ملاک انتخاب شدن یک دختر برای ازدواج توسط یک پسر چیه ؟

EECi

مدیر بازنشسته
همانطور که تعدادی از کاربران گرامی هم اشاره کردند انتخاب کردن نیاز به انتخاب شدن نیز دارد
پس دختر و پسر هر دو در انتخاب سهیم هستند
با توجه به فرهنگ موجود در خانواده ایرانی ، دختر ابتدا مورد انتخاب واقع می شود و سپس نوبت به انتخاب وی می رسد
پس تعداد انتخاب ها محدودتر خواهد بود

ولی سیستم سالم تر می تواند اجازه انتخاب و درخواست ازدواج را به دختر نیز بدهد که مستلزم اصلاح تفکرات پایه ای در جنس مخالف یعنی مرد است
تفکر مالکیتانه تزریق شده به ذهن مرد ممکن است اولین مانع برای انتخاب شدن باشد و به نوعی تداعی کننده ضعف و از دست رفتن غرور مردانگی در ذهن فرد مذکور شود

ملاک های انتخاب نیز می تواند شامل اخلاق و برابری و خانواده و زیبایی و بلاغت فکر ، کلام و شیوه حل مشکل باشد

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
بسم الله الرحمن الرحیم
پناه بر خدا
برخی که توصیه می کنند
به ایشان توصیه می کنیم از دختران خود شروع کنند .......وقتی نتیجه داد آن وقت بیایند گیر دهند به فرهنگ ایرانی اسلامی!!!!!!

اگرچه اسلام حرام نکرده خواستگاری دختر از پسر را ولیکن در نهی آن سخن گفته است ....آیا قرآن را قدیمی می پندارید و سخنانی که در سوره نسا مطرح شده؟...ضمن اینکه کاملا مبرهن است علت اینکه دختر نبایستی برود خواستگار پسر برای چیست .......به دلیل ویژگی احساسات ....پاک دامن و عفیف بودن ......اینکه یک دختر برود خواستگاری یک مرد ......می تواند سبب سواستفاده مرد گردد .......به افرادی که توصیه می کنند این رفتارها را پیشنهاد می کنیم کمی اخبار حوادث بخوانند

مثلا همین چند وقت پیش یک خواننده تجاوز کرد به یک دختر و حکم هم برای آن بریده شد .......علت چه بود؟......خود بخوانید

تبعید خواننده معروف با نام م-خ به علت رابطه نامشروع!!!!!

بگذریم این وسط که رسانه ها با آبروی یک نفر دیگر هم بازی کردند
وقتی آمار برخی کشورهای پر جمعیت را می خوانیم می بینیم خیلی از دختر ها خودکشی کرده اند .......علت چه بوده خواستگاری دختر از پسر ......دختر با لطافت و زیبایی که دارد آیا تحمل نه شنیدن دارد؟......دختر خیلی زود می شکند........آن هایی که دختر دارند می دانند .....گرچه بنده هنوز دختر ندارم ولیکن می بینم...... ....و اینکه مرد باید برود خواستگار دختر اتفاقا به خاطر ارزش اوست

کلامم رو پایان می بخشم با سخنی از شهید استادمطهری که فرمودند :"این که از قدیم الایام مردان به عنوان خواستگاری نزد زنان می رفته اند و از آن‌ها تقاضای همسری می کرده اند، از بزرگ ترین عوامل حفظ حیثیت و احترام زن بوده است. طبیعت مرد را مظهر طلب و عشق و تقاضا آفریده است و زن را مظهر مطلوب بودن و معشوق بودن. طبیعت زن را گُل، و مرد را بلبل، زن را شمع و مرد را پروانه قرار داده است. این یکی از تدابیر حکیمانه و شاهکارهای خلقت است که در غریزة مرد نیاز و طلب و در غریزة زن ناز و جلوه قرار داده است. خلاف حیثیت و احترام زن است که به دنبال مرد بدود. برای مرد قابل تحمّل است که از زنی خواستگاری کند و جواب رد بشنود و آن گاه از زن دیگری خواستگاری کند و جواب رد بشنود تا بالاخره زنی رضایت خود را به همسری با او اعلام کند اما برای زن که می‌خواهد محبوب و معشوق و مورد توجه و علاقه باشد و از قلب مرد سر در آورد تا بر سراسر وجود او حکومت کند، قابل تحمل و موافق غریزه نیست که مردی را به همسری خود دعوت کند و احیاناً جواب رد بشنود و سراغ مرد دیگری رود"............نظام حقوق زن در اسلام

حميدرن

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
به شخصه اگه تو این فضای فرهنگی ایران یهو یک خانمی بیاد بگه با من ازدواج کن با خودم می گم خدا شفاش بده ! کاملا معلومه که طرف یه جورهایی از خط در رفته! - همون طور که محممد آقا می گه -
حالا اگه یه خانمی هم این جور مسئله ای داشته باشه بالاخره مسئله ای هست که براش پیش اومده و اونوقت باید راه چاره ای براش پیدا کرد.
ولی بعید می دونم خانمها زیاد اهل این ماجرا ها باشند. ولی خوب بالاخره استثنا هم پیش می آید و مطمئنا راه چاره خودش رو داره. ولی کلا انتخاب شدن باید دو طرفه باشد. و این جور وقتها مردهای فرصت طلب هوسبازی پیش می گیرند. مردهای اهل و درست و حسابی هم طرف مقابل هیچ جذابیتی براشون نداره. مگه اینکه زمان کار خودش رو بکنه و محبت و علاقه پایدار بین دو طرف پیش بیاد. که ...
ولی به طور کلی رابطه خیلی پر ریسک و غیر قابل اعتمادی ایجاد می شود که خیلی زن باید این وسط کوتاه بیاد و حقوقش در معرض خطر هست.
پس بهترین کار این هست که خانم ها هوای خودشون را داشته باشند و وارد این جور رابطه ها نشند. خدا ی اونها بزرگ هست و شوالیه سفید پوش هم فراوان.

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من یک نکاتی در خصوص بحث ها بگم

استارتر متاسفانه در بیان نظرات خودشون ضعیف هستن جواب هایی که ایشون در قبال نظرات دیگران میدن در حد تالار مشاوره نیست اصولا وقتی کسی یک بحثی رو آغاز میکنه یا ایده و دیدگاهی داره باید شفاف و با ذکر جزییات و روان بیان کنه و به دور از دوگانگی و انحراف بحث اصلی ... غیر ازین باشه هیچکس منظور کاربر دیگه رو نمیفهمه...

و اما نکنه ی اصلی انتخاب کردن با انتخاب شدن متفاوته معنی کلمه از زمین تا آسمون فرق داره

شما فرض بفرمایید آزمون کنکور دادید و در چند رشته قبول شدید و اختیار دارید در یکی ازین رشته ها بنا به علایق و شرایط خودتون یکی رو انتخاب کنید
اما فرض کنید شما فقط یک رشته رو به عنوان فردی که رتبه آورده انتخاب شدید و هیچ راه دیگه ای جز تحصیل در اون رشته که ممکنه علاقه ای به اون نداشته باشید بهرحال مجبورید برای هدر نرفتن زمان در اون رشته درس بخونید

در مساله ی ازدواج هم به همین صورته

حالت اول انتخاب کردن ؛ فرض میکنیم به شما تمام اختیارات برای تصمیم گیری ازدواج به شما داده شده و هیچگونه اجباری از طرف خانواده یا دیگران در کار نیست

مطابق رسوم برای شما خواستگار میاد و شما شرایط رو می سنجی اگه اوکی بود و شما راضی بودی خب همه چی ختم بخیر میشه اگه جواب رد بدی که هیچی و میره تا وقتی که خواستگار بعدی بیاد . ی وقت هست که خواستگار با واسطه میاد جلو و از شما اجازه میگیره که آیا به این فرد اجازه میدید بیاد خواستگاری و آشنایی یا نه؟ خب این هم بستگی به نظر خودتون داره که قبول کنید یا نه؟
مورد سومی هم وجود داره که شما کسی رو که مد نظرت هست پیدا میکنید حالا

توی دانشگاه و یا جاهای دیگه و حالا ممکنه خواستگار های دیگه ای که دارید رد کنید و ایشون یعنی پسر بیاد خواستگاری ممکن هم هست ختم بخیر بشه ممکنه هم نشه

همه چی به اراده ی طرفین بستگی داره اگه بخوایم بگیم که نه این امکان نداره قطعن داریم خودمونو گول میزنیم بهرحال چیزی هس که توی جامعه رواج داره
و ما نمیتونیم بگیم درسته یا غلط چون اولا دست ما نیس همونطور که گفتم همه چی به طرفین بستگی داره و البته خانواده ها.

