سوالات پزشکی

S i s i l

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود

کاربران گرامی برای نظم بیشتر در تالار، لطفا درخواست ها و نیازهای مربوطه را در این تاپیک قرار داده و اندک زمانی شکیبا باشید تا بدان پاسخ مناسب داده شود.

همواره از شما سپاسگذاریم

kabviz

عضو جدید
گامانایف

گامانایف

سلام به همگی !

من یه پروژه ای دارم با عنوان گامانایف ولی هنوز چیز درست حسابی درموردش پیدا نکردم یعنی یه مقاله خوبی که بتونم برای سمینار آماده کنم .

کسی هست که بتونه کمک کنه ؟؟؟؟ :question:

S i s i l

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همگی !

من یه پروژه ای دارم با عنوان گامانایف ولی هنوز چیز درست حسابی درموردش پیدا نکردم یعنی یه مقاله خوبی که بتونم برای سمینار آماده کنم .

درود عزیز
دارم براتون سرچ می کنم

S i s i l

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همگی !

لینک اول

مقاله انگلیسی

لینک سوم

باید درباره ویژگی، مزیتها، مشکلات، محدودیت ها، تاریخش و ... اطلاعات جمع کنی و روی هم بزاری تا یه سمینار بدست بیاری ازش
چون مقاله ای با این نوان به زبان فارسی من مقداری گشتم نبود.
پاینده باشی

kabviz

عضو جدید

لینک اول

مقاله انگلیسی

لینک سوم

باید درباره ویژگی، مزیتها، مشکلات، محدودیت ها، تاریخش و ... اطلاعات جمع کنی و روی هم بزاری تا یه سمینار بدست بیاری ازش
چون مقاله ای با این نوان به زبان فارسی من مقداری گشتم نبود.
پاینده باشی

ممنون به خاطر کمکتون :smile:

metalorgist

عضو جدید
کنکور لیسانس به پزشکی

کنکور لیسانس به پزشکی

سلام دوستان پزشک و دانشجوی پزشکی . راستش من رشتم پزشکی نیست و لی یه چیزی تو ذهنم اومده که دوست دارم راهنمایی ام کنید میخواستم بدونم شرایط کنکور لیسانس به پزشکی چیه؟ایا از رشته های فنی مهندسی هم میشه وارد شد؟اصلا به نظرتان اینکار چقدر می تواند درست باشد ؟چه مشکلاتی این وسط پیش می آید؟؟؟کنکورش چطوریه و... هر نکته ای که خودتون به نظرتون می رسه لطفا ذکر کنید.پیشاپیش ممنون از راهنمایی تان.

S i s i l

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان پزشک و دانشجوی پزشکی . راستش من رشتم پزشکی نیست و لی یه چیزی تو ذهنم اومده که دوست دارم راهنمایی ام کنید میخواستم بدونم شرایط کنکور لیسانس به پزشکی چیه؟ایا از رشته های فنی مهندسی هم میشه وارد شد؟اصلا به نظرتان اینکار چقدر می تواند درست باشد ؟چه مشکلاتی این وسط پیش می آید؟؟؟کنکورش چطوریه و... هر نکته ای که خودتون به نظرتون می رسه لطفا ذکر کنید.پیشاپیش ممنون از راهنمایی تان.

درود خوبِ من
شرط معدل داره
به سازمان سنجش زنگ بزنین

آخرین ویرایش:

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
آمادگي آزمون ليسانس به پزشكي
كلاسهاي آمادگي آزمون ليسانس ( كارشناسي ) به پزشكي
از كليه رشته هاي كارشناسي جهت ورود مستقيم به دكتري حرفه اي پزشكي در دانشگاه هاي علوم پزشكي ( دانشگاه هاي دولتي با تحصيل رايگان )
شرايط شركت در آزمون :
1- حداكثر سن 25 سال ( براي آقاياني كه خدمت سربازي انجام داده اند ، 27 سال مي باشد ).
2- حداقل معدل ديپلم 18
3- حداقل معدل ليسانس 16
( افرادي كه مشمول آيين نامه استعدادهاي درخشان باشند از شرايط بندهاي 2 و 3 مستثني هستند
مشاوره و پشتيباني تحصيلي توسط رتبه هاي برتر بصورت رايگان ميباشد
شماره تماس : 88949740
سايت http://behdashtodarman.com

