ممنوعیت پوشیدن شلوار لی در مدارس!!

Alborz Rad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
از ابتدای سال تحصیلی جدید، استفاده از شلوار لی توسط دانش آموزان در مدارس استان مركزی ممنوع می‌شود.

به گزارش ایسنا، در بخشنامه جدیدی كه از سوی اداره كل آموزش و پرورش استان مركزی به مدیران كلیه مدارس ابلاغ شده به صراحت، استفاده از شلوار لی در مدارس ممنوع اعلام شده است.

در همین ارتباط، یكی از معلمان نمونه كشوری در گفت‌وگو با ایسنا، اجباری شدن نوع پوشش در مدارس و توسل به نیروی قهری در عرصه تربیتی و فرهنگی مدارس را اقدامی غیر كارشناسی توصیف كرد زیرا به گفته او ممكن است به ایجاد نوعی"مقاومت فرهنگی" در بین دانش‌آموزان منجر شود كه تبعات منفی آن در دراز مدت برای جامعه، احتمالاً تلخ و پُر هزینه خواهد بود.

محمدرضا فتحی افزود: در نگاه جامعه شناختی، امروزه نوع پوشش افراد، منبعث از سبك زندگی خانواده‌هاست؛ خانواده‌هایی كه غالباً از رسانه ها و مُدهای روز جامعه برای تعیین پوشش خویش الهام می‌گیرند پس دستگاهی چون آموزش و پرورش نمی‌تواند به تنهایی برای محصلان الگو سازی كند و لذا برخورد ناقص با این قضیه، ضمن اتلاف انرژی سازمانی، نیز منجر به انعقاد نوعی ذهنیت منفی در شاكله شخصیت افراد می‌شود كه به آن "استراتژی مقاومت فرهنگی" می‌گویند؛ یعنی نوعی لجبازی با "نگاه از بالا به پایین" مدیران سازمان‌ها برای مجبور ساختن افراد به پوشش مطلوب خودشان در شرایطی كه افراد، دلیلی بر ممنوعیت آن نمی یابند یا دست كم در این مورد توجیه نشده‌اند.

دبیر مدارس ساوه تصریح كرد: اگر چه شلوار لی، از مظاهر كهنه و نمادین فرهنگ غربی است ولی ذاتاً نوعی مُد همیشگی لباس هم هست و مُد، امروزه یكی از حاضر و آماده ترین ابزارهایی است كه افراد به كمك آن می‌توانند پیام‌های بصری گویایی در باره هویت خویش صادر كنند و برای آنان سرچشمه لذات كاملاً شخصی نیز هست كه سهم مهمی در تجربه پدیدار شناختی شهروندان از زندگی اجتماعی دارد و مدیران آموزش و پرورش باید در هنگام چنین تصمیماتی به ذائقه فرهنگی و روانشناختی افراد توجه داشته باشند و گرنه با نتیجه معكوس مواجه خواهند شد.

به گفته این معلم نمونه كشوری، علت فراگیر شدن استفاده از شلوار لی در جامعه و به تبع آن در میان محصلان این است كه افراد با روی آوردن به این قبیل پوشش می‌خواهند معناهای مربوط به طبقه، منزلت اقتصادی و تحصیلی را به صورت نمادین تحت كنترل خود درآورند و فرد می‌كوشد به این طریق، وجوه خاصی از جنسیت و هویت فردی و اجتماعی خویش را خلاقانه مورد تأكید قرار دهد.

فتحی با اشاره به نگاه صرفاً آرمانی و نه واقعگرا در آموزش و پرورش گفت: دستگاه در واقع می‌خواهد با حذف پوشش شلوار لی، فرهنگ و هویت اصیل و قومی را تقویت و جایگزین كند اما، شیوه‌ای را كه انتخاب می‌كند منطقی و كم هزینه نیست زیرا "هویت قومی" همچون هویت اجتماعی ممكن است در چرخه تغییر زمان و مكان، دستخوش دگرگونی و تحول شود؛ همچنان كه دیگر كسی پوشش كت و شلوار را نماد فرهنگ غربی نمی‌داند زیرا به عنوان پوشش رسمی و متعارف در جامعه ما پذیرفته شده است.

http://www.ayandenews.com/news/33604/

ayda_63

عضو جدید
اي بابا همه جوره كه دارين سخت ميگيرين اي يكيو ديگه بيخيال شين توروخدا

samira.bas

عضو جدید
کاربر ممتاز
والا من همیشه یادمه که ما حق پوشیدن شلوار لی رو توی مدرسه نداشتیم (اگر کسی شلوار لی پاش میکرد و میومد مدرسه معلمین عزیز مجبورش میکردن همون موقع بره خونشون شلوار پارچه ای پاش کنه و برگرده که اسلام در خطر نیفته خدای نکرده).............
در ثانی جین هم یک نوع پارچه غربی و شرقی نداره..........
این حرف ها هم به نظرمن چرته
فراد با روی آوردن به این قبیل پوشش می‌خواهند معناهای مربوط به طبقه، منزلت اقتصادی و تحصیلی را به صورت نمادین تحت كنترل خود درآورند و فرد می‌كوشد به این طریق، وجوه خاصی از جنسیت و هویت فردی و اجتماعی خویش را خلاقانه مورد تأكید قرار دهد.

یادمه دوم راهنمایی معلمی داشتیم که یک روز به جای درس شروع کرد برامون سخنرانی کردن که موی انسان اگه یه تارش رو نا محرم ببینه فلانه و بهمان همیشه فقط دماغتون تو صورتتون معلوم باشه و از این خضعبلات ..........همون روز دخترش و شوهرش بیرون مدرسه منتظرش بودن چشمتون روز بد نبینه موهای دختر خانم چتری ریخته توی صورتشون یه خرمنشم فوکل کرده و اوهههههههه.............