حالت دوم ؛ انتخاب شدن : به معنی اجبار هست

متاسفانه توی جامعه ی ما وجود داره ؛ دختری که هنوز

بچه هست و چیزی از ازدواج نمیدونه میگن عقد شده ی پسر عموش هست و وقتی بزرگ شد باید به این ازدواج تن بده وگرنه خون به پا میشه ؛

فک میکنم کمتر کسی سریال شهرزاد رو ندیده باشه ؛ توی فیلم حرف اول و اخر رو بزرگ آقا میزد و کسی نمیتونست نظری بده حتی شهرزاد تنها به دلیل ترس

بهرحال موارد اینجوری الانم توی جامعه دیده میشه و این صد درصد غلطه

چون همونطور که توی پست قبلی گفتم خوش بختی چیزی نیس که دیگران بتونن به شما به زور هدیه کنن حالا هر کسی میخاد باشه و منظور منم همین بود که گفتم این عادت های قدیمی منسوخ شده

کلیت حرفای من این بود

صحبت هایی که توسط استارتر گفته شد بیشتر این موارد رو توی ذهن آدم تدایی میکنه و هیچ ارتباطی با خواستگاری رفتن دختر ها نداره ما هم چنین حرفی نزدیم
متاسفانه گاهی وقت ها افراد سعی میکنن بهره برداری هایی که به نفع شون هست
از کامنت ها داشته باشن حتی به قیمت کشیدن بحث به بیراهه ها

پاینده باشید

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نام خداوندی که همه هستی ام از آن اوست
با توجه به تشکری که از یک پست کردم ......لاجرم بایستی این پست را نیز می زدم ......چرا که تشکر بنده صرفا من باب تائید کلی پست بود نه جز به جز محتویات آن ......
اولا به نظر بنده خرده گرفتن به استارتر تاپیک بی انصافی است .....چرا که ایشون این مطلب را حداقل 5 الی 6 ماه پیش اگر اشتباه نکرده باشم قرار داده اند .....و حال با نیت مشاوره دادن یا مشاوره خواستن سوالی را مطرح کرده اند که معمول و فاقد هرگونه عیب و ایرادی است .......مشاهده می شود ابتدای امر هم به قول برخی آقایون اگر انحرافی در موضوع بوجود آمده باشد......از پست 17 شروع آن است.......البته از نظر بنده انحراف نیست .....بلکه یک نقد و دیدگاه است و قابل بررسی ......گرچه بنده نیز با زننده این پست کاملا مخالفم و با استارتر موافق
حق انتخاب اینکه با چه کسی اول انجام میشود محل بحث است .......نه دوم و سوم و چهارم!!!!!!

نکته بعد اینکه برخی گفتند از اول بحثشان خواستگاری نبود ......خب ما خوشحالیم که اگر نبود صریح و شفاف نماینده شان گفت و از طرفی هم خوشحالیم که دید آقایان به هر دلیلی تغییر کرد
و مورد آخر .......فرموده شد در دانشگاه!!!!!!!
این حضرات باز هم دچار اشتباه شده اند ..........دختر پدر و مادر دارد و بدون اذن پدر دختر حق ازدواج با هیچ مردی را ندارد .....اینکه برخی فکر کنند خانواده هیچ است و نقشش را تقلیل دهند.... درست نیست ....خواستگار تحت هر شرایطی بایستی با اطلاع خانواده ها باشد .......وگرنه این ها میشود همان ازدواج سفید و هزار اسم مسخره دیگر که در غرب به وفور است و خانواده معنایی ندارد.....ظاهرا برخی فیلم های صدا و سیمای ما متاسفانه اثرات سواش را بیش از آنکه فکرش می کردیم گذاشته است .....نظیر فیلم بی محتوای مثلا طنز لیسانسه ها!
اما همچنین جرف از فیلم مزخرف شهرزاد به میان آمد ....متاسفانه کلی پول و سرمایه ملی صرف این فیلم شد که نه درس اخلاقی داشت و نه نکته ای ....تنها کار مفیدی که کرد یک مدت در شبکه های ماهواره ای پخش شد!...که فارغ از آنکه این فیلم مربوط به زمان شاه است ....ظاهرا برخی متوجه نشدند که این فیلم بحث قیم بودن را داشت مطرح می کرد که مثلا در یک نمونه کوچک این خان است که اجازه می دهد حتی فرزند نوکران و چاپلوسانش با چه کسی ازدواج کند یا نکند .......متاسفانه این مسئله هنوز هم در غرب وجود دارد منتها با یک اسم کثیف که یادآور دوران برده داری است!!!!!

آخرین ویرایش:

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نام خداوندی که همه هستی ام از آن اوست
با توجه به تشکری که از یک پست کردم ......لاجرم بایستی این پست را نیز می زدم ......چرا که تشکر بنده صرفا من باب تائید کلی پست بود نه جز به جز محتویات آن ......
اولا به نظر بنده خرده گرفتن به استارتر تاپیک بی انصافی است .....چرا که ایشون این مطلب را حداقل 5 الی 6 ماه پیش اگر اشتباه نکرده باشم قرار داده اند .....و حال با نیت مشاوره دادن یا مشاوره خواستن سوالی را مطرح کرده اند که معمول و فاقد هرگونه عیب و ایرادی است .......مشاهده می شود ابتدای امر هم به قول برخی آقایون اگر انحرافی در موضوع بوجود آمده باشد......از پست 17 شروع آن است.......البته از نظر بنده انحراف نیست .....بلکه یک نقد و دیدگاه است و قابل بررسی ......گرچه بنده نیز با زننده این پست کاملا مخالفم و با استارتر موافق
حق انتخاب اینکه با چه کسی اول انجام میشود محل بحث است .......نه دوم و سوم و چهارم!!!!!!

نکته بعد اینکه برخی گفتند از اول بحثشان خواستگاری نبود ......خب ما خوشحالیم که اگر نبود صریح و شفاف نماینده شان گفت و از طرفی هم خوشحالیم که دید آقایان به هر دلیلی تغییر کرد
و مورد آخر .......فرموده شد در دانشگاه!!!!!!!
این حضرات باز هم دچار اشتباه شده اند ..........دختر پدر و مادر دارد و بدون اذن پدر دختر حق ازدواج با هیچ مردی را ندارد .....اینکه برخی فکر کنند خانواده هیچ است و نقشش را تقلیل دهند.... درست نیست ....خواستگار تحت هر شرایطی بایستی با اطلاع خانواده ها باشد .......وگرنه این ها میشود همان ازدواج سفید و هزار اسم مسخره دیگر که در غرب به وفور است و خانواده معنایی ندارد.....ظاهرا برخی فیلم های صدا و سیمای ما متاسفانه اثرات سواش را بیش از آنکه فکرش می کردیم گذاشته است .....نظیر فیلم بی محتوای مثلا طنز لیسانسه ها!
اما همچنین جرف از فیلم مزخرف شهرزاد به میان آمد ....متاسفانه کلی پول و سرمایه ملی صرف این فیلم شد که نه درس اخلاقی داشت و نه نکته ای ....تنها کار مفیدی که کرد یک مدت در شبکه های ماهواره ای پخش شد!...که فارغ از آنکه این فیلم مربوط به زمان شاه است ....ظاهرا برخی متوجه نشدند که این فیلم بحث قیم بودن را داشت مطرح می کرد که مثلا در یک نمونه کوچک این خان است که اجازه می دهد حتی فرزند نوکران و چاپلوسانش با چه کسی ازدواج کند یا نکند .......متاسفانه این مسئله هنوز هم در غرب وجود دارد منتها با یک اسم کثیف که یادآور دوران برده داری است!!!!!

دوست گرامی تشکر میکنم بابت صحبت هاتون

نکته ی اول اینکه من با اصل تاپیک مشکلی ندارم اما خب توضیحاتی که داده شده

قانع کننده و کامل نیست حداقل از زمانی که من وارد بحث شدم پست ۱۷ ام رو هم نخوندم متاسفانه

شما فرض کنید حق انتخاب با شخص اول هست و بقول شما نفر اول و دوم و سوم نقشی ندارن! نقش اول خب قطعا جنس مذکر هست ما فک کنیم ایشون راضی هست

پس نفر دوم که جنس مونث هست ایا نباید نظری بدن یا انتخابی داشته باشن؟ تا حداقل جواب بله یا خیر بدن؟؟ شما که وجود نفر دوم رو نفی کردید کلا !
اولویت خواستگاری رفتن با آقایون هست خب من هم قبول دارم پس دیگه جای بحثی نیست

اما طوری مطرح شد از سوی استارتر که دوگانگی ایجاد کرد
اینکه در مورد آشنایی در دانشگاه نظر میدید قابل احترام هست نکته ای که من اشاره کردم ازدواج سفید نیست اینکه گفتم بستگی به طرفین داره این نکته رو گوشزد میکنه که آیا این ها به درد هم میخورن ؟ تفاهم دارند؟ از نظر خانوادگی بهم میخورن؟ میتونن شریک مناسبی برای هم باشن یا خیر؟ و.....

خب وقتی این دو جوان مشکلی نداشتن مساله رو به خانواده ها ارجاع میدن! و به قول شما اذن پدر و بقیه مسائلی که گفتید من هم اخر پاراگراف اشاره کردم که برمیگرده به طرفین داستان و البته خانواده ها ،
پیشنهاد میکنم اون خط رو چندین و چند بار بخونید! سانسور نفرمایید خواهشن

من هم منکر نقش خانواده نیستم !

اینطور که شما میفرمایید میشه همون ازدواج سفید ؛ خیلی قبل تر ها ازین که شما در موضوعات مشاوره ازدواج کامنت بدین من هروقت اینجا بودم مخالفت خودم رو با این پدیده ی به قول شما کثیف اعلام میکردم

و اما در مورد سریال شهرزاد من سعی کردم یک مثال از ازدواج اجباری بزنم نه صرفا نقد فیلم

بعضی از مسائل نظیر ازدواج اجباری در همه ی ادوار وجود داره ربطی هم به زمان شاه یا زمان حال وجود نداره! بله ما توی فامیل خودمون هم داریم ازین ازدواج های اجباری که مثال زدم من به یک موضوع خاصی که مد نظرم بود رو گفتم اما شما دارید فیلم رو نقد میکنید

در صمن صرف اینکه ازم من خوشتون نمیاد یا حالا هر دلیلی نمی تونید من و غرب زده تلقی کنید یا سعی کنید در نظر دیگران منو این گونه جلوه بدید

برقرار باشید

آخرین ویرایش:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز

قانع کننده و کامل نیست حداقل از زمانی که من وارد بحث شدم پست ۱۷ ام رو هم نخوندم متاسفانه

شما فرض کنید حق انتخاب با شخص اول هست و بقول شما نفر اول و دوم و سوم نقشی ندارن! نقش اول خب قطعا جنس مذکر هست ما فک کنیم ایشون راضی هست

پس نفر دوم که جنس مونث هست ایا نباید نظری بدن یا انتخابی داشته باشن؟ تا حداقل جواب بله یا خیر بدن؟؟ شما که وجود نفر دوم رو نفی کردید کلا !

اینکه در مورد آشنایی در دانشگاه نظر میدید قابل احترام هست نکته ای که من اشاره کردم ازدواج سفید نیست اینکه گفتم بستگی به طرفین داره این نکته رو گوشزد میکنه که آیا این ها به درد هم میخورن ؟ تفاهم دارند؟ از نظر خانوادگی بهم میخورن؟ میتونن شریک مناسبی برای هم باشن یا خیر؟ و.....

خب وقتی این دو جوان مشکلی نداشتن مساله رو به خانواده ها ارجاع میدن! و به قول شما اذن پدر و بقیه مسائلی که گفتید من هم اخر پاراگراف اشاره کردم که برمیگرده به طرفین داستان و البته خانواده ها ،

اینطور که شما میفرمایید میشه همون ازدواج سفید ؛ خیلی قبل تر ها ازین که شما در موضوعات مشاوره ازدواج کامنت بدین من هروقت اینجا بودم مخالفت خودم رو با این پدیده ی به قول شما کثیف اعلام میکردم

و اما در مورد سریال شهرزاد من سعی کردم یک مثال از ازدواج اجباری بزنم نه صرفا نقد فیلم

بعضی از مسائل نظیر ازدواج اجباری در همه ی ادوار وجود داره ربطی هم به زمان شاه یا زمان حال وجود نداره! بله ما توی فامیل خودمون هم داریم ازین ازدواج های اجباری که مثال زدم من به یک موضوع خاصی که مد نظرم بود رو گفتم اما شما دارید فیلم رو نقد میکنید

در صمن صرف اینکه ازم من خوشتون نمیاد یا حالا هر دلیلی نمی تونید من و غرب زده تلقی کنید یا سعی کنید در نظر دیگران منو این گونه جلوه بدید

برقرار باشید

سلام علیکم..........اول اینکه بنا بر کمبود وقت فرصت کافی در حال حاضر برای پاسخ به نوشته شما ندارم ولیکن بنا بر ادب حتما حال که پست گذاشته ایم پاسخ مطلب شما را خواهم داد گرچه نقطه نظرات مشترک در این جستار زیاد می بینم .......اما در قبال خط آخر .......خوشبختانه بنا بر دستور صریح قرآن آدمی کینه جو و کینه ورز نیستم ....و حتی از دشمنم هم بدم نمیاد .....مورد دیگر اینکه بحث غرب زدگی در مورد شما ........بنده فکر نمی کنم در این مطلب چیزی در این باره گفته شده باشم و اگر چنین برداشتی هم سهوا پیش آمده بنده عذر می خواهم ....پاینده باشید

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در ادامه ی صحبت هام میخام سه تکته ی اساسی در مورد نظرات برخی دوستان بیان کنم ؛

1 . من چندین و چند بار بعضی از پست ها رو خوندم برای خودم اینطور تبیین کردم که منظور استارتر از انتخاب شدن خواستگاری رفتن اقا بوده که ایشون جای این دو کلمه رو باهم عوض کردن چه بسا عوض کردن کلمات معنی جمله رو به کلی عوض میکنه ! خب این خودش باعث پیچیدگی موضوع و برداشت های مختلف میشه به این دو جمله دقت کنید :

بخشش؛ لازم نیس اعدامش کنید
بخشش لازم نیس ؛ اعدامش کنید

دو جمله ی کاملا یکسان با دو معنی مختلف:gol:

2.دوستانی که اظهار میکنن خواستگاری رفتن دخترها درست نیست ماهم میگیم

حرف شما درسته چون این موضوع وجود نداره! از شما میخام چند دیقه چشماتونو ببیندین و دختری رو تصور کنید که به همراه خانواده ش گل و شیرینی به دست به خونه ی اقا پسر میرن و میگن که ما اومدیم پسرتونو به غلامی قبول کنیم :d بعد اون اقا میره چایی میاره و.... لطفا تصور کنید در ذهن انسان میتونه هر چیزی رو به تصویر بکشه نگید امکان نداره هیچ دختری خانواده دار و با اصالتی حداقل تو ایران این کارو نمیکنه من که ندیدم شاید شما دیده باشید

من فک نمیکنم این امکان داشته باشه حتی فک کردن بهش چندش آوره

من فک میکنم شما ی همچین دیدی دارید اگر بخوایم منطقی تر به قضیه نگاه کنیم

محمد اقا گفتن که مواردی دیده شده که دختر خودکشی کرده که نآشی از خواستگاری کردن دختران بوده ! من با اجازتون میخام بگم شما اشتباه میکنید
در واقع این نمیشه اسم خواستگاری روش گذاشت اینها در دام دوستی هایی گرفتار شدن که از ریشه و پایه غلط بوده و گذراست و به ازدواج ختم نمیشه

صادقانه بگم شاید نزدیک به ۸۰ % قشر پسر های ما تا بفهمن دختری بهشون علاقه داره شروع به سو استفاده ازین محبت میکنن و اصلا هم مشخص نیس پشت چهره خوبشون چی قایم کردن برای همین خب دختر خانم ها باید مراقب باشن

شاید به همین دلیل بسیاری از دخترانی که عاشق میشن همیشه اونو توی دلشون نگه میدارن و بازگو نمیکنن چون شناخت کافی از طرف مقابلشون ندارن

اما موارد خیلی کمی هم وجود داره که اول خانم ابزار علاقه شو نشون داده

و تا اخر هم پای هم موندن که به شرایط زیادی بستگی داره ؛ شاید از هزار زوج

پنج زوج یا کمتر به این صورت اشنا شدن ! اولین شرطش اینه شناخت کامل وجود داشته باشه از طرف دختر نسبت به پسر حالا این شناخت میتونه از راههایی به دست بیاد و دو طرف با حجب و حیا باشن که گرفتار سو استفاده ها نشن
درک و فهم یک پسر و انسان بودنش واقعا میتونه به این مسائله کمک کنه ظرفیت بالایی رو از جانب یک پسر میطلبه که چطور با داستان کنار بیاد واسه همینم هست که من میگم شناخت طرفین از هم باید زیاد باشه و خانواده ها در درجه ی دوم هستن که فک میکنن من طرفدار ازدواج سفیدم! اگه شناخت کافی نباشه خب مشخصه خانواده هم وارد ماجرا و اذن پدر دخیل نخواهد شد
خب مشخصه که هر کسی این شرایط رو نداره ؛ حتی پسر باید در چنین شرایطی خودش به خواستگاری دختر اقدام کنه نه اینکه اون خانم برای خواستگاری اقدام کنه!
حتی باید طوری وانمود کنه که ابتدا خودش به اون خانم علاقه پیدا کرده تا به خانم ضربه ی روحی وارد نشه در نهایت وقتی وارد زندگی شدن این یک راز میان آن دو خواهد ماند
خب به خاطر شرایط خاصی که داره میتونیم اون رو یک ازدواج کمییاب بنامیم

این رو هم نمیشه خواستگاری کردن خانم ها نامید صد در صد .

3 . برام جای سواله که ما چرا فک میکنیم تمام غرب در فساد کامل و انحطاط غرق شده البته این تفکر درستی هست اما خب نه بطور کامل در خارج از ایران هم ازدواج با موافقت کامل خانواده ها صورت میگیره که این نشانه ی پایبندی به ارزش ها یا مقید نبودن به اون صورت میگیره

آخرین ویرایش:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز

.....................................................................
برقرار باشید
سلام علیکم .........ببینید برادر گرامی ما دو حق انتخاب داریم ........حق انتخاب کردن و حق انتخاب شدن ........مثال می زنم شما یک لیستی رو در اختیارتون میزارن برای انتخاب واحد در دانشگاه .......شما فلان درس رو انتخاب می کنید .....یک موقع هست به عنوان مثال ترم اول فلان واحد درس رو برای شما انتخاب می کنند .....این جا شما حق انتخاب ندارید .......ولیکن می توانید در مقابل این انتخاب شدن مقاومت کنید .......می تونید این درس رو حذف کنید ......یا خب طبق چارت عمل کنید ........از نظر بنده انتخاب با اجبار متفاوت است

اگر بنده درست متوجه شده باشم شما میفرمائید بدون نظارت خانواده دختر و پسر با یکدیگر معاشرت داشته باشند .......فالوده و بستنی ای هم با هم بخورند.....احتمالا مسافرتی هم بروند و یکدیگر رو محک بزنند و اون وقت اگر دیدند برای یکدیگر مناسب هستند .......خانواده را در جریان بگذارند!!!
خب اگر بحث را درست متوجه شده باشم خب این چه فرقی با حذف خانواده دارد؟......آن زمان که یقینا احساسات به جای عقل بر دو جوان غلبه کرده و اگر اتفاقات ناگوار رخ ندهد خوشبینانه .....خانواده ها را نیز در آمپاس قرار دهند!!!!!
مثالی که شما زدید از نظر بنده صحیح نبود .......شاید اگر پدرسالار را مثال می زدید بنده با شما در این باره نیز موافق بودم ......ولیکن چیزی که شهرزاد نشان داد دقیقا مربوط به فرهنگ غرب و چیزی خارج از کشور ماست .......خب در این دوره ها بود که خان و خان زاده ایجاد شد ......اما بحث پدر سالار کاملا متفاوت است......
سایر موارد دیدگاه مشترک داشتیم و به طبع نیاز به پاسخ هم نداشت....

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
در ادامه ی صحبت هام میخام سه تکته ی اساسی در مورد نظرات برخی دوستان بیان کنم ؛

1 . من چندین و چند بار بعضی از پست ها رو خوندم برای خودم اینطور تبیین کردم که منظور استارتر از انتخاب شدن خواستگاری رفتن اقا بوده که ایشون جای این دو کلمه رو باهم عوض کردن چه بسا عوض کردن کلمات معنی جمله رو به کلی عوض میکنه ! خب این خودش باعث پیچیدگی موضوع و برداشت های مختلف میشه به این دو جمله دقت کنید :

بخشش؛ لازم نیس اعدامش کنید
بخشش لازم نیس ؛ اعدامش کنید

دو جمله ی کاملا یکسان با دو معنی مختلف:gol:

2.دوستانی که اظهار میکنن خواستگاری رفتن دخترها درست نیست ماهم میگیم

حرف شما درسته چون این موضوع وجود نداره! از شما میخام چند دیقه چشماتونو ببیندین و دختری رو تصور کنید که به همراه خانواده ش گل و شیرینی به دست به خونه ی اقا پسر میرن و میگن که ما اومدیم پسرتونو به غلامی قبول کنیم :d بعد اون اقا میره چایی میاره و.... لطفا تصور کنید در ذهن انسان میتونه هر چیزی رو به تصویر بکشه نگید امکان نداره هیچ دختری خانواده دار و با اصالتی حداقل تو ایران این کارو نمیکنه من که ندیدم شاید شما دیده باشید

من فک نمیکنم این امکان داشته باشه حتی فک کردن بهش چندش آوره

من فک میکنم شما ی همچین دیدی دارید اگر بخوایم منطقی تر به قضیه نگاه کنیم

محمد اقا گفتن که مواردی دیده شده که دختر خودکشی کرده که نآشی از خواستگاری کردن دختران بوده ! من با اجازتون میخام بگم شما اشتباه میکنید
در واقع این نمیشه اسم خواستگاری روش گذاشت اینها در دام دوستی هایی گرفتار شدن که از ریشه و پایه غلط بوده و گذراست و به ازدواج ختم نمیشه

صادقانه بگم شاید نزدیک به ۸۰ % قشر پسر های ما تا بفهمن دختری بهشون علاقه داره شروع به سو استفاده ازین محبت میکنن و اصلا هم مشخص نیس پشت چهره خوبشون چی قایم کردن برای همین خب دختر خانم ها باید مراقب باشن

شاید به همین دلیل بسیاری از دخترانی که عاشق میشن همیشه اونو توی دلشون نگه میدارن و بازگو نمیکنن چون شناخت کافی از طرف مقابلشون ندارن

اما موارد خیلی کمی هم وجود داره که اول خانم ابزار علاقه شو نشون داده

و تا اخر هم پای هم موندن که به شرایط زیادی بستگی داره ؛ شاید از هزار زوج

پنج زوج یا کمتر به این صورت اشنا شدن ! اولین شرطش اینه شناخت کامل وجود داشته باشه از طرف دختر نسبت به پسر حالا این شناخت میتونه از راههایی به دست بیاد و دو طرف با حجب و حیا باشن که گرفتار سو استفاده ها نشن
درک و فهم یک پسر و انسان بودنش واقعا میتونه به این مسائله کمک کنه ظرفیت بالایی رو از جانب یک پسر میطلبه که چطور با داستان کنار بیاد واسه همینم هست که من میگم شناخت طرفین از هم باید زیاد باشه و خانواده ها در درجه ی دوم هستن که فک میکنن من طرفدار ازدواج سفیدم! اگه شناخت کافی نباشه خب مشخصه خانواده هم وارد ماجرا و اذن پدر دخیل نخواهد شد
خب مشخصه که هر کسی این شرایط رو نداره ؛ حتی پسر باید در چنین شرایطی خودش به خواستگاری دختر اقدام کنه نه اینکه اون خانم برای خواستگاری اقدام کنه!
حتی باید طوری وانمود کنه که ابتدا خودش به اون خانم علاقه پیدا کرده تا به خانم ضربه ی روحی وارد نشه در نهایت وقتی وارد زندگی شدن این یک راز میان آن دو خواهد ماند
خب به خاطر شرایط خاصی که داره میتونیم اون رو یک ازدواج کمییاب بنامیم

این رو هم نمیشه خواستگاری کردن خانم ها نامید صد در صد .

3 . برام جای سواله که ما چرا فک میکنیم تمام غرب در فساد کامل و انحطاط غرق شده البته این تفکر درستی هست اما خب نه بطور کامل در خارج از ایران هم ازدواج با موافقت کامل خانواده ها صورت میگیره که این نشانه ی پایبندی به ارزش ها یا مقید نبودن به اون صورت میگیره
به نظر بنده گرچه می شد کلمات بهتری به کار برد .....ولی کلام ایشون با پست اولی که گذاشته اند آن چنان نیست که قابل تفسیر باشد و به کل یک مفهوم را می رساند!!!!
در برخی کشورهای پرجمعیت چنین آمارهایی هست .......در ایران ما نیز هست .......منتها به قول شما درست ترش ابراز علاقه نشان دادن خانم به صورت مستفیم و کلامی است .......مواردی از این دست در کشور خود ما هم بوده که مرد پاسخ نه داده و اون دختر دست به خودکشی زده .....خوشبختانه بنا بر قالب فرهنگی اعتقادی ما .....دختران این سرزمین دارای غرور هستند در این مسائل که این غرور خیلی هم خوبه و ما به اون میگیم داشتن عفاف و پاک دامنی ...قانون خلقت ، جمال و غرور و بي نيازي را در جانب زن ، و نيازمندي و طلب و عشق و تغزل را در جانب مرد قرار داده است . ضعف زن‏ در مقابل نيرومندي بدن با همین موارد تعدیل شده..برخلاف چیزی که فرهنگ غرب تبلیغ میکنه و مدام سعی بر اون داره که غرور رو برای مرد خوب تعریف کند .........نیازمندی را از جانب زن نشان دهد و ........

یک نکته ای در قبال این جمله شما بگم .......و اون اینکه ما دو تعریف از حیا داریم .......حیا عاقلانه و احمقانه!!!......حیایی که این دختر پسری رو دوست داره و بهش نمیگه این خوب است ......ولیکن اینکه فردی در سن ازدواج باشد و عاشق یک نفر شده باشه و خجالت بکشه اون رومطرح میکنه این از نظر من غیر عاقلانه است......دختر بایستی با مادر خود در این باره حتما صحبت کند ......به هر حال با واسطه .....یا از پیدا کردن فامیل مشترک میشود فهمید که آن آقا پسر هم عاشق این خانم هست یا خیر و شرایط رو طوری ایجاد کرد که اون پسر کم و بیش متوجه بشود!!!!!......اما نه از سوی خود اون دختر خانم

شما صد سال کنار هم باشید!!!!......نظارتی وجود نداشته باشد ......شناختی یافت نخواهد شد ........چه بسا مواردی پیش آمده که طرف چند سال با یک پسر بوده .......فکر میکرده این پسر چه وضعیت مالی و تحصیلی که داره ......در شرایطی که همه این ها دروغ و سرابی بیش نبوده ......بعد مدتی هم اون دختر رو دور زده و افسردگی برای اون عاشق سینه سوخته مانده!!!!!!!

بله...........ما این جا صفر و صدی صحبت نمی کنیم........ممکنه موارد استثنا هم باشد .......مثلا دختر و پسری که به خاطر رنگ کفش هاشون عاشق یکدیگر شدند و هنوز هم دارند خوشبخت زندگی مشترکشون رو پیش می برند!!!!!!

اما در قبال فرهنگ غرب .......خب به این دلیل که با عینیت همراه است .....در بیشتر ازدواج ها در غرب دو طرف وقتی همه قول و قرارهاشون رو گذاشتند .....آن وقت خانواده رو در جریان می گذارند ......البته این فرهنگی است که در غرب به دلیل تبلیغات گسترده حاکمیت آن ها عمومیت دارد ......مطمئنا موارد نقض نیز وجود دارد........بنده یک جا گفتم برخی خانواده های غربی به مراتب بهتر از ما ایرانیان فرهنگ دینی و ایرانی ما را اجرا می کنند ......منتها نمی دانند که این همان اسلام است

آخرین ویرایش:

*محیا*

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
سلام
ما همیشه بر اساس تجربیات و تعصبات خودمون قضاوت می کنیم
فارغ از اینکه علم و دانش ما برای نظر دادن توی خیلی از موارد کافی نیست

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
محممد آقای گرامی سعی میکنم جواب پست های شما رو در یک پست خلاصه کنم

اول اینکه ممنون از مثالی که زدید من هم در جواب خودم سعی کردم تفاوت اجبار و اختیار رو بیان کنم

نکته ی بعدی اینکه من نمیدونم شما چرا اینقد مقرضانه با مسائل برخورد میکنید

شناخت از طرفین ممکنه با صحبت کردن، شناخت ارزش های دو طرف شناخت علایق همدیگه شناخت مسایل و شرایط هم شرایط خانوادگی و میزان تعهدی که دو طرف نسبت به یکدیگر دارن؛ هم کفو بودن و سایر مسائلی که میتونه وجود داشته باشه به صورت محدود در محل کار دانشگاه باشه من حرفی از مسافرت رفتن دو نفره نزدم گاهی ممکنه طرفین فامیل باشن یا دوست خانوادگی باشن که در این صورت شناخت بیشتری از هم دارن
اونطوری که شما میفرمایید خب مشخصه در این بین نقش خانواده ها رو نمیشه انکار کرد اما من ازین جهت میگم نقش خانواده ها کمتره که بالخره زندگی دو طرف به طور صد در صد دست خانواده ها نیست چون خانواده ها که نمیخان باهم زندگی کنن همینطور بعد از ازدواج ؛خانواده ها دخالت بکنن در زندگی زوجین به طوری که زندگی اونا خراب میشه و میشن آلت دست خانواده هاشون

نکته ی سوم؛ شما گفتین که علت خودکشی دختر به علت نه گفتن پسر است!

من نمیدونم به این حرف شما بخندم یا گریه کنم واقعن ! :d ظاهرا خیلی در جریان مسائل روز جامعه ی ما نیستین یا اینکه برداشت اشتباهی ازین قضیه کردید ؛ واقعن چه دلیلی داره بخاطر نه گفتن ی دختر خودکشی کنه؟ بنظر من که خیلی احمقانه ست که صرفا بخاطر شنیدن یک جواب نه ی دختر خودکشی کنه! اصولا عشق یک طرفه کار احمقانه ای هست چه از طرف پسر باشه چ دختر چون این علاقه وجود خارجی نداره و براساس ساخته ی ذهن ادم هست

یک داستان واقعی که خودم دیدم رو براتون بگم در دوران دانشگاهم یک خانمی رو میشناختم که از هم کلاسی هام بود یک روز در محوطه ایشون رو دیدم که ازم اجازه ی صحبت در مورد موضوعی ازم خواست در خلال صحبت هاش متوجه شدم ایشون به یکی از دوست های نزدیکم علاقه داره و ازم خواستن که با این فرد حرف بزنم و مساله رو بهش بگم اولش ی کمی تعجب کردم که چرا از منو برای اینکار انتخاب کرده؟ گفت خب با توجه به شناختی از شخصیت شما امانت داری و رابطه ی نزدیک تون با این فرد دارم؛ به هر جهت من هم قبول کردم یک قدم مثبت در این راستا بردارم ؛ چند روزی رو با دوستم صحبت کردم دوستم جوابش منفی بود اصرار کردم بیشتر فکر کنه و‌‌‌... اما قبول نکرد و من بالخره مجبور شدم با خانوم صحبت کنم و بهشون اطلاع دادم اوایل کمی سخت بود ولی بهرحال بعدا با واقعیت کنار اومد تا وقتی که دانشگام هم تموم شد ایشون صحیح و سالم میدیدم و مشکلی پیش نیومد براشون! الان و دیگه اطلاعی ندارم
خودکشی کردن میتونه به دلایل دیگه ای باشه که متاسفانه اینجا نمیشه در موردشون بحث کرد!

این مورد رو بخاطر این اینجا بیان کردم چون کسی اینجا آن دو جوان را نمیشناسد

نکته ی آخر : در مورد سریال شهرزاد درست میفرمایید اون مسائله با ازدواج های پدر سالاری و گاها مادر سالاری در ازدواج فرق میکنه لیکن اون تنها مثالی بود که موقه ی تشریح ازدواج اجباری یادم اومد که اون هم نوعی از اجبار و عدم اختیار بود؛ عذر بنده رو بپذیرید

فک میکنم حضور من در اینجا در همینجا تموم میشه آنچه که نیاز بود رو خدمت شما و سایر دوستان بیان کردم

پاینده باشید

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
محممد آقای گرامی سعی میکنم جواب پست های شما رو در یک پست خلاصه کنم

اول اینکه ممنون از مثالی که زدید من هم در جواب خودم سعی کردم تفاوت اجبار و اختیار رو بیان کنم

نکته ی بعدی اینکه من نمیدونم شما چرا اینقد مقرضانه با مسائل برخورد میکنید

شناخت از طرفین ممکنه با صحبت کردن، شناخت ارزش های دو طرف شناخت علایق همدیگه شناخت مسایل و شرایط هم شرایط خانوادگی و میزان تعهدی که دو طرف نسبت به یکدیگر دارن؛ هم کفو بودن و سایر مسائلی که میتونه وجود داشته باشه به صورت محدود در محل کار دانشگاه باشه من حرفی از مسافرت رفتن دو نفره نزدم گاهی ممکنه طرفین فامیل باشن یا دوست خانوادگی باشن که در این صورت شناخت بیشتری از هم دارن
اونطوری که شما میفرمایید خب مشخصه در این بین نقش خانواده ها رو نمیشه انکار کرد اما من ازین جهت میگم نقش خانواده ها کمتره که بالخره زندگی دو طرف به طور صد در صد دست خانواده ها نیست چون خانواده ها که نمیخان باهم زندگی کنن همینطور بعد از ازدواج ؛خانواده ها دخالت بکنن در زندگی زوجین به طوری که زندگی اونا خراب میشه و میشن آلت دست خانواده هاشون

نکته ی سوم؛ شما گفتین که علت خودکشی دختر به علت نه گفتن پسر است!

