قلب اصفهان به کار افتاد

mehrdad2012

عضو جدید
کاربر ممتاز
قلب تپنده ی اصفهان که بعد از چندین ماه متوالی ایست قلبی دگر باراحیا شد ، تا نشاط و خوشحالی را به اصفهان هدیه کند ، قلبی که با احیای مجددش شوق وصف ناپذیری را در میان نصف جهانی ها به راه انداخت .

به امید تپیدن همیشگیش :heart:

وسپاس خدایی را که باری دیگر اصفهان را زنده کرد .

Sima

مدیر تالار مهندسی هسته ای همکار مدیر تالار زبان
مدیر تالار
کاربر ممتاز
اره دیروز تو اخبارم شنیدم داداش......تبریک میگم جراحان قلب ایرانی هم به دردی خوردن :)

Tybe Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه اصفهانه و زاینده رودش... وقتی خشک میشه انگار همه چیز شهر عوض میشه....:|
البته فقط واسه یه ماه آبو باز کردن باز میبندنش :|

mehrdad2012

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه اصفهانه و زاینده رودش... وقتی خشک میشه انگار همه چیز شهر عوض میشه....:|
البته فقط واسه یه ماه آبو باز کردن باز میبندنش :|

هنوز مشخص نیست که تا ه مدت باز هستش ، انشاالله که همیشکی باز باشه .

همه جا سیل میاد من نمی دونم چرا باز خشکسالیه :D

parsa913

عضو جدید
کاربر ممتاز
هنوز مشخص نیست که تا ه مدت باز هستش ، انشاالله که همیشکی باز باشه .

همه جا سیل میاد من نمی دونم چرا باز خشکسالیه :D

به نظر میاد طبق معمول یک ماه باز باشه و در جریان ... بعد از اون میبندن و دیگه برکت خداست که بارون بیاد و خشک نشه!!
البته من امروز از تلوزیزیون شنیدم تا اواسط خرداد بازه ولی گمونم سوتی دادن.....

توی کشور ما خشکسالی یعنی کمی بارش در تهران!!;)
بقیه جاها مهم نیست....

راستی دوست عزیز همشهری من...

وقتی آبی که نه مال ما و اصفهان، بلکه مال خود زاینده روده بردن یزد، نه از ادامه مسیر رودخونه بلکه از سرچشمه!! و نه فقط برای خوردن بلکه برای کشاورزی وسط کویر!! برای اینکه خودم از رادیو شنیدم که یزد الآن 10-12 ساله جزء 10 استان برتر کشور در محصولات کشاورزیه!! آره درست شنیدی... کویر بهترین جا برای کشاورزیه...

وقتی آب رو از سرچشمه بردن رفسنجان تا زمینهای اونجا بشه باغای آقایون و صادراتشون همیشه به راه باشه....

یا وقتی اون بابا گفت آب میخواین؟؟ آب شهرکرد مال مردمش و توی بستر رودخونه اینقدر چاه عمیق و غیرمجاز زدن که همه چی نابود شد...

نتیجه ش شده اینکه زندهرود حالا شده یه رود خونه فصلی و البته 1 سال در میون!!

امیدوارم این یکی از خر شیطون بیاد پایین و به بهونه زاینده رود کارون رو نخشکونه و آبش رو نبره فلان جا......

در کل اسراف نعمت خدا = خشکسالی...:(

آخرین ویرایش:

Sima

مدیر تالار مهندسی هسته ای همکار مدیر تالار زبان
مدیر تالار
کاربر ممتاز
اب دریاچه ارومیه رو هم بردن محصولات تبریزو ابیاری کردن نامردا: )

mehrdad2012

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر میاد طبق معمول یک ماه باز باشه و در جریان ... بعد از اون میبندن و دیگه برکت خداست که بارون بیاد و خشک نشه!!

بقیه جاها مهم نیست....

وقتی آبی که نه مال ما و اصفهان، بلکه مال خود زاینده روده بردن یزد، نه از ادامه مسیر رودخونه بلکه از سرچشمه!! و نه فقط برای خوردن بلکه برای کشاورزی وسط کویر!! برای اینکه خودم از رادیو شنیدم که یزد الآن 10-12 ساله جزء 10 استان برتر کشور در محصولات کشاورزیه!! آره درست شنیدی... کویر بهترین جا برای کشاورزیه...

وقتی آب رو از سرچشمه بردن رفسنجان تا زمینهای اونجا بشه باغای آقایون و صادراتشون همیشه به راه باشه....

یا وقتی اون بابا گفت آب میخواین؟؟ آب شهرکرد مال مردمش و توی بستر رودخونه اینقدر چاه عمیق و غیرمجاز زدن که همه چی نابود شد...

امیدوارم این یکی از خر شیطون بیاد پایین و به بهونه زاینده رود کارون رو نخشکونه و آبش رو نبره فلان جا......

والا چی بگم ، مدیریت ناصحیح و کارشناسی نشده منابع ابی باعث بروز این مشکلات میشه

• Like
واکنش ها: Sima

میلیشیا

عضو جدید
کاربر ممتاز
چقدر خوب ... واجب شد یه سفر بیایم اصفهان:D
ایشالا به برکت ماه محرم انقدر برف و بارون بیاد که مشکل کم آبی کل کشور حل بشه و تمام سدهامون پر آب بشه
فقط یه سوال الان این آب از کجا اومده؟! از کارون؟!
به گفته یکی از نماینده های مجلس هدف از انتقال آب از سرشاخه های کارون به اصفهان تامین آب برای 19 کارخونه فولاده که متعلق به بخش خصوصی هستن ... درسته؟!

parsa913

عضو جدید
کاربر ممتاز
چقدر خوب ... واجب شد یه سفر بیایم اصفهان:D
ایشالا به برکت ماه محرم انقدر برف و بارون بیاد که مشکل کم آبی کل کشور حل بشه و تمام سدهامون پر آب بشه
فقط یه سوال الان این آب از کجا اومده؟! از کارون؟!
به گفته یکی از نماینده های مجلس هدف از انتقال آب از سرشاخه های کارون به اصفهان تامین آب برای 19 کارخونه فولاده که متعلق به بخش خصوصی هستن ... درسته؟!

سلام
تشریف بیارین، قدمتون رو چشم مسئولین شهر:D...
ایشالا اگه باز بمونه دم عید که هوا گرمتر شه بیاین فوق العاده دیدنیه!!;)

ایشالا....:smile:

نه... بعد از اعتراض کشاورزای شهرای شرق اصفهان که حدود 1سال ونیم پیش اتفاق افتاد و بعد از چند روز تجمع، لوله های انتقال آب به یزد رو ترکوندن مسئولین (ترسیدن!! و) قول دادن هر سال آب رو برای کشت پاییزه کشاورزها باز کنن... این آب پشت سد زاینده روده که قرار شده هر سال از نیمه آبان به مدت 1 ماه باز بشه....

طرح انتقال آب شرب از سرچشمه رودخونه ها توی چهارمحال به کویر مرکزی کشور فکر کنم خیلی وقته در حال اجراست!! چند سال پیش بود من شنیدم که دارن کانال میزنن و آب رو میخوان ببرن برای یزد و کرمان (که البته اون طرح بدی بنظر نمیاد)... الآن هم گفتن میخوان از سرچشمه کارون بگیرن ببرن قم و سمنان!! کارخونه هم بهونه است چون برای کارخونه نیاز نیست آب رو از سرچشمه بگیرن و کارون رو بخشکونن! به اضافه اینکه تمام تلاش اینه که مصرف آب کارخونه های فولاد کم شه، اون وقت بیان بخاطرشون آب انتقال بدن؟؟!!

مشکل اینجاست که بعضی آقایون چشمشون نهایتاً نوک دماغشون رو میبینه. چون فقط باید شهرشون آباد شه و دیگه هیچی براشون مهم نیست... من که این قدر آرومم:D خونم به جوش اومد وقتی شنیدم بیابونای یزد با آب زاینده رود جزء برترین های کشاورزیه و کشاورزای بدبختی که توی مسیر رودخونه اند باید بعد از کلی اعتراض منتظر باشن سالی 1 بار آب رو براشون باز کنن:( برای عوام قشنگه وقتی تلویزیون نشون میده یه نفر داره توی کویر یزد ماهی هایی رو پرورش میده که خودش میگه فقط توی می سی سی پی پیدا میشن ولی من که میبینم آبی که آقایون میگن برای آشامیدن رفته یزد داره صرف چی میشه چیزی جز نفرین به بانیان این کار به ذهنم نمیاد:razz:

A.8

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

نه... بعد از اعتراض کشاورزای شهرای شرق اصفهان که حدود 1سال ونیم پیش اتفاق افتاد و بعد از چند روز تجمع، لوله های انتقال آب به یزد رو ترکوندن مسئولین (ترسیدن!! و) قول دادن هر سال آب رو برای کشت پاییزه کشاورزها باز کنن... این آب پشت سد زاینده روده که قرار شده هر سال از نیمه آبان به مدت 1 ماه باز بشه....

طرح انتقال آب شرب از سرچشمه رودخونه ها توی چهارمحال به کویر مرکزی کشور فکر کنم خیلی وقته در حال اجراست!! چند سال پیش بود من شنیدم که دارن کانال میزنن و آب رو میخوان ببرن برای یزد و کرمان (که البته اون طرح بدی بنظر نمیاد)... الآن هم گفتن میخوان از سرچشمه کارون بگیرن ببرن قم و سمنان!! کارخونه هم بهونه است چون برای کارخونه نیاز نیست آب رو از سرچشمه بگیرن و کارون رو بخشکونن! به اضافه اینکه تمام تلاش اینه که مصرف آب کارخونه های فولاد کم شه، اون وقت بیان بخاطرشون آب انتقال بدن؟؟!!

مشکل اینجاست که بعضی آقایون چشمشون نهایتاً نوک دماغشون رو میبینه. چون فقط باید شهرشون آباد شه و دیگه هیچی براشون مهم نیست... من که این قدر آرومم:D خونم به جوش اومد وقتی شنیدم بیابونای یزد با آب زاینده رود جزء برترین های کشاورزیه و کشاورزای بدبختی که توی مسیر رودخونه اند باید بعد از کلی اعتراض منتظر باشن سالی 1 بار آب رو براشون باز کنن:( برای عوام قشنگه وقتی تلویزیون نشون میده یه نفر داره توی کویر یزد ماهی هایی رو پرورش میده که خودش میگه فقط توی می سی سی پی پیدا میشن ولی من که میبینم آبی که آقایون میگن برای آشامیدن رفته یزد داره صرف چی میشه چیزی جز نفرین به بانیان این کار به ذهنم نمیاد:razz:
راسی همشهری اینم اضافه کنید که باتلاق گاوخونی مشکل ساز شده بود که آبو باز کردن.....:smile:

میلیشیا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

سلام
حتما باید یه بار تا آخر امسال بیام اصفهان
ممنون از توضیحات کاملتون ( تشکراتم تمومیده بود شرمنده:D)
به نظر من نبايد اين آب برای استان ديگه ای بره. زاينده رود اگر هميشه زنده باشه بصرفه تره
هر کی هم یه چیز میگه آدم میمونه حرفای کیو باور کنه ولی من حرفای شما رو باور میکنم:D
به امید روزی که دیگه زاینده رود رو خشک نبینیم

fateme_003

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

بقیه جاها مهم نیست....

:surprised:
:eek:دروغ اونم تو روز روشن!!

parsa913

عضو جدید
کاربر ممتاز
:surprised:
:eek:دروغ اونم تو روز روشن!!

در رابطه با انتقال فاز دوم زاینده رود به یزد:

اگر روزانه ۱۶۰ لیتر آب نیز مصرف کنند مصرف سالانه آنها ۵۳ میلیلون مترمکعب می شود.

بنابراین اگر جمعیت این استان (یزد) به 1.5 میلیون نفر نیز برسد برای تامیت آب شرب این استان فاز نخست انتقال آب که در سالهای گذشته به میزان۹۰ میلیون مترمکعب در سال بود،کفایت می کند. وی با بیان اینکه زاینده رود خشک شده واجازه بارگذاری بیشتر را نمی دهد گفت: چرا باوجود خشکی زاینده رود باید۱۵۰ میلیون مترمکعب دیگر نیز انتقال یابد.
...
وی ادامه داد: درصورتیکه بحث برای تامین آب شرب یزد است که در حال حاضر این آب از طریق زاینده رود تامین میشود وباید دید میزان انتقال آب به یزد برای کجاصرف می شود.
(متن کامل خبر)

و یا:

رییس جهاد‌ کشاورزی استان یزد: هم‌اکنون استان یزد رتبه نهم کشور در زمینه تولید محصولات کشاورزی را در اختیار دارد.

استان یزد از بیش از 185 هزار هکتار اراضی کشاورزی قابل کشت برخوردار است که از این میزان 74 درصد یعنی معادل 138 هزار هکتار کشت می‌شود...

قریب 41 درصد از اراضی کشاورزی استان زارعی و بیش از 58 درصد آن را اراضی باغی و حدود یک درصد نیز به محصولات گلخانه‌ای تعلق دارد.

هرچند از این جور رفرنس زدنها خوشم نمیاد چون بوی جدال میده اما برای برطرف شدن سوء برداشت: منبع: ایسنا (تاریخ خبر: 29 خرداد 1392)

-------------------------------------------------------------

جمله ای که تو پست قبلی گفتم رو تو راه دانشگاه از رادیو شنیدم (بحث راجع به علل خشکی زاینده رود بود و کسی که صحبت میکرد اگه اشتباه نکنم استاد دانشگاه تهران بود): سه دلیل عمده برای خشکی زاینده رود ذکر کردن که سومی دقیقاً این بود: «استانی مثل یزد اصرار داره علی رغم کمبود شدید منابع آبی و خاکی، همچنان جزء 10 استان برتر کشور در تولید و صادرات محصولات کشاورزی باقی بمونه!!»
برداشت با شما دوست عزیز من.........

من دوستای یزدی زیادی دارم و هر از چند گاهی راجع به این مطلب با هم شوخی میکنیم... اما مخاطب من مردم عزیز و دوست داشتنی یزد نیستن. خطابم اون آقایون ...ایه که باعث و بانی این وضعیت شدن!! شما ببین توی دنیا چند تا رودخونه داریم که از وسط شهرها بگذرن؟؟ دو تاش ایرانه (زاینده رود و کارون) و دو تاش عراق (دجله و فرات)..... حالا شما ببین مسئولین نامحترم چه بلایی سر این دو تا رودخونه ی کشور ما آوردن و میخوان بیارن!!

گاهی یه دولت میلیاردها دلار هزینه میکنه که نشاط رو به جامعه تزریق کنه حتی اگه اون نشاط کاذب باشه، اما آقایون توی کشور ما نشاط خداداد رو هم از مردم میگیرن............:razz:
فکر کنم منم همین کار رو کردم!!:cry: دوستان (به خصوص اصفهانی ها!) همه شاد باشیم و خدا رو شکر کنیم بابت نعمت هاش و دعا کنیم ازمون نگیرتشون.....:smile:

آخرین ویرایش:

fateme_003

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اقای پارسا منم تعصبی ندارم ولی اب کشاورزی وپرورش ماهی از اب قنات تامین میشه واب زاینده رود هم مستقیم به منبع اب شرب وصل میشه که البته با اب چاه قاطی میکنن به خورد مردم میدن!من با حرف مسئولین کار ندارم من به عنوان یه ادم عادی دارم اظهار نظر میکنم همینطور که شما دنبال حق وحقوق خودتون هستید منم نمیتونم ببینم یکی داره بر علیهمون حرف میزنه!!اینکه دقیقا ابتونو کجا میبرن باید برید پیگیری کنید چون به مصرف کشاورزی اینجا نمیرسه
از لحاظ اینکه جز 10 استان برتر از لحاظ کشاورزیه چون مناطق خوش اب وهوا هم داره که واس کشاورزی خوبه و اصلن هم اب زایینده رود به این مناطق نمیاد