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
براساس گزارشي كه خبرگزاري مهر منتشر ساخته وزير بهداشت در خصوص ليسانس پزشكي مي گويد: « اين روش يكي از روش هاي مرسوم در دنيا است وموافقان و مخالفاني دارد . به همين منظور گروهي براي بررسي اين موضوع تعيين شدند و به ارزيابي طرح پرداختند كه در نهايت وزارت بهداشت اجازه داد تنها در يك نوبت ويك دانشگاه ( دانشگاه علوم پزشكي تهران ) طرح پذيرش دانشجوي رشته پزشكي از ليسانس به صورت مقدماتي اجرا شود.» لنكراني دليل تصويب اين طرح را طولاني بودن دوره پزشكي و احتمال لغزش دانشجويان در دوران تحصيل دانست و گفت: « تصويب و اجراي اين طرح مي تواند از استرس بسياري از دانشجويان و داوطلبان علاقه مند به تحصيل در رشته پزشكي بكاهد.» دكتر لاريجاني رئيس دانشگاه علوم پزشكي تهران هم با بيان اينكه در اين دانشگاه جنبه هاي مختلف اين نوع پذيرش در دنيا مورد بررسي قرار گرفته ، اعلام كرد: مراحل برنامه درسي اين دوره و زمان بندي پذيرش دانشجويان در حال بحث و بررسي است ودانشجويان پس از گذراندن دوره علوم پايه و يا رشته هاي مرتبط با پزشكي در اين دوره شركت داده مي شوند، دليل اين امر طولاني بودن رشته پزشكي است، زيرا يك فرد پس از دبيرستان بلافاصله وارد رشته پزشكي مي شود وممكن است نتواند خود را با شرايط اين رشته وفق دهد. درصورت پذيرش دانشجو در اين طرح، ظرفيت دانشگاه علوم پزشكي تهران در رشته پزشكي به دو بخش تقسيم مي شود و بخشي از آن براي پذيرش و بخش ديگر آن براي پذيرش از دوره ليسانس و در نوبت ديگر پذيرش تعيين مي شود.

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز

در مورد رشته هايي كه پذيرش دانشجوي پزشكي از دوره ليسانس امكانپذير است، گفت: رشته هاي تحصيلي دوره ليسانس كه مورد پذيرش براي شركت در آزمون ورودي هستند، شامل رشته هاي گروه پزشكي مورد تأييد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و رشته هاي زيست شناسي و شيمي مورد تأييد است

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
كشاورز افزود : شرايط خاصي نيز مطابق با آئين نامه هاي ناظر بر گروه استعدادهاي درخشان براي اين گروه از افراد در نظر گرفته شده است و اين افراد مي توانند بدون قيد و شرطهاي ذكر شده در آزمون ورودي شركت كنند. معاون آموزشي دانشگاه علوم پزشكي تهران در خصوص آزمون ورودي پذيرش دانشجوي پزشكي از دوره ليسانس گفت: آزمون ورودي در دو بخش كتبي و شفاهي برگزار مي شود كه آزمون كتبي به صورت تعيين حد نصاب و رقابتي خواهد بود و دروسي كه در آن مورد سئوال قرار مي گيرد بيشترين شباهت را با آزمون جامع علوم پايه پزشكي خواهد داشت. وي اضافه كرد: دروس و ضرايب مورد نظر در اطلاعيه پذيرش دانشجو ذكر خواهد شد. كشاورز ياد آور شد: آزمون شفاهي نيز بر اساس فاكتورهاي مختلف طراحي شده است كه به پذيرش افراد مناسب كمك خواهد كرد. وي خاطرنشان كرد: فرد پس از قبولي در آزمون هاي كتبي و شفاهي وارد دوره آموزش پزشكي مي شود و به دليل دارا بودن مدرك كارشناسي يا ليسانس و آزمون كتبي اخذ شده، حدود يك سال تا يك سال و نيم دوره علوم پايه پزشكي را مي گذراند و ادامه دوره فيزيوپاتولوژي و كارآموزي و كارورزي را مانند ديگر دانشجوياني كه از دوره ديپلم وارد مي شوند ادامه مي دهد

metalorgist

عضو جدید
خیلی خیلی ممنون از پاسختون. ولی انطور که من راجع به شرایط سرچ کردم ،نوشته بود حتی از رشته های فنی مهندسی هم امکان پذیر است.(تو گوگل زدم)
سوال دیگه اینکه با توجه به تغییر کردن شرایط استداد های درخشان کسی میدونه این جدیدا شرایط چی هست ؟
بازم ممنون میشم اگه دوستان در مورد این کار در "عمل" توضیح بدن...