من نمیدونم به این حرف شما بخندم یا گریه کنم واقعن ! :d ظاهرا خیلی در جریان مسائل روز جامعه ی ما نیستین یا اینکه برداشت اشتباهی ازین قضیه کردید ؛ واقعن چه دلیلی داره بخاطر نه گفتن ی دختر خودکشی کنه؟ بنظر من که خیلی احمقانه ست که صرفا بخاطر شنیدن یک جواب نه ی دختر خودکشی کنه! اصولا عشق یک طرفه کار احمقانه ای هست چه از طرف پسر باشه چ دختر چون این علاقه وجود خارجی نداره و براساس ساخته ی ذهن ادم هست

یک داستان واقعی که خودم دیدم رو براتون بگم در دوران دانشگاهم یک خانمی رو میشناختم که از هم کلاسی هام بود یک روز در محوطه ایشون رو دیدم که ازم اجازه ی صحبت در مورد موضوعی ازم خواست در خلال صحبت هاش متوجه شدم ایشون به یکی از دوست های نزدیکم علاقه داره و ازم خواستن که با این فرد حرف بزنم و مساله رو بهش بگم اولش ی کمی تعجب کردم که چرا از منو برای اینکار انتخاب کرده؟ گفت خب با توجه به شناختی از شخصیت شما امانت داری و رابطه ی نزدیک تون با این فرد دارم؛ به هر جهت من هم قبول کردم یک قدم مثبت در این راستا بردارم ؛ چند روزی رو با دوستم صحبت کردم دوستم جوابش منفی بود اصرار کردم بیشتر فکر کنه و‌‌‌... اما قبول نکرد و من بالخره مجبور شدم با خانوم صحبت کنم و بهشون اطلاع دادم اوایل کمی سخت بود ولی بهرحال بعدا با واقعیت کنار اومد تا وقتی که دانشگام هم تموم شد ایشون صحیح و سالم میدیدم و مشکلی پیش نیومد براشون! الان و دیگه اطلاعی ندارم
خودکشی کردن میتونه به دلایل دیگه ای باشه که متاسفانه اینجا نمیشه در موردشون بحث کرد!

این مورد رو بخاطر این اینجا بیان کردم چون کسی اینجا آن دو جوان را نمیشناسد

نکته ی آخر : در مورد سریال شهرزاد درست میفرمایید اون مسائله با ازدواج های پدر سالاری و گاها مادر سالاری در ازدواج فرق میکنه لیکن اون تنها مثالی بود که موقه ی تشریح ازدواج اجباری یادم اومد که اون هم نوعی از اجبار و عدم اختیار بود؛ عذر بنده رو بپذیرید

فک میکنم حضور من در اینجا در همینجا تموم میشه آنچه که نیاز بود رو خدمت شما و سایر دوستان بیان کردم

پاینده باشید

بله شناخت خوب است ......ولیکن تحت نظارت ...........هر آن ممکنه در محلی که نظارت نباشد برای دختر و پسر مشکل ایجاد گردد .........وقتی یک نظارتی از بالا هر دو طذف احساس کنند این مسائل به مراتب کمتر خواهد شد

بنده گفتم خودکشی در برخی از کشورهای پرجمعیت بین زنان آمار بالایی داره و یکی از عمده ترین دلایل خواستگاری دختر از پسر و جواب نه شنیدن است
شما برادر گرامی ........از جنبه یک پسر داری به قضیه نگاه می کنی ......جنس دختر یعنی احساس و خیلی زود می شکنه ......البته به طبع مثال نقض هم وجود داره ها!!!!......مثلا این خانم ها که میشن کشتی گیر!.......یا در وزنه برداری! فعالیت می کنند
ولیکن ما داریم درباره عمومی صحبت می کنیم
نقش خانواده در چه قبل ازدواج و بعد ازدواج غیر قابل کتمان و نقش بسیار مهمی است ..........وقتی ما می گیم خانواده به طبع منظوربهترین دوستان و دلسوزان ما پدر و مادر هستند

بله در محیطی مثل دانشگاه و محیط کار امکان خطر کمتر است ........بله اینکه دوست فامیلی باشند پدر و مادرهایشان .......یا اینکه خودشون نسبت فامیلی داشته باشند خیلی هم خوب!
بنده حرفاز مسافرت زدم چرا که دوست گرامی ........تنها جایی که افراد واقعیت خودشون رو حتی شده یک ذره بروز می دهند مسافرت است .......مسافرت فامیلی خیلی هم خوب است!!
به غیر آن مطمئن باشید دختر و پسر صرفا برای یکدیگر در حال نقش بازی هستند برای بدست آوردن چیزی که می خواهند و خود واقعی بروز نمی کند

خب اینکه شما می خواهید گریه کنید یا بخندید تصمیم با خودتون هست .........اما من نه گریه می کنم و نه می خندم ......البته به حال اون دختر گریه می کنم

[h=3]- سقوط به دره سرانجام عشق نافرجام دختر جوان - جام نیوز[/h]
دختر جوانی به خاطر شنیدن پاسخ منفی از پسر مورد علاقه‌اش خود را از بالای دره‌ای در جاده چالوس به پائین پرت کرد.

در روز 9 شهریور سال گذشته زن و شوهری با مراجعه به کلانتری 150 تهرانسر به مأموران اعلام کردند که دخترشان به نام مرجان 35 ساله از خانه خارج و دیگر باز نگشته است.
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع فقدان افراد و به دستور شعبه پنجم دادیاری دادسرای امور جنایی تهران، پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
با ارجاع پرونده به اداره یازدهم پلیس آگاهی، کارآگاهان در تحقیقاتشان اطلاع پیدا کردند که دختر جوان از چند سال پیش با جوانی به نام یاسر 32 ساله آشنا شده و بنا بر اظهارات دوستانش وی به آن‌ها عنوان داشته که قصد ازدواج با یاسر را دارد.

با شناسایی یاسر به عنوان نزدیک ترین فرد به فقدانی، یاسر در چندین نوبت به اداره یازدهم دعوت اما در تحقیقات اولیه منکر هرگونه اطلاع از سرنوشت فقدانی شد.
یاسر در پاسخ به سؤال کارآگاهان در خصوص نحوه آشنایی خود با فقدانی نیز به کارآگاهان گفت: در حدود چهار سال پیش، در اتوبان ستاری در حال تردد بودم که متوجه شدم یک دستگاه خودرو 206 و به رانندگی یک خانم جوان دچار نقص فنی شده است، با توجه به آشنایی با مکانیکی ماشین، به قصد کمک توقف کرده و پس از گذشت حدوداً یک ساعت موفق به برطرف کردن نقص فنی خودرو 206 شدم.
از آن زمان بود که آشنایی من و مرجان آغاز و به تدریج بیشتر شد به گونه‌ای که پس از گذشت مدتی، پدر و مادر مرجان نیز در جریان آشنایی من با دخترشان قرار گرفتند.

تحقیقات پلیسی جهت بررسی صحت اظهارات یاسر در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت؛ با توجه به اقدامات پلیسی گسترده صورت گرفته و نهایتاً استخراج برخی تناقضات از اظهارات یاسر در طی چندین نوبت تحقیقات، هماهنگی های قضایی انجام و سرانجام وی دستگیر شد.

یاسر پس از دستگیری و در تحقیقات اولیه، همچنان منکرِ اطلاع از سرنوشت مرجان شد اما زمانیکه با دلایل غیر قابل انکار از سوی کارآگاهان روبرو شد، لب به بیان حقیقت گشود و در اظهارات اولیه مدعی شد که مرجان در چندین نوبت پیشنهاد ازدواج آن دو را مطرح کرده اما یاسر مخالف این ازدواج بوده است.

یاسر در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: به همراه مرجان به سمت جاده چالوس رفتیم؛ در حدود 20 کیلومتر پس از شهر کرج، مرجان مجدداً پیشنهادش درباره ازدواج را مطرح و من نیز همچون دفعات گذشته دلایل خود مبنی بر سن بیشتر وی و موارد دیگر را به عنوان دلایل مخالفت خود با پیشنهاد ازدواج مطرح کردم.

