پسران دختران باحجاب را برای ازدواج قابل اعتمادتر می دانند..

وضعیت
موضوع بسته شده است.

blackviper210

عضو جدید
کاربر ممتاز
برادرم ، من در این گرمای تابستان چادر سر میکنم ، سخت است ولی تنها3 ماه است ، چادر آزادی حرکت و دستانم را می گیرد ، سخت است ولی نه زیاد،چادر سر کردن مسئولیت می آورد و انتظار ، ولی تمام اینها سخت تر از کار تو نیست ، سخت تر از کار تو نیست که باید در تمام طول سال سر به زیر راه بروی و از میان شیاطین متحرک کوچه ها و خیابان ها، از میان بانوانی که نتوانسته اند خودنماییشان را کنترل کنند ، سالم رد شوی ،از تو سخت تر نیست که همیشه باید مراقب خودت باشی وقتی می خواهی بیرون بروی یا فیلمی ببینی یا به اینترنت وصل شوی ، زیرا شیاطین برایت کمین کرده اند . از تو سخت تر نیست که در این هجوم بی مهابای وسوسه های دلفریب و پلیدی های نا جوانمردانه باید پاک باقی بمانی.و خداوند مرد را قوی آفرید زیرا وظیفه ات بسی سنگین تر است و اگر دراین آزمون ها پیروز شدی ،مردی خدایی میشوی

خدا قوت...خسته نیاشی...
ولی دیگه مسئله رو داری بزرگش میکنی...چنان میگی وظیفه سنگین انگار دارن کارگری میکنن...شیطان بزرگ منظورته:smile:وای که چقد شیطان ساختید شماها.
بیچاره شیطان,انسان برای اینکه کارهای زشت خودش رو گردن یکی دیگه بسازه شیطان رو خلق کرد......

J.AVID

عضو جدید
اخه این دو تا که طفلیا که مشکلی ندارن...از کجا میدونیم اخه رابطشون چیه:D

خوشون میبرن خودشونم می دوزن.
باید عقد نامه (یا به قولی صیغه نامه) هرجا میرن همراشون باشه! دست هم رو هم نگیرن یکی خدای نکرده به گناه نیفته، اصلا با فاصله متری از هم راه برن که دیگه احتمالا گناه خیلی پایین بیاد!

آخرین ویرایش:

گیلان(فومن)

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
چرا همه حجاب رو تو چادر میبینند و تا حرف از حجاب میشه چادریا رو مسخره میکنند حجاب عفت یه خانمو نشون میده اونم میتونه هر جوری باشه که دیگران رو به گناه نندازه.به نظرم منظور کسی که این عنوان را برای این تاپیک انتخاب کرده اینه که کسی که عفت داره قابل اعتمادتره. این یه نظریه ی محض نیست و کسایی هم که به زور حجاب میکنند رو با کساییی که خودشون به این معرفت رسیدند که حجاب کنند با هم جمع نبندیم. البته حجاب اجباری خودشو یه جایی نشون میده.

parla_69

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
معرفي كردن يه خانوم به عنوان كسي كه فلان راه رو انتخاب كرده نمي تونه مورد تقدير واقع بشه خب عقلاني هم هست شما از كجا مي دوني كه راه درست رو انتخاب كرده اصن راه درست چي هس؟(ببخشيد يكم زياد فلسفي شد نمي خام عمقشو زياد كنم)
من ميخام با يه شعر از حافظ مطلبمو ادامه بدم
گر جان بدهد سنگ سيه لعل نگردد .................. با طينت اصلي چه كند بد گهر افتاد
البته سياهي منظورم نيستا منظورم تمامي خلقياته و هر كسي خلقياته خودشو داره و مهمتر اين كه بدونيم هيچكسي نمي تونه شخصيت خودش رو براي يه مدت طولاني پنهان نگه داره حالا طبق اين دو فرض مي تونيم نتيجه بگيريم كه ( فرض ها 1-خلقيات اين خانوم متمايل به اسلامه 2-و نتونسته با شخصيت ابتداييش يعني يه مانكن و رقاصه بودن رو ادامه بده يا اينكه احساس اسلام دوستيشو پنهان كنه ) اين خانوم به سمت طينت اصلي خودش رفت ولي اما طينت اصلي همه يكيست؟ همه بايد مسلمان باشند؟من نمونه هاي ديگري هم مي شناسم كه از اسلام خارج شده اند ولي دليلي منطقي براي بد بودن اسلام نمي بينم
تاپيك شما هم با دليلي منطقي رد شد:w10:
البته همه اينا در جواب Elmira2010 خانوم بود parla_69 خانوم به خودتون نگيريد آخه تاپيكشونو پيدا نكردم

تشکر :w27:....نه بلعکس از دیدگاهتون خوشم اومد ولی من اسلام رو قدرت لایتناهی میدونم اگه خطایی هست در مسلمانیه ماست
البته منظور من اینه که اسلام با چنین توصیف های پیش پا افتاده ای مطرح نشه یه شخصی که دو روزه اسلامو شناخته و دوستشو از کما بیرون آورده شعورش در همین حده که اسلام معجزه میکنه(همون قضیه کما:smile:)
اسلام دین کاملیه که بعد از چندین آزمون و خطای مزهب های مختلف در نهایت کمال آورده شده
الآن با این همه شعور مذهبی که تو جوونای مسلمونه کشور خودمون هست نیازی به ایمان آوردن یه زن تازه مسلمون نداریم که دینمونو بهمون بشناسونه
من بیشتر گلگیم از اینه که تو دریای معرفتیم و جرعه آب همسایه رو نشونه رفتیم:(
چون این تاپیک در مورد حجابه نه اسلام میخوام اینو هم یادآور باشم که اگه زن مسلمان ارزشی به خودش و بنیان خانواده میزاره عفت و از زینت خیلی راحت میتونه تمیز بده....

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
3 ساعته نشستم دارم پستا رو از اولش می خونم لازم شد جواب بدم کاری نه به چادر دارم و نه به مانتو خودمون وضع رو بهتر از هرکسی می دونیم و نیاز به دعوا نیست هم چتدر در داریم و هم مانتویی خوب

نمی خوامم بحث به ریشه بکشم که بدتر شه

باید مانتو رو هم بپذیرم و به هر دوشون احترام بذاریم

من نه طرف دارم مانتو هستم و نه چادر

مهم اینه که طرف درست حجابش و متانت خودشو برقرار کنه

می تونه چادر بپوشه پوشیه هم بزنه اما............... ولی در عوض مانتویی باشه که هیچ کس بهش نگاه هم نکنه چه برسه به اینکه بهش متلک هم بگه

اگه یادمون باشه که دو روز دیگه تو 2 متر در 30 سانت قرار می گیریم زندگیمون بهتر از این بود

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خیلی تند رفتید بچه ها خیلی بعضی از پست ها و حرفتاون در شان و شخصیت خودتو و باشگاه نیست

parla_69

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
3 ساعته نشستم دارم پستا رو از اولش می خونم لازم شد جواب بدم کاری نه به چادر دارم و نه به مانتو خودمون وضع رو بهتر از هرکسی می دونیم و نیاز به دعوا نیست هم چتدر در داریم و هم مانتویی خوب

نمی خوامم بحث به ریشه بکشم که بدتر شه

باید مانتو رو هم بپذیرم و به هر دوشون احترام بذاریم

من نه طرف دارم مانتو هستم و نه چادر

مهم اینه که طرف درست حجابش و متانت خودشو برقرار کنه

می تونه چادر بپوشه پوشیه هم بزنه اما............... ولی در عوض مانتویی باشه که هیچ کس بهش نگاه هم نکنه چه برسه به اینکه بهش متلک هم بگه

اگه یادمون باشه که دو روز دیگه تو 2 متر در 30 سانت قرار می گیریم زندگیمون بهتر از این بود
این جمله قابل تحسین بود....

حافظ CRAZY

عضو جدید
تشکر :w27:....نه بلعکس از دیدگاهتون خوشم اومد ولی من اسلام رو قدرت لایتناهی میدونم اگه خطایی هست در مسلمانیه ماست
البته منظور من اینه که اسلام با چنین توصیف های پیش پا افتاده ای مطرح نشه یه شخصی که دو روزه اسلامو شناخته و دوستشو از کما بیرون آورده شعورش در همین حده که اسلام معجزه میکنه(همون قضیه کما:smile:)
اسلام دین کاملیه که بعد از چندین آزمون و خطای مزهب های مختلف در نهایت کمال آورده شده
الآن با این همه شعور مذهبی که تو جوونای مسلمونه کشور خودمون هست نیازی به ایمان آوردن یه زن تازه مسلمون نداریم که دینمونو بهمون بشناسونه
من بیشتر گلگیم از اینه که تو دریای معرفتیم و جرعه آب همسایه رو نشونه رفتیم:(
چون این تاپیک در مورد حجابه نه اسلام میخوام اینو هم یادآور باشم که اگه زن مسلمان ارزشی به خودش و بنیان خانواده میزاره عفت و از زینت خیلی راحت میتونه تمیز بده....
من خیلی دوس دارم یکی از توصیف هایی که پیش پا افتاده نیس رو از خودتون بشنوم واقعا منظورتون رو نمی فهمم ممنون میشم:w19:

غریبه

عضو جدید
زن حجاب داشته باشه یا نداشته باشه تاثیری روی اعمال مرد نداره اگر تمام زنهای جامعه چادر سر کنن باز مردی که خطا کار باشه کار خودش رو میکنه

آفرین به شما، هم رشته هم که هستیم.منظور منم تو پست قبلی همین بود که ربطی به حجاب نداره مهم نیت و ذات آدم هاست حالا چه مرد چه زن فرقی نمیکنه.دخترایی هم هستند که حجاب نمیگیرند اما تو دلشون هیچی نیست.

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
زن حجاب داشته باشه یا نداشته باشه تاثیری روی اعمال مرد نداره اگر تمام زنهای جامعه چادر سر کنن باز مردی که خطا کار باشه کار خودش رو میکنه

آورین آورین
;)

و نیز اگر تمام مردهای دنیا پاک و منزه شوند باز آن زن یا دختری که دنبال خطاست کار خودش را خواهد کرد ولوو به صورت -------------
;)

حافظ CRAZY

عضو جدید
آخر کلام من هرجوری هستین باشین فقط مرتب و منظم و خوشکل و با حیا باشین .:D
خیلی ممنونم نتیجه گیری خوبی بود فکر میکنم دیگه زیادی بحث شد بهتره که روی موضوع دیگه ای صحبت بشه شایدم خود من یه تاپیک گذاشتم و با تشکر از استارتر

انیشتن

عضو جدید
متاسفم که پسرای الان همه شدن دروغگو وبی ایمان حالم از هر چی پسربی شرف هس ودروغگوبه هم می خوره خدا لعنتشون کنه که فقط با احساس آدم بازی می کنن

AMMARIYA

عضو جدید
کاربر ممتاز
متاسفم که پسرای الان همه شدن دروغگو وبی ایمان حالم از هر چی پسربی شرف هس ودروغگوبه هم می خوره خدا لعنتشون کنه که فقط با احساس آدم بازی می کنن

:surprised:...دوست جان اینقده تند نرو:gol::gol:...هون اندازه که پسرا رو شما میگی اینجوری شدن...خیلی از دخترا هم دست کمی از اونا ندارن..

انیشتن

عضو جدید
:surprised:...دوست جان اینقده تند نرو:gol::gol:...هون اندازه که پسرا رو شما میگی اینجوری شدن...خیلی از دخترا هم دست کمی از اونا ندارن..

درسته ولی قبول کن که پسرا زرنگ تر از این حرفان دوز وکلک پسرا خیلی بیشتر دختر هر چی باشه خدااحساساتی ولطیف آفریده.پسرا هستن که منطقشون بیشتره اوناهستن که گول می زنن.

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

پسرای به قول شوما بیشرف و دروغ گو رو انتخاب کردید یا اونا جذب شوما شدن تقصیر بقیه چیه:razz:
والاو
الان خوبه من بگم که ....................................

AMMARIYA

عضو جدید
کاربر ممتاز
درسته ولی قبول کن که پسرا زرنگ تر از این حرفان دوز وکلک پسرا خیلی بیشتر دختر هر چی باشه خدااحساساتی ولطیف آفریده.پسرا هستن که منطقشون بیشتره اوناهستن که گول می زنن.

ببین گلم مشکل هم از دختر هم از پسر...خدا به انسان قدرت تعقل و تفکر داده...یه دختر خانوم کاملا میفهمه که یه پسر داره باهاش بازی میکنه یا اینکه واقعا میخوادش ولی چشمشو رو حقایق و خطاها میبنده پس مشکل از اون اقا نیست...نه فقط واسه دخترا اقایونم اینجورین...وقتی واسه خودمون ارزش قائل باشیم هیچکس نمیتونه گولمون بزنه...:gol:

انیشتن

عضو جدید
پسرای به قول شوما بیشرف و دروغ گو رو انتخاب کردید یا اونا جذب شوما شدن تقصیر بقیه چیه:razz:
والاو
الان خوبه من بگم که ....................................
کسی منوگول نزده آقا وقتی دوستمو می بینم جلوچشام داره آب میشه می بینم پسری که ادعای نماز خوندن وایمان وغیرت می کرد چی از آب درومد

انیشتن

عضو جدید
ببین گلم مشکل هم از دختر هم از پسر...خدا به انسان قدرت تعقل و تفکر داده...یه دختر خانوم کاملا میفهمه که یه پسر داره باهاش بازی میکنه یا اینکه واقعا میخوادش ولی چشمشو رو حقایق و خطاها میبنده پس مشکل از اون اقا نیست...نه فقط واسه دخترا اقایونم اینجورین...وقتی واسه خودمون ارزش قائل باشیم هیچکس نمیتونه گولمون بزنه...:gol:
ایقد طرف پسرا رو نگیر پررو می شن به نظر من پسرا آدم نیستن چون ظرفیت وجنبه محبت:mad: ندارن

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ایقد طرف پسرا رو نگیر پررو می شن به نظر من پسرا آدم نیستن چون ظرفیت وجنبه محبت:mad: ندارن

شما دارید طبق معمول احساساتی
( عقده) رفتار میکنید- وختی گربه حیا نداشته باشه! در دیزی هم از روی حماقت و ندونم کاری و .... باز باشه نتیجش مشخصه چی میشه
حالا میخاد اون گربه دختر باشه یا پسر فرقی نداره

mahmood.A

عضو جدید

اولین باره که کسی میگه حجاب تاثیری رو مردای جامعه نداره
من فکر نمیکنم حق با تو باشه دوست عزیز:w19:

parla_69

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
من خیلی دوس دارم یکی از توصیف هایی که پیش پا افتاده نیس رو از خودتون بشنوم واقعا منظورتون رو نمی فهمم ممنون میشم:w19:

همون طو رکه خودتونم میدونین تمدن در اثر گذشت زمانه که حاصل میشه .... قبل از حضرت محمد پیامبرای زیادی چه اللعظم چه ما بقیشون فرستاده شدن هدف همشونم شناسوندن خدا به مردم عامی عصر خودشون بوده... برای این منظور پیامبرا موفق نمیشدن مگر اینکه درحد و اندازه ی شعور و تفکر مردم باهاشون صحبت کنن ...به این دلیل یکی عصاشو مار کرد یکی مرده زنده کرد یکی هم شتر از کوه بیرون کشیدو...
با گذشت زمان مردم شعور بالاتری پیدا کردن و امی بودن حضرت محمد براشون معجزه بود الآن تو عصر ما که تا این حد شعور مردم بالا رفته دیگه با اینجور مسائل متحیر نمیشن فقط میشه گفت چون خواست و اراده ی خدا بوده پس شده ....برای مردم عصر ما معجزه قرآن که بزرگترین معجزه عالم هستی مطرح شده....الآن با خوندن مطالب قرآن و نتیجه گیری و تحلیل و تفکرو شناخت قرآن که میشه ایمان آورد ...نه با یه مثال ساده و سطحی مث ماجرای کما.... دیگه مردم زمان ما عامی نیستن قدرت تفکرو شعور بالاشونه که بهشون حق انتخاب میده با این جور مثالها فقط قطره ای از دریای بیکران قرآن و اسلام و خدا مطرح میشه(آدم بیشتر حرثش میگیره که اینا چقد منو احمق فرض کردن که میخان با این حرفای مسخره گولم بزنن)
برگشتن یا برنگشتن هر کس از کما با یه دعا حل نمیشه خواست و اراده ی خدا در کاره...."دستهای زیادی رو به بالا برای بارش باران دعا میکردند غافل از این که خدا با آن کودکیست که کفش هایش پاره است"....پس قدرت لایتناهی اراده ی خداست نه غیر اون...
الآن عصری که آدمی با دید زدن تو یه کهکشان خیلی دور کره ای مشابه زمین با شرایطی تقریبن مساعد برای زندگی پیدا کرده .... این مردم دیگه با شنیدن نظریه ی زمین گرده بُهت زده نمیشه پس به فرمایش حضرت علی که میگه "کودکان خود را موافق با نسل خود پرورش دهید" برای شناسوندن اسلامم خواهشن مطابق با نسل موجود قدم بردارید
امیدوارم تونسته باشم منظورمو منتقل کنم

آخرین ویرایش:

parla_69

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
البته این تاپیک مربوط به حجابه و من فقط قصدم پاسخگویی به دوستمون بود
نظرم راجع به حجاب رو قبلا مطرح کردم

narges.1368

عضو جدید
ایول خوب گفتی.موافقم:gol:;)

t3teknik

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست گران قدری حدود احترام رو رعایت کن.
مخاطب شما شاید عده معدودی باشن و صحیح نیست که از کلمه همه استفاده کنید.
در ادامه اینکه دختر یا پسر بودن مهم نیست و مهم اینست که ادمی خود انسان باشد

عالی بود.

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
همون طو رکه خودتونم میدونین تمدن در اثر گذشت زمانه که حاصل میشه .... قبل از حضرت محمد پیامبرای زیادی چه اللعظم چه ما بقیشون فرستاده شدن هدف همشونم شناسوندن خدا به مردم عامی عصر خودشون بوده... برای این منظور پیامبرا موفق نمیشدن مگر اینکه درحد و اندازه ی شعور و تفکر مردم باهاشون صحبت کنن ...به این دلیل یکی عصاشو مار کرد یکی مرده زنده کرد یکی هم شتر از کوه بیرون کشیدو...
با گذشت زمان مردم شعور بالاتری پیدا کردن و امی بودن حضرت محمد براشون معجزه بود الآن تو عصر ما که تا این حد شعور مردم بالا رفته دیگه با اینجور مسائل متحیر نمیشن فقط میشه گفت چون خواست و اراده ی خدا بوده پس شده ....برای مردم عصر ما معجزه قرآن که بزرگترین معجزه عالم هستی مطرح شده....الآن با خوندن مطالب قرآن و نتیجه گیری و تحلیل و تفکرو شناخت قرآن که میشه ایمان آورد ...نه با یه مثال ساده و سطحی مث ماجرای کما.... دیگه مردم زمان ما عامی نیستن قدرت تفکرو شعور بالاشونه که بهشون حق انتخاب میده با این جور مثالها فقط قطره ای از دریای بیکران قرآن و اسلام و خدا مطرح میشه(آدم بیشتر حرثش میگیره که اینا چقد منو احمق فرض کردن که میخان با این حرفای مسخره گولم بزنن)
برگشتن یا برنگشتن هر کس از کما با یه دعا حل نمیشه خواست و اراده ی خدا در کاره...."دستهای زیادی رو به بالا برای بارش باران دعا میکردند غافل از این که خدا با آن کودکیست که کفش هایش پاره است"....پس قدرت لایتناهی اراده ی خداست نه غیر اون...
الآن عصری که آدمی با دید زدن تو یه کهکشان خیلی دور کره ای مشابه زمین با شرایطی تقریبن مساعد برای زندگی پیدا کرده .... این مردم دیگه با شنیدن نظریه ی زمین گرده بُهت زده نمیشه پس به فرمایش حضرت علی که میگه "کودکان خود را موافق با نسل خود پرورش دهید" برای شناسوندن اسلامم خواهشن مطابق با نسل موجود قدم بردارید
امیدوارم تونسته باشم منظورمو منتقل کنم
من نمی دونم شما طبق کدوم منطق آمدین و مردم عصر حاضر رو متمدن فرض کردین و مردم زمان پیامبر رو صرفا به خاطر اینکه پیامبر امی بوده به اسلام گرویدند بی تمدن؟؟؟
در عصر حاضر اینکه عده ای همجنس باز شدند و به کارهای قوم لوط که چند هزار سال قبل پیامبر آخرین هلاک شدند و در کشور هایی این عمل قانونی تلقی میشه به اسم آزادی اسمش رو تمدن گذاشتین؟ یا پیشرفت مادی در سایه امانیسم و مکتب پوزیتیویستی که فضا رو تسخیر کرده نشونه تمدن؟؟؟ اینکه ارتباط با حیوانات و رابطه داشتن با اون ها در بعضی جاها مرسوم شده رو تمدن می دونین؟ روابط ضربدری و ... این ها مصداق تمدن شده امروز؟ البته من نمی گم شما این ها رو مصداق تمدن می دونین، شاید خبر ندارین از این چیز ها. شما می دونین جند فرقه در سرتاسر دنیا وجود داره؟ میدونین در برخی جاهای به ظاهر متمدن آلت حیوانات پرستیده میشه؟ میدونین حیوان پرستی در خیلی از جاها رواج داره؟ میدونین لذت گرایی در خیلی از جاها شده مکتب جدید؟ اگر کسانی هنوز این مطالب رو ندیدند بهتره از کشور های هند، چین، ژاپن، کره جنوبی، بخش هایی از اروپا، امریکا و بعضی جاها که نمیشه اسمش رو برد مراجعه کنند و ببینند. اگر از روانشناسها و جامعه شناس های غربی بپرسین و در مقالات اون ها نگاه کنین قرن 21 رو قرن بازگشت به درون میدونن چرا؟ کمی در این موارد تفکر لازمه به نظرم!!!
یک سری اسلام رو قبول ندارند اونها دلایل دیگری باید بشنوند، ولی کسانی که اسلام رو قبول دارند بد نیست بدونن که برهان عقلی، برهان عرفانی و برهان عقلایی و حس راه هایی برای درک وقایع هستند، اینکه کسی عرفان براش مسخره هست دلیل بر رد عرفان نیست گرچه من با خیلی از توهمات و خواب های آشفته مخالفم ولی اصلش رو زیر سوال نمی برم مهم اینه که کی نقل کنه. برهان عقلی هم شرایط داره ضوابط داره.
یک نکته دیگه هم اینکه کسانی که سیر تکامل روحی انسان در سایه تعالیم اسلامی رو صرفا درونی می دونن بهتره به این نکته توجه داشته باشند که بدون ایمان عملی رسیدن به مراتب بالای روحانی غیرممکن هست، عقل و برهان چراغ راه عمل هست. توی همین قرآن که در زمان پیامبر هم به عنوان معجزه یاد شد" آیات تحدی رو بخونین" آیات حجاب هست، در قرآن معجزه پیامبر آخرین این آیات آمده، از نظر ادبیات عرب و علم تفسیر این آیات مربوط به زمان خاصی نمیشند و عام هستند.

آخرین ویرایش:

گیلان(فومن)

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

ببین مهندس با نظرت موافقم که مردی که خطاکار باشه همه حجاب کنند بازم به خطا میره ولی فکر نمیکنی بی عفتی یه زن با بدحجابیش میتونه مردان خوب رو به گناه بندازه؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.