مشاوره کنکور کارشناسی ارشد مدیریت

marde javan

عضو جدید
با سلام به دوست خوب
قبل از تصمیم گیری برای انتخاب این رشته، اگر شاغل هستید و باید هزینه زندگی را خودتان تامین کنید، حتما به این نکته فکر کنید که برای گذراندن این دوره نیاز به برنامه زمانی پیچیده و گذراندن یک زندگی سخت و پرکار دارید. درس ها به شدت وقت گیر هستند و هریک از دروس بیش از دروس کارشناسی وقت می گیرند. در نظر داشته باشید که باید زمان زیادی را در هفته برای مطالعه و انجام پروژه های درسی اختصاص دهید.
اگر زبان انگلیسی شما خوب نیست یا زبان خود را تقویت کنید و یا از خیر این دوره بگذرید چون احتمالا این رشته برای شما ساخته نشده است.
و در پایان اگر همسر و فرزند دارید مطمئن شوید می توانند با این مساله کنار بیایند که طی دو سالی که در این رشته تحصیل می کنید یا در منزل نخواهید بود و یا در ساعاتی هم که در منزل هستید به نظر می رسد که باز هم در منزل نیستید... چون زمانی برای مشارکت در زندگی نخواهید داشت.
توجه داشته باشید که رشته MBA بر خلاف سایر رشته های کارشناسی ارشد دارای 57 واحد درسی است که معادل دو دوره کارشناسی ارشد در رشته های دیگر است و باید در هر ترم 14 تا 16 واحد با این حجم را بگذرانید...
پس خوب فکر کنید...شرایط زندگی خود را در نظر بگیرید...و تلاش کنید...اگر مسیرتان را درست بروید احتمالا طی چند سال آینده مدیر ارشد یکی از سازمان های موفق کشورمان خواهید بود...

آخرین ویرایش توسط مدیر:

barande

عضو جدید
مدیریت اجرایی همان EMBA یا Executive MBA می­باشد. این دوره معمولاً برای کسانی طراحی می­شود که در حال حاضر در یک سازمان مسئوایت اجرایی به عهده دارند و یا از سالها سابقه و تجربه مدیریتی برخوردارند و قرار است در یک دوره کاملاً کاربردی و فشرده در سطوح بالاتری از مدیریت سازمان خود مشغول به فعالیت شوند.
لذا یک تفاوت مهم این دو رشته به کمتر بودن تعداد دروس و گرایشهای مدیریت اجرایی برمی­گردد. تفاوت دوم به حرفه­ای و با سابقه بودن فراگیران رشته مدیریت اجرایی بر می­گردد. رشته MBA در دانشگاههای سراسری ایران با احتساب واحدهای پیش­نیاز، بعضاً تا حدود 70 واحد درسی را در بر می­گیرد و تحصیل در این رشته گاهی 6 الی 7 ترم طول می­کشد. اما مدیریت اجرایی حداکثر حدود 45 الی 50 واحد را در بر می­گیرد و طول دوره آن حداکثر 2 سال است.
هر دو رشته ارزشمند و کاربردی هستند و این که کدام رشته بهتر است، کاملاً بستگی به شرایط فرد دارد. نکته دیگری که نباید از آن غافل شد شانس قبولی در هر یک از این رشته­ها است. برای دانشجویان و فارغ­التصیلان رشته­های فنی-مهندسی که بر زبان انگلیسی تسلط دارند، شانس قبولی در رشته MBA بالاست. اما کسانی که در ریاضی و یا زبان انگلیسی ضعف جدی دارند، شانس قبولی شان در مدیریت اجرایی بیشتر است.
یک مزیت انتخاب رشته مدیریت اجرایی آن است که داوطلبان این رشته اگر در آزمون سراسری قبول نشوند، می­توانند در آزمون دانشگاه آزاد شرکت کنند. آزمون دانشگاه آزاد و سراسری حدود 70% اشتراک دارند. اما در دانشگاه آزاد رشته MBA پذیرش نمی­شود و داوطلبان این رشته تنها شانس قبولی در دانشگاه سراسری را دارند.

من یه سوال دارم،میخوام بدونم برای دختر رشته حسابداری بهتره یا مدیریت صنعتی؟خواهش میکنم سریع جواب بدین وبه دور از تعصب رو رشته تون

رشته حسابداری بهتر...شک نکن ....من دانشجوی ارشد صنایع هستم...مدیریت صنعتی شبیه رشته ماست...خیلی مردونست...به درد دخترا نمیخوره

آخرین ویرایش توسط مدیر:

arshiad

عضو جدید
من یه سوال دارم،میخوام بدونم برای دختر رشته حسابداری بهتره یا مدیریت صنعتی؟خواهش میکنم سریع جواب بدین وبه دور از تعصب رو رشته تون

من فکر میکنم که رشته حسابداری برای شما بسیار بهتره من 10 ساله که تو صنعت کار میکنم و به عینه مشکلات زیاد خانم ها رو تو صنعت ایران دیدم صنعت ما متاسفانه هنوز به اون جایگاه نرسیده که خانم ها رو هم مانند آقایون ببینه.
مطمئن باش حسابداری خیلی بهتره

آخرین ویرایش توسط مدیر:

I am an engineer

عضو جدید
age ba in did mikhay edame bedi ,edame nadi behtare
dokhtar va peser nadare ke!

آخرین ویرایش توسط مدیر:

rahimism

عضو جدید
راهنمایی در مورد کتاب زبان برای کنکور ارشد

راهنمایی در مورد کتاب زبان برای کنکور ارشد

سلام دوستان

به نظرتون برای زبان عمومی و تخصصی کنکور کارشناسی ارشد بهترین کتاب چی هست؟

ممنون

marde javan

عضو جدید
سلام دوستان

ممنون

سلام دوست خوب
شما اول باید 504 واژه را بخوانید که کاملا ضروریه و در هر رشته ای امتحان بدهید وجود این کتاب لازم است.
شما برای چه رشته ای امتحان میدهید؟
برای مدیریت MBA :
504 واژه و essential و 1100 واژه و همچنین زبان تخصصی مدیریت آرمان اشراقی, بعد از اینها میتوانید گرامر longman را بخوانید.
میتونید بیشتر تحقیق کنید اما زبان منبع خاصی نداره و باید دایره لغات خودتون را بالا ببرید.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
سلام دوستان

ممنون

سلام

زبان تخصصی
۱- زبان تخصصی مدیریت (مقدماتی و پیشرفته) – ونوس
۲-متون تخصصی مدیریت: فریمن، استونر، گردآوری کننده: دکتر حسن اسماعیل‌پور و اشراقی
۳- سوالات کنکور سال‌‌های ۷۲ تا ۸۴
۴- زبان تخصصی مدیریت – اشراقی
۵- زبان عمومی‌(گرامر و لغت در حد متوسط) – آقای عسگری (انتشارات کانون)
۶- زبان تخصصی مدیریت – سنجش تکمیلی – افجه‌ای

منبع

-------------------------------------

زبان عمومی و تخصصی:
* زبان تخصصی مدیریت (مقدماتی و پیشرفته)- داور ونوس
* ( GMAT ) زبان تخصصی مدیریت- داور ونوس – پگاه شاپوری
* فرهنگ فراگیری دانش مدیریت- پاتریک مانتانا- سهراب خلیلی شورینی
* ۵۰۴ واژه ضروری زبان انگلیسی بهمراه ترجمه فارسی – مترجم : محمدرضا مجدی- ویراستار : علی بهرامی
* گرامر از دبیرستان تا دانشگاه- عباس فرزام
* انگلیسی برای دانشجویان رشته مدیریت دکتر مشفقی- انتشارات سمت
* English Grammer in use
* Essential words for the TOEFL Barron’s

منبع

---------------------------------------
زبان انگلیسی:
* ۵۰۴ لغت
* ۵۰۰ لغت بارنز
* سری کتاب‌های تافل بارنز و کمبریج

منبع

آخرین ویرایش توسط مدیر:

R.Rahmani

عضو جدید
R.Rahmani

R.Rahmani

سلام.حسابداري خيلي بهتره چون من مديريت صنعتي ميخونم وتوكلاسمون بيشتردخترا ازانتخاب اين رشته پشيمون هستن.بهرحال هر رشته اي روكه انتخاب كردي يبرات آرزوي موفقيت ميكنم.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

apadana34

عضو جدید
مدیریت بازرگانی یا دولتی

مدیریت بازرگانی یا دولتی

سلام . من می خوام در ارشد مدیریت دولتی یا بازرگانی شرکت کنم .مدیریت دولتی را راحتر می تونم امتحان بدم ولی برای من مهم بازار کار است که باعث می شه انتخاب رشته کنم . می خواستم بدانم تفاوت بازار کار بازرگانی خیلی با دولتی است که در این صورت باعث بشه من بازرگانی را انتخاب کنم؟

bahre

عضو جدید
با سلام
من هم شاغل هستم و هم دانشجوی ترم 3 mba و هیچ مشکلی هم ندارم.خوب زندگی یه کم سخت میشه و باید تلاش بیشتر کنی
و هر روز باید ترجمه کنی و مقاله بنویسی ولی روندش شیرینه و هر ترم 4 درس بیشتر نداریم که امتحانات بعضی هاشون هم take home.

ستایش صالحی

عضو جدید
سلام . من می خوام در ارشد مدیریت دولتی یا بازرگانی شرکت کنم .مدیریت دولتی را راحتر می تونم امتحان بدم ولی برای من مهم بازار کار است که باعث می شه انتخاب رشته کنم . می خواستم بدانم تفاوت بازار کار بازرگانی خیلی با دولتی است که در این صورت باعث بشه من بازرگانی را انتخاب کنم؟

سلام

تا اونجایی که من اطلاع دارم بازار کار بازرگانی 10 برابر بهتر از دولتیه البته اینو اساتیدگفتن ولی خوب اگه تو اینترنت هم سرچ کنید اگهی برا کار بازرگانی زیاده مخصوصا بر ا مدرک ارشد:redface: در ضمن اه مهندسی یا یه رشته دیگه هستی بازرگانی ارشد نرو ما گناه داریم:(

آخرین ویرایش توسط مدیر:

sama love

عضو جدید
salam

salam

بچه ها میشه در مورد رشته ی مدیریت و برنامه ریزی اموزشی برام توضیح بدین یکی از دوستام به این رشته علاقه مند و می خواد تغییر رشته بده

modiriyat reshte khili khobie? monteha bayad alage dashte bashid?bazare karesham khobe man ashege
reshtamam .pishnehad mikonam in reshte ri pishnehad konid

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mrt1364

عضو جدید
با سلام به دوست خوب
قبل از تصمیم گیری برای انتخاب این رشته، اگر شاغل هستید و باید هزینه زندگی را خودتان تامین کنید، حتما به این نکته فکر کنید که برای گذراندن این دوره نیاز به برنامه زمانی پیچیده و گذراندن یک زندگی سخت و پرکار دارید. درس ها به شدت وقت گیر هستند و هریک از دروس بیش از دروس کارشناسی وقت می گیرند. در نظر داشته باشید که باید زمان زیادی را در هفته برای مطالعه و انجام پروژه های درسی اختصاص دهید.
اگر زبان انگلیسی شما خوب نیست یا زبان خود را تقویت کنید و یا از خیر این دوره بگذرید چون احتمالا این رشته برای شما ساخته نشده است.
و در پایان اگر همسر و فرزند دارید مطمئن شوید می توانند با این مساله کنار بیایند که طی دو سالی که در این رشته تحصیل می کنید یا در منزل نخواهید بود و یا در ساعاتی هم که در منزل هستید به نظر می رسد که باز هم در منزل نیستید... چون زمانی برای مشارکت در زندگی نخواهید داشت.
توجه داشته باشید که رشته MBA بر خلاف سایر رشته های کارشناسی ارشد دارای 57 واحد درسی است که معادل دو دوره کارشناسی ارشد در رشته های دیگر است و باید در هر ترم 14 تا 16 واحد با این حجم را بگذرانید...
پس خوب فکر کنید...شرایط زندگی خود را در نظر بگیرید...و تلاش کنید...اگر مسیرتان را درست بروید احتمالا طی چند سال آینده مدیر ارشد یکی از سازمان های موفق کشورمان خواهید بود...

دقیقا به این نکته توجه کنید
msرو گرفتم اما دهنم سرویس شد

captain_ali

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان
من لسانسم دیریت بازرگانی هست و حالا میخام برای ارشد تو یکی از دانشگاه های اروپایی (ترجیحا اتریش) درس بخونم منتها تو انتخاب رشته موندم. من قصدم این هست که مدیر بازرگانی خارجی یه شرکت بشم، حالا سوال اینجاست که چه رشته ای رو باید بخونم. mba تو زیر شاخه هاش 2 تا رشته با نام های Master of Commerce و Master of International Business پیدا کردم البته منظور رشته اول رو نفهمیدم اما رشته دوم میگه که باید حداقل 2 سال کار تمام وقت در زمینه ای که روی مسائل بین الملل تمرکز کرده سابقه داشته باشی. حالا غیر از mba رشته ارشد تو بازرگانی سراغ دارید؟
اگر آره اسمش اصلا چیه؟
ممنون میشم منم در جریان بزارین :)
با تشکر

marde javan

عضو جدید
کارشناسی ارشد یا MBA ?

کارشناسی ارشد یا MBA ?

سلام دوستان!
من دانشجوی کارشناسی الکترونیک هستم و سال بعد بهمن ماه کنکور ارشد دارم! من هوز تردید دارم نمیدونم در ارشد کدام یک از این دو رشته را بخونم!
معیارهای من برای ادامه تحصیل اینه که آینده خوبی داشته باشه, یعنی درآمد خوبی داشته باشه! درمورد علاقه همباید بگم که من به هردو رشته علاقه دارم اما به MBA بیشتر علاقه دارم. با توجه به اینکه در ارشد کنترل ریاضی وار هست من هم زیاد حوصله محاسبات رو ندارم! هر کسی به یک چیزی علاقه دارند ولی جدا زیاد حوصله محاسبات رو هم ندارم!
در انتخاب رشته در دوران دبیرستان و وقتی وارد هنرستان شدم..........چنین تردیدی داشتم و آینده رشته را واضح نمیدیدم!
دوستان در این زمینه من را راهنمایی کنید..........خواهشا بدون دلیل درباره رشته ها حرف نزنید! بعضی ها همینطوری ممکنه بگن اون رشته اصلا آینده نداره............ اما بهتره که مقایسه ای آگاهانه داشته باشیم!
پس منتظرتونم!

ghazal1991

مدیر تالار مدیریت
مدیر تالار
سلام دوستان!
من دانشجوی کارشناسی الکترونیک هستم و سال بعد بهمن ماه کنکور ارشد دارم! من هوز تردید دارم نمیدونم در ارشد کدام یک از این دو رشته را بخونم!
معیارهای من برای ادامه تحصیل اینه که آینده خوبی داشته باشه, یعنی درآمد خوبی داشته باشه! درمورد علاقه همباید بگم که من به هردو رشته علاقه دارم اما به MBA بیشتر علاقه دارم. با توجه به اینکه در ارشد کنترل ریاضی وار هست من هم زیاد حوصله محاسبات رو ندارم! هر کسی به یک چیزی علاقه دارند ولی جدا زیاد حوصله محاسبات رو هم ندارم!
در انتخاب رشته در دوران دبیرستان و وقتی وارد هنرستان شدم..........چنین تردیدی داشتم و آینده رشته را واضح نمیدیدم!
دوستان در این زمینه من را راهنمایی کنید..........خواهشا بدون دلیل درباره رشته ها حرف نزنید! بعضی ها همینطوری ممکنه بگن اون رشته اصلا آینده نداره............ اما بهتره که مقایسه ای آگاهانه داشته باشیم!
پس منتظرتونم!

سلام.من در مورد رشته الکترونیک چیز زیادی نمیدونم.اما رشته MBA خیلی رشته خوبی هست.ولی خب یه سری شرایط خاص داره.مثلا اینکه تعداد واحد های درسی که باید تو ارشد پاس بشه بیشتر از همه رشته هاست.و زبان و هوش و استعدادم خیلی واسش مهمه.درآمدش هم خوبه.لینکای زیر رو بخونید.اطلاعات خوبی بهتون میده.موفق باشید.
http://www.farnood.com/persian/itpapers/art17.htm
http://www.modir.ir/arshad/MBA.aspx
http://mba.epage.ir/fa/module.content_Page.27.html

آخرین ویرایش:

marde javan

عضو جدید
سلام.من در مورد رشته الکترونیک چیز زیادی نمیدونم.اما رشته MBA خیلی رشته خوبی هست.ولی خب یه سری شرایط خاص داره.مثلا اینکه تعداد واحد های درسی که باید تو ارشد پاس بشه بیشتر از همه رشته هاست.و زبان و هوش و استعدادم خیلی واسش مهمه.درآمدش هم خوبه.لینکای زیر رو بخونید.اطلاعات خوبی بهتون میده.موفق باشید.
http://www.farnood.com/persian/itpapers/art17.htm
http://www.modir.ir/arshad/MBA.aspx
http://mba.epage.ir/fa/module.content_Page.27.html

ممنون دوست گرامی که جواب دادی!
میدونی من از این نگرانم که کنکور ام بی ای یه کنکور ریسک پذیر هستش....چون من علاقه دارم رتبه زیر 50 بیرم و این فکر کنم کار مشکلی باشه! یکی از دانشجویان رشته برق دانشگاه تهران گفت که اون انرژی که برای ام بی ای میگذارم.....برای برق بگذارم خیلی بهتره! درضمن گفت بازار کار برق و کنترل از ام بی ای بیشتره!
من خودم زیاد حوصله محاسبات رو ندارم.......ارشد هم اگه کنترل بخونم 70% دارای ریاضیات هستش!
واقعا چه میشه کرد؟ من فقط از کنکور ام بی ای میترسم همین!
شما خودتون ام بی ای خوندید؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

amin.ir

کاربر فعال
سلام دوستان!
پس منتظرتونم!

دوست عزیز پیغام خصوصیتون رو چک کنید

آخرین ویرایش توسط مدیر:

behzad_652009

عضو جدید
سلام و خسته نباشيد خدمت دوستان و مديران محترم .
اگه ميشه جزوه يا كتاب GMAT رو براي دانلود بزارين ممنون ميشم

فرمانی

عضو جدید
من هم کارشناسی مدیریت تموم کردم ارشدو میخام mba بدم وازدوستانی که میخان این رشته رو بخونن باید زبان تخصصی مدیریت رو بیشتر بخوننکه معروف ترین کتابش که استادبیشتر تاکیدمی کنن کتاب دکتر داور ونوس هستش و البته ریاضیتون هم باید خوب باشه اگه به این دوتادرس مسلط باشیدتوصیه میکنم شاکت کنید

ghazal1991

مدیر تالار مدیریت
مدیر تالار
من فکر میکنم که رشته حسابداری برای شما بسیار بهتره من 10 ساله که تو صنعت کار میکنم و به عینه مشکلات زیاد خانم ها رو تو صنعت ایران دیدم صنعت ما متاسفانه هنوز به اون جایگاه نرسیده که خانم ها رو هم مانند آقایون ببینه.
مطمئن باش حسابداری خیلی بهتره
این طرز تفکر کاملا اشتباهه و باید درست بشه.

arshiad

عضو جدید
این طرز تفکر کاملا اشتباهه و باید درست بشه.

من هم خودم این وضعیت رو قبول ندارم طبیعتا اشتباهه اما شرایط کشورمون فعلا اینطوریه، متاسفانه صنعت ما و شرایط فرهنگیمون فعلا این اجازه رو نمی ده

آخرین ویرایش توسط مدیر:

everhossein

عضو جدید
دوست عزیز خوب طبیعیه اگه از طریق کنکور شرکت کنین مدرکتون معتبره
بنظر من مجازی کم کم تو ایران داره جامیفته و خوبه
دوستان باید بگم که mba رشته ای هستش که باید بحث و گفتگو های گروهی تو کلاساش انجام شه در غیر این صورت خوب نتیجه نمیده و بعد از یه مدت حال بهم زن میشه!
من که با مجازی موافق نیستم!

everhossein

عضو جدید
با سلام دوستان گرامی
من دانشجوی ترم اول کارشناسی ناپیوسته(مهندسی)الکترونیک دانشگاه ازاد هستم و خرداد 1392 فارغ التحصیل می شوم اما برای ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد, مدیریت mba را در نظر دارم البته گرایش کنترل را هم در نظر دارم اما واقعا فکر میکنم زیاد حوصله مسائل ریاضی را نداشته باشم و از یک سو نمیدانم که کدام یک از این دو رشته درآمد خوبی دارد؟ یا بازار کار خوبی دارد و اینکه کدام یک سنگین تر هستند؟ آیا اگر از الان تا 2 سال برای مدیریت mba بخوانم آیا احتمال اینکه رتبه تک رقمی بیاورم هست؟ هرچه اطلاعات در این زمینه دارید بگویید و مرا راهنمایی کنید.
با تشکر

رشته mba در ابتدا آسون به نظر میاد (منظورم از لحاظ رسیدن به منابع و یا پاس کردنشه) اما باید بگم که منابع mba درسته فقط تو سه زمینه است اما هرکدوم مثل چندین درس صبر و حوصله میخواد! تو دانشگاهم با توجه به تعداد واحدایی که باید برداشته شه مطمئنا" دوران سختی رو باید گذروند پس به این فکر نکنید که مثلا" میشه دو تا رشته رو با هم خوند! کلی باید وقتتون رو بزارین رو ترجمه و تحقیق و...
ولی کلا" برای من که دوست داشتنیه!

آخرین ویرایش توسط مدیر:

alefba

عضو جدید
رفرنس اصلی کتاب gmat دو تا کتاب به نام هایkaplan gmat , the official guide for gmat review ) است که سوالات gmat سالهای گذشته بیشتر از این دو رفرنس می آد. کتاب gmat صداقت فر قدیمی شده و از طرفی مشکل gmat ایران الان کمبود بانک تست است که این کتاب این مشکل و نمی تونه حل کنه. یک کتاب gmat وارد بازار شده به نام حسین نامی. می تونم با توجه به مطالعاتی که داشتم ادعا کنم بهترین کتاب gmat است. اول اینکه 2000 تست داره پس مشکل کمبود تست تو ایران را حل کرده. دوم اینکه موارد امتحانی را به صورت سلیس و ساده درس داده. بنابراین داوطلبان به جای اینکه دو تا از رفرنس های اصلی gmat را بخونن می تونن مجموع آنها را به زبان فارسی ساده و سلیس تو این کتاب داشته باشن. در ضمن کتاب دکتری آمادگی تحصیلی دکتری هم تقریباً شبیه این نوشته شده فقط تو اون کتاب تست های دکتری هم جواب داده شده.
هر چی سوال در مورد gmat داشتید می تونید ازم بپرسید خوشحال می شم بتونم جواب بدم.

مرسی از راهنمایی تون در مورد کتاب آقای حسین نامی میشه انتشاراتشم بگین تا راحت تر بشه پیداش کرد یا حداقل بتونم سفارش بدم برام بیارن ممنون میشم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

marde javan

عضو جدید
سلام دوستان من سال آينده ميخواهم در کنکور mba شرکت کنم, من مهندسي برق ميخونم و بين دو رشته mba و کنترل ميخواهم يکي را انتخاب کنم,
1- ميخواستم از دوستاني که تجربه و شناخت کافي درباره ارزش تحصيلي رشته MBA و کنترل دارند را در اينجا بازگو کنند.
2- مقایسه بازار کار هر دو رشته.
3- تفاوت فارغ التحصیلان هر دو رشته در نوع دانشگاه ( منظورم این است که نوع دانشگاه, صنعتی شریف, تهران و هر دانشگاهی که مد نظر هست...چه تاثیری در این دو رشته داره؟)

آخرین ویرایش:
بالا