زمانیکه با اصرار مرجان روبرو شدم، اینبار مخالفت خود را به گونه‌ای نشان دادم تا مرجان همه چیز را درباره ازدواجمان تمام شده بداند.
یاسر در خصوص نحوه مرگ مرجان، به کارآگاهان گفت: پس از طی مسافتی کوتاه، مرجان از من درخواست توقف ماشین را کرد و من نیز در کنار جاده توقف کردم اما ناگهان وی خود را از بالای دره به پایین پرتاب کرد.
بسیار ترسیده بودم و هوا نیز تاریک شده بود، کاری از دستم بر نمی آمد،‌ تصمیم گرفتم تا به تهران برگشته و در این رابطه با کسی صحبت نکنم اما سرانجام دستگیر شدم.
با توجه به اعترافات یاسر، کارآگاهان به اوایل جاده چالوس ـ در نزدیکی سد امیرکبیر ـ مراجعه و در بررسی‌های میدانی اطلاع پیدا کردند که جسد فقدانی در حاشیه رودخانه و توسط اهالی روستای خوزنکلا کشف و به کلانتری روستا اطلاع داده شده است.
سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، در ادامه اعلام این خبر با اشاره به شناسایی جسد از سوی خانواده فقدانی، گفت: با توجه به کشف جسد فقدانی و همچنین اظهارات متهم پرونده مبنی بر عدم ارتکاب جنایت، پرونده با موضوع فوت مشکوک تشکیل و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.
این یک نمونه کوچک در ایران ما و از این موارد در روزنامه حوادث بسیار است البته خوشبختانه کمتر از سایر کشورها ......در ضمن این جا نقش خانواده کامل حذف نشده بوده .......ظاهرا خانواده ای بوده که دوستی دختر و پسر بدون محرمیت را پذیرفته می دانسته اند و همچین اجازه ای داده اند!!!!......حالا این دختر از نظر شما دیوانه بوده؟........نه برادر جان ..........شکست غرور یک دختر بر اون اثرات سوئی داره .....حالا اینکه خود اون دختر دست به این کار بزنه معلومه چه بلایی سرش میاد ......یکیافسرده میشه تا مدت ها ......یکی هم در نهایت به خودکشی منجر می شود

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
شناختی که من از پسرا دارم.عموما برای ازدواج دنبال یه مورد جذابن.جذابیت برای اپسرای مختلف متفاوته.اما عموما از دخترای سنگین، سخت دست یافتنی، با اخلاق و خوش برخورد خوششون میاد.

برخلاف تصور عموم دخترا که فکر میکنن صرف آرایش وزیبایی ظاهری، میشه پسرا رو جذب کرد، زیبایی و جلوه گری ظاهری، بیشتر بعد هوس آلود و لذت طلبی برای پسرا داره تا کاندید شدن برای مورد مناسب ازدواج.شاید با عرض معذرت برای ... از همچین دخترایی خوششون بیاد که میاد اما برای ازدواج، نه!

چون در مجموع پسرا ذهن محاسبه گرتری نسبت به دخترا دارن.راحتتر میتونن پروژه ای با اطرافیانشون رفتار کنن.بر خلاف دخترا که عموما احساساتشون غالب بر عقلانیتشون میشه و کاملا ناشی از ماهیت وجودیشونه.(اصلا هم بد نیست.چرا که اگه اینجوری نباشن، هیچوقت نمیتونن مادر شن و مادری کنن)

به همین دلیل در مجموع دخترایی که؛ ماهیت زنانشون سختتر دست یافتنیه، موفقیت های فردی بیشتری دارن، اخلاق رو در ارتباطاتشون در نظر میگیرن و با هر پسری خیلی زود و راحت قاطی نمیشن، بدون خودکشی در آرایشو لباسای تحریک کننده در عین حال آراستگی و وقار ظاهریشونم حفظ میکنن

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
و باز هم یک تاپیک بی فایده ی دیگه، با تعصبات وصف نشدنی و بی نتیجه.........
http://www.www.iran-eng.ir/visitormessage.php?do=message
اگر مشکل و یا موردی دارید میتونید پست ها ی بنده و یا باقی کاربر ها را مشاهده نکنید.

یاد بگیرید که هر فردی اجازه داره هر طور که میخواد فکر کنه
.
.
.
این یکی از جملات گوهر بار شما جناب مدیر به بنده بود ........همین رو تقدیم خودتون می کنم ........پایدار باشید

نازنین فاطیما

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بنده به عنوان یه خانم به کل عنوان تاپیک روقبول ندارم هرچندکه میدونم منظور جلیله خانم عزیزم ازمطرح کردن این موضوع با عنوان مغایرت داره.

هرانسانی برای اینکه با یه نفرهمراه بشه اون هم توی سفرزندگی ملاکهای خاص خودش روداره چه آقا وچه خانم.پس نمیشه گفت که صرفا آقایون انتخاب کننده هستندوخانمها انتخاب شونده.

درسته که حالا بنابه دلایلی هم دراسلام وهم دراخلاق وعرف آقایون قدم اول رو برای انتخاب برمیدارن اما با این کارخودشون رووارد مرحله ی انتخاب توسط خانم می کنند وگرنه اسمش خواستگاری نمیشددیگه.

وهمین واردشدن توی این مرحله است که جرات میخواد چیزی که متاسفانه توی جامعه ی امروز کم رنگ شده وآ.............................................................................

حالا اسمشو خودآقایون انتخاب کنن وکمی روش فکرکنن به نظرم بهتره................................................

اینجاست که انتقادی سخت باید باشه به .........................................که چرا اکثرغریب به اتفاق با اعتمادبه نفس بالا از این مرحله جهش دارن وسرشون گرم شده به جاهایی که نباید.

همه رو دعوت میکنم به تفکر،تفکر،تفکر.................

پایدارباشید.

ALIREZA.F.1988

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بنده به عنوان یه خانم به کل عنوان تاپیک روقبول ندارم هرچندکه میدونم منظور جلیله خانم عزیزم ازمطرح کردن این موضوع با عنوان مغایرت داره.

هرانسانی برای اینکه با یه نفرهمراه بشه اون هم توی سفرزندگی ملاکهای خاص خودش روداره چه آقا وچه خانم.پس نمیشه گفت که صرفا آقایون انتخاب کننده هستندوخانمها انتخاب شونده.

درسته که حالا بنابه دلایلی هم دراسلام وهم دراخلاق وعرف آقایون قدم اول رو برای انتخاب برمیدارن اما با این کارخودشون رووارد مرحله ی انتخاب توسط خانم می کنند وگرنه اسمش خواستگاری نمیشددیگه.

وهمین واردشدن توی این مرحله است که جرات میخواد چیزی که متاسفانه توی جامعه ی امروز کم رنگ شده وآ.............................................................................

حالا اسمشو خودآقایون انتخاب کنن وکمی روش فکرکنن به نظرم بهتره................................................

اینجاست که انتقادی سخت باید باشه به .........................................که چرا اکثرغریب به اتفاق با اعتمادبه نفس بالا از این مرحله جهش دارن وسرشون گرم شده به جاهایی که نباید.

همه رو دعوت میکنم به تفکر،تفکر،تفکر.................

پایدارباشید.

این نقطه چین ها را پر کن ببینیم چی میشه
من که نتونستم عبارتی جاشون بزارم ، خیلی سخته

جلیله عزیزتون درست عنوان کردن و منظورشون اینه اگر پسری بخواد دختری را برای ازدواج انتخاب کند چه ویژگیهایی را در نظر میگیرد
ایشون کاری به خواستگاری ، پسر پیش قدم شدن یا دختر و .... ندارن بلکه فقط ملاکهای یه پسر را میخوان بدونن

منم که ملاکهامو واضح و دوشن گفتم(تو صفحه دوم ، دوازدهمین پاسخ ها به این تاپیک ، برو ببین و نظرتا بگو)

zahra mohsenian

کاربر بیش فعال
حالا دو روزه نبودم باشگاه وارد فاز ازدواج شده:D
جواب سوال رو نمیدونم ولی این روزا زیاد میشنوم دختر پولدار باشه همه چی حله:confused:

ولی هرکی یه ملاکی داره مهم هم کفو بودنه:smile:

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اجازه بدین دوستان منظورم خیلی واضح بود :
ببینید من به عنوان یه دختر هیچ وقت برای جلب توجه یک پسر کاری رو انجام نمیدهم، سعی میکنم خودم باشم ، هیچ وقتم تیپ جکس نمیزنم ، البته تا حالا از کسی خوشم نیومده ..
بهرحال تا جایی که خودمو شناختم اینجوری بوده .
میگن عشقو نباید گدایی کرد بی ارزش میشه .
جامعه ما و فرهنگ ما اینه که دختر ابتدا انتخاب میشه و بعدمراحل بعدی اینو که همه قبول دارین درسته ؟:surprised:
خب من گفتم چه چیزی باعث میشه که یک دختر انتخاب بشه ؟ :)

آخرین ویرایش:

نازنین فاطیما

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این نقطه چین ها را پر کن ببینیم چی میشه
من که نتونستم عبارتی جاشون بزارم ، خیلی سخته

جلیله عزیزتون درست عنوان کردن و منظورشون اینه اگر پسری بخواد دختری را برای ازدواج انتخاب کند چه ویژگیهایی را در نظر میگیرد
ایشون کاری به خواستگاری ، پسر پیش قدم شدن یا دختر و .... ندارن بلکه فقط ملاکهای یه پسر را میخوان بدونن

منم که ملاکهامو واضح و دوشن گفتم(تو صفحه دوم ، دوازدهمین پاسخ ها به این تاپیک ، برو ببین و نظرتا بگو)

پس صفرمیگیری.
انشا =0

جمله نویسی = 0
شما لطف فرمودین .....................................................:)باش تا صبح دولتت بدمد.توی پست بعدی جواب دارم برات داداش گل.:smile:

آخرین ویرایش:

نازنین فاطیما

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
1- زیبا باشه
2- جذاب باشه
3- خوش تیپ باشه
4- خوشگل باشه
5- خوش اندام باشه
6- خوش اخلاق باشه
7- حافظ کل قران باشه

به به چه ملاکهای خداپسندانه وهمه پسندی.
خوب با این تفاسیری که شما فرمودید من چندمورد سراغ دارم.فقط میمونه اینکه شما شرایط خانوادگی وتحصیلی واخلاقی و....خودتون رو همین جا توی تاپیک بزارید ومن هم با خونواده ی اون دخترخانم درمیون بزارم ونتیجه رو بدون کم وکاست وجانبداری ودرکمال صداقت و.......همین جا وتوی همین تاپیک بزارم.

البته درصورت تمایل:smile::smile:;)

نازنین فاطیما

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اجازه بدین دوستان منظورم خیلی واضح بود :
ببینید من به عنوان یه دختر هیچ وقت برای جلب توجه یک پسر کاری رو انجام نمیدهم، سعی میکنم خودم باشم ، هیچ وقتم تیپ جکس نمیزنم ، البته تا حالا از کسی خوشم نیومده ..
بهرحال تا جایی که خودمو شناختم اینجوری بوده .
میگن عشقو نباید گدایی کرد بی ارزش میشه .
جامعه ما و فرهنگ ما اینه که دختر ابتدا انتخاب میشه و بعدمراحل بعدی اینو که همه قبول دارین درسته ؟:surprised:
خب من گفتم چه چیزی باعث میشه که یک دختر انتخاب بشه ؟ :)

حالاشد.خوب عزیزدلم ازهمون اول این دوسه خط روالبته بدون ویرایش :smile:ضمیمه میکردی تا داد ملت مونث درنیاد;);););););)

نازنین فاطیما

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه بخوام از ملاک های ازدواج موفق بگم خب ملاک های زیادی هست

اول از همه بنظر من نجابت هس چه دختر و چه پسر ولی خب برای دخترا بیشتر

به چشم میاد دوم اخلاق و تعامل دو طرف هس که چطوری باهم برخورد میکنن و

اینکه چطور مسائل زندگی برخورد میکنن فارغ از اختلافات و مشکلات زیبایی اگه باشه بدون اخلاق و تفاهم ارزشی نداره ... خانواده ها هم خیلی مهم هستن که راضی باشن اما نه به اندازه دو طرف مورد دیدم دو طرف راضی به ازدواجن ولی خانواده ای بخاطر ی سری سنت های غلط مانع میشه خب این درست نیس

مورد بعدی که خیلی مهمه برای ازدواج پول هست به اندازه ی داشته باشی که مقابل شریک زندگیت شرمنده نباشی و زندگی خوبی داشته باشی حالا من به عنوان پسر دارم میگم ....

وفاداری هم بنظرم خیلی با ارزش و خوب هس و باید بین طرفین موجود باشه

زندگی بدون اعتماد متقابل و وفا داری هیچی نمیارزه و پوچ میشه

تنها چیزی که بی اهمیت هست صبحت های اطرافیان و برخی از فامیل میتونه

باشه چون این زندگی شماست و هیچکسی نمیتونه جای شما باشه ( منظورم خانواده نیس)

خدابهت رحم کرد داداش که دوطرفه گفتی و گرنه .............................................................:smile::smile:

اگه شما هم دوست داشتین میتونید ملاکهاتون رو به کمال برسونید.موردی نداره:)بازم دارم تو چنته............................

نازنین فاطیما

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
[FONT=&quot]حالااین پست ها که جهت مزاح بود.اما چه خوب هست که یه لحظه خودمون رو همیشه وتوی همه ی حالات بزاریم جای طرف مقابل وهمیشه قیافه ی حق به جانب نداشته باشیم.[/FONT]
[FONT=&quot]ملاک ومعیارهرکسی برای ازدواج وهرانتخاب دیگه ای که پای یک انسان در میان هست اگر دروهله ی اول انسانیت وتقوااون هم نه این معنی تقوایی که درعرف ماست بلکه تقوای واقعی وخوف ورجای ازخدا باشه هیچ وقت وهیچ وقت زیان وضرری توش نیست .چون کسی که خودش رو درمحضر خدا ببینه هیچ وقت به خودش اجازه نمیده که ..................................................
وکسی که رضایخدا براش مهم نباشه رضای ماکه اصلا براش مهم نخواهد بود.
پایدار باشید.
[/FONT]

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خدابهت رحم کرد داداش که دوطرفه گفتی و گرنه .............................................................:smile::smile:

اگه شما هم دوست داشتین میتونید ملاکهاتون رو به کمال برسونید.موردی نداره:)بازم دارم تو چنته............................

بله خب دو طرف به یه اندازه مهم هستن وگرنه زندگی مشترک معنایی نداره : )

من در مقابل شما تسلیم :دی چی تو چنته قایم کردین :d

ALIREZA.F.1988

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به به چه ملاکهای خداپسندانه وهمه پسندی.
خوب با این تفاسیری که شما فرمودید من چندمورد سراغ دارم.فقط میمونه اینکه شما شرایط خانوادگی وتحصیلی واخلاقی و....خودتون رو همین جا توی تاپیک بزارید ومن هم با خونواده ی اون دخترخانم درمیون بزارم ونتیجه رو بدون کم وکاست وجانبداری ودرکمال صداقت و.......همین جا وتوی همین تاپیک بزارم.

البته درصورت تمایل:smile::smile:;)

تو مطمئنی کسی با این خصوصیات و ویژگیهای مهم سراغ داری؟؟؟
بیشتر فکر کن؟ شاید اشتباهی خوندی؟ من بعید میدونم کسی باشه ها:biggrin:

خانواده عالی
تحصیلات عالی
اخلاق عالی
هر چیزی که فکر کنی در موردد من عالی هستش
موردتو بگو تا شاید سبب خیر بشی:smile:

نازنین فاطیما

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بله خب دو طرف به یه اندازه مهم هستن وگرنه زندگی مشترک معنایی نداره : )

من در مقابل شما تسلیم :دی چی تو چنته قایم کردین :d

;);););););););););););)

دیگه حالا :smile: ملاکهاتون روارتقا میدادید رو میکردم اونم ازنوع خوبش خخخخخخخ.فعلا نظرتون رو به پروژه ی در حال انجام وبهره برداری اون جلب میکنم.:biggrin::biggrin:

نازنین فاطیما

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تو مطمئنی کسی با این خصوصیات و ویژگیهای مهم سراغ داری؟؟؟
بیشتر فکر کن؟ شاید اشتباهی خوندی؟ من بعید میدونم کسی باشه ها:biggrin:

خانواده عالی
تحصیلات عالی
اخلاق عالی
هر چیزی که فکر کنی در موردد من عالی هستش
موردتو بگو تا شاید سبب خیر بشی:smile:

اصلاوابدا یه درصد هم شک ندارم .شما نگران پیدا کردن دخترخانم با این ویژگیهانباش اونش با من .بقیه ماجرا رو دریاب :):):):):)

میگن کلاغه به بچش میگه قربون دست وپای بلوریت بشم مادررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررر مثال جنابعالییست درباره ی خودت.

تا عالی رو چی معنا کنیم.اونا باید بگن عالی هستی یانه...........................

خیلی واضح وروشن تمام مشخصاتت رو ریز به ریز بگو تا به موردم بگم .زوووووووووووووووووووووووود بلکه مسبب خیر شدم:biggrin: