کدوم مسئله رو اول حل کنیم ?

anjam.vazife

عضو جدید
کدوم مسئله رو اول حل کنیم : اینکه به دخترامون یاد بدیم که هر پسری مزاحم نیست یا اینکه به پسرامون یاد بدیم که هر دختری فاحشه نیست؟

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
کدوم مسئله رو اول حل کنیم : اینکه به دخترامون یاد بدیم که هر پسری مزاحم نیست یا اینکه به پسرامون یاد بدیم که هر دختری فاحشه نیست؟
این که اول به خودمون یاد بدیم درست فکر کنیم بعد سراغ اصلاح بقیه بریم !

پیر بابا

عضو جدید
گاهی وقتا باید صورت مسئله رو پاک کنیم تا زمان همه چی رو به انسان بیاموزه. اندیشه در اینگونه موارد برای ذهن خستگی میاره و نتیجه ای هم نمیده. باید چشم و دل پاک بود و همه را عیسی وار دوست داشت. نباید به چیز هایی که منشاء منفی گرایی دارند بیاندیشیم. روح زیبای انسان شایسته تفکرات منفی نیست.

arayeh

عضو جدید
کاربر ممتاز
مگه نمیشه همزمان دوتاشو انجام داد؟
شاید بهتر باشه اول به همه ،چه بزرگ چه کوچیک یاد داد که آدمای اطرافشون انسانن نه یه نردبان که باید ازش بالا برن با یه وسیله که ازش استفاده کنن. اونوقت هم پسرامون و هم دخترامون میفهمن که کسی که روبروشون ایستاده کیه.

malihe68

عضو جدید
اول ذهن خودم تغییر میدم
بعد دیگران .......فرقی نداره اول کدوم باشه

تک ستاره*

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه دخترامون در مورد همه پسرا اینطور فکر میکنن نه پسرامون درباره همه دخترا.
هر کس سراغ هم رتبه و هم شان خودش میره.
پس بهتره خودمونو اصلاح کنیم.

• Like
واکنش ها: lo30

lo30

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه دخترامون در مورد همه پسرا اینطور فکر میکنن نه پسرامون درباره همه دخترا.
هر کس سراغ هم رتبه و هم شان خودش میره.
پس بهتره خودمونو اصلاح کنیم.

موافقم چون وعده خدا هم همینه پسر خوب با دختر خوب

پسره .....با دختری از همان گروه
این وعده الهیست و من آن معتقدم پس بهتره خودمون رو اصلاح کنیم

arayeh

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی واقعا تا حالا ندیدید که یه جوون خوب( دختر یا پسر) با یه آدمی که شبیه خودش نیست (نمیگم بد یا...) ازدواج کنه؟
اما من زیاد دیدم

pari ko0cho0lo0

عضو جدید
با تغییر خودمون و افکار خودمون فقط این اتفاق نمی افته.
به نظر شماها جامعه ی ما باعث نشده که این افکار سراغ جوان ها بیاد؟
پس یه تغییر خیلی بزرگتر نیازه.این طور نیست...؟

lo30

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی واقعا تا حالا ندیدید که یه جوون خوب( دختر یا پسر) با یه آدمی که شبیه خودش نیست (نمیگم بد یا...) ازدواج کنه؟
اما من زیاد دیدم

شک ما به وعده الهی ناشی از مطلق نبودن علم واگاهی ماست خیلی از چیز هایی هست که فقط خودمون وخدا ازش اطلاع داره پس قضاوت دیگران در مورد خوب وبد بودنمون همیشه درست از آب در نمیاد

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
از ما که گذشت ولی نسل ماست که نسل آینده رو تربیت کنه...
بیاین به نسل آینده (همزمان به دخترها و پسرها) یاد بدیم طرف مقابلشون چیزی بالاتر از جنسیتشه

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول خودم یاد می گیرم که درست فکر کنم.البته من در مورد هیچ دختری تا حالا این جوری فکر نکردم
اما اتفاقا دوستان زیادی دارم که هر دختری میبینن فکر می کنن.............است.و البته تعداد این افراد در جامعه کم نیست.اونا به من میگن تو نمی فهمی حالیت نمی شه.ما چیزهایی تجربه کردیم که تا تجریه نکنی نمی تونی در مورد دخترا نظر بدی.ایده آلیست هستی..........

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
موافقم چون وعده خدا هم همینه پسر خوب با دختر خوب

پسره .....با دختری از همان گروه
این وعده الهیست و من آن معتقدم پس بهتره خودمون رو اصلاح کنیم
این وعده الهی برای افراد مومن است نه برای امثال من.
تعریف مومن را که می دونی.ما که نیستیم.
من فقط نمازم را می خونم و سعی می کنم گناه نکنم..................
کم ندیدم پسر یا دختر خوبی که یه فرد بد قسمتشون در ازدواج شده است.
جلوی چشمانمان را که نگرفته اند.باید برای ازدواج خوب تحقیق کرد..................

پيرمرد فروم

عضو جدید

اين مساله رو حل كنيم كه به اون چيزي كه داريم ميبينيم و نتيجشم هميشه جلوي چشم بوده باور كنيم نه اينكه از دو سوال حقيفي در اجتماع جلوه ي درست بسازيم

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
شک ما به وعده الهی ناشی از مطلق نبودن علم واگاهی ماست
تا حالا شک نداشتیم نتیجه ای که می خواستیم نگرفتیم.
شاید این وعده ها مال قیامت باشه ................................

safa13

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول خودم یاد می گیرم که درست فکر کنم.البته من در مورد هیچ دختری تا حالا این جوری فکر نکردم
اما اتفاقا دوستان زیادی دارم که هر دختری میبینن فکر می کنن.............است.و البته تعداد این افراد در جامعه کم نیست.اونا به من میگن تو نمی فهمی حالیت نمی شه.ما چیزهایی تجربه کردیم که تا تجریه نکنی نمی تونی در مورد دخترا نظر بدی.ایده آلیست هستی..........
من با شما کاملا موافقم...کاش دنیا رو سیاه سفید نبینیم...نه خوب مطلق وجود داره...نه بد مطلق...افکار خودمون رو باید درست کنیم...البته میگن این شعار طرفدارای مکتب پوزيتيوست هاست... که شعارشون اینه اگر مي خواهي تغييري اعمال كني اول از خودت شروع كن. ...نمیدونم کدوم کار درسته...اصلاح خود فرد یا اصلاح جامعه...چون مخالفین هم میگن اگر هر فردی فقط به تغییر خودش بپردازه اونوقت به موجودی دور از جامعه تبدیل میشه...نمیدونم کدوم تفکر درست تره؟

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
ناراحت نباش
[FONT=&quot]نداشتن آدم هایی که دوستشون داری[/FONT][FONT=&quot]
از داشتن آدم هایی که یه وقتی دوستشون داشتی خیلی آسون تره

[/FONT]
نه دوست عزیزم منظورم درباره وعده الهی و این جور مسائل بود.
چقدر به نظری که دادی اعتقاد داری؟
به نظرم ما سرنوشت خودمون را با انتخاب هایمان تعیین می کنیم.وگرنه هزار تا مثال نقض وجود داره که طرف آدم خوبی بوده اما همسر بدی نصیبش شده

anjam.vazife

عضو جدید
با تغییر خودمون و افکار خودمون فقط این اتفاق نمی افته.
به نظر شماها جامعه ی ما باعث نشده که این افکار سراغ جوان ها بیاد؟
پس یه تغییر خیلی بزرگتر نیازه.این طور نیست...؟

من فقط با نظر پری موافقم - جامعه ای که توش هستیم زمانی نچندان دور همیچین طرز تفکری توش کم بود نسبت به الان - الان من طرز تفکر خودمو درست میکنم شما هم درست میکنید ولی نسل بعد ما چی اونها هم با ما هم عقیده خواهند بود - به نظر خودتون چقدر با نسل قبلی خودتون فرق دارین ؟؟؟ تو جامعه ای که کلمه دوست بین دو جنس مذکر و مونث وقتی میاد همه چهار چشم میشن فقط تغییر تفکر خودتون کافی میشه ؟؟ نسل بعد هم باید یه 20 - 25 سال زندگی کنه تا به خودشون بیان که طرز تفکرشونو عوض کنن ؟؟؟

safa13

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فقط با نظر پری موافقم - جامعه ای که توش هستیم زمانی نچندان دور همیچین طرز تفکری توش کم بود نسبت به الان - الان من طرز تفکر خودمو درست میکنم شما هم درست میکنید ولی نسل بعد ما چی اونها هم با ما هم عقیده خواهند بود - به نظر خودتون چقدر با نسل قبلی خودتون فرق دارین ؟؟؟ تو جامعه ای که کلمه دوست بین دو جنس مذکر و مونث وقتی میاد همه چهار چشم میشن فقط تغییر تفکر خودتون کافی میشه ؟؟ نسل بعد هم باید یه 20 - 25 سال زندگی کنه تا به خودشون بیان که طرز تفکرشونو عوض کنن ؟؟؟
مهندس حالا بگو چه جوری میشه جامعه رو تغییر داد؟پست منم بخون:D

anjam.vazife

عضو جدید
من با شما کاملا موافقم...کاش دنیا رو سیاه سفید نبینیم...نه خوب مطلق وجود داره...نه بد مطلق...افکار خودمون رو باید درست کنیم...البته میگن این شعار طرفدارای مکتب پوزيتيوست هاست... که شعارشون اینه اگر مي خواهي تغييري اعمال كني اول از خودت شروع كن. ...نمیدونم کدوم کار درسته...اصلاح خود فرد یا اصلاح جامعه...چون مخالفین هم میگن اگر هر فردی فقط به تغییر خودش بپردازه اونوقت به موجودی دور از جامعه تبدیل میشه...نمیدونم کدوم تفکر درست تره؟
ما یه عده ای تو جامعه داریم که اسمشون .... است ببین چی میگن میگن نخواب - اون موقع باید بخوابی میکنم نکن - اون موقع باید بکنی - از شخصی تعریف کردن بدون جنایت کاره و برعکس - ما افکارمونو دادیم دست سنت ها آداب وروسمی که واقعا مال خودمون نیست رسوم و سنت هایی که سال ها سعی شده در ذهن ما مثل بت شن - بت ها رو بشکنیم راه حل اینه اون موقع خودت هم اصلاح میشی و هم جامعه و هم نسل ههای بعد-البته این بت شکستن یه سری عواقب نا گواری داره که اگه چیزی که بعد از اون بدست میاریم فک کنید خیلی ناچیزه - مثل کار آتا ترک تو ترکیه.

mahsamah110

عضو جدید
جواب همه چی اولش خودسازی و شروع از خوده

اما واقعاً فکر میکنم دومی مهمتره

وقتی میبینم که بعضی پسرا با دخترای ساده و معمولی چه رفتارایی دارن، واقعاً حس میکنم دقیقاً نظرشون در مورد همه دخترا همینه

بالا