مشاوره کنکور کارشناسی ارشد مدیریت

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
سلام دوستان رشته من صنایع بود حالا بخاطر بعضی از مسائل دارم مدیریت صنعتی می خونم
من چند جا تحقیق کردم این کتابا بدک نیست

تئوری مدریت :
1-تئوری مدریت مهدی الوانی
2- اصول مبانی مدریت علی رضائیان

اقتصاد خرد و کلان
فقط مخسن نظری خلاصه درس و تست

تحقیق هم مهرگان بخونید خوبه

amin.ir

کاربر فعال
سلام
آقاي امين، براي مديريت اجرايي ، ميشه پيام عمومي بزارين من هم استفاده كنم؟ممنونم.

سلام امیرجان
اون دوستمون تو پیام خصوصی هم پرسیده بود برای همین پیام خصوصی زدم براشون
اگه سوال خاصی دارن بفرمایید در خدمتم

masoodjoon009

عضو جدید
ممنون
در مورد ریاضی و آمار و زبان هم یه سری منابع خوب معرفی کنید لطفا...

archaeologist201

عضو جدید
رفرنس اصلی کتاب gmat دو تا کتاب به نام هایkaplan gmat , the official guide for gmat review ) است که سوالات gmat سالهای گذشته بیشتر از این دو رفرنس می آد. کتاب gmat صداقت فر قدیمی شده و از طرفی مشکل gmat ایران الان کمبود بانک تست است که این کتاب این مشکل و نمی تونه حل کنه. یک کتاب gmat وارد بازار شده به نام حسین نامی. می تونم با توجه به مطالعاتی که داشتم ادعا کنم بهترین کتاب gmat است. اول اینکه 2000 تست داره پس مشکل کمبود تست تو ایران را حل کرده. دوم اینکه موارد امتحانی را به صورت سلیس و ساده درس داده. بنابراین داوطلبان به جای اینکه دو تا از رفرنس های اصلی gmat را بخونن می تونن مجموع آنها را به زبان فارسی ساده و سلیس تو این کتاب داشته باشن. در ضمن کتاب دکتری آمادگی تحصیلی دکتری هم تقریباً شبیه این نوشته شده فقط تو اون کتاب تست های دکتری هم جواب داده شده.
هر چی سوال در مورد gmat داشتید می تونید ازم بپرسید خوشحال می شم بتونم جواب بدم.

masoodjoon009

عضو جدید
بین این دو تا کدوم بهتره؟

بین این دو تا کدوم بهتره؟

[FONT=&quot]بین این دو تا کتاب تئوریهای مدیریت کدوم رو پیشنهاد میکنید؟

1- مدیریت عمومی[/FONT][FONT=&quot]
مهدی الوانی
نشر نی

2-مبانی سازمان و مدیریت
علی رضائیان
انتشارات سمت[/FONT]

masoodjoon009

عضو جدید
بین این دو تا کتاب تئوریهای مدیریت کدوم رو پیشنهاد میکنید؟

1- مدیریت عمومی
مهدی الوانی
نشر نی

2-مبانی سازمان و مدیریت
علی رضائیان
انتشارات سمت​

linux_0011

عضو جدید

1- مدیریت عمومی
مهدی الوانی
نشر نی

2-مبانی سازمان و مدیریت
علی رضائیان
انتشارات سمت​

اگه واسه کنکور میخونید که علاوه بر اینکه هر دو رو باید بخونید چند تای دیگه هم هست.ولی من خودم تئوریهای ماهان رو خوندم .خلاصه 5 تا کتاب.خوبه
موفق باشین

دل سنگ

عضو جدید

1- مدیریت عمومی
مهدی الوانی
نشر نی

2-مبانی سازمان و مدیریت
علی رضائیان
انتشارات سمت                         ​
2تاش از منابع مهم هست واسه ارشد 
2تاش باهم باید خونده بشه تا بتونی تئوریهای مدیریتو درصد خوب بزنی
موفق باشی

amin.ir

کاربر فعال

1- مدیریت عمومی
مهدی الوانی
نشر نی

2-مبانی سازمان و مدیریت
علی رضائیان
انتشارات سمت​

استاد الوانی از نظر علمی خیلی بالاتر از رضاییان هست ولی به علت کهولت سن و بیماری و ... دیگه سوال طرح نمیکنه بیشتر سالها رضاییان جز طراحان سوال هست
ولی در کل اگر جزوه تئوری مدیریت ماهان رو بخونی همه کتابها رو پوشش میده و خیلی خوبه

majid_danger_b

عضو جدید
مدیریت اجرایی یا مدیریت بازرگانی؟

مدیریت اجرایی یا مدیریت بازرگانی؟

سلام دوستان
من رشته کارشناسیم مترجمی زبانه ولی دیگه علاقه ندارم تو ارشد ادامش یدم. قصد دارم مدیریت شرکت کنم ولی نمیدونم بین اجرایی(emba) و بازرگانی کدوم رو انتخاب کنم. از لحاظ بازار کار کدومشون بهتره؟ بعضی از دوستان میگن اجرایی برای کسی بهتره که شاغله. ایا این صحت داره؟ دوستان لطفا راهنمایی کنید واقعا حیاتیه.
ممنون

amin.ir

کاربر فعال
سلام دوستان
من رشته کارشناسیم مترجمی زبانه ولی دیگه علاقه ندارم تو ارشد ادامش یدم. قصد دارم مدیریت شرکت کنم ولی نمیدونم بین اجرایی(emba) و بازرگانی کدوم رو انتخاب کنم. از لحاظ بازار کار کدومشون بهتره؟ بعضی از دوستان میگن اجرایی برای کسی بهتره که شاغله. ایا این صحت داره؟ دوستان لطفا راهنمایی کنید واقعا حیاتیه.
ممنون

سلام اجرایی حیطه کاری گسترده تری داره ولی بازرگانی تخصصی تره یعنی اگرشما مثلا فقط میخای تو زمینه بازاریابی کارکنی بازرگانی با این گرایش رو بخون ولی اگر میخای حیطه کاری گسترده تری داشته باشی اجرایی بهتره....... خلاصه بگم اگه اجرایی بخونی میتونی علاوه بر شغلهای مرتبط با مدیریت بازرگانی بری تو یه اداره دولتی یا شرکت خصوصی یا هر جایی کار کنی

آخرین ویرایش توسط مدیر:

majid_danger_b

عضو جدید
سلام اجرایی حیطه کاری گسترده تری داره ولی بازرگانی تخصصی تره یعنی اگرشما مثلا فقط میخای تو زمینه بازاریابی کارکنی بازرگانی با این گرایش رو بخون ولی اگر میخای حیطه کاری گسترده تری داشته باشی اجرایی بهتره....... خلاصه بگم اگه اجرایی بخونی میتونی علاوه بر شغلهای مرتبط با مدیریت بازرگانی بری تو یه اداره دولتی یا شرکت خصوصی یا هر جایی کار کنی
سلام دوست عزیز. ممنون از راهنمایی شما. میخواستم بدونم اگه من اجرایی شرکت کنم و با توجه به اینکه من شاغل نیستم، شغل مناسب پیدا میشه؟
-شما چی؟ زمینه کاریتون چیه؟

apadana34

عضو جدید
دوست عزیز میتونم رشته لیسانس، سن و تجربتون رو بدونم؟
ببینید خوب طبیعیه که تو رشته مدیریت خبری از فیزیک نیست تو هیچ گرایشی
اگه علاقه دارین میتونین برین برق بخونین (البته از نظر سنگینی قابل قیاس نیستن)
مثلا من اینطوری بگم بهتون که من تقریبا 1/3 وقتی که برای ترم 3 لیسانس برق میزاشتم برای فوق هر ترم فوق لیسانس مدیریت اجرایی تو علامه گذاشتم با معدل بالا مدرکمو گرفتم
اگه واقعا علاقه داری میتونی بری فنی بخونی ولی برای کسی که علوم انسانی خونده فوق العاده سخته بره مثلا برق بخونه
اما اگه تو رشته های مدیریت میخاین با ریاضی سرکار داشته باشین و در عین حال بازار خوبی داشته باشه مالی رشته خوبیه

واقعیت اینکه که من علاقه ام به دروس علوم تجربی است و به رشته های برق - مکانیک - رباتیک - کامپیوتر- فیزیک علاقه دارم اما یه واقعیت دیگه اینه
که من لیسانس مدیریت دارم و ادامه تحصیل در این رشته ها برام ریسک پذیر است و واقعیت سوم اینه که من یه جوان بیست ساله نیستم که ماجراجویی
کنم . مجبورم هر انتخابی می کنم اشتغالش را هم در نظر بگیرم. بنابراین خسته شدم از بس فکر کردم . اگه برم سراغ دروس مدیریت مثل مالی انوقت علاقه ام را چه کار کنم و اگه بخوام برم سراغ این رشته ها سن و شغلم را چه کار کنم . همینطور ماندم.
یه سوال رشته مدیریت مالی مثل رشته حسابداری با حساب و کتاب سرو کار داره یعنی مثل ان حسابداری می کنه . چون به شدت از حسابداری متفرم و تجربه این کار را دارم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

farshadiv

عضو جدید
رشته ارشد مدیریت بازرگانی موسسه عالی پژوهش مدیریت و برنامه ریزی - کسی این موسسه رو می شناسه؟

رشته ارشد مدیریت بازرگانی موسسه عالی پژوهش مدیریت و برنامه ریزی - کسی این موسسه رو می شناسه؟

لطفا راهنمایی کنید:
لیسانس صنایع-قبولی ارشد در رشته مدیریت بازرگانی دانشگاه آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی ( روزانه) چه طور است؟

در مقابل ارشد مهندسی صنایع سیستم بهره وری - پیام نور تهران
هر دو رو قبول شدم کدوم بهتره؟

amin.ir

کاربر فعال
سلام دوست عزیز. ممنون از راهنمایی شما. میخواستم بدونم اگه من اجرایی شرکت کنم و با توجه به اینکه من شاغل نیستم، شغل مناسب پیدا میشه؟
-شما چی؟ زمینه کاریتون چیه؟
ببینید برای هیچ رشته ای تضمینی وجود نداره
ولی به جرات میتونم بگم برای اجرایی خیلی بیشتر از رشته های دیگه کار هست چون میتونید تو هر زمینه مدیریت و هر سازمانی تقریبا کارکنین
من تو مدیریت گرایشم مدیریت استراتژِیک هست

majid_danger_b

عضو جدید
ببینید برای هیچ رشته ای تضمینی وجود نداره
ولی به جرات میتونم بگم برای اجرایی خیلی بیشتر از رشته های دیگه کار هست چون میتونید تو هر زمینه مدیریت و هر سازمانی تقریبا کارکنین
من تو مدیریت گرایشم مدیریت استراتژِیک هست
ممنون از راهنماییتون. میخواستم بدونم emba یا همون مهندسی مدیریت اجرایی به اندازه mba زمینه شغلی داره؟ اخه خودتون میدونید وقت گذاشتن روی یه رشته باید با فکر کردن صحیح همراه باشه.

amin.ir

کاربر فعال
ممنون از راهنماییتون. میخواستم بدونم emba یا همون مهندسی مدیریت اجرایی به اندازه mba زمینه شغلی داره؟ اخه خودتون میدونید وقت گذاشتن روی یه رشته باید با فکر کردن صحیح همراه باشه.

دوست عزیز emba مهندسی مدیریت اجرایی نیست بلکه مدیریت اجرایی است اون مهندسی رو از کجا اوردین شما؟(البته شنیدم یه رشته جدید لیسانسه)
emba یک رشته مدیریتی هست که فلسفه وجودیش اموزش دانش و مهارتهای مدیریت به افراد مدیری هست که از دانش مدیریت برخوردا نیستند ولی در کل دنیا یکی از مطرح ترین رشته هاست و بسیار پر هزینه و کاربردی
در ایران شما بدون اینکه مدیر باشی و تجربه ای داشته باشی میتونی این رشته رو بخونی و نیاز به تجربه نداره فعلا(قبلا برای قبولی باید چندسال تجربه میداشتی ولی الان لازم نیست)
از نظر کیفیت کاری و پیدا کردن شغل هیچ تفاوتی با mba نداره و در واقع همون رشتس حتی برخی استادای بازرگانی و مردم عادی و مدیران خیلی از شرکتها و .... نمیدونن که مدیریت اجرایی با mba دو رشته است
محتوای درسهاش هم خیلی بهم شبیه
و شما با خوندن مدیریت اجرایی میتونی تو همه زمینه های مدیریت فعالیت کنی و کار کنی

آخرین ویرایش توسط مدیر:

majid_danger_b

عضو جدید
دوست عزیز emba مهندسی مدیریت اجرایی نیست بلکه مدیریت اجرایی است اون مهندسی رو از کجا اوردین شما؟(البته شنیدم یه رشته جدید لیسانسه)
emba یک رشته مدیریتی هست که فلسفه وجودیش اموزش دانش و مهارتهای مدیریت به افراد مدیری هست که از دانش مدیریت برخوردا نیستند ولی در کل دنیا یکی از مطرح ترین رشته هاست و بسیار پر هزینه و کاربردی
در ایران شما بدون اینکه مدیر باشی و تجربه ای داشته باشی میتونی این رشته رو بخونی و نیاز به تجربه نداره فعلا(قبلا برای قبولی باید چندسال تجربه میداشتی ولی الان لازم نیست)
از نظر کیفیت کاری و پیدا کردن شغل هیچ تفاوتی با mba نداره و در واقع همون رشتس حتی برخی استادای بازرگانی و مردم عادی و مدیران خیلی از شرکتها و .... نمیدونن که مدیریت اجرایی با mba دو رشته است
محتوای درسهاش هم خیلی بهم شبیه
و شما با خوندن مدیریت اجرایی میتونی تو همه زمینه های مدیریت فعالیت کنی و کار کنی
شرمنده که این همه سوال میکنم. راستش رو بخوای من ریاضیاتم ضعیفه آخه خیلی وقته ریاضی کار نکردم. به نظر شما اگه یه سال وقت بزارم روی ریاضی میتونم mba قبول بشم؟ و اینکه emba مثل mba گرایشهای مختلفی داره؟
.

amin.ir

کاربر فعال
شرمنده که این همه سوال میکنم. راستش رو بخوای من ریاضیاتم ضعیفه آخه خیلی وقته ریاضی کار نکردم. به نظر شما اگه یه سال وقت بزارم روی ریاضی میتونم mba قبول بشم؟ و اینکه emba مثل mba گرایشهای مختلفی داره؟
.
خواهش میکنم دوست عزیز
mba سه گرایش داره
1-مدیریت اجرایی
2-مدیریت شهری
3-mba
رقابت در mba بخاطر اینکه جوانان کنکوری(!) تصور بهتری ازش دارن بیشار از اجرایی هست و دروس امتحانیش هم متفاوته
خلاصه بکم رقایت توش سنگین تره
بستگی به خودت داره که چقدربخونی و هوشت در چه حد باشه ولی اگه بخای یه دانشگاه خوب قبول شی باید درصدات بالا باشه و اگه ریاضیت ضعیفه و زبانتم خیلی قوی نیست دورشو خط بکش!
چون کسانی که mba و اجرایی قبول میشن(یه دانشگاه خوب) باید درصداشون رو بالا بزنن چون رقابت خیلی سنگینه حالا دروس هر کدومو نگاه کن ببن کدوم رشته شانس قبولیت بیشتره
mba: زبان، ریاضی،gmat
اجرایی: زبان،تئوری مدیریت، gmat دانش مسایل روز، فارسی

majid_danger_b

عضو جدید
خواهش میکنم دوست عزیز
mba سه گرایش داره
1-مدیریت اجرایی
2-مدیریت شهری
3-mba
رقابت در mba بخاطر اینکه جوانان کنکوری(!) تصور بهتری ازش دارن بیشار از اجرایی هست و دروس امتحانیش هم متفاوته
خلاصه بکم رقایت توش سنگین تره
بستگی به خودت داره که چقدربخونی و هوشت در چه حد باشه ولی اگه بخای یه دانشگاه خوب قبول شی باید درصدات بالا باشه و اگه ریاضیت ضعیفه و زبانتم خیلی قوی نیست دورشو خط بکش!
چون کسانی که mba و اجرایی قبول میشن(یه دانشگاه خوب) باید درصداشون رو بالا بزنن چون رقابت خیلی سنگینه حالا دروس هر کدومو نگاه کن ببن کدوم رشته شانس قبولیت بیشتره
mba: زبان، ریاضی،gmat
اجرایی: زبان،تئوری مدیریت، gmat دانش مسایل روز، فارسی
ممنون. راستش زبانم قویه یعنی با مطالعه میتونم درصد بالایی بزنم. شما واسه ریاضی چه کتابهایی رو توصیه میکنید؟ منظورم اینه کتابی که بتونم باهاش ریاضیم رو تقویت کنم(واسه شروع کار)

marde javan

عضو جدید
مدیریت MBA در ارشد

مدیریت MBA در ارشد

با سلام دوستان گرامی
من دانشجوی ترم اول کارشناسی ناپیوسته(مهندسی)الکترونیک دانشگاه ازاد هستم و خرداد 1392 فارغ التحصیل می شوم اما برای ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد, مدیریت mba را در نظر دارم البته گرایش کنترل را هم در نظر دارم اما واقعا فکر میکنم زیاد حوصله مسائل ریاضی را نداشته باشم و از یک سو نمیدانم که کدام یک از این دو رشته درآمد خوبی دارد؟ یا بازار کار خوبی دارد و اینکه کدام یک سنگین تر هستند؟ آیا اگر از الان تا 2 سال برای مدیریت mba بخوانم آیا احتمال اینکه رتبه تک رقمی بیاورم هست؟ هرچه اطلاعات در این زمینه دارید بگویید و مرا راهنمایی کنید.
با تشکر

amin.ir

کاربر فعال
با سلام دوستان گرامی
من دانشجوی ترم اول کارشناسی ناپیوسته(مهندسی)الکترونیک دانشگاه ازاد هستم و خرداد 1392 فارغ التحصیل می شوم اما برای ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد, مدیریت mba را در نظر دارم البته گرایش کنترل را هم در نظر دارم اما واقعا فکر میکنم زیاد حوصله مسائل ریاضی را نداشته باشم و از یک سو نمیدانم که کدام یک از این دو رشته درآمد خوبی دارد؟ یا بازار کار خوبی دارد و اینکه کدام یک سنگین تر هستند؟ آیا اگر از الان تا 2 سال برای مدیریت mba بخوانم آیا احتمال اینکه رتبه تک رقمی بیاورم هست؟ هرچه اطلاعات در این زمینه دارید بگویید و مرا راهنمایی کنید.
با تشکر

باسلام
1-درسنگین تر بودن رشته برق که اصلا بحثی نیست!
2-درامد بستکی به حرفه شما داره مهندسای برقی هستن که درامدهای چندمیلیونی دارن مهندسان برقی هم هستند که ماهی 700 تومن حقوق میگیرن
بستگی به استعداد و علاقه شما داره که فکر میکنید تو زمینه برق موفق ترین یا مدیریت
3-زمان 2 سال برای کنکور mba فوق العاده زیاده و از الان نباید برای کنکور بخونید چون اخر سر میبرید و دم کنکور خسته میشید ولی میتونید مقالات یا کتب در این زمینه مطالعه کنید تا با این رشته بیشتر اشنا بشین و تو انتخابتون هم کمک میکنه
رتبه تک رقمی گرفتن علاوه بر داشتن هوش بالا، پشتکار بالا و خوب تست زدن به شانس هم بستگی داره و کسی نمیتونه با اطمینان بگه رتبم تک رقمی میشه (حالا چرا رتبه یه رقمی میخاین؟ معمولا رتبه های یه رقمی mba شاگرده اولهای شریف هستن منظورم اینه رقابت سنگینه)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

marde javan

عضو جدید
باسلام
1-درسنگین تر بودن رشته برق که اصلا بحثی نیست!
2-درامد بستکی به حرفه شما داره مهندسای برقی هستن که درامدهای چندمیلیونی دارن مهندسان برقی هم هستند که ماهی 700 تومن حقوق میگیرن
بستگی به استعداد و علاقه شما داره که فکر میکنید تو زمینه برق موفق ترین یا مدیریت
3-زمان 2 سال برای کنکور mba فوق العاده زیاده و از الان نباید برای کنکور بخونید چون اخر سر میبرید و دم کنکور خسته میشید ولی میتونید مقالات یا کتب در این زمینه مطالعه کنید تا با این رشته بیشتر اشنا بشین و تو انتخابتون هم کمک میکنه
رتبه تک رقمی گرفتن علاوه بر داشتن هوش بالا، پشتکار بالا و خوب تست زدن به شانس هم بستگی داره و کسی نمیتونه با اطمینان بگه رتبم تک رقمی میشه (حالا چرا رتبه یه رقمی میخاین؟ معمولا رتبه های یه رقمی mba شاگرده اولهای شریف هستن منظورم اینه رقابت سنگینه)

ممنون, تک رقمی را بخاطر آن گفتم که دانشگاه صنعتی شریف را بیاورم, آخه نگرانم که روزانه را باید حتما بیاورم.
اما مسئله دیگر اینکه آیا میتوانم در یک سال هم کنکور مدیریت MBA را بدهم و هم کنکور ارشد کنترل؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

amin.ir

کاربر فعال
ممنون, تک رقمی را بخاطر آن گفتم که دانشگاه صنعتی شریف را بیاورم, آخه نگرانم که روزانه را باید حتما بیاورم.
اما مسئله دیگر اینکه آیا میتوانم در یک سال هم کنکور مدیریت MBA را بدهم و هم کنکور ارشد کنترل؟

3سال پیش که من امتحان دادم شریف 50 تا روزانه و 50 تا شبانه میگرفت حالا احتمالا بیشتر هم شده
بله میتونید هردو رو امتحان بدید چون رشته کمکی محسوب میشه(محسوب میشد)
حالا برا اطمینان دفترچه سازمان سنچش رو دانلود کنین ببینید هنوز هم این رشته ستاره دار هست یانه
ولی در کل توصیه میکنم یکی از این دو رشته رو امتحان بدید چون هر دو سنگینن و اگه هردوشو امتحان بدید مطمان باشین(تاکید میکنم مطمان باشید) هیچ کدوم رو قبول نمیشین و فرصت سوزی کردین

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Motahare89

عضو جدید
کاربر ممتاز
MBAخودش اندازه دو تا کارشناسی ارشد زمان بر و وقت گیره بهتره اگه واقعا می خواید MBA بخونید فقط رو همین رشته تمرکز کنید.

با سلام دوستان گرامی
با تشکر

آخرین ویرایش توسط مدیر:

marde javan

عضو جدید
خب من مدیریت mba را انتخاب میکنم و همین کارشناسی الکترونیک کافیه. حالا دوستان من که در دانشگاه آزاد درس میخوانم و قابل مقایسه با دانشگاه هایی مثل تهران و ... نیست من 2 سال وقت دارم و به نظر شما میتوانم رتبه زیر 50 را بیاورم؟ باید چگونه برنامه ریزی کنم؟ چه کارهایی انجام بدم؟

TEXTIL

عضو جدید
سلام ،از میان دوستان کسی میتونه بزبان ساده (نه مثل دفترچه راهنما) بگه فرق بین مدیریت اجرایی و MBA چیه ؟
ممنون

maryam kia

عضو جدید
mba

mba

سلام خسته نباشید
راجع به mba سئوال داشتم اما نه در مورد کنکورش راجع به واحد هایی که باید پاس بشن که چه درس هایی هستن؟؟
آیا یه کارمند میتونه از پسش بر بیاد؟؟

بالا