلورفتن کمک میکنه....
اگرچه درآخر این خود اشخاص هستن....وگرنه پشت گوش انداختن که سخت نیست!
ما توی عرفان هم همچین مساله ای رو درباره دوستان داریم...که گاهی باهم پیش میرن و به حساب کارهای هم میرسن!
پس به نظر من نفس کار اصلا مشکلی نداره...درثانی....توی این سایت افراد کمی هستن که دوستانشون رو خارج از نت و به صورت کامل میشناسن....
من ازشمافقط یه اسم کاربری میدونم...همین!

سایه خانم

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولا خدا انشاالله عمر طولاني بهتون بده دوما چرا منتظرش داير شدن حكايتي هستيد ابجي خانم ؟ خب ميتونيد از همين امروز شروع كنيد و به مرور نمازهاي قضاشده رو بجا بياريد . بقول معروف در كار خير حاجت استخاره نيست .
ممنون من دوماهه که با نمازای یومیم یه نماز قضاهم میخونم اما کفایت نمیکنه . اگه اینجا زوتر دایر شه من تلاش خودمو میکنم در روز بیشتر نماز قضا بخونم

sadansy

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من از وقتی شروع کردم به نماز خوندن به لطف خدا نماز قضا ندارم.اما قبل از اون(من حدودا از سال اول راهنمایی میخونم)تق و لق میخوندم واسه همین حالا نمیدونم دقیقا چقد نماز قضا دارم....
چی کار کنم به نظرتون؟

sam 600020

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه خب نمیدونم شایدم از رو تنبلی باشه! شماها کمکم کنین شاید درست شدم:D

هرچه انجام کاری را به تعویق بیاندازیم بیشتر از اعتماد به نفسمان کاسته میشود «باربارادی آنجلیس»

دوست عزیز منم دقیقا مثل شما بودم و این کارو به فردا پس فردا موکول میکردم و به قول خودمون میگفتم کاری را که پس فردا میشود انجام داد نباید به فردا موکول کرد! :surprised:
ولی الان 3 روزه شروع کردم باهر نماز یه نماز قضای اونو هم میخونم ... تا الان قضای 3 روزو خوندم میدونم کمه ولی اینجوری امکان اینکه خسته شم و نا تمام ول کنم کمتر میشه میخوام وقتی به این کار عادت کردم بعدا کم کم زیادترش کنم.

اگه بتونیم 1- شروع کنیم و 2- 40 روز ادامش بدیم بعد از 40 روز عادت میکنیم (فکر میکنم یه حدیث داشتیم که هر کاری بعد از 40 روز تکرار ، ملکه ذهن میشه)

شمام از همین امروز شروع کنید چون اگه امروز بگین فردا ، احتمالش زیاه که فردا هم بگین از پس فردا و..... بسم الله...

برا منم دعا کنین دیگه این دفعه بتونم تا آخر ادامه بدم :gol:

آخرین ویرایش:

young Eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
هرچه انجام کاری را به تعویق بیاندازیم بیشتر از اعتماد به نفسمان کاسته میشود «باربارادی آنجلیس»

دوست عزیز منم دقیقا مثل شما بودم و این کارو به فردا پس فردا موکول میکردم و به قول خودمون میگفتم کاری را که پس فردا میشود انجام داد نباید به فردا موکول کرد! :surprised:
ولی الان 3 روزه شروع کردم;) باهر نماز یه نماز قضای اونو هم میخونم ... تا الان قضای 3 روز و خوندم میدونم کمه ولی اینجوری امکان اینکه خسته شم و نا تمام ول کنم کمتر میشه میخوام وقتی به این کار عادت کردم بعدا کم کم زیادترش کنم.

اگه بتونیم 1- شروع کنیم و 2- 40 روز ادامش بدیم بعد از 40 روز عادت میکنیم (فکر میکنم یه حدیث داشتیم که هر کاری بعد از 40 روز تکرار ، ملکه ذهن میشه)

شمام از همین امروز شروع کنید چون اگه امروز بگین فردا ، احتمالش زیاده که فردا هم بگین از پس فردا و..... بسم الله... ------> در پس هر امروزی فردایی هم هست:razz:

برا منم دعا کنین دیگه این دفعه بتونم تا آخر ادامه بدم :gol:

صد در صد همینطوره
مطمئن باش شما هم موفق می شی عزیزم:smile:

خدا به ما هم همتشو بده

ghxzy

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
شاید این پست زیاد مرتبط به این تاپیک نباشه ولی بازم مطرح کردنش خالی از لطف نیست
برای اینکه سر نماز حضور قلب داشته باشیم چیکار کنیم؟

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
شاید این پست زیاد مرتبط به این تاپیک نباشه ولی بازم مطرح کردنش خالی از لطف نیست
برای اینکه سر نماز حضور قلب داشته باشیم چیکار کنیم؟
عزیزم این سخت ترین مسئله ایه که همگی در اون مشکل داریم..انشالله دراین موردم صحبت خواهیم کرد
ولی فقط به همین مقدار یسنده میکنم که
1- سعی کن در قدم اول باتوجه وضو بگیری و دعاهایی وارده در وضو را با توجه بگی
من گاهی یادم بمونه دعا میخونم ولی به فارسی و نه عربی .تا متوجه بشم در وضو چه چیزی از خدا میخوام
2--قبل از قامت بستن چند جمله ای با خدا صحبت کن
3- در قنوت علاوه بر دعاهایی وارده..دعای فارسی بخون(میدونی قنوت تنها قسمتی از نماز هست که میتونی به هرزبونی دعا کنی)و مسلما هرکس به زبان خودش بهتر میتونه با خدا ارتباط برقرار کنه
4-قبل از نماز از امام زمان برای حضور قلب کمک بخواه
5- اوایل حضور قلب را از جملات کوچک شروع کن..مثلا رکوع یا سجود و بعدها که حضور قلبت بیشتر شد به جملات دیگر توجه کن
بجز مورد قنوت که تجربه شخصی خودم هست بقیه موارد توسط کارشناسان مذهبی عنوان شده
فعلا این چند مورد را داشته باش تا بعدا مفصل تر دراین مورد بحث کنیم
افاطمه جان گر به نتیجه رسیدی حتما اطلاع بده
از دوستان دیگر هم خواهش میکنم در این مورد نظر بدن

آخرین ویرایش:

sima2009

عضو جدید
عزیزم این سخت ترین مسئله ایه که همگی در اون مشکل داریم..انشالله دراین موردم صحبت خواهیم کرد
ولی فقط به همین مقدار یسنده میکنم که
1- سعی کن در قدم اول باتوجه وضو بگیری و دعاهایی وارده در وضو را با توجه بگی
من گاهی یادم بمونه دعا میخونم ولی به فارسی و نه عربی .تا متوجه بشم در وضو چه چیزی از خدا میخوام
2--قبل از قامت بستن چند جمله ای با خدا صحبت کن
3- در قنوت علاوه بر دعاهایی وارده..دعای فارسی بخون(میدونی قنوت تنها قسمتی از نماز هست که میتونی به هرزبونی دعا کنی)و مسلما هرکس به زبان خودش بهتر میتونه با خدا ارتباط برقرار کنه
4-قبل از نماز از امام زمان برای حضور قلب کمک بخواه
5- اوایل حضور قلب را از جملات کوچک شروع کن..مثلا رکوع یا سجود و بعدها که حضور قلبت بیشتر شد به جملات دیگر توجه کن
بجز مورد قنوت که تجربه شخصی خودم هست بقیه موارد توسط کارشناسان مذهبی عنوان شده
فعلا این چند مورد را داشته باش تا بعدا مفصل تر دراین مورد بحث کنیم
افاطمه جان گر به نتیجه رسیدی حتما اطلاع بده
از دوستان دیگر هم خواهش میکنم در این مورد نظر بدن

خیلی ممنون دوست عزیز
من هم نکاتی رو بطور خلاصه در باب وضو و نماز اینجا نقل می کنم. امیدوارم برای دوستان جالب باشه.

اصولا" قبل از خواندن نماز وضو مي گيريم .قبل از انجام هر كاري توصيه شده كه بايد با وضو انجام گيرد. ما كه مسلمانيم فلسفه غسل و وضو و خيلي از اعمال ديني را نمي دانيم و فقط طوطي وار انجام مي دهيم و بايد گفت که دانش و آگاهي نور است , حركت در شاهراه است كه در نهايت ، انسان را به سر منزل مقصود مي رساند. بعلاوه دانش و آگاهي از چيزي مي تواند اعتقاد و التزام انسان را نسبت به آن افزايش دهد و ديد انسان نسبت به موضوع مربوطه را وسيعتر گرداند. بنابراين اگر وضو, نماز و ديگر اعمال را با دانش و تدبير انجام دهيم , به نور مي رسيم .

چرا در وضو مردان بايد از پشت آرنج آب بريزند ولي خانمها بايد از قسمت تاي دست اينكار را انجام دهند؟ چرا بهتر است بعد از وضو بدن را خشك نكنيم؟ فلسفه سجده چيست ؟ فلسفه ذكر چيست و هزاران سوال ديگر كه يك مسلمان موظف به دانستن آن است.

وضعيت انرژيكي انسان قبل و بعد از عمل وضو را مي توان مقايسه نمود. مشاهده شده كه عمل وضو بيشتر چاكراها و نادي ها (كانالهاي انرژي) را فعال و بزرگ مي كند. در ادامه رعايت چنين آدابي است كه تجربيات خداشناسي آغاز مي شود . بررسي انرژيكي وضو , پيوند زيباي آن با فريضه اي همانند نماز را به خوبي نشان مي دهد. به هنگام پرداختن به نماز , سيل انرژي عظيمي برنمازگزار جاري مي شود.
تميز بودن كانالهاي انرژي فرد و فعال بودن چاكراهاي وي , باعث مي شود تا انرژي الهي به ميزان بيشتري جذب و درك شود و بطور كلي پتانسيل نمازگزار براي مبادله ميزان انرژي بيشتر فراهم شود. لذا توصيه مي شود قبل از پرداختن به هر عمل ديگري –همانند قرائت قرآن يا دعا خواندن –با وضو باشيم . اين عمل باعث مي شود تا آنچه كه از آن قرائت يا دعا قرار است نصيبمان شود, دو چندان شود.

هنگامي كه نيت بر عمل وضو صورت مي گيرد (ولو در ذهن ) "ريسمان روحي" –(كه توسط روشن بينان دربالاي سر هر انسان مشاهده شده و در افراد معمولي به نازكي تار عنكبوت است ولي در افراد پيشرفته روحي تا يك سانتيمتر مي تواند ضخامت داشته باشد) درخشانتر و قطورتر مي شود.

سجده ، مصونیت از بیماری
بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد سجده در نماز بسياري از بيماري‌ها مثل سردرد ، گرفتگي‌هاي عضلاني، تورم گردن، خستگي، کم هوشي و بسياري از بيماريهاي جسمي و روحي را از بين مي‌برد‌. پژوهش‌های انجام شده نشان می‌دهد موجهاي الکتريکي براي جسم انسان ضروري است. عجيب اينکه بهترين راه براي خالي کردن بارهاي الکتريکي زماني است که انسان رو به قبله و در حالت سجده باشد. رو کردن به سوي مکه مکرمه (قبله) ، بهترين حالت خالي شدن بارهاي الکتريکي است ، زيرا سجده انسان را از بيماري مصون مي‌دارد. علاوه بر اجر و ثواب، صحت و يکي از لطف و کرامتهاي خداوند به بندگانش اين است که در اداي نماز ، سلامتي نيز مي‌دهد.

بدين خاطر است که وقتي قلب انسان از حرکت مي‌ايستد با چند شوک الکتريکي با اذن و اراده خداوند ، قلب دوباره به کار مي‌افتد و زندگي مجدداً شروع مي‌شود. اما هرگاه اين بارهاي الکتريکي در بدن زياد شود براي بدن انسان مضر خواهد بود. بر انسان لازم است که اين بارهاي الکتريکي را از بدن خود خارج کند. انسان بارهاي الکتريکي زائد را ، به خصوص در عصر حاضر که بدن وي در محاصره امواج مختلف الکتريکي و الكترومغناطيسي است، احساس مي‎کند.

منبع :سبک های رسیدن به آرامش درون: سایت dr-aram

arashlolos

عضو جدید
فقط کافیه فک کنی اولین سوالی که ازت میشه درمورد نمازته.
خودش اراده میاره
آفرين.تاييد ميشه در حد آستانه ورود به بهشت...:D
فقط اينكه اين جمله رو به بقيه هم بگين:smile:
و اينم اضافه كنين كه اگه جواب اين سوال منفي باشه خيالمون جمع، ازمون ديگه چيزي نميپرسن!!!يسره تشريفمونو ميبريم آب خنك كه چي بگم آب داغ ميخوريم!!!!!:cry::cry::cry:
صبحتو براي نيايش با خداي خودت با صداي
اذان بسيار زيبا و دلنشين(سبك حزينhttp://s2.picofile.com/file/7180904187/Hazin.mp3.html)http://s2.picofile.com/file/7180904187/Hazin.mp3.html آغاز كن
دانلود كنيد با موبايلتون بزارين وقت اذون بيدارتون كنه