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی خیلی ممنون از پاسختون. ولی انطور که من راجع به شرایط سرچ کردم ،نوشته بود حتی از رشته های فنی مهندسی هم امکان پذیر است.(تو گوگل زدم)
سوال دیگه اینکه با توجه به تغییر کردن شرایط استداد های درخشان کسی میدونه این جدیدا شرایط چی هست ؟
بازم ممنون میشم اگه دوستان در مورد این کار در "عمل" توضیح بدن...
عزيزم اينجا توضيح داده كه شد:

كشاورز افزود : شرايط خاصي نيز مطابق با آئين نامه هاي ناظر بر گروه استعدادهاي درخشان براي اين گروه از افراد در نظر گرفته شده است و اين افراد مي توانند بدون قيد و شرطهاي ذكر شده در آزمون ورودي شركت كنند. معاون آموزشي دانشگاه علوم پزشكي تهران در خصوص آزمون ورودي پذيرش دانشجوي پزشكي از دوره ليسانس گفت: آزمون ورودي در دو بخش كتبي و شفاهي برگزار مي شود كه آزمون كتبي به صورت تعيين حد نصاب و رقابتي خواهد بود و دروسي كه در آن مورد سئوال قرار مي گيرد بيشترين شباهت را با آزمون جامع علوم پايه پزشكي خواهد داشت. وي اضافه كرد: دروس و ضرايب مورد نظر در اطلاعيه پذيرش دانشجو ذكر خواهد شد. كشاورز ياد آور شد: آزمون شفاهي نيز بر اساس فاكتورهاي مختلف طراحي شده است كه به پذيرش افراد مناسب كمك خواهد كرد. وي خاطرنشان كرد: فرد پس از قبولي در آزمون هاي كتبي و شفاهي وارد دوره آموزش پزشكي مي شود و به دليل دارا بودن مدرك كارشناسي يا ليسانس و آزمون كتبي اخذ شده، حدود يك سال تا يك سال و نيم دوره علوم پايه پزشكي را مي گذراند و ادامه دوره فيزيوپاتولوژي و كارآموزي و كارورزي را مانند ديگر دانشجوياني كه از دوره ديپلم وارد مي شوند ادامه مي دهد

ولي تا اونجايي كه من خبر دارم فني و مهندسي نميشه/ چون خودم اين تحقيق رو كردم و جواب رد شنيدم/
حالا نميدونم/ به چه صورته///​

مریم پاییزی

عضو جدید
راهنمایی

راهنمایی

با سلام می خواستم بدانم که عمل جراهی در اوردن چربی شکم عوارض دارد.

S i s i l

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام می خواستم بدانم که عمل جراهی در اوردن چربی شکم عوارض دارد.

درود خوبِ من
در این عمل ( لیپوساکشن) در اكثر مواقع چربی ‌های برداشته شده از این طریق دوباره بر می‌ گردند، بنابراین انجام این عمل‌ها به خطرش نمی ‌ارزد.
بر اثر ایجاد‌ آمبولی چربی و انتقال چربی از شكم به ریه، مرگ ناگهانی به وجود می ‌آید كه تعداد مرگ‌ های گزارش ‌شده بر اثر لیپوساكشن قابل توجه است.
و همچنین این عمل زمانی كه وزن فرد خیلی بالا است، یا
شكم، چاقی زیادی داشته باشد و امكان سكته قلبی، بالا رفتن فشار خون و حتی عدم تحمل وزن بالا وجود داشته باشد، باید انجام شود كه در این موارد سلامت فرد در خطر است. اما بیشتر آن ها به دلیل زیبایی انجام می ‌شود. اكثر افرادی كه آن را انجام می ‌دهند، باید برای عوارض ناشی از عمل، مدتی را در بیمارستان سپری كنند.

m@hn@z.d

عضو جدید
کاربر ممتاز
MRI ی صورت تو تهران سراغ دارید؟ جایی که مطمئن باشه.

kabviz

عضو جدید
سلام ...

در مورد کالیبراسیون یه مقاله خوب برای پروژه میخواستم . چیز درستی پیدا نکردم یعنی خیلی کوتاه ومختصره ... میشه کمکم کنید ؟؟؟ مرسی

S i s i l

عضو جدید
کاربر ممتاز
MRI ی صورت تو تهران سراغ دارید؟ جایی که مطمئن باشه.

درود خوبِ من
اگه به بیمارستانی تو تهران زنگ هم بزنید براتون معرفی می کنن با آدرسو ...
اگه نمی تونید این کارو انجام بدید، براتون بپرسم. حالا هر جور مایلید خبرم کنید

سلام ...

در مورد کالیبراسیون یه مقاله خوب برای پروژه میخواستم . چیز درستی پیدا نکردم یعنی خیلی کوتاه ومختصره ... میشه کمکم کنید ؟؟؟ مرسی

از لینک های زیر دیدن کنید

لینک اول

لینک دوم

لینک سوم

لینک چهارم

donya88

عضو جدید
سلام به دوستان عزیز. جهت مقالم نیاز به داده های سلامت ایران دارم. متغیرهامم تعداد تخت های مراقبتهای ویژه- تعداد پزشکان و پرستاران تجربی-امید به زندگیو.... تو سایت OECDرفتم اما از ایران چیزی نبود. اگه بتونید کمکم کنید ممنون می شم.

S i s i l

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به دوستان عزیز. جهت مقالم نیاز به داده های سلامت ایران دارم. متغیرهامم تعداد تخت های مراقبتهای ویژه- تعداد پزشکان و پرستاران تجربی-امید به زندگیو.... تو سایت OECDرفتم اما از ایران چیزی نبود. اگه بتونید کمکم کنید ممنون می شم.
سلام خوبِ من
اگه می تونی اطلاعات بیشتری بهم بده تا کمکت کنم (من رشتم فعلا پزشکی نیست!)
Canopus مدیر تالار پزشکی خودشون دکتر هستن و امیدوارم ایشون بتونن کمکتون کنند
پیروز و پاینده باشید

S i s i l

عضو جدید
کاربر ممتاز
مطالبی در مورد اسکن PET میخاستم ....

ممنون

پت اسکن (PET Scan) کلمه مخففی است که متخصصان رادیولوژی برای شیوه تصوبربرداری “توموگرافی گُسیل پوزیترون” به کار می‌برند.
پزشکان اغلب این آزمون تشخیصی را برای شناسایی سرطان و اندازه‌گیری تاثیر درمان‌ سرطان به کار می‌گیرند.

این آزمون همچنین برای بررسی میزان جریان خون به قلب و تشخیص بیماری های عروق کورونری – شریان‌های تغذیه‌کننده عضله قلب – به کار می‌رود.

در بیماران دچار اختلالات حافظه، پزشکان از پت ‌اسکن برای تشخیص تومورهای احتمالی که قابل برداشت بوسیله جراحی باشند استفاده می‌کنند.

روش انجام پت اسکن این است که پرستار یک ماده رادیواکتیو را به درون رگ تزریق می‌کند که به یک ترکیب موجود در بدن مثلا قند یا گلوگز خون متصل می‌شود.
سپس بیمار بر روی تخت معاینه دراز می‌‌‌کشد و از درون دستگاه پت اسکن – که مانند یک دونات بزرگ است – عبور داده می‌شود. حلقه‌های این ماشین انرژی ساطع‌شده از ماده رادیواکتیو در بدن را شناسایی می‌کنند.
نتایج حاصل به صورت یک تصویر دارای رنگ‌ها و درخشندگی متفاوت عرضه می‌شود.
بافت سالم از گلوکز برای تولید انرژی استفاده می‌کند و در نتیجه در تصویر پت به صورت رنگ روشن ظاهر می‌شود.

اما بافت سرطانی حاوی میزان‌های بالاتری از گلوکز است، و بنابراین ماده رادیواکتیو بیشتری را جذب می‌کند و در تصویر پت رنگ‌های روشن‌تری به خود می‌گیرد.

لینک اول

لینک دوم

لینک سوم
لینک چهارم

hobab43

عضو جدید
درخواست 2 تا مقاله خوب فارسی در مورد ویتامین k و فولات

درخواست 2 تا مقاله خوب فارسی در مورد ویتامین k و فولات

با سلام خدمت اساتید محترم،
2 تا مقاله کامل و خوب می خوام. ویتامین k و فولات(اسید فولیک) برای درس تغذیه تکمیلی

ممنونتون میشم کمکم کنید.من شاغلم وقتم خیلی محدوده

hobab43

عضو جدید
2 تا مقاله کامل و خوب می خوام. ویتامین k و فولات(اسید فولیک) برای درس تغذیه تکمیلی

S i s i l

عضو جدید
کاربر ممتاز

دوست خوبم تخصص من نیست وگرنه کمکتون می کردم باید دوستان دیگر کمک کنن...
:smile:

esbabak

عضو جدید
سلام دوستان به یه نمونه گزارش کارآموزی کارخانه داروسازی نیاز دارم... کسی میتونه کمک کنه؟؟ممنون

سلام دوستان به یه نمونه گزارش کارآموزی کارخانه داروسازی نیاز دارم... کسی میتونه کمک کنه؟؟ممنون

901010

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز شرایط معافیت از طرح پزشکی و شرایط دقیق تره رینگ استریت رو میخواستم بدونم!
مرسی:gol: