فکر میکنید چرا خلق شده اید؟ (گفتگوی کاملا آزاد)

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
هرکس ، با هر عقیده ای ، لطفا به این سوال پاسخ بدهد که : فکر میکنید چرا شما الان هستید و وجود دارید؟ اصلا با چه هدفی در این دنیا هستید؟ فکر میکنید چرا خلق شده اید؟ به این چراها پاسخ بدین ، نه پاسخی که در کتاب های دین و زندگی نوشته شده ، بلکه پاسخی که ندای درونی شماست و در قلب شماست. اصلا ممکنه این سوال ها سوال خود شما باشه و برای این چراها جوابی پیدا نکرده باشین ، بازم شرکت کنین فکر میکنم آخر به یه سری حرفای خوب خوب و جذاب برسیم... همراهی کنین

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
اجازه بدید چند سطر خودم بنویسم بعنوان اختتامیه ، فقط : 1- عمیق باید بخونید ، چون این حرف ها عمدا خودمونی نوشته شدن اما یه دنیا مفهوم پشتشونه و الکی همینجوری حرف پرت نکردم و همش نتیجه ی کلی فکر هست ، و نیز باید یه دیدگاه ویژه ای داشته باشید تا مفهوم اونچه که میگم رو لمس کنید وگرنه اصلا براتون نامفهوم بنظر میرسه 2- و اینکه کپی برداری لطفا با ذکر نام : منبع:"جهان پرفتنه خواهد شد از آن چشم و از آن ابرو"

به نظر بنده ، آفرینش ما فقط یک هدف داره ، پیش روی به سمت تکامل. همه ی جهان با این روند و هدف ، تطابق داره ، غیر از یه جریان ، اونم جریان شیطان هست ، یعنی همه چیز برای آرامش و در جهت به تکامل رسیدن انسان آفریده شده غیر از شیطان که یک مانع هست ، هم در برابر رسیدن به تکامل مانع هست ، هم در تسخیر انسان میتونه نباشه.

پس ما هرکاری که میکنیم ، درس میخونیم ، شغل پیدا میکنیم ، زندگی میکنیم ، ازدواج میکنیم ، بچه دار میشیم ، بچه بزرگ میکنیم ، پیر میشیم ، همه ی اینها وسیله هستن تا ما به اون هدف اصلی برسیم ، هدف اصلی چی بود ، تکامل ، انسان چطور کامل میشه؟ وقتی که یاد بگیره. چی رو یاد بگیره؟ خوبی رو ، فکر کردن رو ، آگاه شدن رو ، بصیر شدن رو ، نحوه حرف زدن رو ، احترام گذاشتن رو ، انسان بودن رو....

اگر انسان ها در طول اون عمری که بهشون داده میشه این چیزها رو یاد بگیرن ، مقدمات زندگی در بهشت رو برای خودشون فراهم کرده ان ، چون بهشت چیزی جز خوبی نیست. و کسی که زندگیش دانشگاه یادگیری نباشد ، کسی که دانشجوی دانشگاه زندگی نباشد ، خب خیلی نقصان داره ، خیلی کم کاری کرده ، طبعا در این حالت اصلا بهشت برای اون شخص fit نمیشه ، چون اصلا بلد نیست اونجوری زندگی کنه ، مقدماتشو نچیده ، اصلا در اون مسیر trained نشده ، لذا به وظیفه خودش بخوبی عمل نکرده و غفلت کرده و زندگیشو باخته ، بهمین راحتی...