خودشونم به حرفایی که میزنن اعتقاد ندارن......

pari ko0cho0lo0

عضو جدید
یادمه دوم راهنمایی معلمی داشتیم که یک روز به جای درس شروع کرد برامون سخنرانی کردن که موی انسان اگه یه تارش رو نا محرم ببینه فلانه و بهمان همیشه فقط دماغتون تو صورتتون معلوم باشه و از این خضعبلات ..........همون روز دخترش و شوهرش بیرون مدرسه منتظرش بودن چشمتون روز بد نبینه موهای دختر خانم چتری ریخته توی صورتشون یه خرمنشم فوکل کرده و اوهههههههه.............

:razz::razz::razz:
فقط مرض دارن دیگرونو اذیت کنن خاک بر سرا...

mina jojo

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی قبل این میپوشیدن؟ ما زا زمانی که یادمون میاد تو مدرسه اجازه پوشیدن شلوار لی نداشتیم

shenai

عضو جدید
من 4 ابتدايي بودم شلوار جين پوشيده بودم مديرم گفت اگه يك بار ديگه بپوشي با قيچي ......
ديگه منم نپوشيدم وا ويلا وا ويلا :)

B.R.Z

عضو جدید
من 4 ابتدايي بودم شلوار جين پوشيده بودم مديرم گفت اگه يك بار ديگه بپوشي با قيچي ......
ديگه منم نپوشيدم وا ويلا وا ويلا :)
من یه بار شلوار پارچه ای پوشیدم مشکی(فرم لباسون سرمه ای بود)نزدیک بود انضباتمو 0 بدن. شلوار لی میپوشیدم حتما اخراج بودم

esmikhani.m

عضو جدید
این یارو آقا مدیر احتمالا تحت تاثیر حرفای این یارو حضرت گاگول رائفی پور قرار گرفته...
میگفتش جین از جن بوجود اومده و جین یعنی همون جن......این احتمالا از همون نتیجه گیریهاست.......

ویسا

عضو جدید
ما که همیشه از دستی می پوشیدیم که مدرسه راهمون ندن به هوای عوض کردن یکی دو ساعت جیم بودیم

j0o0o0o0o0di

عضو جدید
کاربر ممتاز
میتونیم میپوشیم.....
تاحالا کسی نتونسته جلو منو بگیره که شلوار لی نپوشم.....اصن مدرسه هستو این شلوار لیاش دیگه...:دی

Alborz Rad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میتونیم میپوشیم.....
تاحالا کسی نتونسته جلو منو بگیره که شلوار لی نپوشم.....اصن مدرسه هستو این شلوار لیاش دیگه...:دی

فعلا که این توفیق اجباری نصیب مرکزیا شده !

گویا به مانند اکثر طرح ها کم کم فراگیر و اپیدمی خواهد شد
نگران نباشید !

king man

عضو جدید
والا من همیشه یادمه که ما حق پوشیدن شلوار لی رو توی مدرسه نداشتیم (اگر کسی شلوار لی پاش میکرد و میومد مدرسه معلمین عزیز مجبورش میکردن همون موقع بره خونشون شلوار پارچه ای پاش کنه و برگرده که اسلام در خطر نیفته خدای نکرده).............
در ثانی جین هم یک نوع پارچه غربی و شرقی نداره..........
این حرف ها هم به نظرمن چرته

استاد بینش سلامی دانشگاه مارو ندیدی طرف وقتی سوار ماشینش می شد چشمش یک سره دنبال دخترا بود ولی نمره خوب می داد

گل احساس

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما از بچگی شلوار لی تو مدارسمون ممنونع بود

یه بار بخاطر شلوار لی سیاه سر صف منو گرفتن

بچه های این دوره زمونه که ازادیه کامل دارن

دخترا کم موندن با تاج برن مدرسه معلوم نیست عروسی میرن یا مدرسه

lutos_niloo

اخراجی موقت

ino hastam, jedan ghashang gofti.
oon rooza ma mesle bache gagoola hichi halimoon nabood ama hala ......

m.e.a.r

عضو جدید
کاربر ممتاز

یادم نبود شما 20 سال پیش مدرسه میرفتین!!!!!!!!دی

Mythical

کاربر بیش فعال
vala az hamoon rooze avalesh ke ma raftim madrese migoftan li nabas poshid
vali khodeshon mipooshidan
taze in ke chizi nist age yeki ye zare zire abroohasho tamiz mikard bya vo bebin che ghesh ghereghi rah mindakhtan yeki az hamin moavenamoon ke kheyli gir midad dokhtare khodesho ke ye rroz hamrash ovord madrese taze ham sene maham bood abro ke che arz konam nakh bood oon vaght be ma gir midan

parna pahlavani

عضو جدید
شلوار لی که خیلی وقته ممنوعه.تکراری بید قوانینشون.بیکارن میشینن کرم میریزن مسئولان.میگم یه تاپیک زده بودم به نام سنگسار چرا حذفش کردن؟من نمیدونم چه پدر کشتگی با من دارن اینااااااااااااااااا

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
قبلا هم راه نمی دادن... ما رو که همچین به صف می کردن کف دستامونو با خط کش کبود می کردن بعدم می فرستادن خونه عوض کنیم پارچه ای بپوشیم

kaveh_69

عضو جدید
حرس نخورید بابا درس میشه...!
تازشم میگن شلوار لی ضرر داره...
هم از لحاظ ... هم از لحاظ...

بالا