پس خلاصه: هدف زندگی اینه که لحظه لحظه زندگی شما یاد گرفتن و آموختن باشه ، در هر مقامی در هر جایگاهی با هر سنی با هر شغلی ، خوب بودن رو هی یاد بگیرید و روز به روز تقویتش کنید ، این غایت اهداف زندگی من و شماست ، هرکس تونست این شرایط رو ایجاد کنه ، هرکس تونست در همه ی کارهاش ، همیشه ، خوب باشه ، من التماس یاری دارم از ایشون ، چون سخت ترین کار دنیا خوب بودنه ، امتحان کنید. اصلا شما یک روز به زندگیتون حساس بشید ، کنتور بندازید که چی میگید ، با کی رفت و آمد میکنید ، چه کارایی میکنید ، در همه اون ها هم ملاکتون همین باشه که خوب بود یا خوب نبود فلان کارم ، ببینید چقدر افتضاح میشه نتایج ، اصلا شما زشتی رو دست کم نگیرید ، اگه به زندگی هاتون دقت کنین و ریز بشین اونوقت متوجه میشین که چجوری ریز و ظریف دارین کارای غلط رو با افتخار انجامش میدین.یعنی فوق العاده حرفه ای چنان گول خورده ایم و صلح با زشتی ها کرده ایم ، که واقعا فکر میکنیم صلح هست ، در حالی که بزرگترین شکسته خبر نداریم.

اینم بگم که انسان اگر سعی کنه کامل بشه ، چقدر طیف وسیعی رو میتونه تحت تاثیر قرار بده ، مثلا شما اگر خیلی آدم با کلاسی بشین ژن های شما به مرور زمان عوض میشن و صفات در شما تغییر میکنه ، وقتی بچه دار بشید اون بچه هم صفات رو از شما گرفته دیگه ، حالا به جای اینکه از شمای معمولی صفت بگیره ، از شمای فهیم صفت گرفته ، خب طبعا اون تربیتی هم که به کار خواهید گرفت مکمل خواهد شد و فرزند شما آدم بزرگی میشه ، در این حالت اون تنها به خودش و اطرافیانش و دنیا سود زیادی میرسونه ، بچه ی اون هم خیلی قوی تر میشه ، به همین صورت شما باعث شدین که سریع تر تکامل در دنیا رخ بده ، چون خودتونو کامل کردین ، پس یه دنیا رو کامل کردین ، حالا حضرت مهدی به اعتقاد ماها مگر نه اینکه وقتی ظهور میکنن دو حرف از 27 حرف علم کشف میشه ، خب شما در اینصورت روند ظهور رو عملا تسریع کرده اید ، چون اصلا وقتی ظهور رخ بده ، آدم نفهم نفهمه دیگه ، نمیشه که کاریش کرد ، لذا به آدمای فهمیده نیازه تا بفهمن واقعا چی خوبه چی بده ، لذا اصلا ظهور رخ نمیده غیر از اینکه فهم دنیا بالا باشه ، لذا روی فهم خودتون بکوشید ، تا روی فهم دیگران هم اثر بذارید ، این اصلا رسالت شماست ، شما پیامبر هستید ، هرکسی پیام بره ، رسالت شما اینه که بفهمید و بفهمونید.

آخرین ویرایش:

omran1858

عضو جدید
تکامل= انتخاب های درست

تکامل= انتخاب های درست

سلام به همه دوستان
به نظر من مهمترین هدف به وجود آمدن انسان به فعلیت رسیدن اون چیزهایست که خداوند در وجود انسان نهاده و این بالفعل زمانی بالقوه میشه که در این دنیا پرورش درست پیدا کنه و استعدادها و توا نایی هاشو بتونه شکوفا کنه با انتخاب های درستش:smile:
من هم با نظرتون موافقم که هدف اصلی آفرینش انسان : پیش روی به سمت تکامل است:gol:
و اون قسمت که : ( مثلا شما اگر خیلی آدم با کلاسی بشین ژن های شما به مرور زمان عوض میشن و صفات در شما تغییر میکنه ، وقتی بچه دار بشید اون بچه هم صفات رو از شما گرفته دیگه ، حالا به جای اینکه از شمای معمولی صفت بگیره ، از شمای فهیم صفت گرفته ، خب طبعا اون تربیتی هم که به کار خواهید گرفت مکمل خواهد شد و فرزند شما آدم بزرگی میشه)
و اینطوری سریعتر به سوی رسیدن به تکامل قدم بر میداره :)

mahdis.

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.بابت دعوتت ممنون.
خب حرفات خوب بود.يادگيري در هر لحظه از زندگي و فهم چطور زندگي كردن خوبه.
اينكه ميگي خوب بودن كار سختيه رو باهاش مخالفم.
به نظر من خوب بودن رو اگه بخواي با توجه به رفتار بقيه نسبت به خودت تعريف كني سخت ميشه.
جايي كه گفتي خيلي ظريف و ريز ميشه بد بود رو قبول داشتم.خوبه كه اگه بخوايم كاري رو در هر زمينه انجام بديم يه فكر كلي در بازه تمام جنبه اي اون عمل خودمون داشته باشيم.
ولي خيليا هستن اگه از توجه كردن به اين ظرافتا در ميرن.
و اما حرف اصلي خودم :
اينكه ميگي ياد گرفت.چطور ياد گرفتنش هم مهمه.
مثلا يكي با تمام حرفاي شما موافقه(زندگي دانشگاهه ياديگيريه)ولي توي تشخيص بعضي چيزا اولش مردد هست.بعد راهي رو انتخاب ميكنه كه اشتباهه.ميدونه اشتباه راه رو رفته.اما براي همون ياديگيري بازم قدماي بعدي رو برميداره.ميخواد بدونه پشت اين همه اتفاقات اشتباه چي هست؟
آيا اين هم يه نوع يادگيريه مثمر ثمر هست به نظر شما؟
ميخواد بدونه پشت اين همه اتفاقات ناگوار چه انديشه اي هست و ريشه اين راههاي بد از كجا نشات گرفته.
از طرفي فرض كنيم به ريشه همه اين اتفاقات بدي كه با اين انتخاب نادرستش انجام داده رسيده.آيا ميشه تضمين كرد كه اين فرد ميتونه از اين راههاي رفته برگرده و مسير درست رو دوباره در پيش بگيره؟
ميخوام بگم مفهموم فهميدن درست و خوب بودن آيا فقط نياز به اين داره كه تو راهاي درست رو انتخاب كني؟
خب اگه ما ميدونستيم راههاي درست چيه و چجورين كه ديگه چه نيازي به بهشت رفتن بود.وجود خودمون سراپا بهشت بود.
درسته بايد در جهت تكامل قدم برداشت.
من ميگم اگه يكي در موردي از زندگيش يك راه اشتباه رو رفت چه تضميني هست كه بتونه از اون راه برگرده؟يني متوجه اشتباهش بشه و راه درست رو در پيش بگيره.
اين راه اشتباه رفتن بالاخره شامل يه سري خصوصيات بدرفتاري هم ميشه كه وارد ذهن انسان هم ميشه ديگه.
اگه بخوايم در مورد هر انسان اينطوري بيان كنيم پس بايد حرفي بزنيم كه شامل حال همه بشه.
احساس ميكنم الان يه حرف تكميلي هست كه بايد در جواب سوال من داده بشه.
خيليا راهاي شيطاني رو رفتن و وسط راه مسير زندگيشون عوض شده و در مسير تكامل با سرعت زياد پيش رفتن.

مریدا

عضو جدید
کاربر ممتاز
اجازه بدید چند سطر خودم بنویسم بعنوان اختتامیه ، فقط : 1- عمیق باید بخونید ، چون این حرف ها عمدا خودمونی نوشته شدن اما یه دنیا مفهوم پشتشونه و الکی همینجوری حرف پرت نکردم و همش نتیجه ی کلی فکر هست ، و نیز باید یه دیدگاه ویژه ای داشته باشید تا مفهوم اونچه که میگم رو لمس کنید وگرنه اصلا براتون نامفهوم بنظر میرسه 2- و اینکه کپی برداری لطفا با ذکر نام : منبع:"جهان پرفتنه خواهد شد از آن چشم و از آن ابرو"

به نظر بنده ، آفرینش ما فقط یک هدف داره ، پیش روی به سمت تکامل. همه ی جهان با این روند و هدف ، تطابق داره ، غیر از یه جریان ، اونم جریان شیطان هست ، یعنی همه چیز برای آرامش و در جهت به تکامل رسیدن انسان آفریده شده غیر از شیطان که یک مانع هست ، هم در برابر رسیدن به تکامل مانع هست ، هم در تسخیر انسان میتونه نباشه.

پس ما هرکاری که میکنیم ، درس میخونیم ، شغل پیدا میکنیم ، زندگی میکنیم ، ازدواج میکنیم ، بچه دار میشیم ، بچه بزرگ میکنیم ، پیر میشیم ، همه ی اینها وسیله هستن تا ما به اون هدف اصلی برسیم ، هدف اصلی چی بود ، تکامل ، انسان چطور کامل میشه؟ وقتی که یاد بگیره. چی رو یاد بگیره؟ خوبی رو ، فکر کردن رو ، آگاه شدن رو ، بصیر شدن رو ، نحوه حرف زدن رو ، احترام گذاشتن رو ، انسان بودن رو....

اگر انسان ها در طول اون عمری که بهشون داده میشه این چیزها رو یاد بگیرن ، مقدمات زندگی در بهشت رو برای خودشون فراهم کرده ان ، چون بهشت چیزی جز خوبی نیست. و کسی که زندگیش دانشگاه یادگیری نباشد ، کسی که دانشجوی دانشگاه زندگی نباشد ، خب خیلی نقصان داره ، خیلی کم کاری کرده ، طبعا در این حالت اصلا بهشت برای اون شخص fit نمیشه ، چون اصلا بلد نیست اونجوری زندگی کنه ، مقدماتشو نچیده ، اصلا در اون مسیر trained نشده ، لذا به وظیفه خودش بخوبی عمل نکرده و غفلت کرده و زندگیشو باخته ، بهمین راحتی...

پس خلاصه: هدف زندگی اینه که لحظه لحظه زندگی شما یاد گرفتن و آموختن باشه ، در هر مقامی در هر جایگاهی با هر سنی با هر شغلی ، خوب بودن رو هی یاد بگیرید و روز به روز تقویتش کنید ، این غایت اهداف زندگی من و شماست ، هرکس تونست این شرایط رو ایجاد کنه ، هرکس تونست در همه ی کارهاش ، همیشه ، خوب باشه ، من التماس یاری دارم از ایشون ، چون سخت ترین کار دنیا خوب بودنه ، امتحان کنید. اصلا شما یک روز به زندگیتون حساس بشید ، کنتور بندازید که چی میگید ، با کی رفت و آمد میکنید ، چه کارایی میکنید ، در همه اون ها هم ملاکتون همین باشه که خوب بود یا خوب نبود فلان کارم ، ببینید چقدر افتضاح میشه نتایج ، اصلا شما زشتی رو دست کم نگیرید ، اگه به زندگی هاتون دقت کنین و ریز بشین اونوقت متوجه میشین که چجوری ریز و ظریف دارین کارای غلط رو با افتخار انجامش میدین.یعنی فوق العاده حرفه ای چنان گول خورده ایم و صلح با زشتی ها کرده ایم ، که واقعا فکر میکنیم صلح هست ، در حالی که بزرگترین شکسته خبر نداریم.

اینم بگم که انسان اگر سعی کنه کامل بشه ، چقدر طیف وسیعی رو میتونه تحت تاثیر قرار بده ، مثلا شما اگر خیلی آدم با کلاسی بشین ژن های شما به مرور زمان عوض میشن و صفات در شما تغییر میکنه ، وقتی بچه دار بشید اون بچه هم صفات رو از شما گرفته دیگه ، حالا به جای اینکه از شمای معمولی صفت بگیره ، از شمای فهیم صفت گرفته ، خب طبعا اون تربیتی هم که به کار خواهید گرفت مکمل خواهد شد و فرزند شما آدم بزرگی میشه ، در این حالت اون تنها به خودش و اطرافیانش و دنیا سود زیادی میرسونه ، بچه ی اون هم خیلی قوی تر میشه ، به همین صورت شما باعث شدین که سریع تر تکامل در دنیا رخ بده ، چون خودتونو کامل کردین ، پس یه دنیا رو کامل کردین ، حالا حضرت مهدی به اعتقاد ماها مگر نه اینکه وقتی ظهور میکنن دو حرف از 27 حرف علم کشف میشه ، خب شما در اینصورت روند ظهور رو عملا تسریع کرده اید ، چون اصلا وقتی ظهور رخ بده ، آدم نفهم نفهمه دیگه ، نمیشه که کاریش کرد ، لذا به آدمای فهمیده نیازه تا بفهمن واقعا چی خوبه چی بده ، لذا اصلا ظهور رخ نمیده غیر از اینکه فهم دنیا بالا باشه ، لذا روی فهم خودتون بکوشید ، تا روی فهم دیگران هم اثر بذارید ، این اصلا رسالت شماست ، شما پیامبر هستید ، هرکسی پیام بره ، رسالت شما اینه که بفهمید و بفهمونید.

دوست گلم سلام
بسیار بسیار زیبا
و من همیشه به این اصل معتقد بودم هستم خواهم بود
خیلی لذت بردمممممممم
:gol::gol:

reza_19933

عضو جدید
دقیقا افشین.
منم همین کتابو پیشنهاد میکنم. خیلی عالی گفته..

ولی متاسفانه کتابخونه شهر ما نداشت این کتابو و کتابداره گفت همه ی آثار پائلو کوئلو رو از کتابخونه ها جمع کردن! باعث شرمه.. امیدوارم اینجوری نباشه

رییس جمهورقلبها

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پارسال رفتم این کتابو از کتابخونه یکی از شهرستانهای مجاور بگیرم .کتابدار گفت ی سالی هست ک این کتابو ممنونعش کردندو جمع کردیم .!!! این شهرستان تو مایه های محل سکونت خودته

دقیقا افشین.

ولی متاسفانه کتابخونه شهر ما نداشت این کتابو و کتابداره گفت همه ی آثار پائلو کوئلو رو از کتابخونه ها جمع کردن! باعث شرمه.. امیدوارم اینجوری نباشه

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دقیقا افشین.

پارسال رفتم این کتابو از کتابخونه یکی از شهرستانهای مجاور بگیرم .کتابدار گفت ی سالی هست ک این کتابو ممنونعش کردندو جمع کردیم .!!! این شهرستان تو مایه های محل سکونت خودته

روزگاری داریما ! :surprised:

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام. لطفا اگر ممکنه یه detailed outline از این کتاب برای ما بنویسین تا با کلیت و اهداف کتاب اشنا بشیم...

این کتاب رو باید خودتون بخونید و بخونید و بخونید و تأمل کنید و برداشت کنید ازش بر اساس دیدگاهتون و تفکری که نسبت به محیط پیرامونتون دارید !

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
زمین در آغوش فلک بی تابی می کند،به دنبال حوری خیالش هور می گردد.زمین؟دنبال چه میگردی؟خواهی که به رویای خویش دست یابی؟مگرد که تو را وصال خورشید نخواهد بود،گردون،تقدیرش اینست،می گرداند!آیا مجنون به لیلی خواد رسید؟
زمین،مهد مجنونان عالم شد.هابیل مجنون لیلای خویش،قابیل مجنون لیلای خویش،هابیل به لیلایش رسید و قابیل را فلک،فلک کرد!
به چه علت پستی به هستی آمیخت؟جنون،انسانها را زودتر به مقصد می رساند،بیاندیش،قصدت چیست؟
غبار جهالت بر روی اندیشه ی آدمی آرام گرفته است،اندیشه را باید شست،لحظه ای تامل بهتر از ساعتی تعمل!
تو زاده ی آسمان و زمین،تو شریف ترین مخلوق جهان،اندکی اندیشیده ای که هستیِ تو در هستی به چه کار آید؟به کدامین هدف نفس می کشی و روح را صفا می بخشی؟دانسته ای که خدایت عاشق توست؟
امروز روز کار تو و فردا خادمان همه فرمانبردار تو،عمل زینت علم است،عالم باش به خدای خود،به سخنان او،بدان ها عمل کن،روز حسرت نزدیک است،پشیمانی از کرده ها و حسرت برای نکرده ها تو را سودی نبخشند،وقت تنگ است،تو را کوچ می باید و توشه ی ره می شاید.
چشمان مهتاب زلالتر از چشمه ی بی تاب است،زیرا که او عاشق معشوقه ی خویش است،هر نفس که به عشق اش می نگرد می درخشد از درخشش معشوق،عاشق خدا باش تا در چشمان عاشقان و دل دیوانگان،بی همتا شوی،واله و حیران سقف بی ستون دنیایم،خیره به جهان می اندیشم،دنیا تمام شد و من همچون زالویی خون دنیا را می مکم،ما،پروانه ی بی بال شمع معرفتیم،سر در گم،می گردیم و می گردیم.
ای انسان،قطره خیالت را در اقیانوس عظمت خدا بچکان تا بزرگ شوی،آیا میدانی که تو کیستی؟خلیفه ی خدا،الله،انا لله،خدا را در آغوش گیر و آرام باش،او کنار توست،یاور تو،باور تو،تو خوشبخت ترینی،زیرا که با خدایان،ناخدایند

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام، صبح بخیر.
خب حالا هممون کار خوب کردیم، تکامل پیدا کردیم، رفتیم بهشت، رفتن به بهشت برای چیه؟ چرا؟ واقعا دلیل خاصی داره؟

حميدرن

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
مربی گفته بریم وسط زمین بازی کنیم
ماموریت داریم نقش خودمون رو توی تیم خوب انجام بدیم

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
من در کف اون 6 نفر هستم که لایک کردند. به کجا داره میره این مملکت.

چی شده؟؟!. درست گفتن خب!. شما برید اون تحقیق رو بخونید که یه سری محقق میمون های یک جزیره رو مورد آزمایش قرار دادن. اونها رو توی شرایطی قرار دادن که یه چیزی رو یاد بگیرن. خودبخود بعد از مدتی میمون های جزیزه کناری هم اون کار رو بدون هیچ آموزش انجام دادن. (الان دقیقش یادم نیست که چی بود).
اگرم به مسئله ظهور ایراد دارید که دیگه اون یه مسئله جداست. خود دانید شما و ayja.

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

صرفا از روی تجربه و دلسوزی می گم اگه واقعا حتی ی لحظه هم ب این حرفا باور داشته باشی مثل ماهی می مونی ک ب پرواز فکر می کنه
وقتی دنبال هدف از خلقت می گردی باید اول قبول کنی ثابت کنی خاقی هست. چیزی ک تا ب امروز کسی نتونسته ثابت کنه پس وقتی نتونی وجود خالق رو ثابت کنی نمی تونی بشناسیش و هدفشو از کارش بفهمی.
هدف از زندگی زنده موندنه این ی غریزه توی وجود ماس. وقتی احساس خطر می کنی قلبت تندتر می زنه و کارهایی رو می کنی ک تو حالت عادی قادر ب انجامش نیستی سریعتر می دوی بلندتر می پری اصولا انسان تا زمانی ک نفسش نگیره تبدیل ب یه سوپر من میشه دلیلش میل ب حیاته یا حمله می کنی یا فرار. این هدف از زندگیه. نفس می کشی تا زنده بمونی
غذا می خوری تا سیر بمونی
کار می کنی تا خودتو سیر کنی و یه سرپتاه داشته باشی تا بتونی بخوابی.
مرد باش از خونه با جیب خالی برو بیرون با تمام این اعتقادات قشنگی ک داری ببین جند روز می تونی بیرون بمونی بهتر بگم چند ساعت دسشوییت بگیره بر می گردی خونه!
این واقعیت زندگیه دنبال ماورایی مباش ک بودنش قابل اثبات نیس
بقوی نقد ول نکن نسیه رو بچسب
این حرفای قشنگم اونایی یاد من و شما دادن ک جیباشون پرو پول من و شماس و یاد ما میدن ک سختی از مرد مرد میسازه اما بچه های خودشون پورشه سوار میشن!
حالا منظور خرفم این نیست ک ادم باید انقلابی باشه منظور حرفم اینه جلو پاتو نگاه کن ن تو اسمون خدف از زندگیت جلو پاته ن تو اسمون
موفق باشی

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه جالب!!. بعضیا توی یه تاپیکی که مال چندسال پیشه همش دم از خدا و کمکش میزدن (البته اولاش تا وسطاش!)...دم از توکل زده بودن!. گفته بودن خدا بهم کمک کرد که الان فلان جا هستم!!!! ... حالا شدن بی خدا !!. خرتون از پل گذشته مثلا؟. :biggrin:
(غرب زدگی هم حدی داره)

آخرین ویرایش:

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چه جالب!!. بعضیا توی یه تاپیکی که مال چندسال پیشه همش دم از خدا و کمکش میزدن (البته اولاش تا وسطاش!)...دم از توکل زده بودن!. گفته بودن خدا بهم کمک کرد که الان فلان جا هستم!!!! ... حالا واسه ما شدن بی خدا !!. خرتون از پل گذشته مثلا؟. :biggrin:
(غرب زدگی هم حدی داره)

با توصیفات تو، اگه کسی هم از غرب مسلمون شد باید بهش گفت: شرق زدگی هم حدی داره!!

نمیدونم چرا ملت ما اینقدرررر تغییر عقیده دینی ی نفر براشون مهمه!! حالا خوبه این بابا گفتی بعد چند سال اومده این حرفو زده. شاید توی این چند سال تحقیق کرده به نتیجه دیکه ای رسیده (حالا درست یا علط)
اسلام فقط میگه نظرات و عقاید بقیه رو تعقیب کنین؟ جاییش ننوشته به کسی تهمت نزنین؟!!(غرب زدگی)

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه جالب!!. بعضیا توی یه تاپیکی که مال چندسال پیشه همش دم از خدا و کمکش میزدن (البته اولاش تا وسطاش!)...دم از توکل زده بودن!. گفته بودن خدا بهم کمک کرد که الان فلان جا هستم!!!! ... حالا واسه ما شدن بی خدا !!. خرتون از پل گذشته مثلا؟. :biggrin:
(غرب زدگی هم حدی داره)
خب شاید بعداً به این نتیجه رسیدند که خدا بهشون کمک نکرده بوده.

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
با توصیفات تو، اگه کسی هم از غرب مسلمون شد باید بهش گفت: شرق زدگی هم حدی داره!!

نمیدونم چرا ملت ما اینقدرررر تغییر عقیده دینی ی نفر براشون مهمه!! حالا خوبه این بابا گفتی بعد چند سال اومده این حرفو زده. شاید توی این چند سال تحقیق کرده به نتیجه دیکه ای رسیده (حالا درست یا علط)
اسلام فقط میگه نظرات و عقاید بقیه رو تعقیب کنین؟ جاییش ننوشته به وسی تهمت نزنین؟!!(غرب زدگی)

نخیر.منظور من این نبود. تو همون غربش خیلیا مومنن... از هر دینی که باشن. ولی مومنن. خدا رو خیلیاشونم باور دارن. تغییر عقیده ایشون منو ناراحت نکرده. فقط همونطور که ایشون و امثالهم عقاید دیگران رو مسخره میکنن (توی یه تاپیک دیگه بخصوص!)؛ بنابراین باید حرف مخالف خودشونم بشنون و سعی نکنن بگن ما با تجربه ایم و فلان و بهمانیم و شما نباید اینطوری فکر کنید!. شما هم لازم نیست جوش بیارید. من توی اون پستم اصلاً از حالت خونسردیم خارج نشده بودم. گفتم آگاه